• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طرح صیانت از حقوق کاربران

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
حین بی حسی همش یه حس مبهم و گنگ دارم(: ولی من از این ناراحتم که نت اینجوری شده(: از این ناراحتم که انقدر خوردیم که دیگه بی حس شدیم انقدر اتفاق بد افتاده که این پیشش هیچه (: اصلا همون که شاعر میگه بی حس شدگان را چه غم از خنجر بعدی؟(:
(: همون دوتا دوست مجازی هم داشتم-یم- پرید، تنها تر شدم-یم- ولی این و میدونم که بالا برن پایین بیان حاضرم بمیرم ولی از پیامرسان داخلی استفاده نکنم
پ.ن: تو رو خدا روبیکارو دانلود نکنید): همه فکر میکنن الان شما دارید از این طرح استقبال میکنید
پ.ن۱: میدونم این پیام دادن به ۱۳۲ تاثیری نداره، مثل بقیه هشتگهایی که زدیم، مثل همه تلاش های بی نتیجه امون ولی چاره چیه؟(: مجبوریم متاسفانه

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
یه سری بمال بودن همیشه کجان؟
اتفاقاً یکی‌شون دیروز داشت تو گروه ورودی دفاع می‌کرد که اصلاً تقصیر ملت جوگیر و جوساز ایرانه، اینا گفتن 85 درصد محتوای طرحو عوض کردن و هنوز که بیرون ندادن شما چرا از الان دارید حرف از کره‌ی شمالی می‌زنید صبر کنید بیاد بخونید آگاه بشید بعد تازه اگررررر ناراضی بودید، راه اعتراض و حق مطالبه هم هست! حق مطالبه! :‍‌))))))))))))

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام
ی توضیح خلاصه یکی میده ک ماجراش چیه چون زیاد شنیدمش
قراره ارتباطمون با کل دنیا قطع بشه و نت داخلی بشه
من هنوز درست متوجه نشدم چقدر با فیلتر شدن فرق داره؟ تا اونجایی که شنیدم گفتن کاهش پهنای باند! خب الان تغییری در عملکرد فیلترشکن‌ها هم ایجاد میشه؟ مثلا حالتی که فیلترشکن هم غیرقابل استفاده بشه؟
داداش سرعت انقدر میاد پایین که فیلترشکن اصلا نتونه سرور هاش رو چک کنه،کلا کابل رو میکشن بیرون
تو رو خدا اونایی که از کامپیوتر و برنامه نویسی و اینا سر در میارن بیان بگن این کار تو ایران شدنیه؟
تو ایران چیزی به اسم غیرممکن وجود نداره.....به نظرم زیرساخت کافی نداریم ولی مگه اونها اهمیت میدن؟
ریدم دهن یک یکشو.بی شرفای دیوث.امید وارم به تک تک نوامیسشون به طرز وحشیانه ای تجاوز شه.
اونها یه کاری کردن به نوامیسشون چکار داری؟
بقیه ی سایت‌ها چی؟
یعنی وقتی گوگل مسدود بشه، سایت‌هایی که سرورشون ایرانه، همچنان اوکی‌ان؟
ویکی پدیا ایران سرور داره؟ :))
اگه ویکی نباشه بشه مثل نسل گذشته باید برای یه تحقیق کلاسی ساده کتاب بخونیم که البته بد هم نیست ولی برای تحقیق های الکی غیر کاربردی کابوسه

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
و حرف اخر،نگران نباشيد اجرا نميشه.اين رو از زبون يك كارشناس در اين حوزه بهتون ميگم.اونها فعلا توان جابه جايى پول لازم براى خريد تجهيزات رو بدليل تحريم ندارن.و حداقل بايد صبر كنن بلكه شايد تحريما بره و بهد ازون ازين غلطا كنن كه خب،شواهد ميگه كه نميره.

در ضمن حتى اگه همه چيز به نفعشون بود بازهم اين پروسه زمانبره.و خب،تا اون زمان كدوم نظام زنده كدوم نظام مرده(خصوصا اگر با نعش متعفن اينا روبرو باشيم)

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
و حرف اخر،نگران نباشيد اجرا نميشه.اين رو از زبون يك كارشناس در اين حوزه بهتون ميگم.اونها فعلا توان جابه جايى پول لازم براى خريد تجهيزات رو بدليل تحريم ندارن.و حداقل بايد صبر كنن بلكه شايد تحريما بره و بهد ازون ازين غلطا كنن كه خب،شواهد ميگه كه نميره.

در ضمن حتى اگه همه چيز به نفعشون بود بازهم اين پروسه زمانبره.و خب،تا اون زمان كدوم نظام زنده كدوم نظام مرده(خصوصا اگر با نعش متعفن اينا روبرو باشيم)
ببین قبول دارم که به احتمال زیاد این داستانو واسه این سر هم کردن که مردم حواسشون از چیزهای مهم تر پرت شه و گندهای بدتری رو بالا بیارن. و حتی امکان اجرا نشدنش زیاد هست.

ولی ولی ولی درمورد توان اجرایی این کار داری اشتباه میکنی.

حقوق ما در یک صورت حفظ میشه: تو ایران نباشیم‌.
لعنتی منی که تو ایران نیستم هم دارم حرص میخورم. توهین به شعور هر کسی هست که این خزعبلات رو میشنوه. جالبه که مجازات استفاده از سرویس هایی که مورد تایید نیست واسه همه ی تبعات ایرانی هست! یعنی اگه گوگل نیاد ازشون مجوز بگیره، چه داخل و چه خارج ایران باشی و از گوگل استفاده کنی باید مجازات شی. بعد از اون نمیدونم واقعا چطوری قراره با خانوادم تو ایران تماس بگیرم!

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
چند نکته:

۱-طرح خفقان اینترنتی پنج سال پس از گسترش شبکه‌های اجتماعی تصویب شده است، نشان می‌دهد که اگر حاکمیت بالکل با شبکه های اجتماعی مخالف بود همان ابتدا این‌کار را می‌کرد.

۲-این طرح در زمانی که دولت روحانی هنوز بر سر کار است مصوب شده است، همچنین ۸۰ نماینده و رئیس مجلس در جلسه‌ای که این طرح مهم در حال تصویب بوده حاضر نبوده‌اند، که نشان از حکومتی بودن این طرح دارد.

۳-متن طرح بسیار پخته و کارشناسی شده است که حاصل چند هزار ساعت جلسه کارشناسان خبره است که خود نشان می‌دهد این طرح اصولا برای نمایندگان مجلس نیست.

۴-حاکمیت می‌داند که اکثریت مردم با این طرح مخالف‌اند و اجرایی شدنش باعث ریزش حامیان و افزایش مخالفانش می‌شود، اما ریسک بزرگی کرده است.

۵-با توجه به کهولت سن آیت‌الله خامنه‌ای هدف اصلی این طرحِ استبدادی مدیریت فضای کشور در زمان انتقال قدرت و دوره پس از آن است.

خود را آماده کنید که حداقل برای یکی دو دهه خفقان گسترده بدون اینترنت جهانی را شاهد هستیم. :((

#پوتینیسم
#ما_خیلی_بدبختیم

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران جنوب
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
تو ایران یوزر های دیسکورد به گیمر ها و یه سری اقلیت دیگه خلاصه میشه که تو حالت عادی حتی مردم هم به چیزشون نمیگیرن چه برسه به حکومت

اگه ویکی نباشه بشه مثل نسل گذشته باید برای یه تحقیق کلاسی ساده کتاب بخونیم که البته بد هم نیست ولی برای تحقیق های الکی غیر کاربردی کابوسه
دوست من تو قسمت تعریفات طرح در بخش الف-۲ نوشته شده که این طرح شامل سرویس هایی میشه که یکی از دو شرط زیر رو داشته باشند.(دقت کن فقط یکی از اون شروط)
۱-خدمات پایه کاربردی با کاربری بیش از ۱ درصد از جمعیت کاربران داخل کشور
۲- خدمات پایه کاربردی خارجی که متوسط داده مصرفی یا پهنای باند یک ماه آن بیش از ۵ درصد حداقل حجم پهنای باند مصرفی بین المللی باشد.

خب حالا ۱ درصد هشتاد میلیون نفر میشه ۸۰۰ هزار نفر. حالا به نظرت تعداد کاربران ایرانی دیسکورد ۸۰۰ هزار نفر نیست ؟
من الان دو سال و نیمه که شغلم تو حوزه بازی های رایانه و گیمه و به جرئت میتونم بگم این عدد خیلی بیشتر از هشتصد هزار نفره.
پس دیسکورد هم شامل این طرح میشه.

میشه لطفا اسم اون کارشناس رو بگی ؟ یا لینکی از این صحبتش ؟
این همه داریم میگیم آقا شوخی بردار نیست، این طرح داره تصویب میشه،‌ داره اجرا میشه بعد شما میگی دولت پول نداره ؟
دولت پول نداره پس چه طوری داره واسه پروژه های احمقانه میلیاردی خرج میکنه ؟
یه سوال دولت الان چه طوری داره پول نفت رو جابجا میکنی ؟ همون تجهیزاتی که داری ازشون صحبت میکنی رو نود درصدش رو چین داره تولید میکنه.ایران برای جایجایی پول با چین هم مشکل داره ؟(لازمه که قرار داد ۲۵ ساله رو هم یادآوری کنم یا بسه ؟)
این همه کارشناس و آدم متخصص دارن میگن نگران باشید، دارن حرص میخورن.بعد شما میگی اجرا نمیشه !!!!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران جنوب
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
بچه ها خواهش میکنم از تک تک تون لطفا یک بار حصوله کنید و متن این طرح تا انتها بخونید و برای اطرافیانتون توضیح بدید.

درباره تفاوت اینترنت و اینترانت صحبت کنید و مطلب بنویسید.

متن طرح رو هم من آپلود کردم و میتونید از لینک پایین دانلودش کنید.

دانلود طرح صیانت

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
دوست من تو قسمت تعریفات طرح در بخش الف-۲ نوشته شده که این طرح شامل سرویس هایی میشه که یکی از دو شرط زیر رو داشته باشند.(دقت کن فقط یکی از اون شروط)
۲- خدمات پایه کاربردی خارجی که متوسط داده مصرفی یا پهنای باند یک ماه آن بیش از ۵ درصد حداقل حجم پهنای باند مصرفی بین المللی باشد.

خب حالا ۱ درصد هشتاد میلیون نفر میشه ۸۰۰ هزار نفر. حالا به نظرت تعداد کاربران ایرانی دیسکورد ۸۰۰ هزار نفر نیست ؟
من الان دو سال و نیمه که شغلم تو حوزه بازی های رایانه و گیمه و به جرئت میتونم بگم این عدد خیلی بیشتر از هشتصد هزار نفره.

میشه لطفا اسم اون کارشناس رو بگی ؟ یا لینکی از این صحبتش ؟
این همه داریم میگیم آقا شوخی بردار نیست، این طرح داره تصویب میشه،‌ داره اجرا میشه بعد شما میگی دولت پول نداره ؟
دولت پول نداره پس چه طوری داره واسه پروژه های احمقانه میلیاردی خرج میکنه ؟
یه سوال دولت الان چه طوری داره پول نفت رو جابجا میکنی ؟ همون تجهیزاتی که داری ازشون صحبت میکنی رو نود درصدش رو چین داره تولید میکنه.ایران برای جایجایی پول با چین هم مشکل داره ؟(لازمه که قرار داد ۲۵ ساله رو هم یادآوری کنم یا بسه ؟)
این همه کارشناس و آدم متخصص دارن میگن نگران باشید، دارن حرص میخورن.بعد شما میگی اجرا نمیشه !!!!
نگرانى كه داره،اما نه به اون صورت.قرارداد بستن به معنى برادرى نيست.چين كه عاشق چشم و ابروى ايران نيست.اگر هر قراردادى هم ببنده نميتونه از اف اى تى افى در بره كه ايران تو ليست سياهشه.پول جابه جا كردن در اين شرايط اعتبار خود چين رو هم از بين ميبره.

به حال،بايستى نشست و ديد.اوضاع حكومت داره جالب ميشه.
بخشی از صحبت های احمد خاتمی(امام جمعه تهران)
"مقابل فرهنگ عاشورایی، ثروت، شهوت و فضای آلوده مجازی است که جوانان و نوجوانان ما را از فرهنگ اصیل عاشورایی و شهادت دور می‌کند. فضای مجازی آلوده دقیقاً قتلگاه اخلاق و منش جوانان ماست.البته ما هیچ‌گاه مخالف فضای مجازی نبوده‌ایم و نیستیم و برخی‌ها به غلط عنوان می‌کنند که نظام انقلاب اسلامی با فضای مجازی مخالف است؛ ما با فضای مجازی آلوده مخالفیم و همواره موافق فضای مجازی پاک هستیم؛ در دهه محرم سال گذشته فضای مجازی پاک حاکم شد و دقیقاً ما طرفدار همان فضای مجازی هستیم. رهبر معظم انقلاب بارها تذکر دادند که اینترنت ملی شکل دهید ولی متاسفانه آقایان به توصیه‌های رهبر انقلاب گوش ندادند و ندادند و ندادند؛ انتظار و مطالبه نخست ما از رئیس‌جمهور منتخب این است که توصیه ولایت را جدی بگیرد و هرچه سریعتر این پروژه مهم را اجرایی کند. آمریکا و بیگانگان دقیقاً می‌خواهند که شبکه ملی اینترنت در کشور اجرا نشود و به راحتی بتوانند توسط فضای مجازی بر روی جوانان ما تاثیر بگذارند؛ وقتی از طریق فضای مجازی جوانان ما را از خدا دور می‌کنند و آن‌ها را با شهوت آشنا می‌کنند معلوم است که دیگر آن جوانان اعتقادی به فرهنگ عاشورا و شهادت نخواهند داشت"

یکی نیست به این بگه آخه گوسفند تو چه جایگاهی داری که درست و غلط رو به جای مردم تعیین می کنی؟ با چنین بی سوادهایی طرف هستیم. به جای فرهنگ سازی کل صورت مسئله رو پاک می کنن.
به کسانی که از امثال این احمق ها حمایت می کنن چی میشه گفت.دوستان آبمیوه دوست هم در این جور مواقع همیشه غیب میشن. بعد از عادی شدن شرایط باز هم ندای وای رهبر تنهاست و... این مزخرفات رو سر میدن. الان این مجلس انقلابی(!) شما در طی این چند ماه چه غلطی کرد؟ آقایونی که با وعده بهبود وضعیت معیشت مردم مجلسی شدن، چرا به فکر هر چیزی هستن به جز معیشت مردم؟؟؟
امام جمعه!بابا اين مرتيكه فقط بدرد قصابى ميخورد با اون صداى مثل اراذلش.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران جنوب
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
نگرانى كه داره،اما نه به اون صورت.قرارداد بستن به معنى برادرى نيست.چين كه عاشق چشم و ابروى ايران نيست.اگر هر قراردادى هم ببنده نميتونه از اف اى تى افى در بره كه ايران تو ليست سياهشه.پول جابه جا كردن در اين شرايط اعتبار خود چين رو هم از بين ميبره.

به حال،بايستى نشست و ديد.اوضاع حكومت داره جالب ميشه.

امام جمعه!بابا اين مرتيكه فقط بدرد قصابى ميخورد با اون صداى مثل اراذلش.
ببین من چند تا چیز بهم.
اول اینکه من و تو با همیم نه رو به روی هم
دوم اینکه ببین واقعا طرح صیانت با تمام چیز هایی که تا الان شندیدی فرق داره چه از نظر ابعاد اجرایی چه نوع اجرا
ببین داخل طرح ذکر شده که اگه بعد از چهار ماه اون سرویس حاضر به همکاری با ایران طبق شرایطی که ایران گفته نشه، دولت باید بودجه مشخصی رو که حتی محل تعیین این بودجه هم داخل طرح اومده تخصیص بده به ایجاد سرویس مشابه.
روال کار تو این موارد هم این نیست که دولت خودش بره کف بازار بگرده دنبال جنس و وارد کننده و این داستان ها
دولت مناقصه برگزار میکنه برای خرید تجهیزاتی که لازمه (نکته مهم اینکه سرویس مشابه رو نباید دولت ایجاد کنه حتی و باید به کمک بخش خصوصی این کار انجام بشه.) و بعد این شرکت هایی وارد کننده میان و پینشهاد قیمت میدن و باقی داستان
اگه خواستی من میتونیم یه لیست بلند بالا از وارد کننده ها بهت بدم که دارن جدید ترین تجهیزات لازم رو وارد میکنن و تو داخل میفروشن. الان جدید تر از سرور های نسل ۱۰ hp مگه داریم ؟ یا جدید تر از cpu های زئون مدل های گلد و پلاتینوم ؟!
تک تک این تجهیزات که به روز ترینن الان تو بازار ایران چه جنس نو و پلمپ چه استوک داره وارد میشه و به فروش گذاشته میشه.

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
سید علی پور طباطبایی - اکانت خیزران در توئیتر:
‏آقای مومن نسب امشب در اتاقی در ایتا گفت که آقای آقاتهرانی خبر از هماهنگی لازم برای تصویب ‎#طرح_صیانت در شورای نگهبان داده و مشکلی برای تایید این طرح به شکل فعلی نیست.
فکر می‌کردیم در شورای نگهبان مغایرت با قانون اساسی را رد می‌کنند ولی ظاهراً از قبل بستن با هم.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ببین من چند تا چیز بهم.
اول اینکه من و تو با همیم نه رو به روی هم
دوم اینکه ببین واقعا طرح صیانت با تمام چیز هایی که تا الان شندیدی فرق داره چه از نظر ابعاد اجرایی چه نوع اجرا
ببین داخل طرح ذکر شده که اگه بعد از چهار ماه اون سرویس حاضر به همکاری با ایران طبق شرایطی که ایران گفته نشه، دولت باید بودجه مشخصی رو که حتی محل تعیین این بودجه هم داخل طرح اومده تخصیص بده به ایجاد سرویس مشابه.
روال کار تو این موارد هم این نیست که دولت خودش بره کف بازار بگرده دنبال جنس و وارد کننده و این داستان ها
دولت مناقصه برگزار میکنه برای خرید تجهیزاتی که لازمه (نکته مهم اینکه سرویس مشابه رو نباید دولت ایجاد کنه حتی و باید به کمک بخش خصوصی این کار انجام بشه.) و بعد این شرکت هایی وارد کننده میان و پینشهاد قیمت میدن و باقی داستان
اگه خواستی من میتونیم یه لیست بلند بالا از وارد کننده ها بهت بدم که دارن جدید ترین تجهیزات لازم رو وارد میکنن و تو داخل میفروشن. الان جدید تر از سرور های نسل ۱۰ hp مگه داریم ؟ یا جدید تر از cpu های زئون مدل های گلد و پلاتینوم ؟!
تک تک این تجهیزات که به روز ترینن الان تو بازار ایران چه جنس نو و پلمپ چه استوک داره وارد میشه و به فروش گذاشته میشه.
البته كه ما با هميم.ببينيد از دلايلى كه قضيه برام مشكوكه اينه كه زمانى تجهيزات لازم براى قطع موفت اينترنت يا فيلتر كردن پيدا شد،هيچ خبر علنى يا راى گيرى تو مجلس نشد.الان چرا بايد يهو همه چيز رو براى ملت توضبح بدن؟
بنظرم هدف كل قضايا ارعابه.البته خب،چيزى فعلا حتمى نيست و بايستى ديد.
فکر می‌کردیم در شورای نگهبان مغایرت با قانون اساسی را رد می‌کنند ولی ظاهراً از قبل بستن با هم.
سید علی پور طباطبایی - اکانت خیزران در توئیتر:
‏آقای مومن نسب امشب در اتاقی در ایتا گفت که آقای آقاتهرانی خبر از هماهنگی لازم برای تصویب ‎#طرح_صیانت در شورای نگهبان داده و مشکلی برای تایید این طرح به شکل فعلی نیست.
شوراى نگهبان كى حامى قانون اساسى بوده كه اين بار دومش باشه؟

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
خب من یه خبر خوب دارم براتون
ایلان ماسک داره شبکه اینترنت جهانی ماهواره‌ای رو راه اندازی میکنه هدف از این کار هم دسترسی تمام مردم دنیا به اینترنت هست
و مثل تلویزیون ماهواره ای کسی هم نمیتونه جلوشو بگیره
خلاصه تینکه خیالتون تخت باشه نهایتش یکی دوسال اینترنت نداشته باشیم بعدش اینترنت جهانی خواهد امد

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ایلان ماسک داره شبکه اینترنت جهانی ماهواره‌ای رو راه اندازی میکنه هدف از این کار هم دسترسی تمام مردم دنیا به اینترنت هست
خلاصه تینکه خیالتون تخت باشه نهایتش یکی دوسال اینترنت نداشته باشیم بعدش اینترنت جهانی خواهد امد
بله اما مودمش چند صد دلار پولشه(اگر بياد)و پول ماهيانش هم نيلى زياده.
البته خب اين تكنولوژى دائما در حال ارتقائه و طبق گفته هاى خودشون احتمالا تا چند سال ديگه براى همه قابل دسترسى ميشه.
اينجورى دلم واسه اون چينيايى كه اونهمه پول صرف اينترنت مليشون كردن ميسوزه.

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
بله اما مودمش چند صد دلار پولشه(اگر بياد)و پول ماهيانش هم نيلى زياده.
البته خب اين تكنولوژى دائما در حال ارتقائه و طبق گفته هاى خودشون احتمالا تا چند سال ديگه براى همه قابل دسترسى ميشه.
اينجورى دلم واسه اون چينيايى كه اونهمه پول صرف اينترنت مليشون كردن ميسوزه.
بله طبیعتا این پروژه هنوز تکمیل نشده وقتی تکنیل بشه برای همه قابل دسترس میشه

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
نمیشه آقا:)‌)
۱.همین الانش کلی سرویس آمریکایی ک روی اینترنت سوارن تحریممون کردن چون ایرانی ایم،
ماسک بخواد بهمون اینترنت بده ب کلی مشکل قانونی میخوره
۲.قطعا اونقد هزینه داره ک توانایی پرداختشو نخواهیم داشت:)
۳.اون ماهواره ها با ماهواره تلویزیون فرق دارن،چون تو لایه ای نسبتا نزدیکتر ب زمینن و سرعتشون با سرعت زمین برابر نیست تجهیزات خیلی پیشرفته تری برای ارتباط میخواد + اینکه تلوزیون ماهواره ای یه سیگنال ثابته ک ما فقط دریافت کننده اونیم، ولی اینترنت خیلی پیچیده تره و لازمه ما هم بتونیم دیتامون رو بفرستیم
۴.امکان پارازیت انداختن!، مهم نیست سیگنال چیه و از کجا میاد، کشور قوانایی پارازیت انداختن روشو میتونه داشته باشه
۵.چیزی مثل gps فرق میکنه با اینترنت، هر کاربری نباید بتونه دکمه شو بزنه و استفاده کنه، لازمه هر کاربر قرارداد داشته باشه و رجیستر بشه، مستقل از کشور ها نمیشه به کسی اینترنت داد:)
خلاصه ک اصلا بهش فکر نکن:‌))

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
همین الانش کلی سرویس آمریکایی ک روی اینترنت سوارن تحریممون کردن چون ایرانی ایم
اینجا قضیه فرق میکنه
امریکا میدونه که اگه اینترنت ماهواره ای رو دور از دسترس کشورهای متخاصمش قرار بده در عمل به اون کشورها برای پیش بردمنافعشون کمک کرده به خاطر همین میخواد فضای فیلترینگ شدید رو بشکنه تا همون بلایی رو سرشون بیاره که سر شوروی اورد
الان تلوزیون ماهواره ای که اکثر کانال هاش برای ایران رایگانه رو توجه کنید
همین تلویزیون ماهواره‌ای برای مردم اروپا و آمریکا کارتی هستن
یه هدف دیگشم تبديل شدن به ابرقدرت بلامنازع فضای سایبریه

اون ماهواره ها با ماهواره تلویزیون فرق دارن،چون تو لایه ای نسبتا نزدیکتر ب زمینن و سرعتشون با سرعت زمین برابر نیست تجهیزات خیلی پیشرفته تری برای ارتباط میخواد + اینکه تلوزیون ماهواره ای یه سیگنال ثابته ک ما فقط دریافت کننده اونیم، ولی اینترنت خیلی پیچیده تره و لازمه ما هم بتونیم دیتامون رو بفرستیم
البته
ولی توجه کنید که این سیستم استارلینک الانم شروع به کار کرده و در اینده و با کامل شدنش بهترم میشه (هم از لحاظ هزینه تمام شده و هم از لحاظ سرعتو...)

امکان پارازیت انداختن!، مهم نیست سیگنال چیه و از کجا میاد، کشور قوانایی پارازیت انداختن روشو میتونه داشته باشه
اره میشه پارازیت انداخت ولی باید یه جمر داشته باشه به وسعت کل قلمروش؛)

چیزی مثل gps فرق میکنه با اینترنت، هر کاربری نباید بتونه دکمه شو بزنه و استفاده کنه، لازمه هر کاربر قرارداد داشته باشه و رجیستر بشه، مستقل از
اتفاقا اینترنت جهانی همینه
درسته که باید شما یه سری کارها براش انجام بدی ولی الان پلی استور یا بقیه اپ ها هم با کمی اطلاعات به شما خدمات ارائه میکنن
ضمنا قطعا کشوری مثل کره شمالی اجازه استفاده از این سیستم رو نمیده ولی امریکا میخواد که کره شمالی اینترنت داشته باشه
شما به تاریخچه موتور های جستجو نگاه کنین میبینین که اولش پولی بودن ولی بعد ها به جایی رسیدن که دیگه رایگان ارائه خدمات میکردن

صبایام:)

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
روان شناسی
البته كه ما با هميم.ببينيد از دلايلى كه قضيه برام مشكوكه اينه كه زمانى تجهيزات لازم براى قطع موفت اينترنت يا فيلتر كردن پيدا شد،هيچ خبر علنى يا راى گيرى تو مجلس نشد.الان چرا بايد يهو همه چيز رو براى ملت توضبح بدن؟
بنظرم هدف كل قضايا ارعابه.البته خب،چيزى فعلا حتمى نيست و بايستى ديد.
اینکه قضیه ارعاب باشه و بخوان رئیسی رو قهرمان جلوه بدن واقعا مضحکه! فکر کن 1500 ساعت وقت بذارن و چند تا شکم گنده بشینن کلی بلمبونن :| و چند صفحه طرح بنویسن، تهش رئیسی بیاد بگه کاریشون نداشته باشید که ما رئیسی رو دوست داشته باشیم؟! دوستش نداشته باشیم چیکار میتونیم بکنیم دقیقا؟ :-? :|

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
وست من تو قسمت تعریفات طرح در بخش الف-۲ نوشته شده که این طرح شامل سرویس هایی میشه که یکی از دو شرط زیر رو داشته باشند.(دقت کن فقط یکی از اون شروط)

بنده نگفتم نمیشه،گفتم تو حالت عادی حتی اگه دیسکورد رو آتیش بزنن مردم عادی و دولت اهمیتی نمیدن..حالا که میخوان همه چیز رو ببندن که دیگه نورعلی نوره

بالا