• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
پاسخ : چرا با جنس مخالف دوست میشیم؟

من مخالف صد در صد اینجور دوستی ها هستم و بنابراین می گم پیشگیری بهتر از درمانه و باید از همون اول دوستی ایجاد نشه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از amparisay :
کنترل کردن غریزه تا زمانی که با کسی دوست نشدی ممکنه. اما زمانی که دوستی شروع میشه، واقعا دیگه کنترلش سخت میشه. شما حس کنجکاوی دارید، دوست میشید، عاشق میشید (از دید خودتون) کارهای احمقانه ازتون سر میزنه و فکر می کنید عاشقیه! اما فقط یک چیز رو رعایت کنید : حد خودتون رو حفظ کنید. و اینکه با بزرگتر از خودتون دوست نشید. توی سن شما خیلی خیلی تغییرات شخصیتی سریع انجام میشه. با 2 سال بزرگتر یا کوچیکتر از خودتون که دوست میشید، می بینید که اووووه چقدر اختلاف! اگر حریم و حد و حدود رعایت بشه و پدر و مادرتون هم در جریان باشن، دوست شدن اشکالی نداره به نظر من.
منم موافقم! به نظر من از اول دنبالش نرفتن بهترین کاره و به جاش راه های دیگه و امن تر رو باید استفاده کرد برای شناخت..
ولی حتی اگر هم به سمتش رفتید خیلی مواظب باشید..مخصوصا دخترا که با بزرگ تر از خودتون دوست نشین..تجربه شون تو این روابط کار دستتون میده.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

توی هر سن و سالی، دوستی کردن خیلی شرایط می خواد و باید احتیاط کرد. باید ببینید دنبال چی هستید. با خودتون رو راست باشید، و خواهش می کنم ازتون، لطفا به ظاهر توجه نکنید...!
اورانوسسلونا، دلیل منطقی نیاوردی. گفتی فقط که مخالفی. دلیلش رو هم بگو.

• لایک
امتیازات: N.Y.M

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

منم مخالفش نيستم اما مضراتش واسه دخترا بيشتره. همين كافيه تا خيليا سمتش نرن .

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از amparisay :
توی هر سن و سالی، دوستی کردن خیلی شرایط می خواد و باید احتیاط کرد. باید ببینید دنبال چی هستید. با خودتون رو راست باشید، و خواهش می کنم ازتون، لطفا به ظاهر توجه نکنید...!
اورانوسسلونا، دلیل منطقی نیاوردی. گفتی فقط که مخالفی. دلیلش رو هم بگو.
دلیلم تو صفحه ی قبلیه

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0

دوستی مشکل نداره بدیش اینه ک بعضیا تا دوس میشن سریع تریپِ لاو بر میدارن و واسه هم میمیرن , پس اگه بدونَن دارن چ میکنن اشکالی نداره ... داره ؟ :-/

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از .::MoJi::. :
دوستی مشکل نداره بدیش اینه ک بعضیا تا دوس میشن سریع تریپِ لاو بر میدارن و واسه هم میمیرن , پس اگه بدونَن دارن چ میکنن اشکالی نداره ... داره ؟ :-/
حتما داره که دین ما ممنوعش کرده

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

بنظر من اصن بحثه مهمی نیس اگه بدونی داری با کی دوس میشی هیچ مشکلی نداره

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

اورانوسسلونا، اگه اعتقاد دینی برای کسی مشکل ایجاد کنه، اصلا این بحث مطرح نمیشه. اما اگه کسی مسائل دینی رو در نظر نگیره، بحث هایی که می کنیم جاریه. اما اگر کسی مسائل دینی رو بذاره کنار، به نظرم خییییلی منطق حرفهات ضعیف بود. ما اگه نتونیم غریزه خودمون رو کنترل کنیم و گرسنه که شدیم غذا بخوریم، چه فرقی با حیوون داریم!؟ بعد هم من الان توجیه نیستم، اینکه کلمه حیوون توی لغت فارسی "فحش" محسوب میشه و الان طبق حرف شما "فرقی با حیوون نداریم" بار منفی خیلی بدی داره. اما خوب که نگاه کنیم می بینیم که اینقدرها هم دور از ذهن نیست. ما هم خیلی وجه مشترک با حیوونها داریم. این یعنی همه اش بده؟! حیوونها هم همشون غریزه های عجیب غریب ندارن! بعضی پرنده ها جفتشون که می میره تا زمانی که میمیرن با حیوون دیگه ای جفت نمی شن. اما بعضی حیوونها واسه جفت گیری اول سر جنس مخالف رو می کنن، بعد جفت گیری می کنن! اینها رو گفتم که بدونی رفتار حیوون ها هم خیلی فرق داره با هم، پیچیدن یه نسخه ثابت برای همه ی آدمها و گفتن "حیوون" به هر کسی که از دید شما کارش درست نیست، به نظرم اصلا رفتار پسندیده و درستی نیست...

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از uranuscelona :
حتما داره که دین ما ممنوعش کرده

ممنوعش کرده چون میدونسته ک یِ سری جنبه ندارن , در واقع همون کار پیشگیری رو انجام داده ... (:|

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|

تو سن ماااااا این دوستی ها ب نظرم خوب نییییییییی چون ک آخرش صدمه میبینی :D
ولی اگه دوستی با جنس مخالفم مث دوستی با دوستای تو مدرسه میشد خیلی خوب بود دیگه انقد نسبت ب هر پسری حساس نمیشدی...ی سری چیزا هم راجب پسرا یاد میگرفتی....وقتی ناراحت میشدی ی موجود قوی بود ک آرومت کنه :Dباش رابطه ی احساسی نداشتیا ولی دوستت بود..چ میدونم مث ی داداش....ولی عاطفیش تو این سن خوب نیس ب نظر من فقط وختتو میگیره

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از amparisay :
اورانوسسلونا، اگه اعتقاد دینی برای کسی مشکل ایجاد کنه، اصلا این بحث مطرح نمیشه. اما اگه کسی مسائل دینی رو در نظر نگیره، بحث هایی که می کنیم جاریه. اما اگر کسی مسائل دینی رو بذاره کنار، به نظرم خییییلی منطق حرفهات ضعیف بود. ما اگه نتونیم غریزه خودمون رو کنترل کنیم و گرسنه که شدیم غذا بخوریم، چه فرقی با حیوون داریم!؟ بعد هم من الان توجیه نیستم، اینکه کلمه حیوون توی لغت فارسی "فحش" محسوب میشه و الان طبق حرف شما "فرقی با حیوون نداریم" بار منفی خیلی بدی داره. اما خوب که نگاه کنیم می بینیم که اینقدرها هم دور از ذهن نیست. ما هم خیلی وجه مشترک با حیوونها داریم. این یعنی همه اش بده؟! حیوونها هم همشون غریزه های عجیب غریب ندارن! بعضی پرنده ها جفتشون که می میره تا زمانی که میمیرن با حیوون دیگه ای جفت نمی شن. اما بعضی حیوونها واسه جفت گیری اول سر جنس مخالف رو می کنن، بعد جفت گیری می کنن! اینها رو گفتم که بدونی رفتار حیوون ها هم خیلی فرق داره با هم، پیچیدن یه نسخه ثابت برای همه ی آدمها و گفتن "حیوون" به هر کسی که از دید شما کارش درست نیست، به نظرم اصلا رفتار پسندیده و درستی نیست...
ببینید من قصد توهین به کسی رو نداشتم.
بعدش هم نیاز داریم تا نیاز یه نیاز هست مثل نیاز به خوراک و هوا و اب که در رفع نشدنش ما میمیریم ولی دوستی با جنس مخالف یه جورایی اصلا نمی شه با اینا مقایسه کرد چون مثلا من هنوز زنده ام :D

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

اینایی که می گی به نظرم قاطی کردن مبحثه. نیازهای روانی انسان، به خاطر فرقهای طبیعی انسان و حیوان هست. یعنی ما غذا نخوریم می میریم، اما مثلا با کسی حرف نزنیم به لحاظ روحی و روانی مشکل دار می شیم. چطوریه که اونها اونقدر مهم هستن، اما اینها مهم نیستن؟ نیاز نیازه، و به نظرم اینکه فرق بذاریم بین اونهایی که به جسممون آسیب می زنن و اونهایی که به روحمون آسیب می زنن، یه جور توجیه هست فقط. چطوریه که یه کتاب می خونیم و لذت می بریم، این خوبه، اما مثلا با جنس مخالف درد دل می کنیم لذت می بریم این بده؟! جفتش هم نیاز روحی رو جواب می ده. بعضی حیوون ها به صورت غریزی شنا می کنن، یعنی شنا کردن هم بده؟! بعضی حیوون ها پرواز می کنن، ما هم پرواز کنیم بده؟! اینکه کارهای حیوون ها رو با این استدلال بگیم که بده، خیلی کار منطقی یی نیست.
اینکه شما زنده هستین هم به نظرم باز هم خیلی استدلال نیست که انجام ندیم این کار رو! مثلا من پشتک نمی زنم، هنوز هم زنده ام! بدون پشتک زدن میشه زنده موند! این یعنی پشتک زدن کار بدیه؟! تو یک سری استدلال های غیر محکم رو پشت سر هم گفتی برای توجیه چیزی که از نظر خودت درسته. اما دلیل مهمی که تو به خاطرش این کار رو نمی کنی، همون "اعتقاد" تو هست. کسی که مثل تو اعتقاد داره به کاری، بسیار محترمه تصمیمش، و کسی هم چیزی نمی تونه بگه. اما کسی که مثل تو به این کار اعتقاد نداره، با این استدلال های تو راه به جایی نمی بره.اینکه حیوونها اینطوری هستن و من نکردم و زنده ام، کسی رو توجیه نمی کنه...! اسم تاپیک یه سواله، جوابش هم اینه که یک نیاز روحی رو برطرف می کنه، و همیشه هم بد و زشت و کثیف نیست. من دوستان و آشنایان خانم زیادی تاحالا داشتم، و همیشه هم حد و حدود خودم رو می دونستم. حتی زمانهایی که اونها حد خودشون رو نمی دونستن، من می دونستم. با این حالتی که من الان بیان کردم، میشه بگی که من رفتارم چه شباهتی با حیوونها داشته؟ یا اینکه مثلا چه ربطی به زنده موندن من داره؟ جالبه بدونی من بعد از همسرم، با یکی از دوستان پسرم واقعا رابطه عاطفی خیلی نزدیکی دارم. اما این دوتا ربطی به همدیگه ندارن، و هر کدوم یک چیزی هستن و یک هدف رو دنبال می کنن...! :)

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

ببینید من همچین دختر مذهبی ای نیستم اونی هم که گفتم یه دلیل بود فقط ولی یه اصولی بالاخره وجود داره که به نفع خودمونه. خود شما به شخصه یه کم رو راست باشید و به این سوالم فکر کنید بعد جوابمو بدید شما اگه یه دختر رو بشناسید که با پسرا دوست می شه یا حتی با خودتون و بعدا اگه خواستید ازدواج کنید یکی از گزینه هایی رو که حذف می کنید اون دختر نیست؟ نمی رید دنبال نجیب ترین دختر؟ فکر این رو نمی کنید که این دختر ممکنه فردا از هر کی خوشش اومد باهاش دوست بشه و بعد مشکلات بعدی.....؟

و نکته ی دیگه اینکه معمولا برای دخترا سخت تره معمولا خیلی یه رابطه رو جدی می گیرن بعد موقعی که بالاخره باید اون طرف رو فراموش کنن خیلی فکر کنم سخت باشه براشون. ضربه ی روحی بدی می بینند و باعث افت تحصیلیشون می شه.

بالاخره وظیفه ی من بود که مطرح کنم اینا رو امیدوارم اون کسایی که سر دوراهی بودند راه درست رو انتخاب کنند کاری هم به بقیه کسایی ندارم که راه خودشونو میرن و توجهی هم به خوب و بد راهشون ندارند.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از uranuscelona :
ببینید من همچین دختر مذهبی ای نیستم اونی هم که گفتم یه دلیل بود فقط ولی یه اصولی بالاخره وجود داره که به نفع خودمونه. خود شما به شخصه یه کم رو راست باشید و به این سوالم فکر کنید بعد جوابمو بدید شما اگه یه دختر رو بشناسید که با پسرا دوست می شه یا حتی با خودتون و بعدا اگه خواستید ازدواج کنید یکی از گزینه هایی رو که حذف می کنید اون دختر نیست؟ نمی رید دنبال نجیب ترین دختر؟ فکر این رو نمی کنید که این دختر ممکنه فردا از هر کی خوشش اومد باهاش دوست بشه و بعد مشکلات بعدی.....؟

و نکته ی دیگه اینکه معمولا برای دخترا سخت تره معمولا خیلی یه رابطه رو جدی می گیرن بعد موقعی که بالاخره باید اون طرف رو فراموش کنن خیلی فکر کنم سخت باشه براشون. ضربه ی روحی بدی می بینند و باعث افت تحصیلیشون می شه.

بالاخره وظیفه ی من بود که مطرح کنم اینا رو امیدوارم اون کسایی که سر دوراهی بودند راه درست رو انتخاب کنند کاری هم به بقیه کسایی ندارم که راه خودشونو میرن و توجهی هم به خوب و بد راهشون ندارند.
اورانوسسلونا، از بانگت خیلی از عقایدت مشخصه، از صحبتهایی هم که می کنی خیلی باز بیشتر مشخص می شه که خوب شناختمت.
من با تو روراست خواهم بود. من با کسی ازدواج می کنم که اگر هم با پسری بوده، حد و حدود خودش رو بشناسه، و اینکه معنی "وفاداری" رو فهمیده باشه. چه تضمینی هست که زمانی که طرف چشم و گوشش باز میشه تازه خوشش نیاد؟!؟! این حرفایی که می زنی بوی کم تجربگی میده. کم ندیدیم افراد خیلی مذهبی رو که به قول خودشون "یه سوسک نر هم ندیده بودن تاحالا"، اما الان به چه وضع افتضاحی افتادن. کم ندیدیم افرادی که از 14 سالگی دوست پسر داشتن، اما نه "به گند کشیدن" و نه "بی وفایی" کردن، الان هم خیلی خوب و خشنودن، و موقع ازدواج هم با چشم و گوش باز و با تجربه انتخاب کردن، و بعد ازدواج هم بسیار وفادار، با شخصیت و خوب بودن. اینایی که می گی اصلا ملاک نیست. بله، اگر کسی 1 هفته دوست پسر داشته باشه، تو همون 1 هفته هم به گند بکشه همه چی رو، اون دختر اصلا قابل اعتماد نیست. اما اگر کسی بوده با افراد دیگه، تجربه داره که چطوری رفتار کنه، حد خودش رو می شناسه، توی رابطه هاش تلاش کرده که رابطه رو نگه داره، و الان می دونه چی می خواد و میاد سمت تو، یعنی توی تو چیزی دیده که اومده سمت تو! و این خیلی خوبه... در کل اینایی که گفتم شعور رو به صورت پیش فرض در نظر گرفتم که حضور داره ها! نسخه کلی نپیچیدم که همه اونایی که دوست پسر یا دختر دارن خوبن! هستن آدمایی که 10000 نفر رو هم پشت سر می ذارن و هنوز نمی فهمن چی می خوان!!! بدترین حالت اینه که "ندونی چی می خوای"! اینطوری دیگران برات تصمیم می گیرن و زود توی تله می افتی...

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

خب همونطور که گفتید من اصلا تجربه ای ندارم تو این مورد پس نمی تونم شما رو قانع کنم نه تنها شما بلکه هیچکدوم از بچه هایی رو که تجربه دارند.
فکر کنم اینجوری من حرف خودم رو می زنم و شما هم حرف خودتون رو. و هیچکدوممون هم قصد کوتاه اومدن نداریم.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

دلیلش این نیست. دلیلش اینه که تو اصلا دلیل قانع کننده ای نمیاری... کلا زیاد دلیل نمیاری. این برداشت رو نمی کنم که دلیلی برای حرفات نداری، این برداشت رو می کنم که هنوز زوده...
راستی، من اصلیتم شیرازیه ها! :)

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

شاید به خاطر تجربه نداشتنمه. بهر حال من مخالفم
ولی من اصالتا اصفهانیم.

most wanted

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران

من نميفهمم چرا اين قد بد به قضيه نگاه مى کنيد.
خب شما فک کن مى خواى ازدواج کنى وقتى هيچ چى از رفتار و عواطف جنس مخالف نميدونى اگه بتونى درس انتخاب کنى کارت زيادى درسته.
من به شدت موافق ام با اين جور دوستى البته حد وحدود دارش
با اىن دوستيا. نه تنها جنس مخالف و بهتر مى شناسى کمبود هاى عاطفى ( که شک نکنيد هممون داريم بازم هر کى نداره کارش زيادى درسته ) هم بر طرف مى شه.
يه بار شده بيايم همه جوانب يه قضيه رو نگاه کنيم نه فقط نيمه خالى رو

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از moh@d3! :
ما ک دوس نمیشیم ولی هر کی دوس میشه مرض داره !خخخخخخخخخخخخ! :D

ن ب نظر من اونایی ک میرن پی این رفاقتا ب خاطر جبران کمبوداشونه ک مهمترینش کمبود عاطفس !
مرسی از توهینی که کردی.
کسی دوستان رو مجبور کرده بیان اینجا به بقیه توهین کنن!!؟!؟! واقعا که شخصیت داشتن و حرف منطقی زدن اینقدر سخته؟!

بالا