• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی های اینترنتی

با دوستی های اینترنتی موافقین؟

• موافقم

رای‌ها: 94 18.8%
  • مخالفم

رای‌ها: 92 18.4%
  • بستگی به نوع دوستی داره

رای‌ها: 313 62.7%

• رای‌دهندگان
    499

alibasirat

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : دوستی های اینترنتی

سعی کنید دروغ نگید.ارزش نداره سرهیچ وپوچ گناهکاربشید به نظرم نت فقط برادوستی های علمی خوبه .یطوری باشید که اگه دوستاتونودیدید بتونیدباش حرف بزنید من خودم تا الان هرکسیوتو نت باش حرف زدم مخصوصا المپیادی ها اکثرشونو دیدم.دیدارفیزیکی داشتیم یعنی.کلا آدم باشید.عاشقم نشیدچون به نظرم احمقترین آدما اونایی هستندکه تو نت عاشق میشن نمونه هاشوزیاد دیدم :Dهمشون مشکل روانی داشتن .قرن21شده دوستان نبایدبراتون فرق داشته باشه که بادخترحرف میزنیدیاپسر.الان دیگه جنسیت مهم نیست.شما هنگام چت کردن فقط باید اینودرنظربگیریدکه شخص مقابل انسانه!ودیگرهیچ.البته یکسری مسایل هست که غریزیه دست خودتون نیست.اگر یک پسر و یک دختریجاتنهاباشن نفرسوم کیه؟شیطان!پس سعی کنید زیاد با غیرهمجنستون اخت نشید.

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از crestfallen :
.قرن21شده دوستان نبایدبراتون فرق داشته باشه که بادخترحرف میزنیدیاپسر.الان دیگه جنسیت مهم نیست.شما هنگام چت کردن فقط باید اینودرنظربگیریدکه شخص مقابل انسانه!ودیگرهیچ.البته یکسری مسایل هست که غریزیه دست خودتون نیست.اگر یک پسر و یک دختریجاتنهاباشن نفرسوم کیه؟شیطان!پس سعی کنید زیاد با غیرهمجنستون اخت نشید.
میگم این که فقط باید اینو در نظر بگیریم که طرف انسانه فقط مربوط به چت کردن نیستا...

بعدشم این نفر سوم که میگی کنار دختر و پسر تنها میاد شیطونه، اصلا حرف قشنگی نیست...
یجورایی توهینه اصن...کی گفته هر دختر و پسری که تنها باشن میرن سراغ شیطون؟ یعنی واقعا اینجوری فکر میکنید؟
اگه آره، براتون متاسفم...همین

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از iarsham :
میگم این که فقط باید اینو در نظر بگیریم که طرف انسانه فقط مربوط به چت کردن نیستا...

بعدشم این نفر سوم که میگی کنار دختر و پسر تنها میاد شیطونه، اصلا حرف قشنگی نیست...
یجورایی توهینه اصن...کی گفته هر دختر و پسری که تنها باشن میرن سراغ شیطون؟ یعنی واقعا اینجوری فکر میکنید؟
اگه آره، براتون متاسفم...همین
اینکه طرف انسانه یعنی اینکه نگاه جنسیتی نباشه همین.اون حضورشیطان هم بستگی به افراد داره وباتوجه به اینکه شمادرچت ازشخص مقابل خبرنداری پس بهتره رعایتش کرد.بات موافقم کاملا هر دخترپسرتنهاسراغ شیطان نمیرن به طورمثال درادارات هزاران زن ومرد کنارهم کارمیکنند ومشکلی خاصی پیش نمیاد دراکثراوقات.شما ازخودت مطمئنی ولی آیا ازشخص مقابل هم مطمئنی بالاخره غریزه جنسی هم یک واقعیته وانسان های ضعیف النفس زیادن.وگرنه هر دخترپسر که دنبال غرایض جنسی نیستن اگراینجوری بودکه سنگ روسنگ بند نمیشد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

می شه باهم دوس باشین؟
چرا تا یه چیزی می شه گیس و گیس کشی شروع می شه؟
به هم احترام بذاریم
و یه جوری بنویسیم که ادم می خونه سرخ و سفید نشه :-[
بچه این جا نشسته

niky

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
-_-
شهر
استارا

بد نیس...
زیادیشم خوب نیس :|

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

اصلا دوستي يعني چي؟ وقتي طرف به تو هيچ سودي نميرسونه چرا بايد همينجوري الكي باهاش دوست بشي؟ چه برسه به اينترنتي

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Sanctum :
اصلا دوستي يعني چي؟ وقتي طرف به تو هيچ سودي نميرسونه چرا بايد همينجوري الكي باهاش دوست بشي؟ چه برسه به اينترنتي
يني شما هركاري كه ميكني فقط براي سودش انجام ميدي؟؟؟
با اين توصيف آدم روز اول كه ميره مدرسه،بايد بگه:
خب....
اون پسره به من دفتر ميده،پس باهاش دوست شم
اون يكي هروقت بخوام بهم پول قرض ميده پس...
اونيكي هم تقلب ميرسونه پس با اونم دوست شم
بقيه بچه ها،خداحافظ
تو اقوام هم فقط با مامان باباش آدم دوست باشه چون بقيه سودي ندارن

اين كه نميشه زندگي
:|

تمام ملت دنيا دنبال اينن كه دوست پيدا كنن برا خودشون حتي دوستهاي بين المللي اينترنتي
بعد ما تو مزيته داشتن دوست مونديم !!! :|

sadism

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

همه چی یه جنبه بد داره یه جنبه خوب!
چت هم همینطور!

میگن تو کشورهای خارجی که ادمهای تنها و دور از اجماع بیشتره و امار خودکشی بخاطر همین تقریبا بالاس، چت تونسته این امارو بکشه پایین!!
و یه خوبیه دیگش اینه که روابط اجتماعی اسونتر میشه!
دیگه دستمون میاد راحت چجوری با بقیه چه جنس مخالف چه موافق، برخورد کنیم!
البته چت زمان داره! باید یه زمانی باشه که به بلوغ فکری رسیده باشن وگرنه خیلی راحت ادم از راه به در میشه :D

Isun

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
shiraz

بستگی ب نوع دوستی داره! :D هم خوب میتونه باشه هم بد!

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Sanctum :

یعنی شما با هر کس دوست میشی بخاطر اینه که بهت سود برسونه؟ :O

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Isun :
بستگی ب نوع دوستی داره! :D هم خوب میتونه باشه هم بد!

خیلی مفید و مختصر...

معلومه شیرازی هستی

usboy

کاربر حرفه‌ای

من فقط نميفهم چرا تو ايران با يه نفر كه مثلا ميگه دخترم چت ميكني
آخرش يارو پسر ميشه :))
يني يه وضعيه

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

کلا چیز مسخره ایه چون همش دلهره اینو داری که راست میگه یا نه! هرکسی تو جامعه مجازی میتونه نقش بازی کنه من بسیار تجربه کردم مسخرس و بی فایده نه تو دنیا سودی داره نه تو اخرت! تا کسیو ندیدی نمیشه بهش اعتماد کرد چه پسر چه دختر، چت هم کلا وقت تلف کنیه چه دختر چه پسر مگر در مواقعی که کار مهمی باشه که اونم دختر و پسریش مهم نیست
چه پسر چه دختر :))

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از iarsham :
یعنی شما با هر کس دوست میشی بخاطر اینه که بهت سود برسونه؟ :O
بله!
دوستي با سود شروع ميشه، و اين سود متقابل ميشه. خوب وقتي يكي رو كه اصلا نميشناسم و هيچ خيري هم واسم نداره ، واسه چي الكي همينجوري باهاش دوست شم؟ البته شايد سود بعد ازدوستي به آدم برسه ولي چون ريسكش بالاست، من حالت اول رو ترجيح ميدم ، يعني اول سود بعد رفاقت :D

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

به نقل از .:$_$:. :
فکر کنم از اسم تاپیک مشخص باشه..... متاسفانه ....توی این دوره زمونه یه بچه دبستانی هم میدونه چت کردن چیه و به چه دردی میخوره....و کاملا عادی شده.... :-<

1.نظر شما درمورد این رابطه ها گفت و گو ها چیه؟

2.این دوستی هایی که تو فضای مجازی صورت میگیره(منظورم فقط دوستی های عادی هست و فکرتون به روابط و دوستی های عاطفی کشیده نشه) چه مزایا و معایبی داره؟.....اصلا خوب هستند یا نه....

3.آیا چت روم هایی که احتمالا خیلی هاشون معرف حضورتون هست، میتونه تاثیر خوبی داشته باشه یا نه کلا بده به نظرتون؟

4.بعد یکی هم اینکه من به شخصه افرادی رو دیدم چند سالیه با هم چت میکنند بدون اینکه همدیگرو بشناسن (البته منظورم خصوصیات نبود) و تاثیراتی هم رو هم داشتن.... یا بعضی ها هم شده ازدواج کردن و .....
میخوام بدونم نظرتون در این باره چی هست؟....آیا این دوستی ها از دوستی های دنیای حقیقی میتونه بهتر باشه یا نه؟

خوشحال میشم در این باره نظرتون رو بدونم...فقط اگه تجربه ای از دوست و اشنا هم بود بگین فکر کنم بهتر و قابل درک تر باشه :)
~مدیر : عنوان یکم ویرایش شد :د .

به طور کلی بخوام جواب بدم کاملا بستگی به طرفین و نوع دوستیشون داره،
من از دوم راهنمایی به طور مداوم چت می کردم و کاملا توو محیط اینترنت آزاد بودم، حالا که به این سن رسیدم هم فکر می کنم بچه م رو با امکانات زمان خودش آزاد میذارم ولی در کنارش خیلی چیز ها رو هم بهش رک و دوستانه میگم،
جدا خوشحالم که این آزادی رو داشتم و تجربه کردم زندگی اینترنتی رو، الان هم یه بخشی از زندگیم همین زندگی مجازیمه...
خیلی چیزا از اینترنت و چت کردن با آدمای مختلف و دیدن سایت های مختلف و وبلاگ ها و فیس بوک و هر نوع اپلیکشنی یاد گرفتم،
و اینو اضافه کنم که چند تا دوست خیلی خوب برام موندن که واقعا از داشتنشون خوشحالم، دوستایی که کم کم دارن از حالت مجازی خارج میشن و توو دنیای حقیقی می بینمشون. یکی از بهترین دوستام که 5 سال توو همین سمپادیا دوست بودیم رو دیدم به طور اتفاقی... و خب توصیف حس ـش غیر ممکنه... واقعا یکی از بهترین روزای زندگیم بود...

به نظر من کسی جنبه ش رو داشته باشه و محیط خوبی پیدا کنه خیلی خوب هم هست...

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

خب بعضی وقتا یه دوستی رو از نت پیدا می کنی ، بعد تو زندگی واقعی می بینیش و می بینی که خیلی دوست خوبی می تونه باشه !
ولی خب خیلی کم پیش میاد !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من خیلی دوست‌های اینترنتی زیادی داشتم و دارم :ایکس
از جمله خیلی از بچه‌های سمپادیا که به دنیای واقعیم راه پیدا کردن. حتی با یکیشون هم‌اتاقی شدم تو خوابگاه :)
ولی اگر منظورتون دوستی با جنس مخالفه خب اون فرق داره یه کم. ولی باز این حال دوستهای خوبی حتی پسر توی همین سمپادیا پیدا کردم.

ستی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

درسته همه دوستیا بالاخره یه روز تموم میشه ولی این دوستیای اینترنتی هرچقدم که دو تا ادم به هم نزدیک بشن اگه فقط محدود به نت باشه خیلی زودتر تموم میشن...

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

ناپلئون بناپارت در جایی گفته که(من در زندگی ام یک دوست و یک دشمن بیشتر نداشته ام و آن هم خودم بودم) هیچکس به ما نمیتونه ضربه بزنه اگه مراقب و هشیار باشیم و توی زندگیمونم هیچ کس نمیتونه به ما کمک کنه و ما رو به اوج برسونه در واقع توی زندگی دوست نادان و دشمن دانای خودمونیم پس دوستی های اینترنتی نمیگم بیتاثیره کاملا ولی رکن اصلی توش خودمونیم و بس

cid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ،ری
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اینستاگرام

اگه به همون اینترنت محدود بشه میتونه بد نباشه
ولی قاطی کردن دنیای مجازی و دنیای حقیقی خیلی کاره مسخره ایه!

بالا