• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

افسردگی

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
پاسخ : افسردگی

به نقل از sadlove :
:rolleyes:

من الان دیدم اینو .

منم یه مدت شدع حس میکنم واقن افسرده شدم .
نع بیرون میرم نع تفریح نع ب خودم می رسم نع حتی تی وی اهنگ . حوصلع اینکارا ندارم یعنی .

حس میکنم اگع این زندگی واقعن رو برنامه باشه اینجور نیست . صبح بلند شی بری ورزش کنی (مثلن دوچرخه سواری 8-> ) بعد بری بیرون فیلم نگاه کنی شبا هم بیرون تفریح اینا باشه تو برنامه حل میتونه شع واقعن . یعنی در مورد خودم اینجور حس میکنم . چون ادم تنوع طلبیم و یکنواختی تابستون افسردم کردع .
با اونایی برو بیرون ک باهاشون راحتی یا اگع کسی نیست تنها برو حتی .

حرف دکتر هم گوش نکن . منم هر وقت رفتم یه لیست دارو گذاشتن جلوم صد تا بیماری بم نسبت دادن :د
همه مردم ایران افسردن .
من حرف دکترم که تشخیص بیماری دوقطبی رو داده کاملا قبول دارم اما مطمئنم که هیچکس از اطرافیانم و دوستام و خانوادم درکی از این موضوع ندارند و فکر میکنند الکیه
و بخاطر همین درک نکردن ها ترجیح میدم تنها باشم اگه بذارند اما...

راستی امروز داشتم یه مطلبی راجبه بیماریم میخوندم که نوشته بود بعضی از افرادی حس میکنند افسرده هستند دچار دوقطبیند اما چون بیشتر اون دپرس بودنشون به چشمشون میاد میگند ما افسردگی داریم
پس بچه ها خواهشا خودتون تشخیص ندید و برید پیش روانشناس یا روانپزشک که همه چی مطمئن باشه

من خودم همیشه فکر میکردم حساسیتم رو تمیزی و مرتب بودن عادیه اما بعد از حرف زدن با دکترم فهمیدم اصلا عادی نیس و یه جورایی وسواسه...
و خیلی چیزای دیگه که تازگی دارم میفهمم دلیلشون چی بوده و اصلا برا یه ادم عادی اتفاق نمیفته :-<

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

رفتم فقط یه لیست قرص گذاشت جلومو حرفایی بهم گفت ک می دونستم |:

من سال کنکور وسواس داشتم . خیلی زیاد .
الان دیگع ندارم . از اثرات کنکور هم میتونه باشه .

اینجوری مث شوما درد بریزن جلوم افسرده تر میشم ب شخصه خو |:

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از sadlove :
رفتم فقط یه لیست قرص گذاشت جلومو حرفایی بهم گفت ک می دونستم |:

من سال کنکور وسواس داشتم . خیلی زیاد .
الان دیگع ندارم . از اثرات کنکور هم میتونه باشه .

اینجوری مث شوما درد بریزن جلوم افسرده تر میشم ب شخصه خو |:

منم وسواس داشتم ،بچه ها فقط يه چيزي خودتونُ به قرص وابسته نكنين در اينده مشكلي بر أتون خدايي نكرده پيش بياد

سعي كنين إفسرده نشين ،شاد باشين ،فكره اي إزار دهنده رو ازفكر تون بيرون كنين

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از نيلوفر ب. :
منم وسواس داشتم ،بچه ها فقط يه چيزي خودتونُ به قرص وابسته نكنين در اينده مشكلي بر أتون خدايي نكرده پيش بياد

سعي كنين إفسرده نشين ،شاد باشين ،فكره اي إزار دهنده رو ازفكر تون بيرون كنين
کاش اسون بود نیلوفر :((((

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

واقعا چرا اینقدر تفکر عام درباره بیماری هایی مثه افسردگی و وسواس و ... بده؟!
خب همونطور که جسم بیمار میشه و نیاز به درمان داره، بیماری های روانی هم همینطوره و نیاز به درمان داره!
درسته که الان هیچکس بیماری منو قبول نداره و منو نمیفهمه و این وحشتناکه برام اما خب خودم میفهمم که بعد مصرف دارو چقدر بهتر شدم...

یه سری مشکلات روانی رو میشه به راحتی خود فرد حلش کنه یا با چند جلسه مشاوره اما وسواس شدید یا افسردگی شدید دیگه درمانش به این راحتیا نیست.

نیلوفر شاید یه مدت استفاده از قرص خیلی هم خوب باشه و باعث بشه آدم به زندگیش گند نزنه...

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از fatishar :
واقعا چرا اینقدر تفکر عام درباره بیماری هایی مثه افسردگی و وسواس و ... بده؟!
خب همونطور که جسم بیمار میشه و نیاز به درمان داره، بیماری های روانی هم همینطوره و نیاز به درمان داره!
درسته که الان هیچکس بیماری منو قبول نداره و منو نمیفهمه و این وحشتناکه برام اما خب خودم میفهمم که بعد مصرف دارو چقدر بهتر شدم...

یه سری مشکلات روانی رو میشه به راحتی خود فرد حلش کنه یا با چند جلسه مشاوره اما وسواس شدید یا افسردگی شدید دیگه درمانش به این راحتیا نیست.

نیلوفر شاید یه مدت استفاده از قرص خیلی هم خوب باشه و باعث بشه آدم به زندگیش گند نزنه...

اين مشكلات رواني رو كه همش نميشه با قرص حل شه ،ادم م بايد به خودش زحمت بده ،سعي كن با مشكلش يا افسردگيش بجنگه وبه نوعي مبارزه كنه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از نيلوفر ب. :
اين مشكلات رواني رو كه همش نميشه با قرص حل شه ،ادم م بايد به خودش زحمت بده ،سعي كن با مشكلش يا افسردگيش بجنگه وبه نوعي مبارزه كنه
کار خیلی خیلی خیلی سختیه ...
نقش قرص خیلی کمه اما مبارزه با افسردگی توسطِ یه آدمِ افسرده هم کار ساده ای نیست!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ...moOn... :
کار خیلی خیلی خیلی سختیه ...
نقش قرص خیلی کمه اما مبارزه با افسردگی توسطِ یه آدمِ افسرده هم کار ساده ای نیست!

ميدونم سخته ولي قرص عوارض بدي براي همه داره كه قابل جبران نيس

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از نيلوفر ب. :
ميدونم سخته ولي قرص عوارض بدي براي همه داره كه قابل جبران نيس
ادم افسرده به عوارض چیزی فکر نمیکنه:)

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

خپ... مشکلی به وجود اومده برام کسی نبود اینجا اومدم بپرسم :دى
من افسردگی فصلی دارم بعد تو فصل پاییز دچار افسردگی تقریبا نیمه حاد میشم. تا این حد که هر چیزی رو می‌بینم افسرده تر میشم ،هر چیزی برام کاملا ناراحت کننده هستش
هر کاری می‌کنم تا فراموش کنم نمیشه اصلا
هیچ چیز اینو از یادم نمیبره
اصلا نمیتونم فراموش کنم
همه ـش میرم سراغ یه چیزی به طور نا خودآگاه بعد می‌بینم نیست ناامیدانه بر میگردم و بعد دوباره میرم
هر چیزی می‌شنوم یا حرفی می‌زنم بعدش یه حس خیلی بدی بهم دست میده،تا این حد که مثلا از اتاقم میام بیرون تا برم تو آشپزخونه وسط راه پشیمون میشم برمیگردم یا حتی دارم حرف می‌زنم وسطش دیگه ادامه نمیدم، الان خودم متعجبم چطوری نشستم این متنو تایپ کردم !!!

بعد شبها ده برابر بدتر می‌شه اوضاع :دى کلی فکر ایلوژن مانند و تاریک میان تو ذهنم
هیچ چیزی هم به ذهنم نمیرسه چطور اوکی کنمش.
خب :D پذیرای نظرات سازنده شما هستم

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از مـهدی :
من افسردگی فصلی دارم بعد تو فصل پاییز دچار افسردگی تقریبا نیمه حاد میشم. تا این حد که هر چیزی رو می‌بینم افسرده تر میشم ،هر چیزی برام کاملا ناراحت کننده هستش
اصلا نمیتونم فراموش کنم
همه ـش میرم سراغ یه چیزی به طور نا خودآگاه بعد می‌بینم نیست ناامیدانه بر میگردم و بعد دوباره میرم
هر چیزی می‌شنوم یا حرفی می‌زنم بعدش یه حس خیلی بدی بهم دست میده،تا این حد که مثلا از اتاقم میام بیرون تا برم تو آشپزخونه وسط راه پشیمون میشم برمیگردم یا حتی دارم حرف می‌زنم وسطش دیگه ادامه نمیدم، الان خودم متعجبم چطوری نشستم این متنو تایپ کردم !!!

بعد شبها ده برابر بدتر می‌شه اوضاع :دى کلی فکر ایلوژن مانند و تاریک میان تو ذهنم
من ازون جایی که اعتقادی به این راه های تراپی و اینا ندارم یه راست می‌رم سر اصلا مطلب.
20 mg/day فلوکستین تقریبا تو تمام افسردگی ها موثر‌ه.

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از مـهدی :
اصلا نمیتونم فراموش کنم

اگه میشد به این راحتیا اوکی کردش٬ اسمش افسردگی نمیشد ! اما سعی کن برای خودت پادزهر درست کنی ! این کاریه که من معمولاً انجام میدم و جواب میده. یعنی اینکه هر وقت توی اون شرایط روحی بد هستی ببین چی حالتو بهتر میکنه٬ چی حالتو بدتر میکنه٬ چی آرامش میده بهت٬ چی اعصابت رو خرد میکنه. بعد اینا رو که آنالیز کردی ٬ دفعه ی بعد فقط زوم کن روی این چیزایی که بهت آرامش میده و یاد بگیر با اون چیزایی که حالتو بدتر میکنه چطور مقابله کنی. البته اگه افسردگی حاد باشه اینا همش کشکن و فقط باید بشینی که حمله ی افکارات اذیت کننده تموم بشه ! البته دارو هم همیشه هست اما من کلاً توی داروها فقط به آنتی بیوتیک اعتقاد دارم٬ بقیشون دل خوش کنکی ان ! البته چون روی من اثر نذاشتن من بدبین شدم٬ شما استفاده کنین!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از مـهدی :
اصلا نمیتونم فراموش کنم

به نظرم شما برو كلاس ورزش برو يا همون باشگاه ورزشي ،خيلي تأثير ميذاره رومن كه خيلي تأثير گذار بود

فلوكس تين هم خوبه ،تقريبن به ادم آرامش ميده ،پرپانول بيست هم خوبن ،(تحت نظر پزشك )

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از مـهدی :
اصلا نمیتونم فراموش کنم

همون طور که خودتون گفتین شما مبتلا به نوع رایج افسردگی فصلی (یعنی تو فصل های پاییز و زمستون) یا همون SAD هستید.
اول از همه باید بدونید که این بیماری به خاطر "تغییر در میزان نور خورشید" ـه (البته نمیشه خیلی مطلق اینو گفت)
برا همین برای درمان تو مواردی که علائم خفیفه فقط لازمه که بیشتر در معرض نور خورشید باشید...مثلا سعی کنید همش از خونه برید بیرون و تو هوای آزاد ورزش کنید و وقتایی هم که تو محیط بسته اید پرده رو کنار بکشید و اینا
ولی تو موارد حاد راه های درمانی متنوعی وجود داره مثل پرتو درمانی ، قرص و ...که باید با تجویز پزشک باشه.
یه چیزی هم که فکر کنم لازمه بگم اینه که تو SAD معمولا خواب و غذا خوردن افراد بیشتر میشه(الان راجبه شما فقط تو پاییز و زمستون این شکلی باید باشه)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

شبا ک دپ میشی برو فیلم نگاه کن . برو بیرون . برو پیش خونواده . تنها نمون تو اتاقت . نت زیاد نیا .

نیلوفر هم گفت کلن روزی 30 مین تو فضای ازاد حتی بهتره ورزش کن . مثلن برو پارک محلتون قدم بزن صبح ها .

@ The Last Horseman : خب حتمن مدت زیادی استفاده نکردی مثلن اگه فلوکسیتین مصرف کردی . چون بعد از یه مدت اثر میذارن بعضی دارو های افسردگی اینا . یا بدون تجویز مصرف کردی .

دوستان تجویز دارو سر خود کار خوبی نیست . نکنین اینکارا رو :-""""
البته فلوکسیتین اصن بدون نسخه نمیدن تو داروخونه ها :D

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sadlove :
@ The Last Horseman : خب حتمن مدت زیادی استفاده نکردی مثلن اگه فلوکسیتین مصرف کردی . چون بعد از یه مدت اثر میذارن بعضی دارو های افسردگی اینا . یا بدون تجویز مصرف کردی .
مدت کم مصرف کردم اما توی همون مدت کم 100 برابر بدتر شدم ! سبک سنگین کردم دیدم نخورم شرافتمندانه تره ! اما با تجویز بود٬ دوز پایین هم بود. اما دیگه دنبال دارو نرفتم٬ مورد من یه مورد 4٬5 ماهه نیست٬ دیدم اگه عادت کنم باید تا آخر عمرم مصرف کنم دارو که اصلاً خوشم نمیاد مثل پیرمردا همیشه قرص بخورم ! دیگه به روش همزیستی رو آوردم :D !

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

اینکه داروهایِ افسردگی تو "مدتِ کوتاه" حالِ فرد رو بدتر میکنن طبیعیه :)
باید صبر داشتی و ادامه میدادی !

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

والا من یکی از آشناهام ریتالینی بود دیگه اونو دیدم تصمیم گرفتم دارویی پیش نرم :-"

بازم از همگیتون ممنونم

مشکل فعلا حل شده :))

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از مـهدی :
خیلی خیلی ممنونم از همتون

د لست هورسمن عزیز: ویدئوی هپی رو دیدید؟ گنگ نم استایل رو چطور؟کلیپ های خیلی اترکتیو رو کلا منظورمه
من اینارو با ولوم آخر تو گوشم می‌ذارم با کلیپ همراهی می‌کنم و همینجور چیزا + صدتا چیز جالب تر اما ...
چیزی رو پیدا نمی‌کنم که بتونم باهاش تو اون دوره زمانی بهتر بشم
بعد این دوره زمانی چندتا مشکل داره برا من ؛
۱ـ شب ها خیلی مدتش طولانی می‌شه (شبها از ۸ـ۹ شب تا ۲ـ۳) بعد من تو این مدت اصلا نمیتونم بخوابم ،اصلا
۲ـ تو این مدت هیچ کاری نمیتونم بکنم + گاهی طاقتم طاق می‌شه تحمل نمی‌تونم بکنمش
۳ـ تو این دوره زمانی (منظورم مهر و آبان هستش )من کلی کار دارم و اصلا نمیتونم به این مساله که افسرده هم هستم حتی فکر کنم

نیلوفر : باورتون میشه من خیر سرم والیبال میرم؟؟؟ :D
(البته دوماهه که شروع کردم )

نادیه(:-? ) : در مورد نور آفتاب و این موارد من خودم کلی فکر کردم و بررسی کردم،بعد به نتیجه رسیدم دوره ش از اواسط شهریور شروع می‌شه و من هم اکثرا بیرونم
+مشکل دیگه ای که منو نارامت می‌کنه اینه که من نه زیاد غذا می‌خورم نه زیاد می‌خوابم (۴ ساعت در شبانه روز غیر از جمعه ها)

(همین‌طوری داریم میریم جلوتر من بیشتر اصابم خورد می‌شه،به پایین توجه کنید )

مهرناز : من بیگ بنگ می‌بینم،himym می‌بینم، امریکن پای می‌بینم، واکینگ دد می‌بینم، خیر سرم۲۵۰ تای IMDbرو شخم می‌زنم اما هیچ فایده ای نداره حتی کتاب میخونم هم افسرده میشم
(همین دیروز برای بار پنجم داشتم ناطور دشت رو می‌خوندم که تو هر پنج صفحه یه حس خیلی بدی بهم دست میداد )

?!? نمدونم چرا اصلا طبیعی نیست این کار هام !!!! مهم نیست
بازم از همتون خیلی خیلی ممنونم

+++ والا من یکی از آشناهام ریتالینی بود دیگه اونو دیدم تصمیم گرفتم دارویی پیش نرم :-"

خو واليبال م خوبه ،ورزش اصن كلن خوبه
پيش روان پزشك حتمن برو
سعي. كن اگه مذهبي هستي نمازبخوني ارامش خيلي خوبي بهت ميده

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

مهدی اینطور که میگی حتمن به روانپزشک مراجعه کن.
همه یِ داروها بَد نیستن.
بوپروپیون و سرترالین داروهایِ خوبین. البته تحت نظر پزشک.
بهرحال روانپزشکی بیخود نیست که :D
نذار طولانی بشه.

میدونی اول از همه چیکار کن؟ "یه تصمیمِ راسخ!" و نذار حتا تهِ تهِ دلِ ناخواداگاهت( :D) تمایل به افسردگی باشه.
چون این تمایل خیلی رایجه :) و چون ناخواداگاهِ خیلی ها متوجهش نمیشن.

بالا