• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار زن در خارج از خانه

نظر شما راجع به کار همسرتان در خارج از خانه چیست ؟ ( لطفا آقا پسرا فقط )

• در هر صورت راضی ام و مشکلی ندارم .

رای‌ها: 55 50.9%
  • در هر صورت مخالف ام .

رای‌ها: 6 5.6%
  • در صورتی که کار وی مانع از حضور او در خانه نشود و وظایف همسری خود را انجام دهد ایرادی ندارد .

رای‌ها: 31 28.7%
  • در صورتی که من توانایی ادراه خانه از نظر مالی را به بهترین نحو دارم کار کردن همسرم در خارج از خانه ه

رای‌ها: 16 14.8%

• رای‌دهندگان
    108
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : کار زن در خارج از خانه

به نقل از پری ناز :
غذا پختن یه وظیفه نیست برای زن.اگر هم یکی برای خانوادش غذا می پزه و توی خونه کار میکنه،لطف و دلسوزی و علاقه اش به خانواده ش رو میرسونه.

وقتی بچه ها به حدی بزرگ میشن که نیاز به مراقبت پیوسته نداشته باشن دیگه مانعی برای کار کردن زن در خارج از خونه وجود نداره.مثلا وقتی بچه یکی دو ساله بشه دیگه نیازی نداره مادرش همیشه کنارش باشه(معلما که مرخصی زایمانشون 6 ماهه بچه هاشون چه کمبودی دارن؟).بعدش بچه میتونه بره مهد کودک(متوسط 20-25 ساعت درهفته) یا خونه ی مامان بزرگش(که من به دلایلی با این روش مامان بزرگ به کل مخالفم)
در ضمن همون بچه هم در هر سنی و به اندازه ی توانش وظیفه داره در قبال کارای خونه.الان وقتی همه خونه باشن،کارای خونه بین من و مامانم و بابام و خواهرم تقسیم میشه.همه ی کارا نباید روی دوش مادر باشه که [-(

+یه پسر اگه میخواد کسیو داشته باشه که لباساشو اتو بزنه جوراباشو یه جا جمع کنه براش غذا بپزه میزو گردگیری کنه،باید کارگر خونه استخدام کنه،نه این که بره زن بگیره :rolleyes:
خانم عزیز چی میگی؟ فرزند دقیقا در سنی که به مادر نیاز داره این سنه مهد کودک؟
متاسفانه ما داریم توی لج بازی شرکت میکنیم آخه این چه حرفیه ؟؟ خب وقتی نیاز مالی نیس چه دلیلی داره زن بره تا ساعت 4 هم خودشو خسته کنه هم به کارا خونه نرسه هم فرزن رو هوا بمونه میخوایم لج کنیم؟؟؟
قرار به لج بازیه؟

در مورد جمله آخرتونم به فکر یه تاپیک هستم برای رفع ابهام این حرفها در جامعه ایران عرف هست این چیزها صرفا یک عرف نه قانون ......

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

غذا پختن یه وظیفه نیست برای زن.اگر هم یکی برای خانوادش غذا می پزه و توی خونه کار میکنه،لطف و دلسوزی و علاقه اش به خانواده ش رو میرسونه
بحث باید ها و نباید ها نیست ، بحث هست و نیست هاست . توی اکثر خونه های ایرانی ، اگر شب شام نباشه ، همه میگن زن ِ خونه چی کار داشته که نرسیده شام درست کنه ؟ و خیلی کمن خانواده هایی که بگن : زن و شوهر چرا شام درست نکردن ، یا شوهر چرا شام درست نکرده ؟ حتی اگر باید اینجوری باشه .
ما برای تحلیل قضایا نیاز داریم که بتونیم این هست و نیست ها رو ببینیم و بعد در کنار باید و نباید ها ( که البته تعیین کردنشون کار آسونی نیست ) قضیه رو تجزیه و تحلیل کنیم . نمیشه هست و نیست ها رو ندید و صرفا گفت : نه ! نباید اینجوری باشه ! شام درست کردن وظیفه‌ی زن نیست !
چون همین الآن شام نباشه اکثر ما ها چی کار می کنیم ؟ میریم سراغ مامانمون که چرا شام نیست ! :D

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

همون طور که قبلا گفتم کار کردن زن فقط جنبه مالی نداره! چرا فکر می کنید زن فقط در صورتی که خانواده مشکل مالی داشته باشه باید کار کنه؟!
کار کردن به زن استقلال میده، روابط عومی شو تقویت میکنه،تجربه شو زیاد میکنه،بهش استقلال و اعتماد به نفس میده. زن حق داره اینا رو داشته باشه. درسته در صورتی که خانواده از نظر مالی تامین باشه صلاح نیست که زن تمام وقت کار کنه، ولی داشتن یه کار نیمه وقت حق اونه. مادری که تمام مدت تو خونه ست و سرش به کارای خونه بنده نمی تونه تو اجتماع رشد کنه و تجربه کسب کنه تا این تجربیات رو به بچه اش منتقل کنه. من به شخصه دیدم که در خیلی موارد مادرایی که شاغل بودن بهتر از مادرای خونه دار بچه شون رو تربیت کردن چون دیدشون بازتره ،با تجربه تر و آگاه تر هستن!همه اینا مستلزم یه مدیریت قویه که زن بتونه بین وقتی که برای خانواده و کارش میذاره تعادل برقرار کنه.
در ضمن تو قوانین اسلام انجام کارهای خونه مثل پخت و پز وظیفه زن نیست فقط از زن خواسته شده که کانون خانواده رو تحکیم کنه ولی تامین نیازهای مادی خانواده یا نفقه وظیفه ی مرده. علاوه بر اینا تو قوانین اسلام گفته که اگه زن درآمدی داشته باشه مال خودشه و مرد نباید چشم داشتی بهش داشته باشه و اگه زن درآمدش رو در راه خانواده خرج کنه لطفشه نه وظیفه.

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

البته یه بحثی هم هست. این حرفا وقتی که زن خارج از خونه کار می‌کنه درسته. ولی وقتی زن خانه‌دار و شوهر صبح تا شب کار می‌کنه، اونوقت احساس نمی‌کنید زن وظیفشه که غذا درست کنه؟ ینی یه زنی رو تصور کنید که صرفا تو خونس و فوقش پیش بچه‌هاس و کار دیگه‌ای نمی‌کنه و شوهر صبح تا شب کار می‌کنه تا پول در بیاره. اگه زن غذا درست کنه لطف نکرده، جواب تلاش‌ و جون کندنای شوهر رو داده.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از SaϔnA.M :
چون همین الآن شام نباشه اکثر ما ها چی کار می کنیم ؟ میریم سراغ مامانمون که چرا شام نیست ! :D
من میرم واسه خودم شام درست میکنم :| چون مامانم معمولا شام نمیخوره
هیچ انتظاری هم ندارم چون میدونم مامانم خسته میشه بعد از کار و خرید و کارای خونه...
به نقل از Mohammadreza128 :
خانم عزیز چی میگی؟ فرزند دقیقا در سنی که به مادر نیاز داره این سنه مهد کودک؟
متاسفانه ما داریم توی لج بازی شرکت میکنیم آخه این چه حرفیه ؟؟ خب وقتی نیاز مالی نیس چه دلیلی داره زن بره تا ساعت 4 هم خودشو خسته کنه هم به کارا خونه نرسه هم فرزن رو هوا بمونه میخوایم لج کنیم؟؟؟
قرار به لج بازیه؟

در مورد جمله آخرتونم به فکر یه تاپیک هستم برای رفع ابهام این حرفها در جامعه ایران عرف هست این چیزها صرفا یک عرف نه قانون ......
لج بازی چیه؟
اضافه کنم که خودم توی این سن رفتم مهد کودک.مامانم تا سر ظهر و اونم 4-5 روز در هفته سر کار بود. هیچ وقت نگفتم که چرا منو می بردی مهد کودک.کار خیلی خوبی هم بوده لااقل از اون بچه های خجالتیِ گوشه گیرِ بدون اعتماد به نفس نشدم.و به هر حال مامانم نمی تونست به اندازه ی بچه های همسن و سالم همبازی خوبی برام باشه.
مربیمو خیلی دوست داشتم(فک کنم اسمش شمسی خانوم بود :D).وقتایی که مامانم کاری داشت و مهد کودک بسته بود میرفتیم خونه ی شمسی خانوم! تنها هم نبودم خواهرم بود و چون توی شهر کوچیکی زندگی میکردیم همه ی همسایه ها بچه شونو میسپردن دست همون شمسی خانوم.مشکلی هم نبود.خوب و راحت ;;)

البته اینو بگم که مهد کودکی که بچه رو میذارن باید مطمئن باشه و بدونن که مسئولاش چطوری با بچه ها رفتار میکنن و تربیت بچه ها باید طوری باشه که مخالف و مغایر با روش ها و عقاید خانواده نباشه.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از پری ناز :
هیچ انتظاری هم ندارم چون میدونم مامانم خسته میشه بعد از کار و خرید و کارای خونه...لج بازی چیه؟
خب باشه چرا " :| " میزاری؟ :D باشه آروم آروم ریلکس ! گفتم اکثرا !

من هر گونه مخالفتی رو در مورد مهد کودک رد می کنم :D مهد کودک ِِ خوب ( که خدائیش توی تهران کمم نیست ) صرفا محل نگه داری کودک نیست . محل آموزشه اونه . و آموزش از حیطه‌ی توانایی های مادر خارجه . مثل مدرسه . می شه گفت بچه مدرسه نره بمونه خونه ؟ مهد کودک خوب با توجه به روحیات بچه ها باشون رفتار می کنه . چیزی که خیلی از مادرا بلد نیستن . بچه ای که نره مهد کودک توی برقراری ارتباط توی دبستان دچار مشکل میشه . ( مخصوصا اگر اعتماد به نفسش پائین باشه یه مقدار ) بعد میره راهنمایی ، دبیرستان و این اشکال باش می مونه . توی مهد کودک بچه ها با همسناشون بازی می کنن و در ارتباطن و کاری که یه بچه با یه بچه ی همسنش انجام می ده نه من و شما می تونیم باش انجام بدیم نه مادرش . پس انقدر نگید محبت مادرانه محبت مادرانه . خیلی از مامانا برای همین به ظاهر محبتشون ، یک جوری بچه ها رو وابسته می کنن به خودشون که در واقع دارن ظلم می کنن بشون با این کار .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از پری ناز :
هیچ انتظاری هم ندارم چون میدونم مامانم خسته میشه بعد از کار و خرید و کارای خونه...لج بازی چیه؟
و اضافه کنم که خودم توی این سن رفتم مهد کودک.مامانم تا سر ظهر و اونم 4-5 روز در هفته سر کار بود. هیچ وقت نگفتم که چرا منو می بردی مهد کودک.کار خیلی خوبی هم بوده لااقل از اون بچه های خجالتیِ گوشه گیرِ بدون اعتماد به نفس نشدم.و به هر حال با مامانم نمی تونست به اندازه ی بچه های همسن و سالم همبازی خوبی برام باشه.
مربیمو خیلی دوست داشتم(فک کنم اسمش شمسی خانوم بود :D).وقتایی که مامانم کاری داشت و مهد کودک بسته بود میرفتیم خونه ی شمسی خانوم! تنها هم نبودم خواهرم بود و چون توی شهر کوچیکی زندگی میکردیم همه ی همسایه ها بچه شونو میسپردن دست همون شمسی خانوم.مشکلی هم نبود.خوب و راحت ;;)

البته اینو بگم که مهد کودکی که بچه رو میذارن باید مطمئن باشه و بدونن که مسئولاش چطوری با بچه ها رفتار میکنن و تربیت بچه ها باید طوری باشه که مخالف و مغایر با روش ها و عقاید خانواده نباشه.

ا
شما از دید یک کودک مهد کودکی به بحث نگاه کردید :دال بسیارم زیبا بود:دال
حالا از دید یک روانشناس!!! یا حتی یک انسان معمولی نگاه کنیم یک کودک نیاز به یک مادر داره که اونو تربیت کنه مربی مهد کودک با حداقل۱۰ کودک سر و کار داره آیا دلسوزی مادر و وقت اونو داره؟
آیا بستر خونه با مهد کودک یکیه؟
(:دال یعنی :D = پوزخند ؛از اسمایل ها یاهو// اسمایل: /لاتین==شکلک هایاهو)

• لایک
امتیازات: ibtkm

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

خیلی از مامانا برای همین به ظاهر محبتشون ، یک جوری بچه ها رو وابسته می کنن به خودشون که در واقع دارن ظلم می کنن بشون با این کار .
درباره‌ی وابستگی بچه به مادر می‌شه بیشتر توضیح بدی؟ چرا ظلمه؟ از این نظر که ممکنه مادر نتونه پیش بچه باشه؟

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

ممم ببین توی سنین بچگی یه بچه ای که وابسته‌س به مادرش نمی تونه درست توی جامعه خودش رو نشون بده . مثلا بچه هایی که توی سن 4-5 سالگی تازه می رن مهد کودک ، یا تازه واسه اولین باز توی دبستان وارد جامعه میشن ،خیلی این جورین . روز اول که می خوان از مامانشون جدا شن کلی گریه می کنن . مامانشون یه جا نباشه مضطرب میشن . یک سری کارا رو بدون مامانشون نمی تونن اصلا انجام بدن . یا این یکی رو خیلی دیدم . مثلا با بچه میای حرف بزنی، بر می گرده به مامانش نگاه می کنه . یعنی خودش نمی تونه درست ارتباط برقرار کنه . بعد این اشکال با بچه ها همین جوری میاد تا بزرگی . می رن دبستان ، تا هر چی میشه گریه ، من مامانمووو می خوام ! :D بعد کلا آدمای مستقلی نمی شن دیگه . یا توی تصمیم گیری ها . اگر توی بچگی اجازه ندی بچه توی مشکلاش خودش تصمیم بگیره ، توی مشکلاش با دوستاش ( همون دوستای مهد کودک حتی :D ) به مشکل بر بخوره ، خودش تجزیه و تحلیل کنه ... بعد که بزرگ شد هم تصمیم گیریش دچار مشکل میشه . این که همیشه پیش مامانت باشی و توی پر قو و کوچیک ترین مشکلی نداشته باشی پس فردا توی جامعه ضربه می زنه بت .

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از Mohammadreza128 :
شما از دید یک کودک مهد کودکی به بحث نگاه کردید :دال بسیارم زیبا بود:دال
حالا از دید یک روانشناس!!! یا حتی یک انسان معمولی نگاه کنیم یک کودک نیاز به یک مادر داره که اونو تربیت کنه مربی مهد کودک با حداقل۱۰ کودک سر و کار داره آیا دلسوزی مادر و وقت اونو داره؟
آیا بستر خونه با مهد کودک یکیه؟
(:دال یعنی :D = پوزخند ؛از اسمایل ها یاهو// اسمایل: /لاتین==شکلک هایاهو)
حرف دال فارسی اون شکل نیشخندو به وجود نمیاره :D
و درمورد بقیه ش هم،توجه شما رو به پست قبلی وقبلی تر ساینا جلب میکنم :-" دقیقا حرف منه
پویا م:وابستگی یعنی اگه مامانش یه دقه دستشو ول کنه بچه گریش میگیره یا نمیتونه یه ساعت خونه تنها باشه...یا مثلا تو مهمونیا همش پیش مامانشه...و میشه جزو همونایی که روز اول مدرسه اینقدر گریه میکنن که بگن مامانش بیا دمدرسه پیشش
وظلمه به خاطر همین وابستگی که به وجود میاد

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از SaϔnA.M :
ممم ببین توی سنین بچگی یه بچه ای که وابسته‌س به مادرش نمی تونه درست توی جامعه خودش رو نشون بده . مثلا بچه هایی که توی سن 4-5 سالگی تازه می رن مهد کودک ، یا تازه واسه اولین باز توی دبستان وارد جامعه میشن ،خیلی این جورین . روز اول که می خوان از مامانشون جدا شن کلی گریه می کنن . مامانشون یه جا نباشه مضطرب میشن . یک سری کارا رو بدون مامانشون نمی تونن اصلا انجام بدن . یا این یکی رو خیلی دیدم . مثلا با بچه میای حرف بزنی، بر می گرده به مامانش نگاه می کنه . یعنی خودش نمی تونه درست ارتباط برقرار کنه . بعد این اشکال با بچه ها همین جوری میاد تا بزرگی . می رن دبستان ، تا هر چی میشه گریه ، من مامانمووو می خوام ! :D بعد کلا آدمای مستقلی نمی شن دیگه . یا توی تصمیم گیری ها . اگر توی بچگی اجازه ندی بچه توی مشکلاش خودش تصمیم بگیره ، توی مشکلاش با دوستاش ( همون دوستای مهد کودک حتی :D ) به مشکل بر بخوره ، خودش تجزیه و تحلیل کنه ... بعد که بزرگ شد هم تصمیم گیریش دچار مشکل میشه . این که همیشه پیش مامانت باشی و توی پر قو و کوچیک ترین مشکلی نداشته باشی پس فردا توی جامعه ضربه می زنه بت .
ا
اگه بخوایم علمی بحث کنیم حرف شما درسته اما برای سن ۱۰-۱۲ سال به بعد اصولا انسان ها از اون سن در خودشون امتیاز تصمیم گیریو روشن میبینن وابسطه کردن تا اون سن زیاد مأثر نیس بیشتر برای سن بالاس که مشکل ساز میشه
یعنی تازه تو سن کم بچه ننه شدن تا حدی خوبه(!!!) البته تا حدیا وابسطه بشه خوبه ولی بعدش نه ....

بالایی بالایی:

جواب ساینا رو دادم الان جواب تورم یعنی دادما:-"

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از SaϔnA.M :
خب تو سنین بچگی اتفاقا وابستگی به مادر خوبه. چون به نوعی مادرش رو الگوی خودش قرار می‌ده و خب مادر با یه رفتار مناسب می‌تونه بچه رو درست و صحیح بار بیاره!
نکته‌ای که وجود داره اینه که بچه همونطور که سریع به مادر وابسته می‌شه تو سنین بچگی، سریع هم وابستگیش رو از دست می‌ده. اکثرا روز های اول دبستان این مشکل رو دارن ولی بعدش عادی می‌شن و از مادرشون مستقل می‌شن.

نکته‌ای که درباره‌ی این وابستگی وجود داره اینه که این وابستگی معمولا دو طرفس و خب شاید برای زنی که داره خارج خونه کار می‌کنه سخت باشه. یا باید وابستگیش رو کمتر کنه یا بی خیال بیرون کردن بشه.
تازه، بیرون هم کار کنه و بچه همچنان خیلی کوچیک باشه به بچه اسیب می‌رسه. چون تو این سن ترک وابستگی آسون نیست.

همه‌ی این ها رو گفتم که به این برسم که، وقتی زن خارج خونه کار می‌کنه، باید به مدت زمانی هم که کار می‌کنه حواسش باشه! هر چی بیشتر بیرون از خونه باشه، در صورت وابستگی فرزند به اون، آسیب بیشتری به بچه می‌رسه!
اگه می‌خواد ساعات بیشتری رو بیرون کار کنه، باید از وقتی بچه به دنیا میاد وابستگی ایجاد نکنه و تنها راحش اینه که محبتش رو کم کنه و خب بازم تاثیر منفی داره! به طور خلاصه، زن باید ساعاتی هم که بیرون کار می‌کنه رو حواسش باشه

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

محبت مادرانه ربطی به آموزش و تربیتش نداره . همون طور که بعضی وقتا برای تربیت بچه یه باید یه کارایی کرد که با توجه به عشق مادرانه نباید اون کار رو کرد . پس هر کدوم در جای خود . نمیشه که بگیم بی خیال آموزش .

× و البته بگم محبت ربط زیادی به زمانش نداره .به عنوان یک مادر بیشتر به فضایی که برای بچه توی خونه ایجاد می کنی بستگی داره .
به نقل از پویا م :
خب تو سنین بچگی اتفاقا وابستگی به مادر خوبه. چون به نوعی مادرش رو الگوی خودش قرار می‌ده و خب مادر با یه رفتار مناسب می‌تونه بچه رو درست و صحیح بار بیاره!
نکته‌ای که وجود داره اینه که بچه همونطور که سریع به مادر وابسته می‌شه تو سنین بچگی، سریع هم وابستگیش رو از دست می‌ده. اکثرا روز های اول دبستان این مشکل رو دارن ولی بعدش عادی می‌شن و از مادرشون مستقل می‌شن.

نکته‌ای که درباره‌ی این وابستگی وجود داره اینه که این وابستگی معمولا دو طرفس و خب شاید برای زنی که داره خارج خونه کار می‌کنه سخت باشه. یا باید وابستگیش رو کمتر کنه یا بی خیال بیرون کردن بشه.
تازه، بیرون هم کار کنه و بچه همچنان خیلی کوچیک باشه به بچه اسیب می‌رسه. چون تو این سن ترک وابستگی آسون نیست.
البته وابستگی تعاریف مختلف داره اما این که بچه بدون مادرش نتونه هیچ کاری انجام بده خوب نیست که . خوبه ؟ خب از بین بره وابستگی که بهتره . وابستگی رو با روابط دوستانه و متقابل مادر و فرزند اشتباه نگیرید . اون نباید از بین بره ( و ما مهد کودک از بین نمیره ) اما وابستگی باید از بین بره .
خب منم که گفتم ، کار زن به صورت یه کار سبک و وقتی که بچه ها نیاز اساسی نداشته باشن بش خوبه .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از SaϔnA.M :
محبت مادرانه ربطی به آموزش و تربیتش نداره . همون طور که بعضی وقتا برای تربیت بچه یه باید یه کارایی کرد که با توجه به عشق مادرانه نباید اون کار رو کرد . پس هر کدوم در جای خود . نمیشه که بگیم بی خیال آموزش .

× و البته بگم محبت ربط زیادی به زمانش نداره .به عنوان یک مادر بیشتر به فضایی که برای بچه توی خونه ایجاد می کنی بستگی داره .
ا
خب دارم میگم سن طرف مهمه اون بستر در یک سن خوبه در یک سن بد.

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

+ فکر نمیکنید از بحث اصلی دور شدید ؟ ;;)

به نظرتونون وظیفه اصلی مادر تربیت بچه اس یا کار در بیرون ؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Limooo torsh :
+ فکر نمیکنید از بحث اصلی دور شدید ؟ ;;)

به نظرتونون وظیفه اصلی مادر تربیت بچه اس یا کار در بیرون ؟
ا
نه :دال :D

وظیفه مادر هم در وهله اول تربیت فرزند و شوهر داریه مناسبه شوهر داریه مناسب هم نیاز به حوصله و توجه و محبت به شوهر داره حالا شما فک کن زنی که تا ساعت ۴ سره کاره حوصله داره؟؟ اصلا یجورایی خمبستگی و دلبستگیشونم کم میشه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

خب...اول به نظرم تاپیک مفتی بود ولی الان که دیدم پویا و ساینا داره دعواشون میشه گفتم بیام وساطت :-" :D

خب...
به نظرم هم حرف های ساینا ناقصه هم حرفای پویا(در این میان طبق معمول در مورد حرفای محمدرضا نظری نمیدم چون کلا یه ذره زیادی عقایدمان سر تغییر و تثبیت میفرقه)
@ساینا:بحث وابستگی نیست....بحث اینه که نیاز های روحی فرزند چگونه برآورده میشود...خودتونو گول نزنید...مسلما بچه بودن پیش مادر را ترجیح میدهد تا بازی با اسباب بازی در مهد را...مثلا من خودم و هر کسی ازش پرسیدم بهم گفتن حالشون از مدیرها و معلمای مهد به هم میخورده :-"...مسلما بچه به مادرش بیشتر ارج میده...(در کنار اینا یادت نره من یه فمنیست افراطیم اما تز"برابری و نه تفاوت"را که در فمنیسم همجنسگرایانه ی کنونی مطرح است نمیپذیرم)
@پویا:تا حد خوبی با نتیجه گیری آخرت مخالفم...بچه ها بیاین یه بارم که شده به تمام ارزش ها با دید شک نگاه کنیم و قضاوت کنیم...چی میشد اگر بر خلاف مادر که بچه را به سرکارش میبرد پدر این کار را میکرد؟ :rolleyes:...تاکید میکنم که این رو فقط برای شکستن حصار ذهن هامون میگم...وگرنه شاید ایمانی به درستی این راه هم نباشد...

@محمدرضا:رفیق به طرز غریبی حس حرف زدن با شخص"فاشیسم"رو دارم :D :-"...جای زن تو خونست...بشینه بچه های خوب تحویل جامعه بده...

@همتون:در راه رسیدن به راه درست از حقایق چشم نپوشید...هم نقاط ضعف حرفتان را ببینید هم نقاط قوتش را...شاید راه در همین درست دیدن است

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

@محمدرضا:رفیق به طرز غریبی حس حرف زدن با شخص"فاشیسم"رو دارم :D :-"...جای زن تو خونست...بشینه بچه های خوب تحویل جامعه بده...
عقایدم خیلی نزدیک به فاشیسمه در بعضی مواقع ولی فقط بعضی مواقع :-" :-" :D

نگفتم صرفا وظیفش اینه ولی خب مهمترین وظیفه هر پدر و مادری اینه در چنین جامعه ای که پدر برای وضع اقتصادی باید بخش زیادی از زمانش رو صرف فعالیت کاری کنه مادر باید 2 برابر برای فرزند وقت بزاره اینه که میگم بهتره اگه مشکل اقتصادی نیست مادر بیشتر به تربیت فرزند بر3

در مورد تعامل اجتماعی معتقدم یک خانم 100٪ باید در جامعه باشم ولی باز هم میگم تعامل اجتماعی حتما نباید باشغل خار ج از خانه باشه خیلی کارهای دیگه جز شاغل بودن میتونه این تعامل رو ایجاد کنه

تعامل اجتماعی و در جامعه بودن از نیاز های تربیت فرزند از نیاز های مهم یک انسان برای زندگی و شادابی روحیه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

@محمدرضا:پایین تر بودن زن(حداقل برداشتی که من از حرفات میکنم)و دین در اختیار سیاست و ناسیونالیسم افراطیت وقتی میان کنار هم...وای X_X :-"
تفاوت حرف من و تو در همینه...
اصرار من به اینه که زن"حق انتخاب میان راه های مختلفی که هست"را دارد...و تو اصرار داری بر اینکه یک راه درست است و زن"باید"همان را رود تا جامعه سالم باشد...
خیر...شاغل بودن"حق"زن است...نه صرفا تعامل اجتماعی او...به خاطر جنسیت نباید زن رو غل و زنجیر بکشیم...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از یک کاغذ سفیدم دهید... :
@محمدرضا:پایین تر بودن زن(حداقل برداشتی که من از حرفات میکنم)و دین در اختیار سیاست و ناسیونالیسم افراطیت وقتی میان کنار هم...وای X_X :-"
تفاوت حرف من و تو در همینه...
اصرار من به اینه که زن"حق انتخاب میان راه های مختلفی که هست"را دارد...و تو اصرار داری بر اینکه یک راه درست است و زن"باید"همان را رود تا جامعه سالم باشد...
خیر...شاغل بودن"حق"زن است...نه صرفا تعامل اجتماعی او...به خاطر جـنس‍‌‍یت نباید زن رو غل و زنجیر بکشیم...
فک کنم منظورت اینه مردو به غل و زنجیر نکشیم الان مرد صب خروس خون تا بوق سگ کار میکنه البته هیچ منتی نیست چون برای زن و بچشه ولی در برابر این از خود گذشتگی مرد زن هم یک سری تکالیف براش تعیین میشه مگه نه؟؟
خب وقتی مرد نمیتونه به تربیت بچه بر3 2 دلیل داره یا داره وا3 خودش کاری میکنه که دندش نرم میخواس نکنه بیاد بچشو تربیت کنه حالت دوم اینه که داره وا3 زن و بچش زحمت میکشه خب مگه زندگی زن و شویی تعامل و همکاری نیس؟؟
خب حالا که مرد خودشو در این راه گذاشته و داره یجورایی فدا کاری میکنه(!!!) زن هم خود به خود براش یه حس مسئولیت باید ایجاد شه دیگه ؟ نباید بشه ؟

بالا