• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

افسردگی

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : افسردگی

به نقل از میـترا :
البته یه روش دیگه م هست واسه افسردگی شدید؛ هیپنوتیزم ه :-" که خیلی م سریعِ مراحل‌ش. ینی طی یه ماه جلسات هیپنوتیزم خوب می شی. ولی روان درمانی 6 ماه مثلن طول می‌کشه برای افسردگیِ شدید.
ی چیزی ک من واقعا بش شک دارم همین هیپنوتیزم درمانیه..شاید برای مسائل سطحی خوب باشه اما واقعا برای مسائل عمقی ذهن انسان این میزان سادست قضیه؟..

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از پوریا عابدی :
ی چیزی ک من واقعا بش شک دارم همین هیپنوتیزم درمانیه..شاید برای مسائل سطحی خوب باشه اما واقعا برای مسائل عمقی ذهن انسان این میزان سادست قضیه؟..

من م هیچ‌وقت قبول‌ش نکردم. ولی می‌گن می‌رن تو لایه‌های عمیق ذهن و دست کاری می‌کنن و از این حرفا. :-? من به شخصه روان درمانی رو ترجیح می دم.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

چرا اطلاعات غلط می دین ؟!! :-s :-s :-s

من الپروزولام ،ريسپريدون ميخورم براي ضد افسردگي پيش فوق تخصص رفتم

فلوك ستين براي كاهشه استرسه

آلپرازولام :

Alprazolam, like other benzodiazepines, binds to specific sites on the GABAAreceptor. Alprazolam is commonly used and FDA approved for the medical treatment of panic disorder, and anxiety disorders, such as generalized anxiety disorder (GAD) or social anxiety disorder (SAD)

ریسپریدون :

Risperidone (/rɨˈspɛərɨdoʊn/ ri-spair-i-dohn) (trade name Risperdal, and generics) is an antipsychotic drug mainly used to treat schizophrenia (including adolescent schizophrenia), schizoaffective disorder, the mixed and manic states of bipolar disorder, and irritability in autistic people

از این دارو برای درمان شیزوفرنی ، اختلال 2 قطبی و در افراد دارای اوتیسم استفاده میشه!

فلوکسیتین :

Fluoxetine (also known by the trade names Prozac, Sarafem, Ladose and Fontex, among others) is an antidepressant of the selective serotonin reuptake inhibitor (SSRI) class

پروزاک برای درمان افسردگی به کار میره و از خانواده مهار کننده های انتخابی سروتونین ه !

نیلوفر به نظرم حتما دکترت رو عوض کن! :-s

فلوکسیتین وابستگی روانی میاره :| من ی مدت مدیدی خوردم ب اصرار مادرم(خیلیا میخورن نه صرفا افسرده ها..اصلا انگار اپیدمی شده)بعد دیدم واقعا بخورم نخورم فرقی نداره تو حالم :))خب تو همچین حالتی چرا بخوردش آدم؟

نه واقعا اینکه هرکی می خوره درست نیست! اگه افسردگی نداشته باشی کاری نمی کنه MDMA نیست که :D

همون اول هم اثری نداره زیاد : - تجربه

تا 2-3 هفته اول اثر ضد افسردگیش معلوم نمی شه! طول می کشه!

بیشتر برای افسردگیِ خفیف واسه نوجوونا استفاده می‌شه. که تو یه مدت کوتاه اثرش رو بذاره. واسه افسردگیِ شدید تاثیری نداره اصن.

این حرفی که زدی کاملا غلط ه!
پروزاک برای درمان افسردگی حاد به کار می ره و تحقیقاتی که انجام شده نشون داده که در مورد افسردگی های خفیف یا معمولی این دارو یا اثربخشی نداره یا اگه داره خیلی کم ه.

It was approved by the U.S. Food and Drug Administration for the treatment of major depressive disorder in December 1987

The effectiveness of fluoxetine and other antidepressants in the treatment of mild-to-moderate depression is controversial. A meta-analysis published by Kirsch in 2008 suggests that in those with mild or moderate symptoms, the efficacy of fluoxetine and other SSRIs is clinically insignificant

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

پس چرا فلوکستین رو من تاثیری نداره؟ :-?

+ ریسپریدون برای استرس باید باشه چون من م می خورم. :-? یا حداقل اثری روی افسردگی یا استرس داره که تجویز شده.

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از میـترا :

+ ریسپریدون برای استرس باید باشه چون من م می خورم. :-?

اره منم مي خورم،دكترم براي استرسم داده

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از میـترا :

+ ریسپریدون برای استرس باید باشه چون من م می خورم. :-? یا حداقل اثری روی افسردگی یا استرس داره که تجویز شده.

به نقل از نيلوفر ب. :
اره منم مي خورم،دكترم براي استرسم داده

1. افسردگی حاد داری؟ یا اینکه افسردگیت خفیف ه؟
2. نه اصلا کاربرد مصرفیش این نیست و یه شرکت داروسازی هم اتفاقا سر همین موضوع که داشته استفاده از این دارو برای درمان استرس رو تشویق می کرده کلی مجازات شده!

On 11 April 2012, Johnson & Johnson and its subsidiary Janssen Pharmaceuticals Inc. were fined $1.2 billion by Judge Timothy Davis Fox of the Sixth Division of the Sixth Judicial Circuit of the U.S. state of Arkansas.[26] The jury found the companies had downplayed multiple risks associated with risperidone (Risperdal). The judge held that nearly 240,000 violations of the state's Medicaid fraud law had been committed. Each violation carried a $5,000 fine. The companies were also fined $11 million for more than 4,500 violations of the state’s deceptive practices laws.
According to the Wall Street Journal on June 20, 2012, "Johnson & Johnson and the U.S. Justice Department [we]re close to settling a protracted investigation into the company’s promotion of the antipsychotic Risperdal, for what would be one of the highest sums to date in a drug-marketing case. The sides are trying to wrap together a number of lawsuits, state investigations and other probes of alleged illegal marketing, and are discussing a payment of $1.5 billion or higher."
In August 2012, Johnson & Johnson agreed to pay $181 million to 36 U.S. states in order to settle claims that it had promoted risperidone for off-label uses including for dementia, anger management, and anxiety
.[27]

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از نيلوفر ب. :
افسردگيه قبلن حاد بود خيلي حالم بود ولي نه الان حاد نيس

البته منظور من میترا بود که پرسیده بود چرا تاثیر نداره :-" :-"

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

بله افسردگیِ شدیده.

ولی اصن فلوکستین روم اثری نداشته تا الان. :-?

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از میـترا :
بله افسردگیِ شدیده.

ولی اصن فلوکستین روم اثری نداشته تا الان. :-?

والا نمی دونم شاید به خاطر تفاوت های بیولوژیک باشه که تو آدم های مختلف باعث میشه یه دارو اونجوری که تو جامعه داره اثر می کنه اثر نکنه! :-? خو یه سر به دکترت بزن بگو فلوکستین تاثیر نداره واست یه دارو دیگه بنویسه!

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Stewie Griffin :
والا نمی دونم شاید به خاطر تفاوت های بیولوژیک باشه که تو آدم های مختلف باعث میشه یه دارو اونجوری که تو جامعه داره اثر می کنه اثر نکنه! :-? خو یه سر به دکترت بزن بگو فلوکستین تاثیر نداره واسم یه دارو دیگه واست بنویسه!

من چندین نفر دیگه م دیدم که فلوکستین روشون تاثیر نداشته، و خب مثل این که فلوکستین یکی از دارو های اولیه ی ضد افسردگیِ ، ینی من اوایل م که شدید نبود فلوکستین می‌خوردم.

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

من نمیدونم افسـردگی دارم یـآ نه ولی فک کنم دارم ؟ !!!

به غیر قرص راه درمان دیگه ای داره ؟

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

من که از خوردن قرص خسته شدم
البته من دوقطبی و افسردگی دارم
واقعا کاش راه درمان دیگه ای بود

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Lady-kindness :
من نمیدونم افسـردگی دارم یـآ نه ولی فک کنم دارم ؟ !!!

به غیر قرص راه درمان دیگه ای داره ؟

روان درمانی و هیپنوتیزم.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از میـترا :
روان درمانی و هیپنوتیزم.

2 قطبی با روان درمانی درست میشه؟! :-/

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

اون با قرص و روان درمانی و روان کاوی هست فک کنم. ولی دو قطبی یه خورده بحث ش جداس. :د افسردگیِ معمولی درمان می شه با روان درمانی و اینا.

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

به نقل از میـترا :
روان درمانی و هیپنوتیزم.

چـه جوریاس ؟ چیکـار میکنن ؟ چه تغییراتی ایجاد میشه در من ؟

پیش روانشناس باید برم ؟

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

پیش روانشناس باید برم ؟

اول علائم‌ش رو ببین اگه داشتی اگه حس کردی خفیفِ اول برو روان‌شناس با روان درمانی خوب می‌شه.
اگرم حس می‌کنی به نیاز به قرص م داری برو روان‌پزشک اگه نیاز بود بهت می‌گه در کنارش روان شناس م بری.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

اون علائمی ک چند ص قبل گذاشتنو من 6 7 تاش دارم . درستن یعنی ؟ من حس نمیکنم افسردگی داشته باشم فقط بدبختی زیاد ریخته رو سرم .
(:

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از sadlove :
اون علائمی ک چند ص قبل گذاشتنو من 6 7 تاش دارم . درستن یعنی ؟ من حس نمیکنم افسردگی داشته باشم فقط بدبختی زیاد ریخته رو سرم .
(:

کودوم علائم؟ :-""" :س

خب ممکنه صرفن فشار روانی باشه. اگه زیاد به خودت فشار نیاری و سعی کنی اعتماد به‌نفس ت کم نشه در این راستا اتفاقی نمی‌افته. ؛؛)

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

2قطبی با دارو و روان درمانیه
و اگه حسش کردی حتما به روانشناس مراجعه کن و حتما حتما ادامه بده درمانت رو

پیش روانشناس باید برم ؟
ترجیحا اول برو پیش روانشناس تا با تست یا صحبت کردند اگه مشکل دیگه ای هم داری تشخیص بده و اگه نیاز بود خودش بفرسته پیش روانپزشک

البته این توصیه منه...چون امکانش هست یه سری چیزا وجود داشته باشه که ما تشخیص ندیم

بالا