• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

برای کنکور دانشگاه آزاد چه کار خاصی انجام بدیم؟ + کیِ تاریخش تقریبا؟

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از لولیع¹ :
آزمونش 29 تیر هستش
من از پشتیبانا مثل نگین راز و آقای محمد پرسیدم گفتن دانشگاه آزاد رو بی خیال شید با گام اول پیش برید( البته اگه گام اول هستین) با مشاورمون هم صحبت کردم ایشون هم گفتن شما با یه دست نمی تونیین چندتا هندونه بردارید و بخاطر اینکه با آزمون دانشگاه آزاد برسید از کیفیت مطالعتون کم نکنید
و همه اینا یعنی اینکه 29 تیر که پنجشنبه هست واسه استراحت میریم آزمون میدیم

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

به نقل از داروساز آینده :
آزمونش 29 تیر هستش
من از پشتیبانا مثل نگین راز و آقای محمد پرسیدم گفتن دانشگاه آزاد رو بی خیال شید با گام اول پیش برید( البته اگه گام اول هستین) با مشاورمون هم صحبت کردم ایشون هم گفتن شما با یه دست نمی تونیین چندتا هندونه بردارید و بخاطر اینکه با آزمون دانشگاه آزاد برسید از کیفیت مطالعتون کم نکنید
و همه اینا یعنی اینکه 29 تیر که پنجشنبه هست واسه استراحت میریم آزمون میدیم
بستگي به خودت داره سياوش مهران با اين وجود كه به حد اصلي خودش نرسيده بود سعي كرد وااسه آزمون دانشگاه آزاد آماده بشه در ضمن به قول مهاجر حميدي (62 منطقه 2) كه از رفقاي خودمه و استاد احمدي هيچوقت هيچوقت برنامه تون رو تو تابستون به يه سازمان محدود نكنين چرا كه ما براشون مثل نقاط پراكنده ايم(از نظر سطح علمي) و اونا ممجبورن برنامه‌شون رو مثل خط رگرسيون بچينن...آخه فصل 4 فيزيك 1 تو 2-3 ساعت جمع ميشه ؟؟؟نه شما بگو ميشه ؟؟؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از REZA73 :
من از دیروز تا حالا با 3تا از کنکوریای 90 مدرسمون و یه کنکوری 89 از یه مدرسه دیگه صحبت کردم
یکی میگفت با گزینه 2 پیش برو. یکی میگفت یا گزینه یا خودت.یکی میگه خودت.این 3تا میگن فعلا استراحت کن(3تای مدرسمون)
اون یکی میگه باید شروع میکردی.تابستونم خودت بخون
موندم توش.
میشه راهنمایی کنین؟
به نظر من اگه با برنامه پیش بری خیلی بهتره چون وقتی آدم خودش بخواد همین جوری درس بخونه دچار بی برنامگی میشه و نمیدونه باید چی بخونه !! با برنامه خیلی بهتر میتونین درس بخونین !! دچار سر در گمی نمیشین !
استراحت رو بذارین باسه اون آخرای تابستون الان که امتحانات تموم شده بیشتر تو جو درسین اگه خیلی بخواین استراحت کنین یکم از جو درس دور میشین بعد دیرتر شروع میکنین . از الان بخونین بعد یه هفته آخر تابستون یه سفر برین که یه استراحتی بکنین بعد با انرژی مضاعف برین سراغ مدرسه و پیش !

inspiration

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین2
شهر
اصفهان

آقا من نمیدونم واسه درس هندسه باید چی بخونم که تستاشو خوب بزنم.:-??
میشه کمک کنییییییییییییییید؟ :((

Ay naz

مهمان

مشکل من...

مشکل من این ِ که از الان کم آوردم جلو کنکور...

میدونم خیلی زوده ، ولی این حس همه ی وجودم رو گرفته...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از inspiration :
آقا من نمیدونم واسه درس هندسه باید چی بخونم که تستاشو خوب بزنم.:-??
میشه کمک کنییییییییییییییید؟ :((
توی تاپیک کتاب های کنکور بگردید فکر کنم جوابتون رو میگیرید.

به نقل از Kafsh Duzak :
مشکل من...
مشکل من این ِ که از الان کم آوردم جلو کنکور...
میدونم خیلی زوده ، ولی این حس همه ی وجودم رو گرفته...
اولش ممکنه اینجوری بشه. کلا کنکور اولش خیلی موجود غریبه ایه ! رفته رفته درست میشه. نگران نباش.
شاید عادت نداری به درس خوندن زیاد. با شناخت اندکی که ازت دارم اینطوری حس میکنم. اگر مشکل اساسی داری با اینکه زیاد درس بخونی به فکرش باش درستش کنی. خیلی مهمه که بتونی توی یک روز بالای 7 ساعت درس بخونی.

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

مامانم داره منو به زور می بره مسافرت :(( :(( :(( :((
از 14تا20 تیر،6 روز
ای خدا چه گیری کردم از دستش ~X( ~X( ~X(
حتی مشاورم هم از پسش برنیومد که منو نبره سفر،به جاش مجبور شد یه بخشی از برناممو حذف کنه =(( L-:
اه......
پیشنهادی(برای به هم زدن مسافرت :D یا چیز دیگه)دلداری ای....

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از لولیع¹ :
پزشکیش 29 تیر
غیر پزشکیشم
14-15-16

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

من بطور جدی دچار مشکل شدم با خودم!
میشینم خونه سعی میکنم درس بخونم نمیشه کلا تمرکز که هیچی حضور فیزیکیم نمیتونم داشته باشم پشت میزم
میرم کتابخونه ناخودآگاه بعد از نیم ساعت خوابم میگیره یا میخوابم یا میشینم خط خطی میکنم
این موضوعو در مورد پارک و پشت بوم و هرجایی که میشده برمم امتحان کردم ولی نمیشه! :|
کلا یه عمره با هفته ای 6-7 ساعت درس خوندن زندگی کردم که سال کنکور درست درس میخونم و فلان
الان سال کنکور هفته ای 2ساعتم نمیتونم بخونم حتی!
تا الان فکر میکردم تنها مشکلم ساعت مطالعس که با هیچ تکنینکی نمیتونم بیشترش کنم،الان حتی تو شروعشم موندم گویا :-?
+
تا اواخر تیر استراحت کنیم زیاده؟ :-"
+
من ازونجایی که فعلا زیستمو باید خودم بخونم جدا از پس تستای عمقی و ایناش برنمیام.هم خیلی وقتمو میگیره هم دقت لازمو ندارم هم اینکه آخرشم به جواب درست نمیرسم :rolleyes:کاری هست که از دستم بربیاد؟ :-??

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ghezi :
پیشنهادی(برای به هم زدن مسافرت :D یا چیز دیگه)دلداری ای....
به یک کسی که میدونی مامانت بهش اعتماد داره یا رو حرفش حرف نمیزنه , بگو . اگر هم نشد خوب تو مسافرت میتونی یکسری درس حفظی رو با خودت ببری . یا بگو پیش کس دیگه ای میمونی ( میدونم اینو امتحان کردی حتما !) :-??
---
ما کلاسامون خیلی زمانش بده . هر 6 روز همفته , روز درمیون صبح و عصر (:| یک بار ساعت 7 شروع میشه یکبار 9 یکبارم 11 یابارم 3:30 ! اصلا نمیتونم بهش عادت کنم :((

• لایک
امتیازات: ghezi

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

به نقل از ghezi :
مامانم داره منو به زور می بره مسافرت :((
از 14تا20 تیر،6 روز
ای خدا چه گیری کردم از دستش ~X(
کاش مثلاً همین هفته میرفتی .... اینجوری شاید، بین برنامت نمیبود....(برعکس تو من تو کف سفرم #S-: .... البته میدونم که نمیریم... :rolleyes: )
به نقل از sRina :
من بطور جدی دچار مشکل شدم با خودم!
میشینم خونه سعی میکنم درس بخونم نمیشه کلا تمرکز که هیچی حضور فیزیکیم نمیتونم داشته باشم پشت میزم
میرم کتابخونه ناخودآگاه بعد از نیم ساعت خوابم میگیره یا میخوابم یا میشینم خط خطی میکنم

تا اواخر تیر استراحت کنیم زیاده؟ :-"
منم خونمون در نزدیک 80% موارد آرامش مطالعه نداره ~X( ... کتابخونه هم دوره و شاید بهتر باشه عادت نکنم (همیشه کسی نیست که منو برسونه)..... :rolleyes:

من حداقل تا پایان این هفته استراحت میکنم((اونم با برنامه گزینه 2 :D )) .........{کتاب هم نخریدم ، هنوز }.....

اگه هنوز خسته ای ، خب یه مقدار استراحت کن (بیشتر بستگی داره به نیازت)
------------------------
مدرسمون کلاس کنکور میگذاره واسه درسای اختصاصی پایه .... معلماش اکثراً تعریفی ندارن..... :-?
موندم برم یا نه .....
بعضیا میگن این کلاسا واسه کسایی هست که تو سالای پایه هیچی از درس متوجه نشدن (خودشون نمیگن ها )....خودت بخون .... :rolleyes:

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مـı د مـϟ ز ـℒ.• :
یه سوال دیگه ! تو این مبحثایی که از ریاضی میاد یه جا خوندم : ریاضی 2 و 3 + آمار + هندسه 1 + ریاضی عمومی ( 1 و 2 )

یعنی چی دقیقاً ؟! ریاضی عمومی منظورش چیه ؟ سال اول ؟!
وااای...
ریاضی پیشه دیگه!!!! =))

• لایک
امتیازات: ALA73

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

کسی که هر سوال رو توی سه چهار دقیقه حل میکنه باید چه جوری سرعتش رو زیاد کنه؟
من واقعا با این مسئله سرعت خیلی درگیرم...

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از آناهید :
کسی که هر سوال رو توی سه چهار دقیقه حل میکنه باید چه جوری سرعتش رو زیاد کنه؟
من واقعا با این مسئله سرعت خیلی درگیرم...
نگران نباش دوست عزيز! تا سال ديگه انقد تست ميزني و آزمون ميدي كه دستت روون ميشه و تو چند ثانيه سوالو حل ميكني!
همه اولش همين مشكلو دارن :) من خودم از اين موضوع نازاحت نيستم (;

---------------------------------

بچه ها! اگه يكي(!) :D تازه شروع كنه يعني اينكه حدودن يك ساله هيچ تسته كنكور نزده و نكته هاي تستي بلد نيست...فقط و فقط مفاهيم كتابو بلده اونم واسه امتحاناي ترم خونده... ميتونه به رتبه 2 رقمي فك كنه نه؟! اگه هي بخونه هي بخونه، نميشه رتبش دورقمي؟!

حالا براي اين آدم(!) قلم چي بهتره يا گزينه2 ؟!
به نظرم هر دوتاشو بره بهتره نه؟! همچين درس خوندنش فشرده تر هم ميشه :)

اين آدم بدبخت 2سال هي المپياد خوند هي المپياد خوند، قبول نشد :( :(( :((

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

برای دانشگاه آزاد کار خیلی خاصی نیاز نیست بکنین. فقط اینکه خیلی هم الکی نگیرین ازاین نظر که بالاخره یه آزمون رسمیه یعنی یه جوری با قلم چی اینا فرق میکنه که ساعت 8:15 هم برین راتون میدن و تو یه مدرسه اس وقتی میرین میبینین کلی آدم هست، شلوغ، از یه فاصله ای با ماشین نمیشه رفت همه پیاده دارن میرن، اینکه کارت ها رو چک میکنن و میگیرن، اینکه یه کلاس کوچیک نیست که سر 10 ثانیه صندلیتو پیدا کنی، پشت بلندگو چیا میگن از نظر تا حدودی شبیه کنکور بودنش

به نقل از Shalale :
1) بچه ها! اگه يكي(!) :D تازه شروع كنه يعني اينكه حدودن يك ساله هيچ تسته كنكور نزده و نكته هاي تستي بلد نيست...فقط و فقط مفاهيم كتابو بلده اونم واسه امتحاناي ترم خونده... ميتونه به رتبه 2 رقمي فك كنه نه؟! اگه هي بخونه هي بخونه، نميشه رتبش دورقمي؟!

2) حالا براي اين آدم(!) قلم چي بهتره يا گزينه2 ؟!
به نظرم هر دوتاشو بره بهتره نه؟! همچين درس خوندنش فشرده تر هم ميشه :)

3) اين آدم بدبخت 2سال هي المپياد خوند هي المپياد خوند، قبول نشد :( :(( :((

1)شما درسا رو تا موقع کنکور هر کدومو حداقل 2 دور میخونین با اون مرور های آخر حتی 3 دور و n تا هم تست میزنین و نکته تستی یاد میگیرین اصلا نگران این چیزاش نباشین

2) این حرفو منم پارسال میزدم من هم گاج اسم نوشتم هم قلمچی ولی با یه برنامه پیش برین گزینه 2 از کانون میزنه جلو اگه بخواین با دو تاش پیش برین کیفیت خوندنتون میاد پائین و سردرگم میشین اگه واسه سؤالاش میخواین میتونین هم با یکی که اون یکی مؤسسه رو میره جابه جا کنین هر دفعه

3) من خودم المپیادی نبودم ولی طبق مشاهده اطرافیان، کسی که تا الان المپیاد میخونده اولا یاد گرفته خودش درس بخونه بره این منبع اون منبع اشکالاشو رفع کنه بعدشم شما اون درسو به هر حال بیشتر خوندین علاقه هم که داشتین دیگه! ( مورد شما شیمی :D ) با دید مثبت نگاه کنین هی فکر نکنین تو این مدت بقیه داشتن کلی درس میخوندن شما هم داشتین این یه درسو میخوندین و از اونا جلوتر بودین و الان راحت ترین

(2M)

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد

المپياد همه اش علاقه است ... x: اگه به درسي كه خوندي علاقه داشتي و ملاكت از المپيادي شدن چيزاي ديگه ( نداشتن كنكور و .. ) نبوده الآن نبايد حس بدي داشته باشي اين همه يه تجربه حساب ميشه !
پگاه درست ميگه الآن تو اين درسِ المپيادت جلو هستي و نيازي نداري كه اونقدر وقتتو روش بذاري . مثلا من الآن به جاي فيزيك ميرم ادبيات ~X( ميخونم ( البته اميدوارم ;)) ) فقط سختيش اينه كه چيزي كه دوست داريو بذاري كنار چيزي كه خيلي دل خوشي ازش نداري بخوني...
راستي چقدر ميشه مطالعه آزاد داشت؟ يعني به نظرتون چقدر ميتونم كتابي ديگه كه دوست دارم بخونم؟

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

از پگاه و مائده بابت توضيحاشون خيلي خيلي ممنونم... پگاه جان اميدوارم امسال بهترين رشته قبول شي P:>

اون كه بـــــله! آدم بايد تو زندگيش و تو هر بازه زماني هدفمند باشه و به بهترين چيز ها فك كنه نه اينكه فقط به گذشته و اتفاقايي كه واسش خوب نبودن فك كنه و هي واسه خودش رويو كنه...المپياد ما هم همينه...و الان بايد به كنكور بينديشيم كه قراره سال ديگه بتركونيم :D

درسته خيلي از چيزايي كه خوندم بدرده شيمي كنكورم نخوره ولي خيلي چيزا ياد گرفتم و قطعن همونطور كه پگاه گفت رو فكر آدم تاثيرگذاره و روش درس خوندنو ياد گرفته :)
الانم حس بدي ندارم...اون دوتا شكلك گريه هم به خاطره اين بود كه يهو ياده خاطرات تلخ و شيرين گذشته افتادم (;

به نقل از (2M) :
راستي چقدر ميشه مطالعه آزاد داشت؟ يعني به نظرتون چقدر ميتونم كتابي ديگه كه دوست دارم بخونم؟
چه كتابي دوست داري؟!
مثلن ميتوني 15مين قبل خوابيدنت اون كتاب رو بخوني يا اينكه چند بيت از ديوان حافظ بخوني ... اينطوري بدرده قرابت معنايي ادبيات هم ميخوره ;;)

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از پگاه :
2) این حرفو منم پارسال میزدم من هم گاج اسم نوشتم هم قلمچی ولی با یه برنامه پیش برین گزینه 2 از کانون میزنه جلو اگه بخواین با دو تاش پیش برین کیفیت خوندنتون میاد پائین و سردرگم میشین اگه واسه سؤالاش میخواین میتونین هم با یکی که اون یکی مؤسسه رو میره جابه جا کنین هر دفعه
آره گزينه دو خيلي سريعه... ولي من متاسفانه هر دوتاشو اسم نوشتم :D :D
كلن گزينه2 فقط سه تا تو تابستون آزمون حضوري داره كه اوليش 23تيره...75 درصد كتاب دوم!
كاري نداره ميشه خوند رفت امتحان داد تا اون موقع!

ولي در كل ميخوام با قلمچي برم جلو...يعني برنامه اصليم باشه!
همچين خيلي آروم هم ميره جلو، ميشه بيشتر رو مباحث كار كرد و مسلط شد و زياد تست زد! :)

اين فكر خوبه؟!

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

آقا من یه سوالی قبلن پرسیده بودم کلا گمش کردم. من فرض کنید الان یه درسی از دین و زندگی رو خوندم ، خب ۱ ماه دیگه مقدار خوبیش یادم رفته! چند وقت به چند وقت باید این مثلا دین و زندگی رو دوره کنم و به چه صورتی؟ منظورم اینه که می‌گن فلان درس رو دوره کنید ینی یه بار از روش بخونید و غلط‌های تستی‌تون رو چک کنید؟

الان مثلا من یه درسی از فیزیک رو می‌زنم، برای دوره فقط غلط‌هامو دوره کنم یا کلا تست‌هایی که زدم رو دوباره باید دوره کنم؟

هیچ وقت لازم نمی‌شه تست‌هایی که قبلا زدیم و درست بودن رو دوباره بزنیم؟

بالا