• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار زن در خارج از خانه

نظر شما راجع به کار همسرتان در خارج از خانه چیست ؟ ( لطفا آقا پسرا فقط )

• در هر صورت راضی ام و مشکلی ندارم .

رای‌ها: 55 50.9%
  • در هر صورت مخالف ام .

رای‌ها: 6 5.6%
  • در صورتی که کار وی مانع از حضور او در خانه نشود و وظایف همسری خود را انجام دهد ایرادی ندارد .

رای‌ها: 31 28.7%
  • در صورتی که من توانایی ادراه خانه از نظر مالی را به بهترین نحو دارم کار کردن همسرم در خارج از خانه ه

رای‌ها: 16 14.8%

• رای‌دهندگان
    108

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : کار زن در خارج از خانه

به نقل از خلیج همیشه فارس :
فک کنم منظورت اینه مردو به غل و زنجیر نکشیم الان مرد صب خروس خون تا بوق سگ کار میکنه البته هیچ منتی نیست چون برای زن و بچشه ولی در برابر این از خود گذشتگی مرد زن هم یک سری تکالیف براش تعیین میشه مگه نه؟؟
خب وقتی مرد نمیتونه به تربیت بچه بر3 2 دلیل داره یا داره وا3 خودش کاری میکنه که دندش نرم میخواس نکنه بیاد بچشو تربیت کنه حالت دوم اینه که داره وا3 زن و بچش زحمت میکشه خب مگه زندگی زن و شویی تعامل و همکاری نیس؟؟
خب حالا که مرد خودشو در این راه گذاشته و داره یجورایی فدا کاری میکنه(!!!) زن هم خود به خود براش یه حس مسئولیت باید ایجاد شه دیگه ؟ نباید بشه ؟
اشتباه فاحشت همینجاست رفیق...
اصلا تو داری میگی داره به مرد ظلم میشه؟...آقا یه زنی میاد میگه من دلم میخواد از این به بعد به من ظلم بشه...آیا قبول میکنی فارغ از شرایط تو بچه پرورش بدهی و او کار کند؟...
میبینی؟...مرد خودش هم میداند دارد ظلم میکند و بر ظلمش سرپوش میگذارد...
مرد برای زنش کار میکند؟؟ :))...اگه قراره به جاش زور بگه که خانم بشین تو خونه کار نکنه سنگین تره...کم ندیدم زنانی که جور شوهرشان را کشیدند....
مدام بحث مالی را مطرح نکن محمدرضا...
من میگم باید شرایط به گونه ای باشد که زن"اگر بخواهد"بتواند کار کند...گور بابای شرایط مالی...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از یک کاغذ سفیدم دهید... :
اشتباه فاحشت همینجاست رفیق...
اصلا تو داری میگی داره به مرد ظلم میشه؟...آقا یه زنی میاد میگه من دلم میخواد از این به بعد به من ظلم بشه...آیا قبول میکنی فارغ از شرایط تو بچه پرورش بدهی و او کار کند؟...
میبینی؟...مرد خودش هم میداند دارد ظلم میکند و بر ظلمش سرپوش میگذارد...
مرد برای زنش کار میکند؟؟ :))...اگه قراره به جاش زور بگه که خانم بشین تو خونه کار نکنه سنگین تره...کم ندیدم زنانی که جور شوهرشان را کشیدند....
مدام بحث مالی را مطرح نکن محمدرضا...
من میگم باید شرایط به گونه ای باشد که زن"اگر بخواهد"بتواند کار کند...گور بابای شرایط مالی...
آخه من حرفم موضوع مالیه میگم اگه نیاز مالی باشه خب باید کار کنه تا خانوادش نیازاش برطرف شه..

عزیزم فیلم خروس جنگی موضوعش همین بود

زن نمیتونه م3 مرد کار اقتصادی کنه زن نمیتونه م3 مرد بیاد بره اونقد غرق کارش بشه نمیتونه خیلی کارا رو بکنه ...

و تو مطمئن باش روی حرف من با مرداییه کا وا3 زن و بچه (خانوادشون) کار میکنن(اکثرا)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از خلیج همیشه فارس :
آخه من حرفم موضوع مالیه میگم اگه نیاز مالی باشه خب باید کار کنه تا خانوادش نیازاش برطرف شه..

عزیزم فیلم خروس جنگی موضوعش همین بود

زن نمیتونه م3 مرد کار اقتصادی کنه زن نمیتونه م3 مرد بیاد بره اونقد غرق کارش بشه نمیتونه خیلی کارا رو بکنه ...

و تو مطمئن باش روی حرف من با مرداییه کا وا3 زن و بچه (خانوادشون) کار میکنن(اکثرا)
اختیار و نه شرایط...میشه تمام حرفم رو در همین خلاصه کرد :)...اگر زنی خود میخواهد سختی بکشد مرد کوچکترین اختیاری ندارد به نظرم...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

اختیار و نه شرایط...میشه تمام حرفم رو در همین خلاصه کرد :)...اگر زنی خود میخواهد سختی بکشد مرد کوچکترین اختیاری ندارد به نظرم...
این حرفت یعنی کشک بودن تعامل و زندگی خانوادگی

یعنی بنیاد خانواده کشک یعنی زن و شوهر هر کدوم هر کاری خواستن بکنن به اون یکی هم ربط نداره
این یعنی خانواده معنی نداره یعنی یچیزی تو مایه های پیشروی به سمت زندگی با آزادی کامل ببین وقتی 2 نفر ازدواج میکنن یعنی تو تصمصم های شخصیشونم همدیگرو شریک میکنن یعنی زندگیی شرایکتی یعنی مرد یا زن هرکار خاص کنه باید با اون یکی هم هماهنگ باشه یعنی یک سیستم اگه آنالشی باشه اسمش دیگه خانواده نیست

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

نمیخوام زیاد فلسفیش کنم محمدرضا اما"آنارشیسم است که نظم میسازد..."
"فرد است که دو فرد را میسازد...و ازدواج(بزرگترین هنر خدا)یعنی تطبیق آرمان ها با هم نه تحمیلشان بر هم..."

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

"فرد است که دو فرد را میسازد...و ازدواج(بزرگترین هنر خدا)یعنی تطبیق آرمان ها با هم نه تحمیلشان بر هم..."
تحمیل نه ولی حداقل تصمیم فردی نباشه و جمعی باشه ببین من میگم نه حرف زن نه حرف مرد تصمیم گیری 2 نفر رو هم

به نقل از DIFFERENT :
العان حرفم اینه چرا زن کوتا بیاد؟؟
+لایک بسیاااااااار زییاد به پوریا.
کاملن با پوریا موافقم
کی گفته زن کوتاه بیا؟
من دارم میگم دوتا باهم تصمیم بگیرن بعد شما میگی زن کوتاه بیاد ؟(خدایی ربطی نداره :D)

خب تازه مرد داره جون میکنه وا3 زن و بچش و خانوادش آخر هم میگن زن کوتاه اومده این درده به خدا #-o :(

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از پوریا عابدی :

قرار نیست تحمیل بشه . 1- دو طرف آرمان هاشونو بهم میگن و بعد اگه خواستن ازدواج میکنن

2- وقتی مرد دوس نداره خانمش بیرون کار کنه دیگه فک نکنم مطابقتی داشته باشه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

من میگم اگه زن بگه من میخوام برم کار کنم طبق حرف شما شوهرم حق نظر دادن نداره
بعد شوهر بگه من میخوام با دوستام برم مسافرت خدافظ زن هم حق نظر نداره
بعد زن بگه دلم میخوا فلان کنم چون آزاده به شوهر ربط نداره

بعد شوهر بگه میخوام با فلانی رفت و آمد کنم چون آزادیه به زن ربط نداره...

خب این دیگه خانواده شد؟؟
دیگه چرا ازدواج کنن؟
اگه هدف اینه خب ازدواج معنا نداره

صحبت اینجاس که همه اینا باید توسط تصمیم گیری ۲ نفره باشه

زن میگه میخوام کار کنم مرد میگه به این دلیل و این دلیل و این لازم نیست

مرد میگه میخوام با دوستام برم سفر زن میگه خودمون میریم به این دلیل و این دلیل نیازنیس تنها مجردی برین

و...

به این میگن زندگی خانوادگی و با تفاهم.

متأسفانه معنای آزادی برای ما اشتباه تعریف شده فک میکنیم هرکی کاری خواست بکنس.

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

درسته زندگس 2تفره تنها شرط زندگی تفاهمه...ولی بنظرم زن حقشه کار کنه... . کار؛ بخصوص در بیرون از خونه؛برای روحیه فرد مفیده... .
نمیخام وارد بحث روانشناسیش شم ولی خب بنظرم این که یه وقت شوهر نمیخاد زنش کار کنه ؛ در صورتی ک زن علاقه ب کار داشته باشه؛مطمئن باشید زن کار خونشم با علاقع و رغبت انجام نمیده(بازم کلی بحث روانشناسی).
وقتی ک قراره آرمانا یکی شه لازم نیست فقط یه آرمان (زن یا شوهر )اجرا شه... زن میتونه بگه ک قول میده در عین کاربیرون؛کارخونشم بکنه... ووقتی زن این حرفو میزنه بنظرم دیگه این حق مسلمشه و نمیشه رو حرفش حرف زد تا زمانیک هبه قولش عمل نکنه و از خانوادش برای کارش بزنه... .
مثلا مامان خود من از وقتی من نوزاد بودم تا حالا شاغله و من احساس نمیکنم چیزی از حق من یا برادرم ب واسطه کار مادرم کم شده باشه... .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از hester prynne :
درسته زندگس 2تفره تنها شرط زندگی تفاهمه...ولی بنظرم زن حقشه کار کنه... . کار؛ بخصوص در بیرون از خونه؛برای روحیه فرد مفیده... .
نمیخام وارد بحث روانشناسیش شم ولی خب بنظرم این که یه وقت شوهر نمیخاد زنش کار کنه ؛ در صورتی ک زن علاقه ب کار داشته باشه؛مطمئن باشید زن کار خونشم با علاقع و رغبت انجام نمیده(بازم کلی بحث روانشناسی).
وقتی ک قراره آرمانا یکی شه لازم نیست فقط یه آرمان (زن یا شوهر )اجرا شه... زن میتونه بگه ک قول میده در عین کاربیرون؛کارخونشم بکنه... ووقتی زن این حرفو میزنه بنظرم دیگه این حق مسلمشه و نمیشه رو حرفش حرف زد تا زمانیک هبه قولش عمل نکنه و از خانوادش برای کارش بزنه... .
مثلا مامان خود من از وقتی من نوزاد بودم تا حالا شاغله و من احساس نمیکنم چیزی از حق من یا برادرم ب واسطه کار مادرم کم شده باشه... .
ا
منم باحرف شما موافقم یوخ تصمیم ۲ نفر به کار کردن زن می انجامه ....ولی حرفم اینجاس که میگم یوخت زن به دلایلی باید قید کار رو بزنه یعنی صرف اینکه دوس داره نباشه یوخ باید پا روی این علاقه بذاره چون زندگی بر اساس تفاهمه

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

به نقل از Mohammadreza128 :
منم باحرف شما موافقم یوخ تصمیم ۲ نفر به کار کردن زن می انجامه ....ولی حرفم اینجاس که میگم یوخت زن به دلایلی باید قید کار رو بزنه یعنی صرف اینکه دوس داره نباشه یوخ باید پا روی این علاقه بذاره چون زندگی بر اساس تفاهمه
خب باش مرد سعی کنه این تصمیم رو اجرا کنه بعد ک ب عواقبش پی برد میفهمه کاملا پا گذاشتن روی علایق طرفین ؛زندگی رو دچار یک زخم کرده... .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

خب باش مرد سعی کنه این تصمیم رو اجرا کنه بعد ک ب عواقبش پی برد میفهمه کاملا پا گذاشتن روی علایق طرفین ؛زندگی رو دچار یک زخم کرده... .
ا
همه چیزو نمیشه تجربه کرد گاهی یک اشتباه یک لج بازی نقطه پایانه و سر خط خیلی چیزارو نمیشه بگیم تجربه کنیم و عواقبشو ببینیم شاید برگشت دیر باشه این موضوع هم همینطور شاید زن بازم سر لج بازی یا اصلا سر سهل انگاری و هرچی یخواد ادامه بده حرف من اینه گاهی باید گذشت هم مرد هم زن

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

به نقل از Mohammadreza128 :
همه چیزو نمیشه تجربه کرد گاهی یک اشتباه یک لج بازی نقطه پایانه و سر خط خیلی چیزارو نمیشه بگیم تجربه کنیم و عواقبشو ببینیم شاید برگشت دیر باشه این موضوع هم همینطور شاید زن بازم سر لج بازی یا اصلا سر سهل انگاری و هرچی یخواد ادامه بده حرف من اینه گاهی باید گذشت هم مرد هم زن
من منظورم کنایه ای بود جدی ک نگفتم امتحان کنه که..! :-"
حرفتم قبول دارم... .

Inside

کاربر نیمه‌فعال

اين كه زن ها كارنكنن و برا خودشون برن بيرون و.. كه راحتتره.نمي دونم چرا از دخترا خودشون مي خوان بازور هم كه شده خونه نمونن؟ :O

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

به نقل از Inside :
اين كه زن ها كارنكنن و برا خودشون برن بيرون و.. كه راحتتره.نمي دونم چرا از دخترا خودشون مي خوان بازور هم كه شده خونه نمونن؟ :O
شما اینطور فکر میکنین... .
اما کار کردن علاوه بر نفس خودش؛اثرات و ثمراتی داره مث حس استقلال...باعث تقویت رو حیه فرد میشه... .

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

شما اینطور فکر میکنین... .
اما کار کردن علاوه بر نفس خودش؛اثرات و ثمراتی داره مث حس استقلال...باعث تقویت رو حیه فرد میشه... .

و البته ضررایی هم داره که بچه ها گفتن :)

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از پری ناز :
چرا فکر میکنین "زن باید شام درست کنه"؟
وقتی حرف از آشپزی میشه مردا زود میگن بزرگترین آشپزای دنیا مردن. :rolleyes:پس چرا خودشون پا نمیشن برن غذا درست کنن؟
اونکه میگن بزرگترین آشپزای دنیا مردن برای اینکه بگن مردا تو هر کاری برن اول اون کار میشن... .

اما در کل کار هایی که نیاز به ریزه کاری های اینجوری داره زنا توش بهترن... .

در هر حال نمیشه انکار کرد که از نظر روحیات یه سری تفاوت ها دارن که باعث متفاوت بوند وظایف میشه... .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

یه سری پستهارو خوندم...نمیخوام نظر بدم
فقط میخوام بگم که به دخترای دبیرستانی و راهنمایی قول میدم نظراتتون بارها دستخوش تغییر میشه...همه چیز عوض میشه...از اول ساخته میشه...
تو خیلی پستها خودمو میدیدم انگار...خودمو که با جوش و حرارت داد میزدم و میخواستم حقمو بگیرم...
اما خیلی چیزا عوض میشه...خیلی چیزا نظر آدمو تغییر میدن...
پس متعصب نباشین روی نظراتتون.همین :)

mojtaba h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
mashhad
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
زمین شناسی

به نظر من کار زن تو بیرون از خونه (البته اگه از لحاظ مالی مشکل ندارن)اشتباهه
چون اولا یه زن باید همیشه وظایف خودش رو از قبیل پخت وپز،نظافت،رسیدگی به بچه هاو........انجام بده بعدشم
به نظر من بچه ها نیاز به مجبت مادرانه دارن که در صورت شاعل بودن زن این محبت به بچه ها نمی رسه ودر آینده دچار یک نوع کمبود می شوند که خیلی خطرناک است

سجاد بسکتی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

با این که من یک پسرم معتقدم که باید در جامعه ((double standard)) یعنی یکسان بودن مرد و زن باید رعایت بشه . اگه مرد حق این و داره که بیرون از خونه کار کنه پس زن هم باید اینطوری باشه B-)

بالا