• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

آدمی که می‌خواد پیشرفت کنه٬ خودش رو با بالاتر از خودش مقایسه می‌کنه. نه پایین‌تر.

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از حمیده :
آدمی که می‌خواد پیشرفت کنه٬ خودش رو با بالاتر از خودش مقایسه می‌کنه. نه پایین‌تر.
خوبه میگی آدمی که می‌خواد "پیشرفت"کنه،ولی فکر میکنم آدمای ایران وقتی می‌بینن اوضاع خوب نیست بیشتر به فکر چطوری فرارکردنن،نه موندن و ساختن.
البته اگه منظورت پیشرفتِ یک شخصه که هیچی. :/

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر

به نقل از «Reza 7» :
نه همه مردم ایران به غذای سالم و کافی دسترسی ندارن.
وضع اقتصادی بهتر شده ولی همچنان همونطور که میگی "خوب" نیست اصلا.
امنیت اجتماعی داریم واقعا با وجود اینهمه تهدیدات اجتماعی؟؟ :rolleyes:
بیکاری، خودکشی، مسائل جنسی،کودکان کار ، رفتن نخبه ها از کشور ، فقر، شکاف طبقاتی، بی عدالتی ، فساد ، اعتیاد.
چون عراق و افغانستان و لیبی و کنگو و سومالی و موزامبیک بدبخت تر از مان دلیل میشه که ما خوشبختیم؟
تا موقعی ک ناراضی باشیم بهونه برا اوردن هست . هر چقدر هم اوضاع خوب شه
خوب تو کدوم کشور دنیا همه مردم ب غذای سالم دسترسی دارن ؟ همه جا فقره . همه جا بیکاری وجود داره
آدم خودش باید راضی باشه
نه این ک دنبال این باشه تا کشور خودش رو بد نشون بده
متاسفانه از طریق رسانه های خارجی القا شده ما بدبختیم . حال ان ک یکی از بهترین و خوشحال ترین کشورهای دنیا میتونیم باشیم اگه بخوایم .

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از rezchit :
تا موقعی ک ناراضی باشیم بهونه برا اوردن هست . هر چقدر هم اوضاع خوب شه
خوب تو کدوم کشور دنیا همه مردم ب غذای سالم دسترسی دارن ؟ همه جا فقره . همه جا بیکاری وجود داره
آدم خودش باید راضی باشه
نه این ک دنبال این باشه تا کشور خودش رو بد نشون بده
متاسفانه از طریق رسانه های خارجی القا شده ما بدبختیم .
شما میگی بهونه س اما برای ی بیکار، برای خانواده ای که توش معتاد هس،برای کودکان کار و ...بهونه نیستن اینا دردن.
بله آدم باید خودش راضی باشه اینا مشکل نیس که. :rolleyes:
آمار هایی هم که میگن چقد خرابه وضع بزرگنماییه
کار شیطان بزرگ و استکبار و استعمار و عاملای نفوذی داخلیه.
"ما خوبیم راضی باشید" بقیه هم که طاغوت و استکبارن :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب بچه ها من فکر می کنم داریم از موضوع اصلی تاپیک فاصله می گیریم.
این پیشنهاد منه،و اگر پیشنهاد بهتر دارین لطفا به من بگین.
بیاین معیار هامونو بگیم و بر اساس اونا نظر بدیم. اینجوری بحث روال بهتر و منطقی تری پیدا میکنه
یه چیزیم ک برام جای تعجب داره چرا هیچ کس تاریخ و فرهنگ مون رو در نظر نمی گیره؟ البته پیش از اسلام الان منظورمه. مثلا حکومت هخامنشیان و مشخصا کوروش. که تمام ادیان و فرهنگ ها قبولش دارن. به نظر شما این معیار افتخار ما می تونه باشه؟
البته بعد از اسلام هم افتخار هایی داریم،ولی شما تو دوره ی قاجار چیزی برای افتخار کردن می بینین؟ :-"

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

ايراني بودن با در ايران زندگي كردن يكم فرق داره!
ايرانيا داراي يك فرهنگ و تمدن قوي هستن ! اينكه توي هر دوره اي ادماي ... حكومت به دست گرفتن ربطي به جامعه ايراني نداره! و من هرجاي دنيا كه برم به ايراني بودنم فرهنگم زبانم و به كشور و تمدنش افتخار ميكنم!

Pooyamajidi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
جابرابن حیان
شهر
بانه
سال فارغ التحصیلی
87
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد دانشجویی برق
دانشگاه
تهران و علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی الکترونیک و پزشکی

به نقل از godforsaken :
ايرانيا داراي يك فرهنگ و تمدن قوي هستن ! اينكه توي هر دوره اي ادماي ... حكومت به دست گرفتن ربطي به جامعه ايراني نداره! و من هرجاي دنيا كه برم به ايراني بودنم فرهنگم زبانم و به كشور و تمدنش افتخار ميكنم!
چرا که نه دو عنصر تمدن امروزی یعنی قلیون و دوربین تو اون دوران وارد ایران شدن :D

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

یه چیزیم ک برام جای تعجب داره چرا هیچ کس تاریخ و فرهنگ مون رو در نظر نمی گیره؟ البته پیش از اسلام الان منظورمه. مثلا حکومت هخامنشیان و مشخصا کوروش. که تمام ادیان و فرهنگ ها قبولش دارن. به نظر شما این معیار افتخار ما می تونه باشه؟
گفتم اين بحث بيشتر مربوط به كسيه كه داره با افراد غير ايراني سر و كله ميزنه كه با افتخار اعلام ميكنه ايرانيه يا نع و ممكنه افراد غير ايراني اصلا با گذشته ايران تاريخش و فرهنگش اشنا نباشن بنابراين شايد مثلا احمدي نژادو بشناسن تو اخبارشون و روزنامه هاشون ديده باشنش يا چ ميدونم در مورد فحاشي ايرانيا به مسي يا فلان داور شنيده باشن يا ساير اخبار فقر عقب ماندگي تروريسم دزدي اما به غير از افراد اهل مطالعشون شايد كمتر كوروش رو بشناسن(شايد فقط اسمشو شنيده باشن همين) يا با فرهنگ خيلي! گذشته ما اشنا باشن بيشتر با تجربيات و شنيده هاشون كه مربوط به زمان حاله فكر ميكنن و قضاوت ميكنن كه خب طبيعتا تصوير جالبي از ايران براشون تداعي نميشه

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب که چی؟ این همه بحث میکنید که بگید به ایرانی بودنتون افتخار نمیکنید؟که چی بشه ؟ چه چیز مثبتی داره این کارتون؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از godforsaken :
منظورتون از این فرهنگ قوی چیه؟بارها توی بحث به واژه فرهنگ اشاره شده ..
معین :واژهٔ «فرهنگ» مرکب از دو واژهٔ «فر» و «هنگ» به معنای ادب، تربیت، دانش، علم، معرفت و آداب و رسوم است..

ادب-تربیت-دانش-علم یه چیز شخصیه....بین تک تک ما فرق داره ونمیشه گسترشش داد به کل ایرانی ها.....میمونه اداب ورسوم...
فکر نمیکنین احمقانه باشه که به جشن نوروز وسفره هفت سین افتخار می کنید؟(تاریخچه اینکه واقعن مال فارسی زبان ها وایرانی ها هست هم جای بحث داره)
....
تمدن چی؟خود شخص شما چقدر تاثیر داشتین توی موفقیت های شخص کوروش؟(واین هم جای بحث داره که کوروش چگونه شخصی بوده و ایا هخامنشیان دوران درخشان فارس زبانان هست یا نه)
اگه اپسیلون نقشی داشتن توی شکوفایی ایران در زمان هخامنشیان ...بله میتونین افتخار کنین بهش....ولی اگه نداشتین گفتن این حرف ها خیلی بی معینه..
...
بعد از این....به فارس بودنتون افتخار میکنین؟ :)) من خودم زبان مادریم ترکی هست....وخوب اینکه پدر و مادر من ترک بودن واز بچگی هم با من ترکی صحبت کردن...تصمیم اونا بوده ومن درش نقشی نداشتم..و هیچ جای افتخاری براش نیست...
اگه حق انتخاب داشتم زبانی مثل انگلیسی رو انتخاب میکردم.....نه زبان هایی مثل فارسی وترکی و... که محدود هستن به چند میلیون نفر..
وقتی میبینم اکثر سایت های علمی ورفرنس انگلیسی هستن...ناراحت میشم از اینکه زبان مادریم ترکی هست...ولی ازش خجالت نمیکشم....یا اگه روزی که بنگو گوش میدم ..یا فیضولی میخونم...وخوشحال میشم که زبان مادریم ترکی هست....ولی خوب جدن نمیشه بهش افتخار کرد :D
...
مورد بعدی که اشاره کردین..ایرانی بودنه.....ایرانی بودن یعنی چی؟چه چیزی با این ایرانی بودن نصیبتون شده؟(شکل بینی-رنگ پوست ومو-و...)
وهممون میدونیم یکی از ویژگی های عمده ایرانیا شکل بینیشونه :-" (دلیل جراحی های زیاد بینی تو ایران هم همین قضیه هست..اکثر بینی ها بد فورمن :D ) ....
....
من اگه روزی برسه که به شکل بینیم افتخار کنم :D :-" ...اون روز امکانش هست به ایرانی بودنم هم افتخار کنم(وجه تشابه: درحال حاضر هر دوشون داغونن-واینکه جفتشون برمیگردن به پدر ومادرم)

بالایی:
به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
خب که چی؟ این همه بحث میکنید که بگید به ایرانی بودنتون افتخار نمیکنید؟که چی بشه ؟ چه چیز مثبتی داره این کارتون؟
مگه قراره هر عقیده ای که داریم اول جنبه مثبت ومنفیشو بررسی کنیم وبعد اون عقیده رو قبول کنیم؟
معمولن تو پذیرش یک عقیده به درست وغلط بودنش توجه میکنن نه جنبه مثبت ومنفیش...
...
ولی این رو هم بگم....من خودم اگه سیاستمدار یا یک شخص تاثیر گذار بودم بین مردم....از صدا سیما-کتاب ها وهر چیزی که در اختیار داشتم استفاده میکردم برای گسترش دادن ملیت پرستی...
در حال حاضر نمیشه دنیای بدون کشور وبدون مرزی ساخت...تحقق انارشیسم در حال حاضر غیر ممکنه...
سریع ترین راه واسون ترین راه پیشرفت(درست ترین راهش هم نیست مسلما)(واینی هم که میگم تفکر منه در حال حاضر.ممکنه بعدن با خوندن یه کتاب دیگه تغییر کنه :-" ) در حال حاضر همین ملیت پرستیه....اگه شخص نخبه ای که ساکن ایرانه ملیت پرست باشه.میمونه تو ایران و به مقدار خیلی کم باعث پیشرفت کشورش میشه...ولی زندگی خودش تباه میشه...یا مردم عادی به صورت رایگان میرن جنگ برای حفظ مرزها..
ویک شخص سیاستمدار باید منافع جمع رو به منافع فرد ترجیح بده...و هر عقیده ای که میپذیره بر اساس سود وضررش باشه...نه درست وغلط بودنش...(دقیقن بر عکس ما افراد معمولی جامعه)
.....
ولی خوب اگه اینهایی که گفتم اتفاق بیافتن و فرض مثال کشور پیشرفت کنه....بعد از یه دوره ای خیلی سخت میشه این ملیت پرستی رو از بین برد...وهیتلر هایی تربیت میشن که سخته سرکوبشون کرد...

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

شاید اگه قیافه سوال رو یه ذره عوض کنیم راحت تر بشه بهش جواب داد.
آیا شما به این موضوع که از یک اسپرم و تخمک افراد ایرانی به وجود آمده اید افتخار می کنید؟
این سوال اپسیلونی با سوال : "آیا شما به ایرانی بودن خود افتخار می کنید؟" تفاوت نداره.

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر

به نقل از «Reza 7» :
شما میگی بهونه س اما برای ی بیکار، برای خانواده ای که توش معتاد هس،برای کودکان کار و ...بهونه نیستن اینا دردن.
بله آدم باید خودش راضی باشه اینا مشکل نیس که. :rolleyes:
آمار هایی هم که میگن چقد خرابه وضع بزرگنماییه
کار شیطان بزرگ و استکبار و استعمار و عاملای نفوذی داخلیه.
"ما خوبیم راضی باشید" بقیه هم که طاغوت و استکبارن :D
گفتم هیچ کشوری نیست که معتاد نداشته باشه فقیر نداشته باشه و توش آماری از تجاوز نباشه.شاید صرفا واتیکان اینجوری باشه!
ما با توجه ب این ک کشور بقلمون،منبع مواد مخدره،خودمون مسیر رسوندن مواد مخدر ب اروپا هستیم،بازم خوب با مواد مخدر مبارزه کردیم!
بله اگه مشکلی هست،بایذ آستین بالا زد و درستش کرد،نه فرار راهشه،نه فحش دادن به کشور خودمون . اگه واقعا بیکاری جوون ها برای شما تلخه،استین رو بالا بزن برو اقتصاد بخون و ب هر سختی هست درستش کن
جایی خوندم دکتر حسابی،هر روز با یک بیسکوییت نهار میخورد تا ب اقتصاد کشورش کمک کنه . دکتر حسابی شاگرد انیشتین بود.میتونست خیلی کارها بکنه خارج.اما اومد ایران.تو کابینه مصدق وزیر آموزش پرورش شد.خیلی چیزا رو اصلاح کرد. دانشگاه تهران رو ساخت.اون واینستاد بگه اوضاع بده،از اروپا با اون سطح علمی ک داشت برگشت ایران و عمرش رو گذاشت و اصلاح کرد .
به نقل از Weeping Angel :
شاید اگه قیافه سوال رو یه ذره عوض کنیم راحت تر بشه بهش جواب داد.
آیا شما به این موضوع که از یک اسپرم و تخمک افراد ایرانی به وجود آمده اید افتخار می کنید؟
این سوال اپسیلونی با سوال : "آیا شما به ایرانی بودن خود افتخار می کنید؟" تفاوت نداره.
ببین برادر من.بذار اینجوری بهت بگم.این ک چطوری ب دنیا اومدی دست خودت نیست.اما با توجه ب متن پایین اگر افتخار نکنی به ملیتت،ملتت عقب میمونه
وقتی اون بابای ژاپنی ب کشورش افتخار میکنه
وقتی اون بابای آمریکایی هر روز صبح تو فیسبوکش مینویسه god bless America
حتی من شنیدم هندی ها هم جنس های خودشون رو میخرن تا کشورشون پیشرفت کنه و ب هندی بودنشون افتخار میکنن
توجه کن،اون امریکایی ها نه کوروش دارن نه آریو برزن نه شیخ بهایی نه ابن سینا و نه ...
ولی افتخار میکنه
با این شرایط اگر ب کشورت افتخار نکنی و روش تعصب نداشته باشی صرفا باعث عقب ماندگی کشور خودت شدی .
هر وقت روزی رسید ک هیچ فردی تو دنیا ب کشورش افتخار نکرد و برای بقیه کشورها خط و نشون نکشید،اون وقت میشه به چیزی ک دست خودمون نیست افتخار نکنیم.
×متوالی ممنوع.
ادغام شد.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از rezchit :
وقتی اون بابای ژاپنی ب کشورش افتخار میکنه
وقتی اون بابای آمریکایی هر روز صبح تو فیسبوکش مینویسه god bless America
حتی من شنیدم هندی ها هم جنس های خودشون رو میخرن تا کشورشون پیشرفت کنه و ب هندی بودنشون افتخار میکنن
کجایی شما؟ قضیه خیلی از این جدی تره :D ...من حتا شنیدم هندی ها موقع نوشتن اسم کشورشون رگشونو میزنن تا با خونشون اسم کشورشونو بنویسن....
من شنیدم این کارو میکنن چون نوشتن اسم کشورشون با جوهر بی احترامی محسوب میشه به کشورشون....
حتی من شنیدم امریکایی ها...مردمی مثل ما رو که اسم کشورشونو اشتباه تلفظ میکنن ..در جا با یه گلوله خلاص میکنن طرفو :-"
....
دوستان عبرت گرفتین یا باز هم توضیح بدم؟
همگی با هم تکرار کنین:جانم فدای ایران....مرگ بر فلان.... :-"
حتی من شنیدم هندی ها هم جنس های خودشون رو میخرن
همجنس؟ :))
یه لحظه فکر کردم اونا استیل هستن...ما مسی هستیم...مردم امریکا از جنس اهن هستن....
تا جایی که من تو زیست خوندم ساختار بدنمون از سلوله....اصولن هم جنس من وهم جنس شما از سلوله :-"
البته شاید من نظام قدیم بودم وشما نظام جدید هستین وکتاب ها تغییر کرده و جنس هامون فرق کرده با مردم هند :-"

جایی خوندم دکتر حسابی،هر روز با یک بیسکوییت نهار میخورد تا ب اقتصاد کشورش کمک کنه . دکتر حسابی شاگرد انیشتین بود.میتونست خیلی کارها بکنه خارج.اما اومد ایران.تو کابینه مصدق وزیر آموزش پرورش شد.خیلی چیزا رو اصلاح کرد. دانشگاه تهران رو ساخت.اون واینستاد بگه اوضاع بده،از اروپا با اون سطح علمی ک داشت برگشت ایران و عمرش رو گذاشت و اصلاح کرد
ولی منم جایی خوندم دستور ساخت دانشگاه تهرانو رضا شاه که لعنت خدا بر ان باد داده... :-" شاید باز هم بخاطر نظام قدیمی بودن تحصیلاتمه. :(
چه کار شاخی میکرده دکتر حسابی!!! :D اون ایه هست که میگه ( وامید هست رستگار شوید) همون...
بیایین ما هم نصف بیسکوییت بخوریم...تا کمک کنیم به اقتصاد کشورمون :D لاغر هم میشیم خوبه :D

و خوب سوالی که مطرحه اینکه چرا باید کشورمون برامون مهم باشه؟
مگه کشور چیه؟ چیز مقدسی هست؟ چه موقع بهمون حق انتخاب دادن برای انتخاب کشورمون که حالا بخوایم حفظش کنیم؟
من تو پست قبلیم هم گفتم....کشورم اونقدری بهش افتخار میکنم که به بینیم افتخار میکنم......و اگه روزی پولشو داشته باشم...هم بینیمو عمل میکنم..هم کشورمو عوض میکنم.... :D
مهم ترین چیز تو زندگی من...خودم هستم....پدر مادر-کشور-نزاد-ملیت. و....
اینا هیچ کدوم انتخابی نیودن...
وخوب اگه هر کدوم از این چیزایی که خودم تو انتخابشون نقش نداشتم...مانع پیشرفتم شن....حذفشون میکنم. :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از مينا :
کجایی شما؟ قضیه خیلی از این جدی تره :D ...من حتا شنیدم هندی ها موقع نوشتن اسم کشورشون رگشونو میزنن تا با خونشون اسم کشورشونو بنویسن....
من شنیدم این کارو میکنن چون نوشتن اسم کشورشون با جوهر بی احترامی محسوب میشه به کشورشون....
حتی من شنیدم امریکایی ها...مردمی مثل ما رو که اسم کشورشونو اشتباه تلفظ میکنن ..در جا با یه گلوله خلاص میکنن طرفو :-"
....
همگی با هم تکرار کنین:جانم فدای ایران....مرگ بر فلان.... :-"همجنس؟ :))
یه لحظه فکر کردم اونا استیل هستن...ما مسی هستیم...مردم امریکا از جنس اهن هستن....
تا جایی که من تو زیست خوندم ساختار بدنمون از سلوله....اصولن هم جنس من وهم جنس شما از سلوله :-"
البته شاید من نظام قدیم بودم وشما نظام جدید هستین وکتاب ها تغییر کرده و جنس هامون فرق کرده با مردم هند :-"
ولی منم جایی خوندم دستور ساخت دانشگاه تهرانو رضا شاه که لعنت خدا بر ان باد داده... :-" شاید باز هم بخاطر نظام قدیمی بودن تحصیلاتمه. :(
چه کار شاخی میکرده دکتر حسابی!!! :D اون ایه هست که میگه ( وامید هست رستگار شوید) همون...
بیایین ما هم نصف بیسکوییت بخوریم...تا کمک کنیم به اقتصاد کشورمون :D لاغر هم میشیم خوبه :D

مگه کشور چیه؟ چیز مقدسی هست؟ چه موقع بهمون حق انتخاب دادن برای انتخاب کشورمون که حالا بخوایم حفظش کنیم؟
من تو پست قبلیم هم گفتم....کشورم اونقدری بهش افتخار میکنم که به بینیم افتخار میکنم......و اگه روزی پولشو داشته باشم...هم بینیمو عمل میکنم..هم کشورمو عوض میکنم.... :D
وخوب اگه هر کدوم از این چیزایی که خودم تو انتخابشون نقش نداشتم...مانع پیشرفتم شن....حذفشون میکنم. :)
قرار نیست حرفی که به نظرت منطقی نمیاد رو مسخره کنیا!همونقدر که برای شما این حرف غیر قابل قبوله،برای طرف مقابلت هم همینطوره،هر کی بخواد مسخره کنه،اینجا هر کی استعدادش بیشتر باشه حرفش پیش میره. وقتی میگیم منطقی بحث کنیم یعنی مسخره نکنیم،به دور از جبهه گرفتن نتیجه بگیریم.
اگه کسایی نبودن که بگن جانم فدای ایران،الان اینجا نبودیم. من به مذهب،به قومیت و به هیچ چیز دیگه ای فکر نمی کنم،به این فکر می کنم اونایی که تو جنگ شرکت کردن،فارغ از اعتقاداتشون برای کشورشون جنگیدن. وقتی انقدر قطعی میگین چیزی برای افتخار نیست،تعجب می کنم. من نمیگم به این نتیجه برسید که باید به ایرانی بودنمون افتخار کنیم، خیلی ایرادات هستن،بعضی چیزا تو کشورمون نقض میشن،و خیلی نکات منفی ِ دیگه،ولی هیچ جای دنیا انقدر خوب نیست که ما شرمسار باشیم از ملیتمون!
درسته از نظر شما احمقانه ست،ولی انقدر جدی هست که کشور هایی مثل آذربایجان از غفلت ما نسبت به مشاهیرمون استفاده می کنن و اونا رو به نام خودشون ثبت می کنن. حتما چیزی هست که نمایشگاه هایی برگزار میشه برای نشون دادن آداب و رسوم کشور ها.
ما اینجا بحثمون سر سنت نیست عزیز،سر اعتقاد نیست،سر ترک و فارسبودن نیست،سر ایرانی بودنه،و اینکه آیا به ایرانی بودنمون افتخار می کنیم یا نه!
ضمنا ما هنوز یه تعریف واحد از فرهنگ نداریم،سر یه سری کلاسای دانشگاهی خصوصا رشته ی جامعه شناسی که باشین اینو متوجه میشین.
به عنوان مثال گفته میشده،دین،پوسته ی سخت فرهنگه. و بعد پرسیدن کسی که سینما میره،به فکر محیط زیسته و... با فرهنگ نیست؟ تعریف هست،ولی واحد نیست که شما با استفاده از اون یه حکم کلی بدین!
اندازه ی بینی متناسبه با طبع و نژاد آدما! بینی بزرگ داشتن خاص شرقی ها نیست. ویژگی های دیگه ای هست که مختص زنان ِ شرقی باشه. و این کاااملا بی ربطه به بحث ما!
اندازه ی بینی و اینکه اولین دانشگاه به دستور کی ساخته شده،باعث میشه شما بگین من به ایرانی بودنم افتخار نمی کنم؟
+ایراد عمده ی شما اینه که تو کل مباحثتون بحث ترک یا فارس بودن،اجباری بودن دین رو میارین وسط در حالیکه ممکنه هیچ ربطی نداشته باشن.
عزیز جان ایرانی بودن و فارس زبان بودن ربطی بهم ندارن،شما خودتونو ایرانی نمی دونین؟
الان مثلا کشوری مثل آلمان که انقدر تاکید داره روی زبانش،کار بیهوده ای انجام میده؟ چون رفرنسا و کتب علمی اکثرن به زبان انگلیسی و فرانسه هستن؟
++دوستان لطفا یه روند منطقی داشته باشین و بحث تون مرتبط با موضوع اصلی باشه.اگر لزوم به بحث درباره ی چیز دیگه ای هست،تاپیک جدیدی رو در نظر داشته باشین

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از Ali.SH :
گفتم اين بحث بيشتر مربوط به كسيه كه داره با افراد غير ايراني سر و كله ميزنه كه با افتخار اعلام ميكنه ايرانيه يا نع و ممكنه افراد غير ايراني اصلا با گذشته ايران تاريخش و فرهنگش اشنا نباشن بنابراين شايد مثلا احمدي نژادو بشناسن تو اخبارشون و روزنامه هاشون ديده باشنش يا چ ميدونم در مورد فحاشي ايرانيا به مسي يا فلان داور شنيده باشن يا ساير اخبار فقر عقب ماندگي تروريسم دزدي اما به غير از افراد اهل مطالعشون شايد كمتر كوروش رو بشناسن(شايد فقط اسمشو شنيده باشن همين) يا با فرهنگ خيلي! گذشته ما اشنا باشن بيشتر با تجربيات و شنيده هاشون كه مربوط به زمان حاله فكر ميكنن و قضاوت ميكنن كه خب طبيعتا تصوير جالبي از ايران براشون تداعي نميشه

ایران وطن ماست کوروش پدر ماست.

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

فرهنگ يعني اريايي ها اولين اقوامي بودن كه فنون كشاورزي و غيره رو پيدا كردن (الان مثلا فقط همين يادم ميومد) البته زيادم به فرهنگ اين ربطي نداره ولي خوب اين از نظرِ منه
نقش نگار ها معماري ها و غني بودن تاريخ ما در همه چيز !
قليون كشيدن خوب ارع چيز خوبي نيست ولي همه جاي دنيا دارن يه چيزي ميكشن :D مثلا بعضي خارجيا عادت دارن شبا ميرن تو يه كافه و فقط سيگار ميكشين و مشروب و ..
الان همه يه قليون ميناكاري شده قشنگ تو خونه هاشون دارن ولي خوب الان قطعا ادماي با فرهنگ ما ديگه قليون نميكشن!
و اينكه ادماي ملت هاي ديگه با شما چه جوري برخورد كنن دقيقا به شخصيت و طبقه اجتماعي اون فرد ربط داره به نظرم
مثلا توي تركيه يه دست فروش به ما خنديد و گفت احمدي نژاد احمدي نژاد و رفت! (داشت ميگفت بياين ازم چيزي بخرين بعد ما داشتيم راه ميرفتيم و توجهي بهش نكرديم)
و در عوض توي همون شهر يه خانم انگليسي چن ساعت داشت با ما حرف ميزد و ما كلي توي مغازشم باهاش شوخي كرديم ولي همون اول فهميد !
خلاصه ما مردمون فوق العاده باهوشي هستيم ! و اولين تمدن هاي روي زمين هستيم :D
اينكه شما با ايراني و فارس و هرچيز ديگه اي مشكل دارين ..نميدونم شايد خيلي شخصيه و به كسي مربوط نميشه !( خيلي چيز عجيبيه اخه :-) )

در ضمن هيچ كدوم اينا نژاد پرستي نيست ميهن پرستي و يك به اصطلاح غيرتي است براي كشورت!

شايد من هيچ علاقه اي به بودن در اين كشور نداشته باشم اما هرجاي دنيا هم كه برم خودمم !

خطاب به مينا: خيلي شهرهاي خارجي هستن كه همه ي علائم و تابلوهاشون به زبان خودشونه حتي نميدونم چينيا بودن يا ژاپني ها اينترنتي به زبان خودشون طراحي كرده بودن - كمتر سياهپوستي ارزوي سفيد بودن داره و ...

+ و طبيعتا اگه فرهنگ رو اشغال ريختن اب هدر دادن (مثلا ساعت ها فقط جلوي مغازشون اب ميريزن خوشگل شع) اره اينا چيزايي كه يه ايراني نبايد انجام بدع!!!

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از مينا :
....
همگی با هم تکرار کنین:جانم فدای ایران....مرگ بر فلان.... :-"همجنس؟ :))

من موندم اگه سفسطه وجود نداشت شما حرفی برا گفتن داشتین؟؟؟

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از Elahe.N :
دقیقا میشه بگید تو چه مواردی جلوتر از بقیه هستیم اگه منظورتون کشورای افریقایی هس من حرفی ندارم :D
و اینم اگه بشه بگید که با کدوم افراد بزرگوار هم میهن هستیم؟اقای xیاy؟
مشکل بی فرهنگی هم از افراد ناشی نمیشه سیستم فرهنگی ای که برای ایران پایه ریزی شده اشتباهه وافراد هم تو این سیستم این کارای اشتباهو پیاده میکنن
خیر با کشور افریقایی نیس.1.جزو 4 کشورموفق در شبیه سازی حیوانی
2.دومین کشور برتر دنیا در تحقیقات مغز و نخاعو جزو 10 کشور برتر دنیا از نظر پیوند اعضا بدن
3.جزو 8 کشور صاحب چرخه کامل فضایی
4.جزو 10 کور برتر دنیا در نانو تکنولوژی
موارد دیگه هم هس...
من افتخار میکنم ک زاده ی کوروش ام.
با پروفسور دکتر حسابی،دکتر سمیعی(ک کشور ها التماسشون میکنن واسه شهروند افتخاری شدن.حتی برای ی روز...)دکتر رفیعیان،دکتر صفایی،دکتر نادری ،دکتر وثوق و...کلی ادمایی ک ن تنها من و یا ایران بلکه دنیا بهشون افتخار میکنه...اگه کمه بازم بگم...

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از Panah :
خیر با کشور افریقایی نیس.1.جزو 4 کشورموفق در شبیه سازی حیوانی
2.دومین کشور برتر دنیا در تحقیقات مغز و نخاعو جزو 10 کشور برتر دنیا از نظر پیوند اعضا بدن
3.جزو 8 کشور صاحب چرخه کامل فضایی
4.جزو 10 کور برتر دنیا در نانو تکنولوژی
موارد دیگه هم هس...
من افتخار میکنم ک زاده ی کوروش ام.
با پروفسور دکتر حسابی،دکتر سمیعی(ک کشور ها التماسشون میکنن واسه شهروند افتخاری شدن.حتی برای ی روز...)دکتر رفیعیان،دکتر صفایی،دکتر نادری ،دکتر وثوق و...کلی ادمایی ک ن تنها من و یا ایران بلکه دنیا بهشون افتخار میکنه...اگه کمه بازم بگم...

حقا که کوروش ذوالقرنین پدر ماست.

بالا