• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

افسردگی

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه
پاسخ : افسردگی

به نقل از اخوی! :
بسم الرب الشهدا والصدیقین
مسلما کم ترین کاربردش افسردگی هست شما به چیزی بیشتر از تغییر احساساتتون دست پیدا می کنید.
لازم هم نیست حتما پیش کسی برید با یک کتاب خود هیپنوتیزم که در بازار موجود است می توانید خودتان را هیپنوتیزم کنید.
شما با خودهیپنوتیزم عوامل اصلی ناراحتی در ضمیر نا خودآگاه شما که اصل شخصیت شما را تشکیل می دهد را اصلاح می کنید.
فقط کافی است ضمیر خودآگاه ضعیف شود و به خلسه روید و به خود تلقینی آن چیزهایی که مایلید به آن فکر کنید را جایگزین فکر های منفی کنید
از عبارات زمان حال استفاده کنید نه گذشته
مثلا نگویید من انسان موفقی می شوم
بگویید من انسان موفقی هستم
خودتان می دانید که دارید به خودتان عباراتی می گویید که واقعی نیستند ولی این ضمیر خودآگاه شماست که درست را از نادرست تشخیص می دهد.
ضمیر نا خودآگاه شما فاقد منطق است و پذیرنده هرگونه دستوراتی است که ضمیر خودآگاه به او می دهد
شما با ضعیف کردن ضمیر خودآگاه می توانید از سد منطقی آن گذشته اطلاعاتی که مایل هستید را به آن تلقین می کنید.
با تکرار این قضیه شما کم کم به آن شخصیتی که برای خود متصور شده اید خواهید رسید.

مثالش این است که وقتی از نیمه شب از خوب بیدار می شوید هنوز خوابی که داشتید می دیدید را واقعی می پندارید!
یا مثلا خیلی تشنه تان است و می خواهید یک لیوان آب بخورید و ذهنتان اینطور تصویر می سازد که الان یک لیوان آب بالای سرتان است ولی شما هرچه دست می برید خبری از لیوان نیست!

و مثال های دیگر از تجربیات خودتان
همه اینها مواردی غیر واقعی بودند که فرد در آن حالت به واقعی بودنشان ایمان دارد یعنی همان تلقین که گفتم
حالت خلسه هم چیز عجیب غریبی نیست همان حالت خواب و بیدار و تلقین پذیر است

یک تمرین ساده ،شما دراز بکشید با شمارش معکوس از 100 به یک به درون خود فرو روید وعمیق تر و عمیق تر شوید و همچنان که عمیق می شوید جملات تاثیر گذار خود را با احساس خوبی که دارید برای خودتان تکرار کنید.
وقتی هم که خواستید به حالت عادی برگردید همان شمارش را برعکس می کنید و از عمق به سطح می آیید.
همه این مراحل را در جایی آرام و با متانت انجام دهید و از شتابزدگی بپرهیزید.
عجله معنی ندارد!
این شد یه حرف حسابی!
امتحان میگکنیییییییییییم!
اگه نمردیمو جواب داد میاییم میگیم!!!

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

تنفس مون چه جوری بایدباشه ؟؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

آرام
جوری که با شمردن هم آهنگ باشه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

عاقا من همه پستها رو خوندم .
بیشترش مخاطبمون خودمون بودیم ک چیکار کنیم افسردگیمون بر طرف شه .

اما اگه کسی اومد پیشمون و چندین بار اصرار کرد ک افسردگی داره چیکار کنیم ؟

دلایلاشم اینان :
به خودم نمی رسم حتی دو هفته حمام نمی رم به ظاهرم نمی رسم
حوصله هیچ کاریو ندارم
انگیزه ای ندارم

خودم حس میکنم تلقینه و سعی کردم بهش بفهمونم ک افسردگی یک تلقینه و با تلقین نکردن درست میشه اما اصرار داشت که تلقین نیست و یک بیماریه..

چیکار باید کرد واقعن ؟

× من این تست اول تاپیکو شخصن قبول ندارم چون همش ناله و جنبه های منفی احساسات بود و خیلی گزینه هاش واقعن حتی احساس نزدیکی هم بهشون نداشتم .

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sadlove :
عاقا من همه پستها رو خوندم .
بیشترش مخاطبمون خودمون بودیم ک چیکار کنیم افسردگیمون بر طرف شه .

اما اگه کسی اومد پیشمون و چندین بار اصرار کرد ک افسردگی داره چیکار کنیم ؟

دلایلاشم اینان :
به خودم نمی رسم حتی دو هفته حمام نمی رم به ظاهرم نمی رسم
حوصله هیچ کاریو ندارم
انگیزه ای ندارم

خودم حس میکنم تلقینه و سعی کردم بهش بفهمونم ک افسردگی یک تلقینه و با تلقین نکردن درست میشه اما اصرار داشت که تلقین نیست و یک بیماریه..

چیکار باید کرد واقعن ؟

× من این تست اول تاپیکو شخصن قبول ندارم چون همش ناله و جنبه های منفی احساسات بود و خیلی گزینه هاش واقعن حتی احساس نزدیکی هم بهشون نداشتم .

خیلی ساده٬ راهنماییش کنین به یه روانشناس و اگه واقعاً افسرده نبودین تا حالا٬ بهش نگین درکت میکنم٬ یا تلقینه یا هر چیز دیگه ... . افسردگی یه بیماری جسمیه که علایم اش روحیه٬ بخاطر همون متاسفانه کسی جدی نمیگیرتش. سروتونین توی مغز کم ترشح میشه و طرف افسرده میشه٬ به همین سادگی. شاید بشه از افسردگی پیشگیری کرد٬ اما انتظار نداشته باشد آدمی که واقعاً افسرده ست با 2 تا دلداری و اینکه بگیم خوشحال باش مشکلش حل بشه.
معمولاً ترجیح داده میشه با ورزش٬ خواب منظم ٬ رژیم غذایی مناسب٬ استراحت و دور بودن از محیط های استرس زا و روانکاوی مشکل بیمار حل بشه٬ اما اگه روانشناس تشخیص بده که دارو لازمه٬ میتونه شخص رو برای تجویز دارو پیش روانپزشک هم بفرسته . قرص های ضد افسردگی هم خیلی رایجن.
البته اینم بگم که افسردگی حدود 9 تا علامت مشخص داره که بیمار باید حتماً 5 تاش رو داشته باشه تا بشه بهش گفت افسردگی. (اگه خواستین علائم رو هم میذارم).

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

دارو مصرف میکنه یه ساله اما بنظرم دارو اصن موثر نبوده بدتر هم میکنه :rolleyes:
محیط ک جوریه ک نمیشه استرس و اینا نباشه . اصن میشه تو این مملکت استرس نداشت خدایی !؟

اره بگیم اون علائمو . ممنون .

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sadlove :
دارو مصرف میکنه یه ساله اما بنظرم دارو اصن موثر نبوده بدتر هم میکنه :rolleyes:
محیط ک جوریه ک نمیشه استرس و اینا نباشه . اصن میشه تو این مملکت استرس نداشت خدایی !؟

اره بگیم اون علائمو . ممنون .
البته شما راست میگین٬ بعضی راهها توی ایران فقط فرمالیته هستن٬ مثلاً میگن آدم افسرده بهتره دو٬ سه هفته بره مسافرت و سعی کنه فقط لذت ببره٬ در حالی که اینجا مسافرت چیزی به جز بوق زدن و توی ترافیک موندن چیزی نداره ! تازه اگه طرف بتونه 3 هفته مرخصی بگیره !
اما داروهای ضد افسردگی میتونن تا یه مدت افسردگی رو بیشتر کنن به خاطر همین چندین نوع دارو برای افسردگی هست. عوارض این قرصا توی کوتاه مدت زیادن اما خب ارزشش رو داره که آدم دوزهای مختلف و داروهای مختلف رو امتحان کنه (تحت نظر دکتر) تا به زندگی عادیش برگرده٬ مگر اینکه قبول کنه اون افسردگی رو تحمل کنه !
افسردگی چندین نوع داره و بحث عمیقیه٬ اما این علائمی که نوشتم مال افسردگی عمده (Major Depression) هست :

1.عدم تمرکز٬ عدم یادآوری جزئیات و سختی تصمیم گیری
2.خستگی و انرژی کم (که با استراحت حل نمیشه).
3.احساس گناه٬ بی ارزشی ٬ پوچی و ناامیدی
4.احساس تنهایی و درماندگی و بدبینی
5.بی خوابی و سحر خیزی بیش از حد و یا پرخوابی
6.آزرده بودن٬ پرخاشگری ٬ بی قراری و بی حوصله بودن
7.اظهار بی علاقگی نسبت به فعالیتها٬ تفریحات و لذتهایی که قبلاً علایق فرد به حساب می امدن
8.کاهش شدید میل جنسی
9.خوردن بیش از حد یا بی میلی (و در نتیجه افزایش وزن یا کاهش وزن)
10.درد مداوم سر٬ شکم ٬ کمر و قفسه سینه و گرفتگی عضلات و مشکلات گوارشی که دلایل آنها براحتی مشخص نمیشه
11.غمگینی مداوم و دردناک و احساس اضطراب
12.فکرهای مربوط به خودکشی٬ گرایشات خودکشی و حتی اقدام به خودکشی.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از The Last Horseman :
اما داروهای ضد افسردگی میتونن تا یه مدت افسردگی رو بیشتر کنن

حقیقتا این مدلی نیست و دارو های ضد افسردگی افسردگی رو افزایش نمی دن در حقیقت این دارو ها 2-3 هفته اول مصرف بدون کاستن از افسردگی صرفا باعث افزایش انرژی و جنب و جوش فرد میشن و از اونجایی که فرد هنوز افسرده هست احتمال خودکشی رو در 2-3 هفته اول مصرف بالا می بره! به خاطر همین توصیه میشه که فرد اون اوایل تحت نظارت باشه!

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Stewie Griffin :
حقیقتا این مدلی نیست و دارو های ضد افسردگی افسردگی رو افزایش نمی دن در حقیقت این دارو ها 2-3 هفته اول مصرف بدون کاستن از افسردگی صرفا باعث افزایش انرژی و جنب و جوش فرد میشن و از اونجایی که فرد هنوز افسرده هست احتمال خودکشی رو در 2-3 هفته اول مصرف بالا می بره! به خاطر همین توصیه میشه که فرد اون اوایل تحت نظارت باشه!

حالا ممکنه اون دارویی که مد نظر شماست با اون دارویی که مد نظر منه فرق میکنه٬ اما فلوکسیتین (Prozac)که به عنوان رایج ترین و کم عوارض ترین قرص ضد افسردگی استفاده میشه توی عوارض جانبی ش مینویسه More Depression و این بخاطر به هم خوردن تعادل ترشح مواد شیمیایی توی مغزه و یه مدت طول میکشه تا مغز باهاش سازگار بشه.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از The Last Horseman :
حالا ممکنه اون دارویی که مد نظر شماست با اون دارویی که مد نظر منه فرق میکنه٬ اما فلوکسیتین (Prozac)که به عنوان رایج ترین و کم عوارض ترین قرص ضد افسردگی استفاده میشه توی عوارض جانبی ش مینویسه More Depression و این بخاطر به هم خوردن تعادل ترشح مواد شیمیایی توی مغزه و یه مدت طول میکشه تا مغز باهاش سازگار بشه.

نه اتفاقا منم منظورم SSRI ها بود که پروزاک از این خانوادس! دوباره هم چک کردم هم تو ویکی پدیا هم تو MedScape هیچ جا به عنوان Adverse Effects ننوشته افسردگی بیشتر! صرفا چیزی که وجود داره اینه :

Suicide warnings[edit]
The FDA findings resulted in a black box warning on SSRI and other antidepressant medications regarding the increased risk of suicidal behavior in patients younger than 24

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Stewie Griffin :
نه اتفاقا منم منظورم SSRI ها بود که پروزاک از این خانوادس! دوباره هم چک کردم هم تو ویکی پدیا هم تو MedScape هیچ جا به عنوان Adverse Effects ننوشته افسردگی بیشتر!
من الآن Webmd رو چک کردم دیدم شما درست میگین٬ احتمالاً من با یه داروی دیگه اشتباه گرفتم. پس همون که شما گفتین٬ افسردگی رو کم نمیکنه و یه سری مشکلات دیگه میاره توی 2-3 هفته ی اول.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

فلوکسیتین خیلی خفیف تر از این حرفهاست
فک نمیکنم مشکلی که میگین به وجود بیاره

بیشتر آلپرازولام اینا اینجورین :-ss
دیگه نمیدونم مال چه گروهین ولی افسردگیو بیشتر میکنن باعث میشن سر ادم سنگین شه یه وعضی |:

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از sadlove :
فلوکسیتین خیلی خفیف تر از این حرفهاست
فک نمیکنم مشکلی که میگین به وجود بیاره

بیشتر آلپرازولام اینا اینجورین :-ss
دیگه نمیدونم مال چه گروهین ولی افسردگیو بیشتر میکنن باعث میشن سر ادم سنگین شه یه وعضی |:

ربطی به خفیف بودن و اینا نداره مربوط به خانوادشون میشه!
زانکس تو 10 - 15 % موارد افسردگی جزء عوارضشه!
و از خانواده بنزودیازپام هاست که آرامش بخشه نه ضد افسردگی!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

فلوکستین برای کاهش افسردگیه آیا؟

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از نيلوفر ب. :
من الپروزولام ،ريسپريدون ميخورم براي ضد افسردگي پيش فوق تخصص رفتم

فلوك ستين براي كاهشه استرسه

فلوکستین ضد افسردگی ه. :-?

فلوکستین (Fluoxetine) یک داروی ضد افسردگی از گروه مهارکننده‌های بازجذب سروتونین است که استفاده از آن برای درمان افسردگی، اختلال وسواسی اجباری، اختلال هراس و پراشتهایی عصبی پذیرفته شده‌است.

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

فلوك ستين ضد افسردگيه :)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

فلوکسیتین وابستگی روانی میاره :| من ی مدت مدیدی خوردم ب اصرار مادرم(خیلیا میخورن نه صرفا افسرده ها..اصلا انگار اپیدمی شده)بعد دیدم واقعا بخورم نخورم فرقی نداره تو حالم :))خب تو همچین حالتی چرا بخوردش آدم؟

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از پوریا عابدی :
فلوکسیتین وابستگی روانی میاره :| من ی مدت مدیدی خوردم ب اصرار مادرم(خیلیا میخورن نه صرفا افسرده ها..اصلا انگار اپیدمی شده)بعد دیدم واقعا بخورم نخورم فرقی نداره تو حالم :))خب تو همچین حالتی چرا بخوردش آدم؟

بله بعد یه مدت اصن بخوری نخوری تغییری حس نمی کنه آدم. :/ بعد یه مدت دیگه اثر نداره.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از میـترا :
بله بعد یه مدت اصن بخوری نخوری تغییری حس نمی کنه آدم. :/ بعد یه مدت دیگه اثر نداره.

همون اول هم اثری نداره زیاد : - تجربه

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از sadlove :
همون اول هم اثری نداره زیاد : - تجربه

بیشتر برای افسردگیِ خفیف واسه نوجوونا استفاده می‌شه. که تو یه مدت کوتاه اثرش رو بذاره. واسه افسردگیِ شدید تاثیری نداره اصن.

بالا