• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طرح صیانت از حقوق کاربران

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
چقدر گنگ صحبت کردی!
کدوم کار و کدوم کشور ها؟
و لطفا راجب مزایایی که بنظرت داره بیشتر بگو.
کشورهای زیادی که بولدشده هاشون آمریکا و چین و روسیه هستند از شبکه ملی اینترنت استفاده میکنن اما با سازوکار های متفاوت( مثلا مال چین خیلی گسترده تره نسبت به بقیه )
روسیه بیشتر اومده رو وضع قوانین و توسعه زیرساخت های بومی توجه کرده ( استفاده از اینستاگرام توسط شهروند روسی چندسال حبس داره! )
آمریکا هم روی ایجاد زنجیره انتقال اطلاعات پاک ( NII )

چیزی که ایران درنظر ترکیب روسیه و آمریکاست و مربوط سند چشم انداز بیست ساله و سال 84 توسط وزارت ارتباطات مطرح شد و برنامه بلندمدته(یعنی این طرح تا چیزی مثل 1420 در دست بررسی و تامین نیازهای اولیه ست حدودا اگر همینطوری فرسایشی بخوایم جلو بریم )

آمریکا اومد اپ هایی که مرکز نگهداری داده شون تو کشورش نبود رو حذف کرد یا مذاکره ای انجام داد( از اول دولت روحانی هم که البته زیاد جلونرفت همین کار رو بعد فیلترینگ تلگرام شروع کردن و الان هم با اینستا و توییتر جلو داره میره دلیل مدارا با پوسته های تلگرام مثل تلگرام طلایی هم همینه ) و زنجیره انتقال اینترنت رو با کمک بومی سازی و سیستم اند تو اند تحت نظر گرفت و امن کرد تا هم فضا رو پاک کنه هم از لو رفتن اطلاعات محرمانه که مثالش در اون زمان تحقیقات کووید19 بود جلوگیری کنه.
اصلی ترین مزیت همچین طرحی ایجاد رایانش فضای ابری در حوزه خود کشور هست و بستر مجازی جوری نمیشه که اطلاعاتش کامل دست یه آلمانی هم باشه مثلا

Cooly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان x
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1405
من موافق بستن این شبکه ها نیستم. حکومت هم قرار نیست این کار رو بکنه، و من فکر می‌کنم فیلتر های تلگرام و توییتر و یوتیوب که الان وجود داره هم بزودی برداشته میشه. چون چیزای غیرمنطقی مدت زیادی دووم نمیارن. حکومت هم نشون داده که انعطاف داره.
الان از این حرفت تقریبا سه ماه گذشته
فان فکت: حکومت انعطاف پذیر عزیز هنوز انعطافی به خرج نداده و همه‌شون هنوز فیلترن😊

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
الان از این حرفت تقریبا سه ماه گذشته
فان فکت: حکومت انعطاف پذیر عزیز هنوز انعطافی به خرج نداده و همه‌شون هنوز فیلترن😊
این حرف من رو باید با توجه به شرایط چهار ماه پیش مورد نقد و بررسی قرار داد.
که بنظر میرسه در این مورد نظر اشتباهی داده‌ام و بر حرف اشتباهم پافشاری نمی‌کنم.

بالا