• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بی خوابی/پرخوابی

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
پاسخ : بی خوابی/پرخوابی

به نقل از بره ناقلا :
شما خوابت سنگینه نگران نباش، هر 90 دقیقه یک سیکل خواب طی میشه و به خواب سنگین میرید و دوباره خواب سبک میشه، چون اگر ادامه پیدا میکرد فرد میرفت کما

چرا میره تو کما ؟ :/

دلیل علمیش چیه ؟ :د

• لایک
امتیازات: NEO

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از بره ناقلا :
شما خوابت سنگینه نگران نباش، هر 90 دقیقه یک سیکل خواب طی میشه و به خواب سنگین میرید و دوباره خواب سبک میشه، چون اگر ادامه پیدا میکرد فرد میرفت کما

خوب من میخوام بدون اینکه برم تو کما کل خوابم سنگین باشه. :D
جوری نباشه که مثلا وقتی یه موبایل تو فاصله 20 متری ازم تو یه اتاق دیگه ویبره میره از خواب بیدارشم. منظورم از خواب سنگین اینه.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از NEO :
خوب من میخوام بدون اینکه برم تو کما کل خوابم سنگین باشه. :D
جوری نباشه که مثلا وقتی یه موبایل تو فاصله 20 متری ازم تو یه اتاق دیگه ویبره میره از خواب بیدارشم. منظورم از خواب سنگین اینه.

بعضیا کلن همینجورین :د

مثلن بابام . من وقتی میام طبقه پایین از صدای پاهام تو راه پله بیدار میشه :-s

ولی مامانم تا نرم بالا سرش کلی صداش نزنم بیدار نمیشه :د

کسی در مورد "فلج خواب[nb]sleep paralysis[/nb]" اطلاع داره ؟ من خیلی وقتها اینجوری میشم :-s

• لایک
امتیازات: ZDM

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از sadlove :
بعضیا کلن همینجورین :د

مثلن بابام . من وقتی میام طبقه پایین از صدای پاهام تو راه پله بیدار میشه :-s

ولی مامانم تا نرم بالا سرش کلی صداش نزنم بیدار نمیشه :د

کسی در مورد "فلج خواب[nb]sleep paralysis[/nb]" اطلاع داره ؟ من خیلی وقتها اینجوری میشم :-s
خب راهي نيست كه بشه خواب يكمي سنگين بشه؟خب اين خيلي بده كه حتي نورى كه از زير در وارد اتاق ميشه آدم رو از خواب بيداركنه يا حتي صداي پا يا نگاه كردن.

اين همون بختكه كه قديمي ها مي گفتن جنه ميوفته رو آدم و فلان،ببين وقتي مي خوابي كنترل تمام عضلات جز ديافراگم و چشم از دسترس ما آدما خارج ميشه،تا تو خواب راه نريم يا اگر داريم خواب ميبينيم كه ميدوئيم واقعا پا نشيم بدوئيم.بعد كه بيدار مي شيم اين كنترل بر مي گرده حالا استرسي يا خستگي بيش از حد مغز يا وراثت يا داروها باعث مي شند مغز اين دادن كنترل رو به تعويق بندازه بعد شخص بيداره نفس مي كشه مي بينه ولي نميتونه تكون بخوره مي ترسه پروسه پس دادن كنترل بيشتر طول مي كشه
حالا براي اينكه بهتر بشه شخصي كه ميخواد بيدارتون بكنه سعي كنه صداتون بزنه و تكونتون بده،سعي كنيد سريع چشماتون رو بچرخونيد،كنترل نوك انگشتا و سر زودتر برميگرده سعي كنيد با تلاش براي حركت دادن اونا مغز رو بيدار كنيد تا تلاش براي نشستن يا بلند شدن،اين زودتر جواب ميده

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خیلی خودتونو خسته کنین، یا لبنیات بخورید قبل خواب، شستن پا قبل خواب با اب سرد هم کمک میکنه،
درمان دارویی داره ولی شما نیاز نداری.

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از 타니아 :
من شبا ساعت 12.5 یا 1 می خوابم صبح ساعت 5 یا 6 بیدار میشم بعد از ظهر ها هم نمی خوابم اما می خوام باز خوابم کمتر شه مثلا ساعت 2 یا 2.5 خیلی خوبه. چی کار باید بکنم؟

میدونی بعد یک ماه از کمبود خواب و ضعف اعصاب کارت به کجا می کشه?

دوستان تعادل داشته باشید !

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ماهِ ـشاد :
خب راهي نيست كه بشه خواب يكمي سنگين بشه؟خب اين خيلي بده كه حتي نورى كه از زير در وارد اتاق ميشه آدم رو از خواب بيداركنه يا حتي صداي پا يا نگاه كردن.

اين همون بختكه كه قديمي ها مي گفتن جنه ميوفته رو آدم و فلان،ببين وقتي مي خوابي كنترل تمام عضلات جز ديافراگم و چشم از دسترس ما آدما خارج ميشه،تا تو خواب راه نريم يا اگر داريم خواب ميبينيم كه ميدوئيم واقعا پا نشيم بدوئيم.بعد كه بيدار مي شيم اين كنترل بر مي گرده حالا استرسي يا خستگي بيش از حد مغز يا وراثت يا داروها باعث مي شند مغز اين دادن كنترل رو به تعويق بندازه بعد شخص بيداره نفس مي كشه مي بينه ولي نميتونه تكون بخوره مي ترسه پروسه پس دادن كنترل بيشتر طول مي كشه
حالا براي اينكه بهتر بشه شخصي كه ميخواد بيدارتون بكنه سعي كنه صداتون بزنه و تكونتون بده،سعي كنيد سريع چشماتون رو بچرخونيد،كنترل نوك انگشتا و سر زودتر برميگرده سعي كنيد با تلاش براي حركت دادن اونا مغز رو بيدار كنيد تا تلاش براي نشستن يا بلند شدن،اين زودتر جواب ميده

امتحان میکنم :-s

من نمیبینم ینی حتی نمی تونم چشممو باز کنم :-s حتی گاهی در حدیه ک فک میکنم قبض روح کردن منو مردم دیگه :-< :-s

کسی هم صدام نزده ینی میخوام بیدار شم خودم نمیتونم . میدونم بیدارم اما نمیتونم حتی دستمو تکون بدم یا چشممو باز کنم ارادمو برگردونم .

خیلی بده :-<

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از sadlove :

من نمیبینم ینی حتی نمی تونم چشممو باز کنم :-s حتی گاهی در حدیه ک فک میکنم قبض روح کردن منو مردم دیگه :-< :-s

کسی هم صدام نزده ینی میخوام بیدار شم خودم نمیتونم . میدونم بیدارم اما نمیتونم حتی دستمو تکون بدم یا چشممو باز کنم ارادمو برگردونم .

چند باری حالت. شمارو تجربه کردم و ی بار سعی کردم چشمم باز کنم درس شد ی باردیگه اش که خیلی حاد بود شرایط اشتباه سعی کردم پام تکون بدم وقتی روح برگشت جوری این فرمان مغز من سریع اجرا شد بلند شدم ایستادم ینی تلاش من در اون لحظه برای تکون دادن پام اونقدر بوده و نتیجه نمیداده یهو نتیجه داد

تو قسمت هایی از بدن بار ذخیره میشه که اغلب پریدن دست قبل خواب عمیق یا پریدن پا یا افتادن از پله تو خواب و از این قبیل به دلیل همین تخلیه بار که ناگهان صورت میگیره و اون بار ذخیره شده باعث اشفتگی غلت زدن هم شرایط بدتر میکنه
بعد از اینکه اون تخلیه صورت گرفت ی خواب عمیق
با این ماساژور های فلزی که باز میشن روی سرکتف و سرت ماساژ بده امیدورام تاثیر داشته باشه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sadlove :

اخه چرا انقد تقلا میکنی? :))
ما هممون همین جوری میشیم.
من به شخصه تنها کاری که میکنم به خودم میگم اروم باش اصلا داد نزن، تکون نخور تا یکم بگذره درست بشی

چندثانیه سخته بعد درست میشه، سعی کن الکی تقلا نکنی، اروم سرجات وایسا و سعی نکن تکون بخوری که ببینی نمیشه .داد هم سعی نکن بزنی که ببینی نمیشه،
منم با وجود این ، هر دفعه حس میکنم حتما دارم قبض روح میشم و کشش شدیدی هم حس میکنم.
اولا که مطمءن باش نمیمیری اون لحظه و یادت بیار اینا یه پروسه اس و دلیل علمی داره و توبهش اگاهی.
ثانیا،،،گیرم که داری میمیری، داد زدنت چیه :))
من همین جوری منطقی برخورد میکنم و مشکلی پیش نمیاد.

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از sadlove :

راستش اون که خودتون سعی کنین دستتون رو تکون بدین یا چشماتون رو باز کنین و اینا خیلی موثره ولی واقعا زجر‌آوره. من خودم یه مدت به خاطر استرس خیلی دچارش میشدم، بعد یکی بهم گفت که "وقتی تو این شرایط قرار گرفتی نترس و سعی کن خودت رو آروم کنی و دوباره بخوابی" منم دفعه‌های بعد اینکار رو کردم جواب داد در واقع بعدش با یه فاصله زمانی دوباره از خواب میپریدم و میدیدم که درست شده...
این که کسی صداتون بزنه هم مفیده البته

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......

من خیلییییییییییی میخوابم....یعنی شب ساعت دوازده تا شیش صبح بعد از مدرسه ام از ساعت سه تا هروقت بشه....که اصولا مامانم شیش یا هفت به زور بیدارم میکنه....اما امشب که بیدارم نکرد تا نه ونیم خوابیدم...دو سه بار دیگه ام بیدارم نکرد تا روز بعدش خوابیدم!!!!نمیشه ظهرا نخوابم...بازدهی درس خوندن ندارم!!!!خیلی وضع بدیه.....

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Special girl :
من آرزومه یه چیزی بشه یکم کمتر بخوابم =((

همه چی هم امتحان کردم قهوه ، چای، کاپوچینو، نسکافه، دوش آب یخ و.......اثر نداره!!! /m\

کسی راه حل دیگه ای داره ؟؟؟؟؟؟؟؟ (:|
اگر اضافه وزن داری کم کن.
اب سرد و اب یخ و بستنی و برنج و ماکارونی رو حذف کن از غذاهات.
فلفل بیشتر بخور

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Special girl :
مرســــــــی .. >:D<یکم اضافه وزن دارم..کم میکنم :D تصمیم کبری ! دی: دی :آب سردم همیشه میخورم ولی حذف میکنم..برنج و ماکارونی و

بستنیم باید برا همیشه حذف کنم؟! :-/

فلفلم چشم میخورم :D
این کارا بعد حدود دوماه جواب میده.
موقع غروب افتابم نخواب، بعد غدا هم تا دو ساعت نخواب
اول برای مدت 3ماه حدف کن، بعد بخور ولی کم.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از No Balance :
من وقتایی که ناراحتم خیلیییی میخوابم
مثلا هفته گذشته 90 ساعت خواب بودم :-" :-"

اصلا نمیتونم از خوابم کم کنم!همینجوری داره زیاد میشه
کسی پیشنهادی نداره!؟
خب این خوابیدن یک وسیله ای هست برای رفع نیاز های روحی تون؛اگر کمش کنید به مشکل میخورید
البته اگر در حالت عادی زیاد می خوابید بحث چیز دیگه ای هست

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از No Balance :
من وقتایی که ناراحتم خیلیییی میخوابم
مثلا هفته گذشته 90 ساعت خواب بودم :-" :-"

اصلا نمیتونم از خوابم کم کنم!همینجوری داره زیاد میشه
کسی پیشنهادی نداره!؟
دقیقا چی میخوردی?یا چی کار میکردی که انقدددددر میخوابیدی???

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از 타니아 :
من شبا ساعت 12.5 یا 1 می خوابم صبح ساعت 5 یا 6 بیدار میشم بعد از ظهر ها هم نمی خوابم اما می خوام باز خوابم کمتر شه مثلا ساعت 2 یا 2.5 خیلی خوبه. چی کار باید بکنم؟

چیزی ک مد نظر شماس رو نمیشه 1 روزه و حتی 1 ساله بدست اورد....

اول باید فقط زمان خوابتون رو جا ب جا کنید و بیارین بین ساعت 10 تا 6 صبح اینا..اینم نباید یهویی باشه ..دقیقه ب دقیه باید خواب رو جا ب جا کنید
بعد دقیقه به دقیه از خوابتون کم کنید ..تا بدن کم کم خودشو تطبیق بده ک اسیب نبینه ...به 10 دقیقه ک رسید باید 2 هفته همونطور باقی بمونید.. بعد ادامه بدید
خلاصه پروسه سنگینیه..

+ میشناسم کسیو ک در 24 ساعت فقط 5 دقیقه میخوابیدن...

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

خیلی خوابم کمه !
اصا نمیدونم چی کار کنم. هر کاری میکنم نمیتونم بخوابم ، دارم عصبی میشم بعد از چند وقت شاید ساعتای 2 اینا خوابم ببره که ساعت 5 بیدارم :|دیگه هم خوابم نمیبره. چند وقته سر درد های شدید گرفتم که فک میکنم به همین علته.
بد بختی اینه که بعد 12 شب درس هم نمیتونم بخونم که دلم خوش شه
ارام بخش هم میخوردم حتی :|

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از شقایق م :
خیلی خوابم کمه !
اصا نمیدونم چی کار کنم. هر کاری میکنم نمیتونم بخوابم ، دارم عصبی میشم بعد از چند وقت شاید ساعتای 2 اینا خوابم ببره که ساعت 5 بیدارم :|دیگه هم خوابم نمیبره. چند وقته سر درد های شدید گرفتم که فک میکنم به همین علته.
بد بختی اینه که بعد 12 شب درس هم نمیتونم بخونم که دلم خوش شه
ارام بخش هم میخورم حتی :|
ارام بخش چی میخوری?دکتر تجویز کرده?تو پ خ بگو.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

حدود 10،11 شب میخابم، صبح خواب میمونم! نمیتونم زودتر از 7 بیدار بشم! همون هفت هم سختمه بیدار شدن، توی طول روز هم خاب آلو ام.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران