• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

میزگرد فمینیسم و حقوق زنان - با حضور میهمان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
پاسخ : میزگرد فمینیسم و حقوق زنان - با حضور میهمان

فک کنم یک سری اشتباه شده بوده :D
به نقل از فائزه ساعی :
توو این بحث باید فمنیست باشی چون بهرمن فمنیسته!!!
نه اصلن!

به بحث ادامه بدید!

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از مریم بهرمن :
خانم فروغ فرخ زاد و آقای شاملو هر دو از شاعران مورد علاقه ی من هستند. و پژوهش های زیادی با رویکرد فمنیستی به اشعار فروغ هم صورت گرفته است ، البته دلیل سوال را متوجه نشدم ، جایی در سوالات بایداز ایشان دفاع می کردم و نکردم؟!! بهر حال در سال گذشته اعتراض های زیادی در خصوص حذف نام ایشان از کتاب شعر شاعران ایران و جهان انجام شد ، بهر حال حذف نام ایشان و یا به قول شما عدم تجدید چاپ کتاب ایشان ناشی از همان نوع نگاهی ست که سبب شده در این سال ها فعالیت بسیاری از فعالین حوزه زنان سرکوب و محدود شود ...و البته با همه این ها باور دارم که به قول فروغ "به آفتاب سلامی دوباره خواهیم داد "...
پس این اعتراضات چرا به نتیجه نرسید؟!
من از شما به عنوان یک فعال بخش حقوق زنان میپرسم که چرا در این زمینه اعتراض ها را بیشتر و بیشتر نکردید تا به نتیجه برسید؟!! و اجازه سرکوب هر توع فعالیت این چنینی رو در اختیار برخی مسئولین سودجو قرار ندید؟!!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از janus :
پس این اعتراضات چرا به نتیجه نرسید؟!
من از شما به عنوان یک فعال بخش حقوق زنان میپرسم که چرا در این زمینه اعتراض ها را بیشتر و بیشتر نکردید تا به نتیجه برسید؟!! و اجازه سرکوب هر توع فعالیت این چنینی رو در اختیار برخی مسئولین سودجو قرار ندید؟!!
دلیلش کاملا واضحه...هر نهاد و ارگانی که داره با عقیده ای کاری انجام میده...اگه زیاده روی کنه و اعتراضاتش رو از حدی بالاتر ببره و بخواد یه دفعه همه چی رو درست کنه...سرکوب میشه...به همین سادگی...فقط هم تو ایران اینجوری نیست...هر حزب و مکتبی باید تا حدی سازگاری رو هم یاد بگیره...
نمونه ی بارزش هم جبهه ی اصلاح طلبان بود(که مسلما این جبهه بسیار از لحاظ سیاسی قویتر از فمنیسم بود)که اکنون جایگاهش را در سیاست روز کشور میبینم...

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از prabd.chess :
دلیلش کاملا واضحه...هر نهاد و ارگانی که داره با عقیده ای کاری انجام میده...اگه زیاده روی کنه و اعتراضاتش رو از حدی بالاتر ببره و بخواد یه دفعه همه چی رو درست کنه...سرکوب میشه...به همین سادگی...فقط هم تو ایران اینجوری نیست...هر حذب و مکتبی باید تا حدی سازگاری رو هم یاد بگیره...
پس باید دست روی دست گذاشت و شاهد سرکوب های نا حق این چنینی بوووود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از janus :
پس باید دست روی دست گذاشت و شاهد سرکوب های نا حق این چنینی بوووود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین...0و1 نیست که...اینجور نیست که بگیم یا باید کاری کنیم که سرکوبمون کنن یا هیچی نگیم...امثال خانم بهرمن در کنار اعتراضاتشون مجبورن سازگاری هم داشته باشن...
یه مثال میزنم...ممکنه یه فمیست اصلا اسلام رو قبول نداشته باشه...این ادم مجبوره برای اینکه تو ایران بتونه عقیده اش رو بگه و ازش دفاع کنه اون قسمت هایی از فمنیسم رو که با اسلام در تضاد هستند رو اصلا نگه...
متوجه شدی یا بازم بگم؟...

salary

کاربر حرفه‌ای

به نقل از prabd.chess :
ببین...0و1 نیست که...اینجور نیست که بگیم یا باید کاری کنیم که سرکوبمون کنن یا هیچی نگیم...امثال خانم بهرمن در کنار اعتراضاتشون مجبورن سازگاری هم داشته باشن...
یه مثال میزنم...ممکنه یه فمیست اصلا اسلام رو قبول نداشته باشه...این ادم مجبوره برای اینکه تو ایران بتونه عقیده اش رو بگه و ازش دفاع کنه اون قسمت هایی از فمنیسم رو که با اسلام در تضاد هستند رو اصلا نگه...
یک چیزی را خوب توضیح ندادید. اسلام بعنوان یک دین مترقی فمینیست را قبول ندارد. فمنیست ها این را می دانند. این که می گویم حرف آخرشان را بزنند به همین خاطر است.
باید بگویند ارث یا حجاب و... چون نص قرآن است قبول نداریم. نمی توانند. حاشیه را می گویند. مسلمان هم که نمی تواند بگوید قرآن را قبول ندارم! درست نمیشه...

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از prabd.chess :

متوجه ام ولی نمیتونم قبولش کنم.
اگر دست روی دست گذاشته بشه دیگر فروغی باقی نمیمونه.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از janus :
چرا باقی نمیمونه؟...
ببین...
یه مثال میزنم برات در رابطه با فمنیسم...
الان پسری م3 من واقعا دلیلی داره براش که فمنیست باشه؟...یه ذره بش بفکر...واقعا برام سودی داره؟؟...نه
ولی هر روز بین بچه های مدر3 اشکار و نااشکار دارم عقیده ام رو جار میزنم...

شاید فروغ پای دار بره...اما هیچگاه عقیده اش پای دار نمیره...

"چون که عقیده هیچوقت نمیره بر دار"

ببین...کاملا قبول دارم که ما باید الان در کنار مرد اسطوره ای م3 سهراب...زن شاهکاری م3 فروغ رو داشته باشیم...کاملا حق با توست...اما آیا فروغ نمیپذیرد که عقیده اش بماند اما نامی از خودش نرود؟!...ما الان یاس فلسفی و مسلما مقدس فروغ رو هنوز تو جامعه داریم...و این رو به شخص فروغ فرخزاد مدیونیم...اما دیگر نامی از او نمیبینیم...

salary

کاربر حرفه‌ای

به نقل از janus :
خانم ژانوس فروغ فرخزاد کتب هایش در دسترس است... با انواع و اقسام. دوستدارانش فراموشش نمی کنند.
بحث فروغ برای فمنیسم ها اصلا پایه نیست که خواسته باشند روی آن فکر کنند... البته هر شاعری می تواند مخالفانی
هم داشته باشد مثل بقیه چیزها...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از سالاری :
یک چیزی را خوب توضیح ندادید. اسلام بعنوان یک دین مترقی فمینیست را قبول ندارد. فمنیست ها این را می دانند. این که می گویم حرف آخرشان را بزنند به همین خاطر است.
باید بگویند ارث یا حجاب و... چون نص قرآن است قبول نداریم. نمی توانند. حاشیه را می گویند. مسلمان هم که نمی تواند بگوید قرآن را قبول ندارم! درست نمیشه...
بنده اصلا نمیخوام بحث را سیاسی کنم...
اما به راستی چه کس میداند خدا واقعا چه گفته؟...ما فقط میتوانیم آیات قرآن را سند قرار دهیم...همین و بس...دین قلابی این روز ها کم نیست...
منم مسلمانم...اما مومن به دینی که در آن زن را قراردادی نمیکنند(صیغه)و زن را مانند الاغ نمیشمارند(4همسری)...دینی که ازادی به زن میدهد برای پوشش خود...
خیر...این دین هیچگاه با فمنیسم در تضاد نیست...

پ.ن:خواهشمندم همین الان یک تاپیک با عنوان دین و فمنیسم زده شود...و اینجا دیگر بحث دین مطرح نشود...حاضرم خود تمامی شبهه ها را انجا برطرف کنم...اما اینجا بحث مهمتری بر سر"چرایی فمنیسم"است...

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از prabd.chess :
چرا باقی نمیمونه؟...
ببین...
یه مثال میزنم برات در رابطه با فمنیسم...
الان پسری م3 من واقعا دلیلی داره براش که فمنیست باشه؟...یه ذره بش بفکر...واقعا برام سودی داره؟؟...نه
ولی هر روز بین بچه های مدر3 اشکار و نااشکار دارم عقیده ام رو جار میزنم...

شاید فروغ پای دار بره...اما هیچگاه عقیده اش پای دار نمیره...

"چون که عقیده هیچوقت نمیره بر دار"

ببین...کاملا قبول دارم که ما باید الان در کنار مرد اسطوره ای م3 سهراب...زن شاهکاری م3 فروغ رو داشته باشیم...کاملا حق با توست...اما آیا فروغ نمیپذیرد که عقیده اش بماند اما نامی از خودش نرود؟!...ما الان یاس فلسفی و مسلما مقدس فروغ رو هنوز تو جامعه داریم...و این رو به شخص فروغ فرخزاد مدیونیم...اما دیگر نامی از او نمیبینیم...
من کلا فمنیست مردونه رو قبول ندارم...
مرد ها برای رسیدن به اهدافشون حقوق زن ها رو بازیچه قرار میدن... و من به شخصه هر مردی که از بخواد از حقوق زنان دفاع کنه رو قبولش ندارم...
اما با باقی قسمت های صحبت شما موافقم. ممنونم.
به نقل از سالاری :
خانم ژانوس فروغ فرخزاد کتب هایش در دسترس است... با انواع و اقسام. دوستدارانش فراموشش نمی کنند.
بحث فروغ برای فمنیسم ها اصلا پایه نیست که خواسته باشند روی آن فکر کنند... البته هر شاعری می تواند مخالفانی
هم داشته باشد مثل بقیه چیزها...
خیر... امیدوارم اطلاع داشته باشید که کتابهایش تجدید چاپ نمیشوند و اسمش از کتاب شاعران ایران و جهان پاک شده... تا چند سال آینده لابد خواندن اشعارشان هم ممنوع میشود!!!!!
چرا نباید پایه باشد؟!!! حقوق یک زن که خودش در میان ما نیست تا دفاع کنه داره ناحق میشه... پس وظیفه کیه که ازشون دفاع کنه؟!!!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از janus :
مرد ها برای رسیدن به اهدافشون حقوق زن ها رو بازیچه قرار میدن... و من به شخصه هر مردی که از بخواد از حقوق زنان دفاع کنه رو قبولش ندارم...
اما با باقی قسمت های صحبت شما موافقم. ممنونم.خیر... امیدوارم اطلاع داشته باشید که کتابهایش تجدید چاپ نمیشوند و اسمش از کتاب شاعران ایران و جهان پاک شده... تا چند سال آینده لابد خواندن اشعارشان هم ممنوع میشود!!!!!
چرا نباید پایه باشد؟!!! حقوق یک زن که خودش در میان ما نیست تا دفاع کنه داره ناحق میشه... پس وظیفه کیه که ازشون دفاع کنه؟!!!
جواب قسمت دوم حرفت رو که خطاب به سالاری گفته بودی رو که قبلا دادم...
قسمت اول:درسته حرفت...اگر مرد مدافع حقوق زن باشه به فکر منافع خودشه...اما میخوای باور کن نمیخوای باور نکن...من مث بیشتر فمنیست های مرد دیگر خود را مدافع"بشر"میدانم نه مدافع"زن"...همانگونه که خانم بهرمن گفت اگه حقوق مردی پایمال بشه اون موقع از اون مرد دفاع خواهم کرد...پس باز به دنبال منفعت خود نیستم...

salary

کاربر حرفه‌ای

به نقل از prabd.chess :
اما به راستی چه کس میداند خدا واقعا چه گفته؟...ما فقط میتوانیم آیات قرآن را سند قرار دهیم...همین و بس...دین قلابی این روز ها کم نیست...
منم مسلمانم...اما مومن به دینی که در آن زن را قراردادی نمیکنند(صـیغ‍‌‍ه)و زن را مانند الاغ نمیشمارند(4همسری)...دینی که ازادی به زن میدهد برای پوشش خود...

پ.ن:خواهشمندم همین الان یک تاپیک با عنوان دین و فمنیسم زده شود...و اینجا دیگر بحث دین مطرح نشود...حاضرم خود تمامی شبهه ها را انجا برطرف کنم...اما اینجا بحث مهمتری بر سر"چرایی فمنیسم"است...
شما چرا هر کسی کمی مخالف صبحت کند سریع آشفته می شوید و هر چه سر زبانتان می آید را برای شخص ردیف می کنید... شما با 16 سال سن
که 8 سالش را خواب بوده اید و چند سالش را عروسک بازی میکرده اید می خواهید شبهات دین اسلام را بر طرف کنید و چهار تا بچه مسلمان را راهنمایی کنید...
یعنی دین اسلام زنان را جسارتا مانند الاغ می شمارد...!! همان فمنیست ها که شما یقه تان را داری برایشان پاره میکنی میخواهند همجنس بازی و چند شوهری را
رواج دهند... مثل این که زیادی جو گیر شدین... همیشه صدایتان را بالا می برید که کسی حرف نزند... اشتباه می کنید.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از سالاری :
شما چرا هر کسی کمی مخالف صبحت کند سریع آشفته می شوید و هر چه سر زبانتان می آید را برای شخص ردیف می کنید... شما با 16 سال سن
که 8 سالش را خواب بوده اید و چند سالش را عروسک بازی میکرده اید می خواهید شبهات دین اسلام را بر طرف کنید و چهار تا بچه مسلمان را راهنمایی کنید...
یعنی دین اسلام زنان را جسارتا مانند الاغ می شمارد...!! همان فمنیست ها که شما یقه تان را داری برایشان پاره میکنی میخواهند همجنس بازی و چند شوهری را
رواج دهند... مثل این که زیادی جو گیر شدین... همیشه صدایتان را بالا می برید که کسی حرف نزند... اشتباه می کنید.
عزیز من...تو چرا فکر میکنی من فمنیسم رو کامل قبول دارم؟...من فمنیسم کلاسیک(همون فمنیسمی که زن رو از یک کالا در اروپا شکل داد به نوعی انسان)را قبول دارم...این حرفی بود که باهاش با خانوم بهرمن نیز بحث کردم...من کی گفتم همجنسگرایی جزو فمنیسمی است که از آن دفاع میکنم؟...
پیشنهاد میکنم پست های قبلی رو بخونی...
همون جور که داری به فمنیسم شک میکنی باید به اسلامی که نام"ناب محمدی"بر آن مینهند نیز شک کنی...
دیگه در این زمینه حرفی ندارم...

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از prabd.chess :
جواب قسمت دوم حرفت رو که خطاب به سالاری گفته بودی رو که قبلا دادم...
قسمت اول:درسته حرفت...اگر مرد مدافع حقوق زن باشه به فکر منافع خودشه...اما میخوای باور کن نمیخوای باور نکن...من مث بیشتر فمنیست های مرد دیگر خود را مدافع"بشر"میدانم نه مدافع"زن"...همانگونه که خانم بهرمن گفت اگه حقوق مردی پایمال بشه اون موقع از اون مرد دفاع خواهم کرد...پس باز به دنبال منفعت خود نیستم...

هر چقدر هم بگویید باز هم قبول کردن این مسئله برام غیر ممکنه!!!
به نقل از prabd.chess :
منم مسلمانم...اما مومن به دینی که در آن زن را قراردادی نمیکنند(صـیغ‍‌‍ه)و زن را مانند الاغ نمیشمارند(4همسری)...دینی که ازادی به زن میدهد برای پوشش خود...

شما دارید با توهین به زنان سعی میکنید احساسات زنانه آنها رو تحریک کنین و مفاهیم هدفداری که خودتون میخوایید(تحریف قرآن و ...) را توی کله شان کنین!! من همون اول هم گفتم یک مرد برای دفاع از حقوق زنان در پی منافع خودش هست...
مطمئنن کسی اجازه اینکارو به شما نمیده!
به نقل از سالاری :
قرار دادن برخی بحث های شبهه دار در اینجا بنظرم درست نیست... من هم قطعا شبهاتی در مورد این ازدواج های 30 دقیقه ای و ... انیها را دارم! ولی این بحث ها برای مایی که به دینمان ایمان قلبی داریم مفید خواهد بود و برای برخی که حتی وجود خدا را قبول ندارند، ممکن است باعث انحراف و کشیده شدن به سمت و سویی که نباید را در پی خواهد داشت.

salary

کاربر حرفه‌ای

به نقل از prabd.chess :
عزیز من...تو چرا فکر میکنی من فمنیسم رو کامل قبول دارم؟...من فمنیسم کلاسیک(همون فمنیسمی که زن رو از یک کالا در اروپا شکل داد به نوعی انسان)را قبول دارم...این حرفی بود که باهاش با خانوم بهرمن نیز بحث کردم...من کی گفتم همجنسگرایی جزو فمنیسمی است که از آن دفاع میکنم؟...
پیشنهاد میکنم پست های قبلی رو بخونی...
همون جور که داری به فمنیسم شک میکنی باید به اسلامی که نام"ناب محمدی"بر آن مینهند نیز شک کنی...
دیگه در این زمینه حرفی ندارم...
شما مطمئنی در آمریکا و اروپا زن به یک انسان تبدیل شده است؟ زن الان از هر کالایی ارزان تر است گرامی... می خواهی چند کانال بهت معرفی کنم
ببینی که این انسان های حیوان نما چکار می کنند...!! مجله های آنها را نگاه کن. تبلیغات را چطور؟ آنها با قیافه انسان های
متمدن چگونه زنان را مانند همان بردگان عصر جاهلیت و رومی ها و... خرید و فروش میکنند!!
یا این ها را رد می کنی یا قبول داری. بنویس تا من بقیه اش را اگر صلاح بود بنویسم!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

ببین خانم بهرمن، منظور من از لفظ "فمنیسم ایرانی"، فمنسیم ادیت شده با جوگیری ها و رادیکالیسم های ایرانیه که از مفهوم اصلی فمنیسمی که مد نظر سیمون دوبوار یا سایر فمنسیت های اصیل اروپایی بوده خارج شده، "فمنیسم ایرانی" همین چیزیه که الان هم توی این تاپیک دیدیم!
مرد ستیزی
این تفکر که "مردا حق ما رو خوردن" ، "مردا به ما اجازه رشد نمی دن" ، "مردا مانع پیشرفت ما شدن" ، "مردا فلان و بهمانن"
مطمئنا زیاد این مثالا رو دیدی، بازم اگه میگی نیست، بفرما:

به نقل از janus :
به نقل از janus :
هر چقدر هم بگویید باز هم قبول کردن این مسئله برام غیر ممکنه!!!شما دارید با توهین به زنان سعی میکنید احساسات زنانه آنها رو تحریک کنین و مفاهیم هدفداری که خودتون میخوایید(تحریف قرآن و ...) را توی کله شان کنین!! من همون اول هم گفتم یک مرد برای دفاع از حقوق زنان در پی منافع خودش هست...

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از GCD :
ببین خانم بهرمن، منظور من از لفظ "فمنیسم ایرانی"، فمنسیم ادیت شده با جوگیری ها و رادیکالیسم های ایرانیه که از مفهوم اصلی فمنیسمی که مد نظر سیمون دوبوار یا سایر فمنسیت های اصیل اروپایی بوده خارج شده، "فمنیسم ایرانی" همین چیزیه که الان هم توی این تاپیک دیدیم!
مرد ستیزی
این تفکر که "مردا حق ما رو خوردن" ، "مردا به ما اجازه رشد نمی دن" ، "مردا مانع پیشرفت ما شدن" ، "مردا فلان و بهمانن"
کسی از مرد ستیزی صحبتی به میان نیاورد...

شما برای من توضیح دهید یک مرد برای دفاع از حقوق زنان در پی چیست تا متوجه شوم!
پ.ن: لطف کنینی از این دلیل های مزخرف: هدفی انسان دوستانه و بخاطر انسانیت و ... اینها نیاورید که در جامعه حیوانی امروز غیر قابل باوره...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از GCD :
مرد ستیزی
با کمال تاسف باید حرفتو بپذیرم...
اما مگر غیر از این است که هر تغییری ناشی از یک رویا بوده است؟...مگر فروید در زمان خود میتوانست"ازادی جـنس‍‌‍ی"را برقرار کند؟...مگر مارکس"جامعه ی موعود"را دیده بود و یا توانست ببیند؟...خیر...
باید سعیمان را بکنیم...
ولی حق با توست...بسیار در این زمینه عقبیم...

تایکد میکنم...برای فمنیست اصیل این اصل است که"حق انسان"نباید پایمال شود"نه حق جـنس‍‌‍یت"

ضمنا محض اطلاع من نه"ملکه ی زیبایی و دختر شایسته"آنور را میپذیرم...و نه صیغه و حجاب اجباری و مسابقه ی غیر رسمی"مادر و همسر مطیع خوب"اینور را...

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از janus :
شما برای من توضیح دهید یک مرد برای دفاع از حقوق زنان در پی چیست تا متوجه شوم!
پ.ن: لطف کنینی از این دلیل های مزخرف: هدفی انسان دوستانه و بخاطر انسانیت و ... اینها نیاورید که در جامعه حیوانی امروز غیر قابل باوره...
بهله عرضم به حضور گرام که:
من به عنوان یک به قول خانم بهرمن "نرینه"! تا جایی که دیدم فمنیست های مرد 3 دسته بودن:
1. کسایی که میخوان کلاس بزارن (حقیقتیه و نمیشه انکارش کرد)
2. کسایی که تاریخچه فمنیسم اروپایی و اهدافش رو خوندن و تو این خیالن که فمنیسم در ایران هم به همون شکله
3. کسایی که با جوانب دیگه فمنیسم ایرانی احساس همسویی می کنن، مثلا طرف با اسلام مخالفه، میبینه قوانینی توی اسلام به تعبیری ضد زن هستن، پس نظرش ضد ضد زن میشه، و از اونجایی که نزدیک ترین مکتب ضد ضد زن فمنیسمه، میگه من با فمنیسم موافقم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا