• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

• شروع کننده موضوع lof
  • تاریخ شروع

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران
پاسخ : انتقادات و پیشنهادها

به نقل از Kinder :
تا حالا سعی کردی از دید مدیری که قراره قانون رو اجرا کنه به قضیه نگاه کنی؟
حس نمى كنين كه ساينا مدت ِ زيادى مدير ِ گفت و شنود بوده؟ :)

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از محمدرضا128 :
قانون ۳ پست در روز و اینجوریا بیشتر بچه بازیه تو همین تاپیک گفتم ...باید بیای جدول درست کنی که کی چنتا داده که اگه یوخ یکی کم و زیاد بشه اعتراضی صورت میگیره و....
در مورد اینکه حرف بزن کم پست بده نتیجه بگیریم میره جای دیگه عین اشتباهه چرا؟ چون اصلا ربطی نداره چون این دو مورد بی مربوط به همن م۳ این میمونه بگی تو جامعه بیایم بگیم هرکی هفته ای یبار میتونه بره پارک و تفریح با این کار مردم بیشتر درس میخونن آیا اینطوره؟
ببین پارک نرفتن هیچ ربطی به درس خوندن نداره ، چون هزار تا راه دیگه وجود داره برای علافی و درس نخوندن . من می تونم پارک نرم و درس هم نخونم و به جاش برم باغ وحش ، برم به دیوار رو به روم نگاه کنم ، برم معتاد شم ، هزار تا کار می‌شه کرد . اما توی سمپادیا این طوری نیست . یه حرف بزنه ، چند تا پست خلاقیت و خاطرات . و بقیه‌ش تاپیکا و انجمنای مفید . یعنی من اگر نتونم حرف بزن پست بدم انتخابم برای فعالیت خیلی محدوده و در صد این که برم فعالیت مفید کنم ، خیلی بیشتره . مثال ِ درست : توی یک مدرسه‌ای ، بیان قانون بزارن که از 5 تا زنگ تفریح ،دانش آموزان فقط دو تاش رو می تونن برن توی حیاط و بقیه‌ش رو باید یه جای دیگه ( کلاس ، کتاب خونه ، فعالیت پژوهشی و ... ) بگذرونن . حالا که ما از دانش آموزا امکان حیاط رفتن رو گرفتیم ، انتخاباش رو کم کردیم و احتمال این که دانش آموز بره فعالیت مفید بکنه ، بیشتره . تازه فعالیت مفید و تولید محتوا توی سمپادیا خیلی خیلی آسون تر و جذاب تر از درس خوندن و فعالیت مفید توی مدرسه‌ست :د .
× البته کلا توی مدرسه یه اجباری هست که توی سمپادیا نیست .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از SaϔnA.M :
ببین پارک نرفتن هیچ ربطی به درس خوندن نداره ، چون هزار تا راه دیگه وجود داره برای علافی و درس نخوندن . من می تونم پارک نرم و درس هم نخونم و به جاش برم باغ وحش ، برم به دیوار رو به روم نگاه کنم ، برم معتاد شم ، هزار تا کار می‌شه کرد . اما توی سمپادیا این طوری نیست . یه حرف بزنه ، چند تا پست خلاقیت و خاطرات . و بقیه‌ش تاپیکا و انجمنای مفید . یعنی من اگر نتونم حرف بزن پست بدم انتخابم برای فعالیت خیلی محدوده و در صد این که برم فعالیت مفید کنم ، خیلی بیشتره . مثال ِ درست : توی یک مدرسه‌ای ، بیان قانون بزارن که از 5 تا زنگ تفریح ،دانش آموزان فقط دو تاش رو می تونن برن توی حیاط و بقیه‌ش رو باید یه جای دیگه ( کلاس ، کتاب خونه ، فعالیت پژوهشی و ... ) بگذرونن . حالا که ما از دانش آموزا امکان حیاط رفتن رو گرفتیم ، انتخاباش رو کم کردیم و احتمال این که دانش آموز بره فعالیت مفید بکنه ، بیشتره . تازه فعالیت مفید و تولید محتوا توی سمپادیا خیلی خیلی آسون تر و جذاب تر از درس خوندن و فعالیت مفید توی مدرسه‌ست :د .
× البته کلا توی مدرسه یه اجباری هست که توی سمپادیا نیست .
ا
خیلی ببخشید م خدایی نکرده حمل بر توهین حساب نکنید اما این عین کوته بینیه ....با چنین اجباری هیچ انسانی جهت دهی نمیشه در هیچ منطق فکریی قرار نمیگیره که اگه من تو حرف بزن پست ندم میرم تو انجمن تخصصی پست میدم...به نظر من اصلا نیازی نیس بخوایم به زور کسیو به انجمن تخصصیم ببریم چون کسی که اونجوری بخواد بیاد نیاد خیلی بهتره و اینکه اصلا نمیاد با این اجبارای بچه گونه فقط خودمونو گول میزنیم... چون اصلا فعالیت در بخش های مختلف بهم بی مربوطن..

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

من به قوانین حرف بزن اعتراض دارم .
به اینکه نمیشه نقل قول کرد ، متم یا شعر رو عینا کپی پیست کرد ، تنها یه صورتک یا یه کلمه گذاشت ، در مورد جاهای مختلف سایت و چیزای مختلفش نظر داد و ...

اینا همه شون ممکنه تمام حس یه نفر باشه .
من میگم اگه حالت چت پیدا کنه ، نقل قول که کلا مشکل نداره .
بقیه چیزایی که گفتم هم مشکلی نداره به نظر من اصلا ! میشه دلیل این قوانین رو توضیح بدید ؟

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از نیـلوفر :
من به قوانین حرف بزن اعتراض دارم .
به اینکه نمیشه نقل قول کرد ، متم یا شعر رو عینا کپی پیست کرد ، تنها یه صورتک یا یه کلمه گذاشت ، در مورد جاهای مختلف سایت و چیزای مختلفش نظر داد و ...

اینا همه شون ممکنه تمام حس یه نفر باشه .
من میگم اگه حالت چت پیدا کنه ، نقل قول که کلا مشکل نداره .
بقیه چیزایی که گفتم هم مشکلی نداره به نظر من اصلا ! میشه دلیل این قوانین رو توضیح بدید ؟
بله خب، ممکنه مثلا من ناراحت باشم و بگم یک :( احساسم رو میرسونه
ولی بیان احساس یک جنبه حرف بزنه، در جوانب دیگه این پستی که احساس رو میرسونه باید اولا از قوانین کل سایت تبعیت کنه (اسمایلی، پست تک کلمه ای و کپی پیست ممنوعه) و ثانیا نباید جوری باشه که باعث مشکلات دیگه بشه که قوانین حرف بزن بر این اساس نوشته شدن، این که مثلا راجع به قسمتای مختلف سایت نمیشه نظر داد، قسمتای مختلف سایت عمدتا به درجه کاربری و آواتار و امتیازات اشاره داره و در مواردی مثلا یک خبر گذاشته میشه و فردی یک پست میده که اظهار نظر درباره اون خبره، این نظم کلی حرف بزن رو به هم میزنه

به عبارتی فقط این نیست که فرد احساسش رو بگه، فرد باید احساسش رو در قالب مناسب بگه

• لایک
امتیازات: N.M

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

خب
قبول
پست تک کلمه ای و اسمایلی فقط طبق قوانین کل سایت نمیشه .
حالت چت هم نداشته باشه .
کپی پیست جزو قوانین کل سایته که ممنوعه ؟
یه بخش هایی تو تاپیکای ادبی اصلا به همین منظور ایجاد شدن !
یا مثلا چه مشکلی داره که من پستم صرفا نظرم راجع به پست یه نفر دیگه باشه یا در مورد امتیازام صرفا و ... ولی حالت چت پیدا نکنه ؟!
چه مشکلی واسه کی بوجود میاره ؟

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

یه پیشنهاد :
در صورت امکان یکم سایز آواتار ها رو بزرگ تر بکنید اصلا چیزی معلوم نیست تو این ابعاد

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

- ارسال تاپیک با محتوای تماما کپی شده از دیگر منابع در اینترنت، ممنوع است. (فلان چیز رو در اینترنت دیدم، به نظرم جالب اومد؛ خواستم بقیهٔ سمپادی‌ها هم بدونن!)

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

اینو باید بری تو تاپیک مسائل فنی سایت بگی
تو انجمن انتقاد ها و پیشنهادات

@ نرگس : تو تاپیک های ادبی عین این اتفاق داره میفته . عینش ! یعنی تو تمام سایت می افته . مثلا تو همون انجمن خلاقیتم نصف اون تاپیکایی که مهم شده ، همه عکساش از نت میاد . تو بخش هوش هم اکثر معما ها این حالتو داره . تو کل سایت این اتفاقا فراوونه ! فک نمی کنم این قانون بتونه نتیجه ش این باشه که تو حرف بزن اگه بیای یه بیت شعر بنویسی صرفا ، پستت پاک شه !

• لایک
امتیازات: TMNT

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

البته این قانون بعد از کپی پیست های کیلویی خلاقیت ایجاد شد، ولی خب حرف بزن حرف بزنه و خلاقیت، خلاقیت
استدلال ما اینه که فردی که میخواد توی حرف بزن پست بده، باید حرفش رو در قالب مناسب کلمات و حرف های خودش بیان کنه که نه اسمایلی و نه کپی پیست این ویژگی ها رو ندارن

حرف بزن یک دنیای ایده آل و آرمانشهر و آزادی مطلق نیست! یک تاپیکیه که قوانینی داره برای نظم بهتر
چون ما نمیخوایم حرف بزن بشه مثل پیجای فیسبوک که روزی 100 تا پست از بقیه اینترنت کپی کنن و زیرشم یه "دکتر شریعتی" یا "کوروش کبیر" بنویسن و قسم بدن که لایک کنید

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

به فرض که بشه ، همین که کسی نمی تونه توش تو هر صفحه بیشتر از یه پست بده و تو هر روز بیشتر از 5 پست بده ، جلوی این چیزا رو می گیره دیگه !

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

حتی یکیشم زیاده

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

سخت گیری دارید می کنید !
یه تاپیکیه که تحت این عنوان گذاشته شده که ملت بیان حرف دلشونو بزنن دیگه !

• لایک

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

دقیقا "ملت حرف دلشونو بزنن"
کپی پیست حرف خود طرف نیست، حرف یکی دیگست که آقای X میبینه خوشگله و 8-> میشه و میزاره تو حرف بزن
ما اینا رو مخالفیم

اما الانم اگه مثلا خودت پستی نوشتی و یک بیت شعر یا یک خط نوشته در رابطه با اون هست، میتونی به راحتی در لابلای پستت بزاری و این مشکلی نداره

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

حرف دلش راجع به اون متن یا هرچیزه دیگه (منظورم اون کپی پیسته هست ) !

فک کنم نیلوفر میخواد که کپی پیست کنیم و نظر خودمون و در واقع حرف دلمون رو راجع بهش بدیم !

ویرایش : نیلوفر یه چی دیگه میخواد :D

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

نه !
هیچ کدوم !
من دارم می گم مثلا حرف دل من اینه :
" ای چشم سخنگوی تو بشنو ز نگاهم
دارم سخنی با تو و گفتن نتوانم"

من همین یه بیت رو بذارم ، با اینکه حرفمه ، باید پاک شه ؟!

• لایک

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

:-? اون موارد رو نمیشه نظری داد، چون یک چیز ثابت نیست
مثلا ممکنه یکی بنویسه
متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست متن کپی پیست
"قشنگ بود" یا "راست میگه" یا "حرف دلمو زد" خب این عملا کپی پیسته
ولی یکی پست خودشو مینویسه، بخشیش در ارتباط با حسیه که از یک متن یا شعر گرفته،اون تیکه رو هم میزاره و اشاره ای بهش می کنه
این مانعی نداره

به نقل از نیـلوفر :
نه !
هیچ کدوم !
من دارم می گم مثلا حرف دل من اینه :
" ای چشم سخنگوی تو بشنو ز نگاهم
دارم سخنی با تو و گفتن نتوانم"

من همین یه بیت رو بذارم ، با اینکه حرفمه ، باید پاک شه ؟!
بهله، پاک میشه :-"
تو متن ازش استفاده کن، بلامانعه

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

می دانم ای فرزند من !
دلیل ؟!

(من حتی فک می کنم اینکه یه نفر 500 باز بنویسه ( این متن کپی پیست نیست ) به خاطر ایده جالبش نباید پاک شه . یعنی اصلا دلیلی نداره که پاک شه . )

یعنی مثلا من اگه به جای اون شعره بگم : "آه ! ای چشمانی که سخن می گویی ! از نگاه من بشنو ! حرف هایی با تو دارم و نمی توانم بگویم ! " پاک نمی شد ؟!
یا مثلا به جای اینکه بگم "شریعتی میگه : ... " ، بگم " بابام میگه : ... " عب نداره ؟!

• شروع کننده موضوع

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به عنوان مدير سابقي كه بيشترين انتقادا سر قضيه قوانين جديد بهش شد ميخوام يه بغضي كه توئه گلومه رو اينجا مطرح كنم

اول از همه اينكه قوانين جديد بسيار تاييد ميشه و همين طور نحوه بيانش

من از تمامي كساني كه قوانين به ظاهر سفت و سخت من رو زير سوال بردن و اون همه به من توهين كردن چه در همين تاپيك و چه در پيغام خصوصي و مسنجر و جاهاي ديگه يك سوال دارم

قوانين حاضر كه باهاش اين طوري موافقت ميشه چه تفاوتي دقيقا چه تفاوتي با ٢ ماه قبل داره؟

جز قانون تعداد پست در روز كه هنوز هم به شخصه با ٣ پست در روز موافق ترم علي رقم سختي هايي كه در مديريتش داشت اينكه بشيني هر روز تمام پست ها رو بخوني تعدادش رو براي خودت بشماري و مديريت كني به قول علي جوري ميشد كه با همبرگر خودت حرف ميزدي!

و همچنين بيان خاطرات كه به گونه اي ديگه الان جلوش گرفته شده

بند هاي قوانين وضع شده در اون زمان به اين شرح بودن:

+ نقل قول از پست هاى ديگران و پست هايى در جواب پست هاى ديگر ممنوع مى باشد

+ مطالب كپى پيست كامل به هر نوع و منظورى ممنوع مى باشد در صورت استفاده براى شرح بهتر حرف هايتان مانعى ندارد

+ بيان خاطرات و اتفاقات معمول روزانه در حرف بزن ممنوع مي باشد تنها در صورتى پاك يا اصلاح خواهند شد كه به معناى واقعى كلمه "خاطره" باشند و بيان اتفاقات روزانه براى بيان احساسات شما مانعى ندارد. (قانوني كه وجودش نياز بود و همگاني دربارش تصميم گرفته شد)

+ نام بردن از اشخاص حقيقى و حقوقى در صورت بدگويى به هر نحوى، ناسزا تحقير تشويش اذهان عمومى، ممنوع مى باشد.

+ پست هايى كه از ارزش خاصى برخوردار نيستند"واي آواتارمو" "امضامو نگا كن" و از اين قبيل ممنوع مى باشد

+ راه انداختن جو در رابطه با افرد و اتفاقات سايت به هر نحوى ممنوع مي باشد.

+ پست هاىي كه داراى صرفا عكس مى باشند ممنوع مى باشد در صورت استفاده از عكس براى بيان بهتر نوشته هايتان مانعى وجود ندارد همين طور عكس هايتان را به صورت پيوست قرار دهيد. (اون زمان چيزي به نام پيوست بود كه بعد كه حذف شد گذاشتن عكس در سايز كوچك هم مانعي نداشت)

من كلا آدمي نيستم كه بخوام انتقام بگيرم يا سوسه بيام سر موضوعاتي كه يه روزي اتفاق افتاده

فقط ميخواستم يكم خودم رو سبك كنم ميخواستم بخشي از اون بغضا رو آروم كنم

همين :)

پ.ن: آدميه ديگه يه وقتا از بعضي چيزا دلش ميگيره شما به دل نگيرين :دي

پ.ن ٢: من دنبال جواب نيستم لازم نيست بحث تاپيك رو به اين سمت منحرف كنين فقط براي دل خودم نوشتم

پ.ن ٣: مرديتو/ خانوميتو ميرسونه اگه پاك نكني :دي

• شروع کننده موضوع

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

در جواب نيلوفر:

ببين قانون كپي پيست واقعا لازمه

شايد تو و عده اي استفاده درست از اين قضيه كپي پيست كنين

ولي واقعا عده زيادي هستن كه كه اگه اين قانون نباشه سو استفاده كنن

مثلا بيان يك جوك يك جمله فيلسوفانه و يا يك متن بلند كه كپي پيسته

براي جلوگيري از اين موارد نياز به وضع قوانين كلي هست

و اينكه مطمئن باش مديران آدمن درك دارن ميفهمن روبات نيستن كه كد نويسي شده باشن :دي

بعضي وقت ها ميشه قوانين رو از كنارشون گذشت بدون اينكه مشكلي پيش بياد

مطمئن باش مشكلي پيش نمياد

• لایک
امتیازات: dorna
بالا