• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
پاسخ : مشاوره با دیگر اعضا

به نقل از fateme12 :
من امسل میرم دوم و میخوام تازه از اول مهر برای المپیاد بخونم.1-به نظرتون دیر نیست؟یعنی احتمال قبولیم هست؟
2-چون دیر دارم شروع می کنم بهتره چه چیزایی را بیشتر بخونم یا چه چیز هایی را نخونم3-حدودا روزی چند ساعت باید بخونم؟
من iqخیلی پایینه و بعضی چیز ها رو زود زود یادم میره ولی بعضی چیز ها اصلا یادم نمیره.به زیست و المپیادم خیییلی علاقه دارم
تو یه وبلاگ که درباره کنکور بود خوندم که دانش آموزان پیش در ابتدای راه بسیار با اراده و پراکنده مطالعه می کنن در میانه راه از سرعتشون کم می شه و نزدیکی های کنکور سرعتشون رو زیاد می کنن ولی از دقت خود می کاهن.

یاد شعری افتادم که می گفت : رهرو آن نیست که گه ... (بقیه اش روخودتون یاد دارید! :-")

به نظر من نیازی نیست که آدم جو گیر بشه و روزی n ساعت درس بخونه. بهتره همون مقداری که می شه رو همیشه بخونه.(شرط اول: این مقدار باید بزرگتر از نیم ساعت روزانه برای شروع باشه.) با ی حساب دو دو تا چهارتا میشه فهمید که اگه یک روز خودت روبکشی و 10 ساعت المپیاد بخونی و 2 روز دیگر هیچ نخونی مثل اینه که روزی 3 ساعت خوندی(باقیمانده 10 بر 3 را به حساب فراموشی می ذاریم.)

مثلن خودم تو یه روز تابستونی از صبح شروع کردم و تا نیمه های شب حدودا 16 ساعت مطالعه مفید داشتم ولی فردایش رو تا ظهر خوابیدم بعداز ظهر هم اصلا حوصله نداشتم فردایش هم رفتم ... . از اونجا اومدم باز خسته بودم. روز بعد به اتفاقات روز قبلش فکر می کردم. روز بعدش که خواستم شروع کنم تقریبا اون چیز هایی که خونده بودم فراموش کرده بودم و نشستم دوباره اون ها رو در 2 ساعت مرور کردم. و از روز بعد اون مطالعه دوباره به روال عادی برگشت. جالب این جاست که جایی که رفتم کاملا اختیاری بود و فکر می کردم مطالعه 2 روز قبلش رفتنم رو توجیه می کنه. حالا حساب کنید من در این 5 روز چقدر درس خوندم؟ :-"

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از alihhh :
سلام می خواستم بدونم آیا می ارزه به خاطر المپ زیست معدلم 17-16 بشه؟ خیلی بده
برای امتحانات نهایی که اصلا نگران نباشین چون حقیقتا سر کارین و فقط باید به تهدید ها و هشدار های معلماتون لبخند بزنین :)

یادمه که دبیر ریاضیمون هر وقت منو سر کلاس میدید برام احتمال میگرفت که چقدر شانس قبولی دارم! :))

و دبیر زبان و ادبیاتمون همیشه در تلاش بودن که اثبات کنن من و دوستای المپیادیم به بهانه ی المپیاد داریم تنبلی میکنیم! :-"

و خوشبختانه یاد ندارم حتی برای یک لحظه من و دوستام احساس پشیمونی کرده باشیم ... :لایک

اما خود من برای 3 تا از درسایی که مشکل داشتم بعد از مرحله ی اول تا موقع اعلام نتایج و بعد از مرحله ی دوم تا شروع امتحانات با چند جلسه کلاس حتی از همکلاسی هام جلو زدم و خداروشکر نمراتم هم خوب شد فقط در کل به خاطر اینکه مطالب کمتر مرور شد نمراتم در مقایسه با بعضی از همکلاسی هام کاهشی نسبی داشت که با توجه به اینکه نمره ی هر درس به تراز تبدیل میشه و با تراز کسب شده در کنکور جمع میشه در واقع نمره ی 18 با 20 تفاوت چندانی نخواهد کرد

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از Shaghayegh.Kh :
میشه کف هرسال رو بزارین؟
واسه مر1
مرسی
من تا الان نفهمیدم منظور از کف چقدره؟
به نظرم میخواید بدونید که آخرین نفر قبول شده در مرحله اول چند درصد می گیره که اون رو هم باید از همون فرد بپرسید!!!
به طور غیر رسمی و غیر علنی طی صحبتی که با یکی از اعضای کمیته وقتی تهران بودم داشتم میگفتن که افرادی که زیر 15% بزنن جایی در مرحله 2 ندارن . البته داخل پرانتز هم گفتند که حداکثر 500 نفر برای مرحله 1 ما توانایی پذیرش داریم.

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95

المپ زیست نمره منفی داره؟؟؟؟

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

به نقل از B@R@N KHAN000M :
المپ زیست نمره منفی داره؟؟؟؟
آره داره
دوستان من هیچی بلد نیستم همش پریده از ذهنم چه کار کنم؟

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

به نقل از fateme12 :
آره داره
دوستان من هیچی بلد نیستم همش پریده از ذهنم چه کار کنم؟
شما برین اول فصل45 گایتونو ی نیگا بهش بندازین فرایند احتمالی جافظرو گفته(تسهیل)
بدش برین فصل57 اگه اشتباه نکنم رو بخونین کلا حافظرو میفهمین...بدش میتونین ی برنامه توپ بریزین تا هیچی یادتون نره...این نهایت کمکی بود ک میتونستم بهتون بکنم...

جالبه 6ماهه ک من نیستم کلا اینجاروshnkگرفته نه؟؟؟ی زمان نظر میومد خودم جوابشونو میدادم...یادش بخیر چقد بیکار بودم

rahimi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
غیر سمپادى
شهر
اردبیل

بچه ها میگم خبر دارین کسانی که از مرحله ی اول قبول شدن کی معلوم میشه؟

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

به نقل از baran_cc :
بچه ها میگم خبر دارین کسانی که از مرحله ی اول قبول شدن کی معلوم میشه؟
دهه سوم اسفند...

rahimi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
غیر سمپادى
شهر
اردبیل

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

بچه ها بنظرتون اگه من تا سال آینده کتاب های گایتون و لنینجر و رست و ژنتیک ساسان امینی و آلبرتس و استرایر و سولومون رو بخونم میتونم طلا بگیرم؟

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

کارسوق زیست چه جوریاست؟ما فردا داریم.آمادگی قبلی لازم داره داره؟

mahdibam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلي بم
شهر
بم
مدال المپیاد
كامپيوتر رتبه 1و4و5 كشوري - كامپيوتر 1 قطب - رياضي 11 كشوري
دانشگاه
آسوشیتد آنیورسیتی !
رشته دانشگاه
تجربی

سخت نیست تقریبا همون کنفرانسه ولی باید تعاملی تر باشه
آمادگی نیاز داره

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از alimoola :
بچه ها بنظرتون اگه من تا سال آینده کتاب های گایتون و لنینجر و رست و ژنتیک ساسان امینی و آلبرتس و استرایر و سولومون رو بخونم میتونم طلا بگیرم؟
کسی جواب منو نمیده؟

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

برا مرحله دو باید چه جیزایی رو بخونم؟از لنینجر و گایتون چی بخونم؟امروز کارسوق داشتیم فهمیدیم من اندازه اولامونم سواد ندارم

M.V.M

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
ma

به نقل از خوشحال :
برا مرحله دو باید چه جیزایی رو بخونم؟از لنینجر و گایتون چی بخونم؟امروز کارسوق داشتیم فهمیدیم من اندازه اولامونم سواد ندارم
نه بابا. ١٠٠%سوادت بیشتره

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از alimoola :
:))
بنظرمن مهمتر از منابع،اينه كه يكي به آدم ياد بده المپيادي بخونه
من به شخصه الان كه سومم،اگر برميگشتم عقب اول از همه كمپل اصل رو ميخوندم هر ٦ جلدش بعلاوه اكولوژيش
همراهش ساسان هم ميخوندم
همين كمپل با وجودي كه همه ميگن آسونه و يك كتاب بيولوژي عمومي بيشتر نيست،ولي لامصب خيلي مطلب داره و خيلي قشنگه
من خودم از مهر ساله اول اشتب كردم كتابي مثله كمپلو ول كردم و از همون اول افتادم رو گايتونو لنينجر(البته زمان ما كمپل اصل ترجمه نشده بود)
فكر ميكنم همينا يه عالمه ميشه
بهتره بشيني رو سوالاي مرحله اول و دوم يكم فكر كني و يكم نگاهشون كني كه شيوه ي درست خوندن و چيزهاي با اهميت دستت بياد (;
به نقل از خوشحال :
من اگر بودم از گايتون قلبو گردش خون رو حتما و بعد كليه و تنفسو ميخوندم
از لنينجرم پروتيين و آنزيم رو ميخوندم بعدشم سوالاي استراير رو براي آنزيم حل ميكردم
حتما حتما سوالاي مرحله دو قبل رو حل ميكردم
اگر وقت بود حتما ساسان هم ميخوندم دوباره
باز اگر وقت بود اكولوژي رفتار وهابزاده ه ميخوندم
البته اينا در صورتي كه كمپل رو بلد ميبودم

Mahdi.rm

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
َشهید بهشتی | لاهیجان
شهر
لاهیجان(چایی)

سلام برای راهنمایی ها چه کتابی توصیه میشه؟؟

( بعد از زیست 1 . 2 . .3 پیش و شیمی )

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از Mahdi.rm :
سلام برای راهنمایی ها چه کتابی توصیه میشه؟؟

( بعد از زیست 1 . 2 . .3 پیش و شیمی )
به راهنمایی ها توصیه میشه به‌جای فکر کردن راجع‌به به چه‌طور وارد دانشگاه شویم؟ برن دنبال علایقشون و در هر چه سریع‌تر شبیه‌ شدن المپیاد به کنکور نکوشند.
ضمنا اینایی که توی پرانتز نوشتی رو معمولا اول دبیرستان می‌خونن اگر راهنمایی بخونی به طرز کاذبی جلویی.

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

من در کمال ناباوری مرحله1قبول شدم.فقط کتاب ریست دوم و زیست گیاهی الهه علویو خوندم.شب المپیادم نصفه پیشو خوندم.درصدم36.5شد.حالا به نظرتون برا مرحله2از کجا شروع کنم.خواهشا زود جواب بدین (:| (:| :-? :-ss

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از خوشحال :
من در کمال ناباوری مرحله1قبول شدم.فقط کتاب ریست دوم و زیست گیاهی الهه علویو خوندم.شب المپیادم نصفه پیشو خوندم.درصدم36.5شد.حالا به نظرتون برا مرحله2از کجا شروع کنم.خواهشا زود جواب بدین (:| (:| :-? :-ss
خدا بده شانس .
امسالو بیخیال شو مرحله دو :D. بشین فیزیولوژی گایتون بخون با ژنتیک استانسفیلد فعلا

بالا