• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی های اینترنتی

با دوستی های اینترنتی موافقین؟

• موافقم

رای‌ها: 94 18.8%
  • مخالفم

رای‌ها: 92 18.4%
  • بستگی به نوع دوستی داره

رای‌ها: 313 62.7%

• رای‌دهندگان
    499

havard

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اندیشه
دانشگاه
دانشگاه تهران
پاسخ : دوستی های اینترنتی

این دوستی ها اغلب از طرف پسرا استارت زده میشه
من به عنوان یه پسر به همه دخترا توصیه می کنم خر رفیقای من و هم جنسای من نشن
موارد تلخ زیاده
که همشم برای اون دختره بیچارس

Parisa Pegah

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

خیلی هاش به خاطره کمبود محبت پدر و مادر...

f.ab

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فاتح.فرزانگان5
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی

به نقل از f@him :
به خاطر تحقیر شدن از طرف اطرافیان و سادگی بیش از حد یه عده اس:|
تحقیر شدن؟؟!!!

کلا کمبود اعتماد بنفس دیگه فهیم ججوون

ریحان خاتون

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعدادهای درخشان فرزانگان
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
علوم ازمایشگاهی

تف به روی دوستی های اینترنتی

victor:/

vIctor is loser:/
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 8
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
این یکی خیلی جیگر پنیره:)

اممم نمیشه ب دوستی های اینترنتی گفت ک چیز مزخرفیه و... و نمیشه گفت ک چیزه فوق العاده ایه و...
معمولا این دوستی ها ممکن ی سری ادم گول بخورن و ب فنا برن و بیشتر وقتا نمیشه اعتماد کرد ب کسی اما خوب ممکنه طرف با یکی دوست بشه و حتی از نزدیک همدیگرو ببینن و زندگیشونو بکنن
اما فرض میکنیم ک طرف ب کسی اعتماد کرد و چیزایی ک دوس داشتو از دست داد و طرف گولش زدو... اون موقع اون شخص فریب خورده خیلی طول میکشه تا ب حالت عادیش برگرده:((((((

#مراقب باشیم:)

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
من خودم به شخصه شاهد بودم که دو تا دختر عمه هام داشتن چند تا پسر رو سر کار میزاشتن
و من فقط داشتم به حال پسرا افسوس میخوردم
فکرشو بکن همزمان با چند تا پسر داشتن چت میکردن

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
نمیشه دوستای مجازی رو با حقیقی مقایسه کرد ولی بعضیاشون واقعا میتونن راهنماییت کنن مثل دوست گرامیم @mostafa13840231 :D (< :-"

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
من یه مدت بازی آنلاین می کردم و خب طبیعتا یکی دو نفر بودن که خارج از بازی هم چت کنیم با هم و کلی رفاقت داشته باشیم.
این دوستی ها خیلی خوبن اگر در اینترنت باقی بمونن و هدف گذروندن وقت و حال خوب داشتن با هم باشه.

Ramzi

خسته از درهای بسته
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
قبرستون
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
هعی زندگی
آخه دوستی مجازیم مثل دوستی عادی با همه به یک میزان نیست
مثلا دوست مجازی داریم در حد سلام و احوال پرسی و وقت گذرونی
یا دوست مجازی که واقعا از همه نظر همو میشناسیم واینا
ولی به نظرم دوستی مجازی که به یکی دو سال برسه و پیوسته با هم دوست باشن زیاد فرقی با دوستی غیرمجازی نداره
چون میشه چند ماه تظاهر کرد ولی چند سال نه
شایدم برای من اینطوریه . نمیدونم

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
تحت تاثیر صداسیمای ایران که تو سریال ها "هر" کی یه مدت گوشی دستش میگیره، فردا پس فردا با یه مشکلی درگیر میشه، فکر می کنیم لزوما دوستی های اینترنتی باید آسیب زا باشن.
اگر ارتباط بلند مدت نباشه یا سالـی ماهـی یبار باشه، تظاهر تو دنیای واقعی هم کار راحتیه(از آمار کلاه برداری ها مشخصه).
اتفاقا ارتباط نادرست در دنیای واقعی تبعات سنگین تری داره؛ مثلا شما تو دنیای مجازی اگه کسی اذیت تون کرد، نهایتا از اون سایت یا اپ برای همیشه خارج میشین و تمام! انگار که اصلا اتفاقی نیفتاده! در حالی که تو دنیای واقعی حتی ممکنه آسیب جسمی به فرد برسه و حتی شاید بدون کمک پلیس و ... قطع کردن آسیب های این ارتباط سخت باشه!
همونطور که کلاه برداری تو دنیای مجازی نسبتا راحت تره چون شناسایی مجرم و برخورد باهاش سخت تره.
تو خیلی از کشور ها نوجوان ها از این راه دوستان زیادی از کشور های خارجی پیدا می کنن و تو ارتباطات اجتماعی تجربه کسب میکنن.
چرا باید خودمون رو محدود به جغرافیایی که توش قرار داریم و بهش دسترسی داریم، بدونیم و فراتر نریم و فرصت شناخت آدمای بیشتر رو از خودمون بگیریم و از تکنولوژی ها و امکاناتی که در دسترس مون هست، استفاده نکنیم؟
باید سواد رسانه ای مونو تقویت کنیم.

آخرین ویرایش:

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
بزارین تجارب بی شمارم رو تقدیم نگاهای گرمتون کنم :D
من از کلاس هفتم توی انجمنای مختلف عضو بودم کلاس هفتم یه دختره باهام دوستی رو شروع کرد که خب حرفای جالبی نمی زد و راستشو بخواین از کارایی که با دوست پسرش انجام می داد می گفت
کلاس هشتم به خاطر کارایی که انجام دادم از اون انجمن انداختنم بیرون و من پررو تر از این حرفا بودم متاسفانه... رفتم توی یه انجمن دیگه این بار یه پسر اومد و خب یه رابطه ی بی سر و ته و بی سر و سامون شروع شد و خب من خیلی لطمه خوردم درسم افت کرد و افسردگی گرفتم و غیره ولی یه روز گفتم دیگه تمومش می کنم رفتم بهش پیام دادم و تمومش کردم...
حالا این جا آخرین و بهترین انجمنیه که تا حالا بودم شاید چون به بلوغ فکری رسیدم
می دونم مشخصا و قطعا تصور خیلیا نسبت به من با خوندن این تاپیک عوض میشه همه ی اینا مثل روز برام روشنه ولی این پست رو نوشتم که هم مرور کنم گذشته ی خودم رو و هم بگم دوستان من خواهش می کنم اگه می بینین دارین آسیب می بینین از فضای مجازی استفاده ی زیادی نکنین اگه خواهر یا برادر کوچکتری دارین عاجزانه خواهش می کنم روی دسترسی به فضای مجازی شون کنترل داشته باشین
خب من تغییر کردم فک کنم به موقع هم تغییر کردم این باحال خوش با اون قبلی فرق می کنه
بازم می گم این که تصور بعضی افراد که ممکنه من رو بیشتر بشناسن نسبت بهم تغییر کنه واقعا مهم نیست مهم اینه که حتی اگر یه نفر به فکر بیفته و از یه اتفاق بد جلو گیری کنه
نمی گم دوستی اینترنتی بده ابدا به شرطها و شروطها و شرطش سواد رسانه ایه نه اونی که دهم پاس می کنین یا کردین... سواد رسانه ای واقعی
من خودم به جز این جا دوستان اینترنتی دارم که چیزای زیادی ازشون یاد گرفتم و می گیرم ولی مطمئنا وقتی این دوستی ها مفید می شن که سواد استفادشون رو داشته باشیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
با دوستی اینترنتی مخالف نیستم
ولی با عشقی که از فضا مجازی به وجود بیاد و تایم زیادی از رابطه در شبکه های اجتماعی باشه؛شدیداااا مخالفم

بزرگوار

اقامت دائم تورتوگا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
سراغش نرفتم
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
فعلاً ژنتیک تا ببینم بعد چی میشه
در حد چت کردن یا دوستی به نظرم ایرادی نداره...
ولی راجب عشق و عاشقی حس میکنم ۹۰ درصد این عشق های مجازی به سرانجام نمیرسن و عملا بیشترشون اتلاف وقتن؛ یا هم که فقط ذهن و روان آدم رو درگیر میکنن
مخصوصا زمانیکه کل رابطه فقط مجازی بوده باشه...

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
دوستان مجازی خیلی خوبی دارم
خیلی‌هاشون تو بدترین شرایط پیشم بودن و آرومم کردن
خیلی‌هاشون هم اینجان
دم همتون گرم^^
من به شخصه دوستی مجازی برام تجربه خیلی خوبی بوده...
امیدوارم برای همه اینطوری باشه

بالا