• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار زن در خارج از خانه

نظر شما راجع به کار همسرتان در خارج از خانه چیست ؟ ( لطفا آقا پسرا فقط )

• در هر صورت راضی ام و مشکلی ندارم .

رای‌ها: 55 50.9%
  • در هر صورت مخالف ام .

رای‌ها: 6 5.6%
  • در صورتی که کار وی مانع از حضور او در خانه نشود و وظایف همسری خود را انجام دهد ایرادی ندارد .

رای‌ها: 31 28.7%
  • در صورتی که من توانایی ادراه خانه از نظر مالی را به بهترین نحو دارم کار کردن همسرم در خارج از خانه ه

رای‌ها: 16 14.8%

• رای‌دهندگان
    108

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
پاسخ : کار زن در خارج از خانه

به نقل از DIFFERENT :
منظور این بود که هر دو طرف کنار بیان
ینی این کوتاه اومدن فقد صرفن یک طرفه و از جانب خانوم نباشه.
:)
ببینید قرار نیس خانوم خودش و هدف هاش رُ فدا کنه.
با همکاری هر دو طرف میشه به تفاهم رسید خیلی راحت.
من هنوز جواب این سوالم رُ نگرفتم که :چرا زن های موفق تاریخ کار کردن و موفق شدن؟؟ینی سودش بیشتر بوده تا ضررش؟؟
در صورتی که خونه نشین بودن هیچ سودی نداشتن جز خانه داری!
هدف یه زن چیه ، چرا یه زن نصفه شب تنهایی از خونه بیرون نمی ره ،
چرا همیشه وقتی صحبت از این چیزا میشه اهداف زن ها فدا میشه چرا کسی حرف از مردهایی نمی زنه که اهدافشون رو برای زندگیشون فدا می کنن ؟
یه پسر از دبیرستان در التهاب ساختن یه زندگیه و این بهش اجازه خیلی کارها رو نمی ده ، مثلا بره رشته مورد علاقه اش بره دنبال کاری که میخواد
این زنان معروف تاریخ کین ؟ موفقیت چیه؟
چرا هیچ وقت به این سوال ها پاسخ داده نمی شه؟

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

یه واقعیتی که وجود داره اینه که زن بیش تر نقش غیر مستقیم داره تا نقش مستقیم...
یعنی یه زن به عنوان مادر یه پسر یا مرد رو تربیت می کنه و وارد جامعه می کنه، اون می تونه بیش تر دیده بشه و خیلی کارا رو انجام بده اما اون در واقع چیزی شده که مادرش بوده..
زن تاریخ یه ملت رو عوض می کنه، مثل زمان خوارزمشاهیان..
زن می تونه جنگ راه بندازه...
بیش تر در تاریخ ما نقش غیرمستقیم رو داشتیم... تا نقش مستقیم...
در واقع بیش تر جامعه دست خانوم هاست، اما غیر مستقیم
ضمنا نقش مستقیم خانوم ها هم کم رنگ نیست، هم طور که در پست قبلی اشاره شد...

الان ممکنه که روحیه ی فمنیستی یه عده گل کنه، اما ما باید بپذیریم که خانوم ها موجودات کاملا متفاوتی هستن با آقایون...
اما هر دو انسانن و دارای حقوق انسانی مساوی

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از ITER :
یه واقعیتی که وجود داره اینه که زن بیش تر نقش غیر مستقیم داره تا نقش مستقیم...
یعنی یه زن به عنوان مادر یه پسر یا مرد رو تربیت می کنه و وارد جامعه می کنه، اون می تونه بیش تر دیده بشه و خیلی کارا رو انجام بده اما اون در واقع چیزی شده که مادرش بوده..
زن تاریخ یه ملت رو عوض می کنه، مثل زمان خوارزمشاهیان..
زن می تونه جنگ راه بندازه...
بیش تر در تاریخ ما نقش غیرمستقیم رو داشتیم... تا نقش مستقیم...
در واقع بیش تر جامعه دست خانوم هاست، اما غیر مستقیم
ضمنا نقش مستقیم خانوم ها هم کم رنگ نیست، هم طور که در پست قبلی اشاره شد...

الان ممکنه که روحیه ی فمنیستی یه عده گل کنه، اما ما باید بپذیریم که خانوم ها موجودات کاملا متفاوتی هستن با آقایون...
اما هر دو انسانن و دارای حقوق انسانی مساوی
اتفاقآ هیتلرم گفت که من فقط و فقط به خاطر دافای شاخ روسی جنگ میکنما :-" من باور نکردم

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از DIFFERENT :
@ITER:ببین با این تیکه از حرفت که گفتی هر دو انسانن و حق برابر دارن کاملن موافقم.
ینی بیس کلّی حرف منم همین هس.
اگر مرد کار میکنه حالا به خاطر خونه و خونواده و زندگی و چه میدونم فطرتشو ُ اینا زن هم میتونه
کار کنه.یک نکته دیگه که برام قابل درک نیس چرا باید شوهر طرف راضی باشه که کار کنه یا نه؟؟
بعدش هم که این قضیه استقلال و اینا هم خیلی مهمه که وابسته نباشه
مرسی!!
دقیقا یه مسئله که برام جدیدا سوال شده اینه که چرا زن باید کاراش رو با اجازه ی مرد انجام بده؟
از خونه بیرون رفتن حتا (فکر کن :O) دیگه کار کردن که پیشکش....
یه مقدار باید در این مورد تحقیق کنم، یه کم سرم خلوت شه این کارو می کنم حتما، چه معنی داره؟؟!!

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

دقیقن در موردش فکر نکردم ولی به نظرم با داشتن یه بچه لزومی نداره یه زن بیرون کار کنه چون بچه به محبت مادر بیشتر از پولش احتیاج داره

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

من که میگم هردو باید کا رکنن هم تو خونه وهم خارج ازخونه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

کار خونه هم بلاخره کاره اگه مشکل اقتصادی نباشه خانم به کارای خونه و فرزندان و... برسن بهتره ولی اصلا تناقضی با تعامل اجتماعی نداره هر انسانی باید در جامعه بره ولی کار خارج از خانه نکردن به منزله تعامل اجتماعی نداشتن نیست.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

کلآ به نظر من بیش از حد کار کردن چه پدر چه مادر مناسب نیست .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از fade to black :
کلآ به نظر من بیش از حد کار کردن چه پدر چه مادر مناسب نیست .
به نظر من مخصوصا مادر چون مادر نقش مهمتری در تربیت کودک ایفا میکنه الته پدر هم مهمه و محبت پدری و حساسیت ها و پیگیری های تربیتی پدر بسیار تاثیر گذاره و مهم ولی خب نقش عمده تربیت بر عهده مادر هست

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از fade to black :
*اتفاقآ هیتلرم گفت که من فقط و فقط به خاطر دافای شاخ روسی جنگ میکنما :-" من باور نکردم
(;
به نقل از DIFFERENT :
*منظور این بود که هر دو طرف کنار بیان
*ببینید قرار نیس خانوم خودش و هدف هاش رُ فدا کنه.
من هنوز جواب این سوالم رُ نگرفتم که :چرا زن های موفق تاریخ کار کردن و موفق شدن؟؟ینی سودش بیشتر بوده تا ضررش؟؟
در صورتی که خونه نشین بودن هیچ سودی نداشتن جز خانه داری!
به نقل از DIFFERENT :
*یک نکته دیگه که برام قابل درک نیس چرا باید شوهر طرف راضی باشه که کار کنه یا نه؟؟
*در مورد ه راضي بودن يا نبودن ه شوهر ك خودتون جوابشون و دادين:"منظور این بود که هر دو طرف کنار بیان" پس بايد با تفاهم و رضايت شوهر اين كار انجام پذير بشه.
*تو عقايد ه شما ب نظرم چيزي بنام فداكاري و ... وجود نداره.ببينين نه تنها زن بلكه شوهر هم بايد بعضي خواسته هاشو فداكنه براي همسرش،شايد از بيس ا ي ازدواج همين باشه ك بتوني و حاضر باشي بعضي خواسته هاي همسرتو ترجيح بدي ب خواسته هاي خودت.
*پ ن:هنو مفهوم و هدف ا تشكيل خونواده و ازدواج ب طور كامل روشن نشده براي شما،ب اين ميگن آمادگي ذهني و فكري براي ازدواج نداشتن،چون هنو شما تو "من" بودن و ترجيح خواسته هاي خودتون ب "همه" چيز موندين.

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

فک کنم انقد تو این شش صفحه راجع بهش بحث شده که اگه کسی واقعا حس قبولی داشته قبول میکرده نه این که صرفا بخاد بیاد حرف

خودشو بزنه . :)

به اندازه کافی استدلال شده فک کنم . دیگه بقیش با خودتونه و انصافی که دارین :-?

+ منظورم با همه دوستان بود ;;)

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از Limooo torsh :
فک کنم انقد تو این شش صفحه راجع بهش بحث شده که اگه کسی واقعا حس قبولی داشته قبول میکرده نه این که صرفا بخاد بیاد حرف

خودشو بزنه . :)

به اندازه کافی استدلال شده فک کنم . دیگه بقیش با خودتونه و انصافی که دارین :-?

+ منظورم با همه دوستان بود ;;)
موافقم
تا این جا بحث کشش داره که علمی پیش بره و بقیه اش از دسته بحث های سوسیس کالباسی میشه و دیگه نتیجه ای نداره و افراد فقط رو اعتصاب جنسیتشون صحبت می کنن

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

من نظرات قبلی رو نخوندم ولی نظر خودم اینه که:
کار زن در خارج از خانه تا وقتی خوبه که بچه اش به خوبی تحت نظر مادر تربیت شده و اون سن تربیت پذیری رو رد کرده.یعنی با مهد کودک و ... مخالفم چون بچه خوب تربیت نمیشه و بیشتر از اینکه با خانواده در ارتباط باشه با افراد دیگه در ارتباطه!!ولی بعد اون خیلی خوبه که خانوم بیرون کار کنه و در اجتماع باشه.و خودش هم در آمد داشته باشه.

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از DIFFERENT :
*شما من رُ نمیشناسید دقیقن پس نمیتونین بگین فدا کاری دارم یا نه.پس در مورد شخصی که هیچی ازش نمیدونین و یک بار هم بر خورد نداشتین نظر ندین لطفن.
*واینکه سعی دارم از حق مسلمه خودم دفاع کنم نباید این تعبیر شه که تو مفهوم من و ترجیح خواسته هام موندم
خانومی که کار میکنه بیشتر قدر زحمت شوهرش رُ میفهمه و درکش میکنه.
*تفاهم منظورم تقسیم کار تو خونه بود.نه اینکه اجازه کار کردن دست کس دیگه ای باشه.
*درسته،اما مي دونين ك عقايد و نظرات تون بازتاب ه شخصيت شماس ديگه،و باعث مي شه ي شناخت نسبي ايجاد شه.
مثلا عقايد فمنيسم ي و افراطي ه شما واقعا ملوم ه ديگه،حتي اينو ا پروفايل ه شما هم ميشه فهميد ديگه:
"علایق: ... عقاید افراطی و فِمینیسم :)"
*آره با اين قسمت موافقم شما هم م3 هر انسان ه ديگه اي ا استعداد هاتون و توانايي هاتون بايد استفاده كنين اما وقتي ازدواج مي كنين بايد حواستون ب اون نقش هاي جديدي ك براتون ايجاد شده هم باشه+ا توانايي هاتون هم استفاده كنين.
*باز هم تفاهمو ي جوري معني كردين ك ب نفع خودتون باشه ا.يعني تفاهم صرفا ب معناي تقسيم كار هاي خونه و كمك شوهر در خونه داري و فرزند داري هست؟ :((

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از skYboy :
*درسته،اما مي دونين ك عقايد و نظرات تون بازتاب ه شخصيت شماس ديگه،و باعث مي شه ي شناخت نسبي ايجاد شه.
مثلا عقايد فمنيسم ي و افراطي ه شما واقعا ملوم ه ديگه،حتي اينو ا پروفايل ه شما هم ميشه فهميد ديگه:
"علایق: ... عقاید افراطی و فِمینیسم x: "
*آره با اين قسمت موافقم شما هم م3 هر انسان ه ديگه اي ا استعداد هاتون و توانايي هاتون بايد استفاده كنين اما وقتي ازدواج مي كنين بايد حواستون ب اون نقش هاي جديدي ك براتون ايجاد شده هم باشه+ا توانايي هاتون هم استفاده كنين.
*باز هم تفاهمو ي جوري معني كردين ك ب نفع خودتون باشه ا.يعني تفاهم صرفا ب معناي تقسيم كار هاي خونه و كمك شوهر در خونه داري و فرزند داري هست؟ :((
قرار شد بحث رو کش ندیم

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

هرگونه دلیل استدلال آزاد ولی بحث های الکی نه لطفا ;;)

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از پری ناز :
گفتم زن و مرد از سرکار میان...یعنی هردوشون سرکار بودن و در یک زمان میرسن خونه
خوب زنه تا اون موقع بیرون بوده ... کی شام درست کنه؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از Mr.Mamareza :
خوب زنه تا اون موقع بیرون بوده ... کی شام درست کنه؟
چرا فکر میکنین "زن باید شام درست کنه"؟
وقتی حرف از آشپزی میشه مردا زود میگن بزرگترین آشپزای دنیا مردن. :rolleyes:پس چرا خودشون پا نمیشن برن غذا درست کنن؟

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

البته یه چیزی این وسط بگم که من قکر می کنم دقیقا برای همین بهترین آشپزای دنیا مردن چون کسایی بودن که دقیقا برای علاقه به این سمت اومدن و هیچ جای دنیا قانونی براشون نبوده که این کاری که می کنی به جز علاقه ـت وظیفه ـت هم هست در قبال یک سری افراد ( خانواده) اما راجع به زنا این طور نیست .
بعد هم دلیل نمیشه چون بهترین آشپزای دنیا مردن ، مردا همه باید آشپزی هم بکنن . دقیقا مثل اینه که بگیم بهترین دکترای دنیا مَردن ، پس چرا شوهر من نباید خودش برا خودش دارو بنویسه ؟ اون آشپزی شغله ، با آشپزی به عنوان یکی از فعالیت های رفع نیاز ( گرسنگی ) خیلی فرق داره !

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

غذا پختن یه وظیفه نیست برای زن.اگر هم یکی برای خانوادش غذا می پزه و توی خونه کار میکنه،لطف و دلسوزی و علاقه اش به خانواده ش رو میرسونه.

وقتی بچه ها به حدی بزرگ میشن که نیاز به مراقبت پیوسته نداشته باشن دیگه مانعی برای کار کردن زن در خارج از خونه وجود نداره.مثلا وقتی بچه یکی دو ساله بشه دیگه نیازی نداره مادرش همیشه کنارش باشه(معلما که مرخصی زایمانشون 6 ماهه بچه هاشون چه کمبودی دارن؟).بعدش بچه میتونه بره مهد کودک(متوسط 20-25 ساعت درهفته) یا خونه ی مامان بزرگش(که من به دلایلی با این روش مامان بزرگ به کل مخالفم)
در ضمن همون بچه هم در هر سنی و به اندازه ی توانش وظیفه داره در قبال کارای خونه.الان وقتی همه خونه باشن،کارای خونه بین من و مامانم و بابام و خواهرم تقسیم میشه.همه ی کارا نباید روی دوش مادر باشه که [-(

+یه پسر اگه میخواد کسیو داشته باشه که لباساشو اتو بزنه جوراباشو یه جا جمع کنه براش غذا بپزه میزو گردگیری کنه،باید کارگر خونه استخدام کنه،نه این که بره زن بگیره :rolleyes:

بالا