• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی های اینترنتی

با دوستی های اینترنتی موافقین؟

• موافقم

رای‌ها: 94 18.8%
  • مخالفم

رای‌ها: 92 18.4%
  • بستگی به نوع دوستی داره

رای‌ها: 313 62.7%

• رای‌دهندگان
    499
  • شروع کننده موضوع

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
فکر کنم از اسم تاپیک مشخص باشه..... متاسفانه ....توی این دوره زمونه یه بچه دبستانی هم میدونه چت کردن چیه و به چه دردی میخوره....و کاملا عادی شده.... :-<

1.نظر شما درمورد این رابطه ها گفت و گو ها چیه؟

2.این دوستی هایی که تو فضای مجازی صورت میگیره(منظورم فقط دوستی های عادی هست و فکرتون به روابط و دوستی های عاطفی کشیده نشه) چه مزایا و معایبی داره؟.....اصلا خوب هستند یا نه....

3.آیا چت روم هایی که احتمالا خیلی هاشون معرف حضورتون هست، میتونه تاثیر خوبی داشته باشه یا نه کلا بده به نظرتون؟

4.بعد یکی هم اینکه من به شخصه افرادی رو دیدم چند سالیه با هم چت میکنند بدون اینکه همدیگرو بشناسن (البته منظورم خصوصیات نبود) و تاثیراتی هم رو هم داشتن.... یا بعضی ها هم شده ازدواج کردن و .....
میخوام بدونم نظرتون در این باره چی هست؟....آیا این دوستی ها از دوستی های دنیای حقیقی میتونه بهتر باشه یا نه؟

خوشحال میشم در این باره نظرتون رو بدونم...فقط اگه تجربه ای از دوست و اشنا هم بود بگین فکر کنم بهتر و قابل درک تر باشه :)
~مدیر : عنوان یکم ویرایش شد :د .

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : تجربه دوستی های اینترنتی؟؟؟؟

من پایه چت هستم ولی نه با هرکسی...

به نظرم واسه سرگرمی خوبه

ولی کلا چت روم خیلی محیطش بدِ (;

البته قبلنا تو چت روم دوستای زیادی پیدا کرده بودم

ولی خب حواسم بود...به وقایع بدی ختم نشد...

همین که آدم میدونه اکثر حرفای طرف دروغِ...اعتماد نمیکنه اصن...

Robek

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز_کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
پرستاری

به نظر من باید این دوستیها فقط بخاطر تبادل اطلاعات ودونستن نظران هم باشه،نه اون چیزی که امروزه.....

error

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
قبلنا تفننی میخوندم :D
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

واقعا برای هر شخص میتونه فرق کنه (هم مزایا داره و هم معایب)
ادم باید بدونه هدفش از چت کردن چیه و چی میخاد به دست بیاره
خیلی وقتا ادم از چت های چیز ای مفیدی به دست میاره بعضی وقتا هم با دوستاش حرف میزنه و از نظر و اعتقاداتشون مطلع میشه و بعضی وقت ها هم فقط گذروندن وقته ( البته این ماله دوستی های عادی هست)
اگر خود ادم بخاد برای تبادل نظر چت کنه میتونه مفید باشه
ولی الان چت روم ها واقعا محیط بدی دارن

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

بعضی از این چت روما که واقعا خرابن ، آدم چشم و گوش بسته می ره توشون ، چشم و گوش باز میاد بیرون :D
خیلی وقتا چت کردن وسیله ی خوبی برا سرکار گذاشتنه....
باید مراقب باشیم که هیچ اطلاعاتی به طرف ندیم ، مثه شماره و آدرس و عکس و اینا....
از خیلیاشون خیلی چیزا یاد گرفتم ( واقعا آدمای درستی بودن)
ولی خو یه بدیی که داره اینه که به طرف عادت می کنی....

• شروع کننده موضوع

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

چت روم درسته محیطش بده....بعضی وقتا بماند که افتضاح....ولی من خودمیه باری رفتم و حالا نمیدونم از شانس من بوده یا نه،ولی به چند نفری برخورد داشتم(دختر و پسر) که اتفاقا خوب هم بود.....بحث جالبی داشتیم....و مثل اونایی که شما میگین نبود.... :-"

+

ولی همه این دوستی ها از چت روم هاش شروع نمیشه.....سایت های مختلف هم هست.......درسته؟ 8->

s.pegasus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تـهـران
دانشگاه
تهران غرب
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از .:$_$:. :
فکر کنم از اسم تاپیک مشخص باشه..... متاسفانه ....توی این دوره زمونه یه بچه دبستانی هم میدونه چت کردن چیه و به چه دردی میخوره....و کاملا عادی شده.... :-<

1.نظر شما درمورد این رابطه ها گفت و گو ها چیه؟
به نظر من ما کلا عادت داریم از جنبه ی منفی چیزهایی که اطرافمون هست استفاده کنیم و خوب طبیعیه که باعث دید منفی به اون ها هم میشه !
2.این دوستی هایی که تو فضای مجازی صورت میگیره(منظورم فقط دوستی های عادی هست و فکرتون به روابط و دوستی های عاطفی کشیده نشه) چه مزایا و معایبی داره؟.....اصلا خوب هستند یا نه....
خوب اگه ازش درست استفاده کنیم چرا که نه !
من یکی از دوستام زبانش خیلی خوبه در حدی که راحت می تونه یه متن رو همینجوری بخونه و به اون یکی زبان برگردونه
اما این یه دوست از همین طریق تو یکی از کشور انگلیسی زبان پیدا کرده
همون پسر با این که زبان خودش خوبه بعد اینکه متن هارو مینویسه به اون دوستش میده برای نگارش و چون اونا زبونشون هست اون میتونه خیلی بهترش کنه از نظر نگارشی و اینا و چند جا هم همین بدردش خورده
تازه میتونه خیلی جاهای دیگه هم بدردتون بخورن مثل وقتایی که نیاز به رای دارید و اینا ...
3.آیا چت روم هایی که احتمالا خیلی هاشون معرف حضورتون هست، میتونه تاثیر خوبی داشته باشه یا نه کلا بده به نظرتون؟
چت روم صرفا محیطی که میتونید توش اوقات فراغتتون رو پر کنید که البته انتخاب خوبی هم نیست چون راه های بهتری هم هست
4.بعد یکی هم اینکه من به شخصه افرادی رو دیدم چند سالیه با هم چت میکنند بدون اینکه همدیگرو بشناسن (البته منظورم خصوصیات نبود) و تاثیراتی هم رو هم داشتن.... یا بعضی ها هم شده ازدواج کردن و .....
میخوام بدونم نظرتون در این باره چی هست؟....آیا این دوستی ها از دوستی های دنیای حقیقی میتونه بهتر باشه یا نه؟

خوشحال میشم در این باره نظرتون رو بدونم...فقط اگه تجربه ای از دوست و اشنا هم بود بگین فکر کنم بهتر و قابل درک تر باشه :)
خوب تجربه نشون داده اکثر این ازدواج ها به طلاق منجر میشن ولی خوب نمیشه گفت همشون
و مسئله دیگه ای که هست اینه که خوب افراد اگه از طریق نت باهم آشنا نشن از کجا باید آشنا شن
مثل قدیم بشینن یکی تو محل اعلام کنه دخترش رو می خواد شوهر بده برن خواستگاری
به نظرم اینترنت برای اشنا شدن خوبه چون تعداد زیادی از مردم ازش استفاده می کنن
اما برای ازدواج نباید عجله کنن صرفا به دونسته هاشون در دنیای مجازی اکتفا کنن
و اگه دیدن که می تونن باهم ازدواج کنن یه چند وقت خارج از دنیای مجازی هم ارتباط برقرار کنن

در مورد اینکه بهتر از دوستی های حقیقی میتونه باشه هم نظری ندارم چون واقعا دوست واقعی ندیدم !

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

خب این چت روما که هیچکس به هدف دوستیای معمولی پیدا نمیشه توشون بهتره دربارش بحث نکنیم همه هم عقیده دارن که محیطش بده دیگه..

در مورد دوستایی که تو سمپادیا دارین چی؟:-?

• شروع کننده موضوع

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از Azura :
جنبه خوبم داره ها....مخصوصا ادم باطرفی که میشناستش چت کنه میتونه خیلی مفیدباشه هم از لحاظ علمی هم سرگرمی منتها...جنبه بدش انقد زیاده همونایی که بالا گفتم دیگه این جنبش به چش نمیاد...حتی اگه طرفونشناسی اماطرف سرکارت نذاره وادم خوبیم باشه ادم باز نمیتونه ازش مطمن باشه...فقط درصورتی میتونی مطمن باشیکه واقن طرف اشناباشه وباهم قراربذارینوبرین چت کنین :)
اینو قبول ندارم زیاد...اگه اشنا باشه دیگه زیادی نیازی به چت کردن نیست...الان تو دنیای واقعی هم کم میشه از کسی مطمئن بود...

به نقل از پری ناز :
خب این چت روما که هیچکس به هدف دوستیای معمولی پیدا نمیشه توشون بهتره دربارش بحث نکنیم همه هم عقیده دارن که محیطش بده دیگه..
در مورد دوستایی که تو سمپادیا دارین چی؟:-?
چت روم ها که فقط واسه گپ زدنه البته اگه از دید مثبت بهش نگاه کنیم :-<
+حرف اصلیم رو این بود...دوستی هایی که تو سایت ها ایجاد میشه یکیش همین سمپادیا....اشنایی از قبل وجود نداشته خب.....تاثیراتی هم داره....خوب یا بد....شاید وابستگی و خیلی چیزای دیگه....مخصوصا دختر و پسر.....مشکلاتی که از همون دوستی های ساده و معمولی هم ایجاد میشه :-/ ......

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

+حرف اصلیم رو این بود...دوستی هایی که تو سایت ها ایجاد میشه یکیش همین سمپادیا....اشنایی از قبل وجود نداشته خب.....تاثیراتی هم داره....خوب یا بد....شاید وابستگی و خیلی چیزای دیگه....مخصوصا دختر و پسر.....مشکلاتی که از همون دوستی های ساده و معمولی هم ایجاد میشه :-/ ......

ببینید به نظر من هر چیزی به خود اون فرد بستگی داره ،
خب منطقا نمیشه یه حکم کلی واسش گفت.
نمیشه گفت حتما خوبه یا حتما بد!
بعضیا هستن که واقعا فکرشون مریضه ، از دوستی چه نتی چه غیر نتی کلا یه هدف و یه منظور بیشتر ندارن!
فقط دنبال سوء استفادن.
ولی من واقعا شاید یه جورایی مدیون سمپادیا باشم!
چون دوستی رو بهم داده که از همه ی اون دوست نما هایی که تو دنیای واقعی هستن بیشتر قبولش دارم.

nilufar77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اونور اب......هرجا شد

برای اولین بار که رفتم چت روم...تا باز شد صفحه 8 تا پیام خصوصی اومد(همشونم پسر بودن)... :O
ولی از محیطش متنفرم...بیشترشون دروغگون و زود رنگ عوض میکنن...یکیشون اومده بود میگفت تو نیمه ی گمشده ی منی و از این چرت و پرتا....بعد که گفتم 14 سالمه راهشو کشید رفت :D واقعا ادم اینطوری,میتونه قابل اعتماد باشه؟؟؟؟
کلا 3 بار بیشتر نرفتم چت روم و دیگه هم نمیرم.....وقتم تلف میشه...ولی با یاهو موافقم...
بعضی وقتل باعث وابستگی میشه که خوب نیست..ولی نمیتونیم بگیم همیشه اثر منفی داره

tara 20

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
کرمانشاه

هم خوبه هم بده. ولی آدم نباید رو این دوستی ها حساب باز کنه.چون بیشتر اطلاعاتی که اشخاص درباره خودشون میدن دروغه.

M r . e n i a c

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه

خیلی هم خوبه،من الان 10 تا دوست اینترنتی خیلی خوب دارم
یاسمن
ضهرا
محدثه
Dr,shariat
Zeinab.N
R@Y
F.T.M
vooroojak
و غیره

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نظر من دوستی های اینترنتی اصلا خوب نیستن البته بازم بستگی به هدفش داره خو...
ولی دوستی های اینترنتی که توشون عاطفه هست دیگه اصلا خوب نیستن...

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

بیشتر چت روم هایی که الان هست محیطش خیلی ناسالمه !
یه حرف درست حسابی توش زده نمیشه!
اگه یه چت روم سالم گیر آوردیمن بگین منم بیام دنبال یکی میگردم که نشناسم و باش دردو دل کنم!
احتمالش هم هست دو نفر تو چت باهم آشنا شن و دوستیشان خیلی پایدارتر باشه,ولی نه زیاد!

sara mathers

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEHGAN III KARAJ
شهر
کرج

از نظر من کلا چت کردن برای تفریحه نه برای دوستی با افرادی که در حقیقت هیچی راجبشون نمی دونیم و ممکنه راجبه حتی جنسیتشون دروغ بگن.

simin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
دانشگاه
شهید چمران
رشته دانشگاه
genetics

بنظرم واسه سرگرمیه چون از کجا میدونی طرف مقابلت باهات صادقه :)
اما اگه دختر باشه یعنی منظورم اینه هم جنس خودت خیلی بهتره که کار به عشق و عاشقی نکشه :D
چت کردن از ما که دیگه گذشت :P

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

دوستی مجازی واسه وقتی خوبه که در برابر یه سری توانایی هایی که حاضری در اختیار طرفت بذاری اون هم یه سری قابلیت داشته باشه. نمونش اطلاعات علمیه. نمونه ی دیگه فان بودنه.
ولی به این دلیل که توی نت خیلی چیزا ایده آل تر از واقعیتشون به تظر می رسن، بعضی دوستی ها با احساس دخیل میشه و "ممکنه" بعد که وارد مراحل واقعی شد دور از انتظار دو طرف از آب در بیاد.
اگر کسی جنبه داره، بسیار هم مفیده :)

ضمنن فقط توسط چت و چت روم صورت نمیگیره؛ همین سایت یه نمونه ی کامل دوست یابی ـه
(;

mehdihosseini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
sampad neyshabour
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
فیزیک و شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
تربیت بدنی(دبیری )

کلا بده :( البته بگم من خیلی اهل چت با جنس مخالف نیستم ^#^ ولی چت با همجنس خیلی حال میده اونم اگه دوست صمیمیت باشه :))

بالا