• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فیسبوکی برای سمپادی ها

• شروع کننده موضوع mhr3
  • تاریخ شروع

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس
پاسخ : فیسبوکی برای سمپادی ها

به نقل از Xperia :
مطمئن باش بقیه دانش آموزان واسه خودشون از اینا دارن!
با یه سرچ پیدا میشه
چیو سرچ کنیم؟اگه اسم یه مدرسه رو بنویسی(غیر سمپاد)ته تهش چندتا وبلاگ که مال افراد اون مدرسه ست میاد یا یه مطلبی درباره ی مدرسه.
ولی اگه یکی بیاد کلمه ی سمپادو سرچ کنه فکر میکنه که ما چقدر خودمونو متفاوت میدونیم و یه دنیای دیگه ساختیم مختص یه سری آدم که باهوشن،پز مدرسه شونو میدن،به بقیه ی مدرسه ها نگاهم نمیندازن،فکرمیکنن همه کودنن جز خودشون و...

حالا هم که همش این سایتای سمپادی دارن بیشترمیشن پس مقصر خودمونیم حق نداریم اعتراض کنیم که چرا بقیه درباره مون اینطور فکرمیکنن.

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Xperia :
مطمئن باش بقیه دانش آموزان واسه خودشون از اینا دارن!
با یه سرچ پیدا میشه

میشه یه مثال برام با لینک بیاری که مخصوص یه عده دانش آموز در سطح کشور باشه ! ( فروم های کلاس و این حرفا رو بی خیال ...)

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پگاه :
منم نگفتم فرومه

بالاخره یه چیز جدید دیگه هست دیگه؟

چون حرف فعالیت آوردی گفتم!

در رابطه با قالب : من تنوع رو به عادت کردن ترجیح میدم!
شما مثلا دوست داری تا آخرت عمرت یک رنگ لباس بپوشی یا عوض کنی؟

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

مثلا "مدرسه ها " : http://madreseha.com/forum/

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از saranaz - Eblis :
میشه یه مثال برام با لینک بیاری که مخصوص یه عده دانش آموز در سطح کشور باشه ! ( فروم های کلاس و این حرفا رو بی خیال ...)

( طبیعیه خب! سمپاد هم اگه فقط یه مدرسه بود توی یه شهر اینطوری نبود سمپاد همه شهر ها راهنمایی دبیرستان شعبه داره با کلی دانش آموز وقتی اینطوریه غیر عادی نیست کلی سایت و فروم و اینا درست بشه واسه اش )

( تو پرانتز گفتم چون به نظرم بحث اصلی این تاپیک یه چیز دیگه اس :D )

به نقل از Xperia :

من شخصا ترجیه میدم یه جایی که میشناسم و توش راحتم با جوش بیشتر آشنام برم نظر منه البته

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ببینید ما یکسری دانش آموزیم که اصلا با هوش کاری ندارم ولی توی یه مدارس به قولا زنجیره ای زیر نظر سمپاد تحصیل کردیم و میکنیم کاری ندارم سازمانمونو گرفتن و... ولی خب ما هنوز همون دانش آموزایین خودمو از بقیه جدا نمیدونیم ولی بین خودمون یه اتحاد میدونیم جدا نیستیم اما فرق ما و دانش آموزای دیگه اینه که ما خودمونو از یه خانواده میدونیم شما اگه تو خانواده باشی یا یه مهمونی خانوادگی بری از جامعه جدابین؟؟؟

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پگاه :
من شخصا ترجیه میدم یه جایی که میشناسم و توش راحتم با جوش بیشتر آشنام برم نظر منه البته

یعنی ترجیح میدی همش یک لباس بپوشی!

به اشتباه نگیرید این فیسبوک سمپادی یک فروم نیست که توش فعالیت بشه!
واسه پیدا کردن دوست های سمپادیتونه!

می تونیم به قول یکی از همین بچه ها فقط به اسم سمپاد بزاریم (یعنی مدیریتش) و عضویت واسه عموم دانش آموزان و دبیران و دانش آموختگان(ترجیحا دانشگاهی بالاتر نه که دیگه عمومی میشه) آزاد باشه!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

محسن جان فک کنم خوب تاپیکو مطالعه نکردی..
ایشون از مدیران و کاربران سمپادیا دعوت به انجام این کار دادن نه اینکه تبلیغ کنن..

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مُحسن :
آقا نمیدونم چرا دوست داریم تو هرچیزی فضولی کنیم و یه گیری بدیم در عین اینکه سودی هم نداریم؟!

این تاپیک یه مشکل داره اونم اینکه تو نظرات پیشنهادات مطرح شده و تبلیغ شده، باید تو انجمن تبلیغات باشه که کار مدیراست. اگر شما نمیخوای عضو این سایت بشی خوب نشو، اما اینکه گیر بدی و بگی بچه ها عضو میشن یا نمیشن رو که دیگه شما تعیین نمیکنی؟!

پس اگر عضو نمیشید گیر الکی ندید، هرکسی خودش میدونه در مورد عضویت خودش تصمیم بگیره، نیازی به دلگرمی و دلسردی هم نیست.

در مورد بقیه چیزام همینه، یارو گدا سر خیابون میبینه زورش میاد از جیبش کمک کنه یا فرد رو معرفی کنه اداره اجتماعی، به جاش یه فحشم بار اون گدای بیچاره میکنه.

سایتی هنوز وجود نداره که تبلیغ بشه!
بچه ها هم دارن نظر میدن و نظر هرکسی قابل احترامه!

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نقل از نرگس² :
شما يادتون نمياد قديما يه سمپاديا.نت بود کپي فيسبوق ، کسي نرفت طرفش تهشم بسته شد :-"
کلا گفتم ، حالا اميدوارم واس شما موفق باشه :دي

+ بهتر نيس تو تريبون تبليغاتي باشه؟ :-?
حتي قبل تر از اون خود شما هم يادتون نمياد,فرشيد هم همچين چيزي راه انداخته بود,كه من با ديدن اس تاپيك فكر كردم همونه,كسي آپ كرده:دي
به نقل از mhr3 :
بله یادم هست . اما الان که داره دسترسی به فیسبوک ( به احتمال زیاد تا 12 بهمن ) با ملی شدن اینتر نت قطع بشه فکر کنم طرفدار زیاد پیدا کنه.

ضمنان دیدگاه ها هم یه کم عوض شده :D
منو از اينترنت مل ميترسوني؟برو از خدا بترس:D ما يه عمر با قيژ قيژ ديال آپ توزمين خاكي اينجا بوديم:D

جد از اون,اينترنت ملي,با ذهنيت شما,نه تنها الان چرت ميباشد,بلكه محال هم هست,بعله :D

اگه ميخواين اونجا جذب كنين,بهتره امكانات جديد بذارين,مثلا چت روم ها, بازي ها و حزب ها چيزايي هستن كه جديدن,و ممكنه بتونين باش نسل جديد رو جذب كنيد.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

امیر عجب حافظه ای داری تاپیک فرشید مال کی بود؟:دال

من هنوز فک میکنم استقبال نمیشه و مشکلش همینه بچه ها ترجیح میدن اینجا پست بدن تا اونجا کامنت...

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مُحسن :
اگر شما نمیخوای عضو این سایت بشی خوب نشو، اما اینکه گیر بدی و بگی بچه ها عضو میشن یا نمیشن رو که دیگه شما تعیین نمیکنی؟!

پس اگر عضو نمیشید گیر الکی ندید، هرکسی خودش میدونه در مورد عضویت خودش تصمیم بگیره، نیازی به دلگرمی و دلسردی هم نیست.

در مورد بقیه چیزام همینه، یارو گدا سر خیابون میبینه زورش میاد از جیبش کمک کنه یا فرد رو معرفی کنه اداره اجتماعی، به جاش یه فحشم بار اون گدای بیچاره میکنه.

اصلا بحث سره اینه که چرا داریم از بقیه فاصله میگریم!!!

بحث سره اینه که مگه چقدر فرق داریم بحث سره این که واسه چی دیوار بکشیم هرچی سمپادی بکنیم توش بعدم درو رو خودمون ببندیم!!

این که کی عضو میشه نمی شه مهم نیست....

مهم این که ما بقیه رو تقریبا جز ادم هم حساب نمی کنیم همه چیز سمپادی می خوایم!

به نقل از Xperia :
مثلا "مدرسه ها " : http://madreseha.com/forum/

این ماله دانش اموزای خاصیه؟؟؟ فک کنم مال همه دانش اموزاست!!!!

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

فیسبوگ هم اول فقط برای دانشجو های هاروارد بود :D

و اما در مورد طرح، به نظر من فقط و فقط وقتت هدر میدی چون می دونم زحمتش زیاده. کلا این توی دنیای الان یک قانون شده که تا یک اییده جدید نداشته باشی، موفق نخواهی بود. چند سال پیش کمبود خیلی زیاد بود (مثلا سرچ انجین نبود، سرویس ایمل نبود و ...) ولی الان واقعا باید یک طرح کاملا متفاوت داشته باشی. الان اسکریپت های شبکه های اجتماعی خیلی زیاده که فقط یک دیتابیس درست می کنی، آپلود می کنی و تمام!

اینترنت ملی هم که بشه، سایت و توی یک سرور داخلی ریستور می کنن. بازم همه دسترسی داریم.

ولی پیشنهاد من به همه اینه که زیاد جوش اینترنت ملی و نخورین. تا این با این زیر ساخت های کشور این طرح عملی بشه، چند سال دیگه طول می کشه. میشه مثل قطار شهری مشهد (سال ۱۹۷۵ قرار داد بستن که طرح و اجرا کنن، سال ۱۳۹۰ یک خطش تمام شد ! :D)

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

بهترنیست به جای درس کردن فضای جدید،همین جاگسترده بشه وامکانات جدیدروش نصب شه؟حتماباید1شبکه اجتماعی جدیدباشه؟خب امکانات همون شبکه اجتماعی جدیدداخل سایت ایجادشه یاحداقل موازی باسایت حرکت کنه که گزینه اول چون خیلی قالبو به هم نمیزنه بهتره فک کنم.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از نرگس² :
شما يادتون نمياد قديما يه سمپاديا.نت بود کپي فيسبوق ، کسي نرفت طرفش تهشم بسته شد :-"
بهتره بگی یه سمپادیا.نت بود کپی سمپانت :-<

کسایی که نمیدونن سمپانت چیه: آقا طرفای اردیبهشت 89 بود که من یه ایده به ذهنم رسید، شبکه اجتماعی سمپادی ها!
اجراش کردم و استقبال شدیدا خوبی شد
بعد خلاصه همینجوری اوضاع پیش میرفت تا این که
یه سریا دیدن ایده توپیه، کلی هم طرفدار داره و خلاصه اینجوریا، دزدیدنش (میگم دزدیدن چون هنوز زیر بار نمیرن و اجازه هم نگرفتن) و با نام سمپادیا.نت راه انداختن، طبیعتا چون گنده تر بودن همه رفتن اون سمت، منم دیدم اینجوری شده سمپانت رو بستم، بعد دیگه نمیدونم سمپادیا.نت چی شد، مثکه ترکید

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

اصلا بحث سره اینه که چرا داریم از بقیه فاصله میگریم!!!

بحث سره اینه که مگه چقدر فرق داریم بحث سره این که واسه چی دیوار بکشیم هرچی سمپادی بکنیم توش بعدم درو رو خودمون ببندیم!!

این که کی عضو میشه نمی شه مهم نیست....

هر چندوقت یکبار، یکی پیدا میشه، از این حرفای قشنگ قشنگ میزنه، سعی میکنه ذهن های نژادپرست سمپادیا رو متحول کنه! :D
مسئله تبعیض و اینجور چیزها نیست؛ مسئله وجه اشتراکی هست که بین کاربران سایت وجود داره و احساسی که در قالب کلمات بیان نمیشن. وقتی پای "سمپاد" در میان باشه، سایت جم و جور تر میشه؛ جمعیت زیاد اعضا که شاید هیچ وجه اشتراکی با هم نداشته باشند، به سایت کمکی نمیکنه که هیچ، آسیب هم میزنه!

به نقل از Xperia :

به نقل از Xperia :
یعنی ترجیح میدی همش یک لباس بپوشی!

مثالی که شما ذکر کردی، در مورد قالب ظاهری صدق میکنه!
اما ایجاد این "مثلاً فیسبوک"، یعنی درست کردن یک فضای جدید، با کاربران و ویژگی های متفاوت.
منظور پگاه جو حاکم بر سمپادیا بود، و قالب اخلاقیات و اتمسفر فروم! (برداشت! :-")

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

شما گفتی واسه همه دانش آموزای عادی مثال بزن منم زدم !
به نقل از Kinder :
مثالی که شما ذکر کردی، در مورد قالب ظاهری صدق میکنه!
اما ایجاد این "مثلاً فیسبوک"، یعنی درست کردن یک فضای جدید، با کاربران و ویژگی های متفاوت.
منظور پگاه جو حاکم بر سمپادیا بود، و قالب اخلاقیات و اتمسفر فروم! (برداشت! :-")

بچه ها که تغییر نمی کنن که!
مثل این می مونه از ما یک خونه بزرگ تر جدید گرفته باشیم!
هم خونه قبلی رو داریم هم اون!
تو دوتاش هم میریم!

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

شما گفتی واسه همه دانش آموزای عادی مثال بزن منم زدم !

این سایت ماله همه دانش اموزای کشوره!!! #-o

به نقل از Kinder :
هر چندوقت یکبار، یکی پیدا میشه، از این حرفای قشنگ قشنگ میزنه، سعی میکنه ذهن های نژادپرست سمپادیا رو متحول کنه! :D
مسئله تبعیض و اینجور چیزها نیست؛ مسئله وجه اشتراکی هست که بین کاربران سایت وجود داره و احساسی که در قالب کلمات بیان نمیشن. وقتی پای "سمپاد" در میان باشه، سایت جم و جور تر میشه؛ جمعیت زیاد اعضا که شاید هیچ وجه اشتراکی با هم نداشته باشند، به سایت کمکی نمیکنه که هیچ، آسیب هم میزنه!

به نظر شما این همه سایت که آدماش وجه اشتراک این جوری ندارن ضرر داره!!

وجه مشترک سمپادی بودن می تونه نباشه!

می تونه دانش آموز بودن وسیع تر ایرانی بودن باشه

در ضمن به نظر من این که قشر های مختلفی باشن خیلی هم می تونه به ما کمک کنه که این" حس نژاد پرستی سمپادی" از بین بره!

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نظر شما این همه سایت که آدماش وجه اشتراک این جوری ندارن ضرر داره!!

وجه مشترک سمپادی بودن می تونه نباشه!

می تونه دانش آموز بودن وسیع تر ایرانی بودن باشه

در ضمن به نظر من این که قشر های مختلفی باشن خیلی هم می تونه به ما کمک کنه که این" حس نژاد پرستی سمپادی" از بین بره!

ما در برقراری روابط خودمون، به دنبال کسانی میگردیم که بیشترین وجه اشتراک ممکن رو باهامون داشته باشند.
اگر با این منطق پیش بریم، ویژگی های مشترک کم تر، اعضا بیشتر و کیفیت پایین تر میاد.
درضمن، تعداد اعضا واقعاً مشکل ما نیست که بخوایم عضو غیر سمپادی بپذیریم؛ سمپادیا مشکلات پایه ای تری داره که باید به اون ها بپردازه...
مسئله اینجاست که این "نژاد پرستی" که شما ازش صحبت میکنید، اصلاً وجود نداره! :)

فضای جدید فقط کاربران رو پراکنده میکنه و به سایت آسیب میزنه؛ ضمن اینکه این طرح پیش از این هم اجرا و تقلید شده و هیچ خلاقیتی در خودش نداره. با توجه به اینکه آخرین بار شکست خورد، وقتتون رو تلف میکنید.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
علامه امینی
شهر
میانه
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید مدنی آذربایجان
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

آقا ممنون از نظراتتون م هم یه چند تا جواب بدیم؟

سوال: چرا خودمون رو از بقیه جدا میکنیم؟
جواب : همونطور که دوستان هم اشاره کردن ، ما خودمون رو از بقیه جدا نمیکنیم (هرچی باشه جزو همین مردمیم) فقط با هم متحد هستیم .
که این رو بقیه مردم هم (مثل دانش آموزای مدارس شاهد ) ایجاد میکنن.

سوال : چرا کار هایی که یک بار انجام شدن و شکست خورن و هیچ نو آوری ندارن رو تکرار میکنیم؟
جواب: خب من فکر کردم قالب فیسبوک محبوبیت داره میان مردم بخاطر همین گفتم ، میتونیم قالب بهتر هم بزنیم .
در رابطه با شکست خوردن هم ، باید بگم ، بله اطلاع داشتم یک شبکه اجتماعی ایجاد شده ولی کسی شکست خورده و بسته شده .
خب دلیلش رو نمیدونم شاید نو آوری نداشتن ، شاید امکانات لازم رو نداشتن و ... حالا اگه دوستان بگن این طرح چرا ممکنه شکست بخوره ممنون میشم.

بالا