• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
درود :D

آقا ازون جا که بحثای ماها خیلی پ.خ ای و چتی شده ، یکی از بچه ها پیشنهاد کرد تاپیک بزنیم که همه از بحثا استفاده کنن

بحثای این تاپیک پیرامون سبکای مختلف، گروهای مختلف (ترجیحا به جز گروهای بلک)، آهنگ ها، لیریک ها ، اخبار و ... در ژانر متال و راک خواهد بود

تاکید می کنم که به هیچ وجه لینک دانلود آهنگ نذارید. کسی لینک خواست، تو پ.خ
مطلب کپی- پیست هم نذارید

پیشاپیش ممنون از همه شرکت کنندگان در این تاپیک :D

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

خیلی ممنون از این حرکت خدا پسندانه!
واقعا نیاز به همچین تاپیکی حس میشد. خدا رو شکر که بالا خره با این موضوع موافقت شد.
به نقل از تـــــــــــــــارا :
بحثای این تاپیک پیرامون سبکای مختلف، گروهای مختلف (ترجیحا به جز گروهای بلک)، آهنگ ها، لیریک ها ، اخبار و ... در ژانر متال و راک خواهد بود
یعنی اگه درباره ی بلک متال بحث بشه سوسک میشیم میچسبیم به سقف!؟
البته همینش هم از سرمون زیاده!

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
یعنی اگه درباره ی بلک متال بحث بشه سوسک میشیم میچسبیم به سقف!؟
البته همینش هم از سرمون زیاده!

الان تو باید بچسبی به سقف.چه معنی داره عکس بارزام گذاشتی اصن؟؟!!
آخه گویا بقیه فکر می کنن بلک متال رابطه مستقیم با شیطان پرستی (!) داره!!دیگه گفتم بیخیال بحث راجع به اون شیم

البته همین جوری میشه راجبش بحث کرد ولی به نظرم سمت لیریکاش نریم بهتره ... :-?

خیلی سعی کردم از بلک خوشم بیاد ولی به شدت صدای خواننده رو اعصابمه.غیر از دیمو و کریدل بقیه ... :rolleyes:

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Fade To Black :
من میگم یکی درباره ی متال یه توضیح مختصری بده چون الان اکثرآ متال رو با جیغ و یه چیزی تو مایه های اسکیپ نات میشناسن در صورتی که اینجوری نیست
متال شکلی تغییر یافته از راک هست یعنی یه جورایی مادر موسیقیه متال راک هست که باز خود راک هم برگرفته از موسیقیه بلوز هست.(بلوز مادربزرگه متال هست!) یکی از بزرگترین چهره های موسیقیه متال اوزی اوزبورن هست که خیلی ها به عنوان پدر هوی متال میشناسنش. متال شاخه های مختلفی داره مثل : Alt.Metal , Death Metal , Doom metal , Gothic metal , Heavy metal , Industrial metal , Nu metal , Power metal , Progressive metal , Rap metal , S...x metal , Speed metal , Thrash metal , Black metal و ... که از بین این شاخه های اصلی به عنوان مثال سبک Black metal دارای زیر شاخه های دیگری می باشد مثل : scandinavian black metal , british black metal , symphonic black metal و ... به جز این هایی که گفتم یه سری سبک های تلفیقی هم داریم مثل : speed & thrash metal و ... این هایی که گفتم شاخه ها و زیر شاخه های اصلی متال بود وگرنه سبک های دیگه ای مثل Western blues metal هم هست که تا جایی که من میدونم فقط یه گروه تو این سبک فعالیت داره و خودش هم بنیان گذاره این سبکه نام این گروه Black label society هست.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

اممنون ولی بازم چیزی که من میخواستمو نگفتی . که متال فقط بلک متال نیست
یعنی توضیح بیشتر نیاز بود
مثلآ من چند gothic گوشیدم اصلآ زیتم تندی نداره و حتی سنگین هم نبوده زیاد
بیشتر تکستش یه حالت خاص داره

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Fade To Black :
اممنون ولی بازم چیزی که من میخواستمو نگفتی . که متال فقط بلک متال نیست
یعنی توضیح بیشتر نیاز بود
مثلآ من چند gothic گوشیدم اصلآ زیتم تندی نداره و حتی سنگین هم نبوده زیاد
بیشتر تکستش یه حالت خاص داره

آره خب.مخصوصا کارای دووم این خاصیت رو دارن
لیریکا تو شاخه های مختلف متال فرق داره و اصن خیلی از زیرشاخه ها با محتواهای متفاوت از هم جدا می شن

ولی معمولا تم اصلی متال پوچ گراییه.فک نکنم تو سبکای دیگه همچین چیزی داشته باشیم

البته اون آهنگای آناتما که آرومه، با این که پوچ گراییه ولی راک محسوب میشه
متال بالاخره یه درون مایه خشن داره.اگه موسیقیشم خشن نباشه، صدای خواننده حالت جیغ یا فریاد داره ...
بعضی آهنگا از بعضی گروها آرومه ولی دلیل نمیشه متال باشه همه آهنگا که.همین بورزومه خودمون چند تا آهنگ کلاسیک داره.البته الان دیگه کلا زده تو یه خط دیگه ..
ولی حرف تو در حالت کلی درسته

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

لیریکا تو شاخه های مختلف متال فرق داره و اصن خیلی از زیرشاخه ها با محتواهای متفاوت از هم جدا می شن
کاملا درسته. مهم ترین معیار برای تشخیص سبک و شاخه لیریک آهنگا و فضایی هست که توش ترسیم شده.
ولی معمولا تم اصلی متال پوچ گراییه.فک نکنم تو سبکای دیگه همچین چیزی داشته باشیم
کلا با این موضوع مخالفم. خیلی از اشعار متال حس امیدواری داره و یا فلسفیه و حالت معنوی داره. خیلی از اشعار هم هستن که با وجود این که در معنی حرف از پوچی هست ولی منظور شاعر مسلمن همچین چیزی نیست و حتی خلاف این هم هست.
مثلا همین آهنگ nothing else matters اگه مخاطب به نام آهنگ توجه کنه یا ترجمه رو به صورت گذرا بخونه فکر میکنه این آهنگ پوچ گرایانه است در صورتی که بر عکس ، متن این آهنگ متن صحبت شاعر با خدای خود است و شاعر جنون خود نسبت به خدای خود را نشان می دهد. عشقی که در این آهنگ مطرح میشه عشقی زمینی نیست بلکه منظور از آن عشق ،عشق الهی ست.
البته اون آهنگای آناتما که آرومه، با این که پوچ گراییه ولی راک محسوب میشه
سبک آناتما دووم متال بود و در آخرین آلبوم این گروه سبک شون به اتموسفریک راک تغییر کرد.
متال بالاخره یه درون مایه خشن داره.اگه موسیقیشم خشن نباشه، صدای خواننده حالت جیغ یا فریاد داره ...
کلا تو سبک گوتیک متال که معمولا خواننده زن هست و یا صدای ووکال در محدوده ی سوپرانو ست معمولا خواننده از جیغ و فریادی استفاده نمیکنه.
خیلی از کار های پاور ، هوی ، ترش ، اسپید و ... هم هست که خواننده هیچ جیغ و دادی نمی زنه و خشونتی حس نمیشه.
همین بورزومه خودمون چند تا آهنگ کلاسیک داره.البته الان دیگه کلا زده تو یه خط دیگه ..
سبک گروه بورزوم اسکاندیناوین بلک متال هست و فقط وارک ویکرنز ووکال گروه بورزوم چند تا آهنگ داره که موسیقیه محلیه نروژ هست و حال و هوایه وایکینگی داره!

nima-m

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای فیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

اعلام موجوديت ميكنيم! بسيار حركت نيك و پسنديده اي بود!

به شدت به دووم و پراگرسيو متال علاقه مندم!

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

کسی از آلبوم evanescence خبری نداره؟ فکر کنم قرار بود اسم آلبوم fall باشه و کریسمسه 2011 پخش بشه.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

من فقط میدونم امروز که رفتم دنبالش نیومده بود هنوز !

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
کلا با این موضوع مخالفم. خیلی از اشعار متال حس امیدواری داره و یا فلسفیه و حالت معنوی داره. خیلی از اشعار هم هستن که با وجود این که در معنی حرف از پوچی هست ولی منظور شاعر مسلمن همچین چیزی نیست و حتی خلاف این هم هست.

مخالف هستم.من کلا گفتم.آهنگ regret از آناتما هم یه تم پوچی داره و کلا دپرشن و غم درون مایشه ولی قسمت آخر شعرش که نقش کلیدی رو بازی می کنه، جریان رو 180 درجه می چرخونه.ولی خب در مقابل، آهنگ empty دیگه مستقیما اشاره داره به پوچی!

هم امید هست، هم پوچی و غم و افسردگی.ولی درصد آهنگای امید دهنده کمه به نظرم :-? نظر تو چیه؟
البته من چون بیش تر تو فاز ترش و دووم هستم این نظرو دارم شاید!چون این دو تا سبک قبول کن پوچی توش زیاده ...

به نقل از HIM :
سبک گروه بورزوم اسکاندیناوین بلک متال هست و فقط وارک ویکرنز ووکال گروه بورزوم چند تا آهنگ داره که موسیقیه محلیه نروژ هست و حال و هوایه وایکینگی داره!

من زیاد در جریان کارای این گروه نیستم و خودم هم خوشم از بلک نمیاد
فقط چند تا آهنگ دارم به اسم گروه بورزوم: DIE LIEBE NERPUS ، HERMODR A HELFERD،FRIJOS GOLDENE TRANEN
این آهنگا دقیقا نمی دونم چه سبکین ولی طبیعتا متال نیستن.بعدش یه جا هم خونده بودم که کلا بورزوم زده تو کارای بی کلام.حالا من دیگه نمی دونم

به نقل از HIM :
کلا تو سبک گوتیک متال که معمولا خواننده زن هست و یا صدای ووکال در محدوده ی سوپرانو ست معمولا خواننده از جیغ و فریادی استفاده نمیکنه.
خیلی از کار های پاور ، هوی ، ترش ، اسپید و ... هم هست که خواننده هیچ جیغ و دادی نمی زنه و خشونتی حس نمیشه.
مسئله جیغ و داد جداس.در سبک بلک جیغ داریم، تو دث داد داریم.اگه نباشه فک نکنم بشه اسم کارو گذاشت دث یا بلک
یک نمونه مثال بزن که کار ترش باشه و هیچ خشونتی احساس نشه!

*در مورد آناتما هم همه کاراش دووم نیست.آلترنتیو راک هم دارن ...

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

هم امید هست، هم پوچی و غم و افسردگی.ولی درصد آهنگای امید دهنده کمه به نظرم :-? نظر تو چیه؟
البته من چون بیش تر تو فاز ترش و دووم هستم این نظرو دارم شاید!چون این دو تا سبک قبول کن پوچی توش زیاده ...
خوب معلومه که همین طوره. اصلا همین تنوع متال و راک هست که قشنگش کرده. ترش و دووم معلومه که پوچ گرایانه است اصلا باید هم همین طوری باشه. وقتی محوریت آهنگ درباره ی مرگ و نابودیه انسان و زمین هست نمیشه فضای کار فضایه شادی باشه یا حرف از امید زده بشه. در کل آهنگ هایی که حسه معنوی و امیدوارانه دارن زیاد نیست. تو کارای هوی بیشتر این جور چیزا دیده میشه.
مسئله جیغ و داد جداس.در سبک بلک جیغ داریم، تو دث داد داریم.اگه نباشه فک نکنم بشه اسم کارو گذاشت دث یا بلک
یک نمونه مثال بزن که کار ترش باشه و هیچ خشونتی احساس نشه!
خوب توی کارهای ترش و دث و بلک این جور کارا یه چیزه معمولیه. ولی مسلما کل متال تو همین چند تا سبک خلاصه نمیشه سبک های دیگه مثله گوتیک ، لاو ، رپ متال و هوی و دووم و ... هم هستن که معمولا خشونتی درش حس نمیشه مخصوصا رپ متال و گوتیک

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
خوب توی کارهای ترش و دث و بلک این جور کارا یه چیزه معمولیه. ولی مسلما کل متال تو همین چند تا سبک خلاصه نمیشه سبک های دیگه مثله گوتیک ، لاو ، رپ متال و هوی و دووم و ... هم هستن که معمولا خشونتی درش حس نمیشه مخصوصا رپ متال و گوتیک

آخه بالا تر گفتی :

به نقل از HIM :
! :P

راستی من هنوووز نفمیدم فرق ترش و اسپید چیه!لطفا یکی توضیح بده :D

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

ترش یه سبکی هست که دست خواننده و نوازندگان برای ارائه ی کارهای متفاوت باز تره یعنی هم کاری داریم که کاملا حسیه و جیغ و دادی نداره و هم کار هایی هست که خشونت زیادی رو در خودش داره که اکثریت کارهای ترش هم همین طوریه.
در مورد ترش اشتباه شد. کار های حسی و بدون خشونت تو این سبک هم پیدا میشه ولی زیاد نیست.
راستی من هنوووز نفمیدم فرق ترش و اسپید چیه!لطفا یکی توضیح بده :D
ترش و اسپید خیلی به هم نزدیکن و حتی یه سبک ترکیبی از این دوتا هم داریم که اسپید & ترش متال هست. تشخیص این 3 سبک از هم کار هرکسی نیست. من خودم به شخصه فقط میتونم سبک هایی مثل هوی ، گوتیک ، بلک ، رپ متال رو با اطمینان و 100% تشخیص بدم ولی بقیه رو نمیتونم 100% تشخیص بدم در مورد اسپید و ترش هم هیچ نظری نمی تونم بدم. فقط بر اساس چیزی که تو قسمت Genre آلبوم ها نوشته میشه میتونم اسپید و یا ترش بودن آلبوم رو بفهمم.

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
ترش یه سبکی هست که دست خواننده و نوازندگان برای ارائه ی کارهای متفاوت باز تره یعنی هم کاری داریم که کاملا حسیه و جیغ و دادی نداره و هم کار هایی هست که خشونت زیادی رو در خودش داره که اکثریت کارهای ترش هم همین طوریه.در مورد ترش اشتباه شد. کار های حسی و بدون خشونت تو این سبک هم پیدا میشه ولی زیاد نیست.

خب بی زحمت یکی از کارای حسیه ترش رو بگو!
به نقل از HIM :
ترش و اسپید خیلی به هم نزدیکن و حتی یه سبک ترکیبی از این دوتا هم داریم که اسپید & ترش متال هست. تشخیص این 3 سبک از هم کار هرکسی نیست. من خودم به شخصه فقط میتونم سبک هایی مثل هوی ، گوتیک ، بلک ، رپ متال رو با اطمینان و 100% تشخیص بدم ولی بقیه رو نمیتونم 100% تشخیص بدم در مورد اسپید و ترش هم هیچ نظری نمی تونم بدم. فقط بر اساس چیزی که تو قسمت Genre آلبوم ها نوشته میشه میتونم اسپید و یا ترش بودن آلبوم رو بفهمم.

ولی من تا حالا تو هیچ جا حرفی از اسپید نشنیدم.اسپید باید زیر شاخه ای از ترش باشه به نظرم!
کلا 4 تا سبک داریم:دووم، دث، ترش، بلک
بقیه از این 4 تا نشعت گرفتن

یه مسئله دیگه
خونده بودم تو متال کوک بیس بم تر از حالت عادیه!جریان چیه حالا؟

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

ولی من تا حالا تو هیچ جا حرفی از اسپید نشنیدم.اسپید باید زیر شاخه ای از ترش باشه به نظرم!
کلا 4 تا سبک داریم:دووم، دث، ترش، بلک
بقیه از این 4 تا نشعت گرفتن

یعنی الان هوی متال و گوتیک متال و پاور متال و ... از این 4 تا نشعت گرفتن!؟مثلا هوی متال نشعت گرفته از کدوم یکی از این 4 تاست؟
یه مسئله دیگه
خونده بودم تو متال کوک بیس بم تر از حالت عادیه!جریان چیه حالا؟
بیس 4 سیم ، 3 کوک اصلی داره که بسته به سبکی که کار میشه تغییر میکنه ولی معمول ترین کوک که تو اکثر سبک ها جواب میده
G-------
D-------
A-------
E-------
o ولی برای تولید صدای بم تر مثلا تو متال از این کوک استفاده میشه
D-------
A-------
E-------
B-------
o این کوک ها که گفتم برای بیس 4 سیم بود که طبیعتا بیس 5 سیم و ... کوک های دیگه ای دارن. مثلا یکی از کوک های بیس 5 سیم که معمول تره
G-------
D-------
A-------
E-------
B-------
o

• لایک
امتیازات: Dizzy

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

vamthic - gothic خیلی کارشون درسته
میرزا - بلوز اونام خیلی خوبن
گچ پژ - اونارو مطمئن نیستم ولی بازم فک کنم بلوز - نکته قابل تحسین این گروه استفاده زیاد از ساز های بادیه
Gazolin band-rock اهنگ اسمونشون محشره !

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

zakhm-depressive funeral black metal.اسم آلبومشم The Way For Suicide
13g-rock آقا این اصله صداس خوانندش.قشنگ خش دار می خونه.آهنگ کابوسش خوبه
control-rock بد نیس.آهنگ بازیچه اش را دوست می داریم.موسیقیش باحاله :D

ElectroqutE.فک کنم ترشه :-? ازون تریپ دادیاس.آهنگ گریزشو فقط شنیدم

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

آقا هر کی هر گروه ایرانی می شناسه معرفی کنه، اسم و سبکشو، ببینیم ایرانیا چیکارن
بهترین گروه متال ایرانی کهتماین (گروه مشهدی) سبکشون هم Progressive metal هست. تا حالا توی چند فستیوال بزرگ متال شرکت داشتن. واقعا کارشون عالیه. بعد از کهتماین هم گروه پنهان (فرشید اعرابی) هم کارش عالیه و از متال بند های باسابقه ی ایرانی هست و سبکش هم هوی متال هست. گروه خوب ایرانی زیاده مثل سوشیانت ، ماینوس و ...

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
بهترین گروه متال ایرانی کهتماین (گروه مشهدی) سبکشون هم Progressive metal هست. تا حالا توی چند فستیوال بزرگ متال شرکت داشتن. واقعا کارشون عالیه. بعد از کهتماین هم گروه پنهان (فرشید اعرابی) هم کارش عالیه و از متال بند های باسابقه ی ایرانی هست و سبکش هم هوی متال هست. گروه خوب ایرانی زیاده مثل سوشیانت ، ماینوس و ...

اوووووووووووه.ایرانیا پراگرسیوم می زنن؟ :O بابا ایول :D
سوشیانتو من خوشم نیومد حقیقتا!بعضی گروها فقط جو متال دارن متاسفانه [-(

حالا به نظر شما بهتره ایرانی بخونن یا اینگلیش؟ :D

بالا