• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از dark-night :
باید اینجا بپرسم ؟ :-/ :-??

سوال :

کسی میتونه یه رنج (دسته بندی) برای درجه بندی ترازای گزینه 2 بده ؟؟؟ <جملهه یه جوریه :-[ >
مثلاً تراز متوسطش در چه حدودیه ؟
(گزینه 2 برام یه موجود ناشناخته ست . :D )

تو كانون نفر اول ترازش حدود 8000 در حالي كه تو گزينه 2 فكر كنم كمي بيش از 12000 چون خودم 12000 بودم...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Shaghayegh11 :
من دچار یه مشکلی شدم!نمیدونم واسه تابستون توی امتحانای قلم چی واسه بخش اختیاری،پیشو انتخاب کنم یا دوم؟!از یه طرف خودم ترجیح میدم وقتی تابستون تموم شد،من حداقل یه بار سال دوم و سومو با تستاش کامل خونده باشم(تاکیدم رو اختصاصیاس،عمومیا رو که میخونم خودم)و پیشو همراه کلاسای مدرسه،پیش برم.از یه طرفم خیلیا میگن تو این تابستون هم باید پایه رو خیلی عالی خوند هم پیشو.آخه اگه بخوام پیشو در حدی بخونم که بتونم مثلا تستای قلم چی دیفرانسیلم بزنم،خوب این وقت میگیره.نمیتونم درست به سال دوم برسم.اخه مثلا معلم شیمی پارسالمون میگفت باید شیمی 2 رو بجوید،چون 11،12 تا سوال تشریحی از سال دوم میاد که خیلی راحت میتونید بزنیدشون اگه کتاب خوب خونده باشین.
کلا قاطی کردم!!!!! :-??راهنماییم کنید لطفا!
شما صبرکنید تا پیش رو همراه با مدرسه شروع کنید. اگر الان بخوای پیش بخونی باید خودت یادبگیری و بعد تست بزنی بعد که مدرسه برنامش شروع میشه باید یک دورهم بری سرکلاس ها و اونجا دوباره کاری و وقت تلف کردن میشه.

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری

من يه مشكلي دارم الآن تو درس خوندنم
اونم اينه كه بلد نيستم برنامه ريزيي كنم واگرم برنامه ريزي كنم بلد نيستم بهش عمل كنم
كارهاي متفرقه خيلي انجام نميدم ولي حواسم سر درس خوندن خيلي پرت ميشه
اگه ميرفتم گزينه 2 شايد بهتر بود...ولي گزينه 2 واسه مني كه كلاس مدرسه دارم سنگين ميشد يعني همه بم گفتند نرو
الآن ميتونيد راهنماييم كنيد چجوري برنامه ريزي كنم و چجوري بهش عمل كنم(با توجه به اين كه 4 روز هفته رو مدرسه ميرم و آزموناي كانون رو شركت ميكنم)
مشكل دومم اينه كه نميدونم چجوري بخونم
من از اون دسته دانش آموزايي هستم كه تو طول سال خيلي ميخونم ولي فقط كتاب (يعني تو طو سال تست نميزدم (به جز تستاي آزمون و تستاي معلما) و خلاصه برداري نميكردم)
الآن كه ميرم سر درس هاي دوم و سوم برام حالتي كسل كننده و خسته كننده داره وبعضيا ميگن تو تابستون بايد درسارو كامل خوند
خوب اين كامل خوندن چجوريه؟ كتابو خط به خط بخونم؟ جزوه معلمم بخونم؟ تست چه قدر بزنم ؟ واسه هر درسي يك كتاب كافيه؟ خلاصه نويسي واسه همه درساس؟
سوم اين كه خانوادم معمولن ساعت 1 ميخوابن و صبحايي كه مدرسه دارم 7 بيدار ميشم و روزايي كه مدرسه ندارم 10 و اين اصلن برنامه خواب مناسبي نيست ميدونم... از طرفي تابستونه و اونا نميتونن ساعت 10 بخوابنو به خاطر يه سري مسائله ديگه نميتونم زمان خوابم را از زمان خواب اونا جدا كنم. راه حل در اين مورد چيه؟
ممنون ميشم اگه جواب بدين (ببخشيد اگه پست طولاني شد ولي تاپيكي مناسب پيدا نكردم واسه اين سوال)

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

رو چی برنامه ریزی میکنی؟ یعنی مثلا از دفتر برنامه ریزی قلم چی یا دفتر خاصی استفاده میکنی؟ یا همین جوری رو کاغذ مینویسی؟ کلا اون برنامه ریزی ای که تاحالا کردی چجوری بوده؟

حواست پرت میشه یعنی چی مثلا؟ میری سر تلوزیون کامپیوتر؟ موبایل یخچال؟ یا کلافه میشی پا میشی میری تو خونه علاف؟

برنامه مدرستون چیه؟ پیش دانشگاهی فقط؟ این ۴ روز تا چه ساعتی مدرسه ای؟ تابستون پیش به کجا میرسه؟ چقدر میخونین؟

بعد چقدر درس میخونی هر روز؟ تعطیل و روز مدرسه؟

الان که میری سردرس ها یعنی میری کتاب ها رو میخونی؟ چون تکراری میان به نظر، کسل کننده میشن؟

زمان خواب حالا مشکل خاصی نیست. درسته بهتره زودتر بخوابی ولی خب وقتی نمیشه زیاد مهم نیست. فعلا با خانواده هماهنگ باش و زیاد ذهنت رو درگیر این مساله نکن. ولی روزایی که مدرسه نداری زود بیدارشو. به خانواده بگو زود بیدارت کنن.

moh@m@dj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

سلام
من یه سوال داشتم:مدرسه ما دبیراش اصلا خوب نیست اینه که باید کلاس برم
واسه عربی که صددرصد بقیه هم باید برم فیزیک ریاضی زیست
به نطر شما چی کار کنم آخه بعضیا میگن کلاس نباید بری تو سال پیش شما میگی میرسم؟؟؟
راستی من شبا12-1 میخوایبم صبح ها هم 8 واینا بیدا میشم حتما باید 10 شب بخوابم جواب میده؟؟؟؟

• لایک
امتیازات: ghezi
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

کلاس آموزشگاه دیگه ای؟ یا کلاس خصوصی؟

میتونی کلاس بری و از اونور عوضش میتونی کلاس مدرسه رو نری. تو سال پیش دانشگاهی معمولا کاریت ندارن اگر سرکلاس مدرسه نری.

۱۰ شب بخوابی تا ۵ صبح بهتره. نمیگم تاثیر خیلی خفنی میگذاره ولی خب بی تاثیرهم نیست. بهتره که اینکارو بکنی ولی انتظار تاثیر خیلی زیاد نداشته باشه. البته تو سال کنکور باید سعی کنی کوچکترین کار مثبتی هم که میتونی انجام بدی.

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از محمّد :
رو چی برنامه ریزی میکنی؟ یعنی مثلا از دفتر برنامه ریزی قلم چی یا دفتر خاصی استفاده میکنی؟ یا همین جوری رو کاغذ مینویسی؟ کلا اون برنامه ریزی ای که تاحالا کردی چجوری بوده؟
حواست پرت میشه یعنی چی مثلا؟ میری سر تلوزیون کامپیوتر؟ موبایل یخچال؟ یا کلافه میشی پا میشی میری تو خونه علاف؟
برنامه مدرستون چیه؟ پیش دانشگاهی فقط؟ این ۴ روز تا چه ساعتی مدرسه ای؟ تابستون پیش به کجا میرسه؟ چقدر میخونین؟
بعد چقدر درس میخونی هر روز؟ تعطیل و روز مدرسه؟
الان که میری سردرس ها یعنی میری کتاب ها رو میخونی؟ چون تکراری میان به نظر، کسل کننده میشن؟
دفتر برنامه ريزي هنوز تهيه نكردم تا حالاش رو كاغذ بوده. مثلن مينوشتم تا 1 ساعت ديگه ص 1 تا 36 هندسه 1 (اين بخشش راحته) بعد تا چند ساعته ديگشم عمل نميكردم. يه درسو مينوشتمو سعي ميكردم بش برسم ولي بهش نميرسيدم
همون كلافه ميشم ...نميتونم جدي سر يه درسي بنشينم و بقيشو به علافي ميگذروندم(كلن تلويزيون يا نميبينم يا روزي 1 ساعت فوقش. كامپيوتر و گوشيمم چون با خودم نميبرم طبقه بالا حواسم به اونا پرت نميشه)
مدرسمون الآن پايه كار ميكنه يكشنبه و سه شنبه و چهارشنبه 8 تا 13 و دوشنبه 6.30 تا 9.45
پيش دانشگاهي رو بعدن (احتمالن اواخر شهريور) شروع ميكنند
تو طول سال روز تعطيل حدود 7-6 ساعت و مدرسه 4 ساعت مفيد درس ميخوندم
اول كتابو ميخونم بعد ميبينم بلدم همينجوري ورق ميزنم حوصلم نميرسه بعد ديگه سر جزوه هام تو طول سالم نميرم تستاي معلما يا تست كتابايي كه دارمو حل ميكنم
آره چون تكراري به نظر ميان كسل كننده ميشن و منم خيلي تمركز ندارم زودي ازشون ميگذرم يا اصلن به مطالب توجه نميكنم

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

دفتر برنامه ریزی داشته باش. یک چیز منظم و مرتب که برنامه یک هفته رو کامل بنویسی. میتونی از دفتر علامه حلی استفاده بکنی فعلا. برنامه رو یک هفته یکجا تنظیم کن نه یک روز.

برنامه رو منطقی و عملی بنویس نه اغراق آمیز و غیرقابل عمل و آرمانی. برنامه رو سبک بگیر تا بهش عمل بکنی. بعدا میشه سنگین ترش کرد ولی الان اگر سنگین باشه درصد اجرات میاد پایین بد میشه. اوایلش یکم عملکرد با برنامه درست درنمیاد اما رفته رفته متوجه میشی چجوری برنامه ریزی بکنی که بشه بهش عمل کرد.

برای کلافه نشدن بین درس خوندن میتونی تایم های ۱.۵ ساعتت رو تبدیل کنی به ۲ تا ۴۵ دقیقه با چند دقیقه استراحت بینشون. برنامت اگر مشخص باشه و بدونی چیکار میخوای بکنی و کجا میرسی و چی میشه کلافه نمیشی. هرجای سختی گیر کردی بیخیال شو برو مساله بعدی. خودت رو ملزم کن بشینی پای درس. هرموقع خواستی پاشی با خودت مبارزه کن و بشین سر کتاب. یکم باید سختی بدی به خودت. محیط اطرافت اکسیژن و نور کافی داشته باشه موقع مطالعه.

برنامت رو جوری بچین که هرروز درس همون روز رو بخونی. مدرسه پایه کار میکنه و کانون هم پایه. پس مشکل خاصی نباید داشته باشی. درس هرروز رو همون روز بخون. روزهای دیگه هم برنامت رو جوری بچین که درس هایی که نرسیدی بخونی رو بخونی و یا تمرین و تست بیشتر درسها.

مهم نیست تا الان تست زدی یا نه. مهم هم نیست کتاب ها رو زیاد خوندی یا نخوندی. در سال کنکور درس رو که خوندی بعدش مستقیم برو سر تست. تا تست کار نکنی مطالب تثبیت نمیشن تو ذهنت. مثلا تو میخونی استعاره چیه دوتا مثال ساده هم میبینی اما میری یهو توی یک تست هرقدر فکر میکنی میبینی نمیتونی استعاره رو تشخیص بدی. فقط و فقط با تست میتونی آموخته هات رو تثبیت کنی و به ابعاد مختلفشون مسلط بشی. خوندن کتاب خالی هیچ فایده ای نداره حتی حفظی ترین درس ها !

با توجه به اینکه روزهای مدرسه ساعت ۱ تعطیل میشی تو طول روز مدرسه ای باید ۶ ساعت درس بخونی. توی روز عادی هم ۱۰ ساعت. ۴ و ۶ وضعیت متوسطی هستند ولی ۶ و ۱۰ وضعیت خوب هستند. برای اینکه اینقدر بتونی بخونی باید برنامت مشخص باشه. هردفعه شانسی یک چیزی نخونی. البته نمیخوام یهو بری ۱۰ ساعت بخونی ولی خب باید به سمتی پیش بری که روز به روز ساعت مطالعت بیشتر بشه. ساعت ۲ بیای خونه تا ۱۲ شب ۱۰ ساعت وقت داری. ۶ ساعت درس بخونی میمونه ۴ ساعت. ۴ ساعت رو میخوای چیکار بکنی؟ ناهار استراحت ... روز تعطیل هم از ۲۴ ساعت ۸ ساعت بخوابی میمونه ۱۶ ساعت. ۱۰ ساعت درس بخونی ۶ ساعت بیکاری. کلی تو این ۶ ساعت میشه علافی کرد !

اهدافت رو مشخص کن بنویس. کارهایی که باید انجام بدی رو بنویس و کارهایی که نباید انجام بدی. تو یک لیست اینها همیشه کنارت باشه. باعث میشه همیشه متوجه کارهای خودت باشی و کارهات رو با اون لیست تطبیق بدی.

rasfan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد

من میخوام تابستون دروس دوم و سوم رو (اختصاصی و عمومی) در حد کتاب درسی (نه با وسواس زیاد) بخونم(مثلا برای امتحان کلاسی) .... چون برای خیلی مفهومی خوندن وقت نیست ...مشاورم گفته باید تابستون کل عمومیارو بخونم... نظرتون چیه که در حد کتاب و امتحان تشریحی بخونم؟

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

به نقل از rasfan :
من میخوام تابستون دروس دوم و سوم رو (اختصاصی و عمومی) در حد کتاب درسی (نه با وسواس زیاد) بخونم(مثلا برای امتحان کلاسی) .... چون برای خیلی مفهومی خوندن وقت نیست ...مشاورم گفته باید تابستون کل عمومیارو بخونم... نظرتون چیه که در حد کتاب و امتحان تشریحی بخونم؟
وقت برای خوب خوندن همه ی درسا هست وقت برا تست زدن زیاد نیست که اونم در طول سال تستاتو تکمیل میکنی..
در حد کتاب خوندن یعنی چی؟مگه قراره بیشتر از حد کتاب بخونی اصل همون کتابه..پیشنهاد میکنم درس دینی رو حتما حتما تابستون بخون..

rasfan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد

به نقل از farzaneh.b :
وقت برای خوب خوندن همه ی درسا هست وقت برا تست زدن زیاد نیست که اونم در طول سال تستاتو تکمیل میکنی..
در حد کتاب خوندن یعنی چی؟مگه قراره بیشتر از حد کتاب بخونی اصل همون کتابه..پیشنهاد میکنم درس دینی رو حتما حتما تابستون بخون..
منظورم اینه که در حد تستای کنکور نمیتونم بخونم! ولی خوب بالاخره باید اول سوالا و مثالای کتابو بلد باشم دیگه..منظورم اینه که تابستون دروس دوم وسوم در حد مثالا و تمرینای کتاب بخونم ....خوبه به نظرتون؟

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه

به نقل از rasfan :
منظورم اینه که در حد تستای کنکور نمیتونم بخونم! ولی خوب بالاخره باید اول سوالا و مثالای کتابو بلد باشم دیگه..منظورم اینه که تابستون دروس دوم وسوم در حد مثالا و تمرینای کتاب بخونم ....خوبه به نظرتون؟
آره ولی یه چن تا (تعداد کمی) تست آموزشی هم کار کنین..
تابستون حتی اگه خیلی کم هم بخونین خوبه ..حتی 1 یا 2 درس هم خونده بشه.. از هیچی بهتره..

rasfan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد

به نقل از farzaneh.b :
آره ولی یه چن تا (تعداد کمی) تست آموزشی هم کار کنین..
تابستون حتی اگه خیلی کم هم بخونین خوبه ..حتی 1 یا 2 درس هم خونده بشه.. از هیچی بهتره..
ممنون از راهنماییتون :) منم نظرم این بود که تیر و مرداد کتابارو بخونم...شهریور یکم تست کار کنم..

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه

نه با فاصله یک ماه تست زدن خوب نیست درسای عمومی رو وقتی خوندی یک یا دو روز بعدش تستاشو بزن درسای اختصاصی رو همون روزم میتونین تست بزنین..

rasfan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد

به نقل از farzaneh.b :
نه با فاصله یک ماه تست زدن خوب نیست درسای عمومی رو وقتی خوندی یک یا دو روز بعدش تستاشو بزن درسای اختصاصی رو همون روزم میتونین تست بزنین..
چشم..به نظرتون برای هر درس تو تابستون- حدود 100 تست بزنم بسه؟

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه

تا جایی که هم خیلی وقتتو نگیره هم یاد بگیری...اگه دیدی وقت اضافه میاری زیاد ترم میتونی بزنی..
در طول سال اگه قلم چی هستین که میزنین تستای پایه رو ولی گزینه 2 چون تستای پایه ش اختیاریه اونجا باید خودتو ملزم کنی که بقیه تستای پایه تو بزنی..از همین الان به فکر اونم باشین که طول سال پایه فراموش نشه..

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

اینجا باید بگم ؟؟؟!!!- واقعاً نمیدونم – ( فکر کنم اول نصف پستای اینجام ، اینو مینویسم :D )

1) کتاب دین و زندگی 2 ، برای بعضی کادراش ننوشته ، بیشتر بدانید و یا ... (مشخص نکرده چیی هستن) تو پاورقی گفته ، تدریس شن اما تو امتحانات پایانی لزومی نداره ازشون سوال بیاد . (مثلاً درس 2 )
از اینا ممکنه سوال کنکور طرح بشه ؟
-------------
2) از "جمع جملات دنباله های حسابی و هندسی" برای رشته ی تجربی سوال طرح میشه یا نه .... ؟؟؟
------------
3 ) کتاب ادبیات و زبان فارسی که گرفتم ، جامع هست و بصورت مبحثی کتابا رو بررسی کرده .
و میتونم بگم ، به نکات برگزیده اشاره کرده نه همه مطالبی که باید دونست .
مثلاً تو برنامه گزینه 2 اومده درس 1 و 2 ادبیات 2 .....
برا ادبیات ، جزوه ی درست و حسابی هم ندارم ، به نظر شما ، باید برم دوباره کتاب بخرم ؟ و این بار مقطعی ؟( این جوری مطمئن تره ،فکر کنم) :-?

پیشنهادی دارین ؟؟؟

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از dark-night :
اینجا باید بگم ؟؟؟!!!- واقعاً نمیدونم – ( فکر کنم اول نصف پستای اینجام ، اینو مینویسم :D )

1) کتاب دین و زندگی 2 ، برای بعضی کادراش ننوشته ، بیشتر بدانید و یا ... (مشخص نکرده چیی هستن) تو پاورقی گفته ، تدریس شن اما تو امتحانات پایانی لزومی نداره ازشون سوال بیاد . (مثلاً درس 2 )
-------------
2) از "جمع جملات دنباله های حسابی و هندسی" برای رشته ی تجربی سوال طرح میشه یا نه .... ؟؟؟
------------
3 ) کتاب ادبیات و زبان فارسی که گرفتم ، جامع هست و بصورت مبحثی کتابا رو بررسی کرده .
برا ادبیات ، جزوه ی درست و حسابی هم ندارم ، به نظر شما ، باید برم دوباره کتاب بخرم ؟ و این بار مقطعی ؟( این جوری مطمئن تره ،فکر کنم) :-?

پیشنهادی دارین ؟؟؟
1) نه از کتاب های دین و زندگی نه بیشتر بدانید میاد نه پاورقی(ولی دو سه تا از پاورقیا مهمه مثل این که گه قدر از آیات قرآن به معاد اختصاص داره و یه چند تای دیگه که میگم بعدا)
3)شما واسه ادبیات : لغت و معنی: از کتاب لغت و معنی خیلی سبز یا املا و لغت نشر الگو( اسم دیگه: مشر برایند) استفاده کنید
واسه املا از کتاب املا و لغت هامون سبطی (معروفه) استفاده کنید!
تاریخ ادبیات هم از انتشارات کلک معلم که هم کامله و هم جذاب
قرابت یا کتابای خیلی سبز یاهر کتابی که به میزان کافی شعر داشته باشه!
ولی در مورد آرایه و زبان فارسی یه مقدار کار پیچیده میشه(سطح توانایی ادبی شما و میزان یاد گیری در دوران دبیرستان!
2) بله دنباله ها و تصاعد ها جزو درس های رشته ی تجربی هستن!

پیشنهادم هم اینه گه خوب بخونید!(خیلی کلی شد نه؟ :D )

sharif

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی

به نقل از dark-night :

-------------
------------

پیشنهادی دارین ؟؟؟

1) عرضم به خدمتتون که در در کنکور 91 کلیه پیشنهادها، یادآوری‌ها، گام‌ها، پاورقی‌ها و بخش‌های برای مطالعه در حذفیاتی که سنجش اعلام کرده بود ذکر شده بود (کاملش رو حتما از سایت سنجش بگیرید ) و هر سال هم دارن میگن که این مباحث نمیاد ! ولی توی کنکور 92 هر اتفاقی ممکنه بیوفته ولی الان خیلی زوده که به فکر اینها باشید ! فعلا اون اصل مطلبو بخونید ! متن کتابتونو به معنای واقعی بخورید ! برای آیه ها کلید واژه مشخص کنید و راه های دیگه .

2)آره میاد ! چرا نباید بیاد ؟ مگه توی کتاب ریاضی رشته تجربی ذکر نشده ؟

3)در مورد ادبیات باید بهتون بگم که کتابی که میگیرید یه مولف درستو حسابی داشته باشه چون ادبیات از اون درسایی که اختلاف نظر دبیرا توش خیلی مطرح میشه !
پیشهاد من اینکه برای قرابت معنایی الگو رو تهیه کنید( اقای محمدی) که البته حجمش بالاس ولی ارزش مطالعه داره چون مبحث قرابت توی کنکور مهمترین مبحثه !
در مورد املاء هم کتاب آقای هامون سبطی خیلی خوبه و مهمتر از اون حجم تقریبا کمی داره .
در مورد زبان فارسی اکثر دوستان کتاب 5 مبحث الگو رو پیشنهاد میکنن و خداییش کتاب خوبیه ! حتما از روی اون بخونید
در مورد آرایه ها هم باید بگم که من خودم کتاب کلک معلم (کلک یعنی قلم ) رو داشتم و از روش می خوندم رنگش نارنجی بود و مولفش هم رییس انتشارات کلک معلمه و قبلا هم مولف گاج بوده( اون قدیما) ! ولی یه مشکل داره و اونم اینه که جواب تستهاش کلیدیه ! البته من اگه یه مشکلی با تستهاش پیدا می کردم می رفتم پیش معلممون که باعث میشد با تستها بیشتر درگیر بشم .
کلا کتابای کلک معلم به کتابهای ادبیاتش معروفه !

در مورد لغت هم باید بهتون بگم که از الان فقط لغات ته کتابهای سه سال آخر رو بخونید چون فوق العاده مهمه ! یه جوری بخونید که هیچ رقمه جای سوتی دادن نداشته باشید چون بیش از 98 % سوالای لغت کنکور از اون ته کتابی هاست ! ازمون های کانون هم اون سه تای اخرش همش از ته کتاب سوال میداد ولی در طی سال از متن هم سوال میداد !

در مورد تاریخ ادبیات هم من خودم از ته کتاب ومتن کتاب و کتاب تاریخ ادبیات مصور تخته سیاه استفاده کردم ! اون ادبیات مصور رو بعد عید خریدم و تا قبل از عید فقط کتابو میخوندم کلک معلم هم یک کتاب داره که اومده آثار اون شخص رو در یک جمله آورده( با اثارش جمله سازی کرده !) ولی خب به یاد اوردن اون جمله هم سخته ولی کتاب مصور تخته سیاه چون مصوره او شکل هاش خوب یاد آدم می مونه ولی یه خورده ناقصه که احتیاج به کامل کردن داره

امید وارم مفید واقع شده باشم:D

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

من مشکلم اینکه خعلی کندم کلی برنامه میریزم ولی به نصفشم نمیتونم برسم
هروزم به جز 5شنبه و شنبه تا 1مدرسه هستیم دیه اصلا نمیتونم درسایه پایه رو دوره کنم :(

بالا