• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رابطه دخترها و بازی های کامپیوتری

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
با افتخار یه دختر گیمرم /m\ با هر پلتفرمی هم باشه بازی میکنم ، کلا تو تایمای که بعد درس هر گیمی رو امتحان میکنم در هر ژانری

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
فک کنم دچار اشتباه شدید
الان همه پسرا با اسکین دخترو دامنو.... اشم دخرونه میرن تو بازی :/

Ramzi

خسته از درهای بسته
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
قبرستون
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
هعی زندگی
من یه دختر عمه دارم گیمر ترین گیمر فامیله
اصلا انگار زندگیش با گیم گره خورده
دو سه تا کنسولم داره و تو فیفا استاده
از اون طرف برادرای خودش خیلی تو این فاذا نیستن
بستگی به شخصیت داره نه جنسیت

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
نمیدونم برای طرح موضوع مورد نظرم از کجا باید شروع کنم ولی طبق تجربه خودم موضوع رو اول با یه مقدمه شروع میکنم :

حتما تا حالا واسه یه بارم که شده سوار اتوبوس شدین و متوجه تفاوت بسیار بزگ بین قسمت "خواهران" و "برادران" شدین
در حالی که تو قسمت مردها همه کاملا ساکت هستند ولی قسمت خانوم ها اونقدر از لحاظ سر و صدا شلوغه که بعضی مواقع میخوای از بلندی صدا کر بشی
گذشته از این قضیه که ریشه در طبیعت زن و مرد و دختر و پسر داره ، دخترا دوست دارن بیشتر وقتشون رو با هم دیگه صرف کنن ، با هم درد و دل کنن ولی این رفتارها کمتر بین پسرا دیده میشه . مثلا شما محال ممکنه یه پسر رو موقع درد و دل با دوستش ببینید !

علاوه بر این دخترا در مجموع علاقه ی کمتری به انجام بازی های کامپیوتری نشون میدن . نمود واقعی این قضیه رو میتونین تو نمایشگاه های داخلی و خارجی گیم که هر ساله برگزار مبشه رو ببینید . مثلا میتونید تعداد دخترهایی که تو هر غرفه مشغول دیدن از یه بازی هستند رو با تعداد پسرا مقایسه کنید (البته اگر دختری ببینید!)
حالا سوال اصلی اینجاست که واقعا علت این قضیه چیه ؟
چرا دخترا تو سنین پایین به این نوع بازی ها علاقه نشون میدن ولی هرچه بزرگتر میشن علاقشون به این بازی ها کمتر میشه ، در صورتی که پسرها دقیقا بر عکس این قضیه هستند !

جالبه بدونید که این موضوع الان تبدیل به یه علامت سوال واسه شرکتای بازی سازی شده . بطوری که سونی اخیرا یک تیم چند ده نفره از متشکل از چندین روانشناس با تجربه رو مامور بررسی این موضوع کرده
منطقی هم هست . چون اگر دخترها هم در سراسر دنیا به اندازه پسرها گیم بازی میکردن به راحتی سود سالیانه سونی و هر شرکت بازی سازی دیگه ای طبق آمار موجود 2 برابر میزان کنونی میشد
به همین دلیله که این شرکت ها در این زمینه دارن با الگو برداری از راه و روش شرکت موفقی مثل نینتندو که کنسول Wii ش بین هر دو گروه محبوبه سعی میکنن سهم بیشتری تو این تجارت پرسود داشته باشن .
به عنوان مثال هر دو شرکت(سونی و مایکروسافت) به تقلید از wii mote نینتندو کنترلر های های حرکتی خودشون رو پارسال به بازار عرضه کردن
----------------------------------------------------------------
حالا میتونیم این سایت رو به عنوان یه دنیای واقعی و اعضای اون رو به عنوان نمونه ای همگن از مردم اون دنیا در نظر بگیریم و این موضوع رو بررسی کنیم

(اگر دختر هستی) اصلا اهل بازی های کامپیوتری هستی ؟
اگر آره روی چه پلتفرمی بازی میکنی ؟ مثلا بیشتر روی کنسول های خانگی یا PC یا بازی با موبایل و از این قبیل رو ترجیح میدی ؟
کلا از چه سبک بازی ای خوشت میاد ؟ مثلا بازی های اکشن رو بیشتر دوست داری یا بازی های خنده دار و فانتزی (مثل Sonic و از این قبیل)

طبیعیه که اگر پسر هم هستی و درباره این موضوع اطلاعات و نظری داری میتونی نظرت رو بگی !
اگر در حد سونی داری حساب می کنی یعنی از بین چند میلیارد نفر داره بررسی میشه این موضوع. خب جمعیت گیمر های آسیا کم نیست و تو آسیا هم که معمولا از دخترا انتظار زیاد هست و در زمینه های زیادی (از جمله گیم زدن) محدود میشن در صورتی که پسر فقط باید کار داشته باشه زن بگیره بقیه اش برای کسی فرقی نداره :| ولی بخوایم منطقه های توسعه یافته مثل اروپا و آمریکای شمالی رو در نظر بگیریم خب یکیش انتظار عموم دخترا از دختراس که اگه قراره خوش بگذرونن اکثرا از خونه میرن بیرون و اولین شرط گیم زدن (ماندن در خانه) می پره :D یک چیز دیگه هم انتظار عموم پسرا از دختراس. پسرا با هم دیگه بازی می کنن کلی فحش میدن به هم کلی توهین می کنن سر این که اون کاری که هم تیمی باید می کرد رو نکرد. حالا دخترا بیان تو این جامعه که دیگه کلا پسرا می شورن می برنشون. یه حالت هم هست که پسره تا صدا دختر می شنوه تو تیمش دیگه می خواد حلقه ازدواج تقدیم کنه که خب قابل تحمل نیست برای دختره از یه جایی دیگه ول می کنه. حالا این آنلاین گیم زدن بود ولی آفلاین گیمینگ دیگه بستگی به شخصیت و خانواده طرف داره دیگه. واقعا رندومه. (و البته اصلا کاری نداریم که ۹۰ درصد شخصیت اصلی بازی ها مرد هستند :D)
این بود دیدگاه یک گیمر بازنشسته :D

پاسخ : رابطه دخترها و بازی های کامپیوتری

دختر هم فقط دختري كه فيفا بازي كنه.
البته اين مورد براي پسرا برعكسه يعني اصن پسري كه فيفا بازي نكنه پسر نيست!
ولی پسری که PES بزنه دیگه مرد شده

(سس ماست پخش می شود)

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اتفاقا گیم هایی که خشونت داره رو فقط دوست نداریم. سیمز و سری بازی های شبیه سازی بازی های مورد علاقه دختران،
و فک کنم فقط منم تو دخترا که تحت تاثیر بابام ایج آف امپایر بازی میکنم:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
اتفاقا گیم هایی که خشونت داره رو فقط دوست نداریم. سیمز و سری بازی های شبیه سازی بازی های مورد علاقه دختران،
و فک کنم فقط منم تو دخترا که تحت تاثیر بابام ایج آف امپایر بازی میکنم:)
من عاشق خشن هام که /:

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
چه تو خشن چه غیر خشن
حقیقتا حضور دخترا کمرنگه
مثلا تو سبک های mmorpg تقریبا صفر
تو سبک بازی هایی مثل minecraft باز هم خیلی کم

تو بازی های جنگی وضعیت بهتره

یعنی من خوشبختانه میتونم بگم هر دختری که پشت کامپیوتر بشینه حداقل یکبار جنگهای صلیبیو زده 😁

دلیل روانیش رو نمیدونم صرفا حس میکنم که یک قانون نا نوشته ای بوده که کم کم داره از بین میره

بالا