• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از پویا م :
هیچ وقت لازم نمی‌شه تست‌هایی که قبلا زدیم و درست بودن رو دوباره بزنیم؟
راستش اصلا وقت نمیشه. باید نکات تستی هر تستی ( حتی اگر درست زدی ) یادداشت کنی و اونا رو دوباره بخونی .

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

به نقل از فهــــــــیمه :
این که تو تابستون کانون عمومی های سال دومُ نمیخونه بد نیست؟ :rolleyes:
یکی جواب بده لطفن : )

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

یادداشت برداری و نکته برداری واجبه؟
فیش برداری دیگه چیه؟ :D

zahra.s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از محمّد :
مثل اینکه تو حل کردن سوالات فیزیک مشکل داری فقط. خب این یعنی روی فیزیک تسلط کافی نداری و حل کردن هرسوال برات زمان زیادی میبره. اینکه نمیتونی تشخیص بدی سوال سخته یا آسون هم یعنی زیاد فیزیک کار نکردی تاحالا. ببینم اصلا تو تست میزدی سال سوم؟ برای فیزیک چطور؟ من احساس میکنم چون زیاد تست کار نکردی برای فیزیک اینطوری شدی. اگر مشکلت توی همه درس ها بود که خب یک چیز متداول بود و به خاطر کندبودن بود. ولی وقتی فقط فیزیکه یعنی مشکل از فیزیکه ! (واضح بود چی گفتم؟ :D )
نه بقیه درسا خیلی اینجوری نیس بیشتر همون فیزیکه اونم فک کنم به خاطر همونه که خودتون گفتید سال سوم تست کار نکردم :D :(
کار کنم خوب میشه؟ :( :-/

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از dark-night :
مدرسمون کلاس کنکور میگذاره واسه درسای اختصاصی پایه .... معلماش اکثراً تعریفی ندارن..... :-?
موندم برم یا نه .....
بعضیا میگن این کلاسا واسه کسایی هست که تو سالای پایه هیچی از درس متوجه نشدن (خودشون نمیگن ها )....خودت بخون .... :rolleyes:
این سوالتون بود ؟ اگر همینه که

سری رو که درد نداره دستمال نمیبندن. میگی معلماش به درد نمیخوره بعد تو کجا میخوای بری .بشین خونه درس بخون . ;;)
اگر اشکال داری و با این معلما مشکلت حل میشه برو نداری نرو .
به نقل از F@temeh :
واجبه مسلم هست و انجام ندادنش حکم قصاص داره :D
فیش برداری مادر جان همون نکته برداری خودمونه از نوع با کلاسش.

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

من فک کنم تا6ماه ديگه درگير اين برنامه ريزي باشم:))
من هنوز گيجم و شروع نکردم :دي
آقا،الآن من واقعا موندم!!!مدرسه بعضي از درساشو مث فيزيک و عربي و هندسه ميخواد از پايه شروع کنه و بعضي از درساي پيش مث انتگرال و ديفرانسيل و گسسته!از اون طرف کانون بايد دوم و سوم رو بخونيم!!!يعني عملا من درگير سال دوم و سوم پيش ميشم!!!الآن من واقعا موندم...:-<
واسه کنکور بايد موضوعي خوند؟؟يا کتابي؟؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از sRina :
من بطور جدی دچار مشکل شدم با خودم!
میشینم خونه سعی میکنم درس بخونم نمیشه کلا تمرکز که هیچی حضور فیزیکیم نمیتونم داشته باشم پشت میزم
میرم کتابخونه ناخودآگاه بعد از نیم ساعت خوابم میگیره یا میخوابم یا میشینم خط خطی میکنم
این موضوعو در مورد پارک و پشت بوم و هرجایی که میشده برمم امتحان کردم ولی نمیشه! :|
کلا یه عمره با هفته ای 6-7 ساعت درس خوندن زندگی کردم که سال کنکور درست درس میخونم و فلان
الان سال کنکور هفته ای 2ساعتم نمیتونم بخونم حتی!
تا الان فکر میکردم تنها مشکلم ساعت مطالعس که با هیچ تکنینکی نمیتونم بیشترش کنم،الان حتی تو شروعشم موندم گویا :-?
+
تا اواخر تیر استراحت کنیم زیاده؟ :-"
+
من ازونجایی که فعلا زیستمو باید خودم بخونم جدا از پس تستای عمقی و ایناش برنمیام.هم خیلی وقتمو میگیره هم دقت لازمو ندارم هم اینکه آخرشم به جواب درست نمیرسم :rolleyes:کاری هست که از دستم بربیاد؟ :-??
صادقانه بگم باید احساس خطر بکنی جدی. ساعت مطالعه خیلی مهمه. شاید خیلی آدم باهوش و خوش فکری باشی و خیلی هم چیز حالیت باشه اما رتبه کنکور خیلی بستگی داره به میزان مطالعه و ساعات مطالعه کم یعن رتبه پرت.
هنوز خطر کنکور رو حس نکردی . انگیزه کافی نداری. باید عاداتت رو تغییر بدی. باید زور بزنی بشینی پای کتاب. یک چیزیم هست که باعث میشه آدم حوصله نکنه بشینه سر کتاب. اونم اینه که جدی نیخونی. یعنی کتاب رو بازکردی جلوت الکی میخونیش و روش کار نمیکنی. تست نمیزنی. عمقی بررسی نمیکنی درس ها رو.
یک چیزی. ضعف فیزیک داری؟ یعنی زود خسته میشی؟
استراحت هم نهایتا ۱۰ روز استراحته. بقیش علافی و وقت تلف کردنه. توی ۱۰ روز معمولا آدم رفرش میشه.

به نقل از آناهید :
کسی که هر سوال رو توی سه چهار دقیقه حل میکنه باید چه جوری سرعتش رو زیاد کنه؟
من واقعا با این مسئله سرعت خیلی درگیرم...
خب مرحله اول تست دقیقا همین جوریه. یعنی شما درس رو که میخونی تست که میخوای بزنی واسش ۳-۴ دقیقه طول میکشه. اولش فکر میخواد ببینی راه حلش چجوریه. تازه خود درس هم خوب نفهمیدی اونموقع. بعد که تست میزنی قشنگ جا میافته واست. تست باعث میشه جزيیات درس دستت بیاد. یکم که بیشتر تست کار میکنی میبینی که دیگه سوالات آشنا هستن و میتونی تیپ سوال رو تشخیص بدی و سریعا راه حل رو بری. زمان فکرکردن خیلی کم میشه و فقط برای نوشتن وقت میگذاری.

به نقل از Shalale :
نگران نباش دوست عزيز! تا سال ديگه انقد تست ميزني و آزمون ميدي كه دستت روون ميشه و تو چند ثانيه سوالو حل ميكني!
همه اولش همين مشكلو دارن :) من خودم از اين موضوع نازاحت نيستم (;

---------------------------------

بچه ها! اگه يكي(!) :D تازه شروع كنه يعني اينكه حدودن يك ساله هيچ تسته كنكور نزده و نكته هاي تستي بلد نيست...فقط و فقط مفاهيم كتابو بلده اونم واسه امتحاناي ترم خونده... ميتونه به رتبه 2 رقمي فك كنه نه؟! اگه هي بخونه هي بخونه، نميشه رتبش دورقمي؟!

حالا براي اين آدم(!) قلم چي بهتره يا گزينه2 ؟!
به نظرم هر دوتاشو بره بهتره نه؟! همچين درس خوندنش فشرده تر هم ميشه :)

اين آدم بدبخت 2سال هي المپياد خوند هي المپياد خوند، قبول نشد :( :(( :((
آره میتونه. کسی از الان بخونه و خیلی خوب بخونه میتونه دورقمی بشه. سخته ولی. آسون نیست. یعنی نمیخوام یک لحظه یک خیال بیاد تو ذهنت که خودت رو جوری تصورکنی که امسال هرروز کلی درس میخونی و کنکور رتبه دورقمی شدی. این تخیل یکم مست کنندست ! بزرگترین مشکل پیش روی یک سمپادی که درس نخونده تا پیش اینه که تو پیش دانشگاهی نمیتونه زیاد درس بخونه. موتور درس خوندنش به این آسونیا روشن نمیشه. اونایی که تو دبیرستان خفن درس خوندن بزرگترین مزیتشون اینه که موتور درس خوندنشون روشنه و با یکم تلاش میتونن ساعات خیلی بالایی درس بخونن. ولی شما دردسرتون اینه که باید موتور سرد رو روشن کنید و گرمش کنید و بعد تازه رو دور بیافتین.
در مورد آزمون بیخودی هردوتاش رو ثبت نام نکن. از هردوش میمونی اینطوری ! بچه ها زیاد حرف زدن در موردش. اکثریت این نظر رو داشتن که تابستون گام اول گزینه دو و از مهر با قلم چی.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از F@temeh :
خب یک سری چیزها رو که آدم تو جزوه و کتاب مینویسه. فکر نکنم منظورت اونا باشن.
اینا که گفتی کلا تو خلاصه نویسی اتفاق میافته. خلاصه نویسی موضوعش جداست. توضیح اینکه خلاصه نویسی چیه سخته اینجا !

به نقل از zαн®α•s :
نه بقیه درسا خیلی اینجوری نیس بیشتر همون فیزیکه اونم فک کنم به خاطر همونه که خودتون گفتید سال سوم تست کار نکردم :D :(
کار کنم خوب میشه؟ :( :-/
آره. درست میشه. فقط باید بهش اهمیت بدی دیگه. یعنی به امید این نباشی که خود به خود درست شه.

به نقل از close :
من فک کنم تا6ماه ديگه درگير اين برنامه ريزي باشم:))
من هنوز گيجم و شروع نکردم :دي
آقا،الآن من واقعا موندم!!!مدرسه بعضي از درساشو مث فيزيک و عربي و هندسه ميخواد از پايه شروع کنه و بعضي از درساي پيش مث انتگرال و ديفرانسيل و گسسته!از اون طرف کانون بايد دوم و سوم رو بخونيم!!!يعني عملا من درگير سال دوم و سوم پيش ميشم!!!الآن من واقعا موندم...:-<
واسه کنکور بايد موضوعي خوند؟؟يا کتابي؟؟
جلسه توجیهی نگذاشتن واستون؟ یا تو نرفتی؟
احتمالا مدرستون آزمون ثبت نام کرده واستون. یک برنامه ترکیبی از آزمون های خود مدرسه و موسسات مختلف. با بچه هاتون چک کن. کانون رو لغو کن. عمرا نمیتونی جمعش کنی !

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-&quot;&quot;
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

فقط1جلسه گذاشت که نظراتمونو راجع به دبيرا خواست و اصلا راجع به برنامه ريزي نگفتن! نه مدرسه هيچ آزموني ثبت نام نکرده!
بچه ها هم الآن گيج شدن!!
فک کنم برم پيش مشاور تحصيلي خوب باشه،نه؟

هرجور ميشينم برنامه ريزي کنم ميبينم اصلا نميرسم!آخه کلاس زبان هم ميرم!فقط اگه برسم هم مث.. هم گيج ميشم هم همه ي انرژيمو تو تابستون از دست ميدم...

نگفتي موضوعي بايد خوند،يا کتابي؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

مدرسه های سمپاد تهران دبیران و برنامه پیش دانشگاهیشون معمولا شبیه همه. خیلی بعید میدونم مدرستون همین جوری کلاس گذاشته باشه بدون برنامه و آزمون. یک بار از خود مدرسه بپرس. اصلا تو ذهن من نمیگنجه فکر آزمونش رو نکرده باشن.

معمولا درس ها رو یک بار کتابی و از اول تا آخر میخونن. بعدها خود فرد که میخواد برگرده بخونه موضوعیش میکنه.

Ay naz

مهمان

به نقل از محمّد :
شاید عادت نداری به درس خوندن زیاد. با شناخت اندکی که ازت دارم اینطوری حس میکنم. اگر مشکل اساسی داری با اینکه زیاد درس بخونی به فکرش باش درستش کنی. خیلی مهمه که بتونی توی یک روز بالای 7 ساعت درس بخونی.

بیشتر مشکلم اینِکه نمیدونم چطوری شروع کنم !

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Kafsh Duzak :
بهتره با یه مشاور صحبت کنی.منم اگه خودم باشم صد سال شروع نمی کنم!!!!
ولی مشاورم مجبورم می کنه درس بخونم و بهم برنامه داده.با برنامه ی اون درس میخونم.و فقط هم برای من:هر شب ساعت درس خوندنمو بهش اس ام اس میکنم :>
/m\

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

هدفتون رو مشخص کنید و بزنید جلو روتون.
بهش فکر کنید به اون چیزی که میخواید در آینده بشید خود به خود به خاطرش شروع میکنید به درس خوندن.

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

برای قبول شدن توی شریف / دانشگاه تهران باید رتبه منطقه 2 زیر چند باشه ؟ :-?

mgh-nano

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
cs

آقا من یه مشکلی دارم !
نمیدونم هم جاش اینجاست یا نه !
من نمیدونم چطوری باید بخونم !
یعنی اینکه الآن مثلا میخوام ادبیات بخونم ، باید چطوری بخونم !! مثلا معنی کلمه یاد بگیرم ، معنی شعر یاد بگیرم ... اینا رو نمیدونم :D
الآن من چیکار کنم ؟ :D

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از محمّد :
صادقانه بگم باید احساس خطر بکنی جدی. ساعت مطالعه خیلی مهمه. شاید خیلی آدم باهوش و خوش فکری باشی و خیلی هم چیز حالیت باشه اما رتبه کنکور خیلی بستگی داره به میزان مطالعه و ساعات مطالعه کم یعن رتبه پرت.
هنوز خطر کنکور رو حس نکردی . انگیزه کافی نداری. باید عاداتت رو تغییر بدی. باید زور بزنی بشینی پای کتاب. یک چیزیم هست که باعث میشه آدم حوصله نکنه بشینه سر کتاب. اونم اینه که جدی نیخونی. یعنی کتاب رو بازکردی جلوت الکی میخونیش و روش کار نمیکنی. تست نمیزنی. عمقی بررسی نمیکنی درس ها رو.
یک چیزی. ضعف فیزیک داری؟ یعنی زود خسته میشی؟
استراحت هم نهایتا ۱۰ روز استراحته. بقیش علافی و وقت تلف کردنه. توی ۱۰ روز معمولا آدم رفرش میشه.
ازونجایی که خیلی به ندرت کتاب دست میگیرم وقتی دست میگیرم جدا دارم میخونم! :-"
بله بشدت خسته میشم.
+خیلی زیاد ممنون.
در مورد برنامه ریزی ،مبحثی باید باشه یا زمانی؟
من با برنامه ریزی زمانی مشکل جدی دارم :-??مبحثی دقیقتر نیست؟ :-??

rasfan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد

من امروز رفتم پیشه یه مشاور ..چند تا ازم سوال پرسید...درمورده وضعیت تک تک دروس و وقتای ازادم تو هفته و اینا گفت سه روز بعد بیا برنامه بگیر برای یه سالت(تا کنکور) بعد گفت کتاب های لازمو هم معرفی میکنه فقط باید اونارو بخونمو اینا...حالا به نظرتون من با برنامه کانون پیش برم؟ یا مشاور؟البته بگم مشاور از اون مشاور الکیا نیست!!آشناست..کلی رتبه زیره 1000 داره... :|

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Kafsh Duzak :
خب مشکل اینه که برنامه نداری. آزمون ثبت نام نکردی؟ برنامه نداری کلا؟
خب اگر هیچ برنامه ای نداری و دستت کاملا خالیه میتونی تابستون پایه بخونی. کتاب های درسی پایه رو بگذار جلوت + جزوه هات و کتاب های تست کنکور (کتاب تست گرفتی چیزی؟ اگر نگرفتی تهیه کن. توی همین انجمن تاپیک کتاب ها رو ببین) بعد برای خودت اولویت بندی و زمان بندی که در هفته چجوری بخونی. اینکه کدوم درس رو چه روزی بخونی و اینا. ممکنه بگذاری جلوت و هیچ ایده ای نداشته باشی که چیکار بکنی. ولی خب یک برنامه بنویس که کدوم درس ها رو کدوم روز هفته میخونی (این دیگه حداقل برنامه ریزی لازمه. لطفا انجام بده حتما) بعد شروع کن به خوندن و تست زدن. از یک طرف شروع کن بعدراه میافتی. اوضاع دستت میاد. ولی اگر همین جوری بیکار بشینی هیچی عایدت نمیشه.

به نقل از mgh-nano :
آقا من یه مشکلی دارم !
نمیدونم هم جاش اینجاست یا نه !
من نمیدونم چطوری باید بخونم !
یعنی اینکه الآن مثلا میخوام ادبیات بخونم ، باید چطوری بخونم !! مثلا معنی کلمه یاد بگیرم ، معنی شعر یاد بگیرم ... اینا رو نمیدونم :D
الآن من چیکار کنم ؟ :D
تمام کتاب های درسی رو که حداقل یک بار باید بخونید. بعد اون میتونید از جزوه اینا استفاده کنید. بعدشم به برنامه تون بستگی داره و اینکه برای آزمون بعدی مثلا چیا باید بلد باشید. برای ادبیات هم اول کتاب رو بخونید. توی کنکور سوالات املا و قرابت و معنی اینا جداست. بچه ها معمولا برای هرکدوم از اینا یک کتاب میخرن و با اون تمرین و مرور میکنن. مثل کتاب کلک معلم املا و کتاب تاریخ ادبیاتش رو من داشتم و هرچند وقت یک بار میخوندمش.

به نقل از sRina :
ازونجایی که خیلی به ندرت کتاب دست میگیرم وقتی دست میگیرم جدا دارم میخونم! :-"
بله بشدت خسته میشم.
+خیلی زیاد ممنون.
در مورد برنامه ریزی ،مبحثی باید باشه یا زمانی؟
من با برنامه ریزی زمانی مشکل جدی دارم :-??مبحثی دقیقتر نیست؟ :-??
تلاش کن بیشتر بخونی. به هر قیمتی شده. کامپیوتر رو کنار بگذار. گوشی رو کنار بگذار. نرو سر یخچال. یکم مبارزه با نفس میخواد و مقدار زیادی تلاش.
حتما برو دکتر متخصص و هم دکتر تغذیه. بگو زود خسته میشی و اینا. باید آزمایش بدی. شاید مشکل خاصی داشته باشی. مثلا من زود خسته میشدم برای اینکه آهن بدنم خیلی پایین بود. شاید توهم مشکل مشابه داشته باشی. تازه آخرای سال کنکور فهمیدم بعد که قرص آهن خوردم کلی فرق کرد انرژی بدنم. بعد قرص تقویتی هم بگو بده. فکر کنم قرص های wellwomen رو تجویز کنه ازش بپرس. دکتر تغدیه هم حالا اونقدرا واجب نیست ولی خوبه اگر بری و بتونی به برنامش عمل کنی. کنکوره دیگه. باید هر کاری که میتونه بهت کمک کنه انجام بدی حتی اگر اثرش خیلی کم باشه.
معمولا اول میگن که خب قراره چی بخونن و مبحث یا صفحات رو مشخص میکنن و تعداد تست ها. بعد تخمین میزنن که چقدر زمان میبره و براساس اون برنامه ریزی میکنن و بیشتر از زمان تعیین شده وقت نمیگذارن حتی اگر مبحث جمع نشده باشه. اینطوری یه مدت برنامه ریزی بکنی خود به خود متوجه میشی و رفته رفته برنامه ریزی هات درست تر میشن.

به نقل از rasfan :
من امروز رفتم پیشه یه مشاور ..چند تا ازم سوال پرسید...درمورده وضعیت تک تک دروس و وقتای ازادم تو هفته و اینا گفت سه روز بعد بیا برنامه بگیر برای یه سالت(تا کنکور) بعد گفت کتاب های لازمو هم معرفی میکنه فقط باید اونارو بخونمو اینا...حالا به نظرتون من با برنامه کانون پیش برم؟ یا مشاور؟البته بگم مشاور از اون مشاور الکیا نیست!!آشناست..کلی رتبه زیره 1000 داره... :|
آزمون ها یک نسخه عمومی هستند ولی مشاور نسخه اختصاصی میده بهت ! البته بستگی داره مشاورت واقعا مشاور باشه یا نه و توهم به برنامش عمل بکنی یا نه. مشاور اگر مشاور خوبی باشه قطعا برنامش بهتر از آزمون هاست.

Amin.Hero

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
رشته دانشگاه
پزشکی

من برنامه ای شبیه همون برنامه علامه حلی که تو اون یکی تاپیک بود واسه خودم نوشتم، واسه هر درسم یه ساعتو نیم اختصاص دادم، که مثلن نیم ساعتشو تست و یک ساعت بقیش بررسی کتاب و تستا باشه، البته میدونم یکم زیادی شلوغ پلوغو آرمان گرایانست، اما قصدم این بوده که مثلن 120 رو برنامه ریز کنم که حداقل به 100 برسم
سؤال:
- بررسی سؤالات اشکالدار و مرورشون ( چه تو تست یا هر تمرین دیگه ای ) رو به چه صورتی بهتره اجام داد؟!
- برنامه اگر بین درسا طبق اهمیتشون تقسیم بندی بشه اما همه ی درسارو داشته باشه بهتره (مثه مال من ) و هر هفته همینو تکرار کنم ( البته طبیعیه که اگه دیدم بعضی درسا نمیرسم بشون، وقتشونو هفته بعد بیشتر کنم )،
یا اینکه مثلن یه هفته رو 70 درصدشو به یه درس اختصاص بدم و هر هفته جای درسا رو کامل هم عوض کنم و هم حجمشونو تغییر بدم ( مثلن تو همون نمونه آماده دیفرانسیل مبنای هفته به نظر میومد )؟

http://s3.picofile.com/file/7419266769/amin_hero.docx.html

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از محمّد :
خب یک سری چیزها رو که آدم تو جزوه و کتاب مینویسه. فکر نکنم منظورت اونا باشن.
اینا که گفتی کلا تو خلاصه نویسی اتفاق میافته. خلاصه نویسی موضوعش جداست. توضیح اینکه خلاصه نویسی چیه سخته اینجا !
کجا باید بپرسم؟ :D

+
بعد کتاب هندسه رو باید خوند؟ مثلا ما برامون کلاس تست گذاشته مدرسه، حدود 7-8 صفحه نکته ی هندسه 1 داده. که خیلی جامع و خوب و کامله، الان من اونو که خوندم میتونستم راحت سوال حل کنم، دیگه نیاز هست خوده کتابو بخونم؟ چون متنش که نمیاد. بخونم؟ :-"

بالا