• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

یکی میشه راجع به خلاصه نویسی راهنمایی کنه؟ :-s
من تو خلاصه ام باید چه چیزایی رو بنویسم؟
حجمش باید چقدر بشه؟
مثلا امروز که داشتم فصل 1 شیمی 2 رو میخوندم،خلاصه نویسی هم کردم.مطالب حفظی و راه های تستی حل مسئله و چیزای مهمی مثل A,Z و... رو نوشتم.(توی یه دفتر 40برگ)درسته این طوری؟ :-/

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Amin.Hero :
من برنامه ای شبیه همون برنامه علامه حلی که تو اون یکی تاپیک بود واسه خودم نوشتم، واسه هر درسم یه ساعتو نیم اختصاص دادم، که مثلن نیم ساعتشو تست و یک ساعت بقیش بررسی کتاب و تستا باشه، البته میدونم یکم زیادی شلوغ پلوغو آرمان گرایانست، اما قصدم این بوده که مثلن 120 رو برنامه ریز کنم که حداقل به 100 برسم
سؤال:
- بررسی سؤالات اشکالدار و مرورشون ( چه تو تست یا هر تمرین دیگه ای ) رو به چه صورتی بهتره اجام داد؟!
- برنامه اگر بین درسا طبق اهمیتشون تقسیم بندی بشه اما همه ی درسارو داشته باشه بهتره (مثه مال من ) و هر هفته همینو تکرار کنم ( البته طبیعیه که اگه دیدم بعضی درسا نمیرسم بشون، وقتشونو هفته بعد بیشتر کنم )،
یا اینکه مثلن یه هفته رو 70 درصدشو به یه درس اختصاص بدم و هر هفته جای درسا رو کامل هم عوض کنم و هم حجمشونو تغییر بدم ( مثلن تو همون نمونه آماده دیفرانسیل مبنای هفته به نظر میومد )؟

http://s3.picofile.com/file/7419266769/amin_hero.docx.html
سوالات اشکال دار و اینا رو باید مشخص کنید با علامتی چیزی توی کتاب. بعدها که برای مرور برمیگردین سر درس اون موقع باید برید سراغ این تست ها. زیاد دقیق نمیتونم بازه زمانی برای مرور و اینا پیشنهاد بدم. تو ذهنم نیست. صبرکنید پشتیبان های جدید بیان اونها دقیق تر بگن.
حالت اول بهتره. همون که هر هفته باشن. اینکه یک هفته زمان خیلی خیلی زیادی رو بگذاری روی یک درس و بقیه درس ها رو کنار بگذاری کار زیاد درستی نیست. قبلا توضیح دادم تو این تاپیک که چرا درست نیست.

به نقل از F@temeh :
کجا باید بپرسم؟ :D

+
بعد کتاب هندسه رو باید خوند؟ مثلا ما برامون کلاس تست گذاشته مدرسه، حدود 7-8 صفحه نکته ی هندسه 1 داده. که خیلی جامع و خوب و کامله، الان من اونو که خوندم میتونستم راحت سوال حل کنم، دیگه نیاز هست خوده کتابو بخونم؟ چون متنش که نمیاد. بخونم؟ :-"
خب صبرکن بچه های کنکوری بیان توضیح بدن در مورد خلاصه نویسی. من نمیتونم خوب توضیح بدم.

کتاب هندسه رو لازم نیست بشینی سطر به سطر بخونی اگر جزوه خوبی داری. ولی کلا توصیه میشه که یک نگاه سریع بندازی بهش. یک توصیه رتبه سیصدی حساب میشه :D

به نقل از ghezi :
من تو خلاصه ام باید چه چیزایی رو بنویسم؟
حجمش باید چقدر بشه؟
مثلا امروز که داشتم فصل 1 شیمی 2 رو میخوندم،خلاصه نویسی هم کردم.مطالب حفظی و راه های تستی حل مسئله و چیزای مهمی مثل A,Z و... رو نوشتم.(توی یه دفتر 40برگ)درسته این طوری؟ :-/
صبرکنید بچه های کنکوری بیان اونها توضیح بدن. لازم نیست از الان نگران خلاصه نویسی باشید. فکرکنم یکم زیاده روی بکنید تو خلاصه نویسی. اسمش خلاصست ولی یکم تفاوت داره با تصور شما از خلاصه.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ghezi :

من صحبت هایی که واسه کنکوری های 91 ای رو که پشتیبانا گفته بودن واستون میزارم :

آقای چوپان فرموده بودن :
خب من چون دیر وارد بحث شدم نتونستم کامل بخونم نظرای همه رو .
ولی در مورد خلاصه نویسی یه مطلب جالبی بود مال یکی از دوستام که از وبلاگش نقل میکنم.
من خودم هم تقریبن خلاصه نویسی به این معنا که در ادامه میاد نکردم. چون نظم درست حسابی نداشتم و اگر هم چیزی موقع درس خوندن یادداشت میکردم بعدن نمیخوندمش ، یا همون بعد مطالعه مینداختم سطل آشغال یا الکی نگه میداشتم که بعدن بخونم. ولی به خودتون بستگی داره.

"خلاصه نويسي(ابزار ها و روش ها)
بحث مون رو پيرامون اين مطالب دنبال مي كنيم:
1_خالصه نويسي يعني چي؟
2_خلاصه نويسي به چه دردي مي خوره؟
3_آيا همه بايد حتما خلاصه نويسي انجام بدند؟
تو بخش ادامه مطلب يه سري توضيحاتي نوشته م كه به طور غير مستقسم جواب اين سوالا رو ميده.

بعضي ها نسيه درس خوندن رو با خلاصه نويسي اشتباه مي گيرن.مي بيني تموم مطالبي كه داوطلب بايد بلد باشه نوشته تو خلاصه هاش كه تو يه فرصت مناسب!!!!! ياد بگيره.بعد ها مياد و مي خونه و ياد نمي گيره خوب اينكه نشد! پس شما وقتي داريد خلاصه مي نويسيد با مطلب در گير بشيد و در حين نوشتن خلاصه همزمان اون رو ياد بگيريد.
تا مطلبي رو ياد نگرفتيد اون رو وارد خلاصه هاتون نكنيد
كار دستتون مي ده.
ب)[size=10pt]مشق ننويسيد[/size]:
گاهي مي بينيم حجم خلاصه هاي داوطلب بيشتر از حجم كتاب شده!!!!! 1000 صفحه خلاصه. يه هفته مونده به كنكور مياد خلاصه هاش رو بخونه مي بينه خيلي زيادن بي خيال مي شه!!! و نمي خونه.اون وقت اون همه زحمتي كه در طول سال براي نوشتن اين خلاصه ها وقت گذاشته بود بر باد ميره!خلاصه هاتون رو دقيقا از روي جملات كتاب ننويسيد سعي كنيد اول مطلب رو كاملا بفهميد بعدش با جملات خلاصه تر و به زبون خودتون بنويسيدش.
به جون خودم خالصه نويسي با مشق نويسي فرق داره.

ج)خلاصه نويسي از اركان كنكور نيست!!!
گاهي اصلا خلاصه نويسي لازم نيست!!! من خودم خلاصه نويسي نكردم و هيچ اتفاقي نيفتاد!!! خلاصه نويسي براي اينه كه تو زمان هاي مرور بتونيم مطالب رو مرور كنيم و وقت كم نياريم.من عادت كرده بودم كه به جاي خلاصه نويسي از روي كتاب خيلي سريع مرور كنم.(مثلا كل ديني 3 رو تو 4 ساعت مرور مي كردم)به نظر خودم اگه مي تونيد با اين سرعت مرور كنيد ديگه خالصه نويسي لازم نيست(البته به نظر من)

به خلاصه نويسي به عنوان يه كار با كلاس نگاه نكنيد!!!!
اگه لازم نيست اصلا خلاصه نكنيد!

د)خلاصه نويسي با نكته برداري فرق داره:
گاهي مياييم و تو خالصه هامون كلي نكته حفظي و نكته ريزه ميزه مي نويسيم كه مبادا اينا يادمون ميره.اين كار نكته برداريه كه به نظر من خيلي به درد نمي خوره.بهتره شما ياد بگيريد كه نكته ها رو از روي كتاب سريعتر مرور كنيد تا اين كه اونا رو يه جا جمع آوري كنيد چون نزديكي هاي كنكور اصلا وقت نمي شه كه اين نكات جمع آوري شده رو بخونيد.
خواهشا اول خلاصه نويسي ياد بگيريد بعد خلاصه نويسي كنيد.!!

هـ)هر درسي رو خلاصه نويسي نكنيد:
بعضي درس ها مثل ديني و بيشتر قسمت هاي ادبيات اصلا خلاصه نويسي نمي خواد در مورد بقيه درس ها هم لازم نيست همه قسمت ها رو خلاصه نويسي كنيد (كلا به نظر من قسمت هاي حفظي خلاصه نويسي نمي خواد)
جان كلام اينكه يا خلاصه نويسي ياد بگيريد و خلاصه نويسي كنيد
يا اصلا سراغ خلاصه نويسي نكنيد.

براي ياد گرفتن كامل خلاصه نويسي به مقاله" آيا تا كنون سوار قطار شده ايد؟" تو آخر كتاب هاي شيمي مبتكران مراجعه كنيد

خانوم مهســـــــا فرموده بودن :
موقع جمعبندی خلاصه هاتون اگر یه جا کنار هم باشه و پخش و پلا نباشه خیلی خیلی خیلی به نظام مند شدن ذهنتون کمک میکنه!
من کل 2سالو توی 2 تا دفترچه یادداشت خلاصه کرده بودم.همه ش هم رنگی رنگی :D
البته برای تاریخ ادبیات خلاصه نویسی نداشتم و کتاب تاریخ ادبیات کلک معلمو که همه چیو خلاصه کرده میخوندم.برای دینی هم کتابامو میخوند با حاضیه های کنارش.
واسه من بسیار بسیار مفید بود خلاصه نویسی شیمی. حالا باز برای هرکسی میتونه متفاوت باشه البته.

راستش برای ریاضی من خودمم یه سری فرمولای تصاعد و اینارو خلاصه میکردم.اما خب خیلی کمه دیگه.زیاد نیست.توضیحش سخته واقعا!!
نمیدونم چه جوری بگم.اما من واسه هرچیزی شکل میکشیدم! هر نکته فیزیکو جای نوشتنش شکل میکشیدم.
---
خلاصه ای که الان مینوسی(توی تابستون) لزوما اون خلاصه ای نیست که توی ایام جمعبندی ازش استفاده میکنی!!! حالا این یعنی چی؟!
ببین تو تابستون بار اولته که داری دقیق یه درسو میخونی.یه سری نکات به نظرت مهم میان.یه سری تست محدود هم میزنی.که نکاتشونهم محدودن.پس خلاصه نویسیت یه چیزیه که برای تابستون مفیده واسه تثبیت مطالب توی ذهنت.چون نوشتن باعث تثبیت مطلب و نظم دادن به ذهن میشه.
حالا توی سال تحصیلی که برای بار بعدی همون درسارو میخونی اصلا نکات اولی که نوشتی خیلیهاش به نظرت مسخره میاد!چون دیگه تو ذهنت حک شده و نکته ای نیست که ارزش نوشتنو داشته باشه! از اونطرف هم با کلی تست جدید روبرو میشی به خصوص تستایی که سر آزمونا برات نکته دارن.پس خلاصه ت عوض میشه...
من خودم متاسفانه ترم 1 هیچی خلاصه نویسی نکردم.نتایجم هم اصلا خوب نبود.بعدش بین 2ترم که میخواستیم آزمون جمعبندی پیش1 و پایه (واسه من دوم) بدیم، دیدم هیچی اون اندازه که لازمه تو ذهنم نیست!نشستم و خلاصه نویسی ر وشروع کردم! یعنی از دی ماه خلاصه نویسی جدی م نشروع شد.بعدش توی عید خیلی خیلی خلاصه هامو تکمیل کردم. همینموقع بود که شیمی 2 رو که تابستون خلاصه کرده بودم،مجددا خلاصه کردم.چون اون خلاصه ها اصلا دیگه برام مناسب نبودن.

صحبت خودم :
واسه تجربیا واسه زیست اصن لازم به خلاصه نویسی نیست ، چون باید بشینین دوباره عین کتاب بنویسین ( چون توی زیست عمدتن نمیشه چیزی رو از متن خلاصه کرد) اما یه جاهایی مثله اسم اندامکا و ویژگیهاشون , اسم باکتری ها و ویژگیهاشون , اسم قارچ و ویژگیهاشون , تاریخ های نسل و انقراض ها(بررسی زمان نسبی وقایع در پیدایش زمین و جاندارن منظورمه) و یه چیزهای اینجوری رو خوبه توی یه برگه خلاصه کنین و یه باکس ازشون درست کنید , زود میتونین دوره کنین و یادتون بیارید .... برای ریاضی من کلا توی هر بخش که فرمولی بود فرمول ها رو مینوشتم و سوالای خیلی خیلی مهم رو هم بهشون اضافه میکردم ...اون سوالا رو هم تو کتاب علامت میزدم( هایلایت میکردم) ، هم اون سوالایی که باعث میشدن من با دیدنشون کل ِ اون مبحث واسم دوره شه و همه جاش یادم بیاد رو جدا میکردم تو اون برگه های هر فصل مینوشتم...میخواستم دوره کنم خیلی کمکم میکرد ...

و خانم E.N فرموده بودن :

در مورد خلاصه نویسی:
راستش من سال کنکور به این نتیجه رسیدم که خلاصه نویسی واقعا بستگی به سلیقه شخصی داره.مثلا من خودم هیچ درسی رو خلاصه نویسی نکردم.فقط من دیوار اتاقم رو چند بخش کرده بودم.مثلا یه قسمت مال ریاضی یه قسمت زیست و ... .اونجا پانل درست کرده بودم نکته های خیلی فرار رو روی یه کاغذ مینوشتم میزدم دیوار.بعد چند بار که اونا یادم میرفت من مجبور میشدم از پشت میز پا شم برم به دیوار نگاه کنم.چون بعد چند بار اذیت میشدم دیگه مجبور مشدم اونا رو یاد بگیرم و اصلا فراموش نکردم.این دقیقا همون پاداش و جزاست که معمولا میشنویم.
ولی یه چیز بگم اینو یکی از کنکوری های 89 بهم گفته بودن منم اجرا کردم.باید یه جوری بخونید که بتونید از خود کتاب مرور کنید.مثلا درسی مثل دین و زندگی(و مخصوصا زیست) به نظر من اشتباه محض هست که خلاصه نویسی کنید.تو دوران جمع بندی من دین و زندگی(مثلا دینی 3)رو حدودا تو 4 ساعت(یکم بیشتر)به بهترین صورت خوندم.چون به نظر من یه حسن این روش که بتونید از کتاب مرور کنید اینه که شما حافظه تصویریتون رو تقویت میکنید و دقیقا میدونید که هر جمله کجا نوشته شده.گاهی هم پیش میاد ما یه جاهایی رو غیر مهم فرض میکنیم و معمولا تو خلاصه نویسی به اونا دقت نمیکنیم و بعدا مشکل ساز میشه.
البته خیلی از بچه ها هم خلاصه نویسی میکنن و نتیجه هم میگیرن.باید روششو بلد باشید.

goldstar

کاربر فعال
دانشگاه
اگه خدا بخواد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام من فیزیکم ازپایه مشکل داره تو آزمونا معولا40 می زنم =((.تو تابستون چی کار کنم که بهتر بشه ؟

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

کاراییای یه مشاور خوب چیه دقیقا؟ تا چه حد نیازه که آدم تو این سال یه مشاور داشته باشه واسه خودش؟

• لایک
امتیازات: TnT
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از goldstar :
سلام من فیزیکم ازپایه مشکل داره تو آزمونا معولا40 می زنم =((.تو تابستون چی کار کنم که بهتر بشه ؟
بعد آزمون تحلیل آزمون انجام میدی؟ پاسخ نامه رو نگاه میکنی راه حل هارو چک میکنی؟ مشکلت چیه؟ حفظ نبودن فرمول ها؟ وقت کم آوردن؟ نمیتونی تشخیص بدی مساله از چه راهی حل میشه؟ اشتباه حل میکنی ؟ ....؟

به نقل از سـ‌‍‌‌هـا :
کاراییای یه مشاور خوب چیه دقیقا؟ تا چه حد نیازه که آدم تو این سال یه مشاور داشته باشه واسه خودش؟
۱. کمک روحی و اینکه هی تشویقت بکنه درس بخونی و هی بری پیشش تخلیه روحی بشی :D
۲. برنامه ریزیت رو چک بکنه و مشکلاتش رو بگه بهت
۳. اشکالات موردی خاص رو بهت بگه چیکار بکنی. مثلا وقت کم آوردن یا بلدنبودن یک مبحثی
۴. راهنماییت کنه در مورد ادامه مسیر کنکور و تکنیک هایی رو بهت یاد بده.
۵. آزمون ها و نتایجت رو بررسی بکنه و نظر بده در موردشون
مشاور مدرسه از اینکارا میکنه معمولا. کم و زیاد داره البته. بیشتر باید خودت بری پیشش و از بخوای کمکت کنه. اونا سراغت نمیان. ولی مشاورهای بیرون که پول هم میگیرن اینجوریه که میری پیشش و ازت کلی سوال میکنه بعدش واست برنامه مینویسه دقیق که چی رو بخونی چقدر بخونی کی چیکار بکنی. برنامه ریزیت رو خودش مینویسه. بعد میتونی بهش زنگ بزنی هرلحظه و خودش هم حتی پیگیر درسته. اصلا انگار یکی بالاسرته و هی میگه چیکار بکنی. چنین نقشی دارن.

دوست ندارم اینو بگم ولی اون چیزی که من دیدم این بود که اونایی که خیلی پول خرج کردن برای مشاور و معلم خصوصی خیلی جلو افتادن. البته خودشون هم تلاش کردن ولی خب تاثیر این معلمها و مشاورا زیاد بود.

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از F@temeh :
من نمیدونم متنِ کتاب در چه حد میاد. مثلا متن درسای فیزیک خیلی باید با دقت خونده بشه؟ یا اصلا مهم نیست؟

این سوالو یه جا پرسیده بودم ولی فک کنم به اینجا ربط داره. یکی جواب بده :D

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

محض احتیاط توصیه میشه یک دور کتاب رو بخونید. توی کنکور بعضا از تمرین های کتاب هم سوال داده شده ! گاها از پاورقی ها حتی. فیزیک رو حتما بخونید چون مطالب مهم زیاد توش پیدا میشن. فصل های آخر فیزیک پیش هم حفظیات عملا حفظی هستند.

boska2010

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
کرج

بچه های علامه حلی یه سوال داشتم...شخصی به نام محسن بهرام پور تو مدارس سمپاد تهران دیفرانسیل تدریس می کنه؟ :-?

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

با توجه به حرفای دبیرا و دانش آموخته ها،الان ما تو تابستون باید اختصاصی های دوم رو بخونیم،تست سوم بزنیم،پیش هم که تو مدرسه الان دارن بهمون درس میدن قاعدتا باید بخونیم و تستاشو بزنیم!ینی هم پایه هم پیش!!واسه شروع یکم فشرده و قاطی نیس این برنامه؟!؟ آدم استرس میگیره! :-s

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

نه. سخت نیست. ماهم تو تابستون پایه و پیش رو باهم میخوندیم. نگران نباشید. تو برنامتون پیش رو کامل درنظر بگیرید بعدهرقدر وقت و انرژی کم آوردید از حجم کار پایتون کم کنید. البته نمیرسید همه درس های پایه رو از الان بخونید. سعی کنید بیشتر وقت بگذارید روی اختصاصی های پایه و عمومی هارو در اولویت بعدش بگذارید. حتی میتونید فعلا بیخیال عمومی های پایه بشید.

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
پاسخ : اشکالات درسی کنکوری‌های ۹۲

سلام به همگي
از مشاورين تالار سوال داشتم كه آناليز تركيبي فصل آخر رياضي 2 مبحثي انحصاريه يا در گسسته كاملا تكرار ميشه؟؟؟؟
و اينكه شيمي بازرگان را چند دور بزنم تا صد در صد مسلط بشم؟؟؟

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

من یه حرفی تو دلم بود اینجا میگمش:
دوستان برنامه ریزی کنین که آروم آروم برین جلو از الان برا خودتون برنامه روزی n(یک عدد بزرگ!!) ساعت درس خوندن نریزین الان جو گیرین اگه واقع بین باشید اگه از همون اول با سرعت زیاد شروع کنن یه جای میبرین(miborin..از مصدر بریـدن.) نظمتونو از دست میدین بعضی روزا یه جوری میشین که اصلا نمیتونین درس بخونین خیلی از الان نرید تو جو یه کنکور که همه ی فکر و ذکرتون کنکور باشه..حتی پستای حرف بزنتونم در مورد کنکوره....آروم آروم..
من خودم همینجوری بودم ولی ضربه شو هم خوردم و مجبور شدم هدفمو از اونی که اوایل بود تغیییرش بدم به یه چیزه سطح پایین تر..
پس آروم آروم..

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من شدیدا تو آرایه ها مشکل دارم!
آزمون 2تیر کانون ادبیات 93% زدم فقط به خاطر یه سوال آرایه ~X( ~X( ~X(
زبان فارسی نهایی هم به خاطر آرایه 20 نشدم ~X( ~X( ~X(
با "استعاره" شدیییییدا مشکل دارم ~X( ~X( ~X(
چی کار کنم؟ :-s

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من دچار یه مشکلی شدم!نمیدونم واسه تابستون توی امتحانای قلم چی واسه بخش اختیاری،پیشو انتخاب کنم یا دوم؟!از یه طرف خودم ترجیح میدم وقتی تابستون تموم شد،من حداقل یه بار سال دوم و سومو با تستاش کامل خونده باشم(تاکیدم رو اختصاصیاس،عمومیا رو که میخونم خودم)و پیشو همراه کلاسای مدرسه،پیش برم.از یه طرفم خیلیا میگن تو این تابستون هم باید پایه رو خیلی عالی خوند هم پیشو.آخه اگه بخوام پیشو در حدی بخونم که بتونم مثلا تستای قلم چی دیفرانسیلم بزنم،خوب این وقت میگیره.نمیتونم درست به سال دوم برسم.اخه مثلا معلم شیمی پارسالمون میگفت باید شیمی 2 رو بجوید،چون 11،12 تا سوال تشریحی از سال دوم میاد که خیلی راحت میتونید بزنیدشون اگه کتاب خوب خونده باشین.
کلا قاطی کردم!!!!! :-??راهنماییم کنید لطفا!

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Shaghayegh11 :
من دچار یه مشکلی شدم!نمیدونم واسه تابستون توی امتحانای قلم چی واسه بخش اختیاری،پیشو انتخاب کنم یا دوم؟!از یه طرف خودم ترجیح میدم وقتی تابستون تموم شد،من حداقل یه بار سال دوم و سومو با تستاش کامل خونده باشم(تاکیدم رو اختصاصیاس،عمومیا رو که میخونم خودم)و پیشو همراه کلاسای مدرسه،پیش برم.از یه طرفم خیلیا میگن تو این تابستون هم باید پایه رو خیلی عالی خوند هم پیشو.آخه اگه بخوام پیشو در حدی بخونم که بتونم مثلا تستای قلم چی دیفرانسیلم بزنم،خوب این وقت میگیره.نمیتونم درست به سال دوم برسم.اخه مثلا معلم شیمی پارسالمون میگفت باید شیمی 2 رو بجوید،چون 11،12 تا سوال تشریحی از سال دوم میاد که خیلی راحت میتونید بزنیدشون اگه کتاب خوب خونده باشین.
کلا قاطی کردم!!!!! :-??راهنماییم کنید لطفا!
منم خودم قاطی کردم.ولی خود مشاورای قلم چی میگن درسای پیش رو بخونین بهتره
من چون شیمی2 شدیدا مشکل دارم شیمی2 رو میخونم ولی زیست پیش
بقیه درسا رو هم نمی دونم :-??
ولی فک کنم تو هم اونابی که ضعف داری از پایه و بقیه رو پیش بخونی "فک کنم" بهتر باشه :-??
البته این نظر منه :-[

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از soheilkahkeshan :
سلام به همگي
از مشاورين تالار سوال داشتم كه آناليز تركيبي فصل آخر رياضي 2 مبحثي انحصاريه يا در گسسته كاملا تكرار ميشه؟؟؟؟
سوال اول رو نمیدونم.
اما سوال دوم کتاب رو بیشتر از یک دور نمیزنن. وقتی کتابی تموم شد میرن سراغ یک کتاب دیگه. فقط برای مرور برمیگردن سر تست هایی که مشکل داشتن و نکته داشت و اینا.

به نقل از ghezi :
اتفاقا منم همیشه با استعاره مشکل داشتم. بهترین راه حل این مشکل اینه که تعداد تست زیادی آرایه کار بکنی. کتابی نمیشناسم که در مورد آرایه ها چیزی گفته باشه میتونی از بچه ها بپرسی تو تاپیک کتابها. ولی تو همین کتاب های تست ادبیات آرایه ها روکار کن. اگر توی تست ها ببینی دستت میاد که آرایه ها چجورین. یک جورایی معکوس یادمیگیری. آدم خیلی وقت ها توضیح و تشریح یک چیزی رو میخونه و احساس میکنه یادگرفته اما در عمل نمیتونه از یادگرفتش استفاده بکنه اما وقتی وارد تست ها میشی و کمی تمرین میکنی میبینی به ابعاد و نکات مختلف اون مساله آشنا میشی. توی تست آرایه باید سعی کنی تک تک کلمات شعر رو بررسی بکنی و به همشون دقت بکنی و ارتباط بینشون. اولش یکم زمان میبره ولی رفته رفته سرعتت بیشتر میشه. البته گاها مقداری درک ادبی هم لازمه ولی مشکلی نیست که قابل حل نباشه.

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ghezi :
کتاب ادبیات خیلی سبز سوال ارایه داره ولی تعدادش کمه
نکته مثبتش اینه که پاسخنامش خیلی خوبه
به نقل از soheilkahkeshan :
سلام به همگي
انالیز ترکیبی تو گسسته مستقیما تکرار نمیشه ولی لازم میشه برای 2 فصل اخرش
در مورد شیمیم من پیشنهاد میکنم که بیشتر از 3بار نخونش چون بعد از 2بار عملا جنبه حفظی به خودش میگیره :D

• لایک
امتیازات: ghezi

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من دچار 3 گانگی شدم!
من الان برای آزمون 23 تیر کانون بخونم یا 6 مرداد کانون یا دانشگاه آزاد؟ :D
(یعنی الان درسای سال دومو بخونم یا سوم یا هردو؟)
14-19 تیر هم نیستم.اینه که وقتم یه خورده محدود تره
تراز کانونم هم می خوام بالای 7000 بشه.هر چی بیشتر،بهتر! :D :>

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

باید اینجا بپرسم ؟ :-/ :-??

سوال :

کسی میتونه یه رنج (دسته بندی) برای درجه بندی ترازای گزینه 2 بده ؟؟؟ <جملهه یه جوریه :-[ >
مثلاً تراز متوسطش در چه حدودیه ؟
(گزینه 2 برام یه موجود ناشناخته ست . :D )

• لایک
امتیازات: ghezi
بالا