• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
پاسخ : چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

مگه دوست شدیم که چرا شو میپرسی ؟ :-"
نمیدونم چرا بعضیا الان تو این بحثان ! بحث دین و اینا رو نمی کنم ... کلی میگم
به افراد + 18 کار ندارم ( همون فارق التحصیلا :D ) ولی اینکارا ذهنمو مشغول می کنه نمیذاره به زندگیم برسم ! واسه همین سعی می کنم سمتش نرم
ولی یه کششی داره دیگه آدم ! فلسفه حیات همینه:D

huntter_love

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
نمونه دولتی...
شهر
یه جایــــــــــی..

من همه نظرات شما رو محترم میشمرم...ولی دختر تاوقتی به پسر کشش داره یا برعکس که هیچ شناختی از اون نداره...اینو خودتون تو حرفاتون گفته بودین...حالا اگه این با پسر رابطه داشته باشه دیگه براش یه چیز تکراری میشه...حالا اگه هیچ شناختی نداشته باشه بعدازدواج بیشتر میتونه این شناختو داشته باشه یا هرچیز دیگه...پس هرچیزیو که بموقعه بدونی بنفعت ...اگه قبل ازدواج این شاناختو داشته باشن بعد ازواج تکراری میشه...وباعث هرفاجعه ای میشه...نظرمن اینه...

Mah O_o

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

کمبود محبت
تنهایی مفرت
زیادی تو توجه باشی
زیادی گوشه گیر باشی
بت توجه نکن
زیادی دوست داشته باشن
اصن دوست نداشته باشن
و...
البته بعضیا ب این کارا علاقه دارن ک بحثش جداس :-"

SpardaX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی لاهیجان

همونطور که اشاره هم شد بعضا،علتش اینه که تو سن و سال بلوغ پسر ها تمایل به حامی بودن درشون شکوفا میشه که باید هم بشه چون از یه سنی به بعد پسر یه مسئولیت و شخصیتی رو برای خودش احساس می کنه.دخترا هم تا جایی که من میدونم تو این سنین جذب این ویژگی شخصیتی پسرا میشن که بازهم چیز بدی نیست و همه اینها کاملا طبیعی و بخشی از ژن های هر دوی اونهاست.
چیزی که مهمه اینه که خود دختر و پسر سر یه سری مرز هایی با هم توافق کنن همونطور که دوستان اشاره کردن.تمام دوستی ها در این سن و سال میتونن یه فرصت باشن تا به آدم درس های مهمی بدن که بعدا در زندگی متاهلی هم به درد آدم می خوره.داریم انکار نمی کنیم که مثلا شکست در این روابط به آدم ضربه میزنه،اما این میتونه به ما یاد بده که چطور در آینده شکست های مشابه رو متحمل نشیم.
خیلی هم جدی نباشید بابا،میگذره این دوره خلاصه.فقط نزنید افسردگی حاد نگیرید وقتی شکست می خورید و با این درک وارد این روابط بشید که موقتیه.

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از Benjamin Winston :
همونطور که اشاره هم شد بعضا،علتش اینه که تو سن و سال بلوغ پسر ها تمایل به حامی بودن درشون شکوفا میشه که باید هم بشه چون از یه سنی به بعد پسر یه مسئولیت و شخصیتی رو برای خودش احساس می کنه.دخترا هم تا جایی که من میدونم تو این سنین جذب این ویژگی شخصیتی پسرا میشن که بازهم چیز بدی نیست و همه اینها کاملا طبیعی و بخشی از ژن های هر دوی اونهاست.
چیزی که مهمه اینه که خود دختر و پسر سر یه سری مرز هایی با هم توافق کنن همونطور که دوستان اشاره کردن.
تمام دوستی ها در این سن و سال میتونن یه فرصت باشن تا به آدم درس های مهمی بدن که بعدا در زندگی متاهلی هم به درد آدم می خوره.داریم انکار نمی کنیم که مثلا شکست در این روابط به آدم ضربه میزنه،اما این میتونه به ما یاد بده که چطور در آینده شکست های مشابه رو متحمل نشیم.

اینو خیلی قبول دارم که میتونه تجربه های خوب و خیلی پر ارزشی باشه برای دوره های بعدی زندگی!
ما چه بخوایم چه نخوایم موجود اجتماعی ای هستیم و برای رفع نیاز هامون باید ارتباط داشته باشیم حالا یه بخشیش به جنس موافق یه بخشی هم مخالف!!
یه سری نیازا هست که با دوست هم جنس برطرف نمیشه!! یه چیزیه که نمیشه گفت! باید حسش کرد تا فهمید!!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

من به اين اعتقاد دارم كسايي با جنس مخالف دوست ميشن كه ازنظر خانوادگي مشكل دارن ودچار كمبوديا محبت هستن وميلشون ميكشه با جنس مخالف دوست شن

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از نيلوفر ب. :
من به اين اعتقاد دارم كسايي با جنس مخالف دوست ميشن كه ازنظر خانوادگي مشكل دارن ودچار كمبوديا محبت هستن وميلشون ميكشه با جنس مخالف دوست شن
یعنی از نظر شما دنیای سالم روان در جنس موافق تعریف میشه و بس؟ :)خوشحالم ک این مقدار ذهنتون بازه

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

این عقیده که اگر ادم از طرف خانواده کمبود محبت داشته باشه به طرف جنس مخالف رو میاره کاملاً درست نیس...همه ما شاهد این هستیم که در کشور های دیگه دو جنس مخالف با هم دوست میشن بدون هیچ مشکلی اما در بعضی موارد هم ما این رو داریم که دوستی دو جنس مخالف مشکلاتی رو به بار میاره که همگی میتونیم نتیجه بگیریم که این دوستی کنترل نشده بوده و یکی از دو طرف هدفش سوء استفاده بوده و بطور حتم جریان جامعه پذیری در یکی از اون دو نفر و یا هر دو نفر به طور ناقص انجام گرفته و یا جریان جامعه پذیری اونا تحت شرایط متفاوتی شکل گرفته...

اما این هم گاهی اوقات درسته که اگه بگیم فرد از طرف خانواده کمبود محبت داشته باشه به جنس مخالف رو میاره...چرا؟چون میخواد نیاز های عاطفیش که برطرف نشدن رو برطرف کنه!
این ذات انسانه و خدا اون رو در وجود ما آدما قرار داده...نمیشه بگیم :نه در ما این خصلت وجود نداره.....شما اگر خانوادت بهت بی توجهی کنن چیکار میکنی؟ مطمئن باش دنبال محبت میگردی!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

از بحث خارج نشین ‌از نظر عاطفی هم‌میتونه باشه

• لایک
امتیازات: fteh
نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

به نقل از نيلوفر ب. :
از بحث خارج نشین ‌از نظر عاطفی هم‌میتونه باشه
ببینید، انسان موجودی هست که یه‌سری نیاز داره.
و یکی از نیازهاش ارتباط با انسان‌های دیگه هست.
وقتی تو جامعه‌ای حضور داشته باشه که روابط با جنس‌مخالف توش نهی شده باشه، قطعاً این‌کنجکاوی براش ایجاد می‌شه که ببینه جنس‌مخالف چی هست.
و قطعاً این مسئله وجود داره که یکی از خصوصیات طبیعی همه‌ی پستانداران، نیاز به جفت‌گیری و بقای نسل هست که به‌صورت میل جنسی در انسان وجود داره و انسان رو یه روابط با جنس‌مخالف سوق می‌ده.
حالا من از شما می‌پرسم، واقعاً به نظرتون کسی که با جنس‌مخالف ارتباط داره آدم مریضیه؟

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از عڔفان :
ببینید، انسان موجودی هست که یه‌سری نیاز داره.
و یکی از نیازهاش ارتباط با انسان‌های دیگه هست.
وقتی تو جامعه‌ای حضور داشته باشه که روابط با جنس‌مخالف توش نهی شده باشه، قطعاً این‌کنجکاوی براش ایجاد می‌شه که ببینه جنس‌مخالف چی هست.
و قطعاً این مسئله وجود داره که یکی از خصوصیات طبیعی همه‌ی پستانداران، نیاز به جفت‌گیری و بقای نسل هست که به‌صورت میل جنسی در انسان وجود داره و انسان رو یه روابط با جنس‌مخالف سوق می‌ده.
حالا من از شما می‌پرسم، واقعاً به نظرتون کسی که با جنس‌مخالف ارتباط داره آدم مریضیه؟

نه مريض نيس :)

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از Sοgand :
اين تصور خيلي غلطه خب!
نياز به ارتباط با جنس مخالف يم نياز طبيعي هس و در همه ي انسان ها وجود داره
و ابدن هم ربطي به كمبود محبت از سمت خانواده نداره
در ضمن همه ميلشون ميكشه با جنس مخالف ارتباط داشته باشن.

بله با نظرتون موافقم >:D<بله كاملن حرف تون درسته

• لایک
امتیازات: fteh

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Sοgand :
اين تصور خيلي غلطه خب!
نياز به ارتباط با جنس مخالف يم نياز طبيعي هس و در همه ي انسان ها وجود داره
و ابدن هم ربطي به كمبود محبت از سمت خانواده نداره
در ضمن همه ميلشون ميكشه با جنس مخالف ارتباط داشته باشن.

خب این طبیعته انسانه..
اما مشکلی که وجود داره دیدی هست که تو این اجتماع به این قضیه دارن قبول داری ؟
و حتی دید اکثر دخترا و پسرا به رابطه با جنس مخالف..
این جوابا که بچه ها میدن ریشه در دیدشون داره..

در صورتی این رابطه مشکلی نداره که حد و مرز هاش رعایت بشه . جنبش بین دو طرف وجود داشته باشه !
اما تو مملکت ما از این مرزه رد شده . نه بین همه بین اکثریت .

و یه مشکل بزرگه دیگه که هست خانواده ها هستن..
فرهنگمون اینو قبول نمیکنه وقتی دختریو با یه پسر ببینه که ارتباط دارن اونو "هرزه" خطاب میکنه..
و این عقیده اشتباهه..
(البته نه تو همه همه خونواده ها... )

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

. در صورتی این رابطه مشکلی نداره که حد و مرز هاش رعایت بشه . جنبش بین دو طرف وجود داشته باشه !
. و از نظر من هم کاملن درسته باید حد و مرز و چارچوب رابطه و خط قرمز هاش مشخص شه.
ميشه يكي منظورشو از اين حدو مرزا بگه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Sοgand :
ببین خانوده ها قبول نکنن صرفن داره شرایط ر بدترش میکنن. چون اون موقع همه رو میارن به روابط پنهانی که طبیعتن خیلی غلطه.
به نظرت سرکوب این نیاز طبیعی درست هست؟! این سرکوب بعدن باعث بروز مشکل نمیشه؟
و از نظر من هم کاملن درسته باید حد و مرز و چارچوب رابطه و خط قرمز هاش مشخص شه.
و این که برای ازدواج هم شناخت طرف مقابل لازمه و خب دوست بودن و ارتباط هست و لزومن منظورم هم از این ارتباط مفهوم بی.اف جی.اف نیست.

نع خیر درست نیست و این مشکل جامعه ماست . راه حلی وجود داره واسش عایا !؟
و اگه مخفیانه عمل نکنن چیکار کنن , کافیه یکی تو فامیل مثلن بفهمه با یه پسری ارتباط داری دیگه تموم :|
میشی "دختر هرزه که خونوادش درست بزرگش نکرده یا از نظر اخلاقی مشکل داره عقده ای هست فلانه.."

البته این محدودیت بیشتر واسه دختراست نه پسرا . پسره بفهمن با یکی بوده عایا عابروش میره ؟ نع .

منم منظورم به بی اف و جی اف نبود اصلن . حتی در حد یه دوست معمولی که تو فرهنگ لغت ما تعریفی واسش نیست بین یه دختر و یه پسر .

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

برای هر کس متفاوت هس بر اساس عقاید و اصولی که داره.
شما ممکنه بگید من فقط در حد تماس تلفنی و اس ام اس و اینا یکی ممکنه راحت تر باشه بگه من میتونم با طرف مقابلم بیرون هم برم.
یک چیز فردی هست مطلق نیست.
وقتي براي هركس يه چيز متفاوته پس چه نيازي داره همون طور كه شما گفتين چارچوبش رعايت بشه؟هركي مي تونه هركاري بكنه و آخرشم بگه من دارم چارچوب هاي خودمو رعايت مي كنم،بهتر نيست كه فكر ديگه اي كرد ؟

rozaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر

شاید اولش یه سری چارچوبایی رو ب قول بعضی هاتون مشخص کنن،ولی قبول کنین اکثرن بعد اینک وارد این روابط شدن دگ تمام اون چارچوبا و خط قرمزا ا بین میره...در اکثر مواقع...

کجاس اونی ک میخواس آیه بیاره?!

بالا