• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : مشاوره

می تونی دقیق تر بگی بنده خدا چی گفته؟! :D پاک ما رو گیج کردی :D

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از amparisay :
می تونی دقیق تر بگی بنده خدا چی گفته؟! :D پاک ما رو گیج کردی :D
والا من چون مظلومم خیلی اذیتم میکنن واسه همین نمیدونستم تو مهمونیا چجوری رفتار کنم.
بیخیال حالا :-"

xیه سوال دیگه،تو یه جمعی هستید که دارن پشت سر کسی حرف میزنن(غیبت میکنن!) و شما ازینکار خوشتون نمیاد.و وقتی تذکر میدین میگن اینا حقیقته و اینا.وقتی هم از جمع پامیشی میری تو اتاق،میگن ادا مذهبیارو در نیار.و خب تنها بحث گناه بودنش نیست.بحث سرِ اینه که پشت سرِ کسی طبق حرفایی که فقط از طرف شنیدیم و نمیدونم حقیقت داره یا نه حرف نزنیم.چجوری بفهمونیم کارشون اشتباس؟

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ـفاتـــــ :
والا من چون مظلومم خیلی اذیتم میکنن واسه همین نمیدونستم تو مهمونیا چجوری رفتار کنم.
بیخیال حالا :-"

xیه سوال دیگه،تو یه جمعی هستید که دارن پشت سر کسی حرف میزنن(غیبت میکنن!) و شما ازینکار خوشتون نمیاد.و وقتی تذکر میدین میگن اینا حقیقته و اینا.وقتی هم از جمع پامیشی میری تو اتاق،میگن ادا مذهبیارو در نیار.و خب تنها بحث گناه بودنش نیست.بحث سرِ اینه که پشت سرِ کسی طبق حرفایی که فقط از طرف شنیدیم و نمیدونم حقیقت داره یا نه حرف نزنیم.چجوری بفهمونیم کارشون اشتباس؟
هیچوقت نمی تونی به هیچکس بفهمونی که کارش اشتباهه :) اینو قبل از اینکه چیزی رو به کسی بفهمونی، به خودت بفهمون... خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی مورد دیدم که فکر می کردم می تونم تغییر ایجاد کنم، اما هیچوقت نتونستم... آدما فقط می تونن تلنگر بزنن به هم، همین... :)
تو همیشه یه اصل توی زندگیت داشته باش : "کاری که درسته رو انجام بده". این کار درست تاحالا توی تاریخ هزاران نفر رو بالای چوبۀ دار فرستاده، به آتیش انداخته، شلاق رده و هزاران بلا سر آدمای مختلف آورده. اینکه دوتا تیکه بشنوی به خاطرش که عددی نیست :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

عه اینجا چه خوبه! منم سوالمو بپرسم.

شما تصور کنید که همه شمارو به مهربون بودن نسبت به همه بشناسن. ولی شما نسبت به یه شخص خاص واقعا واقعا واقعا حس نفرت پیدا کنید در طول زمان. در نتیجه‌ی رفتارهای اون آدم. بعد به حدی برسه این نفرت که حتی وقتی صحبت می‌کنه نتونید تحمل کنید. و واقعا اعصابتون به هم بریزه. کلا هروقت صداش رو می‌شنوید مثلا ناخودآگاه ناخناتونو بجوید :D بعد حالا تصور کنید این آدم همکلاسیتون باشه و که ناچار باید تحملش کنید.
چه باید کرد؟ وقتی داره آدم واز درون این حس بد می‌خوره؟

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
عه اینجا چه خوبه! منم سوالمو بپرسم.

شما تصور کنید که همه شمارو به مهربون بودن نسبت به همه بشناسن. ولی شما نسبت به یه شخص خاص واقعا واقعا واقعا حس نفرت پیدا کنید در طول زمان. در نتیجه‌ی رفتارهای اون آدم. بعد به حدی برسه این نفرت که حتی وقتی صحبت می‌کنه نتونید تحمل کنید. و واقعا اعصابتون به هم بریزه. کلا هروقت صداش رو می‌شنوید مثلا ناخودآگاه ناخناتونو بجوید :D بعد حالا تصور کنید این آدم همکلاسیتون باشه و که ناچار باید تحملش کنید.
چه باید کرد؟ وقتی داره آدم واز درون این حس بد می‌خوره؟
خوب خیلی مهمه که این حس نفرت از چه جنسیه. مثلا حس نفرتی که بر اثر مثلا اینکه اون آدم یه گربه رو اذیت کرده در تو ایجاد میشه، با حس نفرتی که اون آدم مثلا یه جا یه کلمۀ زشت به کار برده، با حس نفرت از کسی که زیاد خودش رو میخارونه متفاوته! :) باید اول دید جنس این نفرت چیه. یه وقتایی نفرت ایجاد شده، وقتی تلاش میشه که توضیح داده بشه، تازه خود شخص متوجه میشه که چقدر توخالی بوده اون حس نفرت. و خوب البته اولین قدمه برای بهبود اون حس نفرت، همۀ مسیر نیست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از amparisay :
خوب خیلی مهمه که این حس نفرت از چه جنسیه. مثلا حس نفرتی که بر اثر مثلا اینکه اون آدم یه گربه رو اذیت کرده در تو ایجاد میشه، با حس نفرتی که اون آدم مثلا یه جا یه کلمۀ زشت به کار برده، با حس نفرت از کسی که زیاد خودش رو میخارونه متفاوته! :) باید اول دید جنس این نفرت چیه. یه وقتایی نفرت ایجاد شده، وقتی تلاش میشه که توضیح داده بشه، تازه خود شخص متوجه میشه که چقدر توخالی بوده اون حس نفرت. و خوب البته اولین قدمه برای بهبود اون حس نفرت، همۀ مسیر نیست.
خب ناشی از اینه که:
۱- اصلا حد خودشو نمی‌فهمه (پسره) و اصلا حریم آدمارو رعایت نمی‌کنه. و اصلا از اول به همین خاطر ازش بدم اومد و هی تشدید شد.
۲- به شدت احساس cool بودن می‌کنه.
۳- همه‌ش می‌خواد تو چشم باشه.
۴- به شدت خود شیرینه(پیش اساتید و ...)
۵- خیلی خیلی خیلی منفعت طلبه.
۶- خیلی مغروره و فکر می‌کنه خیلی مثلا حالیشه! و کلا پرمدعاست.
۷- خیلییی فضوله! مثلا شما تصور کنید نشستید یه گوشه و دارید sms می‌خونید میاد سرشو می کنه تو گوشیتون می‌گه چی کار می‌کنی! یا مثلا هر آدمی هرجای دانشکده که در حال درس خوندن دیده بشه این یهو بالا سرش پیداش می‌شه که ببینه چی داره می‌خونه طرف! یا هرکی پشت لپ‌تاپش باشه این سرک می‌کشه حتما :|‌ کلا به کار همه کار داره

الانم که توضیح دادم اعصابم به هم ریخت ازش باز :))

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

خب ناشی از اینه که:
۱- اصلا حد خودشو نمی‌فهمه (پسره) و اصلا حریم آدمارو رعایت نمی‌کنه. و اصلا از اول به همین خاطر ازش بدم اومد و هی تشدید شد.
۷- خیلییی فضوله! مثلا شما تصور کنید نشستید یه گوشه و دارید sms می‌خونید میاد سرشو می کنه تو گوشیتون می‌گه چی کار می‌کنی! یا مثلا هر آدمی هرجای دانشکده که در حال درس خوندن دیده بشه این یهو بالا سرش پیداش می‌شه که ببینه چی داره می‌خونه طرف! یا هرکی پشت لپ‌تاپش باشه این سرک می‌کشه حتما :|‌ کلا به کار همه کار داره

تبریک میگم، شما با یه "پسر ایرانی" روبرو شدید :)
چه بخوای بپذیری، چه نخوای بپذیری، الان که داشتی تعریف می کردی، یاد 10 تا از فک و فامیل، 20 تا از دوست و آشناها، 15 تا از در و همسایه ها و 6 تا از همکارام افتادم :) این اتفاقا دقیقا سبک رفتاری ایرانی "نرمال" ه! قبول نداری؟!؟!؟! باید باد بگیریم بالاخره با ایرانیا چطوری برخورد کنیم، نباید بکنیم؟!؟!
اینکه چطوری حس نفرتت رو نشون بدی رو من نمی دونم، چون واقعا به نظرم این آدم یه آدم کاملا طبیعی محسوب میشه متاسفانه توی ایران... اما این رو می دونم که چطوری باید نفرتت رو کم کنی... باید بفهمی که تو غیر طبیعی هستی که اینطوری نیستی، و باید باهاش کنار بیای... الان آدمایی که اینطوری نیستن و این شخصیتا رو ندارن، هرجا پیدا کردی بذار رو سرت، بشه تاج سر...! :)

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

خب ناشی از اینه که:

ینی حالَم دمِ صُیحی بِهَم ریخت :)) نفرت دار شدم انگار.

من اینجور آدمارو مریض فرض میکنم.مثلَن دیگه به کارا و رفتاراشون توجه ندارم و هی به خودم میگم این مریضه.طوری که بعد یه مدت دلم برای طرف میسوخت!!!شاید اینجوری فکر کنی خودت آروم بشی.
مَثَلن من یه بنده خداییو میشناسم،ماهی یه بار میاد و عذر خواهی میکنه از یه کاری که کرده،فشب که میخوابه صُب بیدار میشه قاتی میکنه زنگ میزنه چرت و پرت میگه.باز تا ماهِ بعد که همین اتفاق دوباره میفته!و خب هربار به این فکر میکنم که این مریضه و سکوت میکنم.گاهی هم دِلَم میسوزه براش که چرا نمیتونه مثه بقیه آدما باشه واقعَن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از amparisay :
تبریک میگم، شما با یه "پسر ایرانی" روبرو شدید :)
چه بخوای بپذیری، چه نخوای بپذیری، الان که داشتی تعریف می کردی، یاد 10 تا از فک و فامیل، 20 تا از دوست و آشناها، 15 تا از در و همسایه ها و 6 تا از همکارام افتادم :) این اتفاقا دقیقا سبک رفتاری ایرانی "نرمال" ه! قبول نداری؟!؟!؟! باید باد بگیریم بالاخره با ایرانیا چطوری برخورد کنیم، نباید بکنیم؟!؟!
اینکه چطوری حس نفرتت رو نشون بدی رو من نمی دونم، چون واقعا به نظرم این آدم یه آدم کاملا طبیعی محسوب میشه متاسفانه توی ایران... اما این رو می دونم که چطوری باید نفرتت رو کم کنی... باید بفهمی که تو غیر طبیعی هستی که اینطوری نیستی، و باید باهاش کنار بیای... الان آدمایی که اینطوری نیستن و این شخصیتا رو ندارن، هرجا پیدا کردی بذار رو سرت، بشه تاج سر...! :)
:(
آخه این نمونه‌ی اغرق‌شده‌ی بقیه‌ی آدماست! یعنی غیرطبیعیه. حداقل ما اینطوری فکر می‌کنیم! تو دانشگاه هیچ دوستی نداره و وقتی نیست همه از اسمش به عنوان فحش برای بقیه استفاده می‌کنن!
و من نمی‌فهمم چرا وقتی هرچی از دهنم درمیاد هردفعه بهش می‌گم اصلا و ابدا بهش برنمی‌خوره و بار بعد دوباره همون رفتارو انجام می‌ده! حتی یه بار جلوی یکی از استادها سر کلاس بهش گفتم:‌فکر نکنم به شما ربطی داشته ما چی کار می‌کنیم :| بعد کلاس ساکت شد اصلا! ولی این اصلا عین خیالش نبود که جلوی بقیه آبروش رفته. کلا هیچی واسش مهم نیست!!!
:-< تازه این ترم هم‌گروهیم هم بود تو یه درسی :-< بعد کلا نمی‌تونستم باهاش حرف بزنم حتی!
و اینکه می‌گین یه پسر نرماله خب واقعا اینجوری نیست. این همه پسر هستن دور و برم! به جز اینکه ۲تا داداش دارم و یه ایل پسرعمه و پسرخاله و اینا، بقیه پسرهای کلاسمون رو هم مقایسه می‌کنم باهاش دیگه :( اصلا اونا اینجوری نیستن...همه ی اونا هم از این بدشون می‌آد!
بعد ولی خب این حالت خیلی خیلی حساسیت بیمارگونه‌ای که پیدا کردم نسبت به این آدم، رو همه بهم می‌گن واقعا بیش از حده و اینکه می‌گن یه ذره پیش خودت فکر کن که اون چقدر حقیره که هیچ دوستی نداره حتی و هیچکس ازش خوشش نمیاد و ... و بهش هیچ اهمیتی نده.
ولی هی نمی‌شه :|

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

آخه این نمونه‌ی اغرق‌شده‌ی بقیه‌ی آدماست! یعنی غیرطبیعیه. حداقل ما اینطوری فکر می‌کنیم! تو دانشگاه هیچ دوستی نداره و وقتی نیست همه از اسمش به عنوان فحش برای بقیه استفاده می‌کنن!
و من نمی‌فهمم چرا وقتی هرچی از دهنم درمیاد هردفعه بهش می‌گم اصلا و ابدا بهش برنمی‌خوره و بار بعد دوباره همون رفتارو انجام می‌ده! حتی یه بار جلوی یکی از استادها سر کلاس بهش گفتم:‌فکر نکنم به شما ربطی داشته ما چی کار می‌کنیم :| بعد کلاس ساکت شد اصلا! ولی این اصلا عین خیالش نبود که جلوی بقیه آبروش رفته. کلا هیچی واسش مهم نیست!!!
:-< تازه این ترم هم‌گروهیم هم بود تو یه درسی :-< بعد کلا نمی‌تونستم باهاش حرف بزنم حتی!
و اینکه می‌گین یه پسر نرماله خب واقعا اینجوری نیست. این همه پسر هستن دور و برم! به جز اینکه ۲تا داداش دارم و یه ایل پسرعمه و پسرخاله و اینا، بقیه پسرهای کلاسمون رو هم مقایسه می‌کنم باهاش دیگه :( اصلا اونا اینجوری نیستن...همه ی اونا هم از این بدشون می‌آد!
بعد ولی خب این حالت خیلی خیلی حساسیت بیمارگونه‌ای که پیدا کردم نسبت به این آدم، رو همه بهم می‌گن واقعا بیش از حده و اینکه می‌گن یه ذره پیش خودت فکر کن که اون چقدر حقیره که هیچ دوستی نداره حتی و هیچکس ازش خوشش نمیاد و ... و بهش هیچ اهمیتی نده.
ولی هی نمی‌شه :|
والا ما هم کم ندیدیم از این آدما، و دور و برمون بودن کسانی که نفرت همه رو بر می انگیزوندن (!) :D اما واقعا هیچ راهی نیست، حالا مثلا فکر کن یه جا می خوای بری کار کنی، رییست همچین آدمی میشه...! کاری می تونی بکنی جز اینکه تاسف بخوری؟! زندگی یه تعامله بین چیزهایی که تو دوس داری و چیزهایی که تو دوس نداری. سعی کن این بالانس رو برقرار کنی... :) اینجور آدما با توپ و تشر زدن و جلوی جمع ضایع شدن درست نمی شن... یادت بیاد که گفتم ما هیچکس رو نمی تونیم عوض کنیم... یادته؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از amparisay :
والا ما هم کم ندیدیم از این آدما، و دور و برمون بودن کسانی که نفرت همه رو بر می انگیزوندن (!) :D اما واقعا هیچ راهی نیست، حالا مثلا فکر کن یه جا می خوای بری کار کنی، رییست همچین آدمی میشه...! کاری می تونی بکنی جز اینکه تاسف بخوری؟! زندگی یه تعامله بین چیزهایی که تو دوس داری و چیزهایی که تو دوس نداری. سعی کن این بالانس رو برقرار کنی... :) اینجور آدما با توپ و تشر زدن و جلوی جمع ضایع شدن درست نمی شن... یادت بیاد که گفتم ما هیچکس رو نمی تونیم عوض کنیم... یادته؟
بله :-<
چقدر بده :( اصلا حسی که بهم می‌ده بودنش در اطرافم غیر قابل توصیفه :|

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

بچه ها كسي هس ك دانشجوي روانشناسي باشه يا اطلاعات تخصصي راجب خواب داشته باشه مشكلي دارم ك يكم اطلاعات تخصصي ميخاد :-"

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

تو دو دقیقه اشکم در میاد خیلی زود گریم میگیره
خیلی عصبیم خیلی زیاد
ی دقیقه خوشحالم بعد دو دقیقه بعدش ناراحت
تکلیفم با خودم معلوم نیس یا خیلی خوشحالم یا خیلی ناراحت حد وسط ندارم احساس گناه خیلی دارم
کار بدی نکردم ک احساس گناه کنم ولی نمیدونم چرا دارم
با خانوادم خیلی مشکل دارم احساس میکنم باهاشون اخلاقم جور نیس ولی با این حال دوسشون دارم
اراده ندارم ی کاری رو با جدیت تا دو هفته ادامه میدم بعد ولش میکنم
اعتماد ب نفس ضعیفی دارم و فک میکنم از بقیه هم سن و سالام کمترم

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نظرم هديه جان بايد اعتماد به نفست. ُ ببري بالا ،توكلت به خدا باشه ،مشكلت خيلي حاد نيس زود حل ميشه

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از نيلوفر ب. :
به نظرم هديه جان بايد اعتماد به نفست. ُ ببري بالا ،توكلت به خدا باشه ،مشكلت خيلي حاد نيس زود حل ميشه
چ جوری اخه؟
من از اول راهنمایی اینطوری شدم هر روزم دارم بدتر میشم
کلن وقتی ی نفر حرفی میزنه ک داره اشتباه میگه نمیتونم از خودم دفاع کنم نمیتونم حرفمو بزنم
ی اخلاقی بدبم ک دارم اینه ک نمیخوام کسی ازم ناراحت شه
در حدی ک شب ک میخوام بخوابم عذاب وجدان میگیرم
ی مشکلی ک دارم ک نمیدونم بگم یا نه اینه ک هر 10روزعاشق میشم اولیشم سال اول راهنمایی بود!قبول دارم خیلی زودبود حتا شده ک ی بار از ی دختره شدید خوشم اومده بود

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

منم خیلی عصبی میشم گریم میگیره.چون حس میکنم در شان یه دختر نیست عصبانیتشو نشون بده.همینجوری زل میزنم به طرف اشک میریزم.سردرد هم میشم شدید که چرا نگفتم حرفامو یا چرا نتونستم دفاع کنم. :|

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از shaylin :
چ جوری اخه؟
من از اول راهنمایی اینطوری شدم هر روزم دارم بدتر میشم
کلن وقتی ی نفر حرفی میزنه ک داره اشتباه میگه نمیتونم از خودم دفاع کنم نمیتونم حرفمو بزنم
ی اخلاقی بدبم ک دارم اینه ک نمیخوام کسی ازم ناراحت شه
در حدی ک شب ک میخوام بخوابم عذاب وجدان میگیرم

خوبايد سعي كني از خودت دفاع كني ،يه كلمه هست كه هميشه بايد بگي من ميتوانم

خو عذاب وجدان دارن وقتي كاره اشتباهي ميكني اين طبيعيه كه ناراحت باشي همه مثل توهستن ،به مشكلات بقيه نگاه كن بعد ميفهمي مشكلت أنقدر حاد نيس

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از ـفاتــــ :
منم خیلی عصبی میشم گریم میگیره.چون حس میکنم در شان یه دختر نیست عصبانیتشو نشون بده.همینجوری زل میزنم به طرف اشک میریزم.سردرد هم میشم شدید که چرا نگفتم حرفامو یا چرا نتونستم دفاع کنم. :|
دقیقن همه اینارو دارم
من فک میکردم ک خصوصیت دوران نوجونیه
ولی الانک ب بقیه نگا میکنم میبینم مال من خیییییلی شدیده

نیلوفر درمورد اون اخلاق بدم چی کا کنم؟(هر 10روز عاشق شدن)
کلافه شدم

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از shaylin :
دقیقن همه اینارو دارم
من فک میکردم ک خصوصیت دوران نوجونیه
ولی الانک ب بقیه نگا میکنم میبینم مال من خیییییلی شدیده

نیلوفر درمورد اون اخلاق بدم چی کا کنم؟(هر 10روز عاشق شدن)
کلافه شدم

أخلاق بد نبايد داشته باشي من توصيه مي كنم خودتُ در سخت ترين شرايط تصور كني ببيني أخلاق بد خيلي بده ،بايد موقعه ناراحتيت. خودت. ُ كنترل كني نفس عميق بكشي يه صلوات م بفرستين فقط بايد أراده كني بعد همه چي حله

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری