• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

به نقل از PrimeOfLife :
کاملا! چون مشاور خیلی ها بودم...بعد از ازدواج خیلی هاشون (نه همگی) زندگی عاطفی نرمالی نداشتن. خیلی هاشون میگن توی بغل همسرمون که هستیم خیلی وقتها ناخودآگاه یاد شخص دیگری هستیم با اینکه می دونیم خیانته. اما ای کاش هرگز وارد زندگیمون نمی شدن! میخوام رک باشم! حتی موارد زیادی هم هست که می گن حین رابطه جنسی به جای همسر، عشق سابقشون رو تصور می کنن. این هم ناسالم بودن روان ماست هم خیانت به شریک. فکر می کنید این که خیانت مثل آب خوردن شده سرچشمه اش کجاست؟ یک دوستی می گفت می ترسم تا سر کوچه برم برگردم بهم خیانت کنه! دلیلش اینه که همه از سر احساسات نوجوانی و جوانی زخمی روی دل هم انداختیم و رفتیم و هیچکی سر جای خودش قرار نمی گیره. عامل بعدش اینه که زندگی و ازدواج خیلی پیچیدگی هاش بیشتر از دوستی ست. فرشته هم که باشه حتی اگه طرفمون خدا هم فرض کنیم وقتی سر زندگی میرم خیلی چیزای جدید و پارامترای تاثیر گذار وجود داره. بعد از ازدواج خیلی چیزا جدیده! چون واسه چند ساعت نیست. از مسواک زدن و رعایت نظم بگیر تا برسی به آرامش روحی، تصمیم سازی، مدیریت بحران؛ بنابراین بعضی ها که درک درستی از زندگی ندارن فکر می کنن شاید فلانی بهتر بود (در صورتی که باهاش زندگی نکرده بودن شاید اون بدتر از این بود.) بعد از ازدواج رنگ عاطفه کمتر میشه و عقلانیت و واقعیات رو میاد. و اگر اون روز ما روابط عاطفی زیادی تجربه کرده باشیم، بدون اینکه بتونیم تمایزی قائل بشیم همه چی رو قاطی میکنیم و یا در گذشته زندگی میکنیم یا همه رو بهتر از شریکمون می دونیم. امروز خیانت بیداد میکنه برای اینکه انقدر حریم ها شکسته و انقدر در رابطه های عاطفی بودن براشون عادی شده که اینجوری میشه. البته اینم بگم آدم های عاقل و سالم زیادی هم هستن که زندگی خوبی دارن و قبلا هم با کسی بودن. اما مطمئن باشین اگر طرفشون رو توی خیابون ببینن دیگه اون فرد براشون عادی نسیت و حتی اگر نخوان هم مدتی به یادشن. من خودم شخصا این تجربه رو دارم و خیلی پشیمونم می گم ای کاش با همون شده بود یا ای کاش هرگز رابطه ای نبود. برای دخترا خیلی بیشتره حتی ممکنه تا 40 سال بعد از ازدواج هم نسبت به عشق قدیمشون تا چند روز حساس باشن.
حرفت رو تا حدی قبول دارم. هم من و هم همسرم قبل از ازدواج، روابط عاطفی دیگری رو تجربه کردیم، و هردومون روی این مساله تاکید و پافشاری داریم که اگه روابط قبلیمون نبود، توی برخوردهای اولمون شاید اصلا خاص بودن همدیگه رو نمی فهمیدیم، از کنار هم رد می شدیم و نمی فهمیدیم که چقدر برای همدیگه ساخته شدیم. شما از اون بعدش دیدی قضیه رو، که گاهی آدما همش برمیگردن به گذشته. این میشه عدم سلامت روانی. چون رابطه ای که توش دو نفر به این نتیجه می رسن که باید با هم تموم کنن، مدتی که ازش زمان بگذره فراموش میشه. توی روابطی که شما گفتی، احتمالا اینطوری بوده که هنوز همدیگه رو دوس داشتن و از هم جدا شدن. آره قبول دارم، این روی زندگی آینده تاثیر میذاره. یا اینکه مثلا یک نفر ول کنه و نفر دیگه هنوز بخوادش. این مسائل باعث میشه سلامت روانی اون فرد به هم بریزه. اما اینکه دو نفر با همدیگه دوس باشن، اخلاق همدیگه رو بشناسن، بعدش هم مثل دوتا موجود متمدن از همدیگه جدا بشن چون با هم اختلاف دارن، به نظرم این مسائلی رو که تو میگی به وجود نمیاره. کیس های خیلی خاصی رو تو داری مطرح می کنی.

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

من به شخصه دلیلم اینه که جنس مخالف بهتر درکم میکنه،با حوصله بیشتری پاسخ خواسته هام رو میده،در بعضی از موارد نسبت به جنس موافق تجربه بیشتری داره،احساساتم رو لگدکوب نمیکنه و نسبت به جنس موافق دور از دسترستره و به دست آوردنش سختتر که باعث میشه وجودش لذتبخشتر باشه
به شخصه علاقه ای به رابطه ی عاطفی عمیق ندارم و احساس میکنم همینکه چند تا دوست عادی جنس مخالف داشته باشم و باهاشون بحث کنم خیلی بهم تو رابطه های عاطفی آینده با جنس مخالف کمک خواهد کرد

PrimeOfLife

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
یه جای خوب
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از amparisay :
حرفت رو تا حدی قبول دارم. هم من و هم همسرم قبل از ازدواج، روابط عاطفی دیگری رو تجربه کردیم، و هردومون روی این مساله تاکید و پافشاری داریم که اگه روابط قبلیمون نبود، توی برخوردهای اولمون شاید اصلا خاص بودن همدیگه رو نمی فهمیدیم، از کنار هم رد می شدیم و نمی فهمیدیم که چقدر برای همدیگه ساخته شدیم. شما از اون بعدش دیدی قضیه رو، که گاهی آدما همش برمیگردن به گذشته. این میشه عدم سلامت روانی. چون رابطه ای که توش دو نفر به این نتیجه می رسن که باید با هم تموم کنن، مدتی که ازش زمان بگذره فراموش میشه. توی روابطی که شما گفتی، احتمالا اینطوری بوده که هنوز همدیگه رو دوس داشتن و از هم جدا شدن. آره قبول دارم، این روی زندگی آینده تاثیر میذاره. یا اینکه مثلا یک نفر ول کنه و نفر دیگه هنوز بخوادش. این مسائل باعث میشه سلامت روانی اون فرد به هم بریزه. اما اینکه دو نفر با همدیگه دوس باشن، اخلاق همدیگه رو بشناسن، بعدش هم مثل دوتا موجود متمدن از همدیگه جدا بشن چون با هم اختلاف دارن، به نظرم این مسائلی رو که تو میگی به وجود نمیاره. کیس های خیلی خاصی رو تو داری مطرح می کنی.

حرف شما کاملا درست و متین. خودم هم با همسرم چنین شرایطی رو دارم. ولی متاسفانه باید بگم، کم داریم رابطه هایی که متمدنانه یا بدون قید شدید عاطفی باشه. بله اگر اینجوری باشه عالیه ولی متاسفانه به دلیل کم فکری یا عدم داشتن مهات های فکری و اجتماعی برای اکثر جوونها این مشکلات خیلی شدیده. در واقع می تونم بگم رفتار های متمدنانه شدن کیس خاص. نه روابط بی مغز و پوچ. ای کاش همه مردم این مهارت ها رو داشتن.

m.n.k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
یادش بخیر شیمی بودیم...
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شیمی محض

خوب گفتن نداره دوست میشیم دیگه ولی خوب اگه دوستی در محدوده شرع مقدس باشه خوبه ولی خوب ..........

Alien

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت
رشته دانشگاه
میخوام برم پزشکی

زیرا اون چیزایی داره که همجنس های خودمون نمیتونه داشته باشن
( منظور بد نگیریناااااا)

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

خب مثه اینکه من منظورم رو کاملا بد رسوندم طبق معمول ( اصولا هیج وقت نمیتونم منظورم رو برسونم)
پس این پست حذف !

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95

این دوستی هایی که شما منظرتون هست که100%اشتباه هست آخه اینا به جز وابستگی و جبران کمبودهایی که تو محیط خانواده دچارش هستیم چیزی نیست ولی میشه با جنس مخالف ارتباط داشت ولی به قول معروف در حد کار یعنی یه چیزی تو مایه های تبادل اطلاعات ....امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.... :)

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

شقایق عزیز، امیدوارم صرفا از روی بی حوصلگی پستت رو پاک نکرده باشی و واقعا به چیزی که می گی ایمان داشته باشی. :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من دوستی با جنس مخالف اول بخاطر کنجکاویه . ما می خوایم در مورد اون بیشتر بفهمیم و از نوع تفکر اون اطلاعات بدست باریم .
دومم این که کمبود عاطفه از سوی خانواده .
من خودم با این نوع دوستی ها قبل از بلوغ فکری مخالفم. اما بعد از بلوغ فکری و با نیت آشنایی و ازدواج موافقم . چون جامعه ما طوریه ک اگه عقد کنیم و نامزد بمونیم و بعد تفاهم نداشته باشیم و طلاق بگیریم با خوردن مهر طلاق تو شناسنامه دیگه زندگی با این مردم درده ! درد !

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از B@R@N KHAN000M :
این دوستی هایی که شما منظرتون هست که100%اشتباه هست آخه اینا به جز وابستگی و جبران کمبودهایی که تو محیط خانواده دچارش هستیم چیزی نیست ولی میشه با جنس مخالف ارتباط داشت ولی به قول معروف در حد کار یعنی یه چیزی تو مایه های تبادل اطلاعات ....امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.... :)
جدي؟؟؟ :))
نه ميخواين همين روابط كاري و تبادل اطلاعات رو هم حذف كنيم كه ديگه خيال همه راحت شه :|

Mah O_o

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

اوم....بنظر من [list type=decimal]
واسه اشنایی با جنس مخالف و طرز فکر و اینا بد نیست...
البته این وسط جنبه هم نقش اساسیو داره!!!
[/list]

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

این کار زیاد کاره مورد داری نیست اگر طرفین رعایت کنن ! چه اشکال داره مثلا محسن دوست من هست ! خب فاطمه هم دوست من باشه !
که چی فاطمه هم یک دوست هست یک دوست مثل محسن هر دو رو دوست میگم و مینامم ولی با این تفاوت که جنسیت فاطمه با محسن فرق داره !
اینجور موارد باید فرهنگ سازی بشه نه از وقوعشون جلو گیری کرد و این کارو کاره بدی دونست !
خانواده ها چرا گیر میدن که من دوستی دارم که جنسیتش دختر هست ؟ دوست هست با این تفاوت که جنسیتش دختره !
باید فرهنگ سازی بشه !

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نظر من دلیل خاصی نداره وقتی قرار دو طرف حد و مرز ها رو رعایت کنن دیگه میشه همون دلایلی که با همجنس دوست میشیم.

sampad+i

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سمنان

!!!چرا با جنس مخالف باید دوس شییییییییییییم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
فقط به سوال یه کم فک کنین....!
کجای دنیا برای دوستی(از هر نوعش) دلیل میاره؟!!!
همسنمون مونده که بگیم من با فلانی دوستیم چون....!

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از sampad+i :
!!!چرا با جنس مخالف باید دوس شییییییییییییم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
فقط به سوال یه کم فک کنین....!
کجای دنیا برای دوستی(از هر نوعش) دلیل میاره؟!!!
همسنمون مونده که بگیم من با فلانی دوستیم چون....!
ببخشید این جا میتونم بپرسم چرا نه ؟ چرا نتونم ؟ چرا نباید یک پسر و یک دختر دوست ساده ساده ساده ساده .... خیلی ساده باشن ؟
آخر این دنیا که این آشنایی صورت میگیره ! ممکن مشکلاتی پیش بیاد تو اون آشنایی که بعدا به وجود بیاد ! اگر این دو جنس زودتر با هم آشنا بشن براشون اینجور روابط عادی تر میشه ! همین رفتار های پر خطر رو میشه با فرهنگ سازی جلوشون رو گرفت به جای اینکه خانواده ها پسر ها و دختر هارو از هم بترسونن ! یا ایران فیلم هایی بسازه که مشکلات و دعوا های بین دو جنس رو نشون ! اگر دقت کنین تو بچگی هاتون با پسر یا دختر های فامیل چند بار شوخی یا جدی دعوا میکردن و لج میکردن ! و آره تا حالا به ریشه این رفتار ها دقت کردین ؟ فیلم ها روتون تاثیر نداشت ؟
ما با فرهنگسازی این جور موارد تو کشور و خانواده ها میتونیم جامعه با جنبه تر و بدون مشکل تری داشته باشیم .
اگر این دو جنس زود تر کنار هم قرار بگیرن با فرهنگ ! با هم آشنا تر میشن و مشکلات ازدواج و دل شکستن و ... میتونه حل بشه چون اون دختر یا پسر با هم تاحدودی آشنا شدن و حواسشون هست چجور با هم رفتار کنن !
و قطعا تو این جامعه جدید امنیت و آزادی بیشتری زن خواهد داشت !
موفق باشید

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

درسته آدم واسه دوستیاش دلیل نمیاره
ولی اینجا ایرانه
با قانون خاص خودش
بچه ها دوستی دختر و پسر هیچ وقت ساده ساده ساده نیست
ماهمه الان هم سنیم
پس یکم منطقی فکر کنیم
اگه ساده بود اگه اشکالی نداشت اگه درست بود
هیچ وقت یواشکی نمیشد
این دست خودمون نیست
همه به جنس مخالفشون کشش دارن
و این دوستی یکم برای افراد خطر آفرینه
بچه ها پیامبر گفته حتی حرف زدن با دوست پنهانی هم گناه داره
واسه همین قانون ایران و حرف پیامبره که دوستی ها آزاد نیست در ضمن یه دختر و پسر چه حرفی با هم دارن بزنن که دوتا دختر یا دو تا پسر نمیتونن به هم بزنن؟
قبول ندارین همین اختلاف جنسیت باعث میشه یه سری حرفا رو هم اصلا باهم در میون نزارین؟ ^-^
خب اگه دروغ میگم بگین دروغ میگی چرا امروز هرچی پست میزارم دیس لایک میگیره؟

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از PrimeOfLife :
کاملا! چون مشاور خیلی ها بودم...بعد از ازدواج خیلی هاشون (نه همگی) زندگی عاطفی نرمالی نداشتن. خیلی هاشون میگن توی بغل همسرمون که هستیم خیلی وقتها ناخودآگاه یاد شخص دیگری هستیم با اینکه می دونیم خیانته. اما ای کاش هرگز وارد زندگیمون نمی شدن! میخوام رک باشم! حتی موارد زیادی هم هست که می گن حین رابطه جنسی به جای همسر، عشق سابقشون رو تصور می کنن. این هم ناسالم بودن روان ماست هم خیانت به شریک. فکر می کنید این که خیانت مثل آب خوردن شده سرچشمه اش کجاست؟ یک دوستی می گفت می ترسم تا سر کوچه برم برگردم بهم خیانت کنه! دلیلش اینه که همه از سر احساسات نوجوانی و جوانی زخمی روی دل هم انداختیم و رفتیم و هیچکی سر جای خودش قرار نمی گیره. عامل بعدش اینه که زندگی و ازدواج خیلی پیچیدگی هاش بیشتر از دوستی ست. فرشته هم که باشه حتی اگه طرفمون خدا هم فرض کنیم وقتی سر زندگی میرم خیلی چیزای جدید و پارامترای تاثیر گذار وجود داره. بعد از ازدواج خیلی چیزا جدیده! چون واسه چند ساعت نیست. از مسواک زدن و رعایت نظم بگیر تا برسی به آرامش روحی، تصمیم سازی، مدیریت بحران؛ بنابراین بعضی ها که درک درستی از زندگی ندارن فکر می کنن شاید فلانی بهتر بود (در صورتی که باهاش زندگی نکرده بودن شاید اون بدتر از این بود.) بعد از ازدواج رنگ عاطفه کمتر میشه و عقلانیت و واقعیات رو میاد. و اگر اون روز ما روابط عاطفی زیادی تجربه کرده باشیم، بدون اینکه بتونیم تمایزی قائل بشیم همه چی رو قاطی میکنیم و یا در گذشته زندگی میکنیم یا همه رو بهتر از شریکمون می دونیم. امروز خیانت بیداد میکنه برای اینکه انقدر حریم ها شکسته و انقدر در رابطه های عاطفی بودن براشون عادی شده که اینجوری میشه. البته اینم بگم آدم های عاقل و سالم زیادی هم هستن که زندگی خوبی دارن و قبلا هم با کسی بودن. اما مطمئن باشین اگر طرفشون رو توی خیابون ببینن دیگه اون فرد براشون عادی نسیت و حتی اگر نخوان هم مدتی به یادشن. من خودم شخصا این تجربه رو دارم و خیلی پشیمونم می گم ای کاش با همون شده بود یا ای کاش هرگز رابطه ای نبود. برای دخترا خیلی بیشتره حتی ممکنه تا 40 سال بعد از ازدواج هم نسبت به عشق قدیمشون تا چند روز حساس باشن.

حرفاتونو تا حدودی قبول دارم، اما خب اینم در نظر بگیر که کسی که میاد از شما مشاوره بگیره، کسیه که حتما یه مشکل یا ناراحتی داره، اونایی که مشکلی ندارن که نمیان مشاوره و به شما بگن ما مشکلی نداریم...

نه؟

استاد نقاش

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
ریاضی

دوستی با جنس مخالف ی حماقت محضه!
آدمای عقده ای سمت این چیزا میرن ولی بازم با این کارا نمیتونن عقده هاشونو جبران کنن
اگه پدر و مادرا ب اندازه ی کافی ب بچه ها محبت کنن و بهشون اهمیت بدن این اتفاقا نمی افته!
فقط رابطه ها باید در حد نبادل اطلاعات و حرفای معمولی باشه!بقیه ش چرته

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ریحانه خانوم :
دوستی با جنس مخالف ی حماقت محضه!
آدمای عقده ای سمت این چیزا میرن ولی بازم با این کارا نمیتونن عقده هاشونو جبران کنن
اگه پدر و مادرا ب اندازه ی کافی ب بچه ها محبت کنن و بهشون اهمیت بدن این اتفاقا نمی افته!
فقط رابطه ها باید در حد نبادل اطلاعات و حرفای معمولی باشه!بقیه ش چرته
بنظرت لحنت یکم تند و توهین آمیز نیست؟ :-?یکم آروم تر....

فکر میکنم دوستی با جنسی که نصفی از جامعه رو تشکیل میده(چه دختر و چه پسر) نباید اینقدر غیر عادی باشه...آدم به دوست نیاز داره و ذاتا به اجتماع و ارتباط نیاز داره، چه با دختر و چه پسر، هرچند شاید بعضی از این دوستیا به جای خوبی نرسه و به ضرر آدم باشه، اما فکر نمیکنم بشه گفت حماقته و فقط افراد عقده ای اینکارو میکنن...

اتفاقا افرادی که قبل از ازدواج هیچ ارتباطی با جنس دیگه نداشتن و هیچ شناختی ندارن، دچار مشکلات زیادی میشن و نمیتونن یه رابطه ی مناسب داشته باشن..

دوستی کار افراد احمق و عقده ای نیست اما باید حد و حدودش حفظ بشه...

استاد نقاش

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
ریاضی

آقای آرشام من قصد توهین ب هیشکیو نداشتم!
و روابط دختر و پسر در حد حرفای معمولی و آشنایی برای ازدواجو قبول دارم!
البته واس کسایی ک ب سن ازدواج و عقلانیت رسیده باشن!
ولی الان خودتون دارین می بینین دیگه دختر اول ابتدایی دوس پسر داره!آدم وقتی می شینه ی خرده فک می کنه وافعا می هنگه!!
اون دختر 7 ساله یا من ک 14 سالمه یا خواهرم ک 16 سالشه چ نیازی داریم ک بخوایم با جنس مخالف دوس بشیم؟
درسته میدونم آدم ب سمت جنس مخالفش کشش داره
ولی نباید قبل از رسیدن ب سنی ک بتونیم تصمیمای درست بگیریم ب این حسا اهمیت بدیم!
من دوستی هایی ک الان بین نوجوونا وجود داره رو حمافت محض میدونم! چون باعث میشه خیلی بچه ها ضربه ی روحی ببینن!

بالا