• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کافه گیم

گیمینگ رو چی میدونید؟

• رای‌دهندگان
    151

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
الان نظر جدیدی نداری؟
:))
چرا دیگه، اتفاقاً با اختلاف باید همین The Last of Us می‌شد :)) (نکته: هیچ وقت با گیم‌پلی و walkthrough دیدن چیزی رو قضاوت نکنید و حتماً اول خودتون بازی کنید :-")
+ ببین واقعاً بی‌نقص‌ترین شکلِ ممکن بود! نمی‌دونم چه ایرادی براش وجود داره که درموردش حرف بزنم.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
چرا دیگه، اتفاقاً با اختلاف باید همین The Last of Us می‌شد :)) (نکته: هیچ وقت با گیم‌پلی و walkthrough دیدن چیزی رو قضاوت نکنید و حتماً اول خودتون بازی کنید :-")
+ ببین واقعاً بی‌نقص‌ترین شکلِ ممکن بود! نمی‌دونم چه ایرادی براش وجود داره که درموردش حرف بزنم.
(به نظرم) بازی اول داشت میگفت که توی یه فضای پادآرمان‌شهری(دیستوپیایی) آدم خوب هست ولی بازی دوم سعی داشت بگه توی این فضا هیچکس آدم تماما خوبی نیست.
که این دوتا مخالف‌ان یه‌جورایی.

دیدگاهی که پلیر از بازی اول نسبت به الی داشت و بازی دوم رو خرید، با دیدگاهی که از بازی دوم نسبت به الی داره خیلی فرق میکنه [و فکر کنم تاثیر منفی بذاره روی بازی آینده]

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
(به نظرم) بازی اول داشت میگفت که توی یه فضای پادآرمان‌شهری(دیستوپیایی) آدم خوب هست ولی بازی دوم سعی داشت بگه توی این فضا هیچکس آدم تماما خوبی نیست.
که این دوتا مخالف‌ان یه‌جورایی.
راستش من همچین پیامی رو از نسخه‌ی اول نگرفتم :-" به نظرم تفاوتِ بارزی که بین نسخه‌ی اول و دوم وجود داشت، این بود که بازیِ اول بر اساسِ Survival و با محوریتِ زیبایی‌های انسانی بود در کنارِ خشونت‌های اون دنیای پسا آخرالزمانی. ولی بازیِ دوم بیشتر بر مبنای نفرت و انتقام‌جویی و زشتی‌هایی از این قبیل بود! در واقع نسخه‌ی دوم به شدت فضای دارک و خشنی داشت.
حرفی که درباره‌ی بازیِ دوم می‌زنی رو کاملاً قبول دارم! ولی خب شک دارم بازیِ اول همچین محتوایی داشته باشه :-?
دیدگاهی که پلیر از بازی اول نسبت به الی داشت و بازی دوم رو خرید، با دیدگاهی که از بازی دوم نسبت به الی داره خیلی فرق میکنه [و فکر کنم تاثیر منفی بذاره روی بازی آینده]
خب طبیعی نیست به نظرت؟ :-" بینِ یه دختر 14 ساله‌ی معصوم و اون الیِ 19 ساله‌ای که تو زندگیش بیش از هر آدمِ دیگه‌ای خشونت و مرگ دیده بود باید یه تفاوتی باشه یا نه؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
ولی خب شک دارم بازیِ اول همچین محتوایی داشته باشه :-?
به نظرم بازی اول میگفت که اوکی جوئل هر چقدر آدم مزخرفی باشه ولی نهایتا با الی تبدیل به آدم(پدر) خوب میشه

خب طبیعی نیست به نظرت؟ :-" بینِ یه دختر 14 ساله‌ی معصوم و اون الیِ 19 ساله‌ای که تو زندگیش بیش از هر آدمِ دیگه‌ای خشونت و مرگ دیده بود باید یه تفاوتی باشه یا نه؟
طبیعی که هست تنها چیزی که ایراد داره اینه‌که روی بازی بعدی اثر میذاره
یعنی دیدگاه‌ها قبلا مثبت بود الان اگه منفی نباشه خنثی‌ست و این برای کاراکتر اصلی بازی چندان خوب نیست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
به نظرم بازی اول میگفت که اوکی جوئل هر چقدر آدم مزخرفی باشه ولی نهایتا با الی تبدیل به آدم(پدر) خوب میشه
آره درسته. ولی: [اسپویلر] به نظرم کاری که نهایتاً جوئل کرد، خودخواهانه بود. تصمیم گرفت کسی که دوستش داره رو نجات بده ولی در عوض تمامِ بشریت رو به نابودی بکشونه! حتی شروعِ بازی دوم هم بر مبنای کارِ خودخواهانه‌ی جوئل‌ه. شاید از نگاهِ گیمر و الیِ نسخه‌ی اول جوئل آدمِ خوبی شده باشه، ولی از نگاهِ اَبی و امثالِ اَبی، جوئل بدترین انسانِ دنیاست.
طبیعی که هست تنها چیزی که ایراد داره اینه‌که روی بازی بعدی اثر میذاره
یعنی دیدگاه‌ها قبلا مثبت بود الان اگه منفی نباشه خنثی‌ست و این برای کاراکتر اصلی بازی چندان خوب نیست.
مگه قراره بازیِ بعدی هم ساخته بشه؟ :)) اسپویلر:
به هر حال، لزومی نداره با اِلی ادامه بدیم. همون طور که بازیِ اول با جوئل بود و بازیِ دوم با اِلی، ممکنه بازیِ سوم(؟) با کاراکترِ دیگه‌ای پیش بره. مثلاً داستانِ اَبی رو روایت کنه، در تلاش برای پیدا کردنِ Fireflies و نجاتِ بشریت!
البته من در این موضوع که بازی با اِلی ادامه داشته باشه مشکلِ خاصی نمی‌بینم. خب اِلی نهایتاً اَبی و حتی جوئل رو بخشید و پذیرفت که نفرت و میلِ به انتقام(که تبدیلش کرده بودن به یه کاراکترِ منفی) رو کنار بذاره. راستش به نظرم اِلی بعد از ماجراهای این بازی به مراتب ملموس‌تر و قابلِ درک‌تره :-"

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
آره درسته. ولی: [اسپویلر]
من خیلی داستان tlou رو یادم نیست ولی اگه اشتباه نکنم به جز الی هم کسایی بودن که نسبت به آلودگی مقاوم بودن و کلا توی همین فعالیت فایرفلای هم کشته شدن، یعنی جوئل با بیخیال الی شدن ممکن بود فقط الی رو به کشتن بده بدون هیچ نتیجه‌ای

مگه قراره بازیِ بعدی هم ساخته بشه؟
توی یه مصاحبه‌ای گفته بود به فکر بازی سوم هستن البته دوباره باید چند سال صبر کرد.
فکر نکنم اینقدر راحت الی رو ول کنن
و اینکه الی در طول داستان خط قرمزای زیادی رو رد کرد
بازم من خوشحالم که ابی رو نکشت اما این «نکشتن ابی» بقیه اعمال الی رو از بین نمیبره

آخر بازی اینجوری بود که اوکی ابی زنده موند ولی باید با این کنار بیاد که بیشتر رفقاش بخاطر انتقام اون کشته شدن و الان تنهاست
الی هم برای انتقام گرفتن تبدیل به یه جور هیولا شد که آخرش با یه فلش‌بک رام شد و عقب کشید

این دوتا شخصیت خودشون چیز زیادی برای ارائه‌دادن ندارن
دوتا شخصیت تنها با خاطرات تلخ از کارایی که کردن
مگه اینکه یه شخصیت سوم وارد بشه در کنار یکی از این دوتا که دوباره میشه tlou 1

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من خیلی داستان tlou رو یادم نیست ولی اگه اشتباه نکنم به جز الی هم کسایی بودن که نسبت به آلودگی مقاومت بودن و کلا توی همین فعالیت فایرفلای هم کشته شدن، یعنی جوئل با بیخیال الی شدن ممکن بود فقط الی رو به کشتن بده بدون هیچ نتیجه‌ای
نه ببین در واقع اِلی تنها immuneی بود که می‌شناختن! و جوئل این دروغ رو برای توجیهِ فرار کردن‌شون به اِلی گفت.
فکر نکنم اینقدر راحت الی رو ول کنن
و اینکه الی در طول داستان خط قرمزای زیادی رو رد کرد
بازم من خوشحالم که ابی رو نکشت اما این «نکشتن ابی» بقیه اعمال الی رو از بین نمیبره

آخر بازی اینجوری بود که اوکی ابی زنده موند ولی باید با این کنار بیاد که بیشتر رفقاش بخاطر انتقام اون کشته شدن و الان تنهاست
الی هم برای انتقام گرفتن تبدیل به یه جور هیولا شد که آخرش با یه فلش‌بک رام شد و عقب کشید

این دوتا شخصیت خودشون چیز زیادی برای ارائه‌دادن ندارن
دوتا شخصیت تنها با خاطرات تلخ از کارایی که کردن
مگه اینکه یه شخصیت سوم وارد بشه در کنار یکی از این دوتا که دوباره میشه tlou 1
آره تا حدودی موافقم.
البته واقعاً نمی‌تونم نظرِ خاصی بدم :-? بعد از تموم شدنِ نسخه‌ی اولِ بازی، من هیچ ایده‌ای به ذهنم نمی‌رسید که نسخه‌ی دوم دقیقاً چطور می‌تونه باشه؟ ولی خب دیدیم که ناتی داگ تو نسخه‌ی دوم چه داستانِ جذّاب و خوبی رو ارائه داد! به نظرم اِلی و اَبی، هر دو برای ادامه‌ی داستان کلی پتانسیلِ خوب دارن. چه اشکالی داره که تو دنیای تاریک و پر از خشونتِ The Last of Us، یه کاراکترِ خاکستری(و نه هیولا) داشته باشیم؟
ببین قطعاً یکی از بهترین بخش‌های The Last of Us، شخصیت‌پردازیِ قوی و خوبشه! اِلی و اَبی، علاوه بر کارهایی که تو این نسخه از بازی کردن، کلی ابعادِ دیگه‌ی هویتی هم دارن که هر کدوم رو می‌شه به یه بازیِ کامل بسط داد. مثلاً به نظرم اَبی+لِو، یه جوئل+اِلی به شکلِ دیگه‌ست که اگه در کنارِ انگیزه‌های اَبی برای پیدا کردنِ فایرفلایز قرار بگیره، باز هم می‌تونه یه روایتِ جدید رو شکل بده. به علاوه، فراموش نکنیم که اِلی فکر می‌کنه با فدا کردنِ خودش برای تولیدِ واکسن، به زندگیش «معنا» می‌ده [اینو خودش به جوئل گفت] و خب این هم می‌تونه انگیزه‌ای باشه برای کمک کردنِ اِلی به اَبی برای پیدا کردنِ فایرفلایز، تولید کردنِ یه واکسن، و بازسازیِ دنیا. مخصوصاً حالا که به قولِ تو اِلی تنهاست و دیگه چیزی نداره. به جز ایمن‌بودنش در مقابلِ بیماری!
حالا باز نمی‌دونم :)) به هر حال ملت نشستن تو کمپانی‌های بازی‌سازی فکر می‌کنن که چطور یه داستانِ خوب در بیارن دیگه :-"

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
نظرتون درباره سفیر عشق چیه؟

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
komputerka
hashslash
این دوتارو حتما ببینید توی یوتیوب و اینستاگرام

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
نظرتون راجب AC Revelations چیه؟
من خیلی از تایم لاین و نحوه دیزاین کاراکترا، به علاوه مپ گذاریش خوشم میاد

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
  • شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
اگر خواستید یسری از لودآوت های مورد علاقم برای codm رو میتونم اینجا بفرستم "نسبتا" حالشو ببرید^__________^

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
  • شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
اتفاقا لودآوت دارم براشون
خواستی همینجا میفرستم
آره بفرست(توصیه من اینه که رو کلاش اپتیک نگذارید(خودم قدیما 4x میگذاشتم روش)بیشتر حواستون به Accuracy باشه)

آخرین ویرایش:
بالا