• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار زن در خارج از خانه

نظر شما راجع به کار همسرتان در خارج از خانه چیست ؟ ( لطفا آقا پسرا فقط )

• در هر صورت راضی ام و مشکلی ندارم .

رای‌ها: 55 50.9%
  • در هر صورت مخالف ام .

رای‌ها: 6 5.6%
  • در صورتی که کار وی مانع از حضور او در خانه نشود و وظایف همسری خود را انجام دهد ایرادی ندارد .

رای‌ها: 31 28.7%
  • در صورتی که من توانایی ادراه خانه از نظر مالی را به بهترین نحو دارم کار کردن همسرم در خارج از خانه ه

رای‌ها: 16 14.8%

• رای‌دهندگان
    108
  • شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
سلام :)

خب همینطور که معلومه موضوع تاپیک راجع به کار کردن خانم ها در خارج از خانه است . خب هر کس یه نظری داره . نظراتتونو بگید با هم

بحث کنیم . موافق یا مخالف . بعد به این سوالای زیر هم جواب بدید :

در صورتی که شما راضی به کار همسر خود در خارج از خانه نباشید و استطاعت مالی نیز داشته باشید و نیازی به کار همسر از نظر مالی

نباشد و وی قصد قانع کردن شما با موارد زیر ر ا داشته باشد چگونه با او صحبت میکنید :

1_ میخام دستم تو جیب خودم باشه 2- درس نخوندم که بشینم تو خونه غذا بپزم !!!!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : کار زن در خارج از خانه

من فکر می کنم مطالب ِ مشابه توی این تاپیک هست . البته ممکنه بشه بحث رو یک جورایی به " گفت و شنود " نزدیک کرد ، نمی دونم !

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

خب اینجا قراره درباره سطوح خرد کار کردن زنها و دلایلی که نباید کار کنه (دیدگاه وجود داره) صحبت کنیم، پس فکر نکنم اختلالی پیش بیاد، اگه اومد چاره ای می اندیشیم

به نظر من حالت ایده آل اینه که یکی از دو سرپرست خانواده کار کنه فقط (اگه خرج ها کفاف میده) و چون زن (بخصوص به عنوان مادر) نقش مهمی توی تربیت فرزندان داره بهتره این مرد باشه که کار می کنه و زن وظیفه های تربیتی و مدیریت درآمد رو به عهده بگیره
اما اگه نیاز مالی هست واقعا، تصمیم به عهده خود خانوادست

یک نکته دیگه اتفاقاتیه که ممکنه با کار کردن هردو پیش بیاد: روابط مرد و زن کم میشه، ممکنه به سردی روابط و خیانت ها و... بی انجامه
بچه ها از فرصت خونه خالی ( :-") استفاده های ناصحیح کنن

از لحاظ اقتصاد هم با کار کردن یک نفر که میتونه کار نکنه، یک اسلات شغلی برای کسی که نیاز به کارکردن داره از بین میره
درنتیجه این که یک نفر بگه مثلا "من کار می کنم که حس خوبی داشته باشم" حرف خودخواهانه و مسخره ایه

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

من فکر می کنم توی خونه نشستن یک سری آسیب هایی داره که ممکنه برای زن خانواده هم پیش بیاد . چون اصولا کار نکردن ( مخصوصا با داشتن تحصیلات ) باعث دور شدن ذهن آدم از جامعه میشه . نمی دونم چه طوری بگم اما کسی که بشینه توی خونه ذهنش و فکراش به روز نیستن . این مشکل هم هست در مورد عدم اشتغال زنان .

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

بعضی از زن ها بعد از مادر شدن، کارکردن رو ول میکنن که به بچه شون برسن. به نظر من این درست نیست. مگه یک بچه چقدر مسئولیت داره؟ به علاوه اینکه زنی که کار نمیکنه، درآمدی از خودش نداره و باید از شوهرش پول بگیره که به نظر من اصلا خوب نیست! و یک چیز دیگه اینکه در هر حالتی که زن و شوهر هر دو کار کنن درآمد و در نتیجه کیفیت زندگی بالاتر میره.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از SaϔnA.M :
من فکر می کنم توی خونه نشستن یک سری آسیب هایی داره که ممکنه برای زن خانواده هم پیش بیاد . چون اصولا کار نکردن ( مخصوصا با داشتن تحصیلات ) باعث دور شدن ذهن آدم از جامعه میشه . نمی دونم چه طوری بگم اما کسی که بشینه توی خونه ذهنش و فکراش به روز نیستن . این مشکل هم هست در مورد عدم اشتغال زنان .

خب بالاخره زن خانه دار هم همیشه توی خونه نیست که! اجتماع رو به حد کافی (که ذهنش از جامعه دور نشه) میبینه، مثلا میره خرید، میره دنبال بچه ها، میتونه کلاسای مختلف شرکت کنه و...
درمورد تحصیلات، این خیلی معضل بدیه واقعا که همه دوست دارن حتما لیسانس داشته باشن، بعدم که لیسانس گرفتن میگن حالا حتما باید کار کنیم و فلان
خب ببینید مثلا توی حالتی که فقط یکی از زن یا مرد کار کنه، بالاخره یا زن باید بشینه توی خونه یا مرد
حالا:
اگه زن تحصیلات عالی داشته باشه و کار کنه و مرد دیپلمه باشه و خانه داری کنه، علاوه بر مشکلات ناشی از کمبود مادر و اشکالاتی که توی جامعه ممکنه پیش بیاد، مرد متهم میشه به استثمار و بهره کشی از زن
اگه زن تحصیلات عالی نداشته باشه و خانه دار باشه، بازم میگن اجازه داده نمیشه زن تحصیل کنه و...
اگه زن تحصیل کنه و کار نکنه هم میشه چیزی که تو گفتی
پس چه کنیم؟

به نقل از نسترنّگار :
به علاوه اینکه زنی که کار نمیکنه، درآمدی از خودش نداره و باید از شوهرش پول بگیره که به نظر من اصلا خوب نیست! و یک چیز دیگه اینکه در هر حالتی که زن و شوهر هر دو کار کنن درآمد و در نتیجه کیفیت زندگی بالاتر میره.
شما الان گند زدی به مفهوم ازدواج و خانواده :D
بعد از ازدواج دیگه زن و مرد یکی میشن، و اسمشون میشه "خانواده"
اگه درآمدی باشه درآمد "خانواده" خواهد بود و اگه خرجی باشه، خرج "خانواده"
این که میگی باید از شوهرش پول بگیره مثل این میمونه که مثلا تو کار نکنی و از دوستت یا برادرت یا همسایت پول بگیری، و هربار با کلی ضایع شدن و اینا بری بهشون بگی پول بده
درحالی که توی خانواده دیگه همچین بحثی نداریم!
×(درباره "خانوم باید بتونه مستقل باشه" که سوگند گفت هم همچنین)

کیفیت زندگی هم، خب درسته که پول کیفیت رو بالا می بره اما هدف ازدواج و خانواده تشکیل دادن چیه؟ کسی که تشکیل خانواده میده برای در کنار همسر بودن و اینجور چیزاست، حالا خانواده ای رو تصور کن که پدر و مادر ساعت 6 عصر از سر کار میاد و خسته و کوفته ساعتای 11، 12 میخوابن تا فردا
این که داغونه خب :D

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من یه یه سوال دارم برا جولو بردن بحث... .

اگه زن قراره بیرون خونه کار کنه کارهای خونه قراره چه جوری انجام بشه؟

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خب با این حساب، به نظر من زنا نباید کار تمام وقت بکنن (صبح برن شب بیان) که به هیچ کار خونه نرسن.

به نقل از GCD :
شما الان گند زدی به مفهوم ازدواج و خانواده :D
بعد از ازدواج دیگه زن و مرد یکی میشن، و اسمشون میشه "خانواده"
اگه درآمدی باشه درآمد "خانواده" خواهد بود و اگه خرجی باشه، خرج "خانواده"
این که میگی باید از شوهرش پول بگیره مثل این میمونه که مثلا تو کار نکنی و از دوستت یا برادرت یا همسایت پول بگیری، و هربار با کلی ضایع شدن و اینا بری بهشون بگی پول بده
درحالی که توی خانواده دیگه همچین بحثی نداریم!
×(درباره "خانوم باید بتونه مستقل باشه" که سوگند گفت هم همچنین)

کیفیت زندگی هم، خب درسته که پول کیفیت رو بالا می بره اما هدف ازدواج و خانواده تشکیل دادن چیه؟ کسی که تشکیل خانواده میده برای در کنار همسر بودن و اینجور چیزاست، حالا خانواده ای رو تصور کن که پدر و مادر ساعت 6 عصر از سر کار میاد و خسته و کوفته ساعتای 11، 12 میخوابن تا فردا
این که داغونه خب :D

نه منظورم این نبود اصلا هم درست نیست که مادر خانواده کل وقت کار کنه که نتونه به کار های خونه برسه یعنی کار رو وقف زندگی کنه

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

ولی به نظرم کسی ازدواج میکنه پذیرفته همسرش و باید هر چی میگه همسرش قبول کنه!
البته هدف بحث ازدواج نیست اما واقعا اینطوری نیست . من با x ازدواج کنم بعد بگم هر چی من میگم تو قبول کن . اونم بگه هر چی من میگم تو قبول کن . پس تفاوت های شخصیتی و فردی آدما چی میشه ؟ زن و مرد ازدواج نمی کنن که بشن یه نفر . ازدواج می کنن که بشن مکمل هم .
به نقل از GCD :
خب بالاخره زن خانه دار هم همیشه توی خونه نیست که! اجتماع رو به حد کافی (که ذهنش از جامعه دور نشه) میبینه، مثلا میره خرید، میره دنبال بچه ها، میتونه کلاسای مختلف شرکت کنه و...
درمورد تحصیلات، این خیلی معضل بدیه واقعا که همه دوست دارن حتما لیسانس داشته باشن، بعدم که لیسانس گرفتن میگن حالا حتما باید کار کنیم و فلان
خب ببینید مثلا توی حالتی که فقط یکی از زن یا مرد کار کنه، بالاخره یا زن باید بشینه توی خونه یا مرد
حالا:
اگه زن تحصیلات عالی داشته باشه و کار کنه و مرد دیپلمه باشه و خانه داری کنه، علاوه بر مشکلات ناشی از کمبود مادر و اشکالاتی که توی جامعه ممکنه پیش بیاد، مرد متهم میشه به استثمار و بهره کشی از زن
اگه زن تحصیلات عالی نداشته باشه و خانه دار باشه، بازم میگن اجازه داده نمیشه زن تحصیل کنه و...
اگه زن تحصیل کنه و کار نکنه هم میشه چیزی که تو گفتی
پس چه کنیم؟
نه خب من فکر کنم چالش ها و تجربه هایی که یک خانوم توی محیط کار کسب می کنه توی سبزی فروشی کسب نمی کنه قطعا :D و این خرید و دنبال بچه ها رفتن هم یک جورایی روزمرگی محسوب میشه برای بسته شدن ذهن . حالا کلاس های مختلف راه حل بهتریه .
بعد هم کسی که تحصیلات نداره ، یا تحصیلاتش از اون نوعن که صرفا میخواسته مدرک بگیره+ مشکل مالی نداره ، منطقیه که کار نکنه . و اگر نیاز مالی هست ، بین زن و مرد تحصیل نکرده قطعا مرد باید کار کنه .
اما بعضی زن ها هستن که تحصیلاتشون واقعی بوده ، سواد واقعی ، یا یک کارمند خوب ، یک آدم مفید به هر حال . کلی سال هم زحمت کشیدن برای رسیدن به یه جایی . این ها رو حتی با نداشتن نیاز مالی چه طور راضی کرد بشینن خونه ؟ اصلا این جور افراد با توجه به تحصیلاتی یا مهارت هایی که دارن ؛ احساس استقلال بیشتری دارن و نمی شینن خونه . و به نظرم بد نیست ، چون به هر حال جامعه به یک سری نیروی کار نیاز داره .
به نقل از Mr.Mamareza :
من یه یه سوال دارم برا جولو بردن بحث... .

منافاتی با هم ندارن . یک کار سبک ِ نیمه وقت مثلا . بعد هم خانم هایی که تازه مادر شدن می تونن تا یک زمانی که بچه هاشون بزرگ شن و به جایی برسن که نیازشون به مادر کمتره ، نرن سر کار و بعدش برن .

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mr.Mamareza :
.

من بحث رو به مبنای دین می گم نه عرف :

کارهای داخل خونه به هیچ وجه به عهده ی زن نیست و زن می تونه برای هر کاری که انجام میده از همسرش مزد بگیره حتی شیر دادن به بچه اش

این که زنان در جامعه فعلی از همسرشون مزد نمیگیرن به دلیل عاطفه خودشونه

پس کسی نمی تونه بگه خب زن من اگه بیرون کار کنه کی ظرفا رو بشوره و کی به بچه برسه!!!!!!!

این نشد دلیل بر این که زن کار نکنه!

کارای خونه رو هر کسی انحام بده جز زن شاغل!! به اون ربطی نداره !!

از اون گذشته نصف نیروی کار جامعه رو زنان تشکیل می دن و بیشتر تحصیل کرده های ایران زنان هستن

اگه قرار باشه این جمعین زیاد کار نکنه و تخصصش رو فقط قاب بگیره به دیوار بزنه کلی سرمایه که به پای این خانوم تحصیل کرده رفته( دانشگاه و مدرسه و هزینه های دیگه)

هدر میره !

و از اون گذشته الان شاهد هستیم که دختران از پسران تمرکز کار بیشتری دارن و در تحصیلات از اونا سر ترند هم چنین مدیریت بالاتری دارن ( دقت خانوما از آقایون بیشتره )

با این توضیحاتی که دادم فک کنم بشه این برداشت ُ داشت که اگه خانوما کار نکنن خیلی مشکلات پیش خواهد امد! ( کما این که اومده!)

در صورتی که کار وی مانع از حضور او در خانه نشود و وظایف همسری خود را انجام دهد ایرادی ندارد

لطفا این ُ عوض کنین من حس توهین بهم دست داد!!! L-:

mb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد2
شهر
مشهد
دانشگاه
امام رضا
رشته دانشگاه
حسابداری

کار خونه جای خودش کار بیرون از خونه هم جای خودش ولی تا وقتی بچه دار شه چون بعد اون دیگه حتی به کار خونه هم نمیرسه

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

یک چیز دیگه که هست هم اینه که کارکردن احساس مفید بودن رو به وجود میاره ;;) و از اون مهم تر خرج کردن پولی که آدم خودش درمیاره. با کلاس رفتن و خرید کردن و اینا مخالفم چون این حالت مثل وقتی که آدم بازنشست میشه است!

به نقل از emo boy :
کار خونه جای خودش کار بیرون از خونه هم جای خودش ولی تا وقتی بچه دار شه چون بعد اون دیگه حتی به کار خونه هم نمیرسه

مخالفم! الان مامانِ ما رو زیر سوال میبرین شما! :D

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

فکرکنم تو انجمن مسائل اعتقادی بحث کردیم که زن میتونه دربرابر کارخونه پول بگیره
پس زن وظیفه ی انجام کارخونه نداره
درضمن حقوق زن ومرد برابره
پس زن میتونه وحق اینو داره که کار بیرون از خونه داشته باشه

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

خب اینجور ک پیداست نظر سنجی ک وا3 پسراس!
ولی درکل بنظرم زن حق کارو 100%داره به شرطی ک از زندگیش نزنه و به کارش بپردازه.

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

از کجاميدونيد اگه زنابرن سرکار ومردابمونن خونه وبچه داري کنن دنيابهترنشه وبيشترپيشرفت نکنه؟؟؟

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از pucy cat :
از کجاميدونيد اگه زنابرن سرکار ومردابمونن خونه وبچه داري کنن دنيابهترنشه وبيشترپيشرفت نکنه؟؟؟
خيلي ساده س،همه ي اينا رو مي تونين تو ذات ه خود آدم ا هم پيدا كنينمرد هميشه دوس داره،و توي غريزه ش هس ك كار كنه و سرپرست و مدير باشه...و خانو ا هم وس دارن ك ي نفر و ب عنوان ه پشتيبان و حامي داشته باشن،همه ي اينا رو مي تونين توي خودتون در يابين...
در مورد كار كردن يا نكردن هم براي هر خانواده با شرايطي ك داره ملاك ا متفاوت ه،اما در هر صورت نبايد كار اون تو برون ا خونه باعث لطمه زدن ب خونواده،فرزندان و حتي همسرش بشه.
:-[ :-[ :-[

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

از نظر من بدیهیه که چه زن و چه مرد در این زمونه باید کار کنن.

-این که زن خونه دار، میره میوه می خره و کلاس میره و ... از اجتماع کل فاصله نمی گیره ولی از اجتماع غیرعامی به شدت فاصله می گیره.آدمی که بشینه تو خونه، ببو و عامی بار میاد.مشکلی که حداقل 60 درصد زن های ایرانی به نظر من دارند (البته نسل ما نه، دهه ی 40 یا 50 به قبل) و آدم حالش به هم می خوره از حرف زدن با این قشر.مگه آدمی که تو خونس همش چقدر مشغله داره؟آخرش تا می شینی کنارش: "دیدی زری چیکار کرد؟" شایان ذکره که مردای بیکارم میفتن به هم دقیقا همین افتضاح رخ میده.

-این که بگیم وقتی ازدواج کردیم دیگه درآمد در اختیار خونوادس یه مقدار مشکل داره. من خودم اگه مرد بودم زنم می خواست بره مثلا 300 هزار تومن پول آرایشگاه بده واسه مهمونی بهش نمی دادم! :D درحالی که اون اگه دوست داره باید این کارو انجام بده.پس اگه دستش تو جیب خودش باشه خیلی بهتر خواهد بود.خیلی ایده آلی بود این حرف که پول در اختیار خانوادس.بعدشم بعد یه مدت اگر مشکلی پیش بیاد بینتون صرفا به این دلیل که از نظر مالی به شما وابستس باهاتون به زندگی ادامه میده که این طوری زندگی واقعا خالی از لطف میشه ...

-
به نقل از Limooo torsh :
1_ میخام دستم تو جیب خودم باشه 2- درس نخوندم که بشینم تو خونه غذا بپزم !!!!
1- خب حقی هست که باید یک انسان داشته باشه!چه زن، چه مرد
2- دقیقا همینه.
در جامعه ی امروز زن با کلفت فاصله داره.خیلی از پسرها هنوز متوجه این فاصله نشدند.گرچه خداروشکر در فامیل های نزدیک من همچین انسان هایی ندیدم.هر 2 کار می کنن، غذا می پزن و ...

در مورد بچه اون صدسال پیش بود که پدر پول درمیاورد و مادر تربیت می کرد.الان ببینید پدرهاتون چقدر در تربیت شما سهم دارن ...

در کل نظر من اینه که پا به پای هم کار های خونه باید انجام داده شه، بچه تربیت شه و هر دو هم باید خارج از خونه کار کنن.این که نقش ها تقسیم شه رو نمی تونم بپذیرم.

در نهایت هم به نظر من تو این جامعه باید یک زن کار کنه چون اگر طلاق قرار باشه پیش بیاد هیچ حامیی نداره پس بهتره خودش بتونه از پس مخارجش بربیاد و یاد بگیره کار در اجتماع رو.

DBA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

واقعا كسي كه كار نميكنه هدفي نداره. پس چرا زن ها رو محدود كنيم؟

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از تـــــــــــــــارا :
از نظر من بدیهیه که چه زن و چه مرد در این زمونه باید کار کنن.

-این که زن خونه دار، میره میوه می خره و کلاس میره و ... از اجتماع کل فاصله نمی گیره ولی از اجتماع غیرعامی به شدت فاصله می گیره.آدمی که بشینه تو خونه، ببو و عامی بار میاد.مشکلی که حداقل 60 درصد زن های ایرانی به نظر من دارند (البته نسل ما نه، دهه ی 40 یا 50 به قبل) و آدم حالش به هم می خوره از حرف زدن با این قشر.مگه آدمی که تو خونس همش چقدر مشغله داره؟آخرش تا می شینی کنارش: "دیدی زری چیکار کرد؟" شایان ذکره که مردای بیکارم میفتن به هم دقیقا همین افتضاح رخ میده.

-این که بگیم وقتی ازدواج کردیم دیگه درآمد در اختیار خونوادس یه مقدار مشکل داره. من خودم اگه مرد بودم زنم می خواست بره مثلا 300 هزار تومن پول آرایشگاه بده واسه مهمونی بهش نمی دادم! :D درحالی که اون اگه دوست داره باید این کارو انجام بده.پس اگه دستش تو جیب خودش باشه خیلی بهتر خواهد بود.خیلی ایده آلی بود این حرف که پول در اختیار خانوادس.بعدشم بعد یه مدت اگر مشکلی پیش بیاد بینتون صرفا به این دلیل که از نظر مالی به شما وابستس باهاتون به زندگی ادامه میده که این طوری زندگی واقعا خالی از لطف میشه ...

- 1- خب حقی هست که باید یک انسان داشته باشه!چه زن، چه مرد
2- دقیقا همینه.
در جامعه ی امروز زن با کلفت فاصله داره.خیلی از پسرها هنوز متوجه این فاصله نشدند.گرچه خداروشکر در فامیل های نزدیک من همچین انسان هایی ندیدم.هر 2 کار می کنن، غذا می پزن و ...

در مورد بچه اون صدسال پیش بود که پدر پول درمیاورد و مادر تربیت می کرد.الان ببینید پدرهاتون چقدر در تربیت شما سهم دارن ...

در کل نظر من اینه که پا به پای هم کار های خونه باید انجام داده شه، بچه تربیت شه و هر دو هم باید خارج از خونه کار کنن.این که نقش ها تقسیم شه رو نمی تونم بپذیرم.

در نهایت هم به نظر من تو این جامعه باید یک زن کار کنه چون اگر طلاق قرار باشه پیش بیاد هیچ حامیی نداره پس بهتره خودش بتونه از پس مخارجش بربیاد و یاد بگیره کار در اجتماع رو.

ما نگفیتیم تحصیلات نداشته باشه نه تحصیلات عالیه هم داشته باشه ولی خانواده های ما حداقل تو خانواده ی سمپادیا که اغلبا خانما

تحصیلات دارن حتی پس از طلاق هم میتونن مخارج خودشونو به راحتی در بیارن .

کار های خونه هم پا به پا انجام بشه که خلیل هم رمانتیک تر و بهتره ولی چه لزومی داره بره سر کار خانم ؟ حیف نیست بره خسته بشه

گل نازمون پژمرده بشه صرفا به خاطر این که دستش بره تو جیب خودش ؟ اون آقاهم اگه آقا باشه پولو میده بازم به همون خانواده ها و

فرهنگمون برمیگرده که میدن خب چرا ندن ؟

من دیدم حتی مادرای پزشکی که بعد از بچه دار شدن مطبو تعطیل کردن رفتن تربیت بچه ! کشور ما الان این همه مهندس و دکتر خوب داره

ولی مادرای خوب کم داره ! اگه شما پای همین صحبت بچه هایی که ماماناشون شاغلن بشینید خودشون میگن ما تو مهد بزرگ شدیم ! و

وقتی داری از بچگیت و خاطره هات تعریف میکنی شاید حتی با حسرت نگات کنن ! دیدم خودم . میگن ما وقت نداریم مامانمونو ببینیم . برای

دین مادرشون وقت رزرو میکنن ! ته خوشیشون اینه که یه نهاری چیزی باهم بخورن ! در حالی که این واسه ما یه چیز بدیهی محسوب

میشه ! به نظرتون این ظلم نیست که مادر به خاطر راحتی خودشو این که صرفا برا جامعه مفید باشه بچشو از آغوش محبت خودش جدا کنه

؟ چون دستش بره تو جیب خودش ! ولی اون بچه ای که میره میگه من مامانم پزشکه ولی به خاطر من نرفته که با من باشه ! همین حس

غرورو شما ببینید به نظرتون این با اون بچه ای که برای دیدن مادرش باید وقت رزرو کنه یکی هستن ؟ حالات روحیشون و دیدشون به زندگی

چطور ؟ نه قطعا با هم فرق دارن .

+ یه حسی هم بهم میگه با این نتایج بیشتر دخترخانما تو نظرسنجی شرکت کردن تا آقا پسر ها !

به نقل از DBA :
واقعا كسي كه كار نميكنه هدفي نداره. پس چرا زن ها رو محدود كنيم؟

:| به نظر شما هدف = کار ؟

sara mathers

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEHGAN III KARAJ
شهر
کرج

از نظر من کار کردن زنا کاملا عادیه و فرقی با کار کردن مردا نداره.

• لایک
امتیازات: Dizzy
بالا