• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چقدربه اخبارِ صداوسیمایِ ایران اعتماد دارید؟

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی
پاسخ : چقدربه اخبارِ صداوسیمایِ ایران اعتماد دارید؟

اخبار ایران دروغ نمیگه
فرقش با اخبار خارجی اینجاس که بعضی چیزارو نمیگه
و اینکه هرکدوم حقیقت رو با عقیده ی خودشون تفسیر میکنن
اینم یک چیز طبیعیه.که همراه با خبر تحلیلش هم ارائه بشه.
واقعیت اینه که هیچکدوم همه چیز و همه بعد رو نمیبینن
این شنونده ست که باید با هوش و ذکاوتش و با شنیدن تمامی خبر ها تحلیل درست کنه

Dr.Aknes

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهل کاشانم
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

یکم اعتماد دارم ولی نمیگم دروغ میگه!

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

ميدوني الكترون چيه؟؟حالا همون الكترون رو به هزار قسمت مساوي تقسيم كن
من به اندازه ي نصف يكي از اين هزارقسمت به اخبار ايران اعتماد دارم :|

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

یه دوستی داشتیم حرف قشنگی میزد.

چرا هیچ‌وقت اینها به اخبار کشور لوکزامبورگ گیر نمیدن و فقط به سوریه و آمریکا. و ... گیر دادن.
دو قدم نیروهای سوری جلو یا عقب برن این ها نیرو اعزام می‌کنن.
اما هنوز اخباری از نروژ و ... ندادن سال به ساله(این موارد منظورم سیاسیه)

در ضمن در طرز صحبت هاشون دقت کنید میبینید خوب نیست و خصمانه هست تا حدودی.
در کل سیاسی رو اصلا قبول ندارم.
در بقیه موارد که اوضاع بدتره.
وقتی تورم رو 45-46% اعلام می‌کنن معلومه دیگه اوضاع

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
فقط دو تا بخش رو قبول دارم:
1-خارج از گود که میره بدبختیای ورزشکارارو نشون میده :|
2-آخر بیست و سی که یه مرده هست(همیشه هم همونه) میره مناطق محروم بدبختی های مردمو نشون میده :|

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
بستگی داره در چه زمینه ای...

مثلا در مسائل سیاسی تقریبا جهت داره. طرف جبهه حاکمه بیشتر. بهتره ادم از نشریه ها و روزنامه ها به بینش سیاسی برسه تا اخبار جمهوری اسلامی...

ولی درباره مسائل بین الملل خبر صدا سیما رو به امثال وآ ترجیح میدم.
وقتی ادوارد استودن ازونور میگه امریکا داعش رو بوجود اورده. رئیس جمهورشونم توی مناظرات تبلیغاتی هر جا گیر میکرد به کلینتون میگفت شما داعش رو بوجود اوردین، خب اندک عقلی برامون مونده که تشخیص بدیم اخبار تحولات میدانی نبرد با داعش در خبرگزاری صدا سیما جمهوری اسلامی که ایران اصلی ترین نقش رو در مبارزه با داعش داره موثق ترینه...

ناتانائیل

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱(حاج ترابی)
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی
بستگی داره در چه زمینه ای...

مثلا در مسائل سیاسی تقریبا جهت داره. طرف جبهه حاکمه بیشتر. بهتره ادم از نشریه ها و روزنامه ها به بینش سیاسی برسه تا اخبار جمهوری اسلامی...

ولی درباره مسائل بین الملل خبر صدا سیما رو به امثال وآ ترجیح میدم.
وقتی ادوارد استودن ازونور میگه امریکا داعش رو بوجود اورده. رئیس جمهورشونم توی مناظرات تبلیغاتی هر جا گیر میکرد به کلینتون میگفت شما داعش رو بوجود اوردین، خب اندک عقلی برامون مونده که تشخیص بدیم اخبار تحولات میدانی نبرد با داعش در خبرگزاری صدا سیما جمهوری اسلامی که ایران اصلی ترین نقش رو در مبارزه با داعش داره موثق ترینه...
نظرت نظرمه احسنت

ثنا:/

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
wgaf?
سال فارغ التحصیلی
1400
با عرض سلام و ادب و احترام و خسته نباشید
خدمت همه دست اندرکاران و دست برون کاران اکثرا محترم!
بنده باید در کمال شفافیت خدمتتون بگم
که
هیییچ!{-8
همیشه روشنهااا ولی داره برای خودش فک می زنه :D

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
ببینید رسانه ها نمیتونن بیطرف باشن درحقیقت برای اینکه بتونن ادامه بدن کارشونو باید یکی ازش حمایت کنه
همین هم باعث میشه که اون رسانه نحوه بیانش منحصر به خودش باشه مثلا سیاست رسانه ی BBC تلاش میکنه نظر مردم رو نسبت به حکومت در دراز مدت عوض کنه که خیلی هم هوشمندانه ست و من تحسينش میکنم این باعث میشه که مردم بدون اینکه متوجه بشن نظراتشونو نسبت به حکومت عوض کنن و این سیاست خارجی انگلیسه
یا شبکه کلمه خیلی نظراتشو تند بیان میکنه که این سیاست خارجی عربستان رو نشون میده
و صدا و سیمای ایران هم که مشخصا در خلاف جهت شبکه های ماهواره ای عمل میکنه پس اگه کسی بخواد خبری رو دنبال کنه بهتره که هم از ایران و هم از BBC دنبال کنه
مثلا وقتی که شهید فخری زاده رو ترور کردن تمام شبکه های خارجی درموردش صحبت کردن اما شبکه خبر داشت در مورد کشت برنج صحبت میکرد! حالا چرا؟ چون حفاظت از ایشون وظیفه دولت بود اما دولت با وجود اشاره ی صریح نتانياهو از حفاظت از ایشون سرباز زد!
اینم نمونه ای از جهت گیری رسانه ها...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
معتقدم اونا واقعیت میگن اما همهش رو نه از زر های مفت بعضی خبرگزاریا بهتره

• دیسلایک
امتیازات: ----

Nerd_Girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
95
قبلا 90 درصد اعتماد داشتم اما بعد یه اتفاقی کمتر از 10 درصد اعتماد دارم یادمه یکی از دوستام یه کار پژوهشی انجام داده بود و باهاش مصاحبه کرده بودن موقع پخش با چیزی که مصاحبه کرده بودن زمین تا آسمان فرق میکرد حتی اسم دانشگاهشم عوض کرده بودن به جا غیرانتفاعی ، دانشگاه تهران گفته بودن

ثنا:/

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
wgaf?
سال فارغ التحصیلی
1400
ببینید رسانه ها نمیتونن بیطرف باشن درحقیقت برای اینکه بتونن ادامه بدن کارشونو باید یکی ازش حمایت کنه
همین هم باعث میشه که اون رسانه نحوه بیانش منحصر به خودش باشه مثلا سیاست رسانه ی BBC تلاش میکنه نظر مردم رو نسبت به حکومت در دراز مدت عوض کنه که خیلی هم هوشمندانه ست و من تحسينش میکنم این باعث میشه که مردم بدون اینکه متوجه بشن نظراتشونو نسبت به حکومت عوض کنن و این سیاست خارجی انگلیسه
یا شبکه کلمه خیلی نظراتشو تند بیان میکنه که این سیاست خارجی عربستان رو نشون میده
و صدا و سیمای ایران هم که مشخصا در خلاف جهت شبکه های ماهواره ای عمل میکنه پس اگه کسی بخواد خبری رو دنبال کنه بهتره که هم از ایران و هم از BBC دنبال کنه
مثلا وقتی که شهید فخری زاده رو ترور کردن تمام شبکه های خارجی درموردش صحبت کردن اما شبکه خبر داشت در مورد کشت برنج صحبت میکرد! حالا چرا؟ چون حفاظت از ایشون وظیفه دولت بود اما دولت با وجود اشاره ی صریح نتانياهو از حفاظت از ایشون سرباز زد!
دقیقاً...باید میومدن بررسی میکردن که ببینن چرا اطلاعات همچین گاف بزرگییییی داده؟حتی من فکر میکنم باید وزیر اطلاعات استیضاح بشه... مگه چقد از از دست دادن حاج قاسم گذشته؟؟؟؟

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
بگی توجیه گر حکومت بیداد صحیح تره.یادم یه بار شنیده بودم حکومتی که هم اقتصاد هم رسانه و هم ارتش رو در دست داشته باشه فساد درش اجتناب ناپذیره

خب ترامپ به خاطر اینکه دموکاتا و خراب کنه میگف داعشو اوباما درس کرده .و اسنودن تو روسیه پناهنده س و یه جورایی باید حرفایی بزنه که روسا خوششون بیاد وگرنه جایی امنتر از روسیه واسش وجود نداره.نمیشه گفت داعشو کی به وجود اورده چون منافع خیلیا حتی ایران تو به وجود اومدن داعش بود
این قضیه ی سود ایران از داعشو قبلنم شنیده بودم ولی حقیقتا چون میگن ایران اقتصادش از راه تجارت و جاده ی ابریشم و این جور چیزا و به تبعش امنیت مسیرای تجاری باید بگذره، این قضیه چه سودی می تونه داشته باشه؟

پ.ن: بحث بی ربط به موضوع شد اگه مشکل پیش میاره منتقلش کن مدیرجان:-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
به قدر چشمانمان
(برعکس بخوانید:-")

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
به خاطر اینکه در پوشش مبارزه با داعش نیرو واسه سرکوب مخلفای دولت بشار اسد میفرستاد
خب گیرم مخالفای اسد سرکوب شدن! امنیت راهای تجاری به خاطر اونا کم شده بود که با این کار مشکل حل شد؟ اگه این طور بود چرا سهم صادراتی و تجاری ایران توی این مسیر کم‌تر از حد قابل قبوله؟

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
کلا به خاطر تحریما دیگه ایران دادوستد انچنانی نداره و کلا را۶ ابریشم کشکه و تقریبا صدها ساله ک۶ ایران ازش بی بهرس بعدشم توازن قدرت تو منطقه خیلی مهمه و ایران ب۶ خاطر توازن قدرت بود که از اسد حمایت میکرد تازه از بل بشوی به وجود اومده به خاطر داعش کلی قاچاق مواد و نفت میشد انجام بگیره که کلی ب۶ نفع ایرانه.اون کمک ایران برای سرکوب مخالفای اسد رو همین چند روز پیش از ایمیلای لو رفته هیلاری فهمیدن
ینی از چند صد سال پیش از روسیه تجارت می کردن؟

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
اونایی که دیس د
اونایی که مخالفن لطفا دلیلشونو بگن من اصلاح کنم

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
میدونم تاپیک برای 7 سال پیشه،اما صدا و سیمای ایران الان به دلیل همین کرونا و... به بدترین دورانش رسیده
اخبار غلط،سرکوب اعتراضات و...
من به شخصه هیچ اعتمادی به صدا و سیما ندارم
سازمانی که به اخبار آمریکا بیشتر از اخبار و سقوط هواپیماشون با 176 تن انسان بیشتر میپردازه قابل اعتماد نیست
هر روز هم وعده جدید
درست میشه
درست میشه
درست میشه...
...
وقتی که یک سازمان خصوصی اخبار درست تری از یک منبع اخبار دولتی معتبر داره،اون منبع اخبار پشیزی نمی ارزه.

بالا