• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید :تبلت

• شروع کننده موضوع TMNT
  • تاریخ شروع

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : راهنمای خرید :تبلت

به نقل از Fatemeh Lotfi :
سلام
يه گوشي ميخوام خوب باشه!
بازى برام مهم نيست ولي خب نرم افزاراي درسي و نجومي و اينا رو بتونم ازشون استفاده كنم
كار باهاش آسون باشه... pdfام بخونه
wi-fiاش خوب باشه راحت وصل شه و كار با نتش هم آسون باشه
بعد خيلي هم محكم باشه
نيمه عمرش بالاي 10 بار برخورد با زمين باشه
ممنون
راستي از نوكيا خوشم مياد
دوربينشم خوب باشه مثلا htcمامانم خيلي رنگهاي قشنگي داره دوربينش وقتي از داخلش نگاه ميكني واقعا قشنگه ولي وقتي زوم ميكني يا تو لب تاب نگاه ميكني خراب ميشه اينطوري نباشه
فعلا قيمت ها رو هم بگين تا بعد ببينم به امكاناتش مي ارزه خب يا نه
صفحه هم حدود 3اينچ بهتره ولي خيلي هم مهم نيست اگه بيشتر هم بود معرفي كنينن
ریکوردر گوشی ها چطوره؟حد قابل قبولی هست یا بهتره ریکوردر بخریم؟
فرض کنیم گوشی ساده و تبلت با این ویژگی ها بخوام.توصیه چیه؟
راستی اندازه هم 7 اینچ
یه سوال: شنیدم عملا نمیشه فلش وصل کرد یعنی رابط زود خراب میشه و نمیشه روش حساب کرد.فایل های صوتی تصویری مهمه برام.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

با این مشخصات نکسوس 7 وا3 شما خوبه ولی خب بدیش اینه که رم نمیخوره ولی فک کنم 16&32 گیگ بست باشه نیست :-/ حالا اگه از نکسوس به هر دلیلی خوشتون نیومدhuawei Media pad 7 هم تبلت خوبیه و در مورد زمین خوردن من از مقاوت هیچ کدوم خبر ندارم ولی نکسوس به نظر مقاوم میاد

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

فرض کنیم گوشی ساده و تبلت با این ویژگی ها بخوام.توصیه چیه؟
راستی اندازه هم 7 اینچ
یه سوال: شنیدم عملا نمیشه فلش وصل کرد یعنی رابط زود خراب میشه و نمیشه روش حساب کرد.فایل های صوتی تصویری مهمه برام.
تبلت من که گلکسی تب 2 هست از اینایی که گفتی فقط دوربینش قوی نیست..برخوردم که الا ماشا الله داشته طوریش نیست فقط گیرش ارنه که گاها وقتی زیاد توی نتی هنگ مزکنه اونم فهمیدم چرا...باید بعد یکی دو ساعت نت گردی قسمت task manager. و رم رو خالی کنی درست میشه..
پی دی افم ملیخونه..نرم افزار نجومی??
من نرم افزارای خاصی نریختم.. فقط بازی و سه تا app برای مونوگراف داروها..

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از معصومه :
تبلت من که گلکسی تب 2 هست از اینایی که گفتی فقط دوربینش قوی نیست..برخوردم که الا ماشا الله داشته طوریش نیست فقط گیرش ارنه که گاها وقتی زیاد توی نتی هنگ مزکنه اونم فهمیدم چرا...باید بعد یکی دو ساعت نت گردی قسمت task manager. و رم رو خالی کنی درست میشه..
پی دی افم ملیخونه..نرم افزار نجومی??
من نرم افزارای خاصی نریختم.. فقط بازی و سه تا app برای مونوگراف داروها..
lمرسي >:D<
يكي دو ساعت نت گردي؟ :-\ بعد كنكور يه مدت زياد اومدم ؛فكر نميكنم ادامه داشته باشه!
نجوم؟؟ از همون مسائل جوگيري كه گفتي ها...همونه :))
ويژگي مقاومت خيلي مهمه كه در مورد تبي كه ميخرم اطلاع داشته باشم.
فكر كنم تب دختر خالم همين باشه... بايد كيفيت عكساش ببينم. به نظر بد نمياد.حداقل كيفيتش توي زوم و اينا عوض نميشه. رنگهاش جذابيتش كمه البته.

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

یه مدت دیگه xperia z ultra میاد که واقعا همه چیز تمومه. قدرت پزدازشیش تو بنچ مارک ها بین همه دستگاهای آندرویدی اوله. ضد آب و گرد و خاکه و بدنه خیلی محکمی هم داره. 1080p هم هست. دوربینش هم 20 مگه.فقط قیمتش احتمالا باید خیلی بالا باشه.
اگه حدود قیمتو بگی بهتر میشه راهنمایی کرد.

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

قیمت دستم نیست.
این که فرمودید حدودا چه رنج قیمتی باید باشه؟

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از Manfred :
یه مدت دیگه xperia z ultra میاد که واقعا همه چیز تمومه. قدرت پزدازشیش تو بنچ مارک ها بین همه دستگاهای آندرویدی اوله. ضد آب و گرد و خاکه و بدنه خیلی محکمی هم داره. 1080p هم هست. دوربینش هم 20 مگه.فقط قیمتش احتمالا باید خیلی بالا باشه.
محض اطلاع اکسپریا زد الترا از بیستم مرداد اومده :D توی این لینک میتونید ببینید قیمتشم فلا 2.100.000 هست ولی به ظرس قاطع :D میگم میاد پایین قیمتش چون اول 2.500.000 بود حالا 10 روزه شده 2.100.000 پس بازم پایین میاد

amin.14

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
هر جا خدا بخواهد!

به نقل از Manfred :
دوربینش 20 مگاپیکسله؟؟؟؟!!
آقا چرا جو میدی،8 مگاپیکسله.
منبع

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

کدام ترکیب را می پسندید؟
1.نکسوس 4 و نکسوس 7
2.نکسوس 4 و آیپد مینی
و چرا؟ با تشکر

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

آقا نوید نکسوس 4 خریدی آخر :D
خب نکسوس 4 با آیپد بهتره به نظرم چون فرق نکسوس 4 و 7 تقربا فقط تو اندازه صفحشه(بازم تاکید میکنم تقریبا)ولی اگه آیپد مینی بگیرین یه تنوعی بوجود میاد براتون الان اینطور هم که معلومه اپل ت.حریماشو ور داشته و دیگه محصولات اپل مشکلی تو ایران ندارن

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از ایلیا :
محض اطلاع اکسپریا زد الترا از بیستم مرداد اومده :D توی این لینک میتونید ببینید قیمتشم فلا 2.100.000 هست ولی به ظرس قاطع :D میگم میاد پایین قیمتش چون اول 2.500.000 بود حالا 10 روزه شده 2.100.000 پس بازم پایین میاد
به نقل از amin.14 :
دوربینش 20 مگاپیکسله؟؟؟؟!!
آقا چرا جو میدی،8 مگاپیکسله.
منبع
ببخشید واقعن. من یه لحظه با honami اشتباه گرفتم. با این وجود الان قدرتمند ترین گوشی موجوده.

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

من برای کسایی که برا تبلت میخواهند کم پول بدن و تبلت خوب داشته باشن GLX JET رو معرفی میکنم دو سیمکارته هست 7 اینچی و دارای 3g میتونید برید تو سایت : glxphone.ir ببینیدش و حال کنید قیمتش هم 450 توممن هست

morva

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
تمام شد...

سلامی...
من یه تبلت میخوام... سبک،قابل حمل،7اینچ(حالا کوچیکتر از 10 باشه)بالاخره کوچیک،خوش دست، قابلیت مکالمه و پیام،بعععععععد دیگه کارایی عادی داشته باشه، واسه کارای مدرسه و کتابامو اینا راحت باشم،رابطه خوبی با افیس داشته باشه،دوربینش مهمه ولی نه خیلی حالا،تا حدی مقاوم،سرعتش خوب باشه،حال هنگ کردنش رو همم ندار اصن،نرم افزارشم همه جا ریخته باشه..نتم زیاد میام... قیمتشم زیر 2.5باشه بهتره...ترجیحا هم کی بروز باشه(فقط کمی باشه کافیه)...
پیشنهاد بدین دیگه...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها من همش میگفتم تبلتم هنگ میکنه یادتونه ?
الان اومدم یه برنامه مربوط به داروها رو پاک کنم ورژن جدید دانلود کنم فهمیدم خیلی سنگین تر از این حرفا بوده..اصن شاید تقصیر اون بوده..الان تبلتم خیلی یهو خوب شد..

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

من دنبالم یه تبلتم که سیم کارت بخوره قیمتش هم دور و بر 500-600 باشه
کسی می تونه همچین تبلتی رو بهم معرفی کنه؟؟

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از مُــــــــــــــــروا :
سلامی...
من یه تبلت میخوام... سبک،قابل حمل،7اینچ(حالا کوچیکتر از 10 باشه)بالاخره کوچیک،خوش دست، قابلیت مکالمه و پیام،بعععععععد دیگه کارایی عادی داشته باشه، واسه کارای مدرسه و کتابامو اینا راحت باشم،رابطه خوبی با افیس داشته باشه،دوربینش مهمه ولی نه خیلی حالا،تا حدی مقاوم،سرعتش خوب باشه،حال هنگ کردنش رو همم ندار اصن،نرم افزارشم همه جا ریخته باشه..نتم زیاد میام... قیمتشم زیر 2.5باشه بهتره...ترجیحا هم کی بروز باشه(فقط کمی باشه کافیه)...
پیشنهاد بدین دیگه...
اگه قیمت زیر یه تومن باشه خوشال نمیشی؟ :د.اگه حتما مکالمه میخای این واگه از سیم میگذری این
این دو پینهاد زیر یه تومنم بود.بالای ه تومن تب عالی زیاده ولی قابلیت مکالمه ندارن اگه سیم کارت و مکالمه نمیخای بگو تا معرفی کنم

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

سلامی...
پیشنهاد بدین دیگه...
اول من یه سوال می پرسم اگه بگی چرا می خوای قابلیت مکالمه داشته باشه شاید بهتر بشه کمک کرد! (;

morva

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
تمام شد...

به نقل از ایلیا :
اگه قیمت زیر یه تومن باشه خوشال نمیشی؟ :د.اگه حتما مکالمه میخای این واگه از سیم میگذری این
این دو پینهاد زیر یه تومنم بود.بالای ه تومن تب عالی زیاده ولی قابلیت مکالمه ندارن اگه سیم کارت و مکالمه نمیخای بگو تا معرفی کنم
یه چیزی من قرار نیست خوشحال بشم یا ناراحت،حالا جیب پدر و مادر شاید :-" :-"
یه چیز دیگه من دخترم! وو قطعا وقتی میگم میخوام هزینه کنم قطعا واسم برند مهمه :D :D
مثلا من note 8رو بررسی کردم،تقریبا همون چیزیه که میخوام ولی یه عیبه بزرگـــــــــــ داره!! بله سامسونگه!! و من به این دلیل دورشو یه خط قرمز می کشیدم..
من منظورمو واضح تر بگم من یه تبلتی میخوام کارایی های note 8رو داشته باشه(این قلمش دل منو برده!! ی چیزی میخوام بشه باش با قلم+برنامه مثه نوت 8 کار ،رو این تاکید دارم تقریبا) ولی مارکش سامسونگ و نمیدونم جی ال ایکس و لنووو و.. نباشه...
ترجیحا یه ایپد(که هنوز هم شک دارم بتونم با محدودیت برنامه هاش کنار بیام) یا یه ایسوس خوب(اقا نکسوس 7 رو دیدم خوب بود ولی نه زیادم حالا....)یا حداقل چیزی که کمتر رایج باشه و مردم بگیرن تو دسشون
×یه نکته من به هیچ یک از مارک ها توهین نکردم... تهنا یه نظر شخصی واسه خودمه و تبلت آیندم!

به نقل از S2MA :
اول من یه سوال می پرسم اگه بگی چرا می خوای قابلیت مکالمه داشته باشه شاید بهتر بشه کمک کرد! (;
قطعا انتظار ندارین که بگم میخوام 7 اینچ تبلتو بچسبونم به گوشم و حرف بزنم...
خودم هم به این نکته پی بردم که تبلت خوب با قابلیت مکالمه تناقض داره...
ولی میخوام (الان متر از قبل!) قابلیت داشته باشه که حالا شاید لازم شد...مثلا با دوستان مسافرت باشم و گوشیم بیفته زیر تایر ماشینو اونم از رو گوشیم رد شه و نتونم گوشی تهیه کنم و من هم راضی نشم بدون گوشی باشم و این شاید به کار بیاد!!مثال بود...!
الان به این نتیجه رسیدم زیادم لازم نیست مکالمش.. ولی سیم کارتشو حتما میخوام!!!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

خب من بازهم asus fonepad 7 که دفه قبل هم معرفیش کرده بودمو میگم بخر.دسته کمی از نوت 8 نداره کانفینگش.سیم و مکالمه هم که داره فقط قلم نداره که به نظر من اصلا مهم نیست ولی هر کس یه نظری داره!
من از i device ها خیلی سر در نمیارم!نمیدونم نوشته 4g یهنی سیم میخوره؟فقط میدونم هیچ محدودیت برانمه ای نداره آیپد اگه دوستان سیم خوردنشو تایید کردند آیپد مینی 2 یا ایر بگیر اگر هم دیدی خیلی جیبه اولیا خوشحال میشه فون پدو بگیر.من قول میدم اگه اندروید بخای فون پد کاملا کارتو راه میندازه

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از ایلیا :
خب من بازهم asus fonepad 7 که دفه قبل هم معرفیش کرده بودمو میگم بخر.دسته کمی از نوت 8 نداره کانفینگش.سیم و مکالمه هم که داره فقط قلم نداره که به نظر من اصلا مهم نیست ولی هر کس یه نظری داره!
من از i device ها خیلی سر در نمیارم!نمیدونم نوشته 4g یهنی سیم میخوره؟فقط میدونم هیچ محدودیت برانمه ای نداره آیپد اگه دوستان سیم خوردنشو تایید کردند آیپد مینی 2 یا ایر بگیر اگر هم دیدی خیلی جیبه اولیا خوشحال میشه فون پدو بگیر.من قول میدم اگه اندروید بخای فون پد کاملا کارتو راه میندازه
اون 4g یعنی از شبکه های نسل چهارم تلفن همراه پشتیبانی می کنه و سیم کارت خور هم هست، اما توی همون دنیای آندروید گزینه های فوق العاده بهتری نسبت به فون پد وجود داره، وقتی نکسوس 7 جدید نتونسته نظر ایشون رو جلب کنه خب به احتمال قریب به یقین فون پد هم نمی تونه.
یه چیزی من قرار نیست خوشحال بشم یا ناراحت،حالا جیب پدر و مادر شاید :-" :-"
یه چیز دیگه من دخترم! وو قطعا وقتی میگم میخوام هزینه کنم قطعا واسم برند مهمه :D :D
مثلا من note 8رو بررسی کردم،تقریبا همون چیزیه که میخوام ولی یه عیبه بزرگـــــــــــ داره!! بله سامسونگه!! و من به این دلیل دورشو یه خط قرمز می کشیدم..
من منظورمو واضح تر بگم من یه تبلتی میخوام کارایی های note 8رو داشته باشه(این قلمش دل منو برده!! ی چیزی میخوام بشه باش با قلم+برنامه مثه نوت 8 کار ،رو این تاکید دارم تقریبا) ولی مارکش سامسونگ و نمیدونم جی ال ایکس و لنووو و.. نباشه...
ترجیحا یه ایپد(که هنوز هم شک دارم بتونم با محدودیت برنامه هاش کنار بیام) یا یه ایسوس خوب(اقا نکسوس 7 رو دیدم خوب بود ولی نه زیادم حالا....)یا حداقل چیزی که کمتر رایج باشه و مردم بگیرن تو دسشون
×یه نکته من به هیچ یک از مارک ها توهین نکردم... تهنا یه نظر شخصی واسه خودمه و تبلت آیندم!

قطعا انتظار ندارین که بگم میخوام 7 اینچ تبلتو بچسبونم به گوشم و حرف بزنم...
خودم هم به این نکته پی بردم که تبلت خوب با قابلیت مکالمه تناقض داره...
ولی میخوام (الان متر از قبل!) قابلیت داشته باشه که حالا شاید لازم شد...مثلا با دوستان مسافرت باشم و گوشیم بیفته زیر تایر ماشینو اونم از رو گوشیم رد شه و نتونم گوشی تهیه کنم و من هم راضی نشم بدون گوشی باشم و این شاید به کار بیاد!!مثال بود...!
الان به این نتیجه رسیدم زیادم لازم نیست مکالمش.. ولی سیم کارتشو حتما میخوام!!!
خب پیشنهاد من Galaxy Note 10.1 2014 Edition هست!
تبلت زیبا، قوی، صفحه نمایش با کیفیت و قلم کاربردی!
بین تبلت ها هم فقط سری نوت سامسونگ و تبلت های Surface Pro مایکروسافت قلم دارند که خب قیمت پایه ی تبلت (بهتره بگم لپ تاپ چون خیلی قوی تر از بقیه ی تبلت هاست و ویندوز داره!) مایکروسافت حداقل 3.500.000 تومنه!
اگر هم واقعا خیلی شدید با سامسونگ مشکل دارید باید قید قلم رو بزنید و برین سراغ یه گزینه ی دیگه، حالا بازم بگید برند و کمپانی براتون مهم تره یا قلم.
در ضمن اگر شما سیمکارت رو برای اینترنت همراه می خواین راه های زیادی داره و لازم نیست حتما تبلت سیم کارت بخوره، کافیه یه گوشی آندرویدی داشته باشید! می تونید اینترنت موبایل رو با Hotspot از طریق وای فای روی تبلت استفاده کنید.

بالا