• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد بدیم یا زندگیمونو کنیم؟

اگه المپیاد نشه..

• رای‌دهندگان
    153

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x
پاسخ : المپیاد بدیم یا زندگیمونو کنیم؟

به نقل از H O S E I N :
باو کجا اینطوریه ؟

بعضی سالا تو هر رشته حتی 40 نفر هم جدی و خفن نمیخونن.
ببین من که الان نگاه میکنم هیچ رشته ای رو نمیبینم که افرادی که توش جدی میخونن کمتراز 200 تاباشن (شاید نجوم باشه)

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از امیر حمزه :
ببین من که الان نگاه میکنم هیچ رشته ای رو نمیبینم که افرادی که توش جدی میخونن کمتراز 200 تاباشن (شاید نجوم باشه)

سلام...

شاید تعریف من و شما از جدی خوندن متفاوت باشه ...

به نظر من خوندن با جدی خوندن فرق داره...

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

آدم هردفعه میاد اینجا نظرش تغییر میکنه!!!
ولی اینطور که شما میگید اگه واقعا آدم بخونه موفق میشه!

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از H O S E I N :
سلام...

شاید تعریف من و شما از جدی خوندن متفاوت باشه ...

به نظر من خوندن با جدی خوندن فرق داره...
الان تعریف شما چیه ؟
خوب اون کسی که داره میخونه جدی میخونه دیگه :D
من مثلا کامپیوتر رو میگم در سطح کشور امسال بالغ بر 250 نفر میخوندن حالا میگیم 200 تاشون جدی بوده
(من تو کرمان 7 نفر رو میدیدم که جدی میخوندن و اصفحان نزدیک 10-11 نفر بودن فکر کنم حالا دیگه بقیه شهر ها از جمله قزوین و غیره بماند)
شیمی هم اونجوری که من میبینم خیلی میخونن
خوب همه هم که موفق نمیشن
ولیخوب آدم اگه دوست داشته باشه باید بخونه

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از امیر حمزه :
الان تعریف شما چیه ؟
خوب اون کسی که داره میخونه جدی میخونه دیگه :D
من مثلا کامپیوتر رو میگم در سطح کشور امسال بالغ بر 250 نفر میخوندن حالا میگیم 200 تاشون جدی بوده
(من تو کرمان 7 نفر رو میدیدم که جدی میخوندن و اصفحان نزدیک 10-11 نفر بودن فکر کنم حالا دیگه بقیه شهر ها از جمله قزوین و غیره بماند)
شیمی هم اونجوری که من میبینم خیلی میخونن
خوب همه هم که موفق نمیشن
ولیخوب آدم اگه دوست داشته باشه باید بخونه

جدی یعنی طرف میخواد بره تو دوره چهل یه کاره ای بشه ...

وقتی میگم 20 نفر جدی یعنی 20 نفری که تو کشور اول هستن و سطحشون نزدیک به همه.

ssasadegi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مراغه(آذربايجان شرقي)
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها خواهشا كمكم كنيد . من اين روزا كه وقته يه تصميم جديه . موندم رو هوا . حالا ديگه سومم (البته بعد خرداد) و بايد تكليفم رو معين كنم كه ميخوام المپيادي باشم يا اينكه بشينم تست هاي دروس عمومي ! روبزنم. من واقعا از ته ته ته دلم ميخوام المپياد بخونم (3 سال هم هست كه دارم ميخونم برا زيست) واسه همين تصميم گرفتم به جز تخصي ها بقيه درس ها رو تعطيل كنم اما وقتي كتابهاي درسيم رو ميگيرم دستم گريم ميگيره نميتونم ازشون دل بكنم. فرصت برابر رو ميبينم دلم ميخواد كنكوري باشم. به المپياد فكر ميكنم دلم ميخواد المپيادي باشم. حالا من چيكار كنم. واقعا بلاتكليفم. تا هدفم مشخص نشه نميتونم توي هيچ كدوم از اهدافم موفق بشم . كسي تا حالا اين شرايطو داشته؟؟؟

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

ببین یه چند تا بحث العان اینجا مطرحه.
با توجه به اینکه المپیاد زیست میخونی و از درس های تخصصی ات هم نمیزنی تو.کنکور از زیست و شیمی که اصن کم نمیاری.درس های تخصصیِ دیگه ات هم حلّه.
میمونه عمومی ها.که خُب فک کنم بشه تو سال کنکور جمعشون کرد.
و یه مسئله دیگه ای که مطرحه اینه که کللن نیاز نیس از بیخ بی خیالِ عمومی ها بشی.اگه روزی 6ساعت میخونی بکن 6:30ساعت یه نیم نگاه کوچیک هم داشته باش به عمومی هات.
اگر سه سالِ میخونی خو حیفه وسط ول کنی یه دفه...! :-<
این نظر من هست.بازم خودت بشین فک کن ببین دقیقن میخوای که چه کنی...! 8->

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

خو مشکل اینه که من اگه خودمو بکشم روزی بیش تر از3 ساعت نمیتونم بخونم مگه امتحان ترم باشه :-ss
این وااااااااااااااااااااااااقعا مشکل بزرگیه :-<
واسه این یه راه بدین

vorujak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
mashhad
مدال المپیاد
دارم میخونم........
دانشگاه
ایشالا تهران
رشته دانشگاه
پزشکی ( جدی جدی ها ..شوخی ام ن

به نقل از جیرجیرک :
خو مشکل اینه که من اگه خودمو بکشم روزی بیش تر از3 ساعت نمیتونم بخونم مگه امتحان ترم باشه :-ss
این وااااااااااااااااااااااااقعا مشکل بزرگیه :-<
واسه این یه راه بدین
منم همین مشکلو دارم :-<
دارم واسه المپیادشیمی میخونم ولی هیچ معلم خوبی نداریم [-(
واسه همین کلاس نمیرم
بهخواطرهمین خیلیییییییییییی استرس دارم خوبالاخره معلم یه چیزایی میگه که تو هیچ کتابی نوشته نشده
نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نقل از uniqe :
منم همین مشکلو دارم :-<
دارم واسه المپیادشیمی میخونم ولی هیچ معلم خوبی نداریم [-(
واسه همین کلاس نمیرم
بهخواطرهمین خیلیییییییییییی استرس دارم خوبالاخره معلم یه چیزایی میگه که تو هیچ کتابی نوشته نشده
نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من سال اولم و مث شما المپیاد شیمی میخونم
ولی به نظر من بیشتر به خود ادم بستگی داره تا به معلمی که داری
اما خوب معلم هم موثره اما درست نیست به خاطر نداشتن معلم خوب استرس اشته باشید این طوری زحمت هاتون به هدر می ره
البته بهتره بحث تاثیر معلم در المپیاد رو تو تاپیک مخصوصش انجام بدین

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

اوووووف!!!!

6 ساعت ؟ 3 ساعت ؟ اونم پشت سر هم ؟ :-\

عجب پتانسیلی دارید واقعا" ... من به جز مرحله 2 و مرحله 3 هایی که میدادم و بعضی سوال دوره ها دیگه تا به حال اینقدر پای درس نشستم پشت سر هم...

من یه ربع درس میخونم بعد نیم ساعت ولی میچرخم و تاز هشاید دوباره بیام یه ربع درس بخونم و دو باره میرم ول میچرخم ولی ایندفعه دیگه معلوم نیست بیام سر درس :D

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

خب ببینید دو ساعت صب بخونی دو ساعت عصر دو ساعت عم شب :D :-" میشه 6 ساعت دیگه :D ;;)
در مورد استاد هم بگم که استادای ما که طلا شدن میگن که:زمان ما تبریز 8 سال بود که تو شیمی طلا نداده بود.هیشکی نبود بهمون درس بده.خودمون خوندیم. :)
استاد فقد واس رفع اشکال خوبه... :)

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از uniqe :
منم همین مشکلو دارم :-< دارم واسه المپیادشیمی میخونم ولی هیچ معلم خوبی نداریم [-( واسه همین کلاس نمیرم بهخواطرهمین خیلیییییییییییی استرس دارم خوبالاخره معلم یه چیزایی میگه که تو هیچ کتابی نوشته نشده نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین خیلی کلی بگم درسته که معلم تاثیر داره اما در وحله ی اول خود خودتی
زمانی که من شیمی میخوندم کاملا متوجه این قضیه شدم که درسایی هست که معلم تو یاد دادشون مشکل داره اما خودت با یه دوبار خوندن کاملا می فهمیدیش
به نقل از ssasadegi :
بچه ها خواهشا كمكم كنيد . من اين روزا كه وقته يه تصميم جديه . موندم رو هوا . حالا ديگه سومم (البته بعد خرداد) و بايد تكليفم رو معين كنم كه ميخوام المپيادي باشم يا اينكه بشينم تست هاي دروس عمومي ! روبزنم. من واقعا از ته ته ته دلم ميخوام المپياد بخونم (3 سال هم هست كه دارم ميخونم برا زيست) واسه همين تصميم گرفتم به جز تخصي ها بقيه درس ها رو تعطيل كنم اما وقتي كتابهاي درسيم رو ميگيرم دستم گريم ميگيره نميتونم ازشون دل بكنم. فرصت برابر رو ميبينم دلم ميخواد كنكوري باشم. به المپياد فكر ميكنم دلم ميخواد المپيادي باشم. حالا من چيكار كنم. واقعا بلاتكليفم. تا هدفم مشخص نشه نميتونم توي هيچ كدوم از اهدافم موفق بشم . كسي تا حالا اين شرايطو داشته؟؟؟
منم دومی هستم و اولش مثل تو خیلی زیاد درگیر این قضیه بودم شایدم بدتر چون جلوی من یه سه راهی بود نه دوراهی
اما با خیلیا صحبت کردم به این نتیجه رسیدم واقعا شرایط کنکور عادلانه تره و بهتر میشه از نتیجه گرفت
به نظر من خیلی خوب شد که امسال بچه های دوم حق شرکت درست و حسابی پیدا کردن تا طعم المپیاد رو بچشن
ما امسال کسی رو داشتیم (سومی) که یک ترم کامل نیومد مدرسه تا برای المپیاد بخونه و همه می گفتیم میره دوره و طلا میاره اما به خاطر یه سرما خوردگی ساده مرحله یک رو قبول نشد
خلاصه بگم المپیاد ریسک محضه اگه میدونی میکشی و عقب نمی افتی یا علی اما به نظر من برو

راستی یه چیزی بگم و اون اینه که تو دانشگاه به المپیادیا هیچ بهایی نمیدن و بیشتر بچه های تک و دورقمی مطرح هستن .
میدونین که چرا؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از !! El !! :
ما امسال کسی رو داشتیم (سومی) که یک ترم کامل نیومد مدرسه تا برای المپیاد بخونه و همه می گفتیم میره دوره و طلا میاره اما به خاطر یه سرما خوردگی ساده مرحله یک رو قبول نشد
خلاصه بگم المپیاد ریسک محضه اگه میدونی میکشی و عقب نمی افتی یا علی اما به نظر من برو

راستی یه چیزی بگم و اون اینه که تو دانشگاه به المپیادیا هیچ بهایی نمیدن و بیشتر بچه های تک و دورقمی مطرح هستن .
میدونین که چرا؟

این ریسک فقط برای المپیاد نیست ... تو کنکور هم ممکنه آدم سرما بخوره یا صد تا اتفاق دیگه بیفته ...

اصلا" چنین چیزی نیست ... تو دانشگاه به همه ی قبولی ها یه جور نگاه میکنن ... شاید بین بچه ها جوش فرق داشته باشه ولی از اون جایی که المپیادی ها معمولا" یه دانشگاه میرن با هم هستن اغلب ... پس مشکلی از این نظر نیست ... /m\

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از H O S E I N :
اوووووف!!!!

6 ساعت ؟ 3 ساعت ؟ اونم پشت سر هم ؟ :-\

عجب پتانسیلی دارید واقعا" ... من به جز مرحله 2 و مرحله 3 هایی که میدادم و بعضی سوال دوره ها دیگه تا به حال اینقدر پای درس نشستم پشت سر هم...

من یه ربع درس میخونم بعد نیم ساعت ولی میچرخم و تاز هشاید دوباره بیام یه ربع درس بخونم و دو باره میرم ول میچرخم ولی ایندفعه دیگه معلوم نیست بیام سر درس :D
آقا شما امپیاد ریاضی یا کامپوتر(بخصوص کامپیوتر) نمیخونی؟!!!!!!!!! :D :-?
اصولا بچه های کامپیوتر اینجورین B-)
ببینید بچه ها اگه میخواید بخونید دیگه استرس نداشته باشید
وبدونید که اونایی که قبول میشن شاخ ندارن و فوقشمثل خودتن تیز هوش بودن
++ آقا حسین من هنوز سر حرفم برا 200 تا هستم
چون برا همشون شانس میبینم اونایی که میوخنن

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از H O S E I N :
این ریسک فقط برای المپیاد نیست ... تو کنکور هم ممکنه آدم سرما بخوره یا صد تا اتفاق دیگه بیفته ... اصلا" چنین چیزی نیست ... تو دانشگاه به همه ی قبولی ها یه جور نگاه میکنن ... شاید بین بچه ها جوش فرق داشته باشه ولی از اون جایی که المپیادی ها معمولا" یه دانشگاه میرن با هم هستن اغلب ... پس مشکلی از این نظر نیست ... /m\
ببخشیدمن از یه استاد دانشگاه پرسیدم و خیلیای دیگه
به نقل از !! El !! :
میدونین که چرا؟
چون بچه های المپیادی تماما تک روی کردن و رو یه درس بند شدن و یه سال هم که آزاد بودن کلا همه چی یادشون رفته (منظور من از المپیادیا طلا هاشون هست وگرنه نقره و برنز که با بچه های کنکوری تفاوتی ندارن و به نظر من اونا بهترن چون هم افتخار مدال رو دارن هم کنکور خوبی دادن (;

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

یه نصیحت میکنم لطفا بهتون بر نخوره ، زود جوش نیارین و جبهه نگیرین :-?
تقریبا همه ی ما هایی که این جا هستیم (تا اونجایی که من میدونم) هیچ کدوم دوره رفته و مدال آورده نیستیم (اگه کسی هست بد و بیراه نگه ، فقط اعلام کنه) بنابراین درسته که چیزاییی که به عنوان راهنمایی به هم میکنیم تا حد زیادی (میگم تا حد زیادی که به کسی برنخوره) راهبره اما خواهشم اینه که (مخصوصا تازه واردا به المپیاد) حتما حتما از کسایی که رفتن و مدال آوردن و ، دبیرای المپیاد و هرکسی که مطمئنید با راهنماییش بیشتر دچار سردرگمی نمیشید بپرسید
همین طور خودتون رو محک بزنید و ببینید طاقت انبار شدن یه حجم زیاد درس نخونده رو برای آخرسال دارین یا نه؟
ولی بازم میگم از افراد مطمئن (ترجیحا مدال دارای المپیادی که میخواین برین) بپرسین (; (;

ssasadegi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مراغه(آذربايجان شرقي)
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از !! El !! :
منم دومی هستم و اولش مثل تو خیلی درگیر این قضیه بودم شایدم بدتر چون جلوی من یه سه راهی بود نه دوراهی
اما با خیلیا صحبت کردم به این نتیجه رسیدم واقعا شرایط کنکور عادلانه تره و بهتر میشه از نتیجه گرفت
به نظر من خیلی خوب شد که امسال بچه های دوم حق شرکت درست و حسابی پیدا کردن تا طعم المپیاد رو بچشن

میدونین که چرا؟
من اين چيزا اصلا برام مهم نيست. به من چه كه تو دانشگاه اهميت ميدن يا نه . فوقش اينه كه به مدال و اينا اهميت نميدن ولي با اطلاعاتيب كه يه المپيادي داره بازم از اونا سرتره. (چيزي كه من الان تو كلاس خودمون احساس ميكنم . ) من كلا به علم علاقه دارم. كنكور ر. من توي همون 9 ماه هم ميتونم جمع و جورش كنم . من اگه تو. دو راهيم به اين خاطره كه به نظرم هم المپياد خوندن شيرينه و هم كنكور خوندن . حالا بين اين دو تا كه هر كدوم هم واقعا لذت هاي خودشون رو دارن براي اينكه موفق بشم بايد يكي رو انتخاب كنم تا تمركز داشته باشم. مسئه اين است!!!

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

به نقل از !! El !! :
یه نصیحت میکنم لطفا بهتون بر نخوره ، زود جوش نیارین و جبهه نگیرین :-?
تقریبا همه ی ما هایی که این جا هستیم (تا اونجایی که من میدونم) هیچ کدوم دوره رفته و مدال آورده نیستیم (اگه کسی هست بد و بیراه نگه ، فقط اعلام کنه) بنابراین درسته که چیزاییی که به عنوان راهنمایی به هم میکنیم تا حد زیادی (میگم تا حد زیادی که به کسی برنخوره) راهبره اما خواهشم اینه که (مخصوصا تازه واردا به المپیاد) حتما حتما از کسایی که رفتن و مدال آوردن و ، دبیرای المپیاد و هرکسی که مطمئنید با راهنماییش بیشتر دچار سردرگمی نمیشید بپرسید
همین طور خودتون رو محک بزنید و ببینید طاقت انبار شدن یه حجم زیاد درس نخونده رو برای آخرسال دارین یا نه؟
ولی بازم میگم از افراد مطمئن (ترجیحا مدال دارای المپیادی که میخواین برین) بپرسین (; (;
به نظرم یکم درسته
ولیییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
دوست عزیزمنی که تازه وارد المپیاد شدم میتونم ازکسایی که تجربشو دارن کمک بگیرم چون بالاخره اونا 3سال وقتشونوگذاشتن وممکنه خیلیییییییییییییییییییی چیزاروبدونن
من که ازشون خیلییییییی کمک گرفتم وازهمین جا ازهمشون منونم (;

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر