• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"
پاسخ : چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

خب هرکسی یه سری نیازهایی داره که جنس موافق نمیتونه برطرفش کنه و فرد برای پرکردن این خلا حالا مثلا خلا عاطفی به جنس مخالف رجوع میکنه ...

• لایک
امتیازات: sayna

thunder

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
تلاشی نکردم ، ولی توصیه میکنم شما تلاشتون رو بکنید
دانشگاه
علوم پزشکی بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

آرامش ...
حس همدردی ، عاطفه و محبت ...
مگه اینا بده ؟
سن مهمه ، هدف مهمه ، شعور هم خیلی مهمه
اینکه طرف مقابل رو به چه دیدی نگاه کنی ، این که خودت مریض باشی دلیل نمیشه همه بدن و مریضن و دنبال چیزایی هستن ،
چیز بدی نیست ، دوستی چه با پسر ، چه با دختر ، هیچ فرقی نمیکنه ، این مشکله که از این روابط توی ذهنا تابو ساختن ...
کمی فکر کنیم ، همه آدمیم هیچ فرقی هم نداریم
خوب باشیم خودمون ، بقیه هم خوب میشن ، این ما هستیم که همه رو میسازیم

مونا پ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ف یک تهران.
شهر
تهران

باو اصن خو چه اشکال داره دوستی با جنس مخالف؟ همچین قضیه رو بعضیا گندش میکنن انگار مثلن دخترا از یه دنیان؛ پسرا یه دنیای دیگه!

معاشرت به نظر من هیچ اشکالی نداره. شما ک نمیتونی دوروز دیگه ک رفتی تو اجتماع یه دایره قرمز دور خوودت بکشی و طرح خواهران برادران راه بندازی که!

همه ی ما چه دختر و چه پسر هم به دختر و هم ب پسر نیاز داریم ک دورو ورمون باشه. این اسمش کمبود و اینا نیس. کمبود چیزیه که بر فرض مثال بیشتر دخترای هم سن من اونو دارن اما من ندارم. ینی چیزی ک از اول باس میبوده اما نیس! اما نیاز با این فرق داره.

×پست thunder لایک :)

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

خب بخاطر اینکه اگه قرار باشه فقط با هم جنسمون دوست بشیم که باید دور نصف جامعه رو خط بکشیم و خود به خود رابطه مون کم میشه. و یکی هم بخاطر اینکه انسان ذاتا فضوله، میخواد ببینه جنس مخالف چیکار میکنه. اما برای من که پسرم، 100 تا دوست از جنس مخالف جای یه دوست از جنس موافق رو نمیدن، چون فقط جنس موافقه که تجربه هاش مثل توئه، قشنگ میفهمه چی میگی. دوستی با دخترا آخرش دعوائه !

Forooz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
الآن دارم سعی می کنم واسه المپ pc بخونم!!!!
دانشگاه
تا ببینیم خدا چی میخواد...

به نقل از SPARK :
خب بخاطر اینکه اگه قرار باشه فقط با هم جنسمون دوست بشیم که باید دور نصف جامعه رو خط بکشیم و خود به خود رابطه مون کم میشه. و یکی هم بخاطر اینکه انسان ذاتا فضوله، میخواد ببینه جنس مخالف چیکار میکنه. اما برای من که پسرم، 100 تا دوست از جنس مخالف جای یه دوست از جنس موافق رو نمیدن، چون فقط جنس موافقه که تجربه هاش مثل توئه، قشنگ میفهمه چی میگی. دوستی با دخترا آخرش دعوائه !
به نظر من همیشه هم اینجوری نیس که یه دوست جنس موافق فقط درکت کنه...چون خود منو هیچ جنس موافقی درک نمیکنه...شاید خیلیا مث من باشن...شاید با جنس مخالف دوست میشن تا یکی درکشون کنه! :-" :)

thunder

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
تلاشی نکردم ، ولی توصیه میکنم شما تلاشتون رو بکنید
دانشگاه
علوم پزشکی بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Forooz :
به نظر من همیشه هم اینجوری نیس که یه دوست جنس موافق فقط درکت کنه...چون خود منو هیچ جنس موافقی درک نمیکنه...شاید خیلیا مث من باشن...شاید با جنس مخالف دوست میشن تا یکی درکشون کنه! :-" :)
دقیقا بحث درستیه ، درک متقابل ...
یه درک متقابل که هر دو طرف آروم میشن ...
خیلی وقتا هست که هیچکدوم از دوستای جنس خودت نمی فهمن ، درکت نمیکنن ، اینکه کلی زحمت میکشی ولی اعتنایی نمی کنن ...
و بحث پیچیده ای نیست ، فقط کافیه مرز ها و اون ذهنیت های بد عوض بشن ، مثل همین کلمه جنس مخالف ؛ یجوریه آدم فک میکنه هیولایی چیزیه :-D
ولی اینجوری نیست ، جنس مکمل ... ، یا هر چیز دیگه ، اون نیاز به با هم بودن همیشه هست ، اخلاق و رفتار های پسرا و دخترا بیشتر از اینکه مخالف باشه ، مکمل همدیگست ...

بازم نظر منه و نظر همتون محترمه;-)

Forooz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
الآن دارم سعی می کنم واسه المپ pc بخونم!!!!
دانشگاه
تا ببینیم خدا چی میخواد...

به نقل از thunder :
دقیقا بحث درستیه ، درک متقابل ...
یه درک متقابل که هر دو طرف آروم میشن ...
خیلی وقتا هست که هیچکدوم از دوستای جنس خودت نمی فهمن ، درکت نمیکنن ، اینکه کلی زحمت میکشی ولی اعتنایی نمی کنن ...
و بحث پیچیده ای نیست ، فقط کافیه مرز ها و اون ذهنیت های بد عوض بشن ، مثل همین کلمه جنس مخالف ؛ یجوریه آدم فک میکنه هیولایی چیزیه :-D
ولی اینجوری نیست ، جنس مکمل ... ، یا هر چیز دیگه ، اون نیاز به با هم بودن همیشه هست ، اخلاق و رفتار های پسرا و دخترا بیشتر از اینکه مخالف باشه ، مکمل همدیگست ...

بازم نظر منه و نظر همتون محترمه;-)
دقیقا...ما مکمل همیم...
بعدم همه ی دوستی ها که بد نیستن...مثلا خود من با معلمم که یه پسر جوونه دوستم...خیلی هم باهاش راحتم...و فک نمیکنم این دوستی مشکلی داشته باشه...
بعضیا با یه نفر دوست میشن،حد و حدود خودشونو رعایت نمیکنن و در آخرم فقط خودشون هستن که ضربه میخورن...به نظر من فقط این نوع دوستی بده... :)

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Forooz :
من منظورم این بود که خیلی از چیزایی رو که یه پسر تجربه کرده یه دختر تجربه نکرده و بالعکس. چون تجارب و علایق هر جنسیت با اون یکی فرق میکنه . :D

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

خلا عاطفی میتونه یه دلیل باشه یا نبودن یه کسی که آدم خودشو پیشش خالی کنه ادمو درک کنه میتونه دلیلش باشه

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

به نقل از hastikhanoom :
من احساس مي کنم جنس مخالفم بهتر درکم کنه.
يه مقداري هم جذابه (;
چرا باید جنس مخالفت بهتر درکت کنه؟ از نظر احساسی جنس مونث بهتر میتونه درکت کنه. :) و همونطور که گفتن ((
خیلی از چیزایی رو که یه پسر تجربه کرده یه دختر تجربه نکرده و بالعکس. چون تجارب و علایق هر جـنس‍‌‍یت با اون یکی فرق میکنه . )) جنس مخالف درک نمیکنه ، بلکه میپذیره.
اصلا چرا جذابه؟ سوال تاپیک هم همینه.
نکته ی دیگه هم اینکه شاید هدف از دوستی ؛برای شما ، درک کردن نبوده ؛ همون جذابیته بوده. :) و یا به نوعی سرگرمی.

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

دوستی موقعی خوبه که باعث ارامش روان انسان بشه من خودم شخصا از دوستی با پسرا خوشم نمیاد اما خوب اگه مرزها رعایت بشه اشکالی رو نمی بینم مشکل اینجاس که این مسئله برای خانواده های ما بد جا افتاده مثلا تو فقط اگر از روی سرگرمی بایه پسر چت کنی خانواده فک میکنن ...
ولی کلا توی دوستی دختر و پسر معمولا بعد مدتی به هم وابسته میشن که این در اکثر مواقع خوب نیس

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

دلیل اصلی جذابیتش برمیگرده به بقای نسل ! :D(دلیل جذابیتِ بیشتر نه دلیل دوس شدن!!)
البته کسی متوجه این قضیه نمیشه یه جور چیز درونی ای هست!
من بخاطر این دوس میشم اولا کنجکاوم دوما حال میده سوما دلم میخواد چهارما بتوچه ! :D
اینقدرهم خودتون رو تو این مرز ها محبوس نکنید! :D

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

واقعا امکان داره یه دختر و پسر باهم دوست باشن و وابسته نشن به هم؟
کسی سراغ داره آیا؟

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

به نقل از Hespride :
واقعا امکان داره یه دختر و پسر باهم دوست باشن و وابسته نشن به هم؟
کسی سراغ داره آیا؟
نه مگه هورمونا کشکن! :D

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

بابا آدم یه اسب میخره بعد دو روز دلش واسش تنگ میشه! بعد چجوری میشه یه دوست داشته باشی، اونم از جنس مخالف، اونم رابطه ای که توش درک!!!! بکنه تورو. بعد وابسته نشی ؟ :D
البته خب قبول دارم بعضیا کلا سیب زمینی هستن :D طرف به باباشم وابسته نمیشه چه برسه به دوستش :))

---
ببینید، اصولا این کار احمقانه ایه که بگی با جنس مخالف نباید ارتباط داشته باشی!
چون خب اگه قرار بود اینجوری باشه، خدا اصلن زنونه مردونه میکرد زمینو :D یا اصلن یه جنس میساخت!
کاملا پیداس که زن و مرد مکمل هم هستن، توی همه چیز. بنابراین عمرا نمیشه با یک جنس کارو جلو برد :D
ولی مساله اینجاس که چجوری دوستی ای و با چه حد و مرزی کار عاقلانه ایه؟!

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

دوستیِ عادی یعنی عاری ازحرف ها وحرکات عاشقانه.

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

دوست شدن با جنس مخالف یه نیازه
البته ادم میتونه با خیلیا دوست باشه و مهم نیست هم جنس باشن یا نه میتونه مث دوست ها ی هم جنسش با اونا رفتار کنه

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری