• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از zahra.s :
نه مثلا همیشه چون میدونم وقت کم میارم تند تند از رو سوالایی که حتی شاید آسونم باشنا ولی مثلا شاید چون به نظر سخت میان میگذرم.حتی از روشونم یه بار نمیخونم بعد به آخر فیزیک که میرسم میبینم وقت فیزیک تموم شده ومن فقط نصف سوالا رو زدم.بعد میرم سراغ شیمی،بعدم وقت آزمون تموم میشه :(
مثل اینکه تو حل کردن سوالات فیزیک مشکل داری فقط. خب این یعنی روی فیزیک تسلط کافی نداری و حل کردن هرسوال برات زمان زیادی میبره. اینکه نمیتونی تشخیص بدی سوال سخته یا آسون هم یعنی زیاد فیزیک کار نکردی تاحالا. ببینم اصلا تو تست میزدی سال سوم؟ برای فیزیک چطور؟ من احساس میکنم چون زیاد تست کار نکردی برای فیزیک اینطوری شدی. اگر مشکلت توی همه درس ها بود که خب یک چیز متداول بود و به خاطر کندبودن بود. ولی وقتی فقط فیزیکه یعنی مشکل از فیزیکه ! (واضح بود چی گفتم؟ :D )

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از محمّد :
رشته های کنکور ریاضی سه زیرگروه هستند. تفاوت این سه زیرگروه ضرایب متفاوته. مثلا برای بعضی رشته ها ضریب ریاضی ۴ هست و برای بعضی ها ۳. اطلاعات جزئی تر ندارم ولی توی دفترچه مسلما باید باشه.

راستش نمیتونم چیز قطعی ای بگم که میشه یا نه. این دوست من که رفته بود دنبال کارهاش و کنکور ریاضی میخواد بده با دیپلم تجربی. نمیدونم دیگه چجوریاست !
آؤه میشه.
سالِ پیش یکی از بچه هایِ ریاضیمون کنکورِ تجربی داد و الان پزشکی میخونه...

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از محمّد :
برای رشته های ریاضی و تجربی فقط فیزیک سال اول تو کنکور میاد. مبحث نور فقط از اونجا خونده میشه. بقیه مباحث توی سال های بعدی تکرار میشن. هیچ درس دیگه ای نمیاد.
تا کنکورِِ 89 همینطور بوده ولی تو نود بجایِ آوردنِ سوال از فصلِ انرژی فیزیک 2،سوالِ 165 فیزیک از فصلِ 1 فیزیک 1 اومده.ک اونم از تویِ مسایل و از توربین و آبِ پشت وسد طرح شده....
پَس تا نگردین آشنا...

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از zahra.s :
نه مثلا همیشه چون میدونم وقت کم میارم تند تند از رو سوالایی که حتی شاید آسونم باشنا ولی مثلا شاید چون به نظر سخت میان میگذرم.حتی از روشونم یه بار نمیخونم بعد به آخر فیزیک که میرسم میبینم وقت فیزیک تموم شده ومن فقط نصف سوالا رو زدم.بعد میرم سراغ شیمی،بعدم وقت آزمون تموم میشه :(
اااااا دقیییییقا منم همینجوریم!!!!!! :O :O :O :O

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

خونه یا کتابخونه؟ :-?

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از close :
بستگی به خودت داره ..ببین کجا راخت تری من که عمرا جایی جز خونه بتونم درس یخونم .. فقط توی اتاق خودم می تونم درس بخونم
اما بعضیا با کتابخونه راحت ترن..تو اگه خونتون شرایطش واسه خوندن مساعد نیست مثلا آبجی یا داداش کوچیک داری که اذیت میکنه خوب برو کتابخونه...اصلا ببین بازده درس خوندنت کجا بیشتره دیگه

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

کتاب دیفرانسیل امسال قراره که یه تغییراتی داشته باشه!
نمیدونم حالا که میشه کلاسشو رفت و کتابای سال قبلو خوند یا تغییراتش زیاده؟!

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از داروساز آینده :
بستگی به خودت داره ..ببین کجا راخت تری من که عمرا جایی جز خونه بتونم درس یخونم .. فقط توی اتاق خودم می تونم درس بخونم
اما بعضیا با کتابخونه راحت ترن..تو اگه خونتون شرایطش واسه خوندن مساعد نیست مثلا آبجی یا داداش کوچیک داری که اذیت میکنه خوب برو کتابخونه...اصلا ببین بازده درس خوندنت کجا بیشتره دیگه

اگه من مثل خونه ی آروم نداشته باشی و کتابخونه هم در فاصله ی 1 ساعته ی خونتون نباشه ، مجبور میشی بالای درخت درس بخونی :D

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از ایـمـان :
آقای ندرخانی مشاور کانون میگفتن که شما کلاسا رو برید وکتابا رو بخونید حالا یه سری مباحثی که اضافه میشه رو طی سال یاد می گیرید و اگه چیزی اضافی بلد بودید هم که ضرر نمی کنید.. در مجموع اینکه ایشون گفتن نگران تغییر کتابا نباشید

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از close :
بستگی به خودت داره ولی کتابخونه درکل بهتره. هر ماه دو سه بار برو کتابخونه ببین اگر اونجا بهتره بیشتر برو.

به نقل از ایـمـان :
تغییرات کتابها مهم نیستند. اصلا فکرش رو نکنید. به هیچ وجه مساله مهمی نیست. درس هاتون رو بخونید.

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از محمّد :
تغییرات کتابها مهم نیستند. اصلا فکرش رو نکنید. به هیچ وجه مساله مهمی نیست. درس هاتون رو بخونید.
اِ؟؟؟
من الان پسرخاله و پسر عمو و پسر عمم امسال کنکورین و بعد از کنکور(یعنی هفته دیگه) قراره کتاباشونو همشو بدن به من،بعد من همش می گفتم اگه کتابا عوض شه و اینا!پس مشکلی نیس؟

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

بچه ها ، با ماه رمضان چیکار کنیم ؟ :|

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از One Minute :
بچه ها ، با ماه رمضان چیکار کنیم ؟ :|

سلام من پرسیدم
گفتن که چون دلیل موجه میتونین تو این تاستون نگیرین ولی باید تا قبل رمضون دیگه بگیرین
مثلا پاییز یا زمستون باید کاملش رو بگیرین
گفتن شبیه نانوا ها یا کشاورزا
اونا هم همین کار رو میکنن
موفق باشین /m\

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از farz :
سلام من پرسیدم
گفتن که چون دلیل موجه میتونین تو این تاستون نگیرین ولی باید تا قبل رمضون دیگه بگیرین
مثلا پاییز یا زمستون باید کاملش رو بگیرین
گفتن شبیه نانوا ها یا کشاورزا
اونا هم همین کار رو میکنن
موفق باشین /m\
اولن که بذارید ماه رمضون بیاد بعد بحث کنید...
ثانیا اینکه کی گفته دلیل موجه هستش و می تونیم نگیریم... شما از کجا می دونی که نمی تونی از پسش بر بیای B-) B-) B-) B-)
به نظر من به بخش پشتیبانی کنکور 91 مراجعه کنید اونجا یه تاپیک واسه ماه رمضون هست
من که روزه ها رو کامل می گیرم

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از داروساز آینده :
اولن که بذارید ماه رمضون بیاد بعد بحث کنید...
ثانیا اینکه کی گفته دلیل موجه هستش و می تونیم نگیریم... شما از کجا می دونی که نمی تونی از پسش بر بیای B-) B-) B-) B-)
به نظر من به بخش پشتیبانی کنکور 91 مراجعه کنید اونجا یه تاپیک واسه ماه رمضون هست
من که روزه ها رو کامل می گیرم

واسه این که همین اتفاق پارسال سر خوندن المپ برام افتاد :|
قرار بود تو رمضون اسکوگ رو تموم کنیم ولی اصلا نمیشد!
شما رو که نمیدونم! ولی بنده تجربه کردم...
این مطلب هم که بگین تا سحر بیدار باشیم و بعدش بخوابیم تا ساعت 3-4 ظهر
که برا من نمیشه, چون مدرسه دارم!
ینی فک کنم همه مدرسه داشته باشن!
در ضمن "خداوند در دین برای شما تنگی و اضطرار قرار نداده است"
خدا خودش رحمانه /m\

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

من از دیروز تا حالا با 3تا از کنکوریای 90 مدرسمون و یه کنکوری 89 از یه مدرسه دیگه صحبت کردم
یکی میگفت با گزینه 2 پیش برو. یکی میگفت یا گزینه یا خودت.یکی میگه خودت.این 3تا میگن فعلا استراحت کن(3تای مدرسمون)
اون یکی میگه باید شروع میکردی.تابستونم خودت بخون
موندم توش.
میشه راهنمایی کنین؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از REZA73 :
من از دیروز تا حالا با 3تا از کنکوریای 90 مدرسمون و یه کنکوری 89 از یه مدرسه دیگه صحبت کردم
یکی میگفت با گزینه 2 پیش برو. یکی میگفت یا گزینه یا خودت.یکی میگه خودت.این 3تا میگن فعلا استراحت کن(3تای مدرسمون)
موندم توش.
میشه راهنمایی کنین؟

"خودت" میتونه اون وسطا سخت بشه ممکنه از نظر روحی حس کنین نکنه اونایی که با مؤسسه ها دارن پیش میرن دارن خیلی بهتر میخونن من دارم واسه خودم اشتباه برنامه میریزم و ...

با یه جایی ( که خودش بحث مفصلیه که کجا ) پیش برین به نظر من بهتره این که یه برنامه ی از قبل تنظیم شده جلوتونه میدونین تا کی باید چی رو بخونین

"فعلا استراحت" هم، من یادمه پارسال گزینه 2 از 8 تیر انگار شروع میشد برنامه اش بالاخره بعد امتحان نهایی ها یه زمانی واسه استراحت میخواین

در مورد "باید شروع میکردی" شما هر کاری دوم سوم کردین تموم شده دیگه واسه کنکور خوندن هم از تابستونه تازه اونم باز دلیل نمیشه اگه یکی تابستون نتونست اونقدر که میخواسته بخونه یعنی دیگه تموم و هیچ فرصتی نداره

وقت دارید زیاد

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

در مورد ماه رمضان اول تاپیک رمضان رو بخونید بعد توی همون تاپیک اگر سوالی بود مطرح کنید.

به نقل از close :
اِ؟؟؟
من الان پسرخاله و پسر عمو و پسر عمم امسال کنکورین و بعد از کنکور(یعنی هفته دیگه) قراره کتاباشونو همشو بدن به من،بعد من همش می گفتم اگه کتابا عوض شه و اینا!پس مشکلی نیس؟
کتاب ها هیچ وقت به طور جدی عوض نشدن. من تا یادم میاد هرسال میگفتن فلان کتاب عوض میشه آخرشم تغییر خاصی نمیکرد. مساله خاصی نیست. فوقش فوقش میری کتاب میخری. دغدغه خاصی نیست.

به نقل از REZA73 :
موندم توش.
میشه راهنمایی کنین؟
اصولا ما ایرانی ها عادت داریم دکتری کنیم. هرکس نسخه خودش رو برای دیگران میپیچه. اینکه یک چیزی در مورد یک نفر جواب داده دلیل نمیشه در مورد شما هم همون جواب بده. مثلا من آدم میشناسم خودش 5 صبح پا میشه درس میخونه تا 12 شب. خب چنین فردی معمولا به دیگران توصیه میکنه خودشون بخونن ولی با دیدگاه خودش میگه. یا مثلا یک نفر که پول داره کلاس خصوصی میگیره و همه درس ها رو با معلم خصوصی جلو میره خب به همه توصیه میکنه برید خصوصی و مدرسه فایده نداره و ....
شما بهتره خودت فکر کنی ببینی آیا با برنامه گزینه دو بهتر میخونی یا خودت تنها راحت تر پیش میری؟
اون استراحت هم تا کی بود؟ تا مهر؟ بیخیال. خیلی بیهودست. باید تلاش کرد. برای نتیجه بهتر کنکور باید هرقدر بیشتر میتونی تلاش کنی و زمان رو از دست ندی.

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

به نقل از محمّد :
اصولا ما ایرانی ها عادت داریم دکتری کنیم. هرکس نسخه خودش رو برای دیگران میپیچه. اینکه یک چیزی در مورد یک نفر جواب داده دلیل نمیشه در مورد شما هم همون جواب بده. مثلا من آدم میشناسم خودش 5 صبح پا میشه درس میخونه تا 12 شب. خب چنین فردی معمولا به دیگران توصیه میکنه خودشون بخونن ولی با دیدگاه خودش میگه. یا مثلا یک نفر که پول داره کلاس خصوصی میگیره و همه درس ها رو با معلم خصوصی جلو میره خب به همه توصیه میکنه برید خصوصی و مدرسه فایده نداره و ....
شما بهتره خودت فکر کنی ببینی آیا با برنامه گزینه دو بهتر میخونی یا خودت تنها راحت تر پیش میری؟
اون استراحت هم تا کی بود؟ تا مهر؟ بیخیال. خیلی بیهودست. باید تلاش کرد. برای نتیجه بهتر کنکور باید هرقدر بیشتر میتونی تلاش کنی و زمان رو از دست ندی.
مسلما باید از تابستون استفاده کرد.شکی که در این نیست.اما مثلا شما که میگی 8 تیر شروع شده.امتحاناتون 24 خرداد تموم شده.ما 27 خرداد تموم کردیم.امسال گام اول از 3 تیر شروع میشه!
نکته من اینه که باید برنامه داشته باشم.یعنی یه چیزی باشه که بگم خب باید الان اینو اینو اینو مثلا بخونم.بخاطر برنامه میگم که بنظرتون آزمون یا خودم

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نظر من که آزمون به همون دلایل که پگاه گفت. البته با شناختی که من از آقای پوردستمال و گزینه دو دارم شیوه کارشون اینه که یک حالت خیلی ایده آل و تاپ رو تصور میکنن و برنامه ریزی میکنن بعد شما براساس اون برنامه که کار کنید حتما نمیتونید همه برنامه رو محقق کنید و این رو گزینه دو هم میدونه. پس زیاد نگران نباشید که احساس ضعیف بودن بهتون بده.

در ضمن نگران تفریح و استراحت اینا هم نباشید. تو سال کنکور اونقدرا هم دور از زندگی نیستید. براساس شنیده ها آدم حس میکنه سال کنکور یعنی زدن از همه چی ولی واقعا اینطور نیست. تو سال کنکور بیشتر از اینکه از زمان استراحت و تفریح بزنید قراره زمان هایی که قبلا ازشون استفاده نمیکردید رو استفاده کنید.

بالا