• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کافه گیم

گیمینگ رو چی میدونید؟

• رای‌دهندگان
    151
  • شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
اینجا در مورد هر چی از گیم که دوست دارید حرف بزنید.مثلا این که کدوم کنسول بهتره،چرا چیتر ها زیاد شدن...انحصاری های سونی چطورن،چرا راکستار جی تی ای جدید رو نداد یا استراتژی هاتون رو درمورد بازی ها بگید.
برای شروع:
چیتر ها امانگ اس رو نابود کردن...تاحالا تو لابی های عمومی چیتر دیدید؟چکار کردن؟

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
میدونین که عموما به ما نمیگن Eathlete. شاید ماها رو به عنوان علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی بشناسن برای همین به نظر من گیمینگ درمعنای واقعی و درستش توی ایران وقت تلف کردنه چون نه رقابت واقعی و درستی داریم که دارای تیم و اجتماع باشیم نه امکان کسب درآمد به شکل مرسوم و جهانیش که بخوایم به عنوان صنعت بهش نگاه کنیم، از نظر جهانی هم که ماهارو آدم حساب نمیکنن و ‌حرفی برای زدن نداریم. بیشتر کسایی هم که به اسم گیمر میشناسیمشون توی ایران صرفا شومنن امثال روانگر و حمتی و عزیزی و ... به عنوان یوتیوبر فقط با محتوای گیمینگ شروع کردن ولی الان کمتر ازش استفاده میکنن چون مردم واکنش خوبی نمیدن.
.
البته بگم ویدیو گیم به عنوان سرگرمی مشکلی نداره تازه از خیلی جهات مناسبه ولی توی ایران فقط میشه به چشم سرگرمی بهش نگاه کرد.

متاسفانه بله.....ولی یه روز میرسه که ایران هم حرفی برای زدن داشته باشه.....مشکل ما اینه...جامعه ما پر هست از آدم های خوش فکری که از اجرای ایده هاشون میترسن.....و همین باعث شده در صنعت هایی که جسارت حرف اول رو میزنه(مثل گیم سازی)بد عمل کنیم.......

Nova81

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شایستگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1400
والا ما یه دوره ای pes 2011 و gta sa میزدیم بعد از اون دیگه گذاشتیم کنار :D
تعریف رد دد رو از دوستام زیاد شنیدم!

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
والا ما یه دوره ای pes 2011 و gta sa میزدیم بعد از اون دیگه گذاشتیم کنار :D
تعریف رد دد رو از دوستام زیاد شنیدم!
شاهکار جدید راکستار رد دد هست........جی تی ای سن اندریاس که اصلا نگو..........بهترین گیم تاریخ با اختلاف

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
حجة الاسلام والمسلمین آیةالله سی جی رحمه‌الله علیه...
شخصیت محبوب تر از این پیدا کردین بگین؟

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
خب اگه به گیم معتاد نشی خیلی لذت بخشه

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
اینجا در مورد هر چی از گیم که دوست دارید حرف بزنید.مثلا این که کدوم کنسول بهتره،چرا چیتر ها زیاد شدن...انحصاری های سونی چطورن،چرا راکستار جی تی ای جدید رو نداد یا استراتژی هاتون رو درمورد بازی ها بگید.
برای شروع:
چیتر ها امانگ اس رو نابود کردن...تاحالا تو لابی های عمومی چیتر دیدید؟چکار کردن؟
برای بحث امانگ اس باید بگم که اره من یه چیتر دیدم توی یه لابی معمولی نورث امریکا،همین که بازی شروع شد ایمپاستر شد،یه ثانیه از شروع نگذشته بود که همه رو توی کافه تریا کشت:/
کیل کول داون نداشت و همینطوری میرفت واسه خودش،از لا دیوار،تسک هارو غیرفعال میکرد و همه جارو با هم ساباتوژ میکرد،یه بدی ای که امانگ اس داره اینه که نمیشه بعد از گیم ینفر رو با اسمش پیدا کرد تا ریپورتش کنی،فقط حین دیسکاس میشه که فقط از بازی کیک میشه،یه گزینه ای باید بزارن که بشه اونارو ریپورت کرد،یه چیز باحال دیگه ای که میتونن بزارن هم قابلیت اد کردن بقیه به عنوان فرنده:)

"درباره انحصاری های کنسول ها"
من فکر نمیکنم کسی زیاد انحصاری های مایکروسافت رو بشناسه،معمولا درحد فورزا و اینا.
اما انحصاری های مایکروسافت خیلی بیشتر و باحالترن!
از انحصاری های مایکروسافت میشه به سری گیم های:halo,gears of war,forza horizon&forza motorsport,ryse
و گیم های تکی از جمله:sea of thieves,titanfall,quantum break,و بازی خیلی باحال cuphead اشاره کرد!
یجورایی میشه گقت که با این که کنسول های سونی دارای انحصاری های خیلی خفنی عین سریgod of war هستند،کنسول های مایکروساغت هم بازی های خیلی باحالی دارند که به سلیقه فرد ربط داره،انحصاری های مایکروسافت بیشتر بازی های indie و rpg هستند،اما بازی های انحصاری سونی بیشتر بازی های slayer و group action و duel wield هستند.
برای gta vi هم تنها چیزی که میتونم بگم اینه که این بازی یه تریلر(غیر رسمی)داشته،همچنین هم تعدادی از سازندگان gta در راکستار گفته بودن که این بازی در حال ساخته،فکر کنم این یکی از بهترین gta ها خواهد بودچونکه مدت خیلی زیادیست که در درست ساخته،فکر کنم از سال 2017 اولین جرقه های gtaجدید زده شد،الان یه بازی ای که ما خیلی منتظرشیم cybepank 2077 هست که خیلی وقته مارو منتظر گذاشته،اما خب خود شرکت سازنده یه قسمت کوچیک از یه مرحله بازی رو به نمایش گذاشت،اما خب بعد چند ماه که دوباره اون رو نشونش دادن اون قسمت خیلییی(از نظر گرافیک،نورپردازی و...)خوب بود،پس میتونیم این gta vi رو شاهکار راکستار در نظر بگیریم؛هرچند که نیومده:(

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
راکستار حداکثر تا 2022 جی تی ای جدید رو میده بیرون....تو فرودگاه جی تی ای وی تموم سال هایی که جیتی ای های قبلی انتشار یافتن نوشته شده...بعد 2013 فکر کنم 2022 بود.....حداکثر تا اونوقت میاد.....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
یه بازی انگری برد بود چند وقت پیش بازی میکردم بعد این حریفی بود انلاین اسم نسخه ش یادم رفت ، جوری دمیج میداد با یه پرنده ، اصن ضایع بود چیتره ! میزد به سنگ سفت با اون پرنده کوچیکا همچی میریخت زمین در صورتی که ستون یخی هم به این راحتی نمیشکست چه برسه سنگ

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
یه بازی انگری برد بود چند وقت پیش بازی میکردم بعد این حریفی بود انلاین اسم نسخه ش یادم رفت ، جوری دمیج میداد با یه پرنده ، اصن ضایع بود چیتره ! میزد به سنگ سفت با اون پرنده کوچیکا همچی میریخت زمین در صورتی که ستون یخی هم به این راحتی نمیشکست چه برسه سنگ
به طور کلی چیزی که زیاده چیتر هست....تو پابجی موبایل طرف کاملا رباتی یه هو سر اسلحه میبرد یه سمتی شلیک میکرد بعد یه نفر اونور مپ هدشات میشد..... :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
به طور کلی چیزی که زیاده چیتر هست....تو پابجی موبایل طرف کاملا رباتی یه هو سر اسلحه میبرد یه سمتی شلیک میکرد بعد یه نفر اونور مپ هدشات میشد..... :))
از پشت دیوار تیر میزد هدشات میشد طرف

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
آره......یه بار هم دیدم یکی از یار هام با یه کلت مسخره یکی رو وال بنگ کرد...:|
چیتر فقط چیترا کاد موباااایییلللل
آخ چقدر بده این چیترای کالاف:/
یارو میومد توی هوا همون بالا وایمیستاد چیت اینویز داشت:/میومد از اون فاصله با ی آرکتیک با هیپ فایر همه رو هدشات میکرد:/
جالبه هم تیمیاش میومدن نارنجک مینداختن اون بالا یچی منفجر شه این بمیره:)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
عرضم به حضورتون كه Ori and the Will of the Wisps تو لیستِ the game awards نه تنها برای game of the year كانديد نشده، بلكه حتی بينِ كانديدهای best indie هم نيست :| بعد نکته اینجاست که Fall Guys تو این بخش کاندید شده ولی Ori نه!
جدی نمیدونم با چه منطقی بازیا رو انتخاب کردن. مثلاً فکر کردن Ori بازیِ مستقل محسوب نمیشه؟ وات دِ هل آقا؟ :)) حالا ما که به Ghost of Tsushima و Hades رای میدیم، ولی این رسمش نبود واقعاً!

+تو این سایت می‌تونید با اکانتِ جیمیل یا فیسبوک لاگین کنید و رای بدید. صرفاً جهتِ اطلاع :-"

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
عرضم به حضورتون كه Ori and the Will of the Wisps تو لیستِ the game awards نه تنها برای game of the year كانديد نشده، بلكه حتی بينِ كانديدهای best indie هم نيست :| بعد نکته اینجاست که Fall Guys تو این بخش کاندید شده ولی Ori نه!
جدی نمیدونم با چه منطقی بازیا رو انتخاب کردن. مثلاً فکر کردن Ori بازیِ مستقل محسوب نمیشه؟ وات دِ هل آقا؟ :)) حالا ما که به Ghost of Tsushima و Hades رای میدیم، ولی این رسمش نبود واقعاً!

+تو این سایت می‌تونید با اکانتِ جیمیل یا فیسبوک لاگین کنید و رای بدید. صرفاً جهتِ اطلاع :-"
بازیای شبیه ساز و استراتژی رو هم کنار هم میذارن
کلا منطق خاصی ندارن
البته fall guys یه انفجار داشت توی توییچ و یوتیوب که خیلی به چشم اومد.
.
حالا اینا به کنار کی گوتی میشه؟
اگه tlou2 بشه حسابی دعوا میشه تو سایتای فارسی سر اینکه واقعا حقش بوده یا بخاطر حمایتش از lgbtq ها و ...
اولایی که tlou2 اومد اکثرا بازی رو میکوبوندن به همراه فحش و مخلفات، الان به شکل محترمانه با گفتن اینکه بازی سلیقه‌ایه ازش دفاع میکنن:))

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بازیای شبیه ساز و استراتژی رو هم کنار هم میذارن
کلا منطق خاصی ندارن
البته fall guys یه انفجار داشت توی توییچ و یوتیوب که خیلی به چشم اومد.
.
حالا اینا به کنار کی گوتی میشه؟
اگه tlou2 بشه حسابی دعوا میشه تو سایتای فارسی سر اینکه واقعا حقش بوده یا بخاطر حمایتش از lgbtq ها و ...
اولایی که tlou2 اومد اکثرا بازی رو میکوبوندن به همراه فحش و مخلفات، الان به شکل محترمانه با گفتن اینکه بازی سلیقه‌ایه ازش دفاع میکنن:))
به هر حال با هیچ توجیهی نمیشه Ori رو کنار گذاشت :)) Ori از هر جهت واقعاً یه «شاهکار» بود!
خب اگه قرار باشه با ترند شدنِ یه بازی و معروف بودنش بیان بهترین بازی رو انتخاب کنن، من از همین جا *یدم تو اون the game awards :)) جدی فال گایز چی داشت که الان برای best indie کاندید بشه؟ :|

خودم به Ghost of Tsushima رای دادم. البته من وقت نکردم به جز Hades بازی‌های دیگه رو هم تجربه کنم و نظرم صرفاً از روی چند تا گیم‌پلی و استریمه که از هر کدوم دیدم :)) ولی نباید به Last of Us 2 هم کم‌لطفی کنیم. موافقم که در مقایسه با نسخه‌ی اولش اُفتِ چشم‌گیری داشت، ولی من شخصاً فکر میکنم که هنوز هم با وجودِ تمامِ مشکلاتش از بیشترِ بازی‌های امسال یه سر و گردن بالاتره :-" فقط این که تو بخشِ best narrative کاندید شده یه مقدار مسخره‌ست :))
در کل به نظرم باید یکی از دو بازیِ Hades یا Ghost of Tsushima انتخاب شه. ولی حدس میزنم ملت بیشتر به Last of Us رای بدن!

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
به هر حال با هیچ توجیهی نمیشه Ori رو کنار گذاشت :)) Ori از هر جهت واقعاً یه «شاهکار» بود!
خب اگه قرار باشه با ترند شدنِ یه بازی و معروف بودنش بیان بهترین بازی رو انتخاب کنن، من از همین جا *یدم تو اون the game awards :)) جدی فال گایز چی داشت که الان برای best indie کاندید بشه؟ :|

خودم به Ghost of Tsushima رای دادم. البته من وقت نکردم به جز Hades بازی‌های دیگه رو هم تجربه کنم و نظرم صرفاً از روی چند تا گیم‌پلی و استریمه که از هر کدوم دیدم :)) ولی نباید به Last of Us 2 هم کم‌لطفی کنیم. موافقم که در مقایسه با نسخه‌ی اولش اُفتِ چشم‌گیری داشت، ولی من شخصاً فکر میکنم که هنوز هم با وجودِ تمامِ مشکلاتش از بیشترِ بازی‌های امسال یه سر و گردن بالاتره :-" فقط این که تو بخشِ best narrative کاندید شده یه مقدار مسخره‌ست :))
در کل به نظرم باید یکی از دو بازیِ Hades یا Ghost of Tsushima انتخاب شه. ولی حدس میزنم ملت بیشتر به Last of Us رای بدن!
Ghost of Tsushima عالیه

چیتر فقط چیترا کاد موباااایییلللل
آخ چقدر بده این چیترای کالاف:/
یارو میومد توی هوا همون بالا وایمیستاد چیت اینویز داشت:/میومد از اون فاصله با ی آرکتیک با هیپ فایر همه رو هدشات میکرد:/
جالبه هم تیمیاش میومدن نارنجک مینداختن اون بالا یچی منفجر شه این بمیره:)
اون رو ولش...تو پابجی پلیر های عادی گلیچ میزنن نابودت می کنن.....چیزی هم که زیاده چیتر .....

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
من خیلی دوست دارم گیمر بشم ولی خب به دلایلی که مهم ترینش نداشتن سیستم خوبه نمیتونم. من یه لپتاپ دارم که سنش از خودم بیشتره. حالا به زور توستم چند تا گیم بریزم روش. وقتی میبینم پسر خاله ام که 5 سال از من کوچیکتره ps4 داره دلم به حال خودم میسوزه. البته رو کنسولش call of duty WW2 رو تموم کردیم باهم. رو این لپتاپ قدیمی خودم هم تا حالا بهترین گیمی که داشتم CoD : modern warfare ( اون قدیمیه (4) ) بوده. واقعا پایانش رو دوست داشتم و همچنین الان دارم Halo 1 رو تموم میکنم. با اختلاف از اونیکی بهتره :)
خیلی دوست دارم یه روزی برسه که من بتونم cyberpunk رو اجرا کنم. البته بعید میدونم :(

بالا