• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
بچه هایی که اینجا رشتشون روانشناسیه یکی لطفا تفاوت سائق و نیاز رو واسه من توضیح بده...
مشاهده پیوست 935
طبق این اسلاید سائق میتونه همون نیاز هم باشه؟
تعاریفشون میگه که هم سائق و هم نیاز مفاهیم بیولوژیکی هستن. ولی تفاوتشون چیه دقیقا؟

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
عاقا من یه اخلاق گهی دارم ه سریع از یه چیزی ناراحت میشم و بعضی وقتا نمیتونم درست تصمیم بگیرم سر همین قهرای بیخود !راه حلی ؟نظری؟

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
چطور میشه اجتماعی تر شد؟

من همیشه در بین آدم ها استرس میگیرم و دلم نمیخواد توی گروه ها باشم، از کنفرانس دادن و حرف زدن برای جمع هم بدم میاد، خلاصه که واقعا سخته برام!
اگر کسی پیشنهادی داره کتابی چیزی بهم بگه ممنون میشم!
من رشتم روانشناسی نیست اما چون خودم این مشکلو داشتم (هنوزم دارم)حدس میزنم این استرسی که میگید یه بخشیش ناشی از منتقد درونیتونه که افکار منفی تولید میکنه[دائما فردو بادیگران مقایسه میکنه،سرکوفت میزنه...]اگر به نوعی بتونید منتقد درونیو اصلاح کنید یا بپذیریدش اون استرسه حل میشه
به نظرم این کتابا خوبن برای شروع
"ازحال بد به حال خوب"دیوید برنز ترجمه مهدی قراچه داغی(مبتنی براصلاحه)
"تله شادمانی" راس هریس دکترعلی صاحبی مهدی اسکندری(مبتنی برپذیرشACT)

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
بعضی اوقات ذهنم دو تا میشه از این ور یکی میگه الینا این کارو کن و اون ور هم یکی میگه حق نداری این کارو کنی و این دو نفر با هم گفتگو می کنن سر هر موضوعی مثل دو نفر مختلف عمل می کن و نظرات واحدی رو ارایه می دن البته اینا همیشگی نیست ولی خب عموما هست، و اینکه آیا طبیعیه؟؟؟

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
اینکه وقتی ناراحتم به رویای چیزایی که دوست دارم فکر می کنم یعنی به عنوان واکنش دفاعی رویاپردازی می کنم بده؟
حتی رویاهایی که محاله ممکنه تحت هیچ شرایطی واقعی بشه؟:-<

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سلام.
من صفحات قبل رو نخوندم ک ببینم مشکلی مشابه من واسه کسی پیش اومده یا ن.اگه تکراریه لطفا بگید ک بگردم پیدا کنم
من یه مدتیه هیچ کدوم از وسایلمو نمیتونم دور بریزم.کلی خودکار دارم ک تموم شدن ولی دلم نمیاد بندازم آشغالی.حس میکنم به وسایلم خیلی وابسته ام و وقتی مامانم به زور یه چیزیو دور میندازه تا مدتها فک میکنم ک چی به سر اون وسیله اومد؟ در واقع حس میکنم وسایلم موجودات زنده ان و من نباید تنهاشون بذارم وگرنه آسیب میبینن.فک میکنم اونا مثل بچه هامن و به مراقبت نیاز دارن.
یا مثلا اگه یه عروسکی کتابی چیزی رو ناجور رو قفسه بذارم فک میکنم اون وسیله دردش میاد و کمرش اذیت میشه و مثلا اگه خودم تو اون شرایط بودم حتما دردم میومد و میرم جای اون وسیله رو عوض میکنم.
به نظرتون مشکل حادیه؟ یا ن با گذشت زمان حل میشه؟به نظر خودم داره دردسرساز میشه.من از تصور اینکه گوشیمو بفروشم و یکی دیگه بگیرم میترسم درست مثل اینکه بگن یه عزیزی خدای نکرده چن وقت دیگه فوت میشه.
any ideas?

منم دلم نمیومد وسایلمو دور بندازم چون همیشه فکر میکردم یه جایی به دردم میخوره. این احساس موجودات زنده رو نداشتم ولی کمدم پر از آشغال بود. کتاب جادوی نظم خیلی خوب بود. کل وسایلا رو دسته بندی میکنه و دلیل میاره برات که بندازیش دور. من اینو خوندم چندین تا پلاستیک پر از وسایلی رو که لازم نداشتم انداختم دور. کلا خیلی راحت تر شدم و راحت تر با این قضیه برخورد میکنم.
رسالت اشیا در همون حس خوبی هست که بهت میدن. حتی وقتی یه هدیه از طرف کسی دریافت کردی همین که اون هدیه حسش رو بهت منتقل کرد کافیه. بعد میتونی بندازیش دور. البته این کتاب خیلی بهتر توضیح داده. اسپویلش نکنم:-"
بعد وقتی دور و ورت خالی میشه خیلییی حس خوبیه. ذهنت کلللی باز میشه
الان من همش دلم میخواد وسایلمو بندازم دور:D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
حس میکنم بهطور نضمنی دچار شک شدم یعنی یکم دیگه خودمو ول کنم سکان جهانم زیر سوال میبرم...
فکر میکردم این یه راه برا یاد گرفتنمه و مشکل ساز نخواهد شد ولی دلره مشکل ساز میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بچه ها سایتی رو میشناسین که مشاوره آنلاین داشته باشه؟
هرچی سایت میشناختم همه صرفا تلفنی شدن

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
بچه ها سایتی رو میشناسین که مشاوره آنلاین داشته باشه؟
هرچی سایت میشناختم همه صرفا تلفنی شدن
اپ مشورپ
هم ویس و متن داره هم تلفنی و هم تماس تصویری

رعـنـا

منم آن درخت پیری، که نداشت برگ و باری.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
من خیلی وقته شبا اصلا نمیتونم راحت بخوابم،یعنی مثلا خیلی زمان میبره تا خوابم ببره حتی اگه خوابم بیاد،و اینکه زود زود نصفه شبی بلند میشم.مثلا 2ساعت میخوابم و بیدار میشم باز میخوابم و بیدار میشم و این موضوع باعث میشه خوابم کافی نباشه و روزا خسته ام اکثر مواقع و طول میکشه به خودم بیام.کلا این مشکل شب و روزم رو بهم ریخته

اگه راه حلی دارین ممنون میشم بگین

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
بعد از مرگ مامان دوست صمیمیم، کابوس مرگ مامانمو می بینم.

چندین بار تو شب.

نام مرکز سمپاد
همت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشگاه ملی علوم و فناوری ( اسلام آباد )

چندین بار تو شب.
خیلی وحشتناک هست. امیدوارم واسه هیچ‌کس اتفاق نیوفته. توی بیداری بهش فکر نکن تا از سرت بیوفته. من از این تجربه ها داشته‌ام. حقیقت دنیا اینه که همه چیز رو زمان باخودش ازبین می‌بره حتی چیزهایی که باور حذفش سخته

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
خیلی وحشتناک هست. امیدوارم واسه هیچ‌کس اتفاق نیوفته. توی بیداری بهش فکر نکن تا از سرت بیوفته. من از این تجربه ها داشته‌ام. حقیقت دنیا اینه که همه چیز رو زمان باخودش ازبین می‌بره حتی چیزهایی که باور حذفش سخته
اصلا بهش فکر نمیکنم، ینی فکر کردن بهش فقط صیح همون روز هست، ولی مدام می بینمشون. به شکلای مختلف. با مامانم صحبت کردم، باهاش وقت گذروندم و توی بیداری بهش فکر نکردم، ولی بازم سراغم میاد

نام مرکز سمپاد
همت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
اصلا بهش فکر نمیکنم، ینی فکر کردن بهش فقط صیح همون روز هست، ولی مدام می بینمشون. به شکلای مختلف. با مامانم صحبت کردم، باهاش وقت گذروندم و توی بیداری بهش فکر نکردم، ولی بازم سراغم میاد
برای دختر ها طبیعیه این مدل تفکرات توی سالهای بلوغ . اگر بهش فکر نکنی بعد ی مدت دیگه فراموش میشه زیاد هم جدی نگیر اگر بهش فکر نمیکنی. مگه کنکور داری امسال ؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
برای دختر ها طبیعیه این مدل تفکرات توی سالهای بلوغ . اگر بهش فکر نکنی بعد ی مدت دیگه فراموش میشه زیاد هم جدی نگیر اگر بهش فکر نمیکنی. مگه کنکور داری امسال ؟

نه کنکور نه. ایشالا چهار سال دیگه

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق

چندین بار تو شب.
منم وقتایی که افکار مشابهی میاد سراغم، واسه دفع بلا صدقه میدم و واقعا به صدقه و کمک به نیازمندان اعتقاد دارم.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
منم وقتایی که افکار مشابهی میاد سراغم، واسه دفع بلا صدقه میدم و واقعا به صدقه و کمک به نیازمندان اعتقاد دارم.
فکر کنم یجور درگیری ذهنی باشه نه بلا که برای دفعش صدقه بدم

نام مرکز سمپاد
همت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
فکر کنم یجور درگیری ذهنی باشه نه بلا که برای دفعش صدقه بدم
خب همین، ذهن منم درگیر میشه و وقتی صدقه میدم فکر میکنم که دیگه این اتفاق نخواهد افتاد و ذهنم آزاد میشه.
بازم به نظرم ذهنت میترسه از اینکه خدای نکرده این اتفاق برای تو هم بیفته. پس باید کاری کنی که باورت شه این اتفاق -در شرایط فعلی- نخواهد افتاد. واسه من این روش کارساز بود. ممکنه واسه تو راه دیگه ای مفید تر باشه.
ببین مثل نذر کردن یا دعا کردن میمونه. قاعدتا با دعا کردن برای بارون باریدن، عناصر لازم در طبیعت برای بارش بارون (تبخیر از سطح دریا و شرایط جوی لازم) فراهم نمیشه. پس چرا با وجود این هنوز یه سریا واسه پدیده های طبیعی نذر میکنن؟ به نظرم بیشتر از هر چیز بازی ذهنی هست که ذهن آروم شه و امیدوار باشه که بارون خواهد بارید. ممکنه هم بگی همچین افرادی خرافاتی هستن ولی به نظرم هرچیزی که ذهن رو آروم کنه میتونه با دید مثبت بهش نگاه شه.
امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم.

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
وقتی کارای مورد علاقه‌ام و انجام میدم، احساس میکنم یکی از درونم میزنه تو ذوقم، مثلا میگه: احساساتت خیلی مسخره ان، به خاطر اینکه همه این کارو دوست دارن تو هم دوسش داری و...
این حالت اسمی نداره؟ آخه یه دفعه تو یه تست روانشناسی بهش اشاره شده بود.

بالا