• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور(تجربی.خ رضایی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور(تجربی.خ رضایی)

سلام >:D<
من یه مشکل داشتم و دارم 8->راستش خیلی دوس داشتم با یه مشاور بحرفم با خیلیا حرفیدم ولی فایده ای نداشته!!!!سعی میکنم خلاصه بگم!!!!من سال اول و دوم راهنمای خوب

بودم(سال اول دوتا معدل 20 داشتیم یکیش من بودم)سال دومم همینطور!!!توی المپیاد علوم پایه هم 3 شهرمون شدم و المپیاد علوم هم اول استانی شدیم!!!!اینارو گفتم ک بگم درسام

بد نبود!!!!ولی از سال سوم ک اومدم نت کلا درسو کنار گذاشتم!!!!!توی کانونم خیلی وضیعتم بد بود!!!!سال اول دبیرستانم همش نت بودم :-"ب خاطر همین رفتم ریاضی ولی موقع

مدرسه ها رشتمو عوض کردم و رفتم تجربی.الانم دومم!!!!اصلا نمیتونم درس بخونم!!!!هدف دارم انگیزه دارم صد بار با خودم عهد بستم ک آدم بشم ولی فک میکنم ب خاطر این مدت ک

از درس فاصله گرفتم واسم سخته ک درس بخونم!!!!کانونم شرکت میکنم اصلا از ترازم راضی نیستم ینی اصلا درسی نمیخونم ک نتیجه بگیرم!!!ینی اصلا نمییییییییییییییییتونم درس

بخونم!!!!!دوس دارم بخونماااااااااااااا ولی واقعا نمیتونم!!!!نمیدونم میتونی درک کنی یا نه؟؟؟؟ولی خعلی مشکل بزرگیه!!!!خواهش میکنم اگه میتونی بم گپکمک کن !!!بگو چیکار کنم :-s

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از FaRZANEH15 :
ســلــــــــــــــــآم چطـــــــــــوری ؟ x:

1. بیــرون کلاس میرفتی؟

2.سرعتم در تست زدن کنده چی کار کنم؟

3. نظرت در مورد تراز 5700-5500 چیه ؟

4. کی به طور جدی واسه کنکور بخونیم ؟

5. میگم صلاح درسای دومو همزمان یا سوم بخونم ؟ (سوم تجربیم)

6. واسه تعطیلات عید چطوری برنامه ریزی کنیم؟

7.اینکه میگی زیست یه دور اجمالی میخوندم و ... (یعنی بار اول روزنامه وار وروخوانی می کردی و بعد تست میزدی؟)

8. من اینطوری زیست میخونم : کتابو باز میکنم :D بعد شروع به حفظ کردن میکنم و گاج 8000 رو جلوم باز میکنم همزمام باهم می خونم

مثلا میوز یه مبحثشو اول از کتاب بعد درسنامه ی گاج ُ میخونم واسه تست هم وقت نمیارم ... روشم درسته ایا ؟

9. یکی هم خیلی تو درس خوندن سُستم .... هدف دارم اما نمیدونم چرا اینطوریم ... هی به خودم قول میدم ادم شم ولی ... :(( چیکار کنم؟

مرسی عزیزم که جواب میدی x:
سلام خوبم خوبی؟ (;
1.بلی میرفتم

2.خب باید دلیلشو پیدا کنی...ممکنه موقع تست زدن تمرکز نداشته باشی و مجبور باشی چند بار سوالو بخونی تا بفهمی اخرشم یه چیزی جا بندازی. یا مثلا ممکنه درسو درست نفهمیده باشی و سریع سراغ تست زدن رفته باشی. شایدم تصورت از سرعت بالا غلطه...یعنی باید دقیق بدونی واسه تست درس فیزیک یا ریاضی چه قدر وقت لازمه...و اینکه بار اولی که اون تستو میزنی با بار 2 3 زمانش متفاوته...پس ممکنه فقط احساس داشته باشی که کند تست میزنی. اما در کل هرچی تست بیشتری بزنی و هربار بتونی یکی از این مشکلاتو حل کنی سرعتت بالاتر میره.

3.خب اگه یکی تلاش خوبی داشته و این ترازو اورده پس نوع مطالعه ش غلطه...یعنی کاذبه ساعت مطالعه ش و تعداد تستی که میزنه بالاست...در اصل هنوز نفهمیده روش مطالعه چطوره. یا اینکه تلاش کمی داشته. هر دوتا راه حل داره و اگه اون ادم بخواد میتونه به هر ترازی برسه.

4.به طور جدی که از همون سال کنکور(یعنی تابستونش) اما اگه منظورت خوب درس خوندن تست زدن واسه درسا یا حتی خلاصه نویسی و مارک کردن سوالاس از هر زمانی انجام بشه خوبه و هرچی زودتر بهتر(البته باید هدف اصلی که موفقیت تو امتحانای تشریحیه رو فراموش نکنه). یعنی هرچی ادم بیشتر تو سالای پایه تلاش کنه سال کنکور کمتر بهش فشار میاد.

5.نه به نظرم الان تمام تلاشتو صرف سوم بکن و سعی کن به تسلط برسی (یعنی مثلا تازه سال پیش نخوای بفهمی گیاهی سوم چی گفته همون سوم گرفته باشی مطلبو) البته یه درس شاید بشه گفت استثناس و اونم ریاضیه که یه جورایی پایه واسه سوم میشه...پس گه تو ریاضی ضعیف هستی دوم رو هم شروع کن

6.واسه سوم...خب اگه تا حالا توجهی به کتابای درسی نداشتی پیشنهاد میکنم حتما متن کتابای فیزیک و ریاضی رو یه نگاه بندازی و تمریناشو حل کنی و نکته هایی که شاید تو کلاس بهش توجه نشده رو مشخص کنی. واسه فیزیک فعالیت اینا رو هرچی جوابشو نداری تکمیل کنی واسه امتحان نهایی. هر مبحثی که توس سال بهش توجه نکردی بازخوانی کنی...یعنی تا موقع امتحانات مبحثی نمونده باشه که تا حالا نخوندی یا متوجه نشدی. کلا یه برنامه تکمیلی دیگه...یعنی تا اخر عید تونسته باشی ضعفایی که در طول سال داشتی رو رفع کنی.

7 و 8.خب در اصل با این روش داری فرصت فکر کردن و پیدا کردن نکته ها رو از خودت میگیری...حتی اگه وقت واسه تست هم بیاری ارزشی نداره چون قبلا تو گاج به نکته هاش اشاره شده...مثل اینکه یه دور پاسخ نامه رو خونده باشی و بعد بخوای تست بزنی. اگه بعد از خوندن کتاب بری تست بزنی یا حتی سوال تشریحی حل کنی به مغزت این اجازه رو میدی که خودش نکته ها و ارتباطارو پیدا کنه...روانشناسا هم ثابت کردن اگه خودت به یه چیزی برسی پایداریش تو مغرت چند برابره وقتیه که اماده اون نکته رو بخوای حفظ کنی فقط.

9.خب شاید مشکل اینه که هی به خودت میگی هنوز وقت دارم این سستیا رو جبران کنم و پشت گوش میندازی...یا اینکه میخوای یهویی یه تغییر بزرگ بکنی...وقتی تصمیمشو میگیری و عملی نمیشه سرد میشی. اگه بشینی فکر کنی مشکل روش درس خوندم کجاهاس و هر بار بتونی یکیشونو حل کنی چون پیشرفت داشتی علاقه ت بیشتر میشه و با انگیزه تر هدف گذاری میکنی.

ببخشید که دیر جواب دادم >:D<

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|

:Dببخشید با چه رتبه ای میشه داروسازی دانشگاه تهران آورد؟؟؟
واسه منطقه ی 3 بگین لطفا

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

سوالی که بالایی پرسیده رو واسه منطقه 2 هم بگید...

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

سلام. ببخشید شما از کی شروع به کنکوری خوندن کردید؟ اصن کنکوری خوندن ینی چی؟ تابستونی که میخاستید برید سوم دبیرستان درسای سال سوم رو کلاس رفتین؟

amir 777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان

میخواستم ببینم شما که میگید تند خوان بودید
مثلا فصل 6سال دوم را تو چند ساعت میخوندید

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

سلامليكم خانوم دكتر:دي
من ي بار مزاحم شدم،كفتنم بازم مزاحم شم:دي شما ببخشين:دي
چنتا سوال با اجازه:دي
١)فيزيكو چطور صد زدين؟
مثلن اون سواله مال فصل صوت كه نميدونم شدت بنج برابر ميشد تراز جن برابر ميشد.مشابه اون اصن تو كنكوراي قبل نبود.همجين سوالاي جديدي رو چظور ميتونين جواب بدين سر جلسه؟
٢)شما ك ماشالا همه ازموناتون خوب بوده قبل كنكور.اما من اوايل سال مثلن همه ترازام تو رنج٧٥٠٠ بود.بعد يكيش يهو شد٧٤٠٠،بعديش شد٧٧٠٠،بعدي٧٠٠٠،بعدي٧٩٠٠،بعدي٧٤٠٠،بعدي باز٧٧٠٠،بعدترش٧٣٠٠،بعديش سه باره٧٧٠٠،بعديشم٧٣٠٠.اصن نمودار پيشرفتمو ميبينم،شده شبيه نمودار جمعيتاي فرصت طلب.هي بالا پايين ميشه.چه توصيه اي دارين واسه ي بدبختي مثه من تو اين ماهاي اخر؟:دي
٣)شما سوالا روً ب ترتيب دفترچه ميزدين؟پيشنهادتون ب ي نفر ك رياضيش خوب نيست چيه؟اينكه رياضيو اول بزنه يا اخر؟
٤)تاحالا شده سوال اول ب درس سخت باشهو نتونين ج بدين؟جطور با اين موج منفي اول ازمون كنار اومدين؟
٥)اين روزاي اخر.زيستو بيشتر بخونيم با تست بزنيم؟
٦)پيشنهادتون راجع به حل سوالاي درس رياضيو فيزيك رشت رياضي(اونايي ك مشتركه)چيه؟
٧)كتاب جمع بندي ازينا ك نشستن دوره همي سوال جامع طرح كردن(مثه اگر من طراح بودم يا پنج) شما چي كار ميكردين؟
٨)كتاب شبيه ساز كنكور قلمجي خوبه؟عوض كردن ادبيات سوالاي سراسري باعث غيراستاندارد شدنش نشده ايشاالا؟
...
فعلن همينا بودن:دي شرمنده يكم زياد شدن:-)

دختر آريايي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
emu university
رشته دانشگاه
pharmacy

من سال دوم تجربي هستم، سال اول رو خيلي با انگيزه شروع كردم با معدل ١٩٠٩٣ تمومش كردم با وجود اينكه از تابستون كلاس رفتم ولي افت شديد داشتم و الان رسما ديگه درس نمي خونم ، همه مي گن اينحوري به هيچ جا نمي رسم ! ~X( چي كار كنم كه دوباره مثل سال اولم بشم؟؟؟ :-?

مجتبی73

کاربر فوق‌فعال
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

سلام ببخشید خانم دکتر وقتشون پره برای عمل رفتن یه ماهه خارج
مطب خانم دکتر به مدت یه ماه تعطیله h-: ;))
تازه قیمت هر مشاوره شده یه دلار زیاده ولی خانم دکتره دیگه:-\

opop

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین

به نقل از مجتبی73 :
سلام ببخشید خانم دکتر وقتشون پره برای عمل رفتن یه ماهه خارج
مطب خانم دکتر به مدت یه ماه تعطیله h-: ;))
تازه قیمت هر مشاوره شده یه دلار زیاده ولی خانم دکتره دیگه:-\
لیاقتشو دارن که این موقعیت ها براشون پیش بیاد ایشون دانشگاه نت ندارن که بیان سایت

• لایک
امتیازات: zmaa

مجتبی73

کاربر فوق‌فعال
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از opop :
لیاقتشو دارن که این موقعیت ها براشون پیش بیاد ایشون دانشگاه نت ندارن که بیان سایت
دانشگاه تهران نت نداره بعد بعضی شهرستانا نت دارن!!!! :-$
منم میگم لیاتشون بالاتره!!!

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

برای خوندن 3فصل آخر زیست با برنامه کانون پیش رفتین؟ مشکلی پیش نیومد؟ چون فصل آغازیان هفته دوم اردیبهشت خونده میشه.
این فصلا رو چند دور خوندین؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از pouya BT :
سلام. ببخشید شما از کی شروع به کنکوری خوندن کردید؟ اصن کنکوری خوندن ینی چی؟ تابستونی که میخاستید برید سوم دبیرستان درسای سال سوم رو کلاس رفتین؟
فکر کنم از اخرای شهریور شروع کردم. تو فهم مطالب کنکوری خوندن یا غیر کنکوری خوندن تفاوتی نداره. تفاوت بیشتر تو برنامه ریزی و تست زدنه. تو مراحل اول درس خوندن مثل سالای قبل ادم سعی میکنه مطلب رو بفهمه و شایدم چندتایی سوال تشریحی حل کنه. بسته به اینکه تو سالای پایه چقدر تسلط داشتین مدت زمان این دوره فرق میکنه. بعد از اون که تست زدن شروع میشه باید کم کم سعی کنین روشای تست زدن رو پیدا کنین. اینکه کجای سوال رو دقیق تر بخونین و به چیا دقت کنین یا مثلا روش حل هر مدل سوال چطوره.
اره یه سری رو کلاس رفتم. اما اگه میخواید کلاس برین حتما با کلاس پیش برین تا بهترین استفاده رو بکنین.
به نقل از amir 777 :
میخواستم ببینم شما که میگید تند خوان بودید
مثلا فصل 6سال دوم را تو چند ساعت میخوندید
خب بستگی داره دور چند باشه که دارم میخونم یا به چه هدفی باشه. مثلا من یه دور سریع میخونم ارتباط مطالب کلی دستم بیاد(در حد 1 2 ساعت) بار دوم که دقیق تر میخونم خودم سعی میکنم مطالبو به هم ربط بدم یا مثلا شماره گذاری میکنم و مطالب مهم خط میکشم در حد 4 ساعت اینا. البته همش به تمرکز هم بستگی داره اگه حواسم جای دیگه باشه شاید این زمان دو برابر بشه.
به نقل از gangsta :
برای خوندن 3فصل آخر زیست با برنامه کانون پیش رفتین؟ مشکلی پیش نیومد؟ چون فصل آغازیان هفته دوم اردیبهشت خونده میشه.
این فصلا رو چند دور خوندین؟
نه زودتر خوندمشون. کلا این فصلا جوریه که بار اول که ادم میخونه قاطی میکنه و نیاز به چند بار خوندن داره. از اون طرف چون مطالبش حفظیه باید زیاد خونده بشه تا از یاد نره.
به نقل از دختر آریایی :
من سال دوم تجربي هستم، سال اول رو خيلي با انگيزه شروع كردم با معدل ١٩٠٩٣ تمومش كردم با وجود اينكه از تابستون كلاس رفتم ولي افت شديد داشتم و الان رسما ديگه درس نمي خونم ، همه مي گن اينحوري به هيچ جا نمي رسم ! ~X( چي كار كنم كه دوباره مثل سال اولم بشم؟؟؟ :-?
کلا سال دوم یکم افت وجود داره(چراشو کشف نکردم). مطمئنن جو امتحان نهایی سال سوم کمکت میکنه یکم استرس مثبت بگیری و دوباره درس خوندن رو شروع کنی. سعی کن با یه برنامه سبک شروع کنی و کم کم میزان مطالعه تو بالا ببری. از درسایی که دوستشون داری و توش قوی هستی شروع کن. تفریخاتتو یکم محدود تر کن. تو یه ازمون اسم بنویس و سعی کن به برنامه ش برسی و با هدف تو اونا شرکت کن. ممکنه چند ماه اول نتیجه دلخواهتو نگیری که کاملا طبیعیه چون دوباره از نو شروع کردی.
به نقل از .:amir.mr:. :
سلامليكم خانوم دكتر:دي
من ي بار مزاحم شدم،كفتنم بازم مزاحم شم:دي شما ببخشين:دي
چنتا سوال با اجازه:دي
١)فيزيكو چطور صد زدين؟
مثلن اون سواله مال فصل صوت كه نميدونم شدت بنج برابر ميشد تراز جن برابر ميشد.مشابه اون اصن تو كنكوراي قبل نبود.همجين سوالاي جديدي رو چظور ميتونين جواب بدين سر جلسه؟
٢)شما ك ماشالا همه ازموناتون خوب بوده قبل كنكور.اما من اوايل سال مثلن همه ترازام تو رنج٧٥٠٠ بود.بعد يكيش يهو شد٧٤٠٠،بعديش شد٧٧٠٠،بعدي٧٠٠٠،بعدي٧٩٠٠،بعدي٧٤٠٠،بعدي باز٧٧٠٠،بعدترش٧٣٠٠،بعديش سه باره٧٧٠٠،بعديشم٧٣٠٠.اصن نمودار پيشرفتمو ميبينم،شده شبيه نمودار جمعيتاي فرصت طلب.هي بالا پايين ميشه.چه توصيه اي دارين واسه ي بدبختي مثه من تو اين ماهاي اخر؟:دي
٣)شما سوالا روً ب ترتيب دفترچه ميزدين؟پيشنهادتون ب ي نفر ك رياضيش خوب نيست چيه؟اينكه رياضيو اول بزنه يا اخر؟
٤)تاحالا شده سوال اول ب درس سخت باشهو نتونين ج بدين؟جطور با اين موج منفي اول ازمون كنار اومدين؟
٥)اين روزاي اخر.زيستو بيشتر بخونيم با تست بزنيم؟
٦)پيشنهادتون راجع به حل سوالاي درس رياضيو فيزيك رشت رياضي(اونايي ك مشتركه)چيه؟
٧)كتاب جمع بندي ازينا ك نشستن دوره همي سوال جامع طرح كردن(مثه اگر من طراح بودم يا پنج) شما چي كار ميكردين؟
٨)كتاب شبيه ساز كنكور قلمجي خوبه؟عوض كردن ادبيات سوالاي سراسري باعث غيراستاندارد شدنش نشده ايشاالا؟
...
فعلن همينا بودن:دي شرمنده يكم زياد شدن:-)
سلام
1)فیزیک کنکور ما سوالای زیاد خیلی نداشت فقط نیاز به دقت داشت. اما خب به طور کلی فیزیک درس حفظ کردن راه حلا نیست. باید بفهمید. اون موقع میتونید هر سوالی رو حل کنین. همیشه به یه راه حل کلیشه ای اکتفا نکنید و چند تا راه حل یاد بگیرید و اونی که باهاش راحت ترین و سرعتتون بالاتره رو واسه کنکور انتخاب کنین. کتاب درسی رو هم حتما بخونید. واسه سوالای جدید که میگین: موقع تست زدن تو خونه هر بار که با یه سوال جدید رو به رو میشید اول از همه راه حلی که میخواید برید رو تو ذهنتون مرور کنین مثلا اول این فورمول رو میرم که فلان مجهول به دست بیاد بعد میزارمش تو فلان فرمول...اینجوری تو ذهنتون سوالا و راه حل ها دسته بندی میشن.
2)منم خودم نوسان زیاد داشتم(البته بیشتر نوسان رو به پایین) یکم که خب طبیعیه. چون ازمونا مبحثیه و ممکنه تو یه ازمون شما همه مطالب رو تسلط داشته باشین و حتی سالای پایه بیشتر کار کرده باشین یکی رو نه. مهم اینه که از این نوسالا بتونید ضعف هاتون رو پیدا کنین. چه ضعف درسی چه ازمونی(مثلا اینکه تو چه شرایطی استرس میگیرین چطور باید جلسه رو مدیریت کنین ترتیب درسا چطور باشه اینا)
3)من خودم رو ریاضی زیاد وقت میزاشتم در نتیجه زیستم بد میشد چون وقت زیستو به ریاضی میدادم. واسه همین اول زیست زدم بعد ریاضی. به نظرم بعد زیست اول هرچی سوال ریاضی بلدین بزنین و بعد برین سراغ فیزیک و شیمی. بعد برگردین و به بقیه سوالای ریاضی جواب بدین.
4)اره. خب من معمولا وقتی میبینم سوالا داره سخت میشه میرم از اخر همون درس شروع میکنم چند تا سوال که حل کردم و روحیه م برگشت میرم سراغ سوال سخت. یه مشکلی هم که هست اینکه ما فکر میکنیم تعداد سوالایی که جواب ندادیم خیلی زیاده! اما وقتی میشماریم میبینیم فوقش 10% سوالاست.
5)خوندن به نظرم مفید تره. چون با اکثر مدل تستای زیست اشنا هستین و نکته هاشو میدونین.
6)نظرم مساعده :D معمولا سطح بالاتری دارن اما نکته ها همونه. شاید این سوالا بشه سوال سخت رشته تجربی. وقت دارن حتما بزنین.
7)من جمع بندی زیست مهر و ماه خوندم و همایش ادبیات سبطی که هم درس بود هم تست. اما از این مدل کتابا که میگین نزدم. بیشتر همون کنکورای سالای مختلف رو زدم.
8)کلا این کتابو مشاهده ننمودم :D

ببخشید که من خیلی دیر جواب دادم. چون تا یه مدت که اصلا اطلاع نداشتم پست جدید دادین بعد از اونم یا اینترنت نبود یا وقت نبود یا...
یه سری سوالم که جواب ندادم واسه این بود که اطلاعی ازش نداشتم. ببخشید.

shadi1201

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آباده
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خواهش میکنم سوال منم جواب بدید من امسال سوم ریاضیم !!اگه بخوام برم تجربی میتونم موفق شم؟؟؟تا الآن هیچی از زیست نخوندم!شماخودتون همینکارو کردید؟؟؟دوم و سوم که ریاضی بودید زیست رو هم خوندید؟؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از shadi1201 :
خواهش میکنم سوال منم جواب بدید من امسال سوم ریاضیم !!اگه بخوام برم تجربی میتونم موفق شم؟؟؟تا الآن هیچی از زیست نخوندم!شماخودتون همینکارو کردید؟؟؟دوم و سوم که ریاضی بودید زیست رو هم خوندید؟؟
من سال دوم ریاضی بودم. زیست رو هم تابستون سوم خوندنم. خب چون زیست خیلی مهمه به نظرم اگه یه کلاس زیست خوب بری و همراهش خودتم زیاد بخونی میتونی در حد بچه های قوی تجربی باشی. نکته مهمم اینکه تصمیمتو قاطع بگیری. این جوری نباشه که یکی دو ماه زیست بخونی ببینی سختته دوباره بخوای برگردی ریاضی یا بیخیال زیست بشی. اگه تو کلاس جمع بندی شرکت کنی بار فهم زیست رو دوش خودته و تو کلاسا بیشتر نکات اضافی رو میگن.

• لایک

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

شما توصیتون برای این تابستون (من میرم سوم) چیه ؟ کلا درسای دوم یا یه کم هم شوم باشه خوبه؟؟؟

من میخوام کل زیست و شیمی و 3 فصل آخر فیزیک رو بخونم

در طول سال پیش وقت میشه که بخوای پایه رو دقیق بخونی یا باید پایه رو فول باشی ؟؟؟

در طول سال سوم هم میشه درسای سال دوم رو خوند عایا؟؟؟

purya21

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خلخال

سلام!!!میشه کتابایی که تو تابستون سوم و سال چهارم خوندیو به ترتیب الویت واسه هر درس بگی؟؟؟ [-o< :-ss
واقعا لنگ جوابتم تورو خدا زود جواب بده!سطحش مهم نیس فقط چیا خوندی و چیا خوبه رو بگو!!!خیلی مرسی!

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از آلبرت :
شما توصیتون برای این تابستون (من میرم سوم) چیه ؟ کلا درسای دوم یا یه کم هم سوم باشه خوبه؟؟؟

من میخوام کل زیست و شیمی و 3 فصل آخر فیزیک رو بخونم

در طول سال پیش وقت میشه که بخوای پایه رو دقیق بخونی یا باید پایه رو فول باشی ؟؟؟

در طول سال سوم هم میشه درسای سال دوم رو خوند عایا؟؟؟
من خودم تابستون سوم کلاس میرفتم واسه بعضی درسای سوم. یعنی در اصل کاری به دوم نداشتم. اما خب منطقیش اینکه اگه احساس میکنی تو بحثی تو دوم ضعیف هستی اونو تابستونش کار کنی+یه سری مباحث از سومو که وقت بیشتری برای تسلط میبره رو کار کنی(مثلا از زیستش ژنتیکش یا گیاهیش) سوم به نظر من از دوم آسون تره. یه کار خیلی خوبم که میشه انجام داد ریاضی خوندنه چون میشه گفت تنها بحثی که ادامه دومه همین ریاضیه. پس اگه تو ریاضی ضعف دارین اونو حتما برطرف کنین.

سال کنکور تابستونش زمان خوبی واسه خوندن پایه ست. بعد از اونم میشه ها ولی از یه طرف مدرسه و درسای پیش و ...کار رو سخت میکنه. ببینین مهم اینکه مفهوم رو گرفته باشین. تسلط و موارد حفظی سال کنکور به راحتی حل میشه. هرچی پایه زمن بیشتری واسه درس صرف کنین پیش راحت ترین! در حدی که من خودم که سوم رو بهتر از دوم خوندم شاید سال کنکور واسه سوم1/4 دوم خوندم!

میشه اما بهتره سال سوم رو خود سوم تمرکز کنی(مگه یه مواردی مثه همون ریاضی که گفتم) اما اگه دیدی خیلی فول شدی و علاقه ی زیادی به درس خوندنم داری :D پیشنهاد میکنم عربی+زیست رو از دوم بخونی.

به نقل از purya21 :
سلام!!!میشه کتابایی که تو تابستون سوم و سال چهارم خوندیو به ترتیب الویت واسه هر درس بگی؟؟؟ [-o< :-ss
واقعا لنگ جوابتم تورو خدا زود جواب بده!سطحش مهم نیس فقط چیا خوندی و چیا خوبه رو بگو!!!خیلی مرسی!
سلام
تابستون سال سوم 8-> خیلی پربار بود واقعا :-" : فکر کنم فقط زیست خوندم یه کم و از کتاب خانه زیست شناسی تست زدم.
چهارم منظورت تابستونشه یا کلا؟! اگه منظورت تابستونشه که بیشتر داشتم میخوندم و تست خاصی نزدم. چون تو طرح گام اول گزینه 2 شرکت کرده بودم تستای درسنامه های گام اول رو میزدم فقط. اخر تابستونم زیست 3 رو از خیلی سبز زدم.
اما تو سال پیش:
ادبیات: املا:سبطی(نشر دریافت) قرابت:سبطی لغت:خیلی سبز آرایه:انرژی اتمی زبان فارسی:انرژی اتمی تاریخ ادبیات: کلک درس به درس:خیلی سبز
واسه دوره هم کتاب همایش سبطی رو خوندم
عربی: اول کتاب آموزش عربی تخته سیاه رو خوندم که کلا تستاش کم بود آسونم بود اما واسه یکی که کلا تست عربی نزده خوبه واسه شروع بعدم درس به درس از انرژی اتمی زدم مبحثی هم از کتاب جامع تست خیلی سبز (البته این دوتای اخرو شاید 1/4 کتاب رو کار کردم)
دینی:آیات و روایات انرژی اتمی (الان که دینی شما عوض شده فکر کنم کتاب آیات گاج خوبه) تست هم انرژی اتمی
زبان:خیلی سبز +سوم از نوبل
ریاضی:مهر ماه+چندفصل از خیلی سیز(درسنامه خیلی سبز بهتره اما زیادتر از حد سوالای تجربی هم توضیح داده)
زیست 2: خیلی سبز+تست قرمز+بانک تست ارامفر
زیست 3: خیلی سبز+بانک تست+یکم 8000 گاج
زیست پیش: پیش 1 ارامفر+ بانک تست+ خیلی سبز+ مبتکران پیش+ یکم از قرمز و 8000
کلی هم ژنتیک ارامفر
فیزیک 2: جامع انرژی اتمی
فیزیک 3:خیلی سبز
فیزیک پیش 1: گاج سفید(فکر کنم جدیدا نقره ایش بهتر باشه)+خیلی سبز
فیزیک پیش 2: گاج سبز+ گاج سفید
شیمی 2: مبتکران
شیمی 3:مبتکران+خیلی سبز یکم
شیمی پیش 1و 2: مبتکران+خیلی سبز

• لایک

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

عزیزانم :Dهمونطور که در پست بالا هم مشاهده میکنید اگه نیلوفر نبود انتشارات خیلی سبز ورشکست میشد. :-" :)) :D..همه درسا خیلی سبز داشته :)) :)) :))

اسپم بود:. :-"

purya21

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خلخال

خیلی خیلی مرسی بابت معرفی کتابا! x:
میشه بگی کدوم فصلا از ریاضیو از خیلی سبز زدی؟؟؟فقط مهروماه رو کار کنم اونقدری مطلب داره که تا 100درصد مسلط بشم؟؟؟
ریاضیه قلمچیو معمولا 85 میزنم!تا حالا کتاب تست ریاضی کار نکردم فقط سوالای گزینه 2 و قلم چی رو کار کردم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا