• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
درسته که ما هیچ نقشی تو متولد شدنمون نداریم !نه به مکان تولدمون نه نژادمون ولی الان ما داری یک هویت هستیم که افتخار به هویت یعنی عزت نفس و یعنی احترام گذاشتن به خودمون! بی هویتی خیلی سخته ! به نظرم هرکس در عین احترام به ملیت های دیگه به هویت و ملیت خودش افتخار کنه

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
آدم به چيزايي كه بدست مياره افتخار ميكنه نه چيزايي كه دست خودش نيست . همونطور كه به رنگ پوست و قيافه و ... افتخار نميكنيم به مليت هم افتخار نميكنيم چون به اختيار ما نيست. پ.ن: فكر كنم پستم تكراري بود . بقيه ي پست هارو نخوندم.

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.
.

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.
من یه چیزی بگم؟ :-"
اینکه میگید "به چیزی که دست خودمون نبوده افتخار نکنیم" فقط مختص محل تولد و ژنتیک و اینا نیست. حتا خیلی از دستاوردها و موفقیت‌های زندگی‌مون نتیجه‌ی محیط و ژنتیک و همین محل زندگی بوده‌ن. :-" شما مثن درنظر بگیر کسی که تو سومالی به دنیا میاد، نسبت به کسی که تو سوئد به دنیا میاد، احتمال موفقیت و داشتن یه زندگی سالم تقریبن براش صفره.! :-‌"
این رو هم آقای مصطفی ملکیان می‌گن که من خیلی موافقم.
من فکرمی‌کنم کلن این افتخارکردن اشتباهه، حالا به هرچیزی. افتخار کنیم به چی؟ برای چی؟ اینکه یه روزی تو یه محدوده‌ی جغرافیایی که الان دیگه محدوده‌ش عوض شده!، فردوسی و بوعلی سینا و فلان دانشمند زندگی کرده‌ن، به الان ِ من مربوط نمی‌شه؛ من فکرمی‌کنم رضایت خیلی مهم‌تره.
اگه از زندگی‌م تو یه محدوده‌ی سیاسی و جغرافیایی راضی نباشم، افتخارکردن چی به من می‌ده جز یه غرور توخالی؟

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.
ببین به نظرم این که آدم تونسته باشه از امکاناتی که در اختیارش گذاشته می شه استفاده کنه و به چیزی برسه افتخار داره چون بلاخره تلاش کرده براش انتخابای درست کرده تصمیماتی درست گرفته همین جوری شب نخابیده صب پاشه ببینه موفقه پس اجازه داره به موفقیتش افتخار کنه

بازم ارجاعتون میدم به سخن استاد ملکیان. :د
+ از موضوع اصلی منحرف نشیم :-" تاپیکی در این باره هست برای بحث؟

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
بازم ارجاعتون میدم به سخن استاد ملکیان. :د
+ از موضوع اصلی منحرف نشیم :-" تاپیکی در این باره هست برای بحث؟
هعییییی حقا که من چونه‌م باد کرد باز بگید "استاد"
دوست عزیز برو صفحه ی قبل رو بخون ببین این استاد شما سطح سوادش چقدره!!

پ.ن: دیسلایک شما هیچ چیزی از من کم یا به من اضافه نمیکنه شما بفرما اون مطلب رو که نوشتم بخون!:))

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
ملیت آدم یه چیز زوریه! یعنی ما با اراده و خواست خودمون اونو بدست نیاوردیم پس نه مایه ی فخره و نه مایه ی افتخار (در تایید صحبت های دیگران)

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی
ب نظر من همين ك آدم كشوري ك توش بدنيا اومده و "درحال حاضر داره اونجا زندگي ميكنه" رو با تمام بدي ها و خوبي ها قبولش كنه و دوست داشته باشه كافيه. نيازي نيست ك بهش افتخار كنه! درمورد همه ي كشورها و مليت ها دارم ميگم. اينكه يه ايراني تو آمريكا نشسته هي شعار ميده به ايراني بودنم افتخار ميكنم و وطنم پاره ي تنم و ازين حرفا هنر نكرده ك!!! :D
من خودم ناراحت نيستم از ايراني بودنم، راضيم ولي ديگه اونجوري ام نيستم ك هي شعار بدم من ب ايراني بودنم افتخار ميكنم و چيزاي ديگه! اما سعي ميكنم ب پيشرفت كشورم كمك كنم.
هيتلر ك خيلي افتخار ميكرد به مليتش چ گلي ب سر كشورش زد؟!
من خودم ي زماني ي كشور ديگه رو ( البته تيم فوتبالشو :D) خيلي دوس داشتم البته هنوزم دارم ولي ن ب اندازه قبل، ولي همون موقع خيليها منو بااينكه حرف خاصي ام نميزدم محكوم ميكردن به وطن فروشي و اجنبي پرستي و ... درصورتي ك من اون كشورو دوس داشتم ولي باايران هم مشكلي نداشتم ك! :D ولي خب بعد ازينكه كمي علاقه م به اون كشوره از بين رفت!! متوجه شدم خيلي مهمه ك آدما ي سري چيزا ك دست خودشون نيستُ قبول كنن اونجوري خودشون هم احساس بهتري دارن ( حالا كاري با اين ندارم ك ميشه رفت ي كشور ديگه و تغيير مليت داد و ... )
ب عنوان سخن آخر هم عرض كنم ك من حتي اگر آمريكايي هم بودم به مليتم افتخار نميكردم!! :D

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
چطور کسی میتونه ب ایرانی بودنش افتخار نکنه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
ملیت پرستی بنظر من احمقانه تر از نژاد پرستی نباشه قطعا کمتر نیس

بعلاوه؛واقعا ایران چه جایگاه خاصی در جهان داره که بخواین بهش افتخار کنید:/
هرسال طلاهای المپیک درو میکنه؟یا چندین دوره متوالی کاپ قهرمانی جام جهانی برده؟بالاترین ارزش ارز رو در جهان داریم؟بیشترین سطح رفاه و امکانات داریم؟در شمار بزرگترین قطب های صنعتی و اقتصادی هستیم؟با وجود این همه استعداد و هوش؛رنکینک دانشگاها چرا اینقدر پایینه؟چرا در زمره بیشترین فرار مغزها هستیم؟سینما یا خواننده های داخلی خفن داریم که پوستراشون سراسر جهان پخش شده باشه؟تو بندر گاه هامون کشتی ها صف کشیدن واسه بارگیری یا اینکه هر روز کرور کرور محموله از چین و امثالهم میاد برای تخلیه بار؟
مسئولینی داریم که آبرو ایران وایرانی در سطح جهانی میبرن!!
و هزاران چیز دیگه....

تنها چیزی که تا الان تونسته مقاومت کنه و تا حدودی اعتبار ایران رو در جهان نگه داره؛بچه های المپیاد های دانش آموزی بودن که واقعا دست مریزاد داره!

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
آخرین ویرایش:

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
ایران هرجوری هم که باشه
بازم می پرستمش...

میهن پرست
ملی گرا
نژادپرست
وطن پرست

هرچی میخوای اسمشو بزار
من بازم ایران می پرستم

Sarvenaz_H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
به نظرم کلا اینکه متعلق به یه سرزمینی باشیم چیزی نیست که بشه بهش افتخار کرد. چه ایران، چه اسپانیا، چه مکزیک، چه آمریکا. به هر جایی مردم اونجا شکل میدن و تعریفش میکنن، پس منطقا اینکه این همه احساس رضایت و افتخار نباید معطوف بشه به خاک یه کشور، باید مربوط باشه به کارای آدمای اون کشور. بنابراین ... .

Shahrzad99

شهرزاد
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1397
مایه ننگه ک ایرانی هستیم الان با این اسمی ک تو جهان در کردیم :))
چیمون قابل افتخاره ؟ جهالتمون تو فرهنگ الانمون ؟ :))
ی زن تو این کشور ی موجودیه ک بخاطر تحریکات جنسی باید چارقد سر کنه . بخاطر کلمه جاهل ناموس سربریده میشه کتک میخوره از پدرش . حق و حقوقش دست باباش یا شوهرشه ‌. ازدواج با دختر بچه ها بگم یا فروش بچه ها تو سیستان بلوچستان برا همسری ؟ حق زندگی کردن و شادی و خندیدن نداره . مطلقه بشه میشه ی تیکه اشغال برا مردا . تو کشوری ک تن فروشی زیاده . تو کشوری ک حق سقط وجود نداره . حق سقط ؟ :)) ی ازمایش غربالگری رو برا جهالتشون برداشتن :)) تو کشوری ک وسایل جلوگیری توزیع نمیشه . ی بسته کاندوم ۳۰ هزار تومنه :)) تو کشوری ک ی واکسن رو ی محموله حامل چیپ میدونن :)) حکومتش دست افرادیه ک اسکیزوفرنیا دارن پارانویید دارن شخصیت ضد اجتماعی دارن خلاصه دست ی مشت بیمار روانیه :)) تو کشوری ک ی دست لباس سر تا پا ی میلیون میشه با حقوق کارگری ماهی ۸۰۰ تومن :)) تو کشوری ک کلی بچه های سر چهارراه وجود داره ک ساعت ۴ عصر ناهار نخوردن :)) ک ارزو ی میوه دارن ولی مردم ب باکیشون نیست :)) تو کشوری ک مردمش دنبال اینن سر هم کلاه بذارن دروغ بگن ریا کنن راحت قضاوت کنن تهمت بزنن حق الناس کنن با پارتی بازی و سهمیه جانباز شهدا :)) تو کشوری ک ی کیلو خیار ۶۰ هزار تومنه :))) کشوری ک واکسنهاش توش دزدیده میشن برا سپاه و اخوندا :)) کشوری ک با پوشش چادر کلی فحشا میکنن بعد ی بدحجاب ببینن همونا میگن خرابه :)) کشوری ک اهن پرستن همو له میکنن برسن ب ضریح امام رضا . کشوری ک مرده پرستن بعد ۱۴۰۰ سال کلی پول خرج امامها و مراسمها و مرقدها میکنن :)) کشوری ک میرن مردمش مکه پول بریزن تو جیب عربستان تا خرج داعش و القاعده و.. کنه :)) واقعن ب چیتون افتخار میکنین ؟ :)) ما همون اعراب ۱۴۰۰ سال پیشیم تو قرن ۲۱ :)) ی قوم وحشی و نژاد پرست و ضد اجتماعی ک فقط ی گذشته خوب داره ک از بینش برده اسلام . ک میگه همه دنیا بدن و ما خوبیم . طاغوتن :))

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

Mehrasa~

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1401
هيچكدوم از اينايى كه گفتى تقصير كشورت نبود.تقصير ملت بود كه تو هم عضوشى اتفاقا.هيچ كشورى خودش كارى نمى كنه.مردمش ميسازنش.پس اگه با ملت مشكل دارى گردن كشور ننداز.
در ضمن به نظر من كسى كه پايبند به عقايد دينيشه مرده پرست نيست.اگه اينطور باشه از اسپانيا و ايتاليا تا هر كشور و ملت ديگه اى مرده پرستن چون به ايين هاى هزار و چند صد ساله مسيحيت باور دارن.البته نه عقايد دينى افراطى و ناصحيح.
ملت و دولت رو هم كه ميكوبى حواست باشه كه اونا از مريخ نيومدن و تو هم تكه اى از اونايى.كشور تو بدبخت نبود.ملتى مثل تو بدبختش كرد.ملت احمقى كه فكر مى كنه فقط حق داره قربانى باشه.
کاشکی میشد به پستت چندین لایک داد :>

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
افتخار رو مطمئن نیستم ، اما میدونم که اینجا دیگه جای زندگی نیست...!
دل کندن همیشگی از خونه و خونواده هم کار من نیست...X_X:-s

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه