• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلید جا گذاشتم،پول ندارم،بیرونم، چه کنم؟

• شروع کننده موضوع

کاربران حذف شده

لنگر انداخته
از اونجایی که تو سطح انجمن تاپیک های با محتوای بسیار زیادی پیدا میشه که آدم انگشت به دهن میمونه تصمیم گرفتم یه تاپیک چرت بزنم دور هم استفاده کنیم.

سه تا درجه سختی تعریف میکنیم، خلاقانه ترین جواب بهترین جواب انتخاب میشه.

درجه اول:

رفتیم بیرون، پدر تو محل کار هست، مادر هم بیرون از خونه، دیر وقت هم برمیگردن، پول نداریم، و تو یه محل دور از خونه هستیم، اما تلفن همراه داریم با شارژ قابل قبول، چه کاری انجام بدیم؟ طبیعتا سوال چند جواب خلاقانه میتونه داشته باشه.

درجه دوم:

بیرون از خونه هستیم، پدر مادر سفر هستند، کلید داریم، تلفن همراه با شارژ مناسب هم داریم، پول نداریم، فامیل ها هم تو شهر نیستن، از خونه هم دور هستیم، چه کاری باید بکنیم؟

درجه سوم:

بیرون از خونه هستیم، پدر مادر خراج از کشور هستند، کلید رو جا گذاشتیم، تلفن شارژ نداره، پول نداریم،دوست و فامیل هم نداریم، از خونه دور هستیم، هوا روبه تاریکی هست، دانش آموز هم نیستیم، چه کاری میتونیم کنیم؟

طبیعی هست حالت های بالا نسبت به هم جواب های محدود تری دارن، جواب ها باید منطقی و قابل اجرا باشند، در عین حال ساده و خوب باشند.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : کلید جا گذاشتم،پول ندارم،بیرونم، چه کنم؟

تا خونه میرم...بعد از طریق ایوون میپرم تو خونه :-"

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

واسه درجه 2 : واسه یکی شارژ میفرستیم میگیم پولشو بده بعد با اون پول میریم پیش بابا بعد میریم خونه باهم! 8->
یا
زنگ میزنیم به بابا بیاد دنبالمون، تا موقعی هم که بیاد از راه بالا پول بدست میاریم و خرجش می کنیم هرجوری بخوایم ! :D

پ.ن : آفرین به خودم با این پاسخ های خلاقانه ! <D= ( :-" )

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

خدا زنگ در خونه همسایه رو گذاشته واسه همین روزا ... 8->

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

درجه1: میتونی یه آژانس بگیری بری دم خونه بعد بهش بگی بره از محل کار پدر(یا مادر) پول رو دریافت کنه.تو هم تاوقتی که برسن میری خونه ی همسایه یا یه مکانی نزدیک خونه که بشه توش موند تا پدر(یامادر)برسن. مث پارک... :-?

درجه2:شارژ موبایلمونو بفروشیم بعد با اتوبوس(یا تاکسی) بریم خونه. /m\

درجه3:شب رو تو یه مکان مناسب و گرم(پارکی- راهرو ساختمونی و...) بگذرونیم و صبح پیاده به سمت خونه بریم اگه هم تو راه فرد خیری کمکمون نکرد و مار و به خونه نرسوند فوقش یه روزه به خونه میرسیم بعد از دیوار میریم بالا و شیشه خونه رو میشکونیم و میریم تو :-"

tina.b

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 اهواز
شهر
اهواز

واسه درجه 2 : تا خونه پیاده میریم! هم ورزشه! هم تنوع! :D
بعد یه سوال! : حتما باید بریم خونه؟؟ :-/

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به به کلا چه ادمای بدبختی هستیم 8->
ترجیح میدیم خودکشی کنیم :-"
درجه دوم:

مثلا ساعت یا گوشیمونو گرو میدیم به راننده تاکسی تا خونه اونجا حساب میکنیم باهاش اصن گرو هم ندیدم دربست واسه خونه بعد حساب میکنیم اگه خیلی بدبخت بودیم دربست میگیریم میریم خونه مقادیر از وسایل خونه رو برمیدارم میریم خیلی شیک میفروشم بعد حساب میکنیم :-" 8->

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از مُحسن :
درجه اول:

رفتیم بیرون، پدر تو محل کار هست، مادر هم بیرون از خونه، دیر وقت هم برمیگردن، پول نداریم، و تو یه محل دور از خونه هستیم، اما تلفن همراه داریم با شارژ قابل قبول، چه کاری انجام بدیم؟ طبیعتا سوال چند جواب خلاقانه میتونه داشته باشه.

اگه کلید داشته باشیم:خب یک تاکسی میگیریم بعد میریم خونه پول ورمیداریم و به راننده تاکسی میدیم

اگه کلیدنداشته باشیم:یک تاکسی میگیریم میریم محل کار پدر و ازش پول و کلیدو میگیریم میریم خونه :-"

درجه دوم:

بیرون از خونه هستیم، پدر مادر سفر هستند، کلید داریم، تلفن همراه با شارژ مناسب هم داریم، پول نداریم، فامیل ها هم تو شهر نیستن، از خونه هم دور هستیم، چه کاری باید بکنیم؟

به یک تاکسی تو محله خودمون زنگ میزنیم بعد میریم خونه اگه پول تو خونه بود بهش میدیم اما اگه نبود میگیم بذاره به حساب :D

درجه سوم:

بیرون از خونه هستیم، پدر مادر خراج از کشور هستند، کلید رو جا گذاشتیم، تلفن شارژ نداره، پول نداریم،دوست و فامیل هم نداریم، از خونه دور هستیم، هوا روبه تاریکی هست، دانش آموز هم نیستیم، چه کاری میتونیم کنیم؟

خب دوباره یک تاکسی از محله خودمون میگیریم میریم جای کلید ساز اونو میاریم دم خونه تا در رو باز کنه بعد به دوتاشون پول میدیم

طبیعی هست حالت های بالا نسبت به هم جواب های محدود تری دارن، جواب ها باید منطقی و قابل اجرا باشند، در عین حال ساده و خوب باشند.

Sheyda76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اسلامشهر
شهر
تهران

ﺩﺭﺟﻪ ﺩﻭﻡ: ﺍﮔﻪ ﻛﺎﺭﺕ ﻋﺎﺑﺮ ﺑﺎﻧﻚ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﻢ(كه داريم احتمالا") ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﻢ ﺯﻧﮓ ﺑﺰﻧﻴﻢ ﺑﻪ ﻣﺎﻣﺎﻥ ﺑﺎﺑﺎ ﺑﮕﻴﻢ ﻭﺍﺳﻤﻮﻥ ﭘﻮﻝ ﺑﺮﻳﺰﻥ ﺗﻮ ﻛﺎﺭﺕ !ﺑﻌﺪ ﺑﺮﻳﻢ ﺳﻮﺍﺭ ﺗﺎﻛﺴﻲ ﺑﺸﻴﻢ ﻭ ﺑﮕﻴﻢ ﻭﺳﻂ ﺭﺍﻩ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﺮﻳﻢ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﭘﺮﺩﺍﺯ ﭘﻮﻝ ﺑﮕﻴﺮﻳﻢ ﺑﻌﺪ ﺭﺳﻴﺪﻳﻢ ﺧﻮﻧﻪ ﭘﻮﻟﺸﻮ ﺑﻪ ﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﺑﺪﻳﻢ! ﻛﻠﻴﺪ ﻫﻢ ﻛﻪ ﺩﺍﺭﻳﻢ!
ﺣﺎﻻ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﻳﻢ :D

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از -)+Sheyda+(- :
ﺩﺭﺟﻪ ﺩﻭﻡ: ﺍﮔﻪ ﻛﺎﺭﺕ ﻋﺎﺑﺮ ﺑﺎﻧﻚ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﻢ(كه داريم احتمالا") ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﻢ ﺯﻧﮓ ﺑﺰﻧﻴﻢ ﺑﻪ ﻣﺎﻣﺎﻥ ﺑﺎﺑﺎ ﺑﮕﻴﻢ ﻭﺍﺳﻤﻮﻥ ﭘﻮﻝ ﺑﺮﻳﺰﻥ ﺗﻮ ﻛﺎﺭﺕ !ﺑﻌﺪ ﺑﺮﻳﻢ ﺳﻮﺍﺭ ﺗﺎﻛﺴﻲ ﺑﺸﻴﻢ ﻭ ﺑﮕﻴﻢ ﻭﺳﻂ ﺭﺍﻩ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﺮﻳﻢ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﭘﺮﺩﺍﺯ ﭘﻮﻝ ﺑﮕﻴﺮﻳﻢ ﺑﻌﺪ ﺭﺳﻴﺪﻳﻢ ﺧﻮﻧﻪ ﭘﻮﻟﺸﻮ ﺑﻪ ﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﺑﺪﻳﻢ! ﻛﻠﻴﺪ ﻫﻢ ﻛﻪ ﺩﺍﺭﻳﻢ!
ﺣﺎﻻ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﻳﻢ :D
اوه خیلی طول میکشه اینکار ...اونا که نمیرن در عرض 2 ثانیه برات پول بریزن شما هم مثلا همینجور بیرون الاف باشی....

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

ایول بر تاپیک/

قبل از راه حل هام یه خاطره بگم براتون...سال دوم راهنمایی بودم! پول کافی نداشتم! هرچی داشتم دادم بازی خریدم...فقط پول بلیط اتوبوس برام موند! تو اتوبوس بودم باد زد بلیط از پنجره رفت بیرون :| نرسیده به ایستگاه منزل از درب خانوما فرار کردم :D

درجه اول:
راه حل اول:به مامان بابا زنگ میزنیم میگیم بیان دنبالمون..اگه مثل من زیادی خسیس باشید تک میندازید اونا زنگ میزنن :D
راه حل دوم:دربست میگیرم یه راس میرم پیش بابا یا مامان بعد پولشو اونا میدن.

درجه دوم:
راه حل اول:اگه خیلی دیروقت نباشه سعی میکنم تا حد مرگ پیاده برگردم :D قبلا امتحانش کردم. :-"
راه حل دوم:میرم پیش پلیس میگم گم شدم...خونه مون تازه اومده این شهر بلد نیستم کجا برم!

درجه سوم:
راه حل اول: نزدیک ترین مسجد یا حسینیه رو پیدا میکنم و مشکلم رو با مسئول اونجا در میون میذارم و شب رو اونجا میمونم.
راه حل دوم:میرم پیش پلیس میگم گم شدم...خونه مون تازه اومده این شهر بلد نیستم کجا برم! :-"کلید ندارم! کس و کار ندارم! ولی خونه دارم :D

این نظر من بوده به کسی هم ربطش ندادم نمیدونم چرا به بعضیا برمیخوره/.
کاش ملت یه ذره جنبه شوخی داشتن. :-??

گردآفريد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

1)زنگ مي زنم133مي رم محل كار پدرم پول آژانس رو هم ايشون حساب مي كنن و...:D
2)بازم زنگ مي زنم 133مي رم دم خونه ي يكي از دوستام از ش پول قرض مي گيرم بعدم مي رم خونه!
3)اول به خودم يه عالمه فحش مي دم كه چرا با اين وضع اومدم بيرون بعدپياده راه ميفتم به طرف خونه تا برسم به خونه بعد ميرم خونه ي يكي از همسايه ها و از ديوارشون مي پرم تو خونه بعد هم ادامه ي ماجرا :)

• لایک
امتیازات: L.E

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

درجه یک:پیاده راه میفتم سمت خونه....حتما تا اون موقع میرسن دیه!
درجه دو:سوار یه تاکسی میشم! درسته که پول ندارم اما به راننده میگم بیا اون اندازه ای که کرایه میخوای برات شارژ بفرستم!
درجه سه:پیاد میرم خونه،وقتی رسیدم جوری که تو چشم همه باشه از دیوار میرم بالا،بعد اگه خوش شانس باشم پلیس منو میگیره میبره زندان! وقتیم مامان بابام اومدن رضایت میدن !

happymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز

خودم رو به نزدیک ترین مغازه ای که صاحبش هم من و هم پدر و مادر محترم رو بشناسن میرسونم.
بعد از اینکه کمی خرید کردم.دست در کیف میبرم تا پولش رو بپردازم و با صدای بلند اظهار ناراحتی میکنم که چرا کیف پولم رو جا گذاشتم.
قائدتا در چنین شرایطی مغازه دار محترم تعارف میکنند و اصرار میکنند که بعدا پولش رو میپردازم اما من قبول نخواهم کرد و با اصرار با پدر یا مادرم تماس میگیرم که برام پول بفرستن.
اگه در مرحله اول و یا دوم باشم خود صاحب مغازه تو رودربایستی گیر میکنن و مقداری پول هم به من میدن تا برگردم خونه.
اما اگه در مرحله سوم باشم،مکالمه تلفنی کمی بیشتر باید طول بکشه :-".باید عنوان کنم که کلید هم ندارم،در چنین شرایطی مغازه دار به عنوان تنها فرد آشنایی که در اون لحظه حضور داره،این وظیفه رو داره که همراه من تا خونه بیاد و به کمک یه کلید ساز در خونه رو هم برام باز کنه. :D

البته به طرز شدیدی تخیلیه...امکان اجراش هم کم به نظر میاد،امامیتونه یه راه حل محسوب بشه B-)

• لایک
امتیازات: death

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science

درجه ی سوم:

به نزدیکترین آژانس پیاده میری...
تاکسی میگیری میری هتل..
بعد هتلیه پولشو میده... :-"بعد میزنگی از هتل به اونا...
یاوقتی اومدن حساب میکنن یا میریزن به کارت :D

درجه ی سه و نیمش واسه من زیاد رخ داده..بی کلید بی گوشی..بی پول..پشت در..
در این شرایط میشینیم پشت در...یه کتاب در میاریم...میخونیم تا ملت بیان.. :D
سرد شد هوا میریم تو آفتاب... :D
جهت جلوگیری از خشک شدن پاها هر چنددقیقه یه دوری راه بروید..و جهت جلوگیری از مشکوک شدن همسایگان هر چند دقیقه دستونو بذارید رو زنگ و هی بگید لعنتی! :-"

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از مُحسن :
درجه دوم:

آژانس میگیریم تا سوپریه سرِ کوچمون... بعد او اونجاییکه قبلن باهاش طرحِ دوستی ریختیم یه پولی قرضی میگیریم میدیم آژانسی :-" حالا بعدن باهاش حساب میکنیم :-" خیلی هم شیک و خوب :D

میتونیم سوارِ اتوبوس بشیم... بعد توی نزدیک ترین ایستگاه به خونه بپریم بیرون. بعدن که سوار شدیم جاش دوتا بلیط بدیم... کاری که من تقریبن هر هفته انجام میدم :-"

3PDE.F

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
معمارم

بنده شخصا همين تابستون امسال تجربه كردم اين شرايطو:)
روز تعطيل،هوا رو به تاريكي ميرفت،مامان بابا جفتي خارج شهر تو باغ،كليد جا گذاشتم،پولامم كمه،زنگ همسايه هارو ميزني دريغ از يه نفر تو ساختمان،كوچه تاريك هيچ جنبنده اي رد نميشه،دور تا دور خونه ازين ميله هاي بلند اهني دزدگير اينجاست كه درماندگيو با تمام وجود حس ميكني..،تو كوچم بيشتر از اين بموني قطعا يه بلايي سرت مياد=>تنها راه اينه كه خودتو برسوني تو حياط خونه به هر قيمتي كه شده=>تنها راه بالا رفتن از ديوار و وقتي اون بالا ميرسي ميله هايي بلندتر از قدت مجبور ميشي ازشون رد شي هرجور شده و اونوقتي كه اون بالا ميرسيو اون مثلثاي اهني(سرنيزه هاي اون بالا)از ٤ طرف ميره تو پات و در حاليكه از درد جيغ ميكشي و شلوارت پر از خونه اون بالا قفل شدي و نميتوني تكون بخوري و هيچ كس نيس كه بياد كمكت و درحاليكه ترسيدي و شوكه شدي سعي ميكني خودتو نجات بدي و اونا رو از تو پات دراري و واقعا خودمم نميدونم چه جوري و با چه دلي خودمو نجات دادم ولي خيلي دردناك بود فقط جيغ ميزدم و بعدشم حتي يه ارتفاعي هس كه از ديوار بياي پايين و تمام لباسام كاملا جر جر شد خلاصه خيلي تجربه وحشتناكي بود

3PDE.F

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
معمارم

مجبور ميشي ازشون رد شي هرجور شده و اونوقتي كه اون بالا ميرسيو اون مثلثاي اهني(سرنيزه هاي اون بالا)از ٤ طرف ميره تو پات و در حاليكه از درد جيغ ميكشي و شلوارت پر از خونه اون بالا قفل شدي و نميتوني تكون بخوري و هيچ كس نيس كه بياد كمكت و درحاليكه ترسيدي و شوكه شدي سعي ميكني خودتو نجات بدي و اونا رو از تو پات دراري و واقعا خودمم نميدونم چه جوري و با چه دلي خودمو نجات دادم ولي خيلي دردناك بود فقط جيغ ميزدم و بعدشم حتي يه ارتفاعي هس كه از ديوار بياي پايين و تمام لباسام كاملا جر جر شد خلاصه خيلي تجربه وحشتناكي بود

Sheyda76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اسلامشهر
شهر
تهران

به نقل از ✖محــــدثـه²✖ :
اوه خیلی طول میکشه اینکار ...اونا که نمیرن در عرض 2 ثانیه برات پول بریزن شما هم مثلا همینجور بیرون الاف باشی....
ﺧﻮﺏ ﺑﺴﺘﮕﻲ ﺑﻪ ﻣﺴﺆﻭﻟﻴﺖ ﭘﺬﻳﺮﻱ ﭘﺪﺭ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﻩ ﺩﺍﺭﻩ! :D

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

خوب اصلا کاری نداره از اول با همسایه هاتون رفیق باشید بعدشم برید در خونشون بگید اگه میشه من تا پدر و مادرم میان یه چند لحظه بیام پیش شما!!!!
حالا اگه همسایه نداشتیم چی؟؟؟یا همسایه ها هم نیودن!!!
سعی کنید با مواد غذایی سر کوچه رفیق باشید
برید راحت یه بستنی قرضی ازش بگیرید و بخورید!!!!
حالا اگه نز دیکمون مواد غذایی نبود چی؟
اگه پارکی نزدیک خونتون هست چند دقیقه ای رو اونجا بگذرون
اگه نزدیک خونمون پارک نیود چی؟؟؟
خوب به من چه رفتی تو بیابون خونه گرفتی دیگه ~X(اه

بالا