• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چقدربه اخبارِ صداوسیمایِ ایران اعتماد دارید؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : چقدربه اخبارِ صداوسیمایِ ایران اعتماد دارید؟

معمولا خبرگزاری ها با توجه به سیاست های سازمانیشون، همراه پخش خبر ها می خوان دیدگاه هاشونم رو هم به مخاطب برسونن. دلیلی نداره فکر کنیم صدا و سیما از این قاعده مستثنا هست.
این دیدگاه ها هم معمولا با بزرگ نمایی یا نادیده گرفتن برخی خبر ها معمولا انجام میشه.
در کل برای فهمیدن اخبار نزدیک به واقعیت آدم میتونه از چند منبع که میدونه سیاست متفاوتی دارن خبر رو بشنوه یا بخونه و بعد میتونه با هم مقایسه کنه تا با تخمین متوجه بشه حدودا اصل خبر چی بوده.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

البته به نظر من یه مقداری از این دیدگاه ها هم منفی گرایی بیش از حد و توهم توطئه هست که فکر کنیم مطلقا هروقت مسئله ای در رسانه های کشور x مطرح شد در مورد کشور ما یعنی می خوان به ما از یه راهی ضرر بزنن.
اونها دنبال منافع خودشون هستن و این یک امر بدیهیه. هر کشور و گروه عاقلی دنبال منافع خودشه.
البته از این هم نگذریم که صدا و سیما هم کم این کاری که توی پست قبلی ذکر شد انجام نمیده :-" مثلا تا یه ذره آب از آب توی کشور های به اصطلاح دشمن تکون می خوره صدا و سیما جوری شلوغ می کنه که گویا چه فجایعی در حال رخ دادن در اون کشور ها هست و چقدر اون کشور ها مردمشون در بیچارگی به سر میبرن و از این دست.

• لایک
امتیازات: JB

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

یک رسانه خبری هدف و مقصودش رساندن خبری هست عین یک پست چی که نامه ی رو میرسونه .................به نظر من این گروه از رسانه ها باید آزادانه عمل کنند تا بتوانند عین یک پست چی مسولیت شناس مسولیت خود رو به نحو احسن انجام بدن........ در مقابل رسانه آزاد یک رسانه وابسته وجود دارد وابستگی در جهت بقای خود.........در کشورهایی که به قول ما دارند علیه ما توطئه میکنند شاهد هستیم علیه خودشون هم توطئه میکنند عین افشاگری های اخیر به نقل از روزنامه گاردین از زبان اسنودن .....خب نهایت این آزادی ها میشود رسوایی یک دولت اما اگر آن رسانه بسته بشه و یا سرکوب دیگر آن رسوایی رخ نمیداد پس رسانه ها هرچه آزادانه تر و مستقل تر عمل کنند برای دنیا و افرادی که به واقع بدون حیله و نیرنگ کارهاشونو میکنند عالی و ثمربخش خواهد بود........آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک .........بستن روزنامه فیلتر کردن سایت انداختن پارازیت کاریو پیش نمیبره میفهمم ........ما کشورمون مهنمون خاکمون رو دوست داریم بهش تعصب داریم ولی اگر کسی بخواد چه بیگانش و چه خودیش حق این خاکو پایمال کنه باید زودتر معلوم بشه و به سزای عملش برسه و این معلوم شدن ها با نبود یک رسانه آزاد و قوه قضاییه عادل هیچوقت میسرنخواهد شد.....مردم به رسانه ی اعتماد میکنن که بدانند از حقشون دفاع میشود

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از نـاطـــق :
شما هر کدام از رسانه هارو به عنوان رسانه آزاد قبول دارید بگید تا بگم چه گندی زده

فکر کنم بیان کردم که رسانه آزاد باشه بهتر است........من از ایده آل ها حرف میزنم ......من میگم رسانه ی که فساد کشور و دولت خودشو لو میده و دولت در مقابل رسوایی که به بار آورده نمیتونه رسانه را قطع کنه یا فیلتر کنه چون رسانه به دولت وابسته نیست و مستقل عمل میکنه این برای من خیلی خیلی اهمیت داره که در این رسوایی اخیری که در جاسوسی آمریکا رخ داد اولین خبرها توسط رسانه های خود این کشور بیان شد .......یا مستندهای که علیه کشور آمریکا در مورد حادثه 11 سپتامبر ساخته میشود و صدا و سیمای ما هم چندین بار نشان داده توسط کارگردانهایی است که درون کشور آمریکا زندگی میکنند یعنی مستقل تر .......من دارم میگم رسانه ها افراد هرچقدر آزادتر عمل کنند به نفع مردم آن کشور است چون به همان مقدار میشه جلوی خیلی از برنامه ها رو گرفت........

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :
سطح پوشش دادن اون وقایع 11 سپتامبر یک چیزی مثل دزدی 3 هزار میلیاردی ما بود
پوشش دادن ولی خب...
بله این ایده آلی که میگید درسته ولی الان وجود نداره
پس به نظر من مورد اعتماد تر اینه که از رسانه داخلی استفاده کنن مردم هر کشور که حداقل به قول شما دروع بشنون اما فکرشون تهدید نشه
اگر جمله ی آخر شما رو مدنظر قرار بدیم پس کشوری مثل کره ی شمالی احتمالا ایده آل محسوب میشه چون ذهن شهروندانش کاملا از هر تهدید فکری به جز دروغ های خبرگزاری های داخلی مصون هست. درسته؟
به نقل از نـاطـــق :
ایرادی نداره ما هم راجع به اون ها اصلا به فرض دروغ میگیم
مردم ما اگر بفهمن اون ها دروغ میگن کافیه و این منفی گرایی نیست
یعنی میگید دروغ گفتن اون رسانه ها بده و اینکه صدا و سیما هم همون کار رو انجام بده ایرادی نداره? چه منصفانه!
البته یه مسئله هم جا داره مطرح بشه و اون اینه که شبکه های غربی اغلب خصوصی هستن و نه دولتی بنابراین کسی که می‌بینه موضع گیری می کنن نمیتونه این مسئله رو عیب بدونه چون این یک مسئله ی کاملا طبیعیه. ولی صدا و سیما رسانه ی ملی هست و وظیفش رسوندن خبر بدون جهت گیری به مردم هست. البته نمیگم بقیه جاهای دنیا هم خبرگزاری های دولتی این قضیه رو رعایت می کنن ولی درستش اینه و باید به این سمت پیش رفت.

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از نـاطـــق :
اگر دقت کنید چند پست قبل موضع من کامل مشخص بود و گفتم ایران دروغ نمیگه
ولی اگر دوستان میگن همه دروغ میگن باشه پس با این فرض بهتره همون دروغگوی داخلی انتخاب بشه
شما چرا اینجوری بحث می کنید؟

در مورد راست گویی یک رسانه باید بعد از نقل خبر اظهار نظر کرد......ببینم آیا صدا سیما خبری هم میگه که راست و دروغشم بفهمیم؟؟فکر کنم مجری بعد از یک سلام علیک چند دقیقه ی این خبر هارو میگه تویه یه چیز خود کفا شدیم زدیم رکورد دنیا رو در همه چیز و همه راضی هستند ادامه خبر ...کل دنیا در سیل ویرانی زلزله بیکاری تورم رکود اقتصادی گرفتار شدن در آخر هم وضیعت هوا... این شد یک خبر رسانی 30 دقیقه ای با این مضامین..........ما اصلا خبر میبینبم؟/؟ یک جریان های تکراری.........در واقع باید هم همین انتظار رو داشت

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از نـاطـــق :
من فقط همیشه با خودم میگم کشورایی مثل انگلیس و آمریکا و اینا تاریخ ثابت کرده هیچوقت دلشون به حال مملکت ما نسوخته که این بار دومشون باشه:|

مشکل دقیقاً همینه! "تــــــاریـــخ "

کشور ما همیشه سعی میکنه توی گذشته بمونه ... با وجود این که خیلی از کشور ها خیلی قتل عام های بزرگی انجام دادن!

خیلی جنگ های خونینی بینشون رخ داده و خیلی خیانت های بزرگی به هم کردن ...

آیا همشون با هم دشمنن و پرچم هم دیگرو آتیش میکشن و زیر پا میکنن و با کینه و بغض و نفرت به هم نگاه میکنن؟

به نظرتون بهتر نیست خودمون رو از گذشته ها رها کنیم و دست دوستی به کشور های دیگه بدیم؟ :)

با وجود این که اخبار کشور ما جبهه گیری شدیدی میکنه نسبت به کشور های غربی و آمریکا و سعی به بد جلوه دادن اون میکنه!

اغلب مردم آرزوشونه که از ایران برن و یا کشورشون شبیه کشور های غربی باشه (اون هایی هم که بتونن میرن! متاسفانه نخبه ها چون راحت تر میتونن برن ... ما هر ساله کلی از نخبه هامون رو از دست میدیم!)

شما نمیتونید بگید صدا و سیما با این جبهه گیری ها موفق شده فکر مردم رو عوض کنه!!!! و اون ها رو از فهمیدن حقیقت باز داره!

پس بهتره که سعی کنه جبهه گیریشو کمتر کنه!

و حداقل شعور رو برای مخاطباش در نظر بگیره!! :|

راستی به خودمون افتخار کنیم که رتبه ی اول جهان رو از لحاظ فرار مغز ها کسب کردیم! :)

فرار مغزها به مهاجرت متخصصین و نخبگان علمی از ایران گفته می‌شود که یکی معضلات اجتماعی، اقتصادی و آموزشی این کشور است. بنابر آمار مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۹، ۶۰ هزار نفر از ایرانیانی که در این سال مهاجرت کرده اند در زمرهٔ مهاجران نخبه دسته‌بندی می‌شوند. این افراد غالباً دارای مقام‌هایی در المپیادهای علمی بوده و یا جزء نفرات برتر کنکور و یا دانشگاه‌ها می‌باشند.

با وجود آنکه تلاش شده از این روند کاسته شود،اما درصدقابل توجهی از دانش‌آموختگان علمی هنوز مایلند به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنند. صندوق بین‌المللی پول در گزارش سال ۲۰۰۹ خود اعلام کرده‌است ایران به لحاظ مهاجرت نخبگان، در میان ۹۱ کشور در حال توسعه یا توسعه نیافته جهان، مقام نخست را داراست. این در حالیست که محمود احمدی نژاد وجود فرار مغزها را نامهم تلقی می‌کند و برخی مسئولان حتی وجود فرار مغزها از ایران را منتفی می‌دانند.

صندوق بین‌المللی پول، بیکاری، سطح پائین درآمد اساتید و نخبگان، نارسائی‌های مالی و اداری، کمبود امکانات تخصصی-علمی و بی ثباتی سیاسی و اجتماعی را از جمله دلایل مهاجرت ایرانیان ذکر کرده است.

به هر حال TV متعلق به مردمه و باید از دولت جدا باشه! این طوری بی طرف تر و بهتر خواهد شد! :)

usboy

کاربر حرفه‌ای

ديگه حالم از اخبارا داشت بهم ميخورد
تورم آلمان از ٢.٦ رسيده به ٢.٣٪ بعد اخبار نشون ميده تو آلمان بحرام اقتصاديه و....
بجاش تو ايران همه خوشنودن ماشالله
از بس كه تورم پايينه
رييس جمهور يه چيزي بوا اسراييل ميگه
بعد كيهان و اخبار حرفا تحريف ميكنن
خوب شد تلويزيون ايرانو جمع كرديم كلا راحت شديم

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

صرفا اخبار یه تیپ فکری رو گوش دادن مصداق "یه طرفه به قاضی رفتنه"

یادگرفتم همه خبرگزاری ها رو ببینم اما هیچ کدوم رو باور نکنم .

هر طرف یه قسمت قضیه رو بزرگ می کنه و از یه دید به مسئله نگاه می کنه و نمی شه گفت که کدوم رسانه بی طرفه ( چون اصلا رسالت یک رسانه القای تفکراتش هست)

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Amirkabir University of Technology
رشته دانشگاه
computer eng.

من فک میکنم همه ی شبکه های خبری در بهترین حالت ـ که یعنی اگر دروغ نگن ـ باز هم همه ی واقعیت رو نمیگن....
اخبار ایران هم همینطور...شاید دروغ نباشه ولی همه ی واقعیت نیست........

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از NT :
من فک میکنم همه ی شبکه های خبری در بهترین حالت ـ که یعنی اگر دروغ نگن ـ باز هم همه ی واقعیت رو نمیگن....
اخبار ایران هم همینطور...شاید دروغ نباشه ولی همه ی واقعیت نیست........

هیچ جایی حقیقت محض رو نمیگه !

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

خب سلام من رفتم این موضوع رو از فردی پرسیدم که تو خبر کار میکنه ادم صادقی هست هیچ چیز هم از نظر منافعی واینا براش مهم نیس

دقیقا دارم حرف های ایشون رو میگم گفت دروغ نمیگیم اما همه چیز هم نمیگیم هرچی به نفع سیاست هامون باشه میگیم همه همین کار رو میکنند حتی همین بی بی سی یا خیلی جاهای دیگه همه هرچی به نفع سیاستهاشون میگن شاید اون ها دروغ بگن اما ما تو خبر ها دروغ نمیگیم فقط هرچی لازم باشه میگیم وبه ضرر باشه نمیگیم

بعد دوتا مثال زد گفت مثلا همین احمدی نژاد رو اخر های ریاست جمهوریش یه سری از سخنرانی هاش هم پخش نکردن

یکی دیگه هم که گفت گفت وقتی میگم دروغ نمیگیم وهمه چیز هم نمیگیم میگفت فیلمی بود از چین که مسلمون ها رو به حد مرگ میزدند که طرف نای بلند شدن نداشت بعد زنده زنده اتیشش میزدند برای کشور چین بود یعنی چین این کار رو میکرد اما بخاطر روابط ایران با چین هیچ وقت این خبر پخش نشد اما اگه کوچکترین کاری رو اسرائیل یا امریکا که مقابل ما هستن انجام بدن اونقدر سعی میکنیم بزرگش کنیم وجلوه اش بدیم

دقیقا سعی کردم حرف های خود ایشون رو بنویسم تنها تفاوتش فکر میکنم توی جمله بندی هاش بود

همین.

• لایک
امتیازات: ALA73

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :
اگر دقت کنید چند پست قبل موضع من کامل مشخص بود و گفتم ایران دروغ نمیگه
ولی اگر دوستان میگن همه دروغ میگن باشه پس با این فرض بهتره همون دروغگوی داخلی انتخاب بشه
شما چرا اینجوری بحث می کنید؟
تا به چی بگید دروغ... :) مثلا وقتی شبه نمیگن روزه اگر منظورتون از دروغ این بود.
اما ناقص و تیکه تیکه گفتن خبر چندان با دروغ فرقی نداره چون می تونه بازتابی کاملا متفاوت از حقیقت قضیه داشته باشه.
که به عنوان رسانه ی ملی حق چنین کاری رو ندارن چون این توهین به شعور مردم هست.

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از Bahar_R :
تا به چی بگید دروغ... :) مثلا وقتی شبه نمیگن روزه اگر منظورتون از دروغ این بود.
اما ناقص و تیکه تیکه گفتن خبر چندان با دروغ فرقی نداره چون می تونه بازتابی کاملا متفاوت از حقیقت قضیه داشته باشه.
که به عنوان رسانه ی ملی حق چنین کاری رو ندارن چون این توهین به شعور مردم هست.

می شه یه رسانه راستگو نام ببرید ؟

______
با این تعریف شما از دروغ باز هم صداو سیما دروغگو حساب نمیشه ( البته مطلق صحبت نمی کنم . بله ممکنه چندتا خبر تیکه تیکه و ... داشته باشه نمونش پرتاب کفش ... . اما به رسانه ای می گیم دروغگو که اکثر اخباری که میده اینطور باشه .)

sa128sr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
شیمی

کلا اخبار ایرا ن و هیچ جای دیکه رو قبول ندارم به شخصه
باس نشست همه اخبارا رو گوش داد اخرش مخلوط کنی استنباط کنی بفهمی چی میشع
همه دروغ میگن و فکر مناقع خودشونن

• لایک
امتیازات: lys

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

من اعتماد نمی کنم و اساسا اگر اسمی جز "صدا و سیمای ایران" هم اون بالا بود باز هم می گفتم که نمی شه اعتماد کرد. هر خبر نگاری توی دنیا بسته به رویکرد خودش واقعیت طوری تنظیم یا دستکاری می کنه و مطلقا هیچ خبر گذاری نمی تونه رفتار کاملا صادقانه ای داشته باشه. وقتی آدم نمی تونه حتی به شهود و منطق خودش درباره تفسیر حوادث دنیا اعتماد کنه، اعتماد کردن به سایر ارگان ها حالا هر ارگانی که باشه کاری غیر منطقی و بی احتیاطیه.
چه برسه به اخبار صدا و سیما که رویکرد و منافعش در گرو خط مشی سیاسی یک حکومت و همه ی حکومت ها بدون استثنا ثابت کردند که رابطه ی خوبی با مفهوم حقیقت ندارند.

• لایک
امتیازات: lys

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

دقیقا دارم حرف های ایشون رو میگم گفت دروغ نمیگیم اما همه چیز هم نمیگیم هرچی به نفع سیاست هامون باشه میگیم همه همین کار رو میکنند حتی همین بی بی سی یا خیلی جاهای دیگه همه هرچی به نفع سیاستهاشون میگن شاید اون ها دروغ بگن اما ما تو خبر ها دروغ نمیگیم فقط هرچی لازم باشه میگیم وبه ضرر باشه نمیگیم

خب میدونید مشکل چیه ؟

نیازی نیست که آدم دروغ بگه!

شما فرض کن میخوای از یک دعوا یک گزارش تهیه کنی!!!

فرد A میزنه پای فرد B رو میشکنه!

فرد B هم شروع میکنه به فحش دادن به فرد A و اون رو تهدید میکنه!!!!

حالا بی طرفانه بخوایم نگاه کنیم :

دعوا رو فرد A شروع کرده و ضربه ی بزرگتر و مهمتری به B زده!!! B هم در مقابل این ضربه و تحت فشار روانی به فرد A فحش میده!!!

اما شما میای چی کار میکنی؟

میای توی روزنامه مینویسی فرد B موجب از بین رفتن حرمت فرد A شد

و با تهدید ها و فحش های پی در پی موجب خدشه دار کردن شخصیت و نا امنی اوضاع فرد A شد!!!

بله شما دروغ نگفتی!!!

من و هیچ کس دیگه نمیتونیم بگیم که شما به عنوان خبر نگار دروغ گفتید!!!

اما همه ی حقیقت رو هم نگفتید!

به طوری که با نگفتن کل ماجرا اوضاع رو طوری تغییر دادید که به کلی با واقعیت فاصله ی داره!!!

برعکس چیزی که شما گفتید!

"اغلب خبرگزاری ها کل ماجرا رو میگن اما طوری تحلیل میکنن که جهت گیریش به سمت منافع خودشون باشه!"

نه این که مثل خبرگزاری ایران یک قسمت هایی رو بگن یک قسمت هایی رو نگن!

و به شعور مخاطب هم احترام میذارن!

برای مثال شما میای باز هم به نفع فرد A مینویسی اما به این صورت که سعی میکنی کارهاش رو کم رنگ کنی یا دلیل براش بتراشی!

میای مینویسی :

طی دعوایی که بین فرد A و B آغاز شد که به دلایل X فرد A اومد زد پای فرد B رو شکوند و B هم فحشش داد و موجب تهدید و از بین رفتن آبروی فرد A شد!

× حالا این درگیری دو فرد رو در ابعاد بزرگتر میشه به روابط بین کشور ها و سیاست ها و ... بسط داد!

در این جا شما میای به نفع A تموم میکنی اما کل حقیقت رو میگی و دلایلت رو هم میگی!!!

منتقد

مهمان

به نقل از Radikal :
خب میدونید مشکل چیه ؟

نیازی نیست که آدم دروغ بگه!

شما فرض کن میخوای از یک دعوا یک گزارش تهیه کنی!!!

فرد A میزنه پای فرد B رو میشکنه!

فرد B هم شروع میکنه به فحش دادن به فرد A و اون رو تهدید میکنه!!!!

حالا بی طرفانه بخوایم نگاه کنیم :

دعوا رو فرد A شروع کرده و ضربه ی بزرگتر و مهمتری به B زده!!! B هم در مقابل این ضربه و تحت فشار روانی به فرد A فحش میده!!!

اما شما میای چی کار میکنی؟

میای توی روزنامه مینویسی فرد B موجب از بین رفتن حرمت فرد A شد

و با تهدید ها و فحش های پی در پی موجب خدشه دار کردن شخصیت و نا امنی اوضاع فرد A شد!!!

بله شما دروغ نگفتی!!!

من و هیچ کس دیگه نمیتونیم بگیم که شما به عنوان خبر نگار دروغ گفتید!!!

اما همه ی حقیقت رو هم نگفتید!

به طوری که با نگفتن کل ماجرا اوضاع رو طوری تغییر دادید که به کلی با واقعیت فاصله ی داره!!!

برعکس چیزی که شما گفتید!

"اغلب خبرگزاری ها کل ماجرا رو میگن اما طوری تحلیل میکنن که جهت گیریش به سمت منافع خودشون باشه!"

نه این که مثل خبرگزاری ایران یک قسمت هایی رو بگن یک قسمت هایی رو نگن!

و به شعور مخاطب هم احترام میذارن!

برای مثال شما میای باز هم به نفع فرد A مینویسی اما به این صورت که سعی میکنی کارهاش رو کم رنگ کنی یا دلیل براش بتراشی!

میای مینویسی :

طی دعوایی که بین فرد A و B آغاز شد که به دلایل X فرد A اومد زد پای فرد B رو شکوند و B هم فحشش داد و موجب تهدید و از بین رفتن آبروی فرد A شد!

× حالا این درگیری دو فرد رو در ابعاد بزرگتر میشه به روابط بین کشور ها و سیاست ها و ... بسط داد!

در این جا شما میای به نفع A تموم میکنی اما کل حقیقت رو میگی و دلایلت رو هم میگی!!!
بله میتونیم قبول کنیم حرف شمارو
پس با این فرض به نظرم آدم باید منافع کشور خودشو ترجیح بده...
هیچوقت رسانه آمریکایی و غربی نمیاد به نفع ما چیزی بگه چون منفعت اونا با ما فرق داره...
میفهمید که چی میگم

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Amirkabir University of Technology
رشته دانشگاه
computer eng.

به نقل از نـاطـــق :
بله میتونیم قبول کنیم حرف شمارو
پس با این فرض به نظرم آدم باید منافع کشور خودشو ترجیح بده...
هیچوقت رسانه آمریکایی و غربی نمیاد به نفع ما چیزی بگه چون منفعت اونا با ما فرق داره...
میفهمید که چی میگم
منافعی ک راست نباشه به چه درد میخوره ......؟؟؟؟
غیر از این ک فقط ب ادم یه دل گرمی بیخود میده و نطر تو راجع به مسائل مختلف اون طور ک به نفع خودشون باشه تغییر میده.......نطر شخضی ام اینه ک اگر ادم حقیقت تخ رو بدونه بهتر از اینه ک به دروغ زیبا دلش گرم باشه....... البته این کارو فقط اخبار ایران نمیکنه، اخبار همه جای دنیا همینطوره.....

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

بضی دوستان کلا میگن نباید به رسانه هایه خارجی گوش داد؟
حداقل ادم وقتی یک خبر رو در دو جا بصورت متفاوت میشنوه متوجه میشه حتما یکی از این دوتا خبر گزاری خبر درست رو نمیگن
یـک نکته اگه ما به یقین برسیم که اخبار کلا دوروغه دیگه گوش دادن ب اخبار چ داخلی و چه خارچی چه فایده ای داره؟

بالا