محفل متال بازها+راکرا

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از James Hetfield :
من كه بعد از گوش كردن چند تا از آهنگاي آلبوم جديد متاليكا افسردگي گرفتم ! اصلا خيلي بعيد بود از متاليكا چنين آلبومي بده . كلا امسال سال خوبي براي راك ومتال نبوده گويا !

بیشتر سال شکوفایی بوده، استارت سبکای جدید خورده و کارای جدیدی تو متال بیرون اومده، ولی خوب نوپائه به نسبت.

به نقل از HIM :
اِ ... اِ ... Anthrax دیگه چرا؟؟؟ :O
این آلبوم جدید Anthrax که خوب بود بابا! /m\
Megadeth هم درسته زیاد جالب نبود ولی اونقدرا هم بد نبود که! بود؟ :-?
ولی Anathema و Metallica خب آره انصافا فاجعه بود. :-<

در حال حاضر همه ی امید ها به lamb of godه [-o<

راستی کسی از slayer خبری نداره؟!؟ :-?

خوب بود، ولی اونطوری که باید میبود نبود! منظورم این بودش :D

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

یه آهنگ آنرلیز دیگه هم از آلبوم Beyond magneticه metallica منتشر شد به نام Just A Bullet Away! /m\
و metallica نادم و پشیمان! :-[
اینم لینک مستقیم دانلود: http://1.papa-music.com/?file_id=377 :D

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

بچه ها به قانون جاذبه اعتقاد دارین ؟ :D
چند وقت پیش متوجه شدم بغل دستیم تو شرکت ، بیسیست و شاگرد بابک ریاحی پور بوده ! خودش هم بند متال داشته یه زمانی ! ( ولی الان دیگه متاهل شده مثل این که بیخیال قضیه شده :D )
جاتون خالی ، دیسکوگرافی تمام گروه ها رو هم داره :-"
دنبال هارد میگردم ، بدم بهش واسم کپی کنه 8->
هر چند که دیگه از شرکت اومدم بیرون :D
راستی برای سبک های متال یه سر به این جا بزنید ، به طور مثال اینا برای دث متال هست
http://www.guitarmasterclass.net/search/Death%20Metal/

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از dark-boy :
بچه ها به قانون جاذبه اعتقاد دارین ؟ :D
چند وقت پیش متوجه شدم بغل دستیم تو شرکت ، بیسیست و شاگرد بابک ریاحی پور بوده ! خودش هم بند متال داشته یه زمانی ! ( ولی الان دیگه متاهل شده مثل این که بیخیال قضیه شده :D )
جاتون خالی ، دیسکوگرافی تمام گروه ها رو هم داره :-"
دنبال هارد میگردم ، بدم بهش واسم کپی کنه 8->
هر چند که دیگه از شرکت اومدم بیرون :D
راستی برای سبک های متال یه سر به این جا بزنید ، به طور مثال اینا برای دث متال هست
http://www.guitarmasterclass.net/search/Death%20Metal/
چه سعادتی! /m\
میدونستی که بابک ریاحی پور قبلا شوهر مهتاب کرامتی بوده که بعد از این که از مهتاب کرامتی طلاق میگیره با یکی دیگه ازدواج میکنه که تا جایی که من میدونم الان از زن دومش هم طلاق گرفته! در کل اعتقاد عجیبی به طلاق داره! :-" چند باری هم به استاد من پیشنهاد کرده بود زنشو طلاق بده! :D حالا این بنده خدا هم جوری که تو گفتی به خاطر متاهل بودنش بیخیال قضیه شده! ;)) عاقبت شاگردی که به حرف استادش گوش نده! :-"

بابته معرفی سایت هم ممنون! /m\

MR.ARSHIA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
SH.SOLTANI
شهر
كرج
دانشگاه
؟؟

يادش بخير جوون بوديم متاليكا ته بند بود.كليف برتون بيس ميز اوووه!خدا بيامرزش...
بعد ديو موستين اومد،دوباره متاليكا شاخ شد،پررو بازي در آورد اخراجش كردن
الان هم كه فقط جيمز مونده و حوضش..... :D

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
چه سعادتی! /m\
میدونستی که بابک ریاحی پور قبلا شوهر مهتاب کرامتی بوده که بعد از این که از مهتاب کرامتی طلاق میگیره با یکی دیگه ازدواج میکنه که تا جایی که من میدونم الان از زن دومش هم طلاق گرفته! در کل اعتقاد عجیبی به طلاق داره! :-" چند باری هم به استاد من پیشنهاد کرده بود زنشو طلاق بده! :D حالا این بنده خدا هم جوری که تو گفتی به خاطر متاهل بودنش بیخیال قضیه شده! ;)) عاقبت شاگردی که به حرف استادش گوش نده! :-"

بابته معرفی سایت هم ممنون! /m\
این بحثای خاله زنکی چیه آخه؟ :))

چرا این جا یکی نیست هم سلیقه ی من؟؟ افسرده شدم خب.اسلیپ نات به درک.ینی کسی تیریومم دوس نداره؟! :-s

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :

چرا این جا یکی نیست هم سلیقه ی من؟؟ افسرده شدم خب.اسلیپ نات به درک.ینی کسی تیریومم دوس نداره؟! :-s
حالا تیریوم یه چیزی! :-? :D
در مورد اسلیپ ناتم من فقط از پوسترا و والپیپراشون خوشم میاد! ^-^ اگه مایلی میتونیم در این مورد بحث کنیم! :-"

خبر فوری:
متالیکا 2 آهنگ آنرلیز دیگه از آلبوم Beyond magnetic رو هم منتشر کرد! :|
زندگیه واسه ما درس کرده این متالیکا؟ :-w شب دور هم جمع میشن یه آهنگ میبندن فردا صبح منتشر میکنن! :|

• لایک
امتیازات: Dizzy

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

من هم اكثر آهنگاي Slipknot رو دوست دارم . ماسك اون يارو رو كه رو سرش تيغ در اومده هم دوست دارم. كلا گروه متفاوتيه ولي به طرز وحشتناكي بد دهنه !

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

به نقل از HIM :
زندگیه واسه ما درس کرده این متالیکا؟ :-w شب دور هم جمع میشن یه آهنگ میبندن فردا صبح منتشر میکنن! :|
بابا من حاضرم ورژن هاي حموم Metallica رو هم بشنوم ! فقط متاليكا باشه ، آهنگش مهم نيست !

• لایک
امتیازات: AmorE

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

تیزر تبلیغاتی از 10 تا آهنگ آلبوم 9 تاشو واسه تبلیغ اینا بیرون میدن نظر مردم برگرده :))

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
حالا تیریوم یه چیزی! :-? :D
در مورد اسلیپ ناتم من فقط از پوسترا و والپیپراشون خوشم میاد! ^-^ اگه مایلی میتونیم در این مورد بحث کنیم! :-"
خب چرا انقد منزجرین؟ :D
مثلا آهنگ circle یا dead memories یا sulfur یا before i forget یا duality یا purity و ...
شعراش خیلی خداس /m\ البته بعد از آناتما.pull under 2000 meters a second شعرش محشره به نظرم
تریویم inwavesش خوب بود به نظرم تو آلبومای امسال.کلا خوب داره پیش میره.من که راضیم ازش
به نقل از James Hetfield :
من هم اكثر آهنگاي Slipknot رو دوست دارم . ماسك اون يارو رو كه رو سرش تيغ در اومده هم دوست دارم. كلا گروه متفاوتيه ولي به طرز وحشتناكي بد دهنه !
من ماسک اون دماغ درازه رو دوس دارم :D .کلا در تولید ماسک خیلی پیشرفت کردن.اون اولیا خیلی ضایه بود.
جدا از بددهنی خیلی حرکات شنیعی (!) هم درمیارن سر کنسرتا :D یه مستند دارم ازشون.با اون یارو که ماسکش شبیه دلقکه مصاحبه می کرد پرسید حاضری بچتو ببری سر کنسرتاتون؟ (یا یه همچین چیزی) گفت نه! :D
اسم مستندش voliminal nineه.کلا دوربین مخفیه و دعواهای طرفدارا بعد کنسرتا و کنسرتا رو نشون میده و با 9تاشونم مصاحبه می کنه.

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

خب چرا انقد منزجرین؟ :D
مثلا آهنگ circle یا dead memories یا sulfur یا before i forget یا duality یا purity و ...
شعراش خیلی خداس /m\ البته بعد از آناتما.pull under 2000 meters a second شعرش محشره به نظرم
تریویم inwavesش خوب بود به نظرم تو آلبومای امسال.کلا خوب داره پیش میره.من که راضیم ازشمن ماسک اون دماغ درازه رو دوس دارم :D .کلا در تولید ماسک خیلی پیشرفت کردن.اون اولیا خیلی ضایه بود.
جدا از بددهنی خیلی حرکات شنیعی (!) هم درمیارن سر کنسرتا :D یه مستند دارم ازشون.با اون یارو که ماسکش شبیه دلقکه مصاحبه می کرد پرسید حاضری بچتو ببری سر کنسرتاتون؟ (یا یه همچین چیزی) گفت نه! :D
اسم مستندش voliminal nineه.کلا دوربین مخفیه و دعواهای طرفدارا بعد کنسرتا و کنسرتا رو نشون میده و با 9تاشونم مصاحبه می کنه.
:-? اون آهنگ snuff که معرفی کردی خوب بود انصافا /m\ ولی ... :-? نه ، در کل نمیتونم نظر مثبتی نسبت به اسلیپ نات داشته باشم! :D
تریویم؟ :-? آلبوم inwaves؟ :-? همون آلبومی که کاور آلبومش عکس یه کلاغ یا یه چیزی در همین راستا بود دیگه؟ :-? فک کنم گرفتم ولی گوش ندادم هنوز! :D

حالا فحش و این حرفا که طبیعیه ولی در مورد حرکات شنیع فک کنم تو یه کنسرتشون بود که یکی از اعضاشون میاد رو استیج و پشتشو میکنه به ملت و شلوراشو ... :-"
ولی هر کار بکنن تو حرکات شنیع به مرلین نمیرسن! :D کنسرتاش که ... :-" موزیک ویدئوهاش هم جدیدا خیلی ... :-" مثلا این موزیک ویدئوی جدیدش اصن ... ! :D
تو رو خدا نیگا 1 خط درباره ی مرلین صحبت کردیم همش شد :-" و :D

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

بچه ها ، این جانب آلبوم Relentless Reckless Forever رو بهترین آلبوم امسال انتخاب میکنم !
اگه موافقید که هیچی ، اگه نیستید لطفا دلیل بیارید :D

• لایک

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از dark-boy :
بچه ها ، این جانب آلبوم Relentless Reckless Forever رو بهترین آلبوم امسال انتخاب میکنم !
اگه موافقید که هیچی ، اگه نیستید لطفا دلیل بیارید :D
واسه کدوم گروه؟ :-?

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از HIM :
واسه کدوم گروه؟ :-?
cob
children of bodom

ولی از نظر من بهترین آهنگ امسال ، آهنگ no gods no masters آرچ انمی بود :-"

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از dark-boy :
cob
children of bodom

ولی از نظر من بهترین آهنگ امسال ، آهنگ no gods no masters آرچ انمی بود :-"
آره خب cob هم خوب بود ولی نه بهترین! :-?

no gods no masters رو خوب اومدی! /m\
آلبوم arch enemy تعریفی نداشت و واقعا نسبت به آلبومای قبلیشون ضعیف بود ولی این آهنگ no gods no masters ... x:

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

خوب به چه دلیل بهترین نبود ؟!!!!
اگه آلبوم دیگه ایی مد نظرت هست که احساس میکنی از اینا بهتره معرفی کن تا یه بررسی کنیم با هم

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از dark-boy :
خوب به چه دلیل بهترین نبود ؟!!!!
اگه آلبوم دیگه ایی مد نظرت هست که احساس میکنی از اینا بهتره معرفی کن تا یه بررسی کنیم با هم
قبلا هم گفتم به نظر من آلبوم fallenه burzum بهترین آلبوم سال بود. اگه نمیگم آلبوم cob یا arch enemy بهترین آلبوم سال بود به این دلیله که تو سبکی که این گروه ها کار میکنن آلبوم بهتر از اینا هم بوده در گذشته و حتی آلبوم های قبلی خودشون هم بهتر از این حرفا بوده! ولی آلبوم fallenه burzum اگه نگیم بی نظیر حداقل یه آلبوم کم نظیر تو سبک خودش بود! /m\
البته شاید از هر 10 نفر فقط یه نفر این آلبوم رو به عنوان بهترین آلبوم سال انتخاب کنه که دلیلشم اینه که اساسن بلک متال سبک جذابی نیس برا خیلیا!
در ضمن اگه آلبوم burzum رو هم در نظر نگیریم به نظر من بعدش machine head بهترین گزینه برای بهترین آلبومه ساله نه cob!
آلبوم cob از آلبوم arch enemy بهتر بود به نظر من! :-?
تو این آلبوم cob آهنگ Roundtrip To Hell And Back خوب بود انصافا! /m\

در هر صورت این نظر من بود لزومی نداره حتما نظر من نظر درستی باشه! من برا اینجور انتخابا سوابق اون گروه و سوابق سبکش رو هم در نظر میگیرم حالا ممکنه یه نفر دیگه برای خودش یه معیار های دیگه ای داشته باشه!

• لایک

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

دوستان نظرتون درباره آهنگای this is a heavy metal و lowman متالیکا چیه ؟ ;;)

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

2011 , 13 Dec دهمین سالگرد درگذشت Charles Michael "Chuck" Schuldiner گیتاریست و خواننده ی گروه Death.
سال‌های نخست

چاک زادهٔ ۱۳ مه ۱۹۶۷ در لانگ آیلند نیویورک است. پدرش یهودی و اتریشی تبار و مادرش از جنوب آمریکا و پیوستگان به آیین یهودیت بود. والدین چاک هردو آموزگار بودند. یک سال پس از تولد چاک، خانوادهٔ شولدینر به فلوریدا نقل مکان کردند. او یک برادر بزرگتر با نام فرانک و یک خواهر بزرگتر با نام بثان داشت.

چاک نواختن گیتار را در سن ۹ سالگی شروع کرد. در پی مرگ فرانک در ۱۶ سالگی، والدین چاک برای اینکه آن حادثه را فراموش کند برایش یک گیتار خریدند. او مدتی به فراگیری گیتار و نواختن آهنگ‌هایی مثل «مری یک بره کوچولو داشت» پرداخت که زیاد مطابق سلیقه‌اش نبود و بیشتر اوقات تمرین‌هایش را کنار می‌گذاشت. مدتی بعد والدین چاک برایش یک گیتار الکتریک خریدند که او با اشتیاق فراوان و بدون وقفه آموختن آن را شروع کرد. شولدینر تمام وقتش را در تعطیلات آخر هفته به تمرین گیتار در گاراژ منزل‌شان یا در اتاقش می‌گذراند و زمانی که فصل مدرسه بود این تمرین‌ها به ۳ ساعت در روز کاهش پیدا می‌کرد.

هنرمندانی مانند آیرن میدن، کیس، بیلی آیدل و ... برای چاک الهام‌بخش بودند. او آشکارا تحت تاثیر جریان موسیقی موج نوی هوی متال بریتانیا قرار گرفت و گروه‌های شاخص آن سبک بیشتر مورد علاقه‌اش بودند. همچنین تاثیر هنرمندانی چون اسلیر، مرسی‌فول فیت، پوزسد، کینگ دایموند و متالیکا بر چاک و نوع موسیقی که در گروه دث ارائه داد قابل توجه است. در یک‌دوره چاک به پراگرسیو متال و گروه‌هایی مثل واچ‌تاور و کویینزرایش گرایش پیدا کرد. به گفتهٔ جین شولدینر (مادر چاک) او به همهٔ سبک‌های موسیقی بجز کانتری و رپ علاقه داشت .

زندگی حرفه‌ای

چاک در سال ۱۹۸۳ گروه دث را با نام اولیهٔ منتس در فلوریدا تاسیس کرد. گروه تشکیل شده از چاک به‌عنوان لید گیتاریست، ریک راز (ریتم گیتاریست) و کم لی (خواننده و درامر) بود. او در ژانویهٔ سال ۱۹۸۶ به تورنتو رفت و در یک دورهٔ کوتاه به عنوان گیتاریست با گروه دث متال کانادایی اسلاوتر همکاری کرد. اما بعد از مدتی به آمریکا بازگشت و به‌صورت جدی فعالیت‌اش را روی دث متمرکز کرد.

از گروه دث بین سال‌های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۰ سه آلبوم منتشر شد که با تغییرات متعدد در ترکیب اعضای گروه همراه بود. این تغییرها که به خاطر کمال‌گرایی چاک در موسیقی بود بالاخره باعث شد او به تنهایی و بدون همکاری اعضای پیشین، کار بر روی آلبوم چهارم گروه را شروع کند. آلبوم انسانی که در سال ۱۹۹۱ منتشر شد به‌عنوان یکی از بهترین آثار دث شناخته می‌شود و چاک در آن آلبوم تکنیک منحصربه‌فردش در نوازندگی را به رخ کشید. آلبوم انسانی در ایالات متحده با اقبال عمومی نسبی مواجه شد و مجلهٔ جهان گیتار در بین ۱۰۰ آلبوم گیتار برتر همهٔ دوران رتبهٔ ۸۲ را به آن اختصاص داد.

چاک در سال ۱۹۹۴ به پروژهٔ وودوکالت پیوست و در ضبط آلبوم ماشین کشتار مسیح با آن‌ها همکاری کرد. او با نام گروه دث ۳ آلبوم دیگر در فاصلهٔ سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸ منتشر کرد و بالاخره فعالیت گروه دث را متوقف کرد و گروه جدیدی به‌نام کنترل دیناید را تشکیل داد. از کنترل دیناید تنها یک آلبوم با نام هنر شکنندهٔ هستی در سال ۱۹۹۹ منتشر شد.

بیماری سرطان و مرگ

در ماه مه ۱۹۹۹ و در روز تولد چاک، طی یک‌سری آزمایش پزشکی به او اطلاع داده شد که به سرطان مغز(یک نوع تومور مغزی) مبتلا شده است. در پی این اتفاق فعالیت کنترل دناید متوقف شد و چاک سعی کرد به هر طریقی شده بیماری‌اش را درمان کند. با وجود مشکلات مالی خانوادهٔ شولدینر، بالاخره با همیاری دست‌اندرکاران صنعت موسیقی متال و هواداران هزینهٔ ۷۰۰۰۰ هزار دلاری درمان چاک تامین شد و عمل جراحی هم با موفقیت انجام شد.

پس از بهبودی، چاک مجددا به استودیو بازگشت و همکاری‌اش با کنترل دناید را از سر گرفت. دو سال بعد و در ماه مه ۲۰۰۱ نشانه‌های بیماری دوباره در مغز چاک پدیدار شدند. با درخواست کمک از سوی خانوادهٔ شولدینر، دوباره دست‌اندرکاران موسیقی برای نجات جان چاک به یاری آن‌ها شتافتند. رد هات چیلی پپرز، کورن، اسلیپ‌نات و کیدراک از گروه‌هایی بودند که در تابستان ۲۰۰۱ تلاش کردند با اطلاع‌رسانی عمومی هزینه‌های سنگین درمان چاک را فراهم کنند. این حرکت از سوی ام‌تی‌وی پوشش داده شد.

پس از انجام عمل جراحی یک روش درمان با نوعی مخدر برای چاک تجویز شد تا او کاملا بهبودی یابد. تاثیر این روش درمان بر روی چاک ناخوشایند بود و به کاهش قوای جسمانی او منجر شد. در اواخر اکتبر همان سال چاک به ذات‌الریه مبتلا شد و بالاخره در بعدازظهر ۱۳ دسامبر سال ۲۰۰۱ چشم از جهان فروبست.

(‌برگرفته از وبسایت ویکیپدیا فارسی)

منابع

کتاب اشعار چاک شلداینر ترجمه مهیار دین
وبسایت رسمی چاک شولدینر

روحش شاد و یادش گرامی /m\

• لایک
بالا