• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رابطه دخترها و بازی های کامپیوتری

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
پاسخ : رابطه دخترها و بازی های کامپیوتری

من به شخصه بدم نمیاد بازی های اکشن و داستانی رو بازی کنم اما بخاطر اینکه در دسترسم نیست سراغش نمیرم
معمولا پسرا این بازی ها رو دارند و بهم دیگه میدند ویا گیم نت میرند
اما ما هیچ کدوم رو نداریم و مثلا اگه به خانواده هم بگیم ما فلان وسیله برا بازی رو میخوایم میگند آخه مگه تو بچه ای یا اینکه این کارا واسه پسراست

shamim1378

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Frz2
شهر
Isf

من خودم چندان علاقه زیادی ب بازی های کامپیوتری ندارم
فقط ی چند بار ؟GTA بازی کردم(زحمت کشیدم :D)
اما اینطور ک احساس میکنم بیشتر بتزی ها خشن و جنگی و از اینجور چیزاس ک من اصلا علاقه ندارم ک با اره ب دنبال یکی بیفتم :-s
خب مسلمه ک اکثر دخترا روحیه لطیف تری نسبت ب پسرها دارن
بخاطر همین کمتر جذب میشیم
ولی ی بازی هایی مثه پلنگ صورتی رو خود من شخصا خیلی دوس دارم =P~

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

به نقل از moreda :
حداقلش اینه که دخترا DotA نمیتونن بازی کنن #S-:
آخه فکر کن دختره داره ثانیه ای 2 بار به مدت 1 ساعت هدفدار کلیک میکنه :-?
بعد پسرا همین جور فوش میدن :-"
دلت خوشه :D البته ایران رو نمیدونم ولی dota 2 رو استیم پلیر دختر هم زیاد داره، البته نه اینکه عکس و اسم دختر بزاره پسره بگه دخترم، اینا اثبات شدن
کانترو نمی دونم ولی کال آو باز به صورت آنلاین داخل خود ایران هست

♥Gino♥

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
نمونه دولتی شهید فهمیده قم
شهر
قم
مدال المپیاد
چند سالی دارم در علوم و زیست
دانشگاه
شهید بهشتی انشالله
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Black Fire :
دلت خوشه :D البته ایران رو نمیدونم ولی dota 2 رو استیم پلیر دختر هم زیاد داره، البته نه اینکه عکس و اسم دختر بزاره پسره بگه دخترم، اینا اثبات شدن
کانترو نمی دونم ولی کال آو باز به صورت آنلاین داخل خود ایران هست
دوتا نمیدونم اما dota2 دختره هست دماغ dendi رو به خاک میماله
بستگی به خود آدم داره میتونه بازی کنه یا نه ربطی هم به این چیزا ندیره

abdi101

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیادی نیستسم ...
دانشگاه
...
رشته دانشگاه
...

دختر ها به دلیل هورمون هایی که در داخل بودنشون ترشح می شه ( امیدوارم خونده باشید ) روحیه بسیار لطیف تری نسبت به پسر ها دارند . این هایی هم که بازی می کنند ( کال آف و ... ) جزو استسناعات اند ( کیبورد موبايلم مناقصه ) . اگه یه نسبت بگیرید متوجه می شید .

zizooA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای کشوری نهمین المپیاد نجوم و اخترفیزیک و طلا جهانی از 8thIOAA رومانی
دانشگاه
صنعتی شریف (SUT)
رشته دانشگاه
مهندسی برق (EE)

دختر هم فقط دختري كه فيفا بازي كنه.
البته اين مورد براي پسرا برعكسه يعني اصن پسري كه فيفا بازي نكنه پسر نيست!

arti

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
هیچی!

به نقل از NEO :
نمیدونم برای طرح موضوع مورد نظرم از کجا باید شروع کنم ولی طبق تجربه خودم موضوع رو اول با یه مقدمه شروع میکنم :

حتما تا حالا واسه یه بارم که شده سوار اتوبوس شدین و متوجه تفاوت بسیار بزگ بین قسمت "خواهران" و "برادران" شدین
در حالی که تو قسمت مردها همه کاملا ساکت هستند ولی قسمت خانوم ها اونقدر از لحاظ سر و صدا شلوغه که بعضی مواقع میخوای از بلندی صدا کر بشی
گذشته از این قضیه که ریشه در طبیعت زن و مرد و دختر و پسر داره ، دخترا دوست دارن بیشتر وقتشون رو با هم دیگه صرف کنن ، با هم درد و دل کنن ولی این رفتارها کمتر بین پسرا دیده میشه . مثلا شما محال ممکنه یه پسر رو موقع درد و دل با دوستش ببینید !

علاوه بر این دخترا در مجموع علاقه ی کمتری به انجام بازی های کامپیوتری نشون میدن . نمود واقعی این قضیه رو میتونین تو نمایشگاه های داخلی و خارجی گیم که هر ساله برگزار مبشه رو ببینید . مثلا میتونید تعداد دخترهایی که تو هر غرفه مشغول دیدن از یه بازی هستند رو با تعداد پسرا مقایسه کنید (البته اگر دختری ببینید!)
حالا سوال اصلی اینجاست که واقعا علت این قضیه چیه ؟
چرا دخترا تو سنین پایین به این نوع بازی ها علاقه نشون میدن ولی هرچه بزرگتر میشن علاقشون به این بازی ها کمتر میشه ، در صورتی که پسرها دقیقا بر عکس این قضیه هستند !

جالبه بدونید که این موضوع الان تبدیل به یه علامت سوال واسه شرکتای بازی سازی شده . بطوری که سونی اخیرا یک تیم چند ده نفره از متشکل از چندین روانشناس با تجربه رو مامور بررسی این موضوع کرده
منطقی هم هست . چون اگر دخترها هم در سراسر دنیا به اندازه پسرها گیم بازی میکردن به راحتی سود سالیانه سونی و هر شرکت بازی سازی دیگه ای طبق آمار موجود 2 برابر میزان کنونی میشد
به همین دلیله که این شرکت ها در این زمینه !دارن با الگو برداری از راه و روش شرکت موفقی مثل نینتندو که کنسول Wii ش بین هر دو گروه محبوبه سعی میکنن سهم بیشتری تو این تجارت پرسود داشته باشن .
به عنوان مثال هر دو شرکت(سونی و مایکروسافت) به تقلید از wii mote نینتندو کنترلر های های حرکتی خودشون رو پارسال به بازار عرضه کردن
----------------------------------------------------------------
حالا میتونیم این سایت رو به عنوان یه دنیای واقعی و اعضای اون رو به عنوان نمونه ای همگن از مردم اون دنیا در نظر بگیریم و این موضوع رو بررسی کنیم

(اگر دختر هستی) اصلا اهل بازی های کامپیوتری هستی ؟
اگر آره روی چه پلتفرمی بازی میکنی ؟ مثلا بیشتر روی کنسول های خانگی یا PC یا بازی با موبایل و از این قبیل رو ترجیح میدی ؟
کلا از چه سبک بازی ای خوشت میاد ؟ مثلا بازی های اکشن رو بیشتر دوست داری یا بازی های خنده دار و فانتزی (مثل Sonic و از این قبیل)

طبیعیه که اگر پسر هم هستی و درباره این موضوع اطلاعات و نظری داری میتونی نظرت رو بگی !
به شخصه با بازی های روی تب و گوشی و اینا حال نمی کنم به جز clash of clans
xbox بازی می کنم با pc گاهی اوقات سیک بازی هم اساسا اکشن یا استراتژِی
و به نظرم این که بیشتر دخترا بازی کامپیوتری دوس ندارن دلیلش محیط زندگی یا سبک بزرگ شدنشونه تاثیر داره خیلی زیاد مثلا اگه خواهر یا برادرش گیمر باشن مطمئنا اونم تاثیر می پذیره!

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

قبلنا خیلی بازی میکردم بچه که بودیم :-" GTA و کانتر یادمه خیلی بازی میکردم بقیه رو یادم نمیاد!شده بود 4-5 ساعت پای پی سی مینشستم :-"
کلا با بازی های اکشن بیشتر حال میکردم اونوقتا! حوصله آدم سر میره با بازیهای فانتزی و اینا. ولی خوب الان چند سالی هست دیگه بازی کامپیوتری نمیکنم اصن. ترجیح میدم وقتمو جور دیگه ای هدر بدم :)) نمیدونم چرا ولی حوصلمو سر میبره بازی.بدون هیج نتیجه جالب انگیزی!!

Martin Berg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
کرمان

به نقل از arti :
به شخصه با بازی های روی تب و گوشی و اینا حال نمی کنم به جز clash of clans
xbox بازی می کنم با pc گاهی اوقات سیک بازی هم اساسا اکشن یا استراتژِی
و به نظرم این که بیشتر دخترا بازی کامپیوتری دوس ندارن دلیلش محیط زندگی یا سبک بزرگ شدنشونه تاثیر داره خیلی زیاد مثلا اگه خواهر یا برادرش گیمر باشن مطمئنا اونم تاثیر می پذیره!
که استراتژی ؟ :|
مثلا یه بازی استراتژی که روی Pc بازی میکیردی بگو؟ :d

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

من ب شخصه عاشق بازياي هيجانيم و از بازي هاي فكري متنفررررم! :D
گاهي اوقات احساس مي كنم يه انرژي زيادي توم انباشته شده اگر راهي براي تخليش(بيشتر وقتا دويدن )پيدا نكنم فقط ماشين بازي حالمو خوب مي كنه.
فقط هم بازي هاي موبايلو..... در لبعاد بزرگ؛تبلت وآيپد و اينا :D

* كي گفته دخترا همش دوست دارن حرف بزنن؟:|
هييييي را ميريدو مي گيد دخترا فلانن بهمانن:|

marmoolak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

من کلا از بچگی پای کامپیوتر بودمو بعدشم xbox. با بابام تام ریدر بازی میکردم الانم خودم بازی میکنم :)
دیگه نید فور اسپید و اینا رو هم بازی میکنم. دیشبم داشتم دسته جمعی کانتر باز میکردم( ولی بلد نبودم هیچی!!!) :))
ولی کلا خوشم میاد از این بازیا . فک کنم چون از بچگی باهاش درگیر بودم ... :-?

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

اصلن یادم نمیاد با کامپیوتر بازی کرده باشم.اما خب گوشی چرا.مثلن پو 8-> بو 8-> اون طراحی ناخونه 8-> یا بیک کیک 8->

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

مکس پین،جنگ های صلیبی ;)) آخی چه دورانی بود :-< تا دبستان بازی میکردم ولی بعدش دیگه نه

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

تقریبا اکثر دخترایی ک گفتی همین جورین...مثلا خوده من چهارم تا پنجم دبستان گیـــــــــــــــــــــــــــــــــر دادم ب بازی کامپیوتری و این چیزا ولی بعد یهو اتیشه درونم فرو کش کرد و دیگ خیلی کم میرم سمتش....شایدم دخترا دیگ بعده یه سنی میرن سراغه رمانو اینا ...شایدم ب قول بقیه ب خاط بازی هایی ک تو دوران بچگی می کردیمو اشنا بوده....

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از NEO :
حتما تا حالا واسه یه بارم که شده سوار اتوبوس شدین و متوجه تفاوت بسیار بزگ بین قسمت "خواهران" و "برادران" شدین
در حالی که تو قسمت مردها همه کاملا ساکت هستند ولی قسمت خانوم ها اونقدر از لحاظ سر و صدا شلوغه که بعضی مواقع میخوای از بلندی صدا کر بشی

من دخترم...اما وقتی توی اتوبوس میشینم اصن حرف نمیزنم چ برسه ب سروصدا...ترجیح میدم ب آدما نگاه کنمو فک کنم...پس اون حرفایی ک قسمت خانوما پرسروصداست رو قبول ندارم...یکی از دلایلش اینه ک خانومای بنده خدا ک مجبورن هرجا میرن بچه های جیغ جیغوشو باخودشون ببرن...اگه دقت کنید تو قسمت خانوما تعداد بچه هام بیشتره...!البته درس ک ی سری خانما زیاد حرف میزنن...فقط ی سری!!!!!

بازی کامپیوتریم اصن دوس ندارم... :>

❤shadi❤

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج

کی گفته دخترا بازی اکشن دوس ندارن؟
من خودم استاد call of وDMC و GTA ام!
tekken هم ک همه نسخه هاشو بازی کردم.
فیفا هم که دیگه هـیــچــــــــیـ!
(کنسولمم xbox360)

Orchid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94

اینجانب خوره!! املاش یادم نیneed for speed,gta,wolfenstienهستم سیمزم که البته جای خود دارد.عاشق اینم که با تقلب گند بزنم به بازی و با اسلحه پر یا پول بی نهایت بازی کنم.اصلا حوصله ندارم صبر کنم تا پول گیرم بیاد :D تو need for speed هم اون مدت که بازی میکردم چنان با دست راستم به دسته واسه گاز دادن فشار می اوردم که از مچ به پایین دستمو تکون نمیتونستم بدم انگشت شستم کبود شده بود همچین ادم بی جنبه ایم.وقتی سیمز بازی میکردمم شبا چهار ساعت میخوابیدم تا بیشتر بازی کنم اون چهارساعتم هی خواب سیمز میدیدم

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

سیمز بازیه آخه؟:-"

کال آف دیوتی زامبیشُ دو نفره بازی کردیم یه شب از 11 تا 4 صُب :))

بچه بودیم آی جی آی بازی میکردیم که یِکِش خیلی دلچسب تر از دوِش بود. برادر هود :)) اساسین کلن :-"

جی تی اِی وایس سیتی بود که بعد از ان اف اسا بهترین بازی ای بود که بازی کردم ، در طول تابستون پنجم ابتدایی به اول راهنمایی 8-> از بقیه ی جی تی ای ها هم سر بود به نظرم.

واچ داگز بــــــــــــــَد نبود :-? آهنگاش خوب بود :-"

+ ان اف اس، ان اف اس، ان اف اس تا همیشه^^

× ماریو :)) 8->

بازی کردن دخترا اینقد جذابه ک تاپیک جدا بخواد؟:))

yasam1n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران

به هر حال علایق متفاوته ولی علایق دختر ها به بازی کردن از هر نوعش بیشتر از پسر ها نباشه کمتر نیس

melinafn55

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
شهر
تهران

منم یه زمانی GTA بازی ی کردم :-" san andreas و chinatown wars ! دخترام حال می کنن با بازی کردن بعضیاشون !

بالا