• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طرح صیانت از حقوق کاربران

amir_

پوچه
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
(: 0
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1403
اتفاقا ما هم از وای‌فای استفاده میکنیم و سرعت نت به طرز اعصاب‌خوردکنی پایین اومده! حتی با تماس گرفتن با اپراتورم درست نشده
به این قضیه ربط داره آیا؟:-"
مخابرات یا شرکتی ؟
فکر نمی کنم
ممکنه خودشون سرعت رو اورده باشن پایین ولی اگه مربوط باشه برای همه میاوردن پایین

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404

amir_

پوچه
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
(: 0
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1403
اگه مخابرات ه
یسری تنظیمات داره که از طرف اپراتور انجام میشه هر چند مدت یبار اون تنظیمات پاک میشن من خودم هر ماه تو سایت شون اعتراض میزنم تا سرعت دو باره برگرده به حالت اولیه
ممکنه اول که اعتراض بزنی بگه اتصالات رو چک کن و زنگ بزن به ما تست سرعت بگیریم و از این جور دری وری ها
تو همون پیام اول بگو که مشکلی نداشته و یهو خراب شده و اتصالات مشکلی نداره

adsl.tci.ir

mostafa84

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تویسرکان
سال فارغ التحصیلی
1402

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
چند نکته:

۱-طرح خفقان اینترنتی پنج سال پس از گسترش شبکه‌های اجتماعی تصویب شده است، نشان می‌دهد که اگر حاکمیت بالکل با شبکه های اجتماعی مخالف بود همان ابتدا این‌کار را می‌کرد.

۲-این طرح در زمانی که دولت روحانی هنوز بر سر کار است مصوب شده است، همچنین ۸۰ نماینده و رئیس مجلس در جلسه‌ای که این طرح مهم در حال تصویب بوده حاضر نبوده‌اند، که نشان از حکومتی بودن این طرح دارد.

۳-متن طرح بسیار پخته و کارشناسی شده است که حاصل چند هزار ساعت جلسه کارشناسان خبره است که خود نشان می‌دهد این طرح اصولا برای نمایندگان مجلس نیست.

۴-حاکمیت می‌داند که اکثریت مردم با این طرح مخالف‌اند و اجرایی شدنش باعث ریزش حامیان و افزایش مخالفانش می‌شود، اما ریسک بزرگی کرده است.

۵-با توجه به کهولت سن آیت‌الله خامنه‌ای هدف اصلی این طرحِ استبدادی مدیریت فضای کشور در زمان انتقال قدرت و دوره پس از آن است.

خود را آماده کنید که حداقل برای یکی دو دهه خفقان گسترده بدون اینترنت جهانی را شاهد هستیم. :((

#پوتینیسم
#ما_خیلی_بدبختیم

مجددا عرض می‌کنم: "هدف اصلی این طرحِ استبدادی مدیریت فضای کشور در زمان انتقال قدرت و دوره پس از آن است."

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
"هدف اصلی این طرحِ استبدادی مدیریت فضای کشور در زمان انتقال قدرت و دوره پس از آن است."
اگر قابل اجرا باشد.این طرح به شکل کاملش(یعنی یک اینترنت کاملا ملی و قطع دسترسی به اینترنت جهانی) نیاز به حمایت شرکت های خارجی داره.ممکنه بگید خب رژیم به شرکت های چینی قضیه رو واگذار می کنه و برای اینکار به اونها پول میده،اما خب،به دلیل تحریم ها هر شرکتی که بخواهد با ایران تبادل مالی داشته باشد خود نیز هدف تحریم میشه.و خب،شرکت چینی نمیاد کل تجارت جهانیش رو از بین ببره چون سدعلی میخواد اینجا اینترنت رو ببنده.

ممکن است به طرح هایی کمتر از این قناعت کنن،اما خب،خواسته کاملشون رو برآورده نخواهد کرد.

ضمن اینکه برخلاف شما،من بر این باور نیستم که قطع اینترنت قادر به حفظ نظامه.نارضایتی رو نمیشه اینطور کنترل کرد.مانع انتشار اخبار هم نمیشه شد.عملا کمکی به حفظ رژیم نمی کنه.چه بسا بدترش هم بکنه.این قضیه منجر به افزایش نارضایتی در سطحی شدید میشه،طوری که یک بار با یک عضو شورای شهر که حزب اللهی هم بود،هرچند اندکی عقل داشت،صحبت می کردم و می گفت در درون رژیم هم طرح مخالفین زیادی داره، به سبب اینکه بسیاری بر این باورن که این جوانانی که اینترنت هم ازشون سلب شده اینبار به جای پشت دستگاه ها در خیابان ها خواهند بود.

بنابراین با این سخن شما مخالفم و اون رو صرفا توجیهی برای انفعال اجتماعی میدونم.

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
اگر قابل اجرا باشد.این طرح به شکل کاملش(یعنی یک اینترنت کاملا ملی و قطع دسترسی به اینترنت جهانی) نیاز به حمایت شرکت های خارجی داره.ممکنه بگید خب رژیم به شرکت های چینی قضیه رو واگذار می کنه و برای اینکار به اونها پول میده،اما خب،به دلیل تحریم ها هر شرکتی که بخواهد با ایران تبادل مالی داشته باشد خود نیز هدف تحریم میشه.و خب،شرکت چینی نمیاد کل تجارت جهانیش رو از بین ببره چون سدعلی میخواد اینجا اینترنت رو ببنده.

ممکن است به طرح هایی کمتر از این قناعت کنن،اما خب،خواسته کاملشون رو برآورده نخواهد کرد.

ضمن اینکه برخلاف شما،من بر این باور نیستم که قطع اینترنت قادر به حفظ نظامه.نارضایتی رو نمیشه اینطور کنترل کرد.مانع انتشار اخبار هم نمیشه شد.عملا کمکی به حفظ رژیم نمی کنه.چه بسا بدترش هم بکنه.این قضیه منجر به افزایش نارضایتی در سطحی شدید میشه،طوری که یک بار با یک عضو شورای شهر که حزب اللهی هم بود،هرچند اندکی عقل داشت،صحبت می کردم و می گفت در درون رژیم هم طرح مخالفین زیادی داره، به سبب اینکه بسیاری بر این باورن که این جوانانی که اینترنت هم ازشون سلب شده اینبار به جای پشت دستگاه ها در خیابان ها خواهند بود.

بنابراین با این سخن شما مخالفم و اون رو صرفا توجیهی برای انفعال اجتماعی میدونم.
هدف اصلی این طرح فعلا محدودیت/قطع دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و از کارانداختن فیلترشکن‌ها هست، و زیاد کاری به اینترنت جهانی و سایت های خبری ندارند!
با اینترنت زیاد مشکلی ندارند، مشکل اصلی این‌ها شبکه‌های اجتماعی‌ست

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
با اینترنت زیاد مشکلی ندارند، مشکل اصلی این‌ها شبکه‌های اجتماعی‌ست
اینم از حماقته.اینها خیال می کنند منبع مخالفت مردم جاهایی امثال کانال آمدنیوزه،در صورتی که اینطور نیست.اینترنت به شکل کلی برای رژیم یک تهدیده،از بین بردن کلیش هم نه هدفشه و در توانش.بنابراین کار چندانی در این مورد از دستش بر نمیاد.عملا منفعتی به اونصورت برای رژیم نداره.چیزی که قادر باشه حفظش کنه.

و من معتقدم بحث انتقال قدرت نیست،بحث این است که رژیم متوجه شده که تهدیدها برای موجودیتش از هر زمانی بیشترن و حالا در صدد این هست تا با این دست و پا زدن ها مانع سقوط خود بشوند،که خیال باطل است.

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
اینم از حماقته.اینها خیال می کنند منبع مخالفت مردم جاهایی امثال کانال آمدنیوزه،در صورتی که اینطور نیست.اینترنت به شکل کلی برای رژیم یک تهدیده،از بین بردن کلیش هم نه هدفشه و در توانش.بنابراین کار چندانی در این مورد از دستش بر نمیاد.عملا منفعتی به اونصورت برای رژیم نداره.چیزی که قادر باشه حفظش کنه.

و من معتقدم بحث انتقال قدرت نیست،بحث این است که رژیم متوجه شده که تهدیدها برای موجودیتش از هر زمانی بیشترن و حالا در صدد این هست تا با این دست و پا زدن ها مانع سقوط خود بشوند،که خیال باطل است.
زمان همه چیز را مشخص می‌کنه.
این‌ها همه را در یک پازل باید دید، رهبری آقا مجتبی.
از انتخابات ۱۴۰۰ تا طرح صیانت، حتی سفر رئیسی به روسیه، قردادهایی نظیر برجام و ... همگی در راستای ادامه و استمرار حکومت هستند در زیر سایه رهبری مجتبی خامنه‌ای.

هویج🥕

ح. شفاه
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
میشه یکنفر که طرح جدید رو کامل خونده بگه که فقط اینترنت ملیه یا فیلترینگ اینا هم هست؟

خود اینترنت ملی به تنهایی مشکلی نداره، خیلی از کشور ها مثل کره جنوبی و انگلستان و اینا هم همشون اینترنت ملی دارن.

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
خود اینترنت ملی به تنهایی مشکلی نداره، خیلی از کشور ها مثل کره جنوبی و انگلستان و اینا هم همشون اینترنت ملی دارن.
اینترنت ملی وجود نداره
فقط یک اینترنت وجود داره که اونم جهانیه، ذات اینترنت جهانی بودنه شاید بخاطر همینه اسمش رو گذاشتن اینترنت:)‌)
the large system of connected computers around the world that allows people to share information and communicate with each other

هویج🥕

ح. شفاه
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
نه نه
اینترنت ملی معنیش این نیست که با جهان ارتباط نداشته باشیم
تا اونجایی که من میدونم؛ الان سرور ها مثل یه کلاف سردرگم به هم وصلن، اینترنت ملی یعنی همه اطلاعات و اینا باهم از کشور خارج بشه یا وارد کشور بشه.
برای همین خودش مشکلی نداره و همونجور که گفتم خیلی کشورا اینترنت ملی دارن مثل کره جنوبی.
فقط مشکل اینجاست که فرض کن یه لوله(مثال بهتری براش پیدا نکردم:)) ) وجود داره که همه اطلاعات فقط از اون رد میشن، این دست دولته. و مشکل اینه که چجوری قراره باهاش برخورد بشه⁦:,-)⁩
البته مطمئن نیستم چقدر اینی که میگم درسته، ولی یه چیزی تو همین مایه هاست

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
نه نه
اینترنت ملی معنیش این نیست که با جهان ارتباط نداشته باشیم
تا اونجایی که من میدونم؛ الان سرور ها مثل یه کلاف سردرگم به هم وصلن، اینترنت ملی یعنی همه اطلاعات و اینا باهم از کشور خارج بشه یا وارد کشور بشه.
برای همین خودش مشکلی نداره و همونجور که گفتم خیلی کشورا اینترنت ملی دارن مثل کره جنوبی.
فقط مشکل اینجاست که فرض کن یه لوله(مثال بهتری براش پیدا نکردم:)) ) وجود داره که همه اطلاعات فقط از اون رد میشن، این دست دولته. و مشکل اینه که چجوری قراره باهاش برخورد بشه⁦:,-)⁩
البته مطمئن نیستم چقدر اینی که میگم درسته، ولی یه چیزی تو همین مایه هاست
کره‌ی جنوبی داره در ازای همون «لوله»ای که میگی پرسرعت‌ترین اینترنت جهان رو به شهروندانش میده. من واقعاً نمی‌فهمم علت این مقایسه کردن‌ها چیه وقتی هیچ چیز قابل مقایسه‌ای وجود نداره.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
کره‌ی جنوبی داره در ازای همون «لوله»ای که میگی پرسرعت‌ترین اینترنت جهان رو به شهروندانش میده. من واقعاً نمی‌فهمم علت این مقایسه کردن‌ها چیه وقتی هیچ چیز قابل مقایسه‌ای وجود نداره.
ماله کشی

هویج🥕

ح. شفاه
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
منظورت رو درست متوجه نشدم. من مقایسه ای نکردم. فقط گفتم که خود اینترنت ملی مشکلی نداره، مشکل از اونجایی شروع میشه که همه اطلاعات اگر اینترنت ملی بشه فقط از یک «لوله:)» رد میشه و اون لوله دست دولته. مشکل اینه که اون لوله رو میخوان ببندن یا نه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
یه معادل جهان‌فهم از اینترنت ملی بهمون بدین سرچ کنیم حداقل بفهمیم چطور داره کار میکنه:‌)‌)) من واقعا نمیدونم دنبال چی بگردم:)‌)
اینکه یه شبکه مبتنی بر پروتکل اینترنت موازی با اینترنت درست کنی که هروقت خواستی ایزوله‌اش کنی تو هیچ جای دنیا اینترنت حساب نمیشه:)‌)
احتمالا بهترین عبارت واسش همون شبکه ملی اطلاعات باشه،
a Network based on the Internet Protocol with switches and routers and data centers which allows for data requests to avoid being routed outside of the country and provides secure and private intranet networks.
اینکه تو کشور دیتاسنتر‌های زیادی داشته باشی ترافیک رو تا حد ممکن داخل نگه‌داری خیلی فرق میکنه با درست کردن یه شبکه خصوصی تو ابعاد کشور
تو دنیای آزاد لوله‌ای وجود نداره، دقیقا از یه شبکه حرف میزنیم که هرکسی یه بخشی ازشه و ازون‌طرف ایده‌هایی مثل «بی‌طرفی شبکه» سعی میکنه با همه داده‌ها یکسان برخورد کنه

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
مردم: ما مشکل معیشت داریم
نماینده های منتخب همان مردم در مجلس: بیایید تمام وقت و هزینه هایمان را روی اینترنت ملی بگذاریم و کلی اضافه کار برای خود و فامیل های بیکارمان رد کنیم و حسابی بیت المال رو بچاپیم
THEY WERE SUPPOSED TO BE FROM US!
ینی خدا پدر محمد علی شاه قاجار رو بیامرزه ک این سیرک رو به توپ بست، یجوری بیت المال رو به فنا میدن انگار ارث باباشونه حق دارن تو احمقانه ترین و منفور ترین جاهایی ک خواسته هیچ کسی از مردم نیست خرجش کنن.

هویج🥕

ح. شفاه
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
مردم: ما مشکل معیشت داریم
نماینده های منتخب همان مردم در مجلس: بیایید تمام وقت و هزینه هایمان را روی اینترنت ملی بگذاریم و کلی اضافه کار برای خود و فامیل های بیکارمان رد کنیم و حسابی بیت المال رو بچاپیم
THEY WERE SUPPOSED TO BE FROM US!
ینی خدا پدر محمد علی شاه قاجار رو بیامرزه ک این سیرک رو به توپ بست، یجوری بیت المال رو به فنا میدن انگار ارث باباشونه حق دارن تو احمقانه ترین و منفور ترین جاهایی ک خواسته هیچ کسی از مردم نیست خرجش کنن.
متاسفانه اینا نماینده هایی هستن که خودمون انتخاب کردیم⁦:/

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
بالا