• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398
پاسخ : چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

الان بررسی لوس بودن پسرها و دخترا چه ربطی به رابطه با جنس مخالف داره....
ولی جدا پسرا ام ته دلشون لوسن
میان تریپ رفاقت و اینا برمیدارن و فقط ظاهر سازی میکنن :-" :D

اخرشم ما نفهمیدیم دوستی با جنس مخالف چرا انقد مهمه که همه جا بحثشه..... :-w :D

crazy girl

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
teh
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تهران

جنس مخالف ؟! داریم ؟!؟ :-"
پسرا امروزه ک همه دختر شدن! :-"
البت پسرا سمپاد که استثنان! :-"
ما ک جنس مخالف ندیدیم باش اشنا شیم بعدم دوس شیم!

crazy1

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
adf
شهر
fsd

جنس مخالف با موافق فرقی نمیکنه‌!

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

بنظر من دلیل عمده ی اینکه افراد خصوصا تو نوجوونی به دوستی با جنس مخالف گرایش دارن اینه که:
محبت دیدن از جنس مخالف لذت بخشه !
تو دوره ی نوجوونی همه ی ما ادعا داریم که خونوادمون به ما اهمیت نمیدن و تو این دوره تا حدی از خونواده فاصله میگیریم ! باهاشون مخالفت میکنیم و...
خب اگه شخصی باشه که به ما اهمیت بده، همسن ما باشه و به نقلی بفهمه مارو مسلما گرایشی نسبت بهش در درون ما پیدا میشه !
هرچقدر هم که این محبتو اهمیت کاذب باشه!

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نظرم دلایل اصلیش رسیدن به بلوغه واینکه جنس مخالف به لحاظ فطری برای افراد جذابیت داره ولی یه دلیل که باعث این همه رواجش شده اینه که اطرافمون خیلی رواج پیدا کرده مثلا وقتی یکی از دوستامون باکسی دوست باشه باعث میشه هم بخوایم اینو تجربه کنیم.بعدشم امان از فیلمای کره ای :D

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94

بیشتر به خاطر حس کنجکاوی ئه!!!

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام

به نقل از 11phantom :
این که دوستای تو اینتورین دلیل نمیشه بگی همه دخترا اینتوری هستن!
من که خودم دوستای دخترم خیلی بهتر درک میکنن.اصلن هم چیزی به اسم لوس بودن درشون دیده نمیشه!
ولی پسرای زیادی دیدم که انقد لوسن که... :-&
ولی اونم کلیت نداره! :)
کلن از تجربیات شخصی خودت نباید قانون کلی بگی!بعله! :)
حق با توست دوست عزیز B-)

به نقل از عاطفهــ مهـدویـــــ :
بیشتر به خاطر حس کنجکاوی ئه!!!
مثلا کنجکاوی به چی ؟؟

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به دلیل کشش طبیعی

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

بعضیا فکر میکنن با دوست شدن با جنس مخالف میتونن از تنهایی در بیانو خیلی از حس های عاطفیشون برقرار بمونه بعضیا هم همینجوری... :-"

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

به نقل از فِلــــے❦ :
بعضیا فکر میکنن با دوست شدن با جنس مخالف میتونن از تنهایی در بیانو خیلی از حس های عاطفیشون برقرار بمونه بعضیا هم همینجوری... :-"

اگه تنها هدف از دوستي در اومدن از تنهاييه ، چرا با جنس موافق دوست نميشن ؟

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

ببینید واقعا اگر میخوای دلیل اصلی شو رو بدونید اینکه یک کشش طبیعی بین دختر و پسر هست و بعد حس کنجکاوی (به نظر من تو کشو ما بیشتر چون دختر و پسر کمتر ازاد بودن و هر چیز هم که ادم توش محدود باشه دوست داره اون محدودیت رو کنار بزنه و کنجکاوی کنه) و بعد بر طرف کردن نیاز های عاطفی و جبران کمبود محبت هست به همین دلیل من (نظر شخصی) و بیشتر کارشناسان اعتقاد دارن دوستی با جنس مخالف خوب نیست . خواهشا اگه اطلاعات بیشتر میخواین تنبلی نکنین و تو نت سرچ کنین. :لایک

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نظر من در درجه اول کشش و نیاز های جنسی و ابراز و دریافت محبت باعث میشه با جنس مخالف دوست ( از نوع عشقی ) بشیم . اما دوستی های عادی رو دقیقا نمیدونم ! شاید یک نوع تجربه ی دوستی سالم با جنس مخالف باشه از رو کنجکاوی !

Ajax

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه تو جایی غیر از ایران این سوالو بکنن میگن به همون دلیل که با جنس موافق دوست میشیم این تو ایرانه که یه دختر یا پسر وقتی با جنس مخالف دوست میشن فک میکنن که کار خاص یا رفتار خاصی باید بکنن در صورتی که دوست دوسته و فرقی نداره جنس مخالف باشه یا موافق

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نظرم به خاطراینکه چون احساس تنهایی میکنیم ..واحساس خلع میکنیم یا اینکه وقتی احساسی درخانواده نمیبیینم یا اینکه ازشون محبتی نمیبینیم با جنس مخالف دوست میشیم

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

مطمئن باشید بیشترین محبتی که می تونید توی زندگیتون دریافت کنید رو از خونواده دریافت خواهید کرد... :)

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

چه سوال بیخودی!
خب ادمه دیگه! نمیشه باهاش دوس شد!؟

PrimeOfLife

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
یه جای خوب
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به عنوان یک انسانی که صدها مورد دوستی (فابریک نه معمولی) رو سراغ دارم می تونم خیلی راحت اینو بگم که دوستی عاطفی چیزی جز ضرر در بلند مدت نداره! ممکنه کوتاه مدت بهتون خوش بگذره ولی تهش خیلی زیان باره. ممکنه بگید نه اینجوری نیست و اینا...ولی خلی عوامل تاثیر داره و اینکه شما عملا آینده ی عاطفیتون رو نابود می کنید. من تنها از دید روانشانسیش میگم. من صدها دوست معمولی دارم نصفشون دخترن. اما هیچوقت تا به زمانش وارد دوستی فابریک و عاطفی نخواهم شد. ای کاش مجبور نبودیم همه چیو تجربه کنیم و بعد خودمون بهش برسیم...که حتی ممکنه خیلی دیر برسیم...روزی که عمرمون به هدر رفته دیگه فایده ای نداره...

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از PrimeOfLife :
به عنوان یک انسانی که صدها مورد دوستی (فابریک نه معمولی) رو سراغ دارم می تونم خیلی راحت اینو بگم که دوستی عاطفی چیزی جز ضرر در بلند مدت نداره! ممکنه کوتاه مدت بهتون خوش بگذره ولی تهش خیلی زیان باره. ممکنه بگید نه اینجوری نیست و اینا...ولی خلی عوامل تاثیر داره و اینکه شما عملا آینده ی عاطفیتون رو نابود می کنید. من تنها از دید روانشانسیش میگم. من صدها دوست معمولی دارم نصفشون دخترن. اما هیچوقت تا به زمانش وارد دوستی فابریک و عاطفی نخواهم شد. ای کاش مجبور نبودیم همه چیو تجربه کنیم و بعد خودمون بهش برسیم...که حتی ممکنه خیلی دیر برسیم...روزی که عمرمون به هدر رفته دیگه فایده ای نداره...
شما اون آدما رو تا زمان ازدواج و بعد از ازدواجشون دیدی؟

PrimeOfLife

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
یه جای خوب
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از amparisay :
شما اون آدما رو تا زمان ازدواج و بعد از ازدواجشون دیدی؟
کاملا! چون مشاور خیلی ها بودم...بعد از ازدواج خیلی هاشون (نه همگی) زندگی عاطفی نرمالی نداشتن. خیلی هاشون میگن توی بغل همسرمون که هستیم خیلی وقتها ناخودآگاه یاد شخص دیگری هستیم با اینکه می دونیم خیانته. اما ای کاش هرگز وارد زندگیمون نمی شدن! میخوام رک باشم! حتی موارد زیادی هم هست که می گن حین رابطه جنسی به جای همسر، عشق سابقشون رو تصور می کنن. این هم ناسالم بودن روان ماست هم خیانت به شریک. فکر می کنید این که خیانت مثل آب خوردن شده سرچشمه اش کجاست؟ یک دوستی می گفت می ترسم تا سر کوچه برم برگردم بهم خیانت کنه! دلیلش اینه که همه از سر احساسات نوجوانی و جوانی زخمی روی دل هم انداختیم و رفتیم و هیچکی سر جای خودش قرار نمی گیره. عامل بعدش اینه که زندگی و ازدواج خیلی پیچیدگی هاش بیشتر از دوستی ست. فرشته هم که باشه حتی اگه طرفمون خدا هم فرض کنیم وقتی سر زندگی میرم خیلی چیزای جدید و پارامترای تاثیر گذار وجود داره. بعد از ازدواج خیلی چیزا جدیده! چون واسه چند ساعت نیست. از مسواک زدن و رعایت نظم بگیر تا برسی به آرامش روحی، تصمیم سازی، مدیریت بحران؛ بنابراین بعضی ها که درک درستی از زندگی ندارن فکر می کنن شاید فلانی بهتر بود (در صورتی که باهاش زندگی نکرده بودن شاید اون بدتر از این بود.) بعد از ازدواج رنگ عاطفه کمتر میشه و عقلانیت و واقعیات رو میاد. و اگر اون روز ما روابط عاطفی زیادی تجربه کرده باشیم، بدون اینکه بتونیم تمایزی قائل بشیم همه چی رو قاطی میکنیم و یا در گذشته زندگی میکنیم یا همه رو بهتر از شریکمون می دونیم. امروز خیانت بیداد میکنه برای اینکه انقدر حریم ها شکسته و انقدر در رابطه های عاطفی بودن براشون عادی شده که اینجوری میشه. البته اینم بگم آدم های عاقل و سالم زیادی هم هستن که زندگی خوبی دارن و قبلا هم با کسی بودن. اما مطمئن باشین اگر طرفشون رو توی خیابون ببینن دیگه اون فرد براشون عادی نسیت و حتی اگر نخوان هم مدتی به یادشن. من خودم شخصا این تجربه رو دارم و خیلی پشیمونم می گم ای کاش با همون شده بود یا ای کاش هرگز رابطه ای نبود. برای دخترا خیلی بیشتره حتی ممکنه تا 40 سال بعد از ازدواج هم نسبت به عشق قدیمشون تا چند روز حساس باشن.

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

یکی از دلایلی که شاید یک انسان رو به سمت هر چیزی بکشه حس کنجکاوی خاصی که همیشه انسان ها دارن ،این حس کنجکاوی تو این مورد هم یکی از اصلی ترین دلایلی هست ،مخصوصا تو کشور ما که به دلیل وجود محدویت های دینی و اجتماعی جنس مخالف تو ذهن نوجون های کشور ما به صورت یک علامت سوال دراومده و باعث شده هر فردی شروع کنه به جواب دادن اون سوالی که تو ذهنشه ، سعی میکنه فردی با ویژگی های متفاوت خودش رو بشناسه و با شروع به این کار وضعیتی پیش میاد که هر کسی رو وابسته میکنه و به استفاده از قدرت قوی احساسات مخصوصا تو سن نوجوانی باعث میشه این وابستگی قوی تر بشه !
این بخش مربوط میشه به اولین دفعه ای که یک فرد شروع به دوستی با جنس مخالف میکنه ، ولی بحث اصلی اینجاست که چر معمولا این دوستی ها سریع از بین میره و دوستی دیگری جاش رو میگره ، به نظر من همون احساسات قوی که باعث نزدیک شدن دو نفر به هم میشه میتونه باعث دور شدن افراد از هم بشه ، به طوری که وقتی یک حس خاصی بین دو نفر شکل میگیره روابط از حالت اولیه خودش خارج میشه و حساسیت ها افزایش پیدا میکنه و باعث میشه کوچکترین چیزی اختلاف های بزرگی رو به وجود بیاره که باعث ازبین رفتن یک رابطه میشه و بعد از اون دلایلی مثل تنهایی و ناراحتی و چیزی که ما ازش به عنوان دپرس بودن یاد میکنیم باعث میشه آدم رو به همون جای اول ببره ، یعنی جایی که روابط قشنگ و دلنشین و خوب بوده و اون جا یعنی دوستی دوباره با جنس مخالف و این یعنی یک شروع دوباره که میتونه باعث چرخش این سیکل بشه !
ولی این که ما بخوایم بگین همیشه دوستی ها میتونه باعث ایجاد این سیکل بشه درست نیست چون گاهی دوستی ها بر اساس شناخت کامل ایجاد میشه و بر اساس عقل و منطق ادامه پیدا میکنه که باعث میشه همه چیز خوب ادامه پید کنه و ازدواج و زندگی کامل برسه !
در آخر هم به نظر من نویسنده ی بزرگ بریزیلی پائلو کوئلیو دلیل قشنگی رو برای این عنوان کرده :

از افلاطون نقل قول میکنم... چون در برابر یک روشنفکر ایستاده ام... به گفته ی او، مردان و زنان در ابتدای خلقت، مانند امروز نبودند. در آن زمان تنها یک انسان بود... کوتاه قد... دارای یک بدن و یک گردن... ولی با دو صورت که هر یک به جهتی می نگریست. انگار دو موجود از پشت به یکدیگر چسبیده باشند... دو جنس مخالف... دارای چهار دست و چهار پا... ولی خدایان یونانی حسادت کردند... آنها میدیدند موجودی که چهار دست دارد، بیشتر کار می کند و چون دو صورت در دو جهت مخالف دارد، حمله کردن به آن، کاری دشوار است. با دارا بودن چهار پا، نیروی زیادی برای حفظ تعادل، ایستادن و یا حتی راه رفتن به مدت طولانی، نیاز نداشت... خطرناکتر از همه، آن موجود دو جنس متفاوت داشت و برای بقا، نیازی به حضور دیگری نبود... زئوس، خدای ارشد المپ، به سایر خدایان گفت که طرحی برای گرفتن قدرت آن موجود دارد... صاعقه ای را فرستاد و آن موجود را به دو نیم کرد... و به این ترتیب، مرد و زن، به وجود آمدند. این کار، موجب افزایش جمعیت دنیا شد و در عین حال، ساکنان دنیا را گمراه و ضعیف کرد... دلیل آن، این است که در حال حاضر، همه به دنبال نیمه ی گمشده ی خود می گردند تا او را در آغوش بگیرند و با این کار، نیروی گذشته، قدرت پرهیز از خیانت، مقاومت، تحمل و سایر محسنات گمشده را دوباره به دست بیاورند.
کتاب 11 دقیقه پائولو کوئلیو

بالا