• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : مشاوره

دیوانه! (‌به سبک خطاب کردن !!! )

ببین برعکس اگه مشکلی داری بهتره بیرون بری. کلی حالت عوض میشه. اعتماد به نفس با توهم فرق داره.

هر ادمی بهترینی هست که باید باشه. از هر نظر. چه ظاهری چه باطنی.

ما می تونیم بعضی چیز هارو عوض کنیم ولی در نهایت بعضی چیز ها تغییر نمی کنن.

اگه اعتماد به نفست از نظر مدرسه و درس و اینا مشکل داره بهتره شروع کنی به درس خوندن اگه از نظر باطنی به نظرم شروع کن به خوندن چند کتاب. اگه از نظر ظاهری خوب نمی تونی زیاد تغییری ایجاد کنی ولی می تونی جبرانش کنی. من خیلی ادما رو میشناسم که از نظر ظاهری کاملن معمولی یا حتا پایین تر از معمولی هستن ولی به قدری مهربونن یا اونقدر مطالعه دارن که ادم نمی تونه از کنارشون بدون توجه بگذره.

باید سعی کنی نقاط قوتت رو پیدا کنی و اونا رو تقویت کنی.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

من یه دوستی دارم،اول راهنمایی درسش متوسط رو به بالا بود،دوم متوسط شد الانم رسما ریده :| امتحانی که برای آمادگی نهایی گرفتن شده 4!حالا اگه همین وضعو داشته باشه اخراج میشه :-< دلم براش میسوزه میخام کمکش کنم،میدونم اگه اخراج بشه خیلی ضربه میخوره،چون از اولم باباش مخالف بوده این بیاد سمپاد بعد به اصرار مامانش اومده،حالا اگه اخراج بشه از طرف باباش خیلی بد میشه براش،چه کاری از دستم بر میاد بنظرتون؟

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از ایلیا :
من یه دوستی دارم،اول راهنمایی درسش متوسط رو به بالا بود،دوم متوسط شد الانم رسما ریده :| امتحانی که برای آمادگی نهایی گرفتن شده 4!حالا اگه همین وضعو داشته باشه اخراج میشه :-< دلم براش میسوزه میخام کمکش کنم،میدونم اگه اخراج بشه خیلی ضربه میخوره،چون از اولم باباش مخالف بوده این بیاد سمپاد بعد به اصرار مامانش اومده،حالا اگه اخراج بشه از طرف باباش خیلی بد میشه براش،چه کاری از دستم بر میاد بنظرتون؟
با هم درس بخونید. خیلی وقت ها ناکامی تحصیلی باعث می شه که یه آدم از نزدیک شدن به درس بترسه چون ممکنه فکر کنه نتیجه ی خوبی نمی گیره. به نظرم کنارش بشین و نشونش بده که درس مشکل نیست تازه باعث می شه که درس بهتر توی ذهنش بمونه.(امتحان نهایی هم که سادست) باهاش در مورد شرایطش صحبت کن و بهش انگیزه بده و به این نکته هم اشاره کن که چقدر مادرش از بودن اون توی سمپاد خوشحال می شه، نه به این معنی که برای مادرش زندگی کنه، به خاطر این قضیه که افراد دور و برش هم مهم هستن.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

من ازوقتی المپیاد تمام شد دیگه حال وحوصله درس خوندن ندارم.3ماه آخرو نرفتم مدرسه الان به مرزفنارسیدم ریاضی فیزیک شیمی مشکلی ندارم اماامتحانای حفظی همینجورپشت سرهم گندمیزنم.تا الان معدلم زیر19.90نبوده حتی ترم یک19.94شدم اما الان با این امتحانا18بشم لطف معلمابوده.دپرس شدم الکی توذوق دیگران هم میزنم.میخوام دوباره المپیادبخونم اونم نمیشه.صبح تاشب تواین سمپادیاپلاسم.وایبرو یاهو مسنجرو...غیره هم پاک کردم ولی بازم فایده نداشت.من چمه؟راهکاربدید!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از crestfallen :
من ازوقتی المپیاد تمام شد دیگه حال وحوصله درس خوندن ندارم.3ماه آخرو نرفتم مدرسه الان به مرزفنارسیدم ریاضی فیزیک شیمی مشکلی ندارم اماامتحانای حفظی همینجورپشت سرهم گندمیزنم.تا الان معدلم زیر19.90نبوده حتی ترم یک19.94شدم اما الان با این امتحانا18بشم لطف معلمابوده.دپرس شدم الکی توذوق دیگران هم میزنم.میخوام دوباره المپیادبخونم اونم نمیشه.صبح تاشب تواین سمپادیاپلاسم.وایبرو یاهو مسنجرو...غیره هم پاک کردم ولی بازم فایده نداشت.من چمه؟راهکاربدید!

با چند تا فحش شروع می کنم. خر خون. نامرد! باو شما ها علافین ؟ المپیادی بودی و ترم اول نمرت بالا ۱۹ شده ؟ باو ولمون کن. من راهنمایی معدلم بالایه ۱۹ بود. دبیرستان بالایه ۱۷. بعضی پیش اومده معدل ۱۵ هم داشتم. اگه ساله دومی اصلن مهم نیست. و این عادیه که دپرس باشی. همه همینطورین.

ولی تابستونت رو درست بگذرون اگه به علافی بگذرونی سال سومت رو هم نمی تونی کاری کنی.
اگه می خوای بازم برای المپیاد بخونی که عالیه وگرنه بشین درسایه حفظی رو بخون.

• لایک
امتیازات: h.f

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

بابا داداش یه ذره هم نمره به من قرض بده حالا چ اهمیتی داره نمره دبیرستان؟ فقط نهایی باید خر بزنی دیگه البته از اونجایی که نمره هات بالا بوده خداییش زایست خیلی افت کنی فک کنم کتاب بزاری جلوت یکم نگاش کنی حس خوندن میگیری نه؟ امتحان کن شاید جواب داد

mton

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چه فرقی داره !؟

من یه مشکلی پیدا کردم در مورد یکی از دوستام مسوله خیلی جدیه به کمک یکی احتیاج دارم که اطلاعاتش تو زمینه روانشناسی خوب باشه

کسی هست عایا کمکم کنه ؟

:(

فقط زود چون اضطراریه :((

sagharrrrsssssssss

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

سلام
من ی مشکلی پیدا کردم ک اعتماد ب نفسمو از دست دادم فک کنم و بقیه رو بهتر میدونم از هرجهت.. و همش فک میکنم من کلا اشتباه میکنم و بقیه درست زندگی میکنن.. فک میکنم خ از بقیه عقب ترم و اینا... کلا از وسایلای بقیه خوشم میاد و همه چیزایی ک داشتمو و دوس داشتمو دگ دوس ندارم

پیشنهادی نیس ک خودمو ی خرده بیشتر قبول داشته باشم؟

اها راستی حسود هم شدم.. بداخلاق هم شدم : :(

مثلا اینکه ما فک و فامیلمون کمه و من عمه و دایی و خاله ندارم اما خب بقیه فامیل زیاد دارن و مهمونی و اینا زیاد میرن حسودیم میشه. :|

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از [email protected] :
سلام
من ی مشکلی پیدا کردم ک اعتماد ب نفسمو از دست دادم فک کنم و بقیه رو بهتر میدونم از هرجهت.. و همش فک میکنم من کلا اشتباه میکنم و بقیه درست زندگی میکنن.. فک میکنم خ از بقیه عقب ترم و اینا... کلا از وسایلای بقیه خوشم میاد و همه چیزایی ک داشتمو و دوس داشتمو دگ دوس ندارم

پیشنهادی نیس ک خودمو ی خرده بیشتر قبول داشته باشم؟

اها راستی حسود هم شدم.. بداخلاق هم شدم : :(

مثلا اینکه ما فک و فامیلمون کمه و من عمه و دایی و خاله ندارم اما خب بقیه فامیل زیاد دارن و مهمونی و اینا زیاد میرن حسودیم میشه. :|

نبظرم اینجور شرایطا موقتیه و زود میگذره چون خودمم تجربشون کردم
باید خودت رو همینجوری که هستی قبول کنی اونموقع اصلا نیازی نیس خودتو مقایسه کنی که به این نتیجه برسی اونیکی بهتره
اگه مثلا چاقی یا مثلا کفش مارک نداری و از این چیزا صرفا قبولش کن خوب مگه چی میشه اینو مطمعن باش تو یه شخص خاصی و هیچکس مث تو نیس
وتو ویژگی هایی داری که هیچکس اونارو نداره
یه مدت بیخیال باشی حل میشه
بداخلاقیتم از اینه که زیادی باخودت درگیری و مدام از خودت ایراد میگیری
بنظرم تو خیلی هم شخصیت قویی داری که مشکل خودتو قبول کردی و میخوای حلش کنی(شاید قوی صفت مناسبی نباشه درکل منظور یه چیز عالی و محکم بود) (;

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

میشه کسایی که تو روانشناسی سر رشته دارن اعلام امادگی کنن تا خصوصی مشاوره کنیم؟

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از :::ســـــ ــــمآنــــ ـــه::: :
میشه کسایی که تو روانشناسی سر رشته دارن اعلام امادگی کنن تا خصوصی مشاوره کنیم؟

من هستم ،اگه قابل بدونين :)

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

تو مهمونی یه نفر شمارو مسخره کرد چه عکس العملی مَتینِ که انجام بدیم؟خب مسلما ما نمیتونیم متقابل مسخرش کنیم.شاید اون لحظه چیزی ب ذهنمون نیاد و یا خب بزرگتری کسی باشه و کلن واسه یه دختر زشته به نظرم.حالا به کسی که مسخرمون کرد بخندیم؟ناراحت شیم؟جواب بدیم که نه اینطوریام نیست و جدی رفتار کنیم؟کلَن چیکار کنیم به نظرتون.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

هیچی، به این فکر کن که طرف چققققققدر حقیره که برای جلب توجه نیاز داره یکی دیگه رو تخریب کنه... اون لحظه آدم دلش به حال طرف می سوزه...! نمی سوزه؟!

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

خب فقط سکوت کنم؟سکوت با خنده؟سکوت بی خنده؟نمیشه عکس العملی نشون نداد.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ـفاتـــــ :
خب فقط سکوت کنم؟سکوت با خنده؟سکوت بی خنده؟نمیشه عکس العملی نشون نداد.
والا خوب بستگی داره... :) من باشم احتمالا جوابشو یه طوری میدم که دور و بری ها بگن بس کنین و صلوات بفرستین و اینا، اما خوب برای یه خانم متشخص، به نظرم سکوت کردن در بار اول و اعتراض مستقیم و خیلی جدی در مرحلۀ دوم به نظرم خوبه :)

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از ـفاتـــــ :
تو مهمونی یه نفر شمارو مسخره کرد چه عکس العملی مَتینِ که انجام بدیم؟خب مسلما ما نمیتونیم متقابل مسخرش کنیم.شاید اون لحظه چیزی ب ذهنمون نیاد و یا خب بزرگتری کسی باشه و کلن واسه یه دختر زشته به نظرم.حالا به کسی که مسخرمون کرد بخندیم؟ناراحت شیم؟جواب بدیم که نه اینطوریام نیست و جدی رفتار کنیم؟کلَن چیکار کنیم به نظرتون.
قشنگ برگرد با جدیت ی جواب دندان شکن بش بده همون جا خفه شه ( پوزش میطلبم )
خود من اگه سکوت کنم تا مدت ها اذیتم میکنه اون موضوع! ولی وقتی جواب میدم همون لحظه ناراحتیم برطرف میشه. :)
آدمی که یکیو مسخره میکنه باید خورد شه که دیگه تکرار نکنه و شخصیت کسیو له نکنه.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از amparisay :
والا خوب بستگی داره... :) من باشم احتمالا جوابشو یه طوری میدم که دور و بری ها بگن بس کنین و صلوات بفرستین و اینا، اما خوب برای یه خانم متشخص، به نظرم سکوت کردن در بار اول و اعتراض مستقیم و خیلی جدی در مرحلۀ دوم به نظرم خوبه :)
خب ینی نشون بدیم که ناراحت شدیم؟بعد میگن چقد بی جنبه ای فاطمه.شوخی بودُ.تو که عاقلی ناراحت شدی و اینا.کلن اگه سکوت با ناراحتی باشه بیشتر ادامه میدن ب مسخره کردن خب.

به نقل از :: باران :: :
قشنگ برگرد با جدیت ی جواب دندان شکن بش بده همون جا خفه شه ( پوزش میطلبم )
خود من اگه سکوت کنم تا مدت ها اذیتم میکنه اون موضوع! ولی وقتی جواب میدم همون لحظه ناراحتیم برطرف میشه. :)
آدمی که یکیو مسخره میکنه باید خورد شه که دیگه تکرار نکنه و شخصیت کسیو له نکنه.
ببین منم خیلی ناراحت میشم.اما اصلن دختری نیستم بخوام تو جمع اینجوری رفتار کنم.
مثلَن فرض کن طرف یه آقای 50 سالَس.نمیتونی جواب بدی.حتی ممکنه مامانمم دعوام کنه بگه چرا جواب بزرگترتو میدی!یا چرا انقد بی جنبه ای!
خب نمیشه جواب داد واقعن.و گاهی اگه جواب بدی بحث میشه و کلی بعدش حرف میزنن.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ـفاتـــــ :
خب ینی نشون بدیم که ناراحت شدیم؟بعد میگن چقد بی جنبه ای فاطمه.شوخی بودُ.تو که عاقلی ناراحت شدی و اینا.کلن اگه سکوت با ناراحتی باشه بیشتر ادامه میدن ب مسخره کردن خب.
مثلَن فرض کن طرف یه آقای 50 سالَس.نمیتونی جواب بدی.حتی ممکنه مامانمم دعوام کنه بگه چرا جواب بزرگترتو میدی!یا چرا انقد بی جنبه ای!
من اینو که باران گفت رو هم قبول ندارم. آدم قرار نیست که همیشه به همه بپره. اما اینی که تو گفتی الان با اونی که اولش گفتی متفاوت بود. مسخره کردن با شوخی کردن فرق داره. بعدشم چه بزرگتریه این که اینطوری رفتار می کنه؟! آدما بزرگیشون به سنشون نیست. من اگر بودم خیلی محکم می گفتم با من هستید آقای فلانی؟! جدی و محکم. احتمال خیلی زیاد خودش حساب کار خودش رو می کنه و معذرت می خواد. اگر دیدی باز هم داره ادامه میده، میگی از حرفتون به این دلیل ناراحت شدم، و نباید اینطوری میگفتید. جمع حالا هرچی می خواد بگه، بذار بگه. شخصیت آدما واسه بازی کردن نیست که! اگه بحث، بحث شوخیه، که خب بخند و فراموش کن. اگه مثل من هم توی شناخت این دوتا مورد مشکل داری، وظیفۀ اطرافیان توئه که بعد از اینکه شناختنت باهات شوخی اینطوری کنن و تو تقصیری نداری.

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از ـفاتـــــ :
خب تو نگفتی طرف بزرگتر از خودته! و اینکه شوخی با مسخره کردن فرق داره خیلی! تو جواب شوخی میشه لبخند زد اما مسخره نه! جواب بزرگتر هم نمیشه داد واقعا! ولی تو با رفتار بعدیت میتونی نشون بدی که از کارش ناراحت شدی.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از amparisay :
من اینو که باران گفت رو هم قبول ندارم. آدم قرار نیست که همیشه به همه بپره. اما اینی که تو گفتی الان با اونی که اولش گفتی متفاوت بود. مسخره کردن با شوخی کردن فرق داره. بعدشم چه بزرگتریه این که اینطوری رفتار می کنه؟! آدما بزرگیشون به سنشون نیست. من اگر بودم خیلی محکم می گفتم با من هستید آقای فلانی؟! جدی و محکم. احتمال خیلی زیاد خودش حساب کار خودش رو می کنه و معذرت می خواد. اگر دیدی باز هم داره ادامه میده، میگی از حرفتون به این دلیل ناراحت شدم، و نباید اینطوری میگفتید. جمع حالا هرچی می خواد بگه، بذار بگه. شخصیت آدما واسه بازی کردن نیست که! اگه بحث، بحث شوخیه، که خب بخند و فراموش کن. اگه مثل من هم توی شناخت این دوتا مورد مشکل داری، وظیفۀ اطرافیان توئه که بعد از اینکه شناختنت باهات شوخی اینطوری کنن و تو تقصیری نداری.
به نقل از :: باران :: :
خب تو نگفتی طرف بزرگتر از خودته! و اینکه شوخی با مسخره کردن فرق داره خیلی! تو جواب شوخی میشه لبخند زد اما مسخره نه! جواب بزرگتر هم نمیشه داد واقعا! ولی تو با رفتار بعدیت میتونی نشون بدی که از کارش ناراحت شدی.
عذز واقعن.منظورم مسخره کردن بود!
با این شیوه که بگی آقای فلانی با منید؟عجیبه مثلن خوبه حال کردم 8-> ولی خب بیشتر مواقع نمیشه توضیح داد که الان من از چیه حرف شما ناراحت شدم.و هرچی بگی طرف فکر نمیکنه کارش مسخره کردن بوده،فکر میکنه شوخی حساب میشه.و خب تفاوت شوخی و مسخره کردن جا نیفتاده واقعن.
ممنون

بالا