• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سلام، من یک دخترم که ایدز دارم !

• شروع کننده موضوع

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
سلام....
حاضرم شرط ببندن 89% کسایی اسم این تاپیک رو شنیدن فک کردن که من دختره....هستم اما....
اما می خوام بگم این اشتباهه....این اشتباهه که به ایدز و به کسی که مبتلا به ایدزه به چشمه یک لابلی گری و یک انسانه بد نگاه بشه....
می خواستم بگم که هر کی می گه من ایدز دارم بهش به چشم یه ادم بد نگاه نکنین... چون ایدز هم فقط یک بیماریه! و فقط 5% مردم از طریق اون کار بده به این بیماری مبتلا شدن....

وقتی می فهمیم یک ادم ایدز داره از دو فرسخیش رد نمی شیم.... همه به چشمه یک ادم بد بهش نگاه می کنیم....کسی دیگه ادم حسابش نمی کنه و همه ی اینا به خاطر بی اطلاعیه نسل قبل از این بیماری و روش های انتقالش بوده....

می دونم که این بیماری فقط از طریق خون سرایت می کنه....و مثلا با روبوسی یا دست دادن منتقل نمی شه....می خواستم این جا هر کدوممون هر اطلاعاتی داریم بیایم و بگیم تا دیگه به یه بیمار به چشمه یه ادمه بد ننگریم....
.............
.............
.............
حالا من ایدز ندارما!محضه مثال فرمودم

negar73

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی (تخصص :قانونی)
پاسخ : ..::سلام،من یک دخترم که ایدز دارم::..

این سایت آموزش همگانی ایدز هست.
جالبه
یه سر بزنید
http://www.iranhiv.com/

hk hk

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
پاسخ : سلام، من یک دخترم که ایدز دارم !

حالا چرا اسم تاپیکو اینطوری گذاشتی؟

من :(( گرفت تا اسم تاپیک رو خوندم

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

امار ها غير منطقي به نظر ميان...

يا من اشتباه برداشت كردم

• شروع کننده موضوع

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

ممنونم از نگاره عزیزم که زحمت کشیدن و ادرسه یه سایت عالی رو دادن.... >:D<
اما خب....هدف من از زدنه این تاپیک این بوده که به بهانه ی روز جهانی ایدز همه ی بچه ها بیان و یه چیزی بگن....نه اینکه یه سایت باشه که بریم توش....می خوام یکم بخش های علمی سمپادیا فعالیتش بیشتر بشه B-)

خب......
پس اول خودم چیزایی رو که از ایدز می دونم می گم:
یک بیماری هست که باعث می شه گلبول های سفید از بین برن و سیستمه دفاعی بدن دچار اختلال بشه.....10-17 سال دوران نهفته ی این بیماری هستش و بعد از این مدت با یه بیماریه ساده مثل سرماخوردگی بیمار داره فانی رو وداع می گه.....
دیگه بقیش با دوستان!( مشقوز زومبه این اگه نیاین و نگینا!)
به نقل از Naughty :
حالا چرا اسم تاپیکو اینطوری گذاشتم

من :(( گرفت تا اسم تاپیک رو خوندم

والا من دو ساعت رفتم با کمک خانه و خانواده اندیشیدم که اسم تاپیک چی باشه که جذاب باشه B-) :D

• شروع کننده موضوع

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-&quot;&quot;
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

احساس می کنم امار اشتباهه!اخه یه جایی خوندم در دهه ی 80 تو ایران روز به روز داره به تعداد مبتلایان به ایدز(مخصوصا از طریق ..... :-") اضافه می شه....
نگار جان منبعت کجا بوده؟

HOOMANKH7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از کلــــــــــــــوز :
احساس می کنم امار اشتباهه!اخه یه جایی خوندم در دهه ی 80 تو ایران روز به روز داره به تعداد مبتلایان به ایدز(مخصوصا از طریق ..... :-") اضافه می شه....
نگار جان منبعت کجا بوده؟

اگه نگاه کنی دقیق به عکس،میبینی نوشته ایران اچ آی وی دات کام ^-^
خوب منبعش هم همون بوده دیگه احتمال غریب به اتفاق !

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

منه GCD هم چند نکته بگم ایدز نگیرین:
1. وقتی میخوای تو پارک روی نیمکت، یا توی اتوبوس رو صندلی بشینی قبلش روی نیمکت رو با دقت نگاه کن! چرا؟ دیده شده افراد مبتلا به ایدز برای انتقام گیری و آلوده کردن بقیه، سوزن آلوده رو جوری میزارن روی نیمکت که تا روش نشستی سوراخ میشی و زیر باسن مبارک رو یه نیگاه میکنی، میبینی نوشته "سلام! ایدزی شدی!"

2. وقتی میخوای در جاهای عمومی رو باز کنی قبلش خوب دستگیره رو نگاه کن چرا؟ دیده شده افراد مبتلا به ایدز، تیغ یا سوزن آلوده رو جوری میچسبونن به قسمت پشتی دستگیره در، که تا دستگیره رو میگیری که درو باز کنی میبینی سوراخ شدی و پشت دستگیره رو نگاه میکنی... ایدز!

3. تو خیابون راه میری، همیشه حواست به اطرافت باشه چرا؟ دیده شده افراد مبتلا به ایدز بخصوص توی شلوغی ها یه لحظه از کنار آدم رد میشن و یه چیز آلوده میکنن تو آدم (چیز = سوزن/تیغ/هرچی)

4. مواظب کارای دیگه ای مثل مصرف سوزن نو تو تزریقات، استفاده از وسایل استریل توی دندونپزشکیا و... باشین

× در مورد نمودار و آمار: غلطه! همونطور که کلـــــــــــــــوز گفت توی دهه 80 آمار رفته بالا و کلا سیر صعودی داره
اما چرا نمودار اینجوریه؟
(سادست، چون نمودار یک چیز بد رو نشون میده، بنابراین از سال 84 و ابتدای دولت نهم مثلا نزولی شده و پایین اومده)
(اما اگه همین نمودار درباره یه چیز خوب بود مطمئن باشین مثل اورست میرفت بالا)

خلاصه نمودار معتبر نیست

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

نگار جان منبعت کجا بوده؟

خوب بدیهی ک اضافه بشه ... تو این نمودار هم هر ساله اضافه شده ( اگه نمودار فراوانی تجمعی شو رسم کنی میفهمی)
ولی این مبتلایان هر سال رو نشون میده ...
فقط 5% مردم از طریق اون کار بده به این بیماری مبتلا شدن....

از این آمار مطمئنی ؟؟ فقط 5 درصد ... ؟
البته الان بهداشت بیشتر شده و اگاهی بالا رفته ولی 5 درصد خیلی کم ب نظر میاد

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

و فقط 5% مردم از طریق اون کار بده به این بیماری مبتلا شدن....

به نقل از hidden :
از این آمار مطمئنی ؟؟ فقط 5 درصد ... ؟
البته الان بهداشت بیشتر شده و اگاهی بالا رفته ولی 5 درصد خیلی کم ب نظر میاد

کلوز خانوم از منبع معتبر خوندین یا شنیدین ؟! :-? اگه از منبع خاصی هس خوبه که منبع رو ذکر کنین ! (;

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از hidden :
خوب بدیهی ک اضافه بشه ... تو این نمودار هم هر ساله اضافه شده ( اگه نمودار فراوانی تجمعی شو رسم کنی میفهمی)
ولی این مبتلایان هر سال رو نشون میده ...
بابا نمودارو ببین، میگه سال 83، تعداد 3029 مورد HIV گزارش شده، 84 تعداد 2303، سال 85 تعداد 1899، سال 86 تعداد 1950، سال 87 تعداد 1859 و سال 88 تعداد 428
یعنی سیر نزولی، در صورتی که هم طبق اظهارات دستگاه ها و وزارت بهداشت و هم به صورت شهودی و منطقی، آمار ایدز بعد از سال 84 هم سیر صعودیشو حفظ کرده و حتی بیشتر شده، چیزی که نمودار خلافشو میگه

HOOMANKH7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از GCD :
بابا نمودارو ببین، میگه سال 83، تعداد 3029 مورد HIV گزارش شده، 84 تعداد 2303، سال 85 تعداد 1899، سال 86 تعداد 1950، سال 87 تعداد 1859 و سال 88 تعداد 428
یعنی سیر نزولی، در صورتی که هم طبق اظهارات دستگاه ها و وزارت بهداشت و هم به صورت شهودی و منطقی، آمار ایدز بعد از سال 84 هم سیر صعودیشو حفظ کرده و حتی بیشتر شده، چیزی که نمودار خلافشو میگه
راس میگه بابا...
این داره همش پایین میاد.
خوب شاید نمودار داره افرادی که هنوز به ایدز مبتلا نشدن رو میگه :D

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

چون ایدز هم فقط یک بیماریه! و فقط 5% مردم از طریق اون کار بده به این بیماری مبتلا شدن....

آمار غلط !!
آمار درست :
02-l.gif

طبق این آمار در کل 8.5 درصد از طریق ج نسی بوده

البته چون 99 % معتادادی تزریقی مرد هستند ... در مورد زن ها : 9/14 افراد ینی حدود 65% زنان از طریق ج ن س ی آلوده شدن

ی نکته ی دیگه : کلا تعداد زن هایی ک مراجعه کردن برای آزمایش خیلی کمتر از مرد ها بودن ... و نمونه گیری از گروه های پر خطر مثل زن های خیابونی کار غیر ممکنیه (اینو تو خود سایت نوشته بود)
یعنی در واقع درصد بالاتر از این حرفاست ...
مواظب باشید بچه ها ...

چون فرمودن اطلاعت بدیم :
در این حد بگم ک برای این ویروس واکسن ساخته نشده ... چون پروتئینهای سطحی این ویروس متغییره ... واسه همین واجبه ک بریم بیوتکنولوژی بخونیم شاید دنیا ب مغز ما نیاز داشته باشه
شاید منظور همون فراوانی تجمعیه ... ولی فرقش اینه ک سرعت ابتلا ب بیماری بیشتر از سرعت مرگه ...

فکر کن یک کارخونه باز شده
سال اول 1000 نفر میگیره
سال دو 500
سال سه 250
سال چهار 125
و ...
در کل هرسال به جمعیت کارخونه اضافه میشه ولی هر سال کمتر عضو میگیره نسبت ب سال قبل

اون خبرتو بده شاید منظورش این باشه شایدم نه ...

• شروع کننده موضوع

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

من توی جیم ضمیمه ی روزنامه ی خراسان خوندم که فقط 5% از طریق جـنس‍‌‍ی در ایران به این بیماری مبتلا می شن....

هان!راستی یه نکته ای!
من همیشه با خودم در تفکر بودم که خب این بیماری پس حتما باید از طریق پشه هم منتقل بشه دیگه! بعدش که متحقق شدم( تحقیق کردم) دیدم نه!پشه نمی تونه این بیماری رو انتقال بده! ???

× دو پست متوالی شما یکی شد .

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

من توی جیم ضمیمه ی روزنامه ی خراسان خوندم که فقط 5% از طریق ج ن س ی در ایران به این بیماری مبتلا می شن....
كِي بوده؟
چون من دو - سه روز پيش يه جا شنيدم از 4 ساله گذشته ايدز ديگه كمتر از طريق سرنگ منتقل ميشه به جاش از اون طريقش به اندازه ي سه برابر زياد شده!

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از hidden :
فکر کن یک کارخونه باز شده
سال اول 1000 نفر میگیره
سال دو 500
سال سه 250
سال چهار 125
و ...
در کل هرسال به جمعیت کارخونه اضافه میشه ولی هر سال کمتر عضو میگیره نسبت ب سال قبل
چه ربطی داره؟

اون نمودار نشون میده که تعداد افرادی که توی هر سال به ایدز مبتلا شدن, از سال 84 به بعد کاهش پیدا کرده.
یعنی هر سال نسبت به سال قبل آدمای کمتری مبتلا شدن, یعنی رشد ابتلا به ایدز منفی بوده, که آمار های دیگه ای که میشنویم معمولاً خلاف اینو میگن!! و میگن که تعداد آدمایی که هر سال مبتلا میشن نسبت به آدمایی که سال قبلش مبتلا شدن بیشتره.

?ok

HOOMANKH7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از violet :
چه ربطی داره؟

اون نمودار نشون میده که تعداد افرادی که توی هر سال به ایدز مبتلا شدن, از سال 84 به بعد کاهش پیدا کرده.
یعنی هر سال نسبت به سال قبل آدمای کمتری مبتلا شدن, یعنی رشد ابتلا به ایدز منفی بوده, که آمار های دیگه ای که میشنویم معمولاً خلاف اینو میگن!! و میگن که تعداد آدمایی که هر سال مبتلا میشن نسبت به آدمایی که سال قبلش مبتلا شدن بیشتره.

?ok

کاملا حرفت درسته.
اصلا اون نمودار اشتباه بود.
بابا بیخیال شین دیگه :D

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

ببخشید مطمئنید فقط 5درصد از طریق اون کاره به ایدز مبتلا میشن؟؟!!!!!

قبلا توی ایران اولین دلیل شیوع ایدز سرنگ های چند بار مصرف معتاد ها بوده ولی دولت بسکه سرنگ مجانی داد دیگه کمتر از این طریق ملت ایدز میگیرن و الانم اکثرا فقط به دلیل همون کاربده ایدز میگیرن!

• شروع کننده موضوع

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از afroDt :
كِي بوده؟
چون من دو - سه روز پيش يه جا شنيدم از 4 ساله گذشته ايدز ديگه كمتر از طريق سرنگ منتقل ميشه به جاش از اون طريقش به اندازه ي سه برابر زياد شده!
همین 5 شنبه ی گذشته....شایدم من اشتباه خوندم.... حالا می رم دو باره می خونم با عینک :D

بالا