• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بی خوابی/پرخوابی

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
پاسخ : بی خوابی/پرخوابی

دوستان یکسری رنگ ها هستن مث سبز یا آبی یا بنفش سفید حتی ک باعث میشن طرف خوابش بگیره بخاطر همین معمولا اتاقا رو به این رنگ میزنن و یکسری سبزیجات مث کاهو و کلم و لبنیات هم باعث خواب میشن برعکس رنگ هائی مث قرمز زرد نارنجی خواب و کم میکنن و مواد کافئین دار(خودتون میدونین دیگه) هم باعث کم خوابی میشن

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

به تجربه همگی دریافته ایم زمانی که غذای زیادتری می خوریم احساس سنگینی و خواب آلودگی می کنیم. افرادی که از مشکل اضافه وزن (چاقی) رنج می برند بخاطر نداشتن فعالیت زیاد با مشکلاتی در کارهای روزانه و شغلی و حرفه ای خود مواجه می شوند که این امر می تواند سبب کسالت، ‌تنبلی، افسردگی و خواب های مکرر در طول ساعت روز گردد.
گاهی انسان جلوی کار و یا صفت بدی را نمی گیرد و این صفت در او ریشه می کند، به گونه ای که به آن کار عادت می کند و اگر روزی خلاف آن را بخواهد انجام دهد مشکل ساز می شود. که باید به تدریج درمان گردد، خواب خواب می‌ آورد.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Pink princess :
به تجربه همگی دریافته ایم زمانی که غذای زیادتری می خوریم احساس سنگینی و خواب آلودگی می کنیم. افرادی که از مشکل اضافه وزن (چاقی) رنج می برند بخاطر نداشتن فعالیت زیاد با مشکلاتی در کارهای روزانه و شغلی و حرفه ای خود مواجه می شوند که این امر می تواند سبب کسالت، ‌تنبلی، افسردگی و خواب های مکرر در طول ساعت روز گردد.
گاهی انسان جلوی کار و یا صفت بدی را نمی گیرد و این صفت در او ریشه می کند، به گونه ای که به آن کار عادت می کند و اگر روزی خلاف آن را بخواهد انجام دهد مشکل ساز می شود. که باید به تدریج درمان گردد، خواب خواب می‌ آورد.

خب راه های پیشنهادی برای درمان ؟!
و این صفت های بد چی میتونه باشه؟

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

من فقط دوست دارم بخوابم صب ظهر كلا از خواب خسته نميشم هميشه يه حس خسته بودن دارم مخصوصا وقتايي كه كلي بايد درس بخونم

اما متاسفانه بيش از 6ساعت خواب باعث ميشه سر درد شديدي بگيرم :(

االان منم مشكل دارم؟؟؟ :D

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

من خودم نمیشه گف از این نظر مشکل دارم اما
دانشگاه یه هم اتاقی دارم وحشتناکه اصن.البته این از اون ور جوب افتاده دیگه.شاید در طول روز 18ساعت هم میخابید.بنده خدا عادت کرده بود و چاره ای نداش.دیگه نمیتونس به حالت اولیه برگرده.ما فقط برا غذا خوردن بیدارش میکردیم که یه وقت الز گرسنگی تو خاب نمیره :|

اما من خودم طروی هسم که اگه رو ساعت خابم حواسم باشه بی خابی نمیاد سراغم.مثلن من دیروز حدودساعت 11 تازه از خاب بیدار شدم و ظهر هم خابیدم.و خب دیشب کلن خابم نبرد :|اما امروز زود بیدار شدم.
کلن هم ظهرا نمیخابم چون اکثر اوقات که ظهر میخابم دیگه شب خابم نمیبره.

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

هر ویروس،آلرژی یا بیماری می تونه.اختلال درخواب ایجاد کنه

قدم زدن زیر افتاب میتونه خواب آلودگی رو از بین ببره
نور تولید ملاتونین رو کاهش میده
دوش آب گرم،نسیم خنک و هر چیز تحریک کننده ای هم میتونه پر خوابی رو کم کنه

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از میعاد :
من خودم نمیشه گف از این نظر مشکل دارم اما
دانشگاه یه هم اتاقی دارم وحشتناکه اصن.البته این از اون ور جوب افتاده دیگه.شاید در طول روز 18ساعت هم میخابید.بنده خدا عادت کرده بود و چاره ای نداش.دیگه نمیتونس به حالت اولیه برگرده.ما فقط برا غذا خوردن بیدارش میکردیم که یه وقت الز گرسنگی تو خاب نمیره :|

اما من خودم طروی هسم که اگه رو ساعت خابم حواسم باشه بی خابی نمیاد سراغم.مثلن من دیروز حدودساعت 11 تازه از خاب بیدار شدم و ظهر هم خابیدم.و خب دیشب کلن خابم نبرد :|اما امروز زود بیدار شدم.
کلن هم ظهرا نمیخابم چون اکثر اوقات که ظهر میخابم دیگه شب خابم نمیبره.

خب منم همینجوریم , البته تا 18 ساعت نه ولی خیلی میخوابم , البته جدیدا بهتر شده!

ولی خب راه های درمانش چیه؟

به نقل از Pink princess :
هر ویروس،آلرژی یا بیماری می تونه.اختلال درخواب ایجاد کنه

قدم زدن زیر افتاب میتونه خواب آلودگی رو از بین ببره
نور تولید ملاتونین رو کاهش میده
دوش آب گرم،نسیم خنک و هر چیز تحریک کننده ای هم میتونه پر خوابی رو کم کنه

بله یکی دیگه از عللش افسردگی میتونه باشه ...

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از F@|-|!mEh :
خب منم همینجوریم , البته تا 18 ساعت نه ولی خیلی میخوابم , البته جدیدا بهتر شده!

ولی خب راه های درمانش چیه؟
خب ببینین یکی از عواملش میتونه کمبود ویتامین به خصوص ویتامین دی باشه
یکی دیگه از عواملش میتونه تغذیه باشه مثلا خوردن لبنیات کاهو و این دسته مواد کلا که خواب آورند
یکی دیگه رنگ اتاق خوابه مثلا اگه سبز آبی وبنفش و رنگ های این دسته باشه اتاق خواب آور میشه
بعد داروهای مصرفی مثلا داوهای آنتی هیستامین و سرماخوردگی و این دسته دارو ها میتونن تا ی مدت بعد از قطعشون پرخوابی داشته باشن
بعد افسردگی هم میتونه باشه یا مثلا کسی ک خیلی سرگرمی و مشغله نداره معمولا ذهنش فرمان خواب میده نمیدونم چرا ولی یادمه اینو ک کسی مثلا بیکاره یا کار مفید و خوبی انجام نمیده مغزش فرمان خواب میده
البته فهیمه جان این سنی ک ما توش هستیم 8 ساعت خواب و میطلبه ولی راجع ب اونی ک آقا میعاد گفت من هیچ ایده ای ندارم

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از май счастливый :
خب ببینین یکی از عواملش میتونه کمبود ویتامین به خصوص ویتامین دی باشه
یکی دیگه از عواملش میتونه تغذیه باشه مثلا خوردن لبنیات کاهو و این دسته مواد کلا که خواب آورند
یکی دیگه رنگ اتاق خوابه مثلا اگه سبز آبی وبنفش و رنگ های این دسته باشه اتاق خواب آور میشه
بعد داروهای مصرفی مثلا داوهای آنتی هیستامین و سرماخوردگی و این دسته دارو ها میتونن تا ی مدت بعد از قطعشون پرخوابی داشته باشن
بعد افسردگی هم میتونه باشه یا مثلا کسی ک خیلی سرگرمی و مشغله نداره معمولا ذهنش فرمان خواب میده نمیدونم چرا ولی یادمه اینو ک کسی مثلا بیکاره یا کار مفید و خوبی انجام نمیده مغزش فرمان خواب میده
البته فهیمه جان این سنی ک ما توش هستیم 8 ساعت خواب و میطلبه ولی راجع ب اونی ک آقا میعاد گفت من هیچ ایده ای ندارم

البته من مشکلم پر خوابیه ها :D 8 ساعت بله ولی دیگه مثلا بشه 12 . 13 ساعت خواب طبیعی نیست دیگه ...

ولی بیشترین موردی که میشه گفت همون افسردگیه فکر کنم ! باید دید در کنار پرخوابی یا کم خوابی چه رفتار های دیگه ای فرد داره !

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از F@|-|!mEh :
البته من مشکلم پر خوابیه ها :D 8 ساعت بله ولی دیگه مثلا بشه 12 . 13 ساعت خواب طبیعی نیست دیگه ...

ولی بیشترین موردی که میشه گفت همون افسردگیه فکر کنم ! باید دید در کنار پرخوابی یا کم خوابی چه رفتار های دیگه ای فرد داره !
میدونم مشکلت پر خوابیه اونا رو گفتم ک بدونی عوامل پرخوابی چیه عزیزم :D
آخه افسردگی؟؟؟ نمیدونم آخه چجوری میتونه تاثیر داشته باشه؟؟؟ دارو ک مصرف نمیکنه پس... ؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از май счастливый :
میدونم مشکلت پر خوابیه اونا رو گفتم ک بدونی عوامل پرخوابی چیه عزیزم :D
آخه افسردگی؟؟؟ نمیدونم آخه چجوری میتونه تاثیر داشته باشه؟؟؟ دارو ک مصرف نمیکنه پس... ؟

آره افسردگی , ربطی به دارو نداره , افسردگی بیماری روحی و روانیه و مشکلات روحی روانی رو بدن بیشترین تاثیر رو دارن ...

من رفته بودم دکتر واسه همین زیاد خوابیم میگفت احتمال خیلی خیلی بالا افسردگیه , واسه اینکه مطمئن شه یسری چیزای دیگه هم گفت برم !
مثلا اول روفتم آزمابش خون دادم که مطمئن شم بخاطر این نیتس که نبود ,بعد گفت برم بخش اختلالات خواب , اگر مشکل از اونجا نبود برم پیش متخصص اعصاب رو روان , بعدش برام یه آزمایش خواب نوشت , گفت اگر اینا نباشه باید بفرسته منو پیش روانپرشک !
البته قبلش یسری سوال هم پرسیدا :D
البته دیگه نرفتم بقیه ش رو انجام بدم , خورد به عید و اینا دیگه یادم رفت , الان هم بهتر شدم واسه همین نرفتم , ولی خودم فکر میکنم بخاطر همون افسردگیه :-"
واسه این میگم رفتار های دیگه ش رو هم باید بررسی کرد !

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

این خواب ظهر رو چی کارش میشه کرد که کم شه یا اصلا نباشه ؟ من وقتی از مدرسه میام حتما باید بخوابم .چون خسته ام زیاد می خوابم و مجبور میشم شب دیر بخوابم . بعد صبح به سختی بلند میشم .
*****************************************************************************************************
پ.ن : باید بگم راهنمایی های خیلی خوبی بود . ممنون

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از استرانسیم :
این خواب ظهر رو چی کارش میشه کرد که کم شه یا اصلا نباشه ؟ من وقتی از مدرسه میام حتما باید بخوابم .چون خسته ام زیاد می خوابم و مجبور میشم شب دیر بخوابم . بعد صبح به سختی بلند میشم .
خب باید روزانه کمش کنی
یعنی اینکه مثلا اگر هرروز 2 ساعت فرضا میخوابی باید هرروز نیم ساعت/ی ربع ازش کم کنی. اینجوری کم کم از ساعت خواب کم میشه البته هر روز نیم ساعت استراحت روزانه داشته باشی ک خوب بتونی اون انرژی لازم برای بقیه کارات داشته باشی
سعی کن نهارم چیز سنگین نخوری چون خودش خواب آوره

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از استرانسیم :

یکی بهم میگفت وقتی خسته ای باید استراحت کنی بعد درس بخونی ! همونطور که مهشاد گفت کم کم کمش کن !
ولی اگر خیلی خوابت سنگین نیست , آلارم بزار که زودتر بیدار شی , یا به یکی بگو که مثلا سر یک ساعت بیدارت کنه ...

من خودم این کارو نمیکردم , چون نمیخواستم اصلا بخوابم , خودمو به یه چیزی سرگرم میکردم مثلا نت یا کتاب یا تلویزیون یا هر چی که سرگرم شم ! ولی تنها فایده ش واسه چند روز بود و بعدش این خستگی جمع میشد یهو با یه خواب مدت زمان طولانی تلافی میشد!
به نظرم اگر کسی میتونه بیدارت کنه حتما بخواب نیم ساعت یا یه ساعت رو !

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام
خواب آلودگی دارم / میخوام کمتر بخوابم :-" !!!

:-" رفقا بیاین راهکار بدین چطور میشه کمتر خوابید یا در طول روز سرحال تر بود

من الان یه خروار درس دارم و احساس میکنم واقعا باید کمتر بخوابم . تا صبح میام بیدار شم می بینم ظهر شده و خوابم گرفته باز
دوساعت هم میخونم خوابم میگیره باز . یعنی حس میکنم مغزم خسته شده

از راه حل های شما برای سرحال تر بودن. انرژی بیشتر داشتن و کمترخوابیدن استقبال میشه. :-" هر راه حلی دارین :-" :-" :D

مت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
پاسخ : خواب آلودگی دارم / میخوام کمتر بخوابم :-" !!!

گاهی اوقات مشکلات خواب مال کم خونیه گاهی مال تیرووید و گاهی...
1 اول ازسلامتتون مطمئن شید
2 غذاهای سرد مثل ماست و گوشت قرمز و... کمتر بخورید
3 موقع بیدار شدن هنگام صبح برین زیر نور آفتاب
4 موقع هر یک ساعت و نیم درس خوندن حتما استراحت کنید
5 خمیده ننشینید و درست و با 90 بنشینید

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از ارشـمــیـدس :
گاهی اوقات مشکلات خواب مال کم خونیه گاهی مال تیرووید و گاهی...
1 اول ازسلامتتون مطمئن شید
2 غذاهای سرد مثل ماست و گوشت قرمز و... کمتر بخورید
3 موقع بیدار شدن هنگام صبح برین زیر نور آفتاب
4 موقع هر یک ساعت و نیم درس خوندن حتما استراحت کنید
5 خمیده ننشینید و درست و با 90 بنشینید

شماره سه جالب بود واقعن
بعد فقط اینکه گوشت قرمز سرده عایا ؟ :-" :-?

• لایک
امتیازات: مت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

زود بیدار شدن خیلی مهمه. صبح زود که هوا بهتره خوبه هنوز بلند شو و توی هوای آزاد یه کوچولو نرمش کن. خیلیییییییی تاثیر مثبت داره...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

تونستی نیم ساعت برو پیاده روی، ورزش یا حتی برو تو یه پارکی بشین.
من اولا خیلی خواب آلو بودم ولی دیگه پیاده روی رفتم و در طول روز هم نشاا داشتم :D (;

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
زود بیدار شدن خیلی مهمه. صبح زود که هوا بهتره خوبه هنوز بلند شو و توی هوای آزاد یه کوچولو نرمش کن. خیلیییییییی تاثیر مثبت داره...

خوابگاه مااپارتمانه. فضای ازاد نداره :-" فقط پارکینگ هس :-" الان گفتی داغ دلم تازه شد

به نقل از :::ســـــ ــــمآنــــ ـــه::: :
تونستی نیم ساعت برو پیاده روی، ورزش یا حتی برو تو یه پارکی بشین.
من اولا خیلی خواب آلو بودم ولی دیگه پیاده روی رفتم و در طول روز هم نشاا داشتم :D (;

هوم.میتونم برم لب ساحل و بیام مثلا :-" :-پز دادن :))))

بالا