• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بی خوابی/پرخوابی

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان
پاسخ : بی خوابی/پرخوابی

به نقل از Nadiye :
عاقا من برعکسم بی خوابی های شدید دارم :|
شدتش تو مرداد و شهریور هم بیشتر از بقیه ساله...حتی سابقه یه هفته اصن نخوابیدن هم داشتم
بعد مشکلمم اینه که کلا درمان بدون عوارضی تا حالا پیدا نکردم غیر از حل سودوکو قبل خواب :D
تجربه ثابت کرده درس خوندن بعد از 5 دقیقه می تونه بسیار خواب آور باشه :)) :-"
ولی جدا مطالعه کردن باعث خستگی چشم ها میشه و باعث میشه زودتر بخوابی
از تلویزیون و لپ تاپ و اینا قبل از خواب استفاده نکن به شدت خوابو می پرونن بعضی وقتا

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

چیزیم نشد، فقط اعصابم خیلی بهم ریخته بود و سر درد های شدید داشتم(تو مایه های میگرن دقیقا)...همش هر روز میرفتم کلی ورزش و فعالیت و اینا میکردم تا مثلا خوابم ببره ولی هیچ تاثیری نداشت.دکتر هم قرص نمیداد میگفت تو این سن عوارض داره فقط یه سری تمرین های ذهنی برای خسته شدن مغز و اینا میداد.
از بعد از اون سال هم میزان خواب عمیقم خیلی کم شد،یعنی بعضی وقتا با این که خوابم بازم تا یه سطح نسبی هوشیاری دارم.

پر کاری تیروئید هم ندارم

ماست و دوغ و...میخوردم ولی فقط همون اولش که میخواستم بخوابم یه کم چشام گرم میشد بعدش هر کاری میکردم خوابم نمیبرد(با این که خیلی خسته بودم و دقیقا همین نیازه اعصابم رو ریخته بود بهم)

تو خانواده هم فقط من اینطوریم تقریبا میشه گفت بقیه برعکس منن

چون اون موقع راهنمایی بودم و به شدت از تاریخ متنفر،روزای اول میشستم میخوندمش ولی فقط خسته میشدم باز هم نمیتونستم بخوابم(نمیدونم چه جوری باید بگم این حس رو که هم خسته باشی هم نتونی بخوابی)

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

خوابم به شدت داره کم میشه
بطوریکه الان حدودادرشبانه روز 3ساعت فقط میخوابم
:|
چکارکنم؟
کلافم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از لنگه کفش! :
خوابم به شدت داره کم میشه
بطوریکه الان حدودادرشبانه روز 3ساعت فقط میخوابم
چکارکنم؟
کلافم

دلیلش چیه ؟
فکر و ناراحتی یا کلن عادت کردی ؟

نوشابه قهوه و هایپ و چایی اینا نخور . ماست و شیر و دوغ اینا بخور . شیر سه لیوان در روز .

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

به نقل از sadlove :
دلیلش چیه ؟
فکر و ناراحتی یا کلن عادت کردی ؟

نوشابه قهوه و هایپ و چایی اینا نخور . ماست و شیر و دوغ اینا بخور . شیر سه لیوان در روز .
فکرم به شدت مشغوله
چه کنم؟
شیروماست میخورم
چای وقهوه به هیچ وجه

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از sadlove :

یعنی دلیل زیاد خوابیدن من میتونه این باشه که تو طول روز شیر زیاد میخورم؟! :D

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از لنگه کفش! :
فکرم به شدت مشغوله
چه کنم؟
شیروماست میخورم
چای وقهوه به هیچ وجه
فکرت رو مشغول نگه ندار :-"
بهترین کار اینه که فکرت رو با یه چیز دیگه درگیر کنی
شبا قبل خواب مطالعه کن تا چشات زودتر خسته شن
بعد استرس و اینا نداشته باش اصن باعث میشه اگه به خواب هم بری خواب ناآرومی داشته باشی
به نقل از F@|-|!mEh :
یعنی دلیل زیاد خوابیدن من میتونه این باشه که تو طول روز شیر زیاد میخورم؟! :D
ممکنه یکی از دلایل اصلی باشه :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از لنگه کفش! :
فکرم به شدت مشغوله
چه کنم؟
شیروماست میخورم
چای وقهوه به هیچ وجه

خوبه
بابونه دم کن بخور..
ارام بخشه واسه این فکرای مشوش خوبه..

یا گیرت نیومد چای زعفرون مثلن گلابم خوبه شربتشو بخوری اما گرمن گرمیت میشه اگه به طبعت بخورن.. ولی بابونه بهتره..

(:

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از خوشحال :
من پستای قبلیو خوندم.من خیلی میخوابم.کم خونی ندارم.قند و فشارمم بالا و پایین نیست.اصلا حس بلند شدن از تخت نیست.وقتی گوشیو کوک.میکنم قطعش میکنم.هیچکیم داوطلب نمیشه منو بیدار کنه.چکار کنم؟
من یه مشکلی تو همین مایه ها دارم،با این تفاوت که شبا هم به زور میخوابم، روزا هم به زور بیدار میشم. :|
شبا به هیچ عنوان نمیتونم قبل 12-1 اینا بخوابم. بعدم که کشش پیدا میکنم سمت لپ تاپم که دیگه اصصصلن خوابم نمیبره! مثن دیشب 3 صب خوابیدم 11 بیدار شدم :| :|
اصن بدنم نمیپذیره زود بخوابم چیکار کنم؟ :rolleyes: :-<

بعد تازه وقتیم که میرم رو تختم کلی وقت میبره که خوابم ببره :(

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از samira :) :
من یه مشکلی تو همین مایه ها دارم،با این تفاوت که شبا هم به زور میخوابم، روزا هم به زور بیدار میشم. :|
شبا به هیچ عنوان نمیتونم قبل 12-1 اینا بخوابم. بعدم که کشش پیدا میکنم سمت لپ تاپم که دیگه اصصصلن خوابم نمیبره! مثن دیشب 3 صب خوابیدم 11 بیدار شدم :| :|
اصن بدنم نمیپذیره زود بخوابم چیکار کنم؟ :rolleyes: :-<

بعد تازه وقتیم که میرم رو تختم کلی وقت میبره که خوابم ببره :(

همیشه همینجور نبودی ک !؟
از تابستون اینجور شدی دیگع !؟

اگه اره فقط و فقط ساعت بدنته ! یه شب نخواب با قهوه اینا بیدار بمون روز کارایی ک دوست داری انجام بده ک نخوابی ساعت بدنت تنظیم میشه 10 شب خوابت میبره (:

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-&quot;
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از sadlove :
همیشه همینجور نبودی ک !؟
از تابستون اینجور شدی دیگع !؟

اگه اره فقط و فقط ساعت بدنته ! یه شب نخواب با قهوه اینا بیدار بمون روز کارایی ک دوست داری انجام بده ک نخوابی ساعت بدنت تنظیم میشه 10 شب خوابت میبره (:
تابستون شدت میگیره :|
زمستونا حدود 12-1 کمتر نمیشه. چون کلاس میرم گاهی از شدت خستگی ظهرا خوابم میبره حتی! ولی... :|
بعد ماه رمضون دقیقا همین کارو کردم! فقط 1 روز دووم آوردم،منظم بودم #S-:

بعد من نمیفهمم اینایی که اراده میکنن مثن 6 بلند شن یا 10!! چجوریه؟؟:| خیلی عجیبه!! آخه من خوابم میبره واقعا جنازه میشم اصن کنترل ندارم کی بیدار شم؟؟!!!! :|

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از samira :) :
تابستون شدت میگیره :|
زمستونا حدود 12-1 کمتر نمیشه. چون کلاس میرم گاهی از شدت خستگی ظهرا خوابم میبره حتی! ولی... :|
بعد ماه رمضون دقیقا همین کارو کردم! فقط 1 روز دووم آوردم،منظم بودم #S-:

بعد من نمیفهمم اینایی که اراده میکنن مثن 6 بلند شن یا 10!! چجوریه؟؟:| خیلی عجیبه!! آخه من خوابم میبره واقعا جنازه میشم اصن کنترل ندارم کی بیدار شم؟؟!!!! :|

خو چون خودتم بالا گفتی پای پی سی اینا میشینی . اینا خودش سر ادمو گرم میکنه . نمیذاره به موقع بخوابی . خودمم همینطورم الان .
اما زمستونها مثلن 5.57 میذاشتم ساعت بعد یه هفتع طین 5.57 (!) بیدار میشدم . ایقدر دقیقه ساعت بدن انسان .

خود استرس هم موثره تو مدرسه ها بعد خو خیلیا همینطورن بعد کلاس خسته میشن . خواب شبتو بیار 6 ساعت مثلن ظهرا 2 3 ساعت بخواب .

کم خونی هم موثره البته .

من 20 ساعت هم خوابیدم :/ :د
30 مین هم خوابیدم :/ :د

Darya-F

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــگان
شهر
تــــــــهران
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات چینی

من مشکلات خوابی زیاد دارم :( ...از بچگیم خوش خواب بودم.کوچیک که بودم طبق گفته اطرافیان حتی تو عروسی و مراسم و اینا بدون اینکه بیدار بشم یه بار..خواب خواب می بودم...الان میخوام بگم در این حد خوش خواب هستم که هرچقدر بخوابم سیر نمیشم..برای صبح ها دو تا زنگ میذارم..آلارم گوشیم هم چند تا میذارم..متاسفانه توی خواب میرم خاموش می کنم.اون لحظه تو خواب و بیداری ام و کنترلش دست خودم نیست..آخرش هم مامانم مجبور میشه بیدارم کنه.. :D

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Darya-F :
من مشکلات خوابی زیاد دارم :( ...از بچگیم خوش خواب بودم.کوچیک که بودم طبق گفته اطرافیان حتی تو عروسی و مراسم و اینا بدون اینکه بیدار بشم یه بار..خواب خواب می بودم...الان میخوام بگم در این حد خوش خواب هستم که هرچقدر بخوابم سیر نمیشم..برای صبح ها دو تا زنگ میذارم..آلارم گوشیم هم چند تا میذارم..متاسفانه توی خواب میرم خاموش می کنم.اون لحظه تو خواب و بیداری ام و کنترلش دست خودم نیست..آخرش هم مامانم مجبور میشه بیدارم کنه.. :D

گوشیت رو بذار یه جای دووور! :D
دو سه تا آلارم هم بذار، که وقتی زنگ میزنه مجبور شی بلند شی راه بری تا خاموشش کنی. امتحان کن شاید جواب داد :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ROzhiN :
گوشیت رو بذار یه جای دووور! :D
دو سه تا آلارم هم بذار، که وقتی زنگ میزنه مجبور شی بلند شی راه بری تا خاموشش کنی. امتحان کن شاید جواب داد :-"

امیدوارم براش جواب بده ها ولی این واسه من جواب نداد :د
میرفتم خاموش میکردم دوباره بر می گشتم تو تختم می خوابیدم :د

یه راهش واس من این بود ک کلاسامو گذاشتم 8 صبح ک مجبور شم بلند شم و ایشون کنکوریه وقتش مهمه بره کتابخونه اینجوری صبح بیدار میشه :د اگه نتیجه بده واسه من ک داد .

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

به نقل از Faezeh_f :
عصرهم میخوابی؟
منم زمان کنکورزیادتقریبامیخوابیدم ولی ازالان بایدعادت کنی بیداربشی
میتونی یه اهنگ کاملاخش داریااهنگی که زیادخوشایندنیس روباصدای زیادتنظیم کنی روگوشیت ویه جای تقریبادوربزار.

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

پست قبلیا رو نخوندم :-"
وقتی میخوابم با کوچیک ترین صدای ممکن از خواب بیدار میشم
قبلا هم اینطوری بودم ولی الان خیلی بدتر شده مثن شبا کسی تو پذیرایی راه بره بی سر و صدا من تو اتاقم از خواب بیدار میشم کسی واسه اینطوری نبودنم راهکاری داره

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از نــــیـــکــــا :
پست قبلیا رو نخوندم :-"
وقتی میخوابم با کوچیک ترین صدای ممکن از خواب بیدار میشم
قبلا هم اینطوری بودم ولی الان خیلی بدتر شده مثن شبا کسی تو پذیرایی راه بره بی سر و صدا من تو اتاقم از خواب بیدار میشم کسی واسه اینطوری نبودنم راهکاری داره
منم همین مدلی بودم،یک مدت کلاً کافئین مصرف نکردم و خسته میشدم میخوابیدم.دیگه اینقدر حساس نیستم ولی بازم وقتی شبی نصفه شبی یکی برق بزنه یا در اتاقم یا جائی رو باز کنه میفهمم.
البته این مسئله ژنتیکی ــه؛یکسری اقوام هم این مدلی ــن :د

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

مشکلات خوابم کم که نمیشه زیادم میشه.اصلا با گوشی بیدار نمیشم.این ساعتا که کلی سوال میپرسه تا سرحال بشی در من اصلا تاثیر نداره.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از خوشحال :
مشکلات خوابم کم که نمیشه زیادم میشه.اصلا با گوشی بیدار نمیشم.این ساعتا که کلی سوال میپرسه تا سرحال بشی در من اصلا تاثیر نداره.
آلارم های پشت سر هم ! منظورم اسنوز نیس !! :D
6:50 , 6:53 , 6:56 , 6:59 : 7:01 و بترتیب 10 تا بزار ! من اینکارو میکردم بیدار میشدم ! :-"
البته 8 ساعت باید به طور متوسط شبا بخوابید ! :-"

بالا