محفل متال بازها+راکرا

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از HIM :
:-? اون آهنگ snuff که معرفی کردی خوب بود انصافا /m\ ولی ... :-? نه ، در کل نمیتونم نظر مثبتی نسبت به اسلیپ نات داشته باشم! :D
تریویم؟ :-? آلبوم inwaves؟ :-? همون آلبومی که کاور آلبومش عکس یه کلاغ یا یه چیزی در همین راستا بود دیگه؟ :-? فک کنم گرفتم ولی گوش ندادم هنوز! :D

حالا فحش و این حرفا که طبیعیه ولی در مورد حرکات شنیع فک کنم تو یه کنسرتشون بود که یکی از اعضاشون میاد رو استیج و پشتشو میکنه به ملت و شلوراشو ... :-"
ولی هر کار بکنن تو حرکات شنیع به مرلین نمیرسن! :D کنسرتاش که ... :-" موزیک ویدئوهاش هم جدیدا خیلی ... :-" مثلا این موزیک ویدئوی جدیدش اصن ... ! :D
تو رو خدا نیگا 1 خط درباره ی مرلین صحبت کردیم همش شد :-" و :D
فک کنم ترکیدن یه بمبه کاورش.سیا سفیده
من والا تا حالا ندیدم تو کنسرت این کارو بکنن :D البته سر اجرای یه گروه دیگه corey کلا عریان (!) میاد تو.99% عریان بود البته :D.ولی کلا دارن ... زشته بگم، بیخیال.خودتون فهمیدین دیگه :D راستی هدفشون چیه ازین حرکت مثلا؟!خدایی یه سری حرکاتشون خیلی جوگیرانس.البته الان نسبت به 8،9 سال پیش خیلی پیش رفت کردن
آره اون ماریلین که ... :D ولی باحاله.دوستش می داریم.

به نقل از Bibak :
دوستان نظرتون درباره آهنگای this is a heavy metal و lowman متالیکا چیه ؟ ;;)
low man lyrics.یکی از آهنگای مورد علاقه ی من از متالیکا.ولی یکم الکی طولانیه.

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
فک کنم ترکیدن یه بمبه کاورش.سیا سفیده
من والا تا حالا ندیدم تو کنسرت این کارو بکنن :D البته سر اجرای یه گروه دیگه corey کلا عریان (!) میاد تو.99% عریان بود البته :D.ولی کلا دارن ... زشته بگم، بیخیال.خودتون فهمیدین دیگه :D راستی هدفشون چیه ازین حرکت مثلا؟!خدایی یه سری حرکاتشون خیلی جوگیرانس.البته الان نسبت به 8،9 سال پیش خیلی پیش رفت کردن
آره اون ماریلین که ... :D ولی باحاله.دوستش می داریم.
low man lyrics.یکی از آهنگای مورد علاقه ی من از متالیکا.ولی یکم الکی طولانیه.
آره اشتباه شد اون آلبوم In Flames - Sounds Of A Playground Fading بود که کاور آلبومش عکس کلاغ بود! :D

کنسرت لندن اجرای آهنگ Disasterpieces که فک کنم djشون این کار رو میکنه! تو youtube اینو سرچ کنی میاد Slipknot - Disasterpieces [CONCERT] London England part9of10
خب بابا منم اگه 10لیتر ویسکی بزنم برم رو استیج همین کارارو میکنم دیگه! :-??

• لایک
امتیازات: Dizzy

Masih-j

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

ازه منم اون کنسرتشونو دارم ... دفه اول که باز کردم زدم جلو بعد دقیقا همون صحنه اومد :-"
راستی دوستم یه گروه پراگرسیو متال معرفی کرد به نام Mastodon . کسی ازش چیزی گوش داده
و یه سوال ویژگی های این سبک progressive metal دقیقا چیه ؟
چون کارایی که تو این سبک هست و گروه هایی که توی این سبک فعالیت می کنند کارشون کاملا فرق داره Tool ، dream theater . همین mastodon و ...

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Masih-j :
ازه منم اون کنسرتشونو دارم ... دفه اول که باز کردم زدم جلو بعد دقیقا همون صحنه اومد :-"
راستی دوستم یه گروه پراگرسیو متال معرفی کرد به نام Mastodon . کسی ازش چیزی گوش داده
چون کارایی که تو این سبک هست و گروه هایی که توی این سبک فعالیت می کنند کارشون کاملا فرق داره Tool ، dream theater . همین mastodon و ...
البته تعریف دقیقا مشخصی نمیشه از یه سبک ارائه داد
اما همون طور که صفحه قبل گفتم یه سری ریف ها و گام ها خیلی تو سبک ها تاثیر میزارند + اشعار و موضوعات و استایل گروه
اما بعد از این ها میرسیم به ساختمان آهنگ
بطور استاندارد هر آهنگی ( معمولا ) یه intro در ابتدای آهنگ داره دو تا verse و دو تا chorus هم در وسط آهنگ ، یه outro هم در پایان
اما پراگرسیو این طوری نیست ! یعنی این قواعد رو رعایت نمیکنه ! خیلی ها میگن پراگرسیو سبک نیست و یه استایل خاص برای سبک های دیگه هست . . .
یا بهتر بخوام بگم این جوری باید بگم که مثلا سبک دث متال رو در نظر بگیر ، اگه دقت کنی خیلی با ملودیک دث متال تفاوت داره ! درسته ؟ ولی ملودیک خالی که نمیتونه خودش سبک باشه ! پراگرسیو هم همچین حالتی داره !
مثلا گروه opeth سبکش پراگرسیو دث متال هست !
ولی خوب در کل بخوایم بگیم اینه که پراگرسیو نوسانات زیادی داره
مثلا همین dream theater رو اگه دقت کنی خیلی از آهنگاش هی اوج میگیره ، یه دفعه فرود میاد ! دوباره عادی میشه بعدش اوج . . . ( بقول معروف سبک خر تو خری هست :Dو بخاطر همین هم طرفدار زیادی نداره ! )

sepehr.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز دوره چهارم المپیاد نانو

جدیدا با یکی اشنا شدم خییلی کاراش عالیه ....
Coldplay

البته آلترنیتیو راکه ،...
پیشنهاد می کنم حتمن کاراشو گوش بدین !

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

به نقل از dark-boy :
اما همون طور که صفحه قبل گفتم یه سری ریف ها و گام ها خیلی تو سبک ها تاثیر میزارند + اشعار و موضوعات و استایل گروه
بطور استاندارد هر آهنگی ( معمولا ) یه intro در ابتدای آهنگ داره دو تا verse و دو تا chorus هم در وسط آهنگ ، یه outro هم در پایان
اما پراگرسیو این طوری نیست ! یعنی این قواعد رو رعایت نمیکنه ! خیلی ها میگن پراگرسیو سبک نیست و یه استایل خاص برای سبک های دیگه هست . . .
یا بهتر بخوام بگم این جوری باید بگم که مثلا سبک دث متال رو در نظر بگیر ، اگه دقت کنی خیلی با ملودیک دث متال تفاوت داره ! درسته ؟ ولی ملودیک خالی که نمیتونه خودش سبک باشه ! پراگرسیو هم همچین حالتی داره !
مثلا همین dream theater رو اگه دقت کنی خیلی از آهنگاش هی اوج میگیره ، یه دفعه فرود میاد ! دوباره عادی میشه بعدش اوج . . . ( بقول معروف سبک خر تو خری هست :Dو بخاطر همین هم طرفدار زیادی نداره ! )

پراگرسیو خالی رو اونتوریکه شنیدم، همون پراگرسیو آلتره که بهش پراگرسیو میگن :-? نمیدونم تا چه حد درسته
البته کاور اصلیه کارای دیریم تئاتر روی هویه که زیاد باهاش ور میره واسه همین طرفدار زیادی نداره

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Masih-j :
Mastodon؟ :-? فک کنم جدیدن هم یه آلبوم منتشر کرده :-? اطلاعات زیادی از این گروه ندارم ولی اسمشو زیاد شنیدم! ^-^
به نقل از dark-boy :
تقریبا یه همچین سبکیه پراگرسیو! :-? یه سبک هنجار شکن محسوب میشه که معمولا از قاعده و قانون خاصی پیروی نمیکنه!
تا جایی که من میدونم پراگرسیو یه سبک مستقله و مثلا وقتی میگیم پراگرسیو دث ینی ترکیب سبک پراگرسیو و سبک دث
Steve vai و Pink floyd دو مثال مناسب برای Progressive rock و Dream theater و Symphony X هم دو مثال برای Progressive metal

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از HIM :
Mastodon؟ :-? فک کنم جدیدن هم یه آلبوم منتشر کرده :-? اطلاعات زیادی از این گروه ندارم ولی اسمشو زیاد شنیدم! ^-^تقریبا یه همچین سبکیه پراگرسیو! :-? یه سبک هنجار شکن محسوب میشه که معمولا از قاعده و قانون خاصی پیروی نمیکنه!
تا جایی که من میدونم پراگرسیو یه سبک مستقله و مثلا وقتی میگیم پراگرسیو دث ینی ترکیب سبک پراگرسیو و سبک دث
Steve vai و Pink floyd دو مثال مناسب برای Progressive rock و Dream theater و Symphony X هم دو مثال برای Progressive metal
همون طور که گفتم عقیده ها متفاوته !
یه سری میگن سبکه ، یه سری دیگه میگن استایله !
مطمئن باش یه دلیلی داره که سبک بودنش اینقدر زیر سوال رفته
مثلا بلک متال ممکنه بین ده تا 15 تا فاکتور برای تشخیص سبکش وجود داشته باشه ، ولی پراگرسیو نهایتا 3 یا 4 تا !
اگه دقت کنی صفاتی مثل آلترناتیو و پراگرسیو رو بیشتر به افرادی میدن که خودشون هم نمیدونن سبک موسیقیشون چیه !
مثل مرلین منسون یا گروه اسلیپ نات که از هر سبکی چندین آهنگ خونده احتمالا :))

• لایک
امتیازات: AmorE
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Masih-j :
الان یه کلیپ داشتم دیدم.march of fire ... خوشم نیومد.به نظرم شاخترین گروه این سبک همون symphony xه.کارای dream theater یکم نچسبه!البته endless sacrificeش یکی از آهنگای محبوب منه.opeth هم خوبه
به نقل از dark-boy :
مثلا بلک متال ممکنه بین ده تا 15 تا فاکتور برای تشخیص سبکش وجود داشته باشه ، ولی پراگرسیو نهایتا 3 یا 4 تا !
اگه دقت کنی صفاتی مثل آلترناتیو و پراگرسیو رو بیشتر به افرادی میدن که خودشون هم نمیدونن سبک موسیقیشون چیه !
اولا به خودت بخند :-" :D دوما اسلیپ نات سبکش کاملا مشخصه!سبک خودشو داره.new wave of american heavy metal که در واقع اسلیپ نات یکی از پیشگامای این سبک هست.البته فکر نکنم سبک باشه :-/ به نظرم میشه گفت اسلیپ نات تو حوضه ی extreme metal جا می گیره.
یکی از نکات مثبت اسلیپ نات،کوری تیلوره. یه جوری می خونه که قشنگ با شعر هماهنگه و قشنگ تحت تاثیر قرارت میده.وقتی میگه: "There’s something inside me that feels
Like Breathing in Sulfur…" قشنگ تو با تمام وجود احساسشو می فهمیو درک می کنی.کاری که به نظرم جیمز نمی کنه!من خودم معمولا با موسیقیه متالیکا و سولوهای کرک تحت تاثیر قرار می گیرم.نه خوندن جیمز.صدای جیمز خیلی خوبه،خیلیم خوب می خونه ولی احساس رو منتقل نمی کنه تو اکثر آهنگا.مثلا تو unnamed feeling دقیقا برعکسه.جیمز خوب می خونه ولی موسیقیش زیاد جالب نیست.می تونست خیلی بهتر باشه

ماریلینم که مشخصه industryه.من سبک دیگه ای نشنیدم ازش :-? مثلا چه آهنگی؟

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از تـــــــــــــــارا :
الان یه کلیپ داشتم دیدم.march of fire ... خوشم نیومد.به نظرم شاخترین گروه این سبک همون symphony xه.کارای dream theater یکم نچسبه!البته endless sacrificeش یکی از آهنگای محبوب منه.opeth هم خوبهاولا به خودت بخند :-" :D دوما اسلیپ نات سبکش کاملا مشخصه!سبک خودشو داره.new wave of american heavy metal که در واقع اسلیپ نات یکی از پیشگامای این سبک هست.البته فکر نکنم سبک باشه :-/ به نظرم میشه گفت اسلیپ نات تو حوضه ی extreme metal جا می گیره.
یکی از نکات مثبت اسلیپ نات،کوری تیلوره. یه جوری می خونه که قشنگ با شعر هماهنگه و قشنگ تحت تاثیر قرارت میده.وقتی میگه: "There’s something inside me that feels
Like Breathing in Sulfur…" قشنگ تو با تمام وجود احساسشو می فهمیو درک می کنی.کاری که به نظرم جیمز نمی کنه!من خودم معمولا با موسیقیه متالیکا و سولوهای کرک تحت تاثیر قرار می گیرم.نه خوندن جیمز.صدای جیمز خیلی خوبه،خیلیم خوب می خونه ولی احساس رو منتقل نمی کنه تو اکثر آهنگا.مثلا تو unnamed feeling دقیقا برعکسه.جیمز خوب می خونه ولی موسیقیش زیاد جالب نیست.می تونست خیلی بهتر باشه

ماریلینم که مشخصه industryه.من سبک دیگه ای نشنیدم ازش :-? مثلا چه آهنگی؟
اگه کوری و درامرش نبودن ، اسلیپ ناتو حتی از لینکین پارک هم پایین تر حساب میکردم ! واقعا آهنگاشون از نظر فنی بسیار ضعیفه و این ضعفشون رو با ظاهرشون میخوان جبران کنن ! اگه دقت کنی بیشتر طرفدارای اسلیپ نات خیال میکنن متال یعنی فقط همین گروه :)) یعنی این گره هواداراش بیشتر عوام مردم هستن . . .
این سبکی هم که گفتی شاید برازندشون باشه ;)) ;))
در مورد مرلین هم یه سرچ بزنی بد نیست

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از dark-boy :
ینی چی الان؟ ینی Steve vai نمیدونه سبکش چیه! :| این حرفی که زدی شاید ، شاید ، شاید در مورد آلترنتیو صدق کنه ولی در مورد پراگرسیو به هیچ وجه! [-(
بدون شک سبک مرلین همون Industrial Metalه و فک نمی کنم تا حالا سبکش تغییر زیادی کرده باشه! :-?
اسلیپ نات هم استایل های متفاوتی از 1-2تا سبک رو اجرا میکنه نه چندین سبک متفاوت رو! [-(

• لایک
امتیازات: Dizzy

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

بنا به ويكي پديا و سايت هاي موزيك ، اسليپ نات ، سبكش Nu metal هست . اصلا بهش مي گن King of Nu metal . استاد مانسون (جدي توي هاروارد استاد دانشگاهه ها !) هم كه Industrial metal مي خونه . اصلا توي ويكي پديا Industrial metal رو با مرلين مانسون تعريف كرده .

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

دوستان نظرتون راحع به Rob Zombie چیه ؟ :D

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

به نقل از James Hetfield :
بنا به ويكي پديا و سايت هاي موزيك ، اسليپ نات ، سبكش Nu metal هست . اصلا بهش مي گن King of Nu metal . استاد مانسون (جدي توي هاروارد استاد دانشگاهه ها !) هم كه Industrial metal مي خونه . اصلا توي ويكي پديا Industrial metal رو با مرلين مانسون تعريف كرده .

والا نو متالو از روی سبک کورن و لیمپ میشناسن، اسلیپ هیچ ربطی به این اقوام نداره! جدائه بحثش کلا! به خاطر نزدیکی کارای عجیب غریبش با این سبک بهش میگن نو متال ولی واقعا این نیست. حالا دیگه میگن کینگ نو متال دیگه یه چیز دیگست ( :D)، چون اصن سه تا گروه بودن که این سبکو اووردن: Korn و Limp Bizkit و Deftones اونم با ترکیب سولوهای هوی با یه بخشایی از آلترنیتیو. (کنسرت معرفیشم اوزی، کورنو لیمپو اوورد برای معرفی سبک)

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از DARKC0D3R :
دوستان نظرتون راحع به Rob Zombie چیه ؟ :D
از Rob Zombie فقط آلبوم 20th century masters-the millennium Collection رو دارم.
گرچه خاطره ی زیاد خوبی ازش ندارم :| ولی خوبه ، راضیم! /m\
تا جایی که میدونم Rob Zombie کارگردان سینما هم هست! :-? کارگردان مجموعه فیلم های هالووین! :-?
به نقل از M'eYo :
والا نو متالو از روی سبک کورن و لیمپ میشناسن، اسلیپ هیچ ربطی به این اقوام نداره! جدائه بحثش کلا! به خاطر نزدیکی کارای عجیب غریبش با این سبک بهش میگن نو متال ولی واقعا این نیست. حالا دیگه میگن کینگ نو متال دیگه یه چیز دیگست ( :D)، چون اصن سه تا گروه بودن که این سبکو اووردن: Korn و Limp Bizkit و Deftones اونم با ترکیب سولوهای هوی با یه بخشایی از آلترنیتیو. (کنسرت معرفیشم اوزی، کورنو لیمپو اوورد برای معرفی سبک)
صحبت از Limp Bizkit شد خواستم بپرسم بین Limp Bizkit و Linkin park (قدیم!) کدوم گروه رو ترجیح میدید؟ :-? عناصر موسیقی متال در کار کدام یک از این 2 گروه بیشتر حس میشه؟ :-?

• لایک

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

متال رو با سه گروه میشناسن :
metallica
megadeth
black sabbath
که بین اینا من بیشتر از همه عناصر متال رو توی متالیکا میبینم.

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از James Hetfield :
متال رو با سه گروه میشناسن :
metallica
megadeth
black sabbath
که بین اینا من بیشتر از همه عناصر متال رو توی متالیکا میبینم.
منظورم این بود بین Limp Bizkit و Linkin park کدوم گروه کاراش بیشتر به موسیقی متال نزدیکتره تا رپ؟

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

Linkin Prak کارای راک و متالش بیشتر به متال میخوره تا Limp
باز لینکین تو یه سری از آهنگاش رپ رو دخالت نداده اما لیمپ کلا قاطیه :D

MoC

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بوشهر

فك كنم lp قديم به متال نزديك تره،از limp bizkit خوشم نمياد،از البوم آخرشونم خوشم نيومد

سبك اسليپ ناتم قطعا تاثير گرفته از كورن بوده ولي تفاوتش اينه كه سرعتش بالا تره

قاعده كلي بيشتر آهنگا هم توو متال فك كنم اين طوري باشه:
verse,chours,verse,chours,breakdown,chours

• لایک

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از M'eYo :
Linkin Prak کارای راک و متالش بیشتر به متال میخوره تا Limp
باز لینکین تو یه سری از آهنگاش رپ رو دخالت نداده اما لیمپ کلا قاطیه :D
اگه از لحاظ وکال بررسی کنیم خب آره وکال Limp Bizkit کاملا با رپ اداره میشه ولی Linkin park به این شدت نیس. ولی از نظر موزیک کارای Limp Bizkit بیشتر به موسیقی متال نزدیک تره تا Linkin park! حتی سنگین ترین آهنگای Linkin park هم زیاد حس موسیقی متال رو نداره و فقط چستر سعی میکنه با جیغاش فضاهای خالی موزیک رو پر کنه و یه خشونت مصنوعی ایجاد کنه!
من وقتی Limp Bizkit گوش میدم با اینکه وکالش رپه محضه ولی کاملا حس میکنم آهنگی که دارم گوش میدم یه آهنگ متاله ولی در مورد Linkin park حتی آهنگ هایی که چستر به تنهایی میخونه هم همچین حسی در من ایجاد نمیکنه!
Linkin park خیلی سعی کرد که یه گروه متال باشه ولی نتونست به همین خاطر به مرور زمان کاراش سبکتر و سبکتر شد و رسید به جایی که امروز میبینیم!

• لایک
بالا