• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی های اینترنتی

با دوستی های اینترنتی موافقین؟

• موافقم

رای‌ها: 94 18.8%
  • مخالفم

رای‌ها: 92 18.4%
  • بستگی به نوع دوستی داره

رای‌ها: 313 62.7%

• رای‌دهندگان
    499

ska

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
با المپیاد بود که یادگرفتم دانشجو باشم نه دانش اموز
رشته دانشگاه
شیمی کاربردی
پاسخ : دوستی های اینترنتی

به نقل از Mohandes Leily :
تو همون سمپادیاشم درس نیس
من یه مدت با یکی تو سمپادیا خیلی صمیمی شدم بعد 2هفته فهمیدم پسره نه دختر :D
دیگه چ کنیم.... {-8
به نظرم اگه همچین افرادی رو گزارش بدیم همین تعداد معدود هم از این سایت برن چون میبینن که اینجا نمیتونن به اهدافشون برسن
سعس کنید اصالت سمپادی رو همیشه حفظ کنید

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

دوستی خوبه..اتفاقا همون چت روم و اینا هم یکی دوبارش بد نیست. برید ببینید ملت چی میگن،،

این که دوستای درست حسابی فقط تو سمپادیا هستن رو شک دارم..ولی من خودم تو همین سایت با چند تا از بچه ها رفیقم..با پسرا در حد یاهو دخترا اس ام اس و اینا..البته همشون کوچیک تر از منن..انگیزم هم از این دوستی روحیه دادن برای درست خوندن و گاهی مشاوره دادن و راهنماییه..

من خودم اولین دوستام رو ک خیلی خیلی بهم کمک کردن از یاهو 360 پیدا کردم که اصلا مرام و شخصیت اون افراد باعث شد من تصمیم بگیرم در اینده که میشه حال کنونی که بزرگ تر شدم مروج دوستی های پاک و اخلاقیات. و روابط سالم در اینترنت باشم..انشالله که امین طور باشه..

دوستیه سالم اینترنتی یعنی رابطه ای که صرف نظر دختر یا پسر بودن بدون دروغ باشه..و کاری نکنیم و چیزی نگیم که از افشای اون ناراحت بشیم..همون شخصیت واقعی مون باشیم..اگر ادمی هستیم که دوستی های خیابونی رو درست نمیدونیم از همون جنس دوستی رو در اینترنت هم درست ندونیم..چون هرچند که طرف اگر ما نخوایم دستش به ما نمیرسه ولی شخصیت خودمونه که داره ذره ذره عوض میشه.
البته دیگه چون موضوع بحثی با دوستای قدیمیم ندارم یکی دو سالیه هیچ خبری نداریم و کاری به هم نداریم..مثل عضو گیری میمونه..من به سرانجام رسیدم..نوبت کسای دیگس..دوست شیم تعامل داشته باشیم..خجالت نکشیم ولی حیا داشته باشیم

12ss

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا
شهر
لاهیجان

هم میتونه خوب باشه هم بد البته بستگی به رفتار خود شخصم داره که چجوری حرف بزنه و طرف مقابلش کی باشه من یه دوست اینترنتی دارم به اسم کیمیا دختر خوبیه شاید بگم صمیمی ترین دوستمه حتی از دوستای خودمم باهاش راحت ترم مثه دو تا خواهر با هم دوستیم تقریبا یکی دوسالی میشه حتی با مامانشم در تماسم و خواهر منم در جریان اینجور دووستیا بد نیس ولی بهتره ادم اول ببینه طرف کیه و چیه بنظرم میتونه خوب هم باشه حتی من با یه معلم ریاضی آشنا شدم که خیلی از مشکلاتمو رفع میکرد برام ... همیشه هم بد نیس

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام

اگه بی جنبه بازی نباشه و طرفین جنبه داشته باشن....اشکالی نداره :)

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

این واقعا بستگی به نوع دوستی داره!!!
مثلا رابطه های BF/GF رو اصلا قبول ندارم! چه برسه که بخواد اینترنتی هم باشه!!!!
اما مثلا گاهی وقتا خیلی خوبه!!! من خودم مدت ها با یکی که توی یه شهر دیگه بود سایت میزدیم و اینا!! و تمام شناختمون هم از طریق نت بود!!! خیلی هم رابطه سالم و خوبی بود! ( کاری بود )

alireza24

مهمان

به نظر من دخترا و پسرا هم میتونن دوست باشن(تو اینترنت)اما نباید رابطه شون gf/bf باشه...برای این کار هم باید هردو طرف حد ها و مرزها رو که خدا تعیین کرده رعایت کنن.

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

من از طریق دوستی توی پن پل ها خیلی چیز ها در مورد دنیا یاد گرفتم و عقایدم در مورد کشور های دیگه خیلی اصلاح شد. به نظر من ایم مسئله برام خیلی سازنده بود.
به علاوه دوستی اینترنتی به آدمهایی مثل من که از کنتاکت رو در رو خجالت می کشن یا خیلی اجتماعی نیستن کمک می کنه تا خیلی ایزوله نشن و دوست پیدا کنن.
جدا از این مسئله که خب ممکنه مزاحمت هایی هم پیش بیاد . ولی به خود آدم خیلی بستگی داره چون اگه حریمت رو دست برای همه توی اینترنت مشخص کنی، می تونی یه ارتباط سالم و شفاف با افراد در سطح نت داشته باشی.

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

چت روم فضاش برای یه بچه دبستانی اصلا خوب نیس...
بعضیا متاسفانه اون قدر شعور و ادب ندارند که حرفای بسیار بسیار زشتی میزنن که میتونه بد اموزی داشته باشه
بعضیا همین دوستی ساده رو جدی میگیرن
من یک مورد ازدواج هم ددیم اونم از طریق چت روم چون اقاهه مایه دار بوده خانومه باهاش ازدواج میکنه ولی اون قدر اختلاف دارند که فکر کنم طلاق هم گرفتن....
:-ss

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

به نقل از hastikhanoom :
اگه خودمون و طرف مقابلمون رو یه فرد بالغ،عاقل و کامل ببینیم دیگه نباید مشکلی پیش بیاد. همه ی ادما می تونن به هم کمک کن و از داشته هاشون برای هم استفاده کنن تا باعث تغییرات زیبای بشن (;
این هم کامنت من بود فقط!
کاملن موافقم فقط اینکه یکم زمان لازمه تا بتونی طرفتو بشناسی!!!

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

اگه هردو نفر آدم باشن ميشه دوست باشن..تازه بهم دروغ هم مگويند ...كه آخرش خودشونن كه تو هچل ميافتن.. :D
ولي درست باشه تا بشه ازش بخوبي استفاده كرد.. :) :>
ولي چت...آخه تنها مشكلش اينه كه دو طرف همو اصن نميشناسن و ميتونن تا هرجا بخوان بهم دروغ بگن براحتي! :-<و اونجاس كه ضرراش معلوم ميشن كم كم!
دوستي اينترنتي بد نيس بشرطي كه حد داشته باشه و دروغ و چرت و پرت توش نباشد! :)

هيچي بهتر از دوستي در فضاي حقيقي نمي باشد..... 8-> 8-> 8-> 8->

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آدم اگه یه خط قرمزایی رو رعایت کنه خوب فک نمی کنم مشکلی پیش بیاد

zahra AB

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

از چت روم ها خوشم نمیاد. اگه با اسم دختر بری هزار تا پیام میاد و کلا آدم منصرف میشه. ولی سایتای اجتماعی و... اینا خوبه چون میتونی دوستای خودتو تو اینترنت ببینی. >:D<سمپادیا هم که عالی. :)

Classmate

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
المپیاد پایا- ریاضی خوارزمی

والا اونایی که رودررو دوست میشن یا ازدواج میکنن یا CUT میکنن یاطلاق !دیگه چه برسه به اینجور چیزا!!! :-? خدا عاقبت همه ما رو ختم به خیر کنه راستی چقدر مادر پدرا ما زندگی هاشون از ما کم حاشیه تر بوده! 8->

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

باید ببینی دوستِ خــوبِ یا بد :D
باید ببینی تو چ جامعهی مجازی داری دوست پیدا میکنی :D

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$

منم میگم بستگی به نوع دوستی داره
مثلا من اینجا با چند نفر دوست شدم...خیلی هم خوبه
ولی خب بعضیا ظرفیتشو ندارن

yn24

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید بهشتی
شهر
ایلام

من کاملاً مخالفم . دوستی از طریق فضای مجازی و ادامه ی اون در دنیای حقیقی معنی نمی ده . ما وقتی از خصوصیات اخلاقی کسی خبر نداریم و هیچوقت اونو ندیدیم چطور به عنوان دوست انتخابش کنیم . طرف می تونه تو فضای مجازی راحت دروغ بگه و هیچ ضمانتی نیست .
دوستی در فضای مجازی مشکلی نداره به شرطی که این رابطه به حاشیه نره . اما کلاً موافق نیستم و می بینید خیلی ها تو این جامعه کلاه سرشون رفته :-<

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از yn24 :
من کاملاً مخالفم . دوستی از طریق فضای مجازی و ادامه ی اون در دنیای حقیقی معنی نمی ده . ما وقتی از خصوصیات اخلاقی کسی خبر نداریم و هیچوقت اونو ندیدیم چطور به عنوان دوست انتخابش کنیم . طرف می تونه تو فضای مجازی راحت دروغ بگه و هیچ ضمانتی نیست .
دوستی در فضای مجازی مشکلی نداره به شرطی که این رابطه به حاشیه نره . اما کلاً موافق نیستم و می بینید خیلی ها تو این جامعه کلاه سرشون رفته :-<

در مورد دروغ و اینا کاری ندارم ولی خصوصیاتاخلاقی چیزی نیست که با دیدن حل شه ...

yn24

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید بهشتی
شهر
ایلام

به نقل از F@|-|!mEh :
در مورد دروغ و اینا کاری ندارم ولی خصوصیاتاخلاقی چیزی نیست که با دیدن حل شه ...

با هم نشینی که معلوم میشه اما ممکنه اون موقع دیر شده باشه !

hanan

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی.شیمی
دانشگاه
شریف. ایشالله
رشته دانشگاه
برق

فقط من میتونم اینو بگم که اونی که نتونست دوست نزدیک خودسو نگهداره و یا یه دوست نزدیک برای خودش توی عالم واقعی پیدا کنه،
عقلن میتونی تو روش حساب وا کنی واسه دوستی؟!!
عایا ایشون رو میتونی برای ازدواج انتخاب کنی؟!
توروخدا کمی واقع بین باشیم!
ریزبین و نکته سنج بودن واسه رسیدن به سعادت خیلی خوبه...
پیروز باشین.

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

وقتی به نظرات نگاه میکنم ،با چیزی روبرو میشم که به شدت مخالف نظر منه ،بیشتر نظرات اینه که دوستی اینترنتی خوب نیست ،یا به نوعش بستگی داره ولی نظر من یک چیزی به شدت مخالف اینه ،مخصوصا اونایی که کاملا ردش میکنن یعنی حتی به نوعش اهمیتی نمیدن ، واقعا برای من سواله مگه ما همه دوست نیستین ؟
مگه ما کجا باهم آشنا شدیم ؟ چند نفرمون تو مدرسه ی هم بودیم ؟ خیلی باشه هر 6-7 نفر باهم تو یک مدرسه بودیم و بعد اینجا یعنی اینترنت یعنی دنیای مجازی دوست های خیلی زیادی پیدا کردیم که با اونا گفتیم و خندیدیم زندگی کردیم ، اینجا ، دنیای مجازی ، واقعا همون قدر که دنیای واقعی وجود داره ، اینجا هم وجود داره ، اینجا هم همه چیز همونطوریه فقط یکم فاصله ها بیشتر شده !
دوست بودن تو دنیای مجازی دلیل این نیست که ما تو دنیای واقعی نمیتونیم دوست پیدا کنیم ، ما میتونیم و این کارو هم کردیم ولی خب من که تو مشهد زندگی میکنم نمیتونم دوست های خوبی تو کل کشور پیدا کنم با زندگی های اونا ، اخلاقشون و خیلی چیزای دیگشون آشنا بشم و کلی چیزای قشنگ یاد بگیرم ،با جرعت میتونم بگم اگه دنیای مجازی و این دوستام نبودن الان من اینی که هستم نبودم ، من اینجا بزرگ شدم و خیلی چیزا یاد گرفتم ، خیلی بیشتر از اون چیزی که یک فرد عادی میتونه تو دنیای واقعی یاد بگیره !
دنیای مجازی اونقدرا هم میگن بد نیست ،ولی اینقدر این رو گفتن تا ماهایی هم که تو این دنیای زندگی میکنیم ،داره باورمون میشه !
حالا اون افرادی که میگن به نوعش بستگی داره ، من سه چهار سالی میشه که تو فرم های مختلف بچه های سمپاد بودم ،خب دوران بلوغ فکریم رو اینجا گذروندم ، خیلی چیزا دیدم و شنیدم و واقعا برای من سواله ،این نوع دوستی یعنی چی ؟
چرا باید اینجا خودمون رو گول بزنیم ؟ اگه بده چرا همه یکجورایی درگیر همه جور دوستی هستیم ؟
ما تو یک کشور محدود و مذهبی هستیم ؟ اون نوع دوستی که همه میگیم بده و همه دنبالش هستیم ، باید از کجا شروع بشه ؟
از مدرسه هامون ؟ نه نمیشه چون همه چیز جداس ؟ از خیابون ؟ واقعا تو خیابون بهتر از اینترنته ؟
میگیم اینجا دروغ زیاده ؟ مگه بقیه جاها نیست ؟ مگه تو خیابون نیست ؟
یا منظورتون اینه که کلا دوستی با احساسات خاص ممنوعه ؟ این رو نگین چون خودتون هم میدونین نمیشه ،ههمون یکجایی از اون احساس داشتیم ، گاهی کم گاهی زیاد !
والا به نظر من دوستی که از اینجا شروع بشه از همه جا بهتره ، اینجا همه هم رو تقریبا میشناسن ،با عقاید نظرات هم آشنا هستن و خیلی چیزای خوب دیگه پس فکر نمیکنم هیچ دوستی ای اینجا به بدی جاهای دیگه باشه !

بالا